PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات پرورش اندام به صورت حرفه اي

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۰, ۱۲:۱۷ بعد از ظهر
سوالات حرفه اي خود در مورد پرورش اندام را در اين تاپيك بپرسيد .
مثلا سوال در مورد آبگيري . اسپاسم . سديم گيري. بارگيري . از حال رفتن ورزشكار و روش رنگ زدن و ....... .
در كل فقط سوالات حرفه اي .
يعني سوالاتي كه در مورد مسابقه است .
از پرسيدن سوالات معمولي و غير مسابقاتي در اين تاپيك خود داري كنيد . در غير اين صورت ممكنه از اخطار گرفتن ناراحت شويد .

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۰, ۰۱:۳۲ بعد از ظهر
درود
ضمن عرض سپاس بابت احترام قائل شدن برای کاربرانتون و تشخیص خواسته های آنها
چند سوال اساسی داشتم که فکر میکنم سوال خیلی از عزیزان باشه
1.اگر امکان داره بفرمایید اسپاسم عضله در حین مسابقه برای ورزشکار به چه دلیل است آیا برای کمبود آب است؟
2.در سدیم گیری فقط به قطع نمک بسنده میشه؟اگه نه چه چیزهایی دیگری باید قطع شود و از چند روز قبل از مسابقه؟(پتاسیم گیری چیست آیا وجود دارد در این روش چه چیزهایی باید قطع شود)
3.از حال رفتن ورزشکار فرمودین به دلیل کم آبی است آیا قطع سدیم هم ناشی میشود و یا دلایلی دیگری هم داره؟
4.اگر شما رژیمتون رو نمیشکوندید منظورم بعد از مسابقه هست و خواهان ادامه رژیم بودید آیا سیستم ایمنی بدن ضعیف نمیشد و یا برای بدن ضرر ندارد ادامه رژیم؟(این سوال رو از آن جهت پرسیدم خیلی ها خواهان بدنی کات دارن بدون توجه به اینکه باید در رژیم باشی ولی من و بقیه نمیدونم این رژیم آیا مدت دار است یا میشه عمری؟)
5.در بارگیری درست هست باید کربوهیدرات فقط مصرف شود و از نوشیدن آب پرهیز کرد این بارگیری کی انجام میشود درست قبل از مسابقه؟
6.قطع آب از کی شروع میشود و میشه حستون رو بگید که وقتی چند ساعتی آب م قطع میشه؟
(اگه سوالاتم زیاد بود پوزش میطلبم چرا که تشنه کسب اطلاعات هستم)
از پیش سپاسگذار بودم و هستم چرا که که این سوالات و پاسخ آنها را در کتابی پیدا نکردم و جزو رموز این رشته است و جناب صادقی با این کارشون تجربه چندین سالشونو در اختیار کاربران قرار میدهند باز هم سپاسگذارم(چه خوش زکات علم خویش را میدهید واقعآ)

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۱, ۰۶:۴۰ بعد از ظهر
درود
ضمن عرض سپاس بابت احترام قائل شدن برای کاربرانتون و تشخیص خواسته های آنها
چند سوال اساسی داشتم که فکر میکنم سوال خیلی از عزیزان باشه
1.اگر امکان داره بفرمایید اسپاسم عضله در حین مسابقه برای ورزشکار به چه دلیل است آیا برای کمبود آب است؟
2.در سدیم گیری فقط به قطع نمک بسنده میشه؟اگه نه چه چیزهایی دیگری باید قطع شود و از چند روز قبل از مسابقه؟(پتاسیم گیری چیست آیا وجود دارد در این روش چه چیزهایی باید قطع شود)
3.از حال رفتن ورزشکار فرمودین به دلیل کم آبی است آیا قطع سدیم هم ناشی میشود و یا دلایلی دیگری هم داره؟
4.اگر شما رژیمتون رو نمیشکوندید منظورم بعد از مسابقه هست و خواهان ادامه رژیم بودید آیا سیستم ایمنی بدن ضعیف نمیشد و یا برای بدن ضرر ندارد ادامه رژیم؟(این سوال رو از آن جهت پرسیدم خیلی ها خواهان بدنی کات دارن بدون توجه به اینکه باید در رژیم باشی ولی من و بقیه نمیدونم این رژیم آیا مدت دار است یا میشه عمری؟)
5.در بارگیری درست هست باید کربوهیدرات فقط مصرف شود و از نوشیدن آب پرهیز کرد این بارگیری کی انجام میشود درست قبل از مسابقه؟
6.قطع آب از کی شروع میشود و میشه حستون رو بگید که وقتی چند ساعتی آب م قطع میشه؟
(اگه سوالاتم زیاد بود پوزش میطلبم چرا که تشنه کسب اطلاعات هستم)
از پیش سپاسگذار بودم و هستم چرا که که این سوالات و پاسخ آنها را در کتابی پیدا نکردم و جزو رموز این رشته است و جناب صادقی با این کارشون تجربه چندین سالشونو در اختیار کاربران قرار میدهند باز هم سپاسگذارم(چه خوش زکات علم خویش را میدهید واقعآ)

1. اسپاسم عضلاني به خاطر از بين رفتن تعادل سديم و پتاسيم در زمان سديم گيري و آبگيري هستش . ميشه با چند نكته كوچيك مانع اسپاسم شد. 1. خوردن خيار در زمان سديم گيري . 2. خوردن موز و كشمش سبز بعد از ووزن كشي و در زمان بارگيري كربوهيدرات . بعضي ها هم از قرص تاسيم كلرايد استفاده ميكنند كه من به شخصه اعتقادي بهش ندارم و فكر ميكنم اينجوري طبيعي بهتر باشه .
2. چيزي به اسم پتاسيم گيري نداريم و فقط سديم بايد قطع شه . به دليل اين كه سديم آب رو توي بدن نگه ميداره و آبگيري بدون سديم گيري امكان نداره . براي سديم گيري بهترين روش قطع آن 2 روز قبل از وزن كشي هست . سديم فقط نمك نيست بلكه هر چيزي كه سديم داشته باشد مثل آبليمو و ادويه جات و ميوه ها و سبزي ها . در زمان سديم گيري سينه مرغ را بايد با خيار هر دو ساعت يك بار بدون هيچ چيز اضافي ديگري خورد .
3. با قطع سديم آب بدن كم ميشود حتي اگر آب مصرفي كم نشود باز هم 2-3 كيلو آب از بدن طي دو روز خارج ميشود . پس ربط به كمبود آب دارد .
4. داشتن بدني كات بعد از دوران مسابقه امكان داره . اما بعد از هر بار آبگيري حداقل يك وعده غذاي رژيمي تقلبي ضروريست وگرنه ضرر هاي فراواني براي بدن ممكنه داشته باشه . براي داشتن بدن كات بعد از مسابقات و بدون عوارض ميتونيم تا ساعت 6 بعد ظهر هر روز هر غذايي كه دوست داريم بخوريم اما از ساعت 6 بعد ظهر به بعد بايد مثل زمان كات مراعات كنيم و در رژيم كامل به سر ببريم .

5. بارگيري بلافاصله بعد از زمان وزن كشي شروع ميشود اما بايد يه سري كربو هيدرات ها فقط روز مسابقه انجام شود اما برنج و سيب زميني را از همان زمان وزن كشي به بعد بايد شروع كرد .
6.قطع آب يك روز قبل از وزن كشي شروع ميشه و به همراه آن از قرص تريامترون اچ استفاده ميشه كه ميزان مصرف اون بستگي به وزن طرف در روز قبل از وزن كشي داره .
در پايان از سوالات خوبتون بسيار متشكرم . اميدوارم همه افراد سايت مثل شما تشنه علم و يادگيري باشن .

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۱, ۰۷:۲۴ بعد از ظهر
ممنون بابت لطفتون جناب صادقی
1.آیا شما تمرینات هوازی رو تا روز مسابقه انجام میدهید یا اینکه مثل خیلی از قهرمانان 1 هفته قبل مسابقه دیگه دست میکشید؟
2.فرمودین بعد از آب گیری باید غذای رژیمی تقلبی مصرف شه میشه نام ببرید؟
3.فرمودین بعد ساعت 6 اگه بری تو سیستم رژیم مسابقه بدن کات میمونه اینجا 2 سوال پیش میاد یکی اینکه باید سیستم تمرینات هم دوران رژیم و کات تبعیت کنه یعتی از سوپرست ها و تری ست ها استفاده کرد؟و دوم اینکه هوازی رو هم باید انجام داد اونم هر روز یا اینکه مثلآ تو هفته 4 روز؟
4.مصرف تخم مرغ رو از کی قطع کردین به علت اینکه آب میاندازه تو رژیم؟
5.این سوال نیست نظر خودتونه از اونجایی که امسال به نظرم کات بیشتری نسبت به سال 86 داشتید و هزینه کمتری هم داشتید آیا خودتون راضی هستید و دلیل موفقیتتون رو توی این میگذارید که رژیم رو خیلی زود شروع کردید (یادمه فرمودین شهریور 88) و یا اینکه روی آوردین بیشتر به غذاهای طبیعی؟یا مسائل دیگخ؟امسال چقدر هزینه کردین سال 86 چطور؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۱, ۰۹:۵۲ بعد از ظهر
ممنون بابت لطفتون جناب صادقی
1.آیا شما تمرینات هوازی رو تا روز مسابقه انجام میدهید یا اینکه مثل خیلی از قهرمانان 1 هفته قبل مسابقه دیگه دست میکشید؟
2.فرمودین بعد از آب گیری باید غذای رژیمی تقلبی مصرف شه میشه نام ببرید؟
3.فرمودین بعد ساعت 6 اگه بری تو سیستم رژیم مسابقه بدن کات میمونه اینجا 2 سوال پیش میاد یکی اینکه باید سیستم تمرینات هم دوران رژیم و کات تبعیت کنه یعتی از سوپرست ها و تری ست ها استفاده کرد؟و دوم اینکه هوازی رو هم باید انجام داد اونم هر روز یا اینکه مثلآ تو هفته 4 روز؟
4.مصرف تخم مرغ رو از کی قطع کردین به علت اینکه آب میاندازه تو رژیم؟
5.این سوال نیست نظر خودتونه از اونجایی که امسال به نظرم کات بیشتری نسبت به سال 86 داشتید و هزینه کمتری هم داشتید آیا خودتون راضی هستید و دلیل موفقیتتون رو توی این میگذارید که رژیم رو خیلی زود شروع کردید (یادمه فرمودین شهریور 88) و یا اینکه روی آوردین بیشتر به غذاهای طبیعی؟یا مسائل دیگخ؟امسال چقدر هزینه کردین سال 86 چطور؟

1. من خودم چون زود به كات مورد نظر رسيدم و ديدم كه ديگه تمرينات هوازي لازم ندارم از يك ماه و نيم مانده به مسابقه تمرينات هوازي رو قطعكردم و تمرينات با وزنه ام را با شدت بيشتري انجام دادم . اما در كل تمرينات هوازي بستگي به بدن و زمان مانده به مسابقه داره .
2.منظورم بلافاصله بعد از هر مسابقه اي بود كه آبگيري كرده باشيد . اما بعد از هر مسابقه همراه با آبگيري بايد تقلب داشته باشيد تا بدن نريزه اين به سليقه شخص بستگي داره . خود من بعد از مسابقه باقرشهر و پاكدشت كه توي يك روز بود و آبگيري هم كرده بودم دو عدد پيتزا خوردم . اما از فرداش دوباره رژيم سخت رو شروع كردم .
3.نه تمرينات مانند همون دوران حجم هستش . هوازي هفته اي دو جلسه 20 دقيقه اي كفايت ميكنه .
4. 3 روز قبل از وزن كشي به دليل دارا بودن سديم بايد قطع بشه .
5.امسال چه از لحاظ حجم و چه از لحاظ كات نسبت به سال 86 آماده تر بودم به چند دليل .
1. از لحاظ روحي خيلي قوي تر بودم .
2.دوز داروييم نسبت به سال 86 خيلي پايين تر بود و بر عكس خيلي ها كه هر چه به مسابقه نزديك ميشن استروئيد رو زياد ميكنن من كم كردم چون كه اگر داروي زياد مصرف كني وقتي كه هفته آخر استروئيد رو قطع ميكني ريزش زيادي خواهي داشت .
3. غذاي طبيعي هم به نظر بنده در دوران رژيم موثر تره . به دليل اينكه در دوران رژيم گشنگي كشيدن باعث از دست دادن عضله ميشه و خوردن پودر پروتئيني به جاي غذا نميتونه گشنگي رو از بين ببره و فقط نياز بدن رو تامين ميكنه در نتيجه بايد در انتظار كاهش سايز باشيم .
4. به اين باور رسيدم كه پول بدن رو نميسازه بلكه تلاش و زحمته كه بدن رو ميسازه . اگر من در اين مسابقات نتونستم اول شم دليلش پول خرج نكردن نبود چون كه نسبت به سال 86 خيلي بهتر بودم . تنها دليلش قدر بودن رقيبام بود .
از لحاظ سايز كم نداشتم پس دليل باخت نميتونه نزدن سوما باشه . دليلش اين بود كه اونها بيشتر زحمت كشيده بون و از لحاظ ساختار بدني كامل تر و كم ضعف تر بودن .
سال 86 سه مليون و نيم خرج رژيم مسابقه ام شد . اما امسال فقط 500-700 تومان .

bodybuilder
۱۳۸۸-۱۲-۲۱, ۱۰:۱۱ بعد از ظهر
دمت گرم پیمان جان که همچین تاپیکی زدی.
منم سوال زیاد دارم که کم کم ازت میپرسم.
کربوهیدرات رو تا چند وقت مونده به مسابقه قطع کردی؟
کربوهیدرات مصرفی تویه رژیم چه موادی باید باشه؟
کربوهیدرات و پروتئین مصرف روزانت چه قدر بود حدودا؟
چند جلسه تمرین تویه روز داشتی؟
هدفه بعدیت چیه؟ کدوم مسابقه؟
ممنون.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۲, ۰۳:۳۳ بعد از ظهر
دمت گرم پیمان جان که همچین تاپیکی زدی.
منم سوال زیاد دارم که کم کم ازت میپرسم.
کربوهیدرات رو تا چند وقت مونده به مسابقه قطع کردی؟
کربوهیدرات مصرفی تویه رژیم چه موادی باید باشه؟
کربوهیدرات و پروتئین مصرف روزانت چه قدر بود حدودا؟
چند جلسه تمرین تویه روز داشتی؟
هدفه بعدیت چیه؟ کدوم مسابقه؟
ممنون.

كربوهيدرات را به طور كل 3 دو روز قبل از وزن كشي قطع كردم .
ميوه ها و سبزي ها (كه بهتره بهشون بگيم فيبر ) . و تا 4-5 روز قبل از مسابقه (بسته به كات ورزشكار و ..... ) يك كفگير برنج بدون روغن هم ميشه در ناهار خورد . قبل از تمرين هم ميشه مقداري سيب زميني خورد (1 عدد آبپز )
پروتئين مصرفيم تقريبا 300 گرم روزانه بود و كربوهيدرات روزانه ام تقريبا 400 گرم بود . ميوه زياد ميخوردم شايد روزي يك كيلو پرتقال و يك كيلو سيب تا يك هفته قبل از مسابقه .
يك جلسه تمرين در روز بيشتر نداشتم چون به خاطر شغلم نميتونستم بيشتر تمرين كنم اما خوبه كه دو جلسه در روز تمرين كني .
هدف بعديم اينه كه انقدر برم توي حجم تا بتونم نقاط عفم رو به حداقل برسونم . نقاط ضعفم از نظر خوردم (كول . وسط سينه . و برجستگي هاي پشتم را هم بايد بيشتر كنم )
انشالله سال ديگه بهمن ماه يا تير ماه شركت خواهم كرد .

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۲, ۰۴:۵۹ بعد از ظهر
درود
1.جناب صادقی وقتی چربی بدن از بین رفت بر اثر هوازی و رژیم آیا باید تمرینات هوازی رو قطع کرد؟
2.توی مسابقات مستر المپیا اگه دقت کرده باشین میبینین شرکت کنندگان همه 1 گالن آب دستشون هست مگر نباید آب مصرفی قطع بشه پس چرا این ورزشکاران آب مصرفیشون گالنی هیت؟
3.خوردن روغن زیتون رو در رژیم کات صلاح میدونید؟
4.بنده به شخصه به گوجه خام حساسیت دارم اگه کوجه رو کباب کنم مصرف کنم ایرادی نداره در رژیم کات؟
5.جنا ب صادقی توی مسابقه درست هست واسه دم انداختن بدن پا رو تمرین نداد همچنین شکم و بیشتر عضلات بازو و سرشانه رو دم میندازند؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۲, ۰۹:۱۹ بعد از ظهر
درود
1.جناب صادقی وقتی چربی بدن از بین رفت بر اثر هوازی و رژیم آیا باید تمرینات هوازی رو قطع کرد؟
2.توی مسابقات مستر المپیا اگه دقت کرده باشین میبینین شرکت کنندگان همه 1 گالن آب دستشون هست مگر نباید آب مصرفی قطع بشه پس چرا این ورزشکاران آب مصرفیشون گالنی هیت؟
3.خوردن روغن زیتون رو در رژیم کات صلاح میدونید؟
4.بنده به شخصه به گوجه خام حساسیت دارم اگه کوجه رو کباب کنم مصرف کنم ایرادی نداره در رژیم کات؟
5.جنا ب صادقی توی مسابقه درست هست واسه دم انداختن بدن پا رو تمرین نداد همچنین شکم و بیشتر عضلات بازو و سرشانه رو دم میندازند؟

1. بله . وقتي چربي بدن كاملا از بين رفت (به 5% رسيد ) تمرينات هوازي بهتره كه قطع بشه . در غير اين صورت امكان سوختن عضلات زياده .
2. اون فقط آب نيست بلكه آب مخلوط شده با عرق خارشتر هست . عرق خار شتر مدر هست . يعني ادرار آور . بعضي هاشون هم آب هستش . چون ميخوان به اندازه مناسب آب بخورن توي گالن ميريزن كه كم و زياد نشه . مثلا بابت 3 روز (روز قبل از وزن كشي - روز وزن كشي و روز مسابقه ) روي هم شما مجازيد يك و نيم ليتر آب بخوريد . شركت كنندگان حرفه اي آب مصرفيشون رو توي دستشون هر جا ميبرن كه مبادا كسي آب آلوده بهشون بده .
3. روزانه يك قاشق غذاخوري ايراد نداره .
4. ايراد نداره .
5. بله دم انداختن عضلات پا موجب از بين رفتن كات پا روي صحنه ميشه و خط و خطوط پا نمايان نميشه و به نظر آبدار مياد .

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۲, ۰۹:۳۳ بعد از ظهر
با تشکر از جناب صادقی
دوستان عزیز خواهش میکنم سوال مطرح کنید به خدا قسم من انقدر سوال دارم در رژیم مسابقه و خود مسابقه که دوست دارم بپرسم ولی از اونجایی که تایپیک واسه همه هست با خودم میگم نکنه سوالات بیش از حد من باعث دلخوری دوستان و اذیت شدن جناب صادقی بشه پس خواهش میکنم شما هم بپرسید که برای من هم رو یی بماند که سوال بپرسم.
با سپاس فراوان

bodybuilder
۱۳۸۸-۱۲-۲۲, ۱۰:۰۳ بعد از ظهر
1-مکمل هایی اصلی تویه رژیم چیا هست؟ از چه چیزایی استفاده میکردی؟
2-تویه رژیم هم باید دوره ای داروها رو مصرف کرد؟
3-بارگیری کربوهیدرات بدن رو چرب و ابدار نمیکنه؟ از چه چیزهایی باید استفاده کرد که بدن چرب و ابدار نشه.
4-بنظرت هر چه قدر رژیم طولانی تر باشه بدن کات تر میشه؟

mahdij
۱۳۸۸-۱۲-۲۲, ۱۰:۴۴ بعد از ظهر
با تشکر از جناب صادقی
دوستان عزیز خواهش میکنم سوال مطرح کنید به خدا قسم من انقدر سوال دارم در رژیم مسابقه و خود مسابقه که دوست دارم بپرسم ولی از اونجایی که تایپیک واسه همه هست با خودم میگم نکنه سوالات بیش از حد من باعث دلخوری دوستان و اذیت شدن جناب صادقی بشه پس خواهش میکنم شما هم بپرسید که برای من هم رو یی بماند که سوال بپرسم.
با سپاس فراوان

سوالات بسیار خوبی می پرسی ادامه بده. ما پشتت هستیم.
آقا پیمان گل هم ایشالله اذیت نمیشه...

mehdimehdi
۱۳۸۸-۱۲-۲۳, ۱۱:۰۸ قبل از ظهر
آقا پیمان گفتی امسال 500-700 تومان خرج کردی واقعا با این هزینه کم فوق العاده بودی ولی برای همه سوال با این هزینه اندک چه مکمل و داروهایی میشه مصرف کرد

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۳, ۰۴:۱۵ بعد از ظهر
با تشکر از جناب صادقی
با سپاس فراوان

دوست عزيز سوالات زيباي شما باعث ميشه كه من خوشحال بشم كه يه نفر چه قدر به اين ورزش علاقمنده كه انقدر ريز بينه و سوالات به درد بخور ميپرسه .
من از اين كار شما خيلي خيلي خوشحال ميشم .
هدف اصلي خود ما هم ترويج اين ورزش به صورت حرفه اي هستش .
اتفاقا من از شما متشكرم كه راهنمايي كرديد تا اين تاپيك مفيد راه اندازي شد .
هر چه سوال داشتيد بپرسيد در خدمتم.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۳, ۰۴:۳۵ بعد از ظهر
1-مکمل هایی اصلی تویه رژیم چیا هست؟ از چه چیزایی استفاده میکردی؟
2-تویه رژیم هم باید دوره ای داروها رو مصرف کرد؟
3-بارگیری کربوهیدرات بدن رو چرب و ابدار نمیکنه؟ از چه چیزهایی باید استفاده کرد که بدن چرب و ابدار نشه.
4-بنظرت هر چه قدر رژیم طولانی تر باشه بدن کات تر میشه؟

1. مكمل هاي اصلي توي رژيم مكمل هايي هستن كه نميشه از راه طبيعي به بدن رسوند . مثل چربي سوز ها . مثل پمپ ها مانند پلاسما جت . نيتريكس و .... . و يا كافئين و ........ . اما يه سري چي ها رو ميشه طبيعي به بدن رسوند و لزومي نداره حتما از مكملش استفاده كرد و خيلي از مربي نماها كه فقط به فكر خالي كردن جيب شاگرد هستن ميان و اون مكمل ها رو به زور به شاگرد ميدن . مثلا من امسال توي رژيمم پودر پروتئيني نداشتم . چون اعتقادم اينه وقتي كربوهيدرات محدود ميشه حجم غذاي مصرفي مياد پايين لزومي نميبينم كه بخوام از پودر پروتئيني استفاده كنم . در دوران حجم كه غذاي ما ايراني ها بيشتر كربوهيدرات هست خوردن پودر پروتئيني ضروريه . اما در دوران رژيم كه چيزي به غير از سينه مرغ و ماهي و سفيده خورده نميشه كه همه اينها پروتئيني هستن دليلي براي مصرف مكمل پروتئيني ديده نميشه . مثلا شما در دوران حجم نميتوني روزانه 1 كيلو سينه مرغ به غذات اضافه كني . چون معده گنجايش اون رو نداره چون كه انقدر برنج و .... ما ايراني ها ميخوريم كه ديگه جا براي اين چيزا نيست پس بهتره از مكمل استفاده شه . اما در دوران رژيم شما حداقل روزانه 500 گرم مرغ و 500 گرم ماهي رو ميخوري كه ميشه 1000 گرم روي هم و پروتئينش ميشه 300 گرم . و اين مقدار پروتئين براي نگه داشتن عضلات حتي يه فرد 100 كيلويي بسيار مناسبه . پس اگر در كنارش بيايم آمينو و پودر پروتئيني هم اضافه كنيم پولمان را دور ريخته ايم .
خود من از چربي سوز ها و پمپ ها استفاده ميكردم و مكمل ديگري استفاده نميكردم .
2. توي رژيم مصرف استروئيد ها خيلي فرق ميكنه . اگر بخوايم بين مصرف داروها وقفه زيادي بندازيم عضلاتمون ميريزه و روز مسابقه چيزي براي گفتن نداريم . پس تنها راه اينه كه دوز مصرفيمون پايين باشه تا اين كه توي اين مدت طولاني براي بدنمون مشكلي پيش نياد . من خودم در دوران رژيم هفته اي 150 ميليگرم تست پريپيونات و نزديك به 150 ميليگرم وينسترول داشتم كه البته اين چيزي كه گفتم اوج مصرف استروئيدم بود . خوبه بدونيد كه تست پريپيونات رو تا حتي 3000 ميليگرم در هفته استفاده مكنند و وينسترول رو تا هفته اي 600 ميليگرم كه دوز مصرفي من در مقابل اين ارقام ناچيزه . خود من در دوران 6 ماهه رژيمم 4 ماه مصرف استروئيد داشتم كه در اين 4 ماه دو بار قطع مصرف به مدت هر بار يك هفته را داشتم . يعني 8 هفته استفاده و يك هفته استراحت دارويي .
3. بارگيري كربوهيدرات بستگي به خيلي چيزها داره مثلا اينكه چند ساعت تا مسابقه مونده باشه و يا اينكه طرف بدنش تا چه حد كات باشه و حال عمومي طرف و تيپ بدني طرف قبل از رژيم و...... . مثلا خود بنده در دوران بارگيري توي يك روز 4-5 كيلوگرم ووزنم اضافه ميشه .
يه چيز كلي بايد در مورد بارگيري بگم . اينكه بهترين كار اينه كه زمان بارگيري آب مصرفي به شدت بياد پايين اگر خيلي طاقت فرسا شد به صورت جرعه اي از عرق خارشتر استفاده كنيم و نهايتا نيم ليتر آب تا روز مسابقه بخوريم كه هر چه اين مقدار كمتر باشه به نفع خودمونه .
براي بارگيري يك بدن عادي با تيپ بدني مزومورف بهتره كه اگر 24 ساعت تا مسابقه وقت داريم . هر 2 ساعت يك عدد موز يك مقدار كشمش سبز و يك كفگير برنج بخوريم . و هر 3 ساعت هم يك عدد سيب زميني تنوري + مقداري سينه مرغ كبابي مصرف بشه تا اينكه كمبود پروتئين باعث تخريب عضلاتمون نشه .
10 ساعت مانده به مسابقه مصرف سيب زميني و برنج را قطع ميكنيم و به خوردن شكلات ها و چيز هاي شيرين و قندي ميپردازيم .
4. بله كات تر ميشه . اما نبايد بيش از حد هم طولاني بشه . بايد جوري برنامه ريزي كنيم كه يك ماه مانده به مسابقه اصلي بدن كات داشته باشيم .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۳, ۰۴:۳۶ بعد از ظهر
آقا پیمان گفتی امسال 500-700 تومان خرج کردی واقعا با این هزینه کم فوق العاده بودی ولی برای همه سوال با این هزینه اندک چه مکمل و داروهایی میشه مصرف کرد

دوست عزي جواب سوال شما در پست 15 داده شده .

arash1
۱۳۸۸-۱۲-۲۳, ۰۵:۱۵ بعد از ظهر
اگه دو هفته نتونم کراتین بخورم دوباره باید بارگیری بکنم

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۳, ۰۵:۲۶ بعد از ظهر
اگه دو هفته نتونم کراتین بخورم دوباره باید بارگیری بکنم

دوست عزيز چرا يه جور رفتار ميكنيد كه آدم يه چيزي بگه هم خودش ناراحت شه و هم شما را ناراحت كنه ؟
اين سوال به نظر شما حرفه اي هستش كه توي اين تاپيك پرسيدي ؟
چرا اعصاب آدم رو داغون ميكنيد ؟
من روزي بايد به چند نفر تذكر بدم ؟
جاي من بودي چي كار ميكردي ؟
حاضر نيستي 2 دقيقه زحمت بدي به خودت سايت را بگردي ببيني جاي سوات كجاست . جاي سوال شما تاپيك سوال در مورد مكمل ها بود نه اينجا .
جوابت رو نميدم و اگر تكرار كني اخراج ميشي از سايت .
متاسفم بايد اين كار ها انجام بشه تا بين كسي كه نظم را رعايت ميكنه و كسي كه هيچ كس را ت...م مبارك فرض نميكنه فرقي باشه .
از مديران سايت ميخوام به محض ديدن اين مسائل كاربر را حداقل براي يك هفته اخراج كنند .
پرورش اندام حرفه اي يعني سوال در مورد مسائل مربوط به مسابقه .
پست شماره 1 را نخوندي ؟؟؟؟
اگر نخوندي برو بخون .
پست شماره يك اين بود :
سوالات پرورش اندام به صورت حرفه اي

سوالات حرفه اي خود در مورد پرورش اندام را در اين تاپيك بپرسيد .
مثلا سوال در مورد آبگيري . اسپاسم . سديم گيري. بارگيري . از حال رفتن ورزشكار و روش رنگ زدن و ....... .
در كل فقط سوالات حرفه اي .
يعني سوالاتي كه در مورد مسابقه است .
از پرسيدن سوالات معمولي و غير مسابقاتي در اين تاپيك خود داري كنيد . در غير اين صورت ممكنه از اخطار گرفتن ناراحت شويد .

bodybuilder
۱۳۸۸-۱۲-۲۳, ۰۷:۰۵ بعد از ظهر
خیلی خیلی ممنون. واقعا استفاده کردم. شرمنده پیمان جان که من خیلی سوال میپرسم.
1-رژیم غذاییت در طول 6 ماه چطوری بود؟ یعنی کربو و پروتئین رو نباید کم و زیاد کرد؟مثلا زمانی که 95 کیلو بودی با زمانی که 75 کیلو بودی مقدار مصرفه کربوهیدراتت مساوی بود؟
2-تفاوت های تمرین تویه دوره حجم و رژیم چیه؟
3-شما که از مکمل های پروتئینی استفاده نکردی بعد و قبل تمرین چی مصرف میکردی؟
تا بعد..:خجالت:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۳, ۰۷:۴۹ بعد از ظهر
خیلی خیلی ممنون. واقعا استفاده کردم. شرمنده پیمان جان که من خیلی سوال میپرسم.
1-رژیم غذاییت در طول 6 ماه چطوری بود؟ یعنی کربو و پروتئین رو نباید کم و زیاد کرد؟مثلا زمانی که 95 کیلو بودی با زمانی که 75 کیلو بودی مقدار مصرفه کربوهیدراتت مساوی بود؟
2-تفاوت های تمرین تویه دوره حجم و رژیم چیه؟
3-شما که از مکمل های پروتئینی استفاده نکردی بعد و قبل تمرین چی مصرف میکردی؟
تا بعد..:خجالت:

خواهش ميكنم فرزاد جان . هر چي دوست داري سوال كن اين تاپيك به همين منظور زده شده .
1.چرا . كربو كم وزياد ميشد . مثلا ابتداي رژيم خيلي چيا ميشه مصرف كرد . مثل تخمه آفتابگردان و حتي تنقلات ديگه. گوشت قرمز را مثلا تا يك ماه و نيم مانده به مسابقه استفاده ميكردم . يا مثلا هر چه به مسابقات نزديك ميشدم از ميزان كربوهيدرات كمتر ميكردم و به ميزان پروتئن افزايش ميدادم . ابتداي رژيم كربو را تا حدي كم ميكني كه وزنت كم شه ولي سايز از دست ندي . به جايي ميرسي كه ميبيني ديگه بدن كات نميشه و مجبوري از تنقلات كم كني و از كربوهيدرات ها هم همينطور. اما بايد حواسمون باشه تا حدي از كربو كم كنيم كه سايز عضله از دست نديم و فقط از چربي هاي بدن كم كنيم . هر وقت ديدم كه بدن كات تر نميشه باز بايد از كربو كم كرد . اما نبايد هيچ وقت كربوهيدرات را نزديك به صفر كنيم تا زمان 3 روز مانده به مسابقه .
2. در دوران رژيم تعداد تكرار ها زياد ميشه و از دستگاه و سيم كش بيشتر از دوران حجم استفاده ميشه همچنين از سوپر ست ها و تري ست ها بيشتر استفاده ميكنيم .
3. 1 ساعت قبل از تمرينم تا دو ماه قبل از مسابقه شير خرما و سينه مرغ كبابي ميخوردم . اما دو ماه مانده به مسابقه سينه مرغ كبابي به همراه مقداري ميوه (سيب و پرتغال ) ميخوردم . مصرف شير تا يك ماه قبل از مسابقات ادامه داشت ولي از يك ماه مانده به مسابقات قطع شد .

amirkia
۱۳۸۸-۱۲-۲۴, ۰۷:۰۵ قبل از ظهر
من به نوبه خودم هم از كساني كه سولات حرفه اي مي پرسن و هم از پيمان عزيز كه با بردباري و حوصله جواب دوستان را مي دن تشكر و قدر داني مي كنم . بخدا جاي پيدا نمي كنيد كه به اين صراحت جوابتون در مورد مسابقه بدن .
پيمان جان خدا قوت

bodybuilder
۱۳۸۸-۱۲-۲۴, ۰۵:۵۸ بعد از ظهر
هدف از حجم, رسیدن به سایزه مورد نظره یا وزن مورده نظر؟مثلا من میخوام برای 70 کیلو اماده بشم ولی 100 کیلو به سایز دلخواه میرسم حتما باید تا اون وزن برم بالا؟
اقا پیمان تویه این 27 کیلو کاهش وزنی که داشتی چقدر افت سایز داشتی؟(تا اونجایی که من عکس ها تو دنبال میگردم چیزه خاصی متوجه نشدم) چیکار میکردی که سایزت کم نشد؟
یه سوال دیگه:اقا پیمان تویه عکسه سمته چپی چند ماه رژیم بودی و چند کیلو بودی؟تویه اون سمته راستی چطور؟
پیشرفت فوق العاده ای تویه این 2 تا عکس داشتی. ماشاالله.
http://picsorlinks.com/file/photo/ph_bi_13089_1067725.jpg

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۴, ۰۷:۳۷ بعد از ظهر
هدف ااز حجم مورد نظر سايزه .
چون داوران نميپرسن كه شما توي حجم چند كيلو بودي و فقط سايز شما را ميبينند البته بدن با بدن فرق ميكنه و شايد شما با بالا بردن وزن كمتري به حجم دلخواه برسي . . توي اين 27 كيلو كاهش وزن دو سانتيمتر كاهش سايز دور بازو داشتم . براي اينكه سايز كم نشه بايد حتما تمامي اصول تمريني رو علمي پيش ببري مثلا تمرين و تغذيه ات بايد درست باشه . نحوه مصرف و انتخاب دارو ها خيلي مهمه . كساني هستن كه در دوران حجم از داروهايي مثل ديانابول و .... استفاده ميكنند اين افراد در دوران مسابقه بيش از نيمي از سايز خود را از دست خواهند داد چون فقط آب و املاح جمع كرده اند .
توي عكس سمت چپ 3 ماه رژيم بودم ودر عكس سمت راست 5 ماه رژيم داشتم . يعني دو ماه با هم فرق داره .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۴, ۰۷:۵۰ بعد از ظهر
اينم يه عكس كه كاملا ميتونيد تفاوت ها رو تشخيص دهيد .
در عكس سمت راست 96 كيلوگرم وزن داشتم اما در عكس سمت چپ 70 كيلوگرم وزن دارم . يعني 26 كيلوگرم كاهش وزن . البته اگر سايز عضلاني را بخواهيم در نظر بگيريم فكر ميكنم ذره اي عضله نسوزانده باشم و همه اش چربي و آب بوده باشه چون عكس ها از اين مسئله گواه ميدهند .
http://pic0.picsorlinks.com/ph_or_13092_c1085b9.jpg

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۴, ۰۸:۳۰ بعد از ظهر
درود
اول از همه تشکر میکنم از همه دوستانی که لطف داشتند و جناب صادقی که اجازه فرمودند سوالات خودم را بپرسم.
چند نکته هست توی سخنانتون که فرمودید واسم سوال پیش آمده جناب صادقی
فرمودید تو استفاده از کربوهیدرات بیشتر از میوه استفاده میکردید (فیبر) و به چند کیلو هم میرسید اینجا چند سوال پیش می آید
1.این میوه را شما جایگزین کربوهیدارت مانند سیب زمینی و برنج میکردید؟
2.مگر میوه کالری ندارد و اگر اندازه مصرف آن به قول شما به کیلو برسد آیا مضر نیست برای رژیم کات؟
3.شما مصرف میوه رو در ساعات پایانی شب نیز مصرف میکردید؟ و ایرادی آیا ندارد؟
4.نوع میوه مصرفی چی باید باشد این سوال رو از آن جهت میپرسم بعضی میوه ها به علت داشتم کالری زیاد تر نسبت به سایرین به حجم آور بیشتر شهرت دارند مانند موز.آناناس . نارگیل و ... و بعضی میوه ها برعکس کالری کمتری دارند مانند سیب .آیا نوع میوه مهم است؟اگر جواب شما بله هست چه نوع میوه هایی را شما توصیه میکنید؟
5.شما آب میوه را ترجیح میدید یا خود میوه؟
6.آیا میشود میوه را جایگزین کربوهیدرات هایی مانند سیب زمینی و برنج در رژیم کرد؟
7-در رژیم چه نوع کربو هیدرات هایی رو توصیه میکنید؟
8.مصرف میوه در رژیم تا کی باید ادامه داشته باشد؟
(در آخر همراه میوه , سبزیجات نیز میباشد)
با تشکر فراوان

bodybuilder
۱۳۸۸-۱۲-۲۴, ۰۹:۱۵ بعد از ظهر
یه تشکر اساسی دیگه از آقا پیمان به خاطره راهنماییاشون و راه اندازی همچین تاپیکی.
حالا چند تا سوال از دوران حجم قبل از رژیم دارم.
1-اقا پیمان شما گفتی که باید از داروهایی مثله دیانابول استفاده نشه.حالا چه داروهایی هست که میشه از اونها تویه حجم استفاده کرد؟
2-پیمان جان گفته بودی که 6 هفته دارو و 4 هفته بدون دارو توی حجم. حالا میشه مثلا همه 6 هفته ها رو از پرپیونات+وینسترول استفاده کرد؟کلا یه کم توضیح در مورد نحوه دوره ها تویه حجم مسابقه ای میدی؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۵, ۰۱:۰۹ بعد از ظهر
درود
اول از همه تشکر میکنم از همه دوستانی که لطف داشتند و جناب صادقی که اجازه فرمودند سوالات خودم را بپرسم.
چند نکته هست توی سخنانتون که فرمودید واسم سوال پیش آمده جناب صادقی
فرمودید تو استفاده از کربوهیدرات بیشتر از میوه استفاده میکردید (فیبر) و به چند کیلو هم میرسید اینجا چند سوال پیش می آید
1.این میوه را شما جایگزین کربوهیدارت مانند سیب زمینی و برنج میکردید؟
2.مگر میوه کالری ندارد و اگر اندازه مصرف آن به قول شما به کیلو برسد آیا مضر نیست برای رژیم کات؟
3.شما مصرف میوه رو در ساعات پایانی شب نیز مصرف میکردید؟ و ایرادی آیا ندارد؟
4.نوع میوه مصرفی چی باید باشد این سوال رو از آن جهت میپرسم بعضی میوه ها به علت داشتم کالری زیاد تر نسبت به سایرین به حجم آور بیشتر شهرت دارند مانند موز.آناناس . نارگیل و ... و بعضی میوه ها برعکس کالری کمتری دارند مانند سیب .آیا نوع میوه مهم است؟اگر جواب شما بله هست چه نوع میوه هایی را شما توصیه میکنید؟
5.شما آب میوه را ترجیح میدید یا خود میوه؟
6.آیا میشود میوه را جایگزین کربوهیدرات هایی مانند سیب زمینی و برنج در رژیم کرد؟
7-در رژیم چه نوع کربو هیدرات هایی رو توصیه میکنید؟
8.مصرف میوه در رژیم تا کی باید ادامه داشته باشد؟
(در آخر همراه میوه , سبزیجات نیز میباشد)
با تشکر فراوان

1. خير . جايگزين نبود . اما تنها وعده كربوهيدراتي بنده به غير از ميوه ها و سبزيجات ناهار بود به اندازه يك كفگير برنج بدون روغن .
2.اينجاست كه فرق پزشك تغذيه و بدنساز مشخص ميشود. پزشك تغذيه معيارش پايين اوردن وزنه و به حفظ عضلات اهميتي نميده براي همين بعد از كاهش وزن زير نظر پزشك تغذيه (كه از نظر من سوادشون صفره ) پوست چروك ميخوره و ريزشمو و هزاران مضرات ديگر را شاهديم . چون پزشكان فقط كالري را ميشناسند اما در بدنسازي اينجوري نيست . ميوه ها هيچ ضرري ندارند و شما براي انجام تمرينات به انرژي نياز داريد و اگر اين انرژي تامين نشود بدن از عضلات ميسوزاند تا انرژي بدن تامين شود .
3. بله . بيشترين مقدار ميوه مصرفي بنده بعد از تمرينم بود . بنده ساعت 8 شب به تمرين ميرفتم و ساعت 11 به خانه برميگشتم . بعضي وقت ها هم زودتر .
4. شما هر ميوه اي تا زمان تخليه كربوهيدرات كه چند روز قبل از مسابقه انجام ميشه ميتوانيد بخوريد . ما با كالري كار نداريم . دوريان يتس در زمان رژيمش به ازاي هر كيلو از وزن بدن 6-7 گرم پروتئين مصرف ميكرد كه اگر كالري آن را حساب كنيم سر به فلك ميكشد . اما بهترين ميوه ها موز به اندازه يك عدد در روز و سيب و پرتقال را هم تا يك كيلو در روز مصرف ميكردم . بيشتر پرتقال .
5. خود ميوه . اما بلافاصله بعد از تمرين يك تا دو ليوان آبميوه طبيعي ميتونه مانع از ريختن عضلات بدن بشه .
6. خير .
7. سيب زميني و برنج بدون روغن .
8.تا 3 روز قبل از وزن كشي .

در پايان بايد بگم كه تمام اين سولاتي كه من جواب ميدم بسته به آمادگي بدني شخص و زمان باقي مانده تا مسابقه و تيپ بدني و ........ داره . اينجور نيست كه براي همه يه جور صدق كنه . اگر قصد مسابقه داريد بايد حتما يك مربي آگاه هر هفته بدن شما را رويت كند و برنامه تمرين و تغذيه را تغيير دهد .
اما من سوالات را تا اونجا كه ميشه كلي جواب ميدم .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۵, ۰۱:۱۵ بعد از ظهر
یه تشکر اساسی دیگه از آقا پیمان به خاطره راهنماییاشون و راه اندازی همچین تاپیکی.
حالا چند تا سوال از دوران حجم قبل از رژیم دارم.
1-اقا پیمان شما گفتی که باید از داروهایی مثله دیانابول استفاده نشه.حالا چه داروهایی هست که میشه از اونها تویه حجم استفاده کرد؟
2-پیمان جان گفته بودی که 6 هفته دارو و 4 هفته بدون دارو توی حجم. حالا میشه مثلا همه 6 هفته ها رو از پرپیونات+وینسترول استفاده کرد؟کلا یه کم توضیح در مورد نحوه دوره ها تویه حجم مسابقه ای میدی؟

1. فرزاد جان يه چيزي رو كلي بگم . بدنسازي موفقه كه در دوران حجم هم از داروهايي كه آب و املاح به عضلات و بدن اضافه نميكنه استفاده كنه . آب و املاح فقط كار شما را در دوران رژيم سخت ميكنه . بايد از داروهايي كه آب زير پوست نميندازه و بهترين كيفيت عضلات را به شما ميده استفاده كني .
مثل : تستسترون پريپيونات . پريموبولان . وينسترول . بولدنون . سوماتروپين . آي جي اف وان و يا تو . ام جي اف . دكادرابولين . ترنبول و ......... .
2. بله ميشه . من امسال نسبت به هر سالم سايز و كيفيت بيشتري داشتم چون در دوران حجمم فقط از پريموبولان و وينسترول و تست پريپيونات استفاده كرده بودم . البته ميزان دوز داروها به سن و تعداد دوره هاي قبلي طرف و تيپ بدني و ....... بستگي داره . اما در كل دوز بالا رو در دوران كات صلاح نميدونم اما در دوران حجم دوز متعادل و ميانه روي را توصيه ميكنم .

sajjad 1368
۱۳۸۸-۱۲-۲۵, ۰۱:۲۴ بعد از ظهر
سلام آقا پیمان این که میگن بدن سازا در زمان رژیم از ساعت شش عصر به بعد کربو هیدرات مصرف نمی کنند برای این که چاق میشن میخوام بدونم منظور شون کدام نوع کربو هیدرات ساده یا پیچیده؟؟؟؟لطفا نامشون رو بگید؟؟اگه در زمان رژیم بجای اینکه تخم مرغ آّپز و سینه مرغ بخوریم سینه مرغ رو کبابی مصرف کنیم یا تخم مرغ رو نیمرو کنیم باعث خراب شدن رژیم میشه؟؟؟در زمان رژیم و حجم نهایت سقف مصرف آمینو قرصی برای بدن سازان چقدر است در وزن زیر صد کیلو؟؟قرص کبد ماهی به نظر شما مفید هست برای بدن سازان؟؟؟

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۵, ۰۸:۱۵ بعد از ظهر
درود
سپاس از جناب صادقی بابت اینکه قابل میدونن و به سوالات پاسخ میدهند
1جناب صادقی میتونم بپرسم چرا از نان در رژیم بهره نمیبرید بخصوص سنگگ و بربری؟وجود نان رو در رژیم چطور میبینید؟
2.در طول رژیم در قبل از خواب شبانه آیا قبل از خواب چیزی مصرف میکردید مثل میوه ای چیزی درکل آیا قبل از خواب چیزی باید مصرف کرد در رژیم؟
3.جناب صادقی جایی فرمودید وقتی بدن به 5% چربی رسید تمرینات هوازی باید قطع شود این % رو شما به صورت تجربی متوجه میشوید یا راهی دارید که % رو متوجه میشید؟
4.استفاده از آجیل به خصوص پسته بادام هندی و فندق رو در رژیم صلاح میدانید؟
5.این سوال واسم خیلی همیشه سوال بوده و خیلی جاها که مطالعه میکردم با این سوال روبرو شدم آیا اگر کسی در رژیمش بعضی اوقات مثلآ هر 2 هفته 1 بار وعده غذایی مورد علاقه خود را مصرف کند آیا کل رژیم به باد فنا رفته و رژیم مسابقه خراب شده؟
6-این سوال نیست نظر خودتونه جناب صادقی آیا فکر نمیکنید بهتر باشه هم در بادی کلاسیک شرکت کنید هم در بدنسازی مانند دوست گرامیتون جناب هاشم آگاهی که اگر اشتباه نکرده باشم در بادی کلاسیک 10 و در بدنسازی 5 شدند ,به نظرم قد و وزنتون هم گویا به بادی کلاسیک میخوره و میتونید وارد این رشته هم شوید نظر خودتان چیست؟
سپاسگذارم

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۵, ۰۸:۲۸ بعد از ظهر
سلام آقا پیمان این که میگن بدن سازا در زمان رژیم از ساعت شش عصر به بعد کربو هیدرات مصرف نمی کنند برای این که چاق میشن میخوام بدونم منظور شون کدام نوع کربو هیدرات ساده یا پیچیده؟؟؟؟لطفا نامشون رو بگید؟؟اگه در زمان رژیم بجای اینکه تخم مرغ آّپز و سینه مرغ بخوریم سینه مرغ رو کبابی مصرف کنیم یا تخم مرغ رو نیمرو کنیم باعث خراب شدن رژیم میشه؟؟؟در زمان رژیم و حجم نهایت سقف مصرف آمینو قرصی برای بدن سازان چقدر است در وزن زیر صد کیلو؟؟قرص کبد ماهی به نظر شما مفید هست برای بدن سازان؟؟؟

سلم كاش سوالاتتون رو شماره گذاري ميكردين تا راحت تر جواب بدم .
از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد فقط ميوه ميخوريم و برنج و نان و ...... اصلا مصرف نميكنيم . قبل از ساعت 6 هم بازم توي زمان رژيم مصرف كربوهيدرات كمه . سينه مرغ كبابي هيچ ايرادي نداره خود من چون آبپز دوست ندارم كبابي ميخوردم .
نيمرو ؟؟؟:متفکر: نيمرو كه روغن داره . روغن هم اصلا و ابدا نبايد توي رژيم استفاده شه .شما اگر همه چيزت درست باشه يك وعده نيمرو ميتونه زحمات چند ماهه شما را خراب كنه . روغن و شكر و هر چيز كه شكر داره ممنوع .
در زمان رژيم بدنسازان 100 كيلويي تا روزي 40 عدد هم مصرف ميكنند . اما در زمان حجم ميتونيم تا 25 تا م مصرف كنيم . من امسال هيچ قرص آمينويي استفاده نكردم اما در سال 86 روزي 18 عدد آمينوي معمولي و 10 عدد هم آمينوي شاخه اي ميخوردم . اما در كل بدن امسالم از سال 86 خيلي بهتر بود . چه از لحاظ حجم و چه از لحاظ كات . چون رژيم يك دنيا علم توش نهفتست كه اگر بخوايم در موردش كامل توضيح بديم بايد بالاي 500 صفحه بنويسيم .
قرص روغن ماهي در زمان كات مفيد است به علت اين كه اسيد چرب محسوب ميشه و در بدن به جاي چربي ها مصرف ميشه و بدن چربي ها را دفع ميكنه .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۵, ۰۸:۴۵ بعد از ظهر
درود
سپاس از جناب صادقی بابت اینکه قابل میدونن و به سوالات پاسخ میدهند
1جناب صادقی میتونم بپرسم چرا از نان در رژیم بهره نمیبرید بخصوص سنگگ و بربری؟وجود نان رو در رژیم چطور میبینید؟
2.در طول رژیم در قبل از خواب شبانه آیا قبل از خواب چیزی مصرف میکردید مثل میوه ای چیزی درکل آیا قبل از خواب چیزی باید مصرف کرد در رژیم؟
3.جناب صادقی جایی فرمودید وقتی بدن به 5% چربی رسید تمرینات هوازی باید قطع شود این % رو شما به صورت تجربی متوجه میشوید یا راهی دارید که % رو متوجه میشید؟
4.استفاده از آجیل به خصوص پسته بادام هندی و فندق رو در رژیم صلاح میدانید؟
5.این سوال واسم خیلی همیشه سوال بوده و خیلی جاها که مطالعه میکردم با این سوال روبرو شدم آیا اگر کسی در رژیمش بعضی اوقات مثلآ هر 2 هفته 1 بار وعده غذایی مورد علاقه خود را مصرف کند آیا کل رژیم به باد فنا رفته و رژیم مسابقه خراب شده؟
6-این سوال نیست نظر خودتونه جناب صادقی آیا فکر نمیکنید بهتر باشه هم در بادی کلاسیک شرکت کنید هم در بدنسازی مانند دوست گرامیتون جناب هاشم آگاهی که اگر اشتباه نکرده باشم در بادی کلاسیک 10 و در بدنسازی 5 شدند ,به نظرم قد و وزنتون هم گویا به بادی کلاسیک میخوره و میتونید وارد این رشته هم شوید نظر خودتان چیست؟
سپاسگذارم

1. نان ميشه در زمان رژيم مصرف كرد . اما به شرط و شروط . فقط در صبحانه و آن هم به اندازه يك كف دست و فقط هم يا بربري و يا سنگك .
2. بايدي در كار نيست اما من خودم بعضي از وقت ها كه گشنم ميشد از پرتقال و سيب استفاده ميكردم . اينم بگم كه در كل احساس گشنگي در دوران ريم يعني سوختن عضلات و كاهش سايز .
3. ميشه به صورت تجربي فهميد . 5% چربي يعني كمترين حد چربي بدن . يعني بدني كه فقط به آبگيري براي مسابقه احتياج داره و ديگه از اين كات تر بدون آبگيري نميشه .
4. تا دو ماه قبل از مسابقه ميشه مصرف كرد . از دو ماه مانده به مسابقه بايد قطع شود .
5. بستگي به تيپ بدني شخص داره . اشخاص اندومورف نبايد در دوران كات به هيچ وجه تقلب كنند . اما افراد اكتومورف و مزومورف ميتونن از بعضي از غذاها هر 20 روز يك بار استفاده كنند . البته خود بنده تقلب را اصلا قبول ندارم مگر عد از يك بار آبگيري آن هم براي جلوگيري از ريختن عضلات . رژيم يعني رياضت و از نظر من رياضت با تقلب به درد نميخوره شما هميشه بايد اين را در نظر داشته باشيد كه مممكنه شما تقلب كنيد و رغيب شما تقلب نكند و او روز مسابقه شما را بگيرد . هميشه اين را در نظر بگيريد كه هر كس بيشتر زحمت بكشد بي ترديد روز مسابقه پيروز است .
6. اگر ميخواستم در باديكلاسيك هم شركت كنم بايد 65 كيلوگرم ميشدم و خودم اصلا صلاح نميدونستم . در كل پرورش اندام رو خيلي بيشتر از بادي كلاسيك دوست دارم. البته اينم بگم كه به سختي به وزن 70 رسيدم و ديگه اگر از اون ميخواستم پايين تر بيام عضه از دست ميدادم . من خودم راضي به وزن 70 هم نيستم و دوست دارم در وزن بالاتر شركت كنم .

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۱۱:۲۶ قبل از ظهر
درود:گل رز:
و با عرض سپاس
به خوا انقدر سوال میپرسم شرمنده کل دوستان و جناب صادقی میشم تو رو خدا مارو حلال کنید :خجالت:
1.آیا امکانش هست در رژیم بودو مثلآ 2 ماهی تا مسابقه وقت مانده نقطه ضعف بدن رو جبران کرد ؟
2.جناب صادقی به جای سنگگ و بربری از تافتون هم میشه استفاده کرد؟
3.میزان آب مصرفی در دوران رژیم چقدر باید باشه مثلا روزی چند لیتر؟
4.رنگ بدن آیا کلآ براق هست یا بعد از رنگ بدن روغنی روش زده میشه آخه یادمه قبلآ عکسی گذاشته بودید از رنگ آستر که براق نبود و چرب هم نبود و فقط برنزه شده بودید اما رنگ اصلی رو که زدید بدنتون چرب و براق هم شده بود؟
5.چرا برنزه نمیکنید در طول رژیم و در نزدیکی مسابقات؟)(منظورم سولاریوم هست)
6.فرق بدن آب گیری شده و نشده در چه چیزی هست ؟
7.اگر ورزشکاری نخواد بار گیری کنه چه اتفاقی رخ میدهد؟
8.فرق بدن کات و خشک در چه چیز هست؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۱۱:۵۴ قبل از ظهر
درود:گل رز:
و با عرض سپاس
به خوا انقدر سوال میپرسم شرمنده کل دوستان و جناب صادقی میشم تو رو خدا مارو حلال کنید :خجالت:
1.آیا امکانش هست در رژیم بودو مثلآ 2 ماهی تا مسابقه وقت مانده نقطه ضعف بدن رو جبران کرد ؟
2.جناب صادقی به جای سنگگ و بربری از تافتون هم میشه استفاده کرد؟
3.میزان آب مصرفی در دوران رژیم چقدر باید باشه مثلا روزی چند لیتر؟
4.رنگ بدن آیا کلآ براق هست یا بعد از رنگ بدن روغنی روش زده میشه آخه یادمه قبلآ عکسی گذاشته بودید از رنگ آستر که براق نبود و چرب هم نبود و فقط برنزه شده بودید اما رنگ اصلی رو که زدید بدنتون چرب و براق هم شده بود؟
5.چرا برنزه نمیکنید در طول رژیم و در نزدیکی مسابقات؟)(منظورم سولاریوم هست)
6.فرق بدن آب گیری شده و نشده در چه چیزی هست ؟
7.اگر ورزشکاری نخواد بار گیری کنه چه اتفاقی رخ میدهد؟
8.فرق بدن کات و خشک در چه چیز هست؟

دوست عزيز شرمنده بايد كسي باشه كه براي سوال پرسيدن هم به غرورش فشار بياد .
اين تاپيك زده شده تا شما دوستان عزيز هر چه قدر دوست داريد بپرسيد . من از اين كه ميبينم شما دوستان انقدر طالب هستيد تا بيشتر بدونيد لذت ميبرم .
خواهش ميكنم ديگه نگيد كه شرمندم و از اين جور حرف ها.
1.در دوران رژيم نميشه ضعف هاي عضلاني را برطرف كرد و فقط ميشه بدن را كات كرد . اما چون در صد چربي بدن در جاهاي مختلف فرق دارد وقتي بدن كات ميشود به نظر مياد كه بعضي از ضعف ها گرفته شده ولي در حقيقت اين نيست و شما فقط در دوران حجم ميتوانيد ضعف هاي بدن را بگيريد و در دوران رژيم فقط بايد به فكر يكسان كات كردن نقاط مختلف بدن باشيد . خود بنده در دوران حجم پشت پاهام ضعيف به نظر مياد اما در دوران كات يكي از بهترين پشت پاها رو حتي در مسابقات كشوري داشتم .
2.خير . به دليل جوش شيرين بالا .
3. در دوران رژيم بايد تا ميتوانيد آب بنوشيد تا در زمان آبگيري بدن شوكه شود و تغييرات زيادي كند. روزانه دو برابر دوران حجم آب بنوشيد . به دليل اينكه در دوران رژيم فشار بيشري نسبت به دوران حجم روي كليه هاست پس بهتره كه بيشتر و بيشتر آب بنوشيم .
4. رنگ آستر معمولا نميتونه كاملا بدن را به رنگ دلخواه برسونه پس براي مسابقات اصلي دو دست رنگ ميزنيم . اما براي كساني كه امكان گرفتن سولاريم را دارند توصيه ميشه 10 جلسه سولاريم بروند و يك دست رنگ مرغوب بزنند . البته براق بودن رنگ به دليل زدن اسپري هات استاف هستش . لازم به ذكر است اسپري هات استاف را از فاصله 30 سانتي متري بزنيد در غير اين صورت و در صورت نزديك زده شدن رنگ بدن شره ميكند و بدن آبدار به نظر ميرسد .
5. بهتره كه اينكار انجام شه . اما به دليل نداشتن وقت بنده نتونستم اينكار را كنم . چون ساعت 5 صبح ميرفتم سر كار و 5 بعد از ظهر ميومدم خونه . از اون موقع تا 8 استراحت ميكردم و غذا ميخوردم و .... و 8 شب ميرفتم خونه .
6. زمين تا آسمون فرق داره . يكيش اينه كه شما همان حجم بدن وزن بالاتر را در وزن پايين تر به نمايش ميگذاريد . چون آبگيري درست از حجم بدن كم نميكنه و فقط بدن را كات تر ميكنه . رگ هاي بدن بيشتر نمايان ميشه. همانطور كه ميدونيم 70% بدن از آب تشكيل شده و گرفتن 5-6 در صد از اين آب ميتونه خيلي به كات بودن بدن كمك كنه . بدن آبگيري نشده هر چه قدر هم كات باشه روي صحنه به نظر آبدار مياد و داوران هرگز به بدن آبدار در مقابل بدن آبگيري شده نمره نميدهند . فيبر هاي عضلاني در بدن آبگير شده خيلي بيشتر نمايان ميشه . در كل تغييرات خيلي زياده .
7. شما با بارگيري كربوهيدرات به صورت اصولي ميتونيد تا يك سانتيمتر به دور بازوي خودتان و تمام عضلات ديگر در طول كمتر از 24 ساعت بيافزاييد . بارگيري بعد از آبگيري اتفاق ميوفته و اگر شما بارگيري نكنيد امكان از حال رفتن و اسپاسم عضلاني روي صحنه و حتي قبل از روي صحنه رفتن خيلي زياده . شما در مقايسه با كسي كه بارگيري كرده كم حجم تر خواهيد بود . بدني كه بارگيري نكنه به هيچ وجه دم نميكنه و ..................... .
8. تمام بدن ها در روي صحنه مسابقات خشك ( بدون چربي و كم آب هستند ) اما حتما ديده ايد كه برخي بدن ها وقتي از پشت و يا بغل مي ايستند پر از تارچه هاي عضلاني در قسمت باسن و فيله و از روبرو در سينه هاي خود ميباشند به اين بدن ها ميگويند كات ولي بدن بدون چربي را ميگن خشك . در حقيقت همه شركت كنندگان در مسابقات استاني و كشوري خشك هستند اما همه كات نيستند و برد با كسيه كه كات بيشتري داشته باشه .

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۰۸:۰۲ بعد از ظهر
درود
شما به بنده لطف دارید ممنونم بابت پاسخ دادنتون:گل رز:
1.این درست هست سولاریوم سرطان زاست؟و به این علت خیلی ها واسه رژیم از سولاریوم استفاده نمیکنند؟
2.چند ماه پیش ازتون سوال کردم تردمیل یا دوچرخه ثابت فرمودید دوچرخه ثابت آیا به نظرتون در تردمیل کل بدن در گیر نمیشود ولی در دوچرخه پایی تنه فقط؟
3.به نظرتون واسه وعده قبل تمرین خشکبار مانند پسته و بادام و ... مناسب هست ؟اگر میشه واسه قبل و بعد از تمرین در دوران رژیم نسخه ای تجویز بفرمایید برای بدن اندومزوموروف.
4.امسال جناب صادقی از سوما بهره نبردید آیا کلآ دیگر بهره نمیبرید یا که امسال فقط نخواستید و سال دیگه بهره میبرید؟
5.به نظرتون اگر از سوما بهره میبردید جایگاهتون از یازدهم به چندم ارتقا پیدا میکردید؟
6.اگر کسی فقط از رژیم.مکمل . و تمرینات دارو رو حذف کند کلآ جایی در مقام آوردن دارد؟مثلا شما همون دوز دارویی پایین رو هم استفاده نمیکردی آیا موفق میشدین؟

bodybuilder
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۰۸:۵۲ بعد از ظهر
1-برای بهتر دم افتادن بدن قبل مسابقه چیکار باید کرد؟
2-این امکان هست که بدن تویه بارگیری ابدار بشه؟
3-یه توضیحی در مورده ابگیری میدی؟که از کی باید شروع بشه و کی به کل قطع بشه؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۰۸:۵۹ بعد از ظهر
درود
شما به بنده لطف دارید ممنونم بابت پاسخ دادنتون:گل رز:
1.این درست هست سولاریوم سرطان زاست؟و به این علت خیلی ها واسه رژیم از سولاریوم استفاده نمیکنند؟
2.چند ماه پیش ازتون سوال کردم تردمیل یا دوچرخه ثابت فرمودید دوچرخه ثابت آیا به نظرتون در تردمیل کل بدن در گیر نمیشود ولی در دوچرخه پایی تنه فقط؟
3.به نظرتون واسه وعده قبل تمرین خشکبار مانند پسته و بادام و ... مناسب هست ؟اگر میشه واسه قبل و بعد از تمرین در دوران رژیم نسخه ای تجویز بفرمایید برای بدن اندومزوموروف.
4.امسال جناب صادقی از سوما بهره نبردید آیا کلآ دیگر بهره نمیبرید یا که امسال فقط نخواستید و سال دیگه بهره میبرید؟
5.به نظرتون اگر از سوما بهره میبردید جایگاهتون از یازدهم به چندم ارتقا پیدا میکردید؟
6.اگر کسی فقط از رژیم.مکمل . و تمرینات دارو رو حذف کند کلآ جایی در مقام آوردن دارد؟مثلا شما همون دوز دارویی پایین رو هم استفاده نمیکردی آیا موفق میشدین؟

1.پزشكان ميگن سرطان زاست . اما من كساني را ميشناسم كه دائما در حال سولاريم هستند و سرطان هم نگرفتند و نمونه بارزش محسن قرآن نويس قهرمان جهان . پزشكان خيلي چيز ها را ميگن سرطان زاست مثل موبايل و مايكروويو و ........ . جي كاتلر هم هميشه قبل از مسابقات سولاريم ميكنه .
2.نه . در تردميل هم فقط پاي شما درگيره . چربيسوزي به صورت موضعي انجام نميشود و در چربي سوزي هدف سوزاندن چربي از كل بدن هستش . اما كات كردن به صورت موضعي انجام ميشه . مثلا براي كات كردن باسن بايد از حركات همسترينگ استفاده كرد كه خيلي مشكله .
3. خير به هيچ وجه مناسب نيست . به دليل داشتن چربي بالا مناسب نيستند . خود من قبل از تمرين مقداري ميوه (مقدار كم ) و 200 گرم سينه مرغ + سالاد ميخوردم . از مكمل پلاسما جت و چربي سوز ميتوتروپين هم استفاده ميكردم .
4.والله چي بگم . هيچ كس از سوما بدش نمياد . كار آدم تا حدي راحت تر ميشه . اما وقتي پولش نيست ....... . اگر پولش را داشته باشم از سوما هم استفاده ميكنم .
5. خير . بازم همين جايگاه رو داشتم چون از لحاظ حجم و كات كم نياوردم كه بگيم به خاطر سوما بوده . اگرم كم مياوردم به خاطر استراحت كمم بوده . استراحت بنده در طول شبانه روز 5 ساعت بود . در صورتي كه فقط خواب شبانه بدنسازي كه در رژيم هستش بايد حداقل 10 ساعت باشد در غير اين صورت بدن ريكاوري كامل نميشود . بنده روزانه فقط يك جلسه تمرين ميكردم كه اصولش اينه كه بدنسازي كه در رژيمه حداقل روزانه دو جلسه تمرين بايد داشته باشد . هم كم استراحتي بنده و هم تمرين يك وعده بنده به دليل شغلم بود . چون شغلم دولتي بود و حتي براي گرفتن مرخصي براي رفتن به رش با دردسر مواجه شدم .
6. به هيچ وجه امكان نداره . وقتي قهرمانان بزرگي همچون سامان سرابي و بيت الله عباسپور به دليل استفاده نكردن از دارو در مسابقات دوحه مقام نياوردن خوب امكانش به صفر ميرسه . امروزه دوينگ يك علمه و در تمام ورزش ها هستش . بر خلاف فكر همه كه فكر ميكنن در پرورش اندام دوپينگ بيشترين مقدار رو داره بايد بگم من دوستاني دارم كه از آوردن نامشون معضورم و اين آقايان الان در ليگ برتر دارن توپ ميزنن . دوز هايي استفاده ميكنند كه ما بدنسازان به هيچ وجه جرعت استفاده از اين دوز ها را نداريم . آقاي ايكس در وزنه برداري روزانه 7 عدد سوماتروپين به صورت ثابت و بدون وقفه استفاده ميكرده . و .................. .
وقتي از آقاي مايكل فلپس دارنده چندين مدال طلا از همين المپيكي كه گذشت توي مصاحبه خودش ميگه من دارو استفاده كردم . فراوان هم استفاده كردم اما اگر تستم را تونستين مثبت دراوريد ديگر همه چيز مشخصه و شكي باقي نميمونه . خود آرنولد اعتراف كرده بود كه نصف عضلات خود را مديون استروئيد هستش .
خود بنده ميخواستم تا اونجا كه نشه از دارو استفاده نكنم اما بعد از دو ماه اول رژيم ريزش عضلاتم را كاملا حس كردم و مجبور شدم در دوز پايين براي نگه داشتن عضلاتم استفاده كنم .
در كل مقام آوردن در پرورش اندام بدون مصرف استروئيد محال ممكنه .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۰۹:۱۰ بعد از ظهر
1-برای بهتر دم افتادن بدن قبل مسابقه چیکار باید کرد؟
2-این امکان هست که بدن تویه بارگیری ابدار بشه؟
3-یه توضیحی در مورده ابگیری میدی؟که از کی باید شروع بشه و کی به کل قطع بشه؟

1. اين مسئله به خيلي چيز ها بستگي داره . الف. بارگيري مناسب روز قبل از مسابقه ب. نداشتن استرس ج. استفاده از قرص پلاسما جت + هايپ د. دانستن علم دم انداختن
مثلا خيلي ها را ديده ام كه قبل از مسابقه با وزنه سنگين شروع به تمرين ميكنند و خودشان را اذيت ميكنند . غافل از اينكه اينجوري فقط خودشون رو اذيت ميكنند و دم بدن به حد كامل نميرسد . بهترين نحوه دم انداختن با كش و حوله هستش آن هم سبك .
دم يعني چه ؟ دم يعني بيشتر شدن فشار خون و پمپاژ خون در عضلات . آيا براي اينكار به وزنه سنگين نياز است ؟ خير .
براي دم انداختن بايد با حالت ريلكس و كش و حوله دم بياندازيم . ضمنان عضلات پا را هرگز دم نياندازيد چون خطوط آن محو ميشود .
2. بله . خيلي خيلي اين امكان زياده و اگر بلد نباشيم كه چه كار كنيم ميتونيم حتي مقام اول خود را به اوت شدن تبديل كنيم .
3.آبگيري به تنهايي هيچ نتجه اي نداره . با نخوردن آب بدن آبگيري نميشه . بلكه اول بايد سديم را قطع كنيم چون سديم آب را در بدن نگه ميدارد . با آبگيري صحيح بايد در طول 3 روز 5-6 كيلوگرم كاهش وزن را شاهد باشيم .
3 روز مانده به مسابقه : سديم و كربوهيدرات را به عدد صفر ميرسانيم . (به صفر نزديك ميكنيم )
2 روز مانده به مسابقه آب مصرفي در طول شبانه روز را به نيم ليتر ميرسانيم ( سيديم و كربوهيدرات صفر )دو عدد قرص تريامترون اچ
يك روز مانده به مسابقه (روز وزن كشي ) آب مصرفي نيم ليتر . سديم و كربوهيدرات صفر . عرق خار شتر يك ليتر . يك عدد قرص تريامترون اچ
روز مسابقه آب مصرفي نيم ليتر . كربوهيدرات بالا ميرود . پروتئين نصف روزهاي قبل . موز و كشمش سبز استفاده ميشود . شكلات هاي شيرين استفاده ميشود . اگر مسابقه ساعت 4 شروع ميشد توصيه ميشود ناهار چلوكباب برگ ميل كنيد .

sajjad 1368
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۰۹:۲۲ بعد از ظهر
مرسی از جوابتون آقا پیمان..1بهترین و با ارزش ترین و کاربردی ترین مکمل ها در زمان رژیم و حجم چه مکمل هایی هستند؟چون خیلی از داروفروشا و مربی ها مکمل های اضافی تجویز میکنند ؟2 بهترین تعداد ست وتعداد تکرار برا هر حرکت تمرینی دوره های حجم و کات چه اعدادی هستند؟؟؟3شما برای عضلات بزرگ و کوچک چه تعداد ست رو در هر جلسه میگید خوبه که نه کم تمرین کرده باشیم و نه وارد فاز کاتابولیسم وعضله سوزی شویم؟؟؟4به نظر شما دوست عزیز بهترین شیوه تقسیم عضلات چگونه است؟؟؟مرسی از وقتی که برای اهالی سایت میگذاری آقا پیمان:گل رز:

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۰۹:۵۱ بعد از ظهر
با سپاس
در تکمیل فرمایشات جناب صادقی در مورد بار گیری اشتباه اگر به یاد داشته باشید کای گرین در مستر المپیا 2009 در روز مقدماتی نسبت به فینال چه افت فاحشی داشتن که به نظرم ایراد در بارگیری ایشان بود.البته جنا صادقی در این مورد باید نظر بدهند. بی ادبی بنده را به بزرگواری خودتون ببخشین .
1.در مقاله ای که جناب صادقی خودتون نوشتید به این موضوع اشاره کردید که کراتین چری سوزی هم انجام میده آیا نمیشه در رژیم از کراتین بهره برد که هم حجم بدهد هم کات کند اگر نه به چه دلیل؟
2.در همین تایپیک در پاسخ به یکی از دوستان فرمودید نیمرو به علت داشتن روغن در رژیم مجاز نمیباشد و من پرسیدم آیا میتون از روغن زیتون استفاده کرد شما فرمودید تا روزی 1 قاشق میشود آیا امکانش هست این نیمرو با روغن زیتون درست شود؟
3.استفاده دارو در مسابقات حتمی هست درست اما آیا میتوان بدنی بدون استروئید داشت مانند بدن های فیتنسی بدون استروئید؟
4.جناب صادقی از اونجایی که حتی قهرمانان مستر المپیا هم مربی دارند آیا به نظرتون اگر از مربی خبره بهره ببرید کمک در پیشرفتتان نخواهد کرد؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۷, ۰۹:۱۶ قبل از ظهر
مرسی از جوابتون آقا پیمان..1بهترین و با ارزش ترین و کاربردی ترین مکمل ها در زمان رژیم و حجم چه مکمل هایی هستند؟چون خیلی از داروفروشا و مربی ها مکمل های اضافی تجویز میکنند ؟2 بهترین تعداد ست وتعداد تکرار برا هر حرکت تمرینی دوره های حجم و کات چه اعدادی هستند؟؟؟3شما برای عضلات بزرگ و کوچک چه تعداد ست رو در هر جلسه میگید خوبه که نه کم تمرین کرده باشیم و نه وارد فاز کاتابولیسم وعضله سوزی شویم؟؟؟4به نظر شما دوست عزیز بهترین شیوه تقسیم عضلات چگونه است؟؟؟مرسی از وقتی که برای اهالی سایت میگذاری آقا پیمان:گل رز:
1.اين به خيلي چيز ها بستگي داره . برنامه تمريني شما . تيپ بدني شما . برنامه غذايي شما . زمان مانده به مسابقات و ..... . اما در كل خيلي از مربي ها در دوران حجم آمينو توصيه ميكنند كه بنده نميپسندم . خيلي از مربي ها پاراهورمون تجويز ميكنند كه بنده نميپسندم و هيچ اعتقادي به اين دو مكمل ندارم . مربياني را ميشناسم و ديده ام كه به شاگرد مبتدي كه براي افزايش وزن و حجم پيشش رفته است آمينو داده اند . در همين سايت كسي را ديدم كه مربيش در دوران رژيم به ايشون چربي سوز نداده بود اما آمينو داده بود و اين واقعا از نظر بنده مضحكه . ببينيد بزاريد چند اولويت را به شما بگويم . در زمان رژيم مصرف مكمل ها (نه داروها ) چند اولويت دارد كه براتون ميگم . معني اوليوت اينه كه يعني اگر پولتان كم بود از كجا شروع كنيد يعني مكملي كه زودتر نوشته شده اولويت با آن است نه مكملي كه آخر نوشته شده .
1. چربي سوزتان 2.الكارنيتين و كافئين 3.پلاسما جت يا محصولات مشابه 4.پودر پروتئيني 5.گلوتامين 6.آمينوي شاخه اي 7. آمينوي معمولي 8 ملاتونين 9 .
در زمان حجم به اين صورت : 1.كراتين 2. پودر پروتئيني 3.گلوتامين 4. پلاسما جت و يا محصولات مشابه 5.آمينو
2. بهترين تعداد تكرار براي هر عضله (كوچك و بزرگ نداره ) در دوران حجم چهارست ده تايي و سه ست 10 تايي و سه ست 8 تايي و يا چهار تا هشت تايي ميباشد . البته اينم بگم كه منظور از بهترين اين نيست كه هميشه فقط از اين روند و به جلو برويم . دنياي بدنسازي خيلي بزرگتر از اون چيزيه كه حدس ميزنيد . در بعضي مواقع مجبوريم توي دوران حجم از سوپر ست ها با تكرار هاي بالا هم استفاده كنيم . و خيلي چيز هاي ديگه .
اما در دوران رژيم بهترين نوع تمرين اينه كه در ابتداي رژيم از تكرارهاي ده تايي استفاده كنيم و سپس به تكرارهاي دوازده تايي و سپس تكرار هاي پانزده تايي و سپس سوپر ست ها و تري ست ها و جاينت ست ها و ........ . در دوران كات بيشتر از قبل از دستگاه ها و سيم كش ها استفاده ميشود . سرعت انجام هر تكرار هم نسبت به قبل كمي افزايش ميابد . چون بدن آسيب پذيره بايد در انتخاب وزنه ها محتاط بود .
بهترين شيوه تقسيم عضلات اينه كه روز اول پا به طور كامل . روز دوم سينه و پشت بازوها روز سوم زير بغل و فيله ها . روز چهارم سرشانه و جلوبازوها . خود من هم چه در دوران حجم و چه در دوران رژيم از اين برنامه تبعيت ميكردم .

با سپاس
در تکمیل فرمایشات جناب صادقی در مورد بار گیری اشتباه اگر به یاد داشته باشید کای گرین در مستر المپیا 2009 در روز مقدماتی نسبت به فینال چه افت فاحشی داشتن که به نظرم ایراد در بارگیری ایشان بود.البته جنا صادقی در این مورد باید نظر بدهند. بی ادبی بنده را به بزرگواری خودتون ببخشین .
1.در مقاله ای که جناب صادقی خودتون نوشتید به این موضوع اشاره کردید که کراتین چری سوزی هم انجام میده آیا نمیشه در رژیم از کراتین بهره برد که هم حجم بدهد هم کات کند اگر نه به چه دلیل؟
2.در همین تایپیک در پاسخ به یکی از دوستان فرمودید نیمرو به علت داشتن روغن در رژیم مجاز نمیباشد و من پرسیدم آیا میتون از روغن زیتون استفاده کرد شما فرمودید تا روزی 1 قاشق میشود آیا امکانش هست این نیمرو با روغن زیتون درست شود؟
3.استفاده دارو در مسابقات حتمی هست درست اما آیا میتوان بدنی بدون استروئید داشت مانند بدن های فیتنسی بدون استروئید؟
4.جناب صادقی از اونجایی که حتی قهرمانان مستر المپیا هم مربی دارند آیا به نظرتون اگر از مربی خبره بهره ببرید کمک در پیشرفتتان نخواهد کرد؟

1. اول بزاريد يه چيزي را بگم . ببينيد تمام روزهاي سخت دوران حجم و رژيم شما مطمئن باشيد اگر به بهترين نحو جلورفته باشيد يك اشتباه كوچك در 4-5 روز آخر ميتونه همه زحمات شما را بر باد دهد . اينكه آقاي كاي گرين چه اشتباهي كرده بودند را نميدونم . خودم را در حدي نميبينم كه بخوام در مورد ايشون نظر بدم . اما آبدار شدن عضلات در روز مسابقه به چند نكته ميتونه بستگي داشته باشه . ا1. خوردن آب بيش از حد در دوران بارگيري 2. استفاده بيش از اندازه لازم مدر ها 3. استفاده بيش از حد از مواد قندي و ندانستن زمان مصرفي آن 4. زود قطع كردن نمك در دوران آبگيري (بعضي ها نمك را دو هفته قبل از مسابقه قطع ميكنند كه باعث نمايش عضلات بدون برجستگي ميشود )
ايشون يكي از اشتباهات بالا را ممكنه مرتكب شده باشد .
2. بله . اما بهتره اينكار را نكنيد. رووغن زيتون در حالت عادي روغن زيتونه و شايد با گرم كردن خاصيت خود را از دست دهد و مضر شود . خود من هم تخم مرغ را به صورت آب پز نميتونم بخورم براي همين با همه را كف ماهيتابه مينداختم و با يه ذره آب مراقب بودم تا نسوزه . انقدر هم ميزدم تا خوب پخته شود . مز نيمرو را ميدهد و بي بد آب پز را نميدهد . اين هم يك هديه از بنده كه ميدونم حسابي به درد ميخوره چون اينجوري ميتونيد حتي روزي 100 عدد سفيده را هم بدون اذيت شدن از بوي بد آن بخوريد .
3. بله . به راحتي ميشه داشت . اين كه ميگيم براي مسابقه الزامي است دليلش اينه كه شما بدون دارو نميتوانيد حجم عضلات خود را تا اين حد نگه داريد . خود من روز مسابقه با 70 كيلوگرم وزن 44 سانتيمتر دور بازوي بدون دم داشتم و بدون استفاده از دارو همچين رقمي امكان نداره . هاشم آگاهي در 60 كيلوگرم 42 سانتيمتر دور بازو داشت . در وزن هاي 85 به بالا تقريبا سايز بازوها به 50 ميرسيد . اما براي داشتن بدني زيبا بدون استروئيد به راحتي ميشه .
4. قهرمانان مستر المپيا مربي دارند نه مربي نما . متاسفانه اكثر مربيان در كشور ما به دنبال جمع كردن پول هستند تا دلسوزي براي شاگرد . تقصيري هم ندارند . چون در كشور ما از جانب دولت هيچ حمايتي از اين افراد نميشود و اين اراد هم ميخواهند مزد زحمات خودشان را بگيرند . نمونه اش سال 86 كه خودم بامربي كار كردم نزديك به سه و نيم مليون خرج مكمل ها و داروهاي بنده شد . بنده در آن مسابقات موفق بودم اما به دليل اين كه سطح اينجوري نبود. در آن مسابقات نه حجم الان را داشتم و نه كات الان . اون زمان با وجود ارزون تر بودن دارو من آنقدر هزينه كردم . خيلي از چيزهايي كه ضروري نبود ايشون به بنده ميدادن .
يكي از دوستان خودم كه شاگرد يكي از اين اقايون هستش براي رژيمش 7.5 مليون تومان هزينه كرد اما در مسابقات حوزه ها فقط در مسابقه پاكدشت تونست مقام دوم بياره و در باقر شهر اوت شد .
مربيان خارجي مانند چارلز گلاس و ميلوس ساركو و ..... درامدشان از فروش دارو و مكمل نيست . اين افراد درامدشان از ويزيتي كه از شركت هاي حامي اين قهرمانان ميگيرند هست و بس . پس دلسوزانه كار ميكنند .
بنده پارسال شاگردي در سنگين وزن داشتم كه ايشون پنجم كشور شد شاگرد قهرمان كشور در رشته بادي كلاسيك داشتم پس از لحاظ علمي شايد چيزي از اين اقايان ندارم . احترام اين اقايان براي بنده بسيار واجبه و بنده دست همه اين آقايون رو ميبوسم چون خاك خورده هاي اين ورزشند و خيلي بيشتر از بنده خاك اين ورزش را خورده اند اما اگر اين آقايون توانستند با هزينه 500-600 توماني كسي را با 96 كيلو وزن بدون افت عضلاني راهي مسابقات كنند به حدي كه قابل رقابت با ديگران باشد با كاهش وزن 26 كيلوگرم بنده نام خود را عوض ميكنم .
خودمان هم ميدونيم كه هيچ يك از اين آقايون نمياد تمام علم خودش رو در اختيار قرار بده تا شاگردش با اين هزينه راهي مسابقات شه .
اميدوارم همه افراد با توجه به چيزهايي كه ميبينند بهترين مربي را براي خودشان انتخاب كنند كه بعدها غصه نخورند كه مثلا پول دو تا پرايد را داديم و آخرش هم هيچ .
ديروز يكي از بچه هاي سايت اومده بود پيشم براي مشاوره و گفت كه يكي از آشنايانش براي اين مسابقات كشوري سي و پنج مليون خرج رژيم كرده و اوت شده . به خدا كم مونده بود گريه ام بگيره . آخ انصاف كجا رفته . چرا مربيان با اين افراد اينگونه رفتار ميكنند .
به اميد روزي كه براي مربيان حقوق در نظر گرفته شود تا فقط از راه گرفتن ويزيت و ... امرا معاش كنند كه به خاطر پول مكمل و داروي اضافي به خورد شاگردان ندهند .

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۷, ۱۰:۰۷ قبل از ظهر
با تشکر جناب صادقی
در سوال بالا سوال 1 بنده را گویا فراموش کردین پاسخ بفرمایین.همون کراتین.
چند سوال هم داشتم:
1.مدت زمان هوازی چقدر باید باشد چه اوایل رژیم چه اواخر آن؟
2.اگر در برنامه رژیم هر روز 30 دقیقه روی شکم کار کرد ایراد دارد؟
3.ایا پیاده روی با سرعت بالا هم هوازی رژیم محسوب میشود؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۷, ۱۲:۰۲ بعد از ظهر
با تشکر جناب صادقی
در سوال بالا سوال 1 بنده را گویا فراموش کردین پاسخ بفرمایین.همون کراتین.
چند سوال هم داشتم:
1.مدت زمان هوازی چقدر باید باشد چه اوایل رژیم چه اواخر آن؟
2.اگر در برنامه رژیم هر روز 30 دقیقه روی شکم کار کرد ایراد دارد؟
3.ایا پیاده روی با سرعت بالا هم هوازی رژیم محسوب میشود؟

در مورد كراتين بگم كه كراتين چون به شما انرژي خوبي ميده اما كالري پاييني داره باعث ميشه شما با توجه به دريافت كالري پايين تمرين خوبي داشته باشيد و اين باعث چربيسوزي غي مستقيم كراتين ميشه اما اين كه در رژيم مسابقات استفاده كنيمو يا خير بايد بگم كه خير . چون در رژيم قبل از مسابقات شما بايد عضلاتي بدون آب و يا كم آب را روز مسابقه به نمايش بگذاريد و سديم مصرفي به اندازه كافي آب به بدن شما مياندازد كه ديگر احتياجي به مصرف كراتين نباشد . مصرف كراتين در زمان حجم خوبه اما در دوران رژيم به دليل اينكه شما هر چه هم آبگيريتان قوي باشه باز هم آبدار به نظر ميرسيد توصيه نميشود . در دوران رژيم به خاطر مصرف پروتئين بالاتر از نياز بدن كليه ها تحت فشارند و مصرف كراتين هم به اين فشار مي افزايد پس براي حفظ سلامتمان هم بهتره كه از كراتين فقط در دوران حجم استفاده كنيم .
1. در اوايل رژيم روزانه 15 دقيقه . و ميتواند اين روند تا روزانه 40 دقيقه هم برسد . البته اين مقدار هوازي بستگي به اين دارد كه شما در آن زمان مانده به مسابقه چه قدر چربي داشته باشيد و چه قدر وقت داشته باشيد خود من دو ماه مانده به مسابقات ديگه تمرين هوازي نداشتم . اما هاشم آگاهي دوست خوبم چون خيلي از لحاظ كات عقب بود روزانه 40 دقيقه هوازي داشت . شايد شما فقط روزانه 15 دقيقه هوازي تا پايان رژيم نياز داشته باشيد .
2. 30 دقيقه زياد است اما خود من روزانه يك تا دو حركت به اندازه هر حركت 3 ست را توصيه ميكنم . تمرين بيش از حد باعث كاتابوليك (تخريب عضله ميشود )
3. بله .

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۷, ۱۲:۲۹ بعد از ظهر
سایز های بدن در دوران رژیم نسبت به وزن چی گونه باید باشد (تقریبی) اگر امکانش هست نسبت به وزن های مختلف چند سایز اصلی مثل بازو و شکم پا را بگویید مثلآ شما فرمودید 70 کیلو بودم دور بازوم 44 آقای آگاهی 60 کیلو 42 بود اگر امکان داره .ممنون

bodybuilder
۱۳۸۸-۱۲-۲۷, ۱۲:۳۹ بعد از ظهر
1-برای نگه داشتن حجم پس از دوره باید چیکار کرد؟دارویی یا مکملی؟
2-بهترین نوع تمرین تویه حجم رو چطوری میدونی؟منظورم چند روز در هفته؟چند حرکت برای هر عضله و..(البته برای اندومورف ها)

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۷, ۰۶:۱۰ بعد از ظهر
1.بعد از تمرین در دوران رژیم چه چیزی پیشنهاد میکنید مصرف کنیم؟
2.آیا میشود قبل مسابقه شکم را هم دم انداخت؟
3.شما گفتید مثلآ 400 گرم ماهی آیا همه اینها رو اندازه گیری میکنید مصرف میکنید؟ (مثلآ 400 گرم ماهی میشود چند تا ماهی یا 200 گرم مرغ ) و آیا نوع ماهی هم مهم است؟و آیا مرغش باید حتمآ سینه باشه؟

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۸, ۰۸:۳۱ قبل از ظهر
آیا بار گیری باعث میشه دور شکم افزایش پیدا کنه؟
(دوستان اگر بنده بنده سوالاتم رو پشت هم مطرح میکنم 2 دلیل داره یکی اینکه گزینه ویرایش پست بعد از چند دقیقه محو میشه و امکانش نیست سوالاتم رو اضافه کنم و دلیل دوم سوالاتم یادم میره از اینکه سوالاتم پشت هم است پوزش مرا پذیرا باشید):گل رز:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۸, ۰۳:۲۰ بعد از ظهر
سایز های بدن در دوران رژیم نسبت به وزن چی گونه باید باشد (تقریبی) اگر امکانش هست نسبت به وزن های مختلف چند سایز اصلی مثل بازو و شکم پا را بگویید مثلآ شما فرمودید 70 کیلو بودم دور بازوم 44 آقای آگاهی 60 کیلو 42 بود اگر امکان داره .ممنون
نسبت خواصي نداره . اون رو همين جوري گفتم تا دوستان بدونن با سايز هاي كمتر از اين نميشه مسابقه داد . مثلا يه شخص 60 كيلويي ميتونه با 40 سانتيمتر دور بازو هم قهرمان كشور شه اما با كمتر از اين سايز امكان نداره . داشتن 40 سانتيمتر دور بازو هم در 60 كيلوگرم با مصرف دارو امكان داره وگرنه امكان نداره مگر اينكه شخص در همه نقاط داراي ضعف باشه و فقط بازوش قوي باشه .

1-برای نگه داشتن حجم پس از دوره باید چیکار کرد؟دارویی یا مکملی؟
2-بهترین نوع تمرین تویه حجم رو چطوری میدونی؟منظورم چند روز در هفته؟چند حرکت برای هر عضله و..(البته برای اندومورف ها)
1.دوره يعني مصرف دارو هاي غير مجاز در طول مدت زمان خاص . مصرف مكمل بارها گفته ايم كه دوره به حساب نمياد . اگر بعد از مصرف مكمل افت داشتيد شك نكنيد كه قاطي مكمل هورمون بوده و اون مكمل تقلبي بوده وگرنه با قطع مكمل ما افت عضلاني نبايد شاهد باشيم . اشخاص زيادي را ميبينم كه ادعا ميكنند با مصرف وي و كراتين 10 كيلو وزن گرفته اند غافل از اينكه مكمل هايشان تقلبي و پر از كورتن بوده است . مكمل به شما حجم و وزن عجيب نميدهد. اين از مكمل ها.
اما در مورد داروها بايد بگم كه به هيچ وجه نميشه ادعا كنيم كه ميشه بعد از مصرف يك دوره استروئيد حجم گرفته شده را كاملا نگه داشت . اما ميتونيم تا حدي سعي كنيم كه كمتر از عضلاتمان كم شود . البته باز هم بستگي به دارو داره . كسي كه دوره تستسترون انانتات ميره نبايد توقع داشته باشه بتونه عضلاتش رو نگه داره . يا شخصي كه دوره ديانابول و يا اكسي متالون و يا ...... ميره بايد منتظر افت فاحش باشه . اما براي اينكه كمتر افت كنيم بايد اولين فاكتورمان بالا بودن ميزان مصرف پروتئين باشه . بعد از دوره هاي استروئيدي سعي كنيد حتما پودر پروتئيني را داشته باشيد . اشخاص زيادي را ديده ام كه يك دوره خيلي خوب ميرن اما از اين غافلند كه حفظ عضلات به دست آمده در پايان دوره مهم تر از خود دوره هستش . بعد از دوره سعي كنيد از مكمل هاي نيتروكسيد استفاده كنيد و حتما يا پودر پروتئيني مصرف كنيد و يا مصرف پروتئين به صورت طبيعي را در غذاي خود افزايش دهيد . در مدت استراحت بعد از دوره استروئيدي سعي كنيد 4 روز در هفته تمرين كنيد . سعي نكيند وزنه بيش از زمان دوره بزيد چون با اينكار افت بيشتري خواهيد داشت . وزنه هاي شما بايد كمي كمتر از زمان دوره باشد تمرين شما بايد بيش از 45 دقيقه طول نكشد . مصرف گلوتامين ميتونه باعث افت كمتر شما بشه . من گلوتامين ام اچ پي رو پيشنهاد ميكنم .
اما در پايان بايد بگم كه چرا آدم كند كاري كه باز آرد پشيماني . يعني چرا از داروهاي آشغال استفاده كنيم كه بعد از قطع آن شروع بع برگشت كنيم كه تمام روحيه خود را از دست بدهيم ؟
هميشه بايد سعي كنيم از داروهايي استفاده كنيم كه بازگشت نداشته باشيم و يا كم داشته باشيم . كسي كه تست پريپيونات و يا پريموبولان استفاده ميكند خيلي موفق تر از شخصي است كه تست انانتات و يا سوستانون استفاده ميكند . چون بازگشت بعد از دوره شخص اولي خيلي كمتر است عوارض هم كمتر . پس سعي كنيد از شخص آگاه و داراي علم دارو برنامه دارويي بگيريد .
2. بهترين نوع تمرين براي اندومورف ها در دوران حجم تكرار هاي 10-12 تايي و در تعداد ست هاي 3-4 ميباشد . تعداد حركات بسته به نوع عضله و ضعف آن دارد . كسي كه در زير بغل ضعف دارد طبيعتا تعداد حركاتش با شخصي كه در اين قسمت ضعف ندارد فرق ميكند . چون خيلي چيز ها براي رشد عضله كم رشد لازمه مثلا شك عضلاني و گاهي سوپر ست ها و تري ست ها و حتي جاينت ست ها و ....... . در مورد اين سوال اگر بخوام كامل توضيح بدم شايد اندازه يك كتاب نياز باشه .

1.بعد از تمرین در دوران رژیم چه چیزی پیشنهاد میکنید مصرف کنیم؟
2.آیا میشود قبل مسابقه شکم را هم دم انداخت؟
3.شما گفتید مثلآ 400 گرم ماهی آیا همه اینها رو اندازه گیری میکنید مصرف میکنید؟ (مثلآ 400 گرم ماهی میشود چند تا ماهی یا 200 گرم مرغ ) و آیا نوع ماهی هم مهم است؟و آیا مرغش باید حتمآ سینه باشه؟
1. يك ليوان آب ميوه طبيعي بلافاصله بعد از تمرين را ضروري ميدونم . البته ميتونيد به جاش خود ميوه را ميل كنيد كه خود من خود ميوه را ميخوردم . اگر مشكل مالي نداشته باشيد بهتره آب ميوه خود را با گلوتامين مخلوط كنيد و بنوشيد .
زماني كه از خانه به باشگاه رسيديد سعي كنيد پروتئين وي 100% استفاده كنيد . اما خود من چون نميخواستم هزينه ام بالا بره سينه مرغ ميخوردم . بعضي وق ها هم براي تنوع سينه بوقلمون و يا ماهي .
2.خير . به هيچ عنوان . اين كار اشتباهه .
3. من ديگه وزن نميكردم . تقريبا از ديدن مرغ ميتونستم حدس بزنم وزن تقريبيش چه قدره . شما هم اگر چند بار وزن كنيد ميفهميد چه قدر ميشه 400 گرم . البته اگر بيشتر از آن مصرف كنيد كه موردي نداره بهتر هم هستاما بايد حواسمومن باشه كه كمتر مصرف نكنيم . در مورد ماهي هم بگم كه بهتره از شير ماهي و يا ماهي قزل آلا استفاده كنيم . اين كه چند تا ماهي ميشه 400 گرم بسته به الندازه ماهي داره .

آیا بار گیری باعث میشه دور شکم افزایش پیدا کنه؟
(دوستان اگر بنده بنده سوالاتم رو پشت هم مطرح میکنم 2 دلیل داره یکی اینکه گزینه ویرایش پست بعد از چند دقیقه محو میشه و امکانش نیست سوالاتم رو اضافه کنم و دلیل دوم سوالاتم یادم میره از اینکه سوالاتم پشت هم است پوزش مرا پذیرا باشید):گل رز:

در كل بايد حواستون باشه 3 ساعت قبل از مسابقه از غذاهاي پر حجم استفاده نكنيد . از شكلات ها استفاده كنيد تا معده پر نباشد كه دور كمر زياد به نظر برسه . اگر بارگيري اصولي باشه دور كمر افزايش كمي داره .
در مورد سوالاتت بگم كه هيچ ايرادي نداره .

JacksoN
۱۳۸۸-۱۲-۲۸, ۰۴:۲۱ بعد از ظهر
1.درصد چربی بدن به چند برسه تیکه های بدن مشخص میشه؟روز مسابقه به نظرتون % چربی بدنتون چند بود ؟آیا امکانش هست % چربی بیاد طرفای 0؟
2.تو بازار چربی سوز خیلی زیاد هست مثل میتتروپین گاسپاری.هایدروکسی کات .انیمال کات.لیپو ایکس.لیپو بلک .الکارنتین . چترس رلیف بی اس ان و ...
باید تو رژیم از اول رژیم تا آخر رژیم 1 نوع چربی سوز استفاده کرد یا نه اول رژیم یک نوع اواسط رژیم یک نوع و اواخر آم یک نوع؟شما کدام ها رو پیشنهاد میکنید چون مارک ها مختلف هستن و انتخاب کردن دشوار.
3.سوال 2 هت در مورد پمپها کدام را پیشنهاد میکنید و پمپ را هم باید در هر موقع عوض کرد یا نه از اول تا آخر یکی؟
4.مصرف پمپها در رژیم به چه دلیل است؟آیا فقط برای دم انداختن است؟یا آرژنینی که تو برخی از پمپها مانند نیتریکس هست؟به چه دلیل؟
5.اگر امکان دارد چند نوع رنگ بدن مرغوب معرفی فرمایید که فقط برنزه میکند نه براق و حالت روغنی

mehdimehdi
۱۳۸۸-۱۲-۲۸, ۰۶:۴۲ بعد از ظهر
مصرف بلدنون و ترنبلون یا پارابولان و کلن بوترل رو تو رژیم چطوری ارزیابی می کنید آقا پیمان

bodybuilder
۱۳۸۸-۱۲-۲۸, ۰۹:۰۷ بعد از ظهر
ممنون پیمان جان از پاسخ های کاملت.
اما منظورم از این سوال (برای نگه داشتن حجم پس از دوره باید چیکار کرد؟دارویی یا مکملی؟) این بود که بعد از دوره از چه داروها و چه مکمل هایی استفاده کنیم که حجم بدست اومده رو نگه داریم؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۹, ۰۸:۱۰ قبل از ظهر
1.درصد چربی بدن به چند برسه تیکه های بدن مشخص میشه؟روز مسابقه به نظرتون % چربی بدنتون چند بود ؟آیا امکانش هست % چربی بیاد طرفای 0؟
2.تو بازار چربی سوز خیلی زیاد هست مثل میتتروپین گاسپاری.هایدروکسی کات .انیمال کات.لیپو ایکس.لیپو بلک .الکارنتین . چترس رلیف بی اس ان و ...
باید تو رژیم از اول رژیم تا آخر رژیم 1 نوع چربی سوز استفاده کرد یا نه اول رژیم یک نوع اواسط رژیم یک نوع و اواخر آم یک نوع؟شما کدام ها رو پیشنهاد میکنید چون مارک ها مختلف هستن و انتخاب کردن دشوار.
3.سوال 2 هت در مورد پمپها کدام را پیشنهاد میکنید و پمپ را هم باید در هر موقع عوض کرد یا نه از اول تا آخر یکی؟
4.مصرف پمپها در رژیم به چه دلیل است؟آیا فقط برای دم انداختن است؟یا آرژنینی که تو برخی از پمپها مانند نیتریکس هست؟به چه دلیل؟
5.اگر امکان دارد چند نوع رنگ بدن مرغوب معرفی فرمایید که فقط برنزه میکند نه براق و حالت روغنی
1.در صد چربي بدن از 10 كه پايين تر بياد يواش يواش تكه هاي بدن مشخص ميشه . البته خيلي هاش نه . چون خيلي از تكه ها با پايين آمدن خيلي زياد چربي مشخص ميشود . چربي بدن به صفر هرگز نميرسه . از 2.5% به پايين يعني مرگ . البته هرگز نميشه به اين رقم رسيد خيالتان راحت . در حال حاضر دستگاه هايي در بعضي از باشگاه ها هستش كه به طور كامل در صد چربي و آب بدن را ميگن . بدنه فكر ميكنم روز مسابقه 5 در صد و يا شايد كمي بيشتر و يا كمتر چربي داشتم . خشك ترين بدن ها در مسترالمپيا 4 در صد چربي دارند .
2. الكارنيتين كه از اول تا آخر رژيم بايد مصرف شه . چربيسوز هاي ديگه هم بايد به آن اضافه شوند . در زمان رژيم فرق ميكنه كه شما چه مصرف كنيد . اين بستگي به بدن شما و زمان مانده به مسابقه دارد . اما بايد چربيسوز مصرفي خود را در طول رژيم تغيير دهيد كه آن بسته به تجربه مربي داره كه بدونه كدوم ضعيف تر عمل ميكنه و كدوم قوي تر و ............ .اما در كل اگر بخوام بين چربي سوز ها بگم كدوم بيشترين تاثير رو داره ميتوتروپين را انتخاب ميكنم .
3. بين پمپ ها بايد بگم كه از نظر بنده پلاسما جت يه چيز ديگست و واقعا فوق العاده هستش . سوپرپمپ هم بد نيست اما سوپرپمپ را نميشه تا هفته آخر رژيم مصرف كرد (به دليل داشتن سديم ) .
4. مصرف پمپ ها به دليل بيرون زدن بيشتر رگ هاست كه تاثير خيلي زيادي در چشم داوران ميگذارد . نميگم رگ امتياز داره اما در خيلي مواقع داوران گول ميخورند و ....... . ديگر تاثر پمپ ها همان دم انداختن بيشتري كه گفتي هستش . شايد بگيد دم مهم نيست . اما دم يعني فشار خون بيشتر در عضلات و در نتيجه فشار خون بيشتر در عضلات عضله هاي بدن خيلي زودتر ريكاوري ميشوند و در زمان تمرين خيلي زودتر اكسيژن و همه املاح مورد نياز به عضله ميرسند . در نتيجه ريختن عضلات كمتر ميشود و عضلات مدت بيشتري را در حالت آنابوليك ميباشند . آرژنين موجود در پمپ ها به ويژه پلاسما جت كه بيشترين مقدار آرژنين را در پمپ ها دارد باعث ترشح طبيعي هورمون رشد در بدن ميشود و شما ميتوانيد تا حدي تاثيرات سوماتروپين را در بدن شاهد باشيد . خود من از زمان مصرف پلاسماجت سرعت نازك شدن پوستم و بيرون زدن رگ هام بيشتر و بيشتر شد .
5. همچين چيزي نداريم و اگر هم باشد من نديدم . تمام رنگ هاي بدن مقداري هم برق دارند . برق بيشتر رنگ بدن كه روي صحنه ميبينيد به دليل دو لايه زدن رنگ و اسپري هات استاف هستش كه بدن بيشتر به چشم مياد .
بهترين رنگ بدن در حال حاظر در جهان دريم تن ميباشد كه نمونه اصلش خيلي كم در بازار يافت ميشود و اگر اصلش پيدا بشه قيمتش كمتر از 40000 تومان نيست . در زمان خريد دريم تن حواستان باشه رنگ فرمول 2 خريد كنيد .

ممنون پیمان جان از پاسخ های کاملت.
اما منظورم از این سوال (برای نگه داشتن حجم پس از دوره باید چیکار کرد؟دارویی یا مکملی؟) این بود که بعد از دوره از چه داروها و چه مکمل هایی استفاده کنیم که حجم بدست اومده رو نگه داریم؟
منم كه جواب شما را كامل دادم فرزاد جان . گفتم اگر كسي ديانابول و اكسي و تستسترون آنانتات و داروهايي از اين قبيل استفاده كند كه در بدن آب مياندازند امكان نگه داشتن حجم به دست آمده نيست . چون بيش از نيمي از وزن به دست آمده از اين داروها در بدن آب و املاح و بعضا چربي ميباشند . نگه داشتن آب و املاح در بدن امكان نداره اما نگه داشتن عضله امكان داره . براي همين هرگز نميشه حجم به دست آمده از داروهايي كه آب مياندازند را نگه داشت . در كل بايد بگم كه چرا عاقل كند كارب كه باز آرد پشيماني . يعني چرا از داروهاي اينچنين استفاده كنيم كه بعد از قطع مصرف ميزان زيادي افت كنيم و روحيه خود را هم خراب كنيم ؟
اما اگر داروهاي خوب استفاده كنيم كه بيشتر عضله ميدهند و كمتر آب و املاح ميتونيم با بالا نگه داشتن مصرف پروتئين بعد از دوره و مصرف مكمل هاي پمپ مثل سوپر پمپ و پلاسما جت و ..... و مكمل گلوتامين تا حدي اين عضلات را نگه داريم .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۹, ۰۸:۱۴ قبل از ظهر
مصرف بلدنون و ترنبلون یا پارابولان و کلن بوترل رو تو رژیم چطوری ارزیابی می کنید آقا پیمان

مصرف كلن بوترول در زمان كات براي مسابقات يك بايد هست . بايد مصرف شه . پارابولان داروي بسيار خوبي در دوران رژيم هستش اما بهتره در ماه آخر مصرف شه . قيمت اين دارو بسيار بالاست . يمت هر دونه از اين دارو 15000 تومان و در برخي موارد به 20000 تومان هم ميرسد . جاله بدونيد كه براي تاثير گزاري خوب اين دارو بايد در ماه آخر هر روز استفاده شود .
بولدنون و ترنبولون هم داروي بدي نيست اما پيشنهاد ميشه به جاي اين داروها از تستسترون پريپيونات و پريموبولان و وينسترول استفاده شود .

bodybuilder
۱۳۸۸-۱۲-۲۹, ۱۰:۵۳ قبل از ظهر
مصرف قرص های تی 3 در کات شدن بدن چقدر تاثیر داره؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۲, ۰۸:۱۵ بعد از ظهر
مصرف قرص های تی 3 در کات شدن بدن چقدر تاثیر داره؟

خيلي خيلي تاثير داره . اما بايد 4 هفته مانده به مسابقه مصرف كرد اون هم با دوز پايين اگر دوز بالا بشه و داروي مصرفي خوب نباشه عضلات همراه با چربي و آب ميسوزه . خود من خيلي به سيتومل (تي3 و يا ليوترونين ) اعتقاد دارم .

bodybuilder
۱۳۸۹-۰۱-۰۲, ۱۰:۰۸ بعد از ظهر
1-تویه رژیم 6 روز باید تمرین کرد؟ هوازی رو بهتره چه موقعی انجام بدیم؟
2-مصرف دارو تویه رژیم دیگه پاکسازی نداره؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۳, ۰۸:۰۷ قبل از ظهر
1-تویه رژیم 6 روز باید تمرین کرد؟ هوازی رو بهتره چه موقعی انجام بدیم؟
2-مصرف دارو تویه رژیم دیگه پاکسازی نداره؟

1.بله بايد تمرين كرد . حتي در برخي موارد تا روزي 3 جلسه تمريني هم تجويز ميشه . همانطور كه من گفتم به دليل مشغله كاري يكي از موارددردسر سازم همين بود كه نميتونستم روزي 2 جلسه تمرين كنم . هوازي بهتره كه صبح قبل از خوردن صبحانه و بعد از خوردن چربيسوزها باشه اما اگر نشد بهترين زمان بعد از تمرين با وزنه بعد از ظهره . ولي هيچ چيز نميتونه اثر بخش تر از تمرينات هوازي در صبح باشه .
2. بستگي به دوز ها و داروهايي داره كه مربي به شما تجويز ميكنه . براي دوزهايي كه بنده استفاده كردم هيچ پاكسازي لازم نيست . چون بسيار ناچيز بود . اما اگر كسي هم خواست پاكسازي كنه بهتره كه بعد از اتمام مسابقات باشه .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۱۱:۰۵ قبل از ظهر
درود و عرض ادب
1.جناب صادقی رژیم که تمام میشود چند وقت طول میکشه بدن حالت کات رو از دست بده و چربی جمع کنه؟
2.آیا امکان داره شکمی در حالت رژیم بیاد تو سایز زیر 70؟
3.اگه میشه در دوران رژیمتون سایز بدنتون رو قرار دهید منظور ران پا و دور ساق و ساعد و... این هاست.
4.اولین تغییرات در رژیم رو از کی باید شاهد باشیم؟1 ماه یا 1 هفته در کل چقدر؟
5.آیا امکانش هست کسی واسه رژیم کات ماه ها و حتی به سال بکشه؟
6.چربی سوز های شرکت بی اس ان ميتوتروپين از کجا تهیه کنم ؟ت

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۱۲:۲۷ بعد از ظهر
سلام .
1.چربي تا 72 ساعت طول ميكشه تا به زير پوست بياد . اما حالت خارج از زمان مسابقه از 3 ساعت بعد از مسابقه بدن مانند بدن غير آبگيري شده ميشه . يعني دني بدون چربي اما آبدار . بعضي از بدن ها هم كمي زودتر از 3 ساعت به حالت آبدار تبديل ميشن به طوري كه رگ هاي بدن خيلي هاش ناپديد ميشه و عمق عضلات هم كمتر ميشه . اما از 72 ساعت بعد از مسابقه كم كم بدن شروع ميكنه به تجمع چربي هايي كه بعد از مسابقه به عنوان شكستن رژيم خورده ايم .
2. بله . شكم آقاي ملوين آنتوني 68 سانتيمتر هستش و كوچكترين دور كمر دنيا را در مردان داره .
3. دور كمر 73 سانتيمتر . دور ران 65 سانتيمتر . دور بازو 44 سانتيمتر . دور ساعد 34 سانتيمتر . دور ساق پا 42 سانتيمتر .
4. اين بستگي به ديد شما داره كه ريز بين باشيد و يا اين كه ريز بين نباشد . خود بنده از هفته اول تغييرات بدن خودم را شاهد بودم . خود بنده هر روز خودم را وزن ميكردم و سايز ميگرفتم . دوربين ديجيتال خودم را به نيت اين كار خريدم و هر چند روز يك بار از خودم عكس ميگرفتم و تغييرات را كاملا شاهد بودم . اگر از خودتان عكس نگيريد شايدهرگز متوجه تغييرات خود نشويد چون داريد هر روز بدن خودتان را ميبينيد . پس بهتره براي ديدن تغييرات بدن حتما هر هفته از بدن خود عكس بگيريد و بعد از چند هفته ببينيد چه قدر تغيير كرده ايد . اما بعد از 3-4 هفته همه اطرافيان لاغرتر شدن شما را متوجه ميشوند . همه ميگويند چه قدر كوچيك شدي و ......... .
5. خود بنده رژيمم از اول شهريور ماه شروع شد و سيزدهم اسفند ماه تمام شد چون بدنم خيلي چرب بود و بنده در كل طرفدار رژيم هاي بلند مدت هستم . البته براي بعضي بدن ها رژيم كوتاه توصيه ميكنم كه بسته به تيپ بدني داره .
6.خود ما فروشنده ايم . البته ميتوتروپين مال شركت گاسپاري هستش نه بي اس ان . اما اگر براتون سخته ميتونيد از فروشنده معتبر كه بهش اطمينان داشته باشيد خريد كنيد .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۱:۱۴ بعد از ظهر
1.در مورد اون چربی سوز منظورم چربی سوز های شرکت بی اس ان رو بیشتر قبول دارید یا گاسپاری؟
2.در طول رژِیم چقدر قدرت ورزشکار میاد پایین؟
3.اگر ورزشکاری روی صحنه مسابفه از حال رفت سریع آیا باید بهش آب رسوند؟
4.یادمه فرمودید اگه مسابقه ساعت 4 برگزار شود نهار کباب برگ بخورید بهتره دلیلش چیست؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۱:۲۵ بعد از ظهر
1. چربي سوزهاي گاسپاري خيلي بهتر از بي اس ان هستند .
2.خيلي. در روز هاي آخر تقريبا 50% قدرت ورزشكار افت كرده است .
3. آب و نمك . اگر بتونيم بهش خيارشور هم بديم خيلي خوبه . بهتره كه بهش هواي آزاد برسه و يا با حوله اي ورزشكار را باد بزنيم . البته بهترين كار اينه كه اين كار ها را تا زماني كه پزشك نرسيده انجام دهيم . بهد از رسيدن پزشك ازش بخواهيد كه به ورزشكار از حال رفته سرم آب نمك بزنه و قاطي سرم آمپول كلسيم و ب كمپلكس كنه .
4. چون نزديك به يك ماه گوشت قرمز از رژيم غذايي ورزشكار حذف شده و ورزشكار به دليل سختي آبگيري احتياج به يه چيز جديد و خوشمزه هستش و گوشت قرمز به صورت كبابي ميتونه تنوع خوبي باشه و هم انرژي فراواني بهتون ميده و هم اينكه با طعم خوبي كه ميده يه روحيه ميتونه به حساب بياد از طرفي هم زودتر از سينه مرغ توي بدن باز ميشه . آمينو اسيد هاي گوشت قرمز اكثرا ضروري هستند . تصيه ميشه اگر در كنترل آب مسلط هستيد و ميتوانيد اصلا تا قبل از روي سن رفتن آب نخوريد مگر يكي دو قولوپ چلوكبابتان را با كره بخوريد .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۱:۳۶ بعد از ظهر
1.این چربی و روغن کباب خطر آفرین نمیشه و یک جورایی باعث افت نمیشه؟
2.در مسابقات مستر المپیا و حتی تو مسابقات داخلی خیلی هم دستگاه اکسیژن دستی دارم و از آن استفاده میکنند پشت صحنه دلیل چیست؟

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۲:۵۰ بعد از ظهر
سلام.
ممکنه این سوال من زیاد حرفه ای نباشه.
آیا زدن موهایه بدن(مثل موهای سینه یا پا) بر روی رشد وکیفیت عضله تاثیر داره یا نه؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۱۰:۴۱ قبل از ظهر
1.این چربی و روغن کباب خطر آفرین نمیشه و یک جورایی باعث افت نمیشه؟
2.در مسابقات مستر المپیا و حتی تو مسابقات داخلی خیلی هم دستگاه اکسیژن دستی دارم و از آن استفاده میکنند پشت صحنه دلیل چیست؟
1. خير . همانطور كه در پست هاي قبل گفتم چربي براي جذب در بدن 3 روز وقت احتياج دارد و همچنين به آب احتياج داره اگر واقعا آب نخوري هيچ مشكلي پيش نمياد .
2. تا به حال نديدم . اما ممكنه خيلي ها نفس كم بياورند . براي تنفس بيشتر و بهتر از اين دستگاه استفاده كنند .

سلام.
ممکنه این سوال من زیاد حرفه ای نباشه.
آیا زدن موهایه بدن(مثل موهای سینه یا پا) بر روی رشد وکیفیت عضله تاثیر داره یا نه؟
سلام اتفاقا سوال خوبي پرسيدي چون خيلي ها اين سوال رو از بنده توي باشگاه ميپرسن .
خير هيچ تاثيري نداره . متاسفانه بعضي از مربي نماها اين چيزها را ترويج داده اند .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۱۱:۲۷ قبل از ظهر
بسیار ممنون
1.توی آبگیری درست چند کیلو از وزن بدن کم میشه آیا حد اقل و حداکثر داره؟
2.توی بارگیری چند کیلو به بدن اضافه میشه؟
3.در بار گیری اگر آب هم استفاده شود بیشتر از نیم لیتر چه اتفاقی رخ میدهد؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۰۶:۲۸ بعد از ظهر
1. بين 3 تا 6 كيلوگرم
2.بين 1 تا 5 كيلوگرم
3.بدن آبدار به نظر ميرسد و تمام نقشه هاي بدن ساز نقشه براب ميشود .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۰۹:۱۰ بعد از ظهر
درود و عرض ادب
1.آیا میشه قبل خواب یک وعده میوه مصرف کرد در صورت گرسنگی؟
2.آیا در مسابقات داخلی میشه روی موزیکی که خودتون آماده کردید فیگور گرفت نه اون موزیکی واسه همه میگذارند؟اگر جواب مثبت هست چرا شما این کار را نمیکنید؟
3.بیشترین امتیاز در مسابقه به چی داده میشه؟
4.آیا امکانش هست بدنی در حالت ریلکسقیافه آنچنانی نداشته باشه ولی وقتی فیگور گرفته میشود زیبا جلوه دهد؟اگر جواب مثبت هست دلیل چیست؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۱۰:۱۴ بعد از ظهر
1. بله ميشه . در هر صورتي ميشه ميوه مصرف كرد بنده بارها گفته ام كه مصرف ميوه حتي زيادش در دوران رژيم مسابقه هيچ ضرري ندره . خود من تا يك چند روز قبل از مسابقات چند كيلو روزانه ميوه مصرف ميكنم . نميدونم چرا باور نميكنيد و ......... چون من قبلا هم عرض كردم .
2. بله ميشه اما بايد از قبل با مسولين مسابقه هماهنگ كنيد . اتفاقا سعي داشتم يه موزيك بدم برام بسازن تا در روز مسابقه استان قزوين باهاش فيگور نمايشي بگيرم اما چون دير به فكر افتادم دوستان گفتن كه ساخت اين موزيك بيشتر طول ميكشه و روز مسابقه آماده نميشه .
3. همه چيز به يك اندازه امتياز داره اما 3 فاكتور اصلي اينه . 1. حجم 2.تناسب 3.خشكي و كم آبي بدن و كات عمقي . اما كسي اگر حجم و كات مناسبي داشته باشه اما بالانس خوبي نداشته باشه امتياز خوبي نميگيره ولي برعكسش بارها ديده شده .
4. بله . مثل آقاي سامان سرابي . آقاي علي تبريزي و خيلي ديگر از قهرمانان . بدن ها مزومورف معمولا اينجوري ميشن . البته اينم بگم كه داوران در حالت عادي به هيچ بدني امتياز نميدهند و در زمان فيگور هستش كه شما امتياز دريافت ميكنيد .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۱۰:۵۱ بعد از ظهر
کلا منظور از بالانس چیست؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۱۱:۲۱ بعد از ظهر
يعني تناسب .
يعني جوري نباشه كه بازو ها بزرگ باشن و زير بغل كوچك . وقتي فيگور جفت بازو ميگيريم كسي امتياز ككامل رو ميگيره كه تناسب بيشتري داشته باشه . نه فقط جفت بازو بلكه تمام فيگور ها .
وقتي ميگيم فلاني فلان جاش ضعيفه يعني اينكه اون قسمتش نسبت به ساير اندام هاي بدنش ضعيفه .
اگر شما سينه و بازوي خوبي داشته باشيد اما پاهاي خوبي نداشته باشيد يعني بالانس نيستيد . تناسب نداريد . مثل كاريكاتوريد .
بدني امتياز ميگيره كه همه جاي بدنش را به اندازه تمرين داده باشه و به يك اندازه حجم داده باشه . به اين بدن ميگن بالانس يا متناسب .
اميدوارم ممنظورم را متوجه شده باشيد .

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۱:۰۹ بعد از ظهر
یک سوال درباره رژیم داشتم ولی نمی دونم حرفه ای هست یا نه :
تاثیر شیرینی ها یا قند بر بافتهای بدن بخصوص چربی ها چیه ؟
اگه بخوام طور دیگه بپرسم چرا میگن در دوره کات مثلاً با استفاده از آمینو ها باید از مصرف شیرینیجات پرهیز کرد ؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۲:۳۷ بعد از ظهر
استفاده از آمينوها ؟
متوجه نميشم . آمينو ربطي به شيريني نداره كه .
اما در كل شيريني ها به خاطر اين كه انرژي و كالري خيلي زيادي در بدن توليد ميكنند باعث ميشن كه بدن براي تامين انرژي به سمت آنها بره و به سمت چربي ها نره . در نتيجه نه تنها چربيسوزي اتفاق نميوفته بلكه ممكنه چربي سازي هم بشه چون كه كالري مازاد از شيريني ها به صورت چربي در بدن ذخيره ميشه .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۲:۴۸ بعد از ظهر
درود
1.تو آب گیری اگه سدیم گیری رو زودتر شروع کنی چه اتفاقی میفته؟
2.چند % آب بدن در آب گیری از بین میره (اگه 70 % وزن آب بدن باشه)؟
3.هرچقدر که آب بدن از دست بره طبق پاسخی که لطف میکنین تو سوال 2 میدید اگه بیشتر کم شه چه اتفاقی میفته ؟اصلآ ممکن هست اب بدن بیشتر از یه مقداری کم بشه؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۳:۱۵ بعد از ظهر
1. عضلات بدن ميريزه و يا اين كه عمق عضلات كم ميشه و شما روي صحنه مانند بدني ماله كشيده صاف و بدون خط هستيد .
2.5 تا 8 در صد متغير است .
3. كار به بيمارستان ميكشه و ..... براي همين وجود مربي خوب و كاردان در روز هاي پاياني بسيار موثره .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۵:۲۲ بعد از ظهر
1.در اوایل رژیم آیا تعداد تکرار ها کمتر هست و در اواخر رژیم تعداد تکرار ها بیشتر میشود ؟تکرار ها چقدر باید باشه اول رژیم و در آخد رژیم؟
2.آیا در رژیم چون باید تکرار ها بیشتر بشه از همون وزنه دوران حجم باید استفاده کنیم یا اینکه کم کنیم مثلآ اگر در دوران حجم 120 کیلو پرس سینه میزنیم در دوران کات چند کیلو باید بشه؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۶:۰۲ بعد از ظهر
1. در اوايل رژيم مانند دوران حجم تمرين ميكنيم و يواش يواش تعداد تكرارها زياد ميشه . اوايل رژيم تعداد تكرارها 10 تا بوده و در اواخر رژيم به حتي 20 تا هم ممكنه برسه و سوژر ست ها تري ست ها هم اضافه ميشن .
2.بايدي وجود نداره شما هميشه بايد وزنه اي انتخاب كنيد كه بتوانيد تا تكرار آخر را اجرا كنيد . در دوران كات چون بدن آسيب پذيره وزنه اي انتخاب كنيد كه نهايتا يك تكرارا آخر آن را كمك بگيريد .

amirkia
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۲:۳۱ بعد از ظهر
پيمان جان سلام و خسته نباشيد :

1 ـ در زمان رژيم تا چند عدد سفيده تخمرغ در طول روز مي توان استفاده كرد ؟ و بهترين زمان مصرف در طول روز كي مي باشد ؟

2 ـ مصرف پمپها از كي شروع ميشه و تاكي ادامه دارد ؟ ميزان و طريقه مصرف در طول روز به چه صورت مي باشد ؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۲:۴۰ بعد از ظهر
1. تا سي عدد ميشه مصرف كرد . صبحانه و قبل از تمرين عصر و بلافاصله بعد از تمرين .
2. ميزان و طريقه مصرف اين محصولات به نوع مكمل بستگي داره . من مصرف اين مكمل ها را از 3 ماه مانده به مسابقه توصيه ميكنم و تا هفته آخر بايد ادامه داشته باشد .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۲:۴۸ بعد از ظهر
درود
منظور از چگالی بدن چیست و فرقش با حجم بدن چیه؟
با سپاس

mehdimehdi
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۲:۴۹ بعد از ظهر
1.اگه بخواییم سوما بزنیم بعد تمرین بهتره یا قبلش

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۱:۳۷ بعد از ظهر
درود
منظور از چگالی بدن چیست و فرقش با حجم بدن چیه؟
با سپاس
چگالي يعني اين كه اگر شما و نفر كناريتون توي مسابقه از يه حجم و تفكيك برخوردار بوديد كيفيت عضله نشان دهنده برتري شماست . كيفيت و حجم مناسب عضله در كنار كات قابل قبول ميشه چگالي . اما معناي عاميش اينه كه ميزان حجم به روي وزن . يعني حجمتون نسبت به وزنتون بيشتر باشه .

1.اگه بخواییم سوما بزنیم بعد تمرین بهتره یا قبلش
هيچكدام . قبل از خواب شبانه . چنانچه قبل از تمرين و يا بعد از تمرين بزنيد پول شما هدر رفته است . در ضمن در زمان مخلوط كردن سوماتروپين با آب دق كنيد كه خيلي آرام اينكار را انجام دهيد چون چنانچه كف كند باز هم دارو بي تاثير ميشود .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۱:۴۷ بعد از ظهر
با سپاس:گل رز:
همیشه حجم که بره بالا وزنم زیاد میشه آیا امکانش هست وزن تغییر پیدا نکنه ولی با توجه به فرمایش جناب عالی چگالی برود بالا؟اگر جواب مثبت باشه فکر کنم شدنش خیلی سخت باشه این چنین نیست؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۳:۱۴ بعد از ظهر
بله امكانش هست . همانطور كه در مسابقات ميبينيم اشخاصي كه ميان روي سكو هيچ كدام حجمشان به وزنشان نميخوره . امكانش هست و بستگي به تمرينات تغذيه و نوع مكمل مصرفي و نوع داروي مصرفي و چگون مصرف كردن و...... داره كه توي اين بحث نميشه گفت چون خيلي زياده .

amirkia
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۶:۰۳ قبل از ظهر
1 ـ ميزان پروتئين مصرفي در سه روز مانده به مسابقه چه ميزان است ؟بايد با چه فاصله زماني مصرف گردد ؟ حداكثر تا چند گرم ؟
2 ـ طبخ ماهي در طول رژيم به چه صورت بهتر است ؟ و تا كي مصرف آن موردي ندارد؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۹:۳۳ قبل از ظهر
1. از دو روز به مسابقه مانده ميريم به حالت تخليه كربوهيدرات . يعني كربوهيدرات را تا جايي كه ميشه قطع ميكنيم . فقط از پروتئين استفاده ميكنيم . يعني پزروتئين بدون سديم كه بهترين منبع همان سينه مرغ كبابي هستش . سينه مرغ كبابي با 1 عدد خيار هر 2 ساعت يكبار بايد ميل شود . هر ه بيشتر بهتر . در زمان تخليه كربوهيدرات و سديم به سرعت وزن بدن كاهش ميابد . بعد از وزن كشي سينه مرغ كبابي هر 4.5 ساعت يك بار مصرف ميشه و كربوهيددرات مصرفي كه بنا به تيپ بدني توصيه ميشه چي باشه هر 1.5 ساعت كه به اصطلاح بهش ميگيم بارگيري .
2. تا هفته آخر موردي نداره . بهتره از شير ماهي يا قزل آلا استفاده شه . ميتونيد كبابي يا آبپر ميل كنيد همراه با ادويه جات .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۳:۱۵ بعد از ظهر
درود
هر 2 ساعت یا اینکه هر 4.5 ساعت آیا باید وقتی در شب که میخوابیم باید هر 2 ساعت یا 4.5 ساعت بیدار بشیم وعده را میل کنیم ؟یعنی این وعده ها حتی در طول خواب شبانه هم باید باشه؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۳:۳۳ بعد از ظهر
از وقتي كه شما آبگيري را شروع ميكنيد تا پايان مسابقه نا خودآگاه خوابتان كم ميشود . شب هم باي ساعت كوك كنيد و وعده هايتان را ميل كنيد و دوباره بخوابيد هرچند كه در اكثر افراد احتياجي به كوك كردن ساعت نيست چون بي خوابي ميگيريد هم به خاطر استرس و هم به خاطر اينكه كمبود سديم در بدن سيستم خواب بدن را نيمه فعال ميكند .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۳:۴۱ بعد از ظهر
با سپاس
1.پس بیدار شدن بعد از آب گیری اگر قراره باشه باید وجود داشته باشه درسته؟
2.واسه اینکه عضلات تحلیل نره چند ساعت خواب شبانه (خواب روزانه چی) رو صلاح میدونید؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۴:۳۳ بعد از ظهر
1. بله .
2. هر چند ساعت كه بيشتر استراحت كنيد بهتره . باعث ميشه كه احتمال اسپاسم عضلاني هم كمتر بشه . توصيه ميشه حتي اگر خوابتان نبرد دراز بكشيد . از زمان شروع سديم گيري هر چه كمتر تحرك داشته باشيد بهتره . در اين زمان فقط استراحت و تغذيه درست و اصولي هست كه سرنوشت شما را مشخص ميكند چون شما ديگر تمريناتتان را كرده ايد و در اين دو سه روز تمريني در كار نخواهد بود . اگر حتي شغل دفتري داريد در اين سه روز نبايد به هيچ عنوان سر كار برويد . فقط استراحت در محيطي دور از استرس . سعي كنيد با كسي زياد حرف نزنيد چون به دليل نرسيدن سديم و قند به مغز نميتوانيد زياد به اعصابتان مسلط باشيد و زود عصبي ميشويد . مثلا ترافيك من را عصبي ميكرد . يا همه چيز را عجله اي ميخواستم . مثلا وقتي ميخواستيم از ماشين پياده شيم و بريم توي سالن براي وزن كشي بابام يه كم پارك كردن ماشين را طول داد و بنده شاكي شدم و داد و بي داد راه انداختم كه آخه كي به تو گواهي نامه داده و ..... . :پوزخند: اين در حاليه كه هميشه بنده به پدرم احترام ميزارم و هرگز بهش بي احترامي نكردم . هنوز كه هنوزه اين موضوع را برام تعريف ميكنه و با هم ميخنديم .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۴:۴۰ بعد از ظهر
1.قبل از سدیم گیری چند ساعت استراحت داشته باشیم؟(تو کل دوره رژیم)
2.تو سدیم گیری تمرین نباید داشته باشیم درسته؟
با سپاس:گل رز:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۴:۵۰ بعد از ظهر
1. قبل از سديم گيري نياز به استراحت نيست . سديم گيري از 2 روز مانده به وزن كشي شروع ميشود و تا روز مسابقه ادامه ميابد . البته اين سديم گيري صحيحه . خيلي ها يك هفته سديم را قطع ميكنند كه اشتباه هستش .
2.خير به هيچ عنوان نبايد تمرين كنيم . تمرين توي سديم گيري مساوي هست با اسپاسم عضلاني و اگر هم اسپاسم نزنيم بيش از حد روز مسابقه خسته ايم و توان فيگور گيري نداريم .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۸:۲۸ بعد از ظهر
جناب صادقی سوال اول رو بنده بد مطرح کردم اشکال از بنده هست منظورم از سوال اول این بود کلآ چند ساعت در شبانه روز باید بخوابیم گویا خواب روزانه اگر بیشتر از 8 ساعت باشد عضلات میریزد درست هست؟
2.به جای خیار در سدیم گیری از کاهو میشه استفاده کرد؟(اگر جواب منفی هست جای خیار جایگزینی وجود دارد؟)
3.در بارگیری فقط میشود از کربوهیدرات استفاده کرد یعنی الان بعد از چند سال تجربه صلاح میدونید بارگیری با چیزی به غیر از کربوهیدرات باشه (مثل همون کره و پنیر و عسل که فرمودین)؟اگر امکانش هست چی جوری ؟(البته اگر امکانش هست توضیح بفرمایید اگرم نیست که هیچ)
این چند وقت بنده خیلی سوال کردم و با اینکه آقا پیمان خودشون دستور دادند بپرسم و باقی دوستان نیز لطف کردند و بنده را مورد محبت قرار دادند و گفتند پرسیدم احساس میکنم کمی زیاده روی کردم در پرسیدن چند وقتی بنظرم نپرسم بهتر باشه تا اینکه هم جناب صادقی نفسی تازه کنند هم باقی دوستان از دیدن اسم بنده و پرسیدن سوالات من خسته نشوند.(از آنجایی که تشنه دانستن هستم فقط جناب صدقی بنده ثانیه شماری میکنم برای مقاله ای که عرض کردم اگر لطف کنین بنویسین اینو گفتم فقط برای یاد آوری)
یک دنیا ممنون:گل رز:

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۹:۱۹ بعد از ظهر
سلام
2 تا سوال داشتم
1.آیا خوردن قرص سیر در افزایش تستسترون در بدن موثر هست؟
2.یه توضیح درباره ی عملکرد قرص کبد ماهی در بدن اگه میشه بدید.
باتشکر.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۷:۵۰ قبل از ظهر
جناب صادقی سوال اول رو بنده بد مطرح کردم اشکال از بنده هست منظورم از سوال اول این بود کلآ چند ساعت در شبانه روز باید بخوابیم گویا خواب روزانه اگر بیشتر از 8 ساعت باشد عضلات میریزد درست هست؟
2.به جای خیار در سدیم گیری از کاهو میشه استفاده کرد؟(اگر جواب منفی هست جای خیار جایگزینی وجود دارد؟)
3.در بارگیری فقط میشود از کربوهیدرات استفاده کرد یعنی الان بعد از چند سال تجربه صلاح میدونید بارگیری با چیزی به غیر از کربوهیدرات باشه (مثل همون کره و پنیر و عسل که فرمودین)؟اگر امکانش هست چی جوری ؟(البته اگر امکانش هست توضیح بفرمایید اگرم نیست که هیچ)
این چند وقت بنده خیلی سوال کردم و با اینکه آقا پیمان خودشون دستور دادند بپرسم و باقی دوستان نیز لطف کردند و بنده را مورد محبت قرار دادند و گفتند پرسیدم احساس میکنم کمی زیاده روی کردم در پرسیدن چند وقتی بنظرم نپرسم بهتر باشه تا اینکه هم جناب صادقی نفسی تازه کنند هم باقی دوستان از دیدن اسم بنده و پرسیدن سوالات من خسته نشوند.(از آنجایی که تشنه دانستن هستم فقط جناب صدقی بنده ثانیه شماری میکنم برای مقاله ای که عرض کردم اگر لطف کنین بنویسین اینو گفتم فقط برای یاد آوری)
یک دنیا ممنون:گل رز:

1. همانطور كه گفتم هر چه بيشتر بهتر . اما اگر بخواهيم براي خواب شبانه رنج بزاريم بايد بين 8-10 ساعت يك بدنساز كه در دوران حجم است خواب در شبانه روز داشته باشد . بايد توجه كنيد كه هورمون رشد در همين خواب شبانه هست كه ترشح ميشود . شما اگر خوابي نداشته باشيد بدن فرصت ريكاوري ندارد . در روزهاي پاياني قبل از مسابقه هم (منظورم از سديم گيريه ) توصيه ميشود هر چه ميتوانيد بخوابيد . كم خوابي باعث ريزش عضله ميشه اما خواب درست و اصولي باعث ريختن عضلات نميشه مگر اينكه شما 12 ساعت بدون تغذيه بخوابيد .در دوران رژيم شما به دليل استفاده از چربي سوزها و كمبود قند بي خوابي ميگيريد و اين انكار ناپذيره در روز هاي پايايني هم كه بيشتر بايد بي خوابي را تحمل كنيد .
2.بله ميشه . اما بهتره كه هر دوش در كنار هم باشه .
3. ببينيد اين به تيپ بدني وزمان باقي مانده تا مسابقه داره كه شما چي بخوريد . اما به فرض اگر مزومورف باشيد توصيه ميشود كه تا 8 ساعت قبل از مسابقه فقط از كربوهيدرات ها استفاده كنيد . از 8 ساعت مانده به مسابقه ميتوانيد مواد شيرين مثل شكلات ميل كنيد . من شكلات اسنيكرس را پيشنهاد ميكنم چون توش بادوم زميني هم داره . يه صبحانه خوب ميتوانيد داشته باشيد . كره و خامه و عسل . اما حواستان باشد خوردن آب كار شما را خراب خواهد كرد . كساني بايد اينگونه بارگيري كنند كه واقعا اراده داشته باشند و تا قبل از اين كه روي سن برووند آب ننوشند . يه ته استكان آب ميتونه كار شما رو خراب كنه . چون بافت عضله مثل اسفنج ميمونه . هر چي چربي روش ريخته شه تا زماني كه آب بهش نخوره نميتونه اين چربي رو به خودش جذب كنه . يا آب هم همينطور .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۷:۵۸ قبل از ظهر
سلام
2 تا سوال داشتم
1.آیا خوردن قرص سیر در افزایش تستسترون در بدن موثر هست؟
2.یه توضیح درباره ی عملکرد قرص کبد ماهی در بدن اگه میشه بدید.
باتشکر.
.1 بله اما ميزان خيلي ناچيز است كه در اكثر موارد محسوس نيست يعني شما متوجه اين موضوع نميشويد .
2.مهم‌ترین فایده‌ روغن کبد ماهی اينه كه توش اسيد چرب امگا 3 هست .

از فويد اين قرص ها ميشود از داشتن ويتامين اي و داشتن اسيد چرب امگا 3 نام برد . اسيد چرب امگا 3 و باقي اسيد هاي چرب همگي باعث چربي سوزي غير مستقيم ميشوند . به اين صورت كه به جاي چربي هاي مضر در بدن جذب ميشوند و چربي هاي مضر كه در بدن ذخيره شده و يا در حال ذخيره است دفع ميشوند . البته دوستان فكر نكنند با خوردن اين قرص ها هرگز بدنشان چرب نميشود .

amirkia
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۸:۳۶ قبل از ظهر
سلام و خسته نباشيد

1 ـ يك نمونه تمرين جاينت ست مثال مي زنيد ؟
2 ـ مصرف سوما از كي شروع ميشه و تا كي ادامه دارد ؟ در طول هفته چه تعداد استفاده ميشه ؟ بيشتر در كدام نواحي تزريق ميشه ؟

eshaghgh
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۲:۲۸ بعد از ظهر
سلام
یه سوال که همیشه برایم مطرح است میخوام ببینم رژیم های متعدد غذایی که ما بدنسازها میگیریم گاهی برای حجم گاهی کات در طول سالیان متمادی ایا اثرات سوئی رو چروک شدن پوست و ریزش مو و کلا از این قبیل مشکلات داره مرسی

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۳:۰۲ بعد از ظهر
سلام و خسته نباشيد

1 ـ يك نمونه تمرين جاينت ست مثال مي زنيد ؟
2 ـ مصرف سوما از كي شروع ميشه و تا كي ادامه دارد ؟ در طول هفته چه تعداد استفاده ميشه ؟ بيشتر در كدام نواحي تزريق ميشه ؟

1. جاينت ست ها يعني 4 تا حركت را بدون استراحت با هم انجام بديم .
مثلا پرس سينه با هالتر + پرس سينه با دمبل + قفسه سينه با هالتر + پروانه با دستگاه 12*3
اما اين تمرين بايد در ماه آخر رژيم براي بعضي از قسمت هاي بدن استفاده بشه . جاهايي از بدن كه هنوز كات نشده و سخت كات ميشن .
2.مصرف سوما از زماني شروع ميشه كه بدن به يه مقدار خشكي نسبي رسيده و ديگر نگه داشتن عضله سخت شده و ..... تا 3-4 روز قبل از مسابقه ادامه دارد . اين كه چه تعداد استفاده كنيم بستگي به وزن بدن و تيپ بدني و مقدار روز باقي مانده تا مسابقه و مقدار چربي بدن و چگالي بدن بستگي داره . اما معمولا روزي يك عدد به غير از جمعه ها براي افراد ميان وزن ( 75 كيلوگرم ) و سبك وزن توصيه ميشه . مصرف كمتر از اين مقدار هيچ فايده اي ندارد . افرادي كه در وزن بالاتر از 75 كيلوگرم ميخواهند مسابقه بدهند از روزي يك عدد شروع ميكنند و تا روزي 2 عدد هم ميرسد . افردا سنگين وزن براي مسابقات تا روزي 3 عدد هم استفاده ميكنند.
اما افرداي هستند كه از اين مقدار بيشتر استفاده ميكنند كه به هيچ عنوان توصيه نميكنيم . اين افراد دشمن پول خود هستند .
اما اگر در نوع مكمل ها و تمرينات و رژيم خود و داروهاي مصرفي دقت داشته باشيم به مصرف اين داروي گران قيمت هيچ احتياجي نيست . در هر قسمتي كه تزريق كنيد همان خاصيت را دارد . متاسفانه در بين افراد ميبينيم كه مثلا در پوست باسن خود تزريق ميكنند چون فكر ميكنند كه به صورت موضعي كارايي دارد اما اصلا اينطور نيست . سوما در هر قسمتي تزريق شود هيچ فرقي نميكند . اما به اين دليل شكم و دور ناف توصيه ميشه كه معمولا در اين قسمت پوست كمي كلفت تر است و تزريق زير جلدي راحت تر .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۳:۰۷ بعد از ظهر
سلام
یه سوال که همیشه برایم مطرح است میخوام ببینم رژیم های متعدد غذایی که ما بدنسازها میگیریم گاهی برای حجم گاهی کات در طول سالیان متمادی ایا اثرات سوئی رو چروک شدن پوست و ریزش مو و کلا از این قبیل مشکلات داره مرسی

تنها رژيم هايي كه عوارضي از قبيل كچلي و ... و چروك شدن پوست ندارد همين رژيم هاي اصولي بدنسازي هستش . اما اگر كسي بخواد پوستش چروك شه و يا كچل بشه حتما بايد بره پيش دكتر تغذيه تا با دادن يه رژيم غلط كاملا فرد را كچل كند و يا حداقل پوستش چروك شود .
آقاي هاشم آگاهي در دو ماه رژيم خيلي سخت حدود 25 كيلوگرم از وزنش را كاهش داد دريغ از ذره اي چروك . چون از لحاظ تغذيه ئ تمرين كاملا اصولي كار كرد . البته من كاهش وزن اينگونه را اصلا تاييد نميكنم . به نظر بنده بايد براي مسابقه اگر احتياج به 20 كيلوگرم كاهش وزن هست حداقل 4-5 ماه رژيم داشت .
همانطور كه داريم ميبنيم خيلي از حرفه اي ها هنوز موهاشون رو از دست ندادن و اكثرا هم كه ميبينيم كچل هستن خودشان به خاطر هيبيت بيشتر تيغ مياندازند و ذاتا كچل نيستن .

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۱۴, ۰۶:۴۲ بعد از ظهر
سلام
پیمان جان ممکنه که سوالای من زیاد حرفه ای نباشه
در مورد قرص سیر چنتا سوال داشتم
اول اینکه کارش تو بدن چیه؟
مقدار مصرفش چجوری باید باشه؟(هر چند روز یه بار و چقدر)؟
در طی کل مصرفش کلا باید چنتا خورد؟بیشتر خوردن مشکلی ایجاد نمیکنه؟
آیا میشه در طول مصرف قرص سیر ویتامین ای ویا قرص کبد ماهی مصرف کرد؟
یا علی:گل رز:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۴, ۰۶:۵۶ بعد از ظهر
قرص سير كليترل بد را در بدن كاهش ميدهد . روزي دو بار هر بار يك قرص مصرف شود .
در كل قرص سير براي كساني كلسترل مضر بدنشان بالاست توصيه ميشه نه افراد عادي . ميتونيد تا دو ماه مصرف كنيد . با قرص ويتامين اي و كبد ماهي هم هيچ تداخلي ندارد و ميشه مصرف كرد .

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۱-۱۶, ۱۲:۲۴ بعد از ظهر
پيمان جان مي خواستم بدونم آيا براي رسيدن به دم بيشتر قبل از مسابقه از pumper هاي مثل پلاسماجت استفاده مي شه و اگر جواب مثبته به چه صورت؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۶, ۰۲:۰۶ بعد از ظهر
بله . بايد از پمپرهايي استفاده كنيد كه توي تركيباتش سديم نداشته باشه . مثل پلاسما جت . اما سوپر پمپ به دليل دارا بودن سديم براي دم انداختن قبل از مسابقه مناسب نيست . البته پومپر خوبي هست اما براي دم مسابقه خوب نيست . بايد 2-3 ساعت قبل از اين كه روي صحنه مسابقات حاضر شويد از پومپر هايي مثل پلاسما جت استفاده كنيد . مقدار پوپر بستگي به نوع آن داره . مثلا پلاسما جت رو بايد 10 عدد بخوريد . توصيه ميشه به همراه نوشابه هاي انرژي زا مثل هايپ استفاده شود .

bodybuilder
۱۳۸۹-۰۲-۱۸, ۰۱:۳۰ قبل از ظهر
1-اگه قرار باشه تمرینات روزی 2 جلسه باشه باید چه عضلاتی رو تمرین داد؟مثلا صبح پا ظهر سینه؟ یا به صورته دیگه ای هست؟
2-تمرینه صبح بهتره چه موقع انجام بگیره؟منظورم اینه که بعد از صبحانه باشه یا یه وعده مکملی؟
3-قرص های مدر رو باید از کی شروع به مصرف کرد؟
4-مکمل های چربی سوز رو باید از اول تا انتهای رژیم مصرف کرد؟
5-از سونای بخار هم میشه نزدیک مسابقه استفاده کرد؟(خودت میرفتی؟)
6-نظرت در مورده مصرف داروهایی مثله بولدنون و ترنبولون تویه رژیم چیه؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۱۸, ۰۹:۱۴ بعد از ظهر
1-اگه قرار باشه تمرینات روزی 2 جلسه باشه باید چه عضلاتی رو تمرین داد؟مثلا صبح پا ظهر سینه؟ یا به صورته دیگه ای هست؟
2-تمرینه صبح بهتره چه موقع انجام بگیره؟منظورم اینه که بعد از صبحانه باشه یا یه وعده مکملی؟
3-قرص های مدر رو باید از کی شروع به مصرف کرد؟
4-مکمل های چربی سوز رو باید از اول تا انتهای رژیم مصرف کرد؟
5-از سونای بخار هم میشه نزدیک مسابقه استفاده کرد؟(خودت میرفتی؟)
6-نظرت در مورده مصرف داروهایی مثله بولدنون و ترنبولون تویه رژیم چیه؟

1. بستگي به بدن شخص و ضعف هاي بدني داره و خيلي مسائل ديگه . اما اگر بخوايم يه آدم عادي را بگيم صبح عضلات بزرگ و عصر عضلات كوچك . مثلا صبح سينه . عصر پشت بازو . البته بعضي وقت ها مجبور ميشويم كه صبح و بعد از ظهر تمرين با شدت بالا بدهيم مثلا صبح سينه و پشت بازو و عصر زيربغل و جلوبازو . اما تمرينات دو جلسه در روز فقط مختص زمان كات و در زمان استفاده از استروئيد ها با دوز بالا امكان پذير است .
2. بعد از صبحانه و يك وعده مكمل . يعني هم صبحانه خورده شده باشد و هم يك وعده مكمل .
3.يك روز قبل از وزن كشي معمول است .
4. باز هم بستگي به بدن داره . بسته به زمان مانده تا مسابقه و خيلي شرايط . هستند كساني كه به استفاده از حتي يك عدد چربي سوز هم نياز ندارند . اما كساني هم هستند كه بايد 4 چربي سوز متفاوت را همزمان استفاده كنند .
5. من هرگز استفاده نكردم . خير . نبايد رفت چون آب درون سلولي را ميكشه و عضلات كوچك به نظر ميرسند مگر در شرايط خيلي اضطراري مثلا شخص تا زمان وزن كشي يك ساعت وقت داشته باشد و يك كيلو اضافه وزن داشته باشد چاره اي نيست .
6. براي بعضي ها خوبه و براي بعضي ها خير . بستگي به بدن داره .

ali500
۱۳۸۹-۰۲-۱۸, ۱۱:۴۸ بعد از ظهر
یه برنامه توی Physique-tv از ماسل تک گفته که در 24 ساعت 2.5 سانتی متر دور بازو را افزایش بدید(عضله).
هر نیم ساعت یه سری حرکت متفاوت را اجرا میکردند هر کدام 5-6 بار در کل روز (کلا 2 برنامه تکرار میشد)
و از نیتروتک استفاده میکردند .
آیا این امکان پذیر هست ؟

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۲-۱۹, ۰۷:۲۳ قبل از ظهر
آره من خودم یه برنامه از دیوید سندلر دیدم که 5 ساعت در بازه های 1 ساعته طول میکشید + رژیم غذایی مناسب + پروتین وی .
اون روز 2 سانت به دور بازوهام اضافه شد و البته خیلی زودم آب شد ( البته بدن با بدن فرق داره و منم دیگه این کار رو تکرار نکردم هم سخت بود هم پر هزینه هم خیلی وقت گیر )

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۱۹, ۰۹:۴۷ بعد از ظهر
یه برنامه توی Physique-tv از ماسل تک گفته که در 24 ساعت 2.5 سانتی متر دور بازو را افزایش بدید(عضله).
هر نیم ساعت یه سری حرکت متفاوت را اجرا میکردند هر کدام 5-6 بار در کل روز (کلا 2 برنامه تکرار میشد)
و از نیتروتک استفاده میکردند .
آیا این امکان پذیر هست ؟

خير هچين چيزي امكان نداره . امكان دم انداختن بازو هم تا 2و5 سانتي متر خيلي كمه چه برسه به اين كه بخواي انقدر رشدش بدي .
محال ممكنه . باور نكنيد .

eshaghgh
۱۳۸۹-۰۲-۲۱, ۱۲:۰۹ بعد از ظهر
ایا استفاده از مکمل ها دوپینگ به حساب میاد یا فقط داروها؟

navid_a
۱۳۸۹-۰۲-۲۱, ۱۲:۳۶ بعد از ظهر
سلام
دوست من مکمل همینجور که از اسمش معلومه مکمله یعنی کامل کننده ی غذا.در نتیجه مصرف هیچ مکملی دوپینگ به حساب نمیاد.
موفق باشی.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۲۱, ۰۹:۵۴ بعد از ظهر
مكمل ها همان موادي را دارند كه در غذاي طبيعي ميخوريد و منشا تمام مكمل ها از غذاهاي طبيعي هستش مثل پروتئين وي كه از آب پنير ساخته ميشود .

sajjad 1368
۱۳۸۹-۰۲-۲۷, ۱۲:۴۳ بعد از ظهر
پیمان جان.به نظرت بهترین شیوه تقسیم عضلات چیه.سه نوع از بهترینا رو میگم لطف کن نظرتو بگو البته با دلیل علمی ومرسی.1-روش اول: روز اول :سینه و زیر بغل -روز دوم : پا -روز سوم سرشانه و کول -روز چهارم:جلو بازو و پشت بازو و ساعد.این شیوه در گذشته مرسوم بوده و شیوه عضلات متضاد نام داره که میگن حجم و قدرت خوبی میده.آرنولد و سرجیو الیوا از این روش استفاده میکردند.2-روش دوم: روز اول سینه و پشت بازو -روز دوم سرشانه و کول-روز سوم زیر بغل و جلو بازو- روز چهارم پا.این روش رو علی تبریزی پیشنهاد میده.3-روش سوم :روز اول سینه-روز دوم زیر بغل- روز سوم سرشانه کول و ساق -روز چهارم جلو وپشت بازو و ساعد- روز پنجم پا.این شیوه رو مارکوس رول و بیشتر خارجی ها استفاده میکنند . و میگن چون هر عضله در هفته یکبار تمرین داده میشه و استراحت زیادی میکنه خوب حجم میگیره و خوب ریکاوری میشه.البته این 3شیوه تقسیم در زمان حجم کاربرد داره.حالا به نظر شما کدامش بهترینه؟و بیشتر کاربرد داره.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۲۷, ۰۱:۵۴ بعد از ظهر
به نظر بنده شيوه آقاي تبريزي از همه درست تر و علمي تره چون تنها با اين شيوه عضلاتريكاوري كامل ميشن .
در روش اول كاملا اشتباهه . سينه و زير بغل رو نبايد توي يك روز تمرين داد مگر در شرايط خاص .
روش دوم كاملا درسته .
روش سوم هم اشتباهه چون در تمرينات سرشانه و كول عضلات پشت بازو جلو بازو هم در گير ميشن تا حدي كه فرداش شما بخواي پشت بازو و جلو بازو بزني علمي نيست چون عضلات بازو 72 ساعت استراحت نكرده .
روش پنجم هم درست هست و اونم قبول دارم اما طبق تجربه و علم روش آقاي تبريزي از همه بهتره /

sajjad 1368
۱۳۸۹-۰۲-۲۷, ۰۵:۰۵ بعد از ظهر
مرسی از راهنمایی شما.راستی سه تیپ بدنی آندومورف و اکتومورف و مزومورف هرکدام در زمان های حجم و کات کردن در هفته به چند جلسه تمرین با وزنه نیاز دارند؟؟راستی تکلیف بدنسازا با پروتئین سویا چیه؟ازیه طرف میگن منبع خوب پروتئین از طرف دیگه چون استروژن داره سطح تستوسترون میاره پایین و بر روی عضله سازی تاثیر منفی میگذاره و سویا بیشتر بدرد خانم ها میخوره.بالاخره استفاده کنیم یا نه؟مقدار مصرفش در هفته چه قد باشه؟؟؟

imanfitness
۱۳۸۹-۰۲-۲۷, ۰۵:۲۸ بعد از ظهر
نمیشه با اقتدار گفت فلان برنامه غلطه یا ... .مشخصا برنامه هایی که در انها مثلا پشت بازو روز قبل از سینه کار میشه مشکل دارن.ولی برنامه هایی هم هستن که هدفشون ورای درک عموم هست.مثالی میزنم:تمرین یک عضله بزرگ به همراه یک عضله کوچکتر نزدیک به اون.یکی از اهداف چنین برنامه هایی این هست که برای عضله بزرگ که قدرت زیادی داره حرکات تک مفصلی در تکرارهای بالا انجام میدن تا دم کنه و خون زیادی در اون جمع شه بعد از اون تمرینات مربوط به عضله کوچک و ضعیف رو انجام میدن .در اینحالت خون به راحتی به داخل عضله کوچک میره.سپس یک حرکت تک مفصلی برای عضله دوم در نظر می گیرن و با سرعت زیاد اونو انجام میدن در سیکل های 30 ثانیه ای.در انجام چنین برنامه هایی تستسترون خون میزنه به سقف.بدنساز های طبیعی از این گونه روشها استفاده ها ی زیادی میکنن.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۲۷, ۰۸:۵۵ بعد از ظهر
مرسی از راهنمایی شما.راستی سه تیپ بدنی آندومورف و اکتومورف و مزومورف هرکدام در زمان های حجم و کات کردن در هفته به چند جلسه تمرین با وزنه نیاز دارند؟؟راستی تکلیف بدنسازا با پروتئین سویا چیه؟ازیه طرف میگن منبع خوب پروتئین از طرف دیگه چون استروژن داره سطح تستوسترون میاره پایین و بر روی عضله سازی تاثیر منفی میگذاره و سویا بیشتر بدرد خانم ها میخوره.بالاخره استفاده کنیم یا نه؟مقدار مصرفش در هفته چه قد باشه؟؟؟
سجاد جان كي گفته سويا استروژن داره ؟ اين حرف مثل اينه كه بگيم فلان ماده غذايي تستسترون داره . توي غذا كه هورمون نيست . اينها اصطلاحات اشتباه هست . خود سويا 50 در صد پروتئين هست و 50 در صد كربوهيدرات پس به درد اندومورف ها نميخوره . اما مكمل هاي سوي پروتئين كاملا متفاوت هستند و به راحتي ميشه از آن استفاده كرد . هر سه تيپ بدني بستگي داره كه چه قدر تا مسابقه مانده باشه و آمادگي بدنيشنا در چه حد باشه گاهي ممكنه يه اكتومورف 2 هفته مانده به مسابقه به آمادگي لازم نرسيده باشه و مجبور شه روزي 1 ساعت هوازي كار كنه . گاهي هم ممكنه يه اندومورف 1 ماه زودتر از مسابقه آماده شده باشه و ديگر هوازي كار نكنه . مقدار مصرف سويا حتي براي افراد اكتومورف به وزنشان بستگي داره و ما بقي برنامه غذاييشان . همانطور كه گفتيم بدنساز خوب بايد خوب بشينه پروتئين دريافتي روزانه را حساب كنه .

نمیشه با اقتدار گفت فلان برنامه غلطه یا ... .مشخصا برنامه هایی که در انها مثلا پشت بازو روز قبل از سینه کار میشه مشکل دارن.ولی برنامه هایی هم هستن که هدفشون ورای درک عموم هست.مثالی میزنم:تمرین یک عضله بزرگ به همراه یک عضله کوچکتر نزدیک به اون.یکی از اهداف چنین برنامه هایی این هست که برای عضله بزرگ که قدرت زیادی داره حرکات تک مفصلی در تکرارهای بالا انجام میدن تا دم کنه و خون زیادی در اون جمع شه بعد از اون تمرینات مربوط به عضله کوچک و ضعیف رو انجام میدن .در اینحالت خون به راحتی به داخل عضله کوچک میره.سپس یک حرکت تک مفصلی برای عضله دوم در نظر می گیرن و با سرعت زیاد اونو انجام میدن در سیکل های 30 ثانیه ای.در انجام چنین برنامه هایی تستسترون خون میزنه به سقف.بدنساز های طبیعی از این گونه روشها استفاده ها ی زیادی میکنن.
فرمايش شما درسته اما اين زماني صدق ميكنه كه عضله بزرگ و كوچك مثل سينه و پشت بازو در يك روز تمرين داده شه نه دو روز متفاوت . مثلا سينه تمرين كنيم وقتي عضلات پشت بازو هم دم كرد و تمرينات سينه مان هم تمام شد ميرويم سراغ عضلات پشت بازو و آن را هم تمرين ميدهيم و همانطور كه گفتي بهترين نتيجه را ميگيريم . اين ميشه همون برنامه دوم كه علي تبريزي هم اينجوري تمرين ميكنه .
خود بنده هم هميشه اينگونه تمرين ميكنم و به اين نوع تمرين اعتقاد دارم چون توي هم خودم و هم شاگردانم تجربه كرده ام كه اين تمرين از همه نوع مناسب تره .
روز اول پا (جلو و پشت و ساق )
روز دوم سينه و پشت بازو
روز سوم زير بغل و جلو بازو
روز چهارم سرشانه و كول
اين برنامه پيشنهادي بنده هست
البته در شرايط خاص ممكنه تغيير كنه .

علی تکتا
۱۳۸۹-۰۲-۲۷, ۱۱:۲۶ بعد از ظهر
بين تمام اساتيد اختلاف هست . مثلاً من كه برنامه بدنسازهاي حرفه اي رو تو هفته نامه البرز ميديدم اون بالايي ها كه جلو بازو و پشت بازو رو با هم وبعضي ها هم سينه و جلو بازو كه به نظر من درست تره و خودم نتيجه بيشتري گرفته ام

imanfitness
۱۳۸۹-۰۲-۲۷, ۱۱:۳۷ بعد از ظهر
بين تمام اساتيد اختلاف هست . مثلاً من كه برنامه بدنسازهاي حرفه اي رو تو هفته نامه البرز ميديدم اون بالايي ها كه جلو بازو و پشت بازو رو با هم وبعضي ها هم سينه و جلو بازو كه به نظر من درست تره و خودم نتيجه بيشتري گرفته امدرستتر در چنین مواردی وجود نداره.یا درست هست یا غلط.سیستم غریزی هم در اینجا خیلی دخیله.

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۲-۲۸, ۰۹:۰۲ قبل از ظهر
شما اگر ضوابطي كه بايد در طراحي برنامه تمريني رعايت بشه مثل 72 ساعت فرصت براي ريكاوري، تمرين ندادن دو عضله بزرگ در يك روز و... رو در نظر بگيريد متوجه مي شيد كه برنامه علي تبريزي از همه اصولي تر هست. ضمناً اشتباهي كه خيلي از بدنسازها مرتكب مي شن اين هست كه فكر مي كنن بعد از يك ماه ونيم يا دو ماه بايد برنامه تمريني رو عوض كنن و مثلاً اگر تا ديروز زيربغل رو با جلو بازو تمرين مي دادن حالا با سينه تمرين بدن، در صورتي كه عوض كردن برنامه تمريني به معناي زير پا گذاشتن اصول نيست بلكه تغيير در اسباب تمريني هم مي تونه شما رو به هدفتون برسونه.

bodybuilder
۱۳۸۹-۰۳-۰۷, ۰۱:۳۳ قبل از ظهر
1-سدیم و پتاسیم هم بارگیری داره؟ به چه صورت و با چه موادی هست؟
2-خیلی ها نزدیک به مسابقه از سیگار و قلیان استفاده میکنند. بنظرت درسته و تاثیر داره؟ (یه عکس از یکی از قهرمان جوانان کشور تویه رشت دارم که توی سالن داره سیگار میکشه :پوزخند:)
3-اگه مثلا حدودا 2 هفته به مسابقه مونده باشه و ما خیلی بالای وزن باشیم و به کات مورد نظر نرسیده باشیم میشه کربوهیدرات رو به طور کل قطع کرد؟چه راه و روشی کمک میکنه که سریع وزن کم کرد و عضله از دست ندهیم؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۰۷, ۰۶:۴۴ قبل از ظهر
1. سديم را چند روز قبل از مسابقه تخليه ميكنيم . يعني نزديك به صفر ميكنيم . يعني به طور كل نمك و موادي كه سديم دارند و حتي مكمل هاي سديم دار را قطع ميكنيم . مثل ادويه جات و حتي آب ليمو و آب غوره . در يك كلام بگم كه فقط در 2 روز مانده به وزن شي شما بايد خيار(به دليل داشتن پتاسيم ) و سينه مرغ كبابي بدون نمك بخوريد و ديگر از هيچ چيزي استفاده نكنيد . تمام مكمل ها و دارو ها هم بايد قطع شوند حتي ويتامين ها كه كاملا آب بدن تخليه شود .
2. بله در بيرون زدن رگ ها تاثير داره اما ميشه جور ديگه هم اين رگ ها را تحريك كرد كه بنده راه ديگر را ميپسندم مثل خوردن پلاسما جت يك تا دو ساعت قبل از مسابقه .
3.بله ميشه قطع كرد اما مطمئن باشيد حجم زيادي از عضلات خود را از دست ميدهيد ولي خوب چاره اي نيست وقتي دو هفته مانده و به كات كامل هنوز نرسيده ايم اين تنها راهي هست كه شايد به احتمال خيلي كم بتونيم به اون كات مورد نظر برسيم .اما عضله از دست ميدهيم مطمئن باشيد . بهترين روشي كه كمك ميكنه شما عضله از دست ندهيد همون رژيم هاي با حوصله و به تدريج و 3-4 ماهه هستش .

bodybuilder
۱۳۸۹-۰۳-۱۲, ۱۱:۱۳ بعد از ظهر
1-در مورد رنگ و نوع رنگ و آستر باید به چه صورتی باشه.. مثلا آستر رو کی باید زد.. یا چند دقیقه قبل از روی سکو رفتن رنگ زد..
2-حداقل مصرف سوما رو چقدر میدونی؟ بنظرت روزی مثلا 4 واحد برایه یه ماهه آخره مسابقه میتونه جوابگو باشه؟
3-تمرین رو باید چند روز قبل از مسابقه رها کنیم؟

جا داره یه تشکر بسیار ویژه از آقا پیمان بکنم.. واقعا تاپیک خیلی خیلی پرمحتوایی هست..من که خدایی همیشه از صفحه اول تاپیک و تاآخرش رو با دقت مطالعه میکنم..
کسی رو شاید پیدا نکنید به این راحتی و با حوصله به سوالات پاسخ بده.. ایشالله که یه روز جبران کنم..

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۱۲, ۱۱:۳۵ بعد از ظهر
1-در مورد رنگ و نوع رنگ و آستر باید به چه صورتی باشه.. مثلا آستر رو کی باید زد.. یا چند دقیقه قبل از روی سکو رفتن رنگ زد..
2-حداقل مصرف سوما رو چقدر میدونی؟ بنظرت روزی مثلا 4 واحد برایه یه ماهه آخره مسابقه میتونه جوابگو باشه؟
3-تمرین رو باید چند روز قبل از مسابقه رها کنیم؟

جا داره یه تشکر بسیار ویژه از آقا پیمان بکنم.. واقعا تاپیک خیلی خیلی پرمحتوایی هست..من که خدایی همیشه از صفحه اول تاپیک و تاآخرش رو با دقت مطالعه میکنم..
کسی رو شاید پیدا نکنید به این راحتی و با حوصله به سوالات پاسخ بده.. ایشالله که یه روز جبران کنم..

1. فرزاد جان به نكته خيلي خوبي اشاره كردي . جا داره چند نكته را در مورد اين مسئله مهم بگم چون كه همانطور كه بارها در مسابقات ديده ايم خيلي از افراد هستند كه به رنگ مي بازند . به عنوان مثال رنگشان شره ميكند و يا اينكه رنگشان كلفت ميشود و خطوط بدن را ميپوشاند و يا ...... .
براي اينكه رنگمان شره نكند بايد هميشه حواسمان باشد كه از زنگ هاي اصل استفاده كنيم و چيزي در آن قاطي نكنيم مثلا خيلي ها داخل رنگشان هات استاف ميزنند كه به نظر بنده كار اشتباهي هستش چون امكان شره كردن رنگ روي بدن ميرود كه باعث ميشه بدن آبدار به نظر برسه . پس بهتره ابتدا رنگ را روي بدن بزنيم و در آخرين لحظه كه ورزشكار خواست بره روي سكو از فاصله بين 30-50 سانتي متري هات استاف روي رنگ پاشيده شود . چون اگر از نزديك هات استاف را بزنيم باز هم رنگ شره ميكند . بهترين زمان براي زدن هات استاف 1 دقيقه قبل از رفتن روي سن هستش . مسئله بعدي كلفت شدن رنگ و مات بودن رنگ هستش . گاها ديده ايم كه دو نفر از يه رنگ استفاده كرده اند اما رنگ روي بدن يكي خوب درامده و روي بدن ديگري بد . دليلش اينه كه رنگ را بايد قبل از زدن به بدن گرم كنيم تا روي بدن نماسد و كلفت زده نشود و حالت شل داشته باشد تا هم براقتر و هم نازك تر به نظر برسد . در مورد اينكه رنگ را چند دقيقه قبل از رفتن روي سكو بايد زد بنده توصيه ميكنم كه از 45 دقيقه قبل از اين كه روي سكو برويد شروع به رنگ كردن بدنتان كنيد تا اينكه 30 دقيقه مانده به روي سكو رفتن رنگتان كامل شده باشد و خيالتان راحت باشد و هيچ استروسي نداشته باشيد . چون دير رنگ زدن استرس ايجاد ميكنه و ورزشكار بدنش در اين حالت دم نميكنه و گاهي هم فرصت دم انداختن پيدا نميكنه . بعد از اين كه يه بار رنگ زديد چند بار فيگور ها را بگيريد تا دوستان شما قسمت هايي كه يك نواخت نيست را يكنواخت كنند و ..... .
بنده براي آستر زدن رنگ توصيه ميكنم يه دست صبح رنگ بزنيد و روي آن يه لباس به درد نخور بپوشيد و با آن به ورزشگاه برويد و دوباره قبل از مسابقه روي آن يه دست ديگر رنگ بزنيد تا رنگتان خوب شود . در حال حاظر بهترين رنگ رنگ دريم تن 2 هست . در خريد رنگ خيلي دقت كنيد چون تقلبي آن بيش از آن هست كه فكرش را بكنيد . رنگ بد بعضي وقت ها باعث باخت آدم ميشه .
2. بدن با بدن فرق داره فرزاد جان . بعضي بدن ها اصلا به سوما احتياج ندارن . مثلا من خودم امسال براي مسابقات يه دونه سوما هم نزدم اما بدنم از سال 86 خيلي بهتر هم شده بود . مهم علم هست فرزاد جان اگر علمش باشه بدون سوما هم ميشه قهرمان شد . اما براي كسي كه اصرار داره حتما از سوما استفاده كنه توصيه ميكنم ماه آخر را بزنه تا اين كه بدن در اون فشار هاي نهايي نريزه و بتونه بمونه . شما ميتونيد با چيزهاي خيلي كوچيك در رده هاي حتي كشوري مقام هاي خوب بياريد بدون حتي يه دونه سوما . اما به شرتي كه همه چيز را منظم انجام دهيد . همانطور كه ميدانيم اولين بدنسازي كه در رده حرفه اي از سوماتروپين استفاده كرد دوريان يتس بود . اما در سال هاي قبل از يتس شاهد بدن هاي خيلي فوق العاده اي همچون لي هني بوديم كه اتفاقا يك بار هم دوريان يتس را مغلوب كرده بود وبدون اينكه از سوما استفاده كرده باشد مطمئن باشيد اگر با همان بدن همين الان هم مي آمد در آماتور هاي جهان اول ميشد . يا مثلا فرانكو كلمبو كه زمان آرنولد بود و اصلا نيمدونستن سوما چيه . و خيلي هاي ديگر . ملوين آنتوني هم كه امروزي هستش راز داشتن كمر باريكش را استفاده نكردن از سوماتروپين گفته است كه البته صحت اين حرف را نميشه با اعتماد كامل تاييد كنيم . ولي مطمئن باشيد تا رده كشوري ميشه بدون سوما مقام آورد البته باز هم دارم ميگم نه براي هر كسي. بدن با بدن موقعيت با موقعيت فرق داره .
3. تمرين و حمام رفتن را بايد 3 روز قبل از مسابقه به طور كل قطع كرد .

bodybuilder
۱۳۸۹-۰۳-۱۲, ۱۱:۴۹ بعد از ظهر
خیلی جامع و کامل بود..ممنون..
1-اینی که گفتی( رنگ را بايد قبل از زدن به بدن گرم كنيم ) یعنی چی؟ میشه توضیح بدی؟
2-از چه داروهایی که خاصیت چربی سوزی دارند باید تویه رژیم استفاده کرد؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۱۲, ۱۱:۵۷ بعد از ظهر
1. بهتره با فندك روي آن بگيريم و بعد از آب شدن ( شل شدن ) از رنگ روي بدن استفاده كنيم . البته اينم بگم كه خيلي ها رنگ را محكم به حالت سيلي مانند روي بدن ميزنند كه كار اشتباهيه و بايد رنگ با حوصله و به آرامي به بدن زده شود .
2 . داروي چربي سوز كه فقط كلن بوترول هستش و سيتومل يا t3 هم در 4 هفته آخر اضافه ميشه . اما مكمل هاي چربي سوز :الكارنيتين - هيدروكسي كات - و يه پمپاژ دهنده كه به صورت غير مستقيم چربي سوزي هم ميكند استفاده ميشه مثل نيتريكس . البته من به عنوان مثال گفتم هيدروكسي كات ميشه از آرسون ليپو6 ها و يا ميتوتروپين هم استفاده كرد .

bodybuilder
۱۳۸۹-۰۳-۱۵, ۱۱:۰۸ بعد از ظهر
1-تویه رژیم مسابقه ای میشه از این روش چرخشی کربوهیدرات که مثلا 2 روز کربو خیلی زیاد و چند روز کم استفاده کرد؟بنظرت این روش جوابگو هست؟
2-از کی میشه تمرینات رو 2 دفعه تویه روز انجام داد؟
3-شیر رو از کی باید قطع کرد؟میشه اصلا در اوایل رژیم از شیر استفاده کرد؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۱۶, ۰۶:۱۳ بعد از ظهر
1-تویه رژیم مسابقه ای میشه از این روش چرخشی کربوهیدرات که مثلا 2 روز کربو خیلی زیاد و چند روز کم استفاده کرد؟بنظرت این روش جوابگو هست؟
2-از کی میشه تمرینات رو 2 دفعه تویه روز انجام داد؟
3-شیر رو از کی باید قطع کرد؟میشه اصلا در اوایل رژیم از شیر استفاده کرد؟

1. خير در رژيم مسابقه شما بايد به طور صد در صد تحت رژيم باشيد و اگر بخواهيد از اين روش استفاده كنيد انگار كه در رژيمتان تقلب كرده ايد .
2. بستگي به بدن و زمان مانده تا مسابقه داره . گاهي اوغات اصلا نيازي به تمرينات دو جلسه اي در روز نميباشد گاهي اوغات هم تا روزي سه جلسه ممكن است تمرينات در روز ادامه پيدا كند .
3. شير را تقريبا از 45 روز مانده به مسابقه بايد قطع كنيد . اگر رژيمتان طولاني تر باشد ميشود در اوايل آن تا 45 روز مانده به مسابقه از شير استفاده كرد .

ruzbe
۱۳۸۹-۰۵-۳۰, ۰۲:۲۶ قبل از ظهر
سلام
فکرکنم سوالم جالب نباشه ولی داشتم پستهای قبل رو میخوندم شما به بالانس اشاره کرده بودید
من تقریبا از این بالانس برخوردار نیستم یعنی کمی عضلات پاهام گنده تر از بالا تنمه
از شما خواهش میکنم بفرمایید چجوری میتونم کمی از سایز پاهامو کم کنم؟
با تشگر

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۵-۳۰, ۰۷:۱۱ قبل از ظهر
شما باید بالا تنه رو بسازی نه اینکه از پاها کم کنی.

ruzbe
۱۳۸۹-۰۵-۳۰, ۰۴:۰۷ بعد از ظهر
دوست عزیز ممنون از جوابتون اما من دوست ندارم بالا تنمو از این گنده تر کنم در واقع من فیتنس کار میکنم و اگه شما محبت کنین یه راه برای کم کردن سایز پاهام به من نشون بدین یه دنیا ممنون میشم

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۵-۳۰, ۰۸:۰۷ بعد از ظهر
این خیلی ساده هست ببینید عضلات تابع قانون بکار گیری (use) و یا بکار نگرفتن (disuse) جهت رشد هستند حالا این یعنی اگه شما بکارش بگیری و با شدت بالاتر رشد خواهد کرد چاره ای ندارد! اما اگر بکارش نگیری کم کم کوچکتر شده به حالت اول برمیگردد پس شما میتونی با کم کردن تعداد جلسات تمرینی پا (مثلا یکبار هر دو هفته) یا ۳ هفته (بنا به پاسخ عضلانی) اونا رو کوچیک کنی البته این به شرطی هست که پاهات عضلانی باشه نه چربی. بیشتر از حرکات ایزوله کننده برای حفظ تفکیک عضلانی استفاده کن و از حرکات ترکیبی مثل اسکوات یا پرس پا که موجب افزایش حجم عضلانی میشه دوری کن.

ruzbe
۱۳۸۹-۰۵-۳۱, ۰۱:۰۳ قبل از ظهر
با تشکر اگه میشه چند حرکت ایزوله کننده پا رو بگید
یا اگه ممکنه یه برنامه پا بهم بدید که باعث حجم نشه
یک دنیا ممنونم

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۵-۳۱, ۰۴:۰۱ قبل از ظهر
جلو پا وانواع پشت پا، ساق پا سیمکش یا با ماشین، لانژ با دمبل. تعداد بالا وزنه متوسط.

majid66
۱۳۸۹-۰۶-۰۱, ۱۲:۳۵ قبل از ظهر
بهترين حركت تفكيك=لانج معكوس

ruzbe
۱۳۸۹-۰۶-۰۲, ۰۳:۰۱ قبل از ظهر
یه سوال دیگه اسکوات با وزنه سبک باعث حجم پا میشه؟یانه؟ بعد مادر من دیابت داره و علاوه بر اون اضافه وزنم خیلی داره ایا در کنار ریم غذایی میتونم چربی سوز بهش بدم یا نه ؟اگه میتونم بهش بدم محبت کنید یه چربی سوز معرفی کنید

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۶-۰۲, ۰۶:۱۱ قبل از ظهر
نه اگه تا ناتوانی نری نمیشه. نه اگه سنشون بالا هست توصیه نمیکنم چربی سوز مصرف کنه. میتونه از رژیم بسیار کم قند و کربوهیدرات، پروتئین کافی و انواع سبزیجات استفاده کنه، رژیمهای کم کرب خیلی کمک میکنه و ورزش هوازی حتما انجام بده.

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۲, ۰۱:۳۵ بعد از ظهر
يكي از دوستاي هم باشگاهي من كه اتفاقا سنشم حدود 60 ساله ديابت داره ولي نميتونه هوازي انجام بده چون به لرزش و تشنج ميوفته...بايد حتما بايه متخصص مشورت كنيد...در مورد ديابتي ها حتي رژيم هم متفاوته

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۶-۰۲, ۰۶:۵۷ بعد از ظهر
قرص های چربی سوز واسه آدم سالم هم ضرر داره ! چه برسه به آدم دیابتی !!!

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۶-۰۳, ۱۲:۳۱ قبل از ظهر
ما ۳ جور دیابت داریم، نوع۱ که در اثر کمبود ترشح انسولین از لوزولمده هست که بیشتر بیماری سیستم ایمنی هست و ارثی. نوع ۲ که همون مقاومت سلولهای بدن به انسولین هست که اکثر افراد به این نوع مبتلا هستند و همینطور دیابت بارداری که قابل درمان هست. رژیم غذایی این افراد چیز خارق الاده ای نیست. فقط باید از یک رژیم سالم پیروی کنند. انواع رژیمهایی که برای افراد دیابتی داده میشه شامل رژیمهای با کربوهیدرات نشاسته ای کم و کنترل شده با عدد گلایسمیک متوسط یا پایین هست، با فیبر یا سبزیجات زیاد و چربی مناسب یعنی از نوع امگا ۳ و ۶ هست چون این افراد نسبت به مشکلات قلبی هم حساس تر از افراد عادی هستند. چاقی خودش موجب بد تر شدن بیماری از طریق بالا رفتن مقاومت انسولینی بدن میشه به همین خاطر کم کردن چربی بدن بسیار مهمه پس ورزش خیلی مهمه البته منظور من دوی ماراتون برای یک خانوم ۶۰ ساله دیابتی نیست!! همین پیاده روی ملایم روزانه در حدی که قابل اجرا و مشکل زا نباشه بسیار مفیده و کمک به کم کردن چربی بدن میکنه از طرفی ورزش حساسیت سلولها را به انسولین بالا برده و بهتر میکنه و موجب نگاه داشتن بهتر قند خون میشه پس ورزش همیشه الزامی هست. مهمترین قضیه در مورد این نوع افراد علاوه بر نوع مواد مصرفی، زمان مصرف هست بطوریکه باید سعی بشه تا حد ممکن قند خون یکنواخت بمونه. بهترین رژیم برای این افراد غیر وابسته بودن به رژیمهای کربوهیدراتی و استفاده از رژیمهای کتوژنیک هست که وابستگی بدن به قند و مشکل انسولین رو به حد بسیار زیادی حل میکنه همینطور چربی بدن رو پایین میاره. دلیل استفاده از چربی سوز که البته منظور چربی سوزهای تجاری موجود در بازار نیست، اینه که این قابل افراد اکثرا اگر مشکل چاقی دارند، کم کاری تیروئید هم دارند و بیشتر بیماری های دیابتی به همراه با مشکلات غده تیروئید هم هست که البته باید آزمایش بشه در صورت تشخیص میتوان از داروهای تیروئیدی استفاده کرد البته به صورت طبیعی مصرف انواع کلم، جلبک و ید میتونه این مشکل را تا حد بسیار زیادی حل کنه و حتما نیازی به استفاده از دارو نیست. مدیریت زمان بندی شده تغذیه و نوع مواد مصرفی حرف اول رو میزنه.

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۳, ۱۲:۴۲ قبل از ظهر
دوست من حتي اگه مجبورم بشه نميتونه بدوه:خنده: ولي دكتر تغذيه ميتونه يه رژيم اصولي خوب بده خصوصا در مورد ما خانوما كه دقيقا بايد بهمون بگن اينو بخور و اونو نخور وگرنه واسه همه چيز ماده و تبصره من دراوردي خودمونو داريم..

sajjad 1368
۱۳۸۹-۰۶-۰۳, ۰۱:۰۴ بعد از ظهر
من چند وقتی هست دارم حرکات زیر بغل هالتر خم و سرشانه هالتر رو با هالتر المپیکی (هالتری که با هاش پرس سینه انجام میدن)میزنم چون این هالتر سنگین تر و 15تا 20 کیلو وزن داره و تعادلش سختره حس میکنم قویتر شدم و عضلات جانبی در حرکات سرشانه مثل پشت بازوم هم قویتر شده میخوام بدونم برای جلو بازو هالتر هم میشه با هالتر المپیکی انجام بدم.من قبلا این حرکاتو با هالتر های کوچک که 5 کیلو وزن داشتن و کوتاه تر بودند و تعادلش راحت تر بود انجام میدادم.چکار کنم هالتر کوتاه یا هالتر المپیکی؟؟

majid66
۱۳۸۹-۰۶-۰۳, ۰۱:۳۴ بعد از ظهر
اگه مي توني براحتي تعادل رو حفظ كني مشكلي نيست اما در كل هالتر كوچك براي جلو بازو بهتره چون بهتر ميتوني تعادل داشته باشي و احتمال اسيب ديدگي كمتره، ولي من خودم زير بغل رو با هالتر المپيكي مي زنم.

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۳, ۱۰:۳۱ بعد از ظهر
چرا بعد از دو سال بدنسازي نميتونم يك سانت چربي بالاي ناف و دوسانت چربي زير ناف رو از بين ببرم؟
انواع رژيم ها رو گرفتم و دارم.يكماه يك روز بدنسازي يك روز شنا(دوساعت) يك روز استراحت-يكماه يك روز بدنسازي يك روز حلقه هولاهوپ(يك ساعت) چند ماه يك روز بدنسازي يك روز ايروبيك قبل از صبحانه (يك ساعت)...دويدم دوچرخه سواري كردم الپتيكال..نميشه!!
چرا؟
فقط چربي سوز نخوردم...ميترسم اونم جواب نده اين يه ريزه استخونمم آب بشه شكمه بمونه!! قد160 وزن46!!!
توي اين دو سال و دو ماه 5كيلو كم كردم

majid66
۱۳۸۹-۰۶-۰۳, ۱۱:۱۳ بعد از ظهر
يه خورده در باره رژيمت توضيح بده در طول روزايي كه استراحتي وروزايي كه تمرين مي كني رژيمت چطوري و مشخصات كلي بدنت رو بگو تا بهتر بتونم راهنماييت كنم.

ruzbe
۱۳۸۹-۰۶-۰۴, ۰۱:۲۳ قبل از ظهر
من فکر کنم به دلیل بالا بودن سطح استروژن بدنتونه چون استروژن باعث احتباس اب میشه با وزنی که شما داری فکر نکنم اون چربی باشه

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۴, ۱۲:۳۹ بعد از ظهر
لبنيات كم چرب..نان سنگك حداكثر دو يا سه كف دست...برنج ظهر 8 قاشق...استفاده از غذاهاي پخته(سبزيجات و گوشت)...ميوه سه واحد...دوسالي ميشه بستني و فست فود نخوردم...نوشيدني هم فقط دوغ...غذاي سرخ شده خيلي كم ميخورم...روغن كلزا يا هسته انگور ميخورم...سالاد رو اكثر مواقع با سركه ميخورم اصلا سس خصوصا مايونز نمي خورم...
يكي دو بارم رژيم دو روزه تخم مرغ و موز رو گرفتم كه تو دوروز دو كيلو كم كردم..حجم غذامم زياد نيست اشتها دارم اما كم ميخورم...تنقلات فقط تخمه آفتاب گردان يك مشت كوچيك و آجيل نهايتا هفت دانه و پاپ كرن روزهايي كه ميرم بدنسازي عسل و فارماتون يا well woman ميخورم
دور كمر60 دور شكم71.5 مچ14 بازو24 با س ن85 سينه79

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۴, ۱۲:۵۷ بعد از ظهر
من فکر کنم به دلیل بالا بودن سطح استروژن بدنتونه چون استروژن باعث احتباس اب میشه با وزنی که شما داری فکر نکنم اون چربی باشه
نه گمون نكنم..چون من آدم كم دقتي هستم!! پارسالم يه آزمايش كامل دادم كه هيچي جابجا يا كم و زياد نبود

sajjad 1368
۱۳۸۹-۰۶-۰۴, ۰۳:۵۳ بعد از ظهر
کلا خانم ستاره این موضوع رو بدون که هیچ وقت خانم ها نمی تونن به اندازه مردها کم چرب و عضلانی بشن به خاطر هورمون های بدنشون و این که خانم ها چربی در بارداری و و مسائل زناشوئی به انعطاف پذیر کردن بدنشون و تامین انرژی کمکشون میکنه.مردها چون عضله ی بیشتری داره بدنشون در حالت استراحت هم کالری بیشتری میسوزونه بدنشون نسبت به بدن زنها.افراد عادی به طور متوسط دارای 15 درصد چربی هست بدنشون.این که شما بدنسازای مرد یا مدلهای فیتنس بانوان رو میبینید و میبینید بدنشون حدود 5 درصد چربی داره این به خاطر اینه که اون ها حداقل قبل از مسابقات 12 هفته در رژیم هستند چربی سوز مصرف میکنن و هوازی دو نوبت در روز انجام میدن و تمرینات با وزنه هم انجام میدن.شما با قد 160 و وزن46 چربی خیلی کمی داری و فکر کنم زیادی به خودتون سخت میگیرید.

R.K
۱۳۸۹-۰۶-۰۴, ۰۳:۵۷ بعد از ظهر
با سلام می خواستم بدونم چه طوری میشه آب زیر پوست رو دفع کرد خیلی ممنون?!?!?

ruzbe
۱۳۸۹-۰۶-۰۴, ۰۶:۱۱ بعد از ظهر
یه سری مکملها هستند که اب زیر پوستو کم میکنند مث hydrazide شرکت ماسل تک ولی هیچی بهتر از امپول کافیین نیست البته رزیمتم باید نمک کم بخوری

majid66
۱۳۸۹-۰۶-۰۴, ۱۰:۱۴ بعد از ظهر
منم با نظر سجاد موافقم.شما با اين قد 3كيلو وزن كم داريد تا به حداقل وزن طبيعي برسي پس شما كمبود وزن هم داري پس چرا اينقدر رژيم مي گيري!
من يه برنامه شكم بهت ميدم اگه رژيم درستي داشته باشي قسم مي خورم كه اين برنامه كارايي داره.
برنامه شماره1 : شكم روي ميز شيب دار 20*4
بالا اوردن پاها در حالت عمودي20*3
بالا اوردن پاها در حالت نشسته20*3
برنامه شماره2:شكم روي ميز شيب دار20*4
كرانچ با كابل ايستاده20*4
اين برنامه رو بطور يكروز در ميان به طور متناوب اجرا كن تا دو ماه. تمرينات هوازيتم بزار صبح ناشتا،مصرف كربوهيدراتها وچربي رو در شب كلا تعطيل كن و سعي كن از منابع پروتئيني استفاده كني.:گل رز:

majid66
۱۳۸۹-۰۶-۰۴, ۱۰:۱۹ بعد از ظهر
استفاده از داروهاي مدر،مصرف سديم رو قطع كني.
البته اين روشها براي روزاي قبل مسابقه هست

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۶-۰۴, ۱۰:۴۰ بعد از ظهر
من برعکس زیاد با این حرف موافق نیستم . درسته خانوما نمیتون مثل آقایون کم چرب باشن اما میتونن کم چرب باشن !!!
دونده ها یا پرنده های زن (http://s2.kimag.es/share/86232203.jpg) ، شناگر ها زن (http://s2.kimag.es/share/96572733.jpg) ، بدنسازهای زن (http://s2.kimag.es/share/22449073.jpg) و ... همه یه شکم صاف و کم چرب دارند .
این یه بهونه است و بس . ما که نبد فقط به قد و وزن توجه کنیم . من رفیق دارم قد 175 با وزن 67 از من دور کمرش بیشتره (قد 178 و وزن 77 ) !!! طبق گفته شما دوستان باید بهش بگیم که شما نگران نباش اضافه وزن نداری که هیچ کم هم داری !!! به نظر من با این مشخصاتی که داده اصلا کم چرب نیست . نه این که چاق باشه اما این طور نیست که وزن کم هم داشته باشه !!! باید هوازی و رژیم رو ادامه بده تا هیچ چربی دور شکمش نباشه . به نظر من طرف چربی سوز و ... نره .

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۴, ۱۰:۴۹ بعد از ظهر
من برعکس زیاد با این حرف موافق نیستم . درسته خانوما نمیتون مثل آقایون کم چرب باشن اما میتونن کم چرب باشن !!!
دونده ها یا پرنده های زن (http://s2.kimag.es/share/86232203.jpg) ، شناگر ها زن (http://s2.kimag.es/share/96572733.jpg) ، بدنسازهای زن (http://s2.kimag.es/share/22449073.jpg) و ... همه یه شکم صاف و کم چرب دارند .
این یه بهونه است و بس . ما که نبد فقط به قد و وزن توجه کنیم . من رفیق دارم قد 175 با وزن 67 از من دور کمرش بیشتره (قد 178 و وزن 77 ) !!! طبق گفته شما دوستان باید بهش بگیم که شما نگران نباش اضافه زون نداری که هیچ کم هم داری !!! به نظر من با این مشخصاتی که داده اصلا کم چرب نیست . نه این که چاق باشه اما این طور نیست که وزن کم هم داشته باشه !!! باید هوازی و رژیم رو ادامه بده .
انشاا.. طرف صحبت تون من بودم؟اگه همينطوره موافقم
چون بر خلاف قدو وزن كسي به من نميگه لاغري ميگن سايزت كوچيكه اما پري؟!!!!
در هر حال منم توي استخرو بعضي از اماكن ورزشي خانوم هايي رو ديدم كه بدون چربي سوز و با ورزش هيكلاي كم چربي دارن..و من الان مشكل عمده ام وزن و قدم نيست

majid66
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۰۶:۵۳ بعد از ظهر
منم نگفتم مشكلت قد و وزنته،فقط محض اطلاع گفتم كه وزن نرمالت بايد 49 باشه،اينم طبق فرمول قدو وزن گفتم.من فقط دليل اين همه رژيم رو نفهميدم، ادم واسه يك سانت چربي شكم اينقدر رژيمهاي سخت نمي گيره.رژيم بايد اصولي باشه.
شما با همون برنامه كار كن،انشاالله سر 2ماه به خواستت مي رسي.

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۱۱:۴۵ بعد از ظهر
منم با نظر سجاد موافقم.شما با اين قد 3كيلو وزن كم داريد تا به حداقل وزن طبيعي برسي پس شما كمبود وزن هم داري پس چرا اينقدر رژيم مي گيري!
من يه برنامه شكم بهت ميدم اگه رژيم درستي داشته باشي قسم مي خورم كه اين برنامه كارايي داره.
برنامه شماره1 : شكم روي ميز شيب دار 20*4
بالا اوردن پاها در حالت نشسته20*3
برنامه شماره2:شكم روي ميز شيب دار20*4
كرانچ با كابل ايستاده20*4
اين برنامه رو بطور يكروز در ميان به طور متناوب اجرا كن تا دو ماه. تمرينات هوازيتم بزار صبح ناشتا،مصرف كربوهيدراتها وچربي رو در شب كلا تعطيل كن و سعي كن از منابع پروتئيني استفاده كني.:گل رز:
پشت سر هم انجام بدم يا بينش استراحت كنم؟ زمان استراحتم چقدر باشه؟دراز نشستام در حال حاضر از اينائي كه شما نوشتين خيلي بيشترن..متاسفانه فشار زيادي به عضله هاي شكمم آوردم خيلي دير ناتوان ميشن.مدت زمان تمرينات هوازيم چقدر باشه؟من تازه دوباره تونستم كمي پائين تنه(ب اسن و رانهامو) درست كنم...ميترسم بازم لاغر بشن :ناراحت:از 43 برگشتم به 46 دو ماه تمريناي سخت كردم اما نشد!!

majid66
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۱۱:۴۶ بعد از ظهر
شما اگه روزي يك ميليون بار دراز نشست هم بري بي فايدست،ركن اساسي در كات شدن اشپزخونست،يعني رژيم غذايي مناسب.

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۱۱:۵۱ بعد از ظهر
آقا تكليف مارو مشخص كن رژيم بگيرم يا نگيرم؟:بیفایده:

majid66
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۱۱:۵۷ بعد از ظهر
يك روز برنامه اول رو اجرا مي كني،روز بعد برنامه دوم،متناوب اجرا كن.بين هر ست 30 تا 40 ثانيه استراحت.تمرينات هوازي بين40 تا 60 دقيقه.در كل از هفته اي4ساعت بيشتر نشه. اگه مي توني صبح ناشتا برو،اگر برات مقدور نيست بزار بعد تمرين با وزنه.
متوجه جمله اخرت نشدم!

ruzbe
۱۳۸۹-۰۶-۰۶, ۰۲:۰۵ قبل از ظهر
به نظر من به رژیمت الکارنیتین هم اضافه کن برای چربی سوزی بیشتر همراه با امگا3

peyman2
۱۳۸۹-۰۶-۱۱, ۰۶:۳۸ بعد از ظهر
سلام
من 4 سال پرورش اندام كار مي كنم در حال حاضر دارم فيتنس مي كنم
1 دوره چربي سوز V2 مصرف كردم و خيلي خوب جواب داد حالا مخواهم لاغرتر نشوم ولي عضلاني بشوم كه بخاطر همين AMIN 2222 و CERATIN ATP و GELOTAMIN گرفتم
ميخواستم بدونم كافيه يا كدام نبايد ميخريدم و اينكه چطور مصرف كنم
نميخواهم زير پوستم اب باشه اخ خيليها ميگن GELOTAMIN يا WHEY زير پوست اب جمه ميكنه و بدرد بدن عضلاني نميخورد
البته روزي 30 دقيقه هوازي ميروم

eiman
۱۳۸۹-۰۶-۱۱, ۰۷:۱۶ بعد از ظهر
دوستان محترم کسی در مورد ژل گیاهی لاغری چیزی شنیده من تو یکی از سایتها تبلیغش رو دیدم میگن برای کاهش وزن و سوزاندن چربی خوب عمل میکن

mahmoud
۱۳۸۹-۰۶-۱۱, ۰۹:۱۵ بعد از ظهر
این ژل ها همش نقش تبلیغاتی داره برای لاغری و چربی سوزی فقط برنامه غذایی و تمرین و هوازی و یه سری مکمل های چربی سوز هستند که نتیجه میدن

mahmoud
۱۳۸۹-۰۶-۱۱, ۰۹:۱۷ بعد از ظهر
دوست عزیز قبل اینا برنامه غذایی شما مهمه چون اگه درست نباشه مکمل ها یا بی تاثیر یا کم تاثیر میشن در مورد وی هم برای کسایی که میخوان مسابقه بدن 15 روز قبلش قطع میکنن اونم نه همه گلوتامین هم هیچ ابی تو بدن جمع نمیکنه نزدیک رقابت هم تا 40 گرم هم مصرف میشه

peyman2
۱۳۸۹-۰۶-۱۲, ۰۹:۱۳ قبل از ظهر
مرسي عزيز جان

eiman
۱۳۸۹-۰۶-۱۳, ۱۰:۳۲ قبل از ظهر
این ژل ها همش نقش تبلیغاتی داره برای لاغری و چربی سوزی فقط برنامه غذایی و تمرین و هوازی و یه سری مکمل های چربی سوز هستند که نتیجه میدن

ممنونم مچمد جان ولی من سراغ دارم که چربی شکمش رو اب کرده من با رزیم دارم پیش میرم خودت بهتر میدونی چربی شکم خیلی دیر اب میشه سایز شکم رو خیلی کم کردم منتها عضلات هنوز رونمایی نمیکنه

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۶-۱۳, ۱۲:۳۵ بعد از ظهر
ممنونم مچمد جان ولی من سراغ دارم که چربی شکمش رو اب کرده من با رزیم دارم پیش میرم خودت بهتر میدونی چربی شکم خیلی دیر اب میشه سایز شکم رو خیلی کم کردم منتها عضلات هنوز رونمایی نمیکنه

مشكل ميدوني كجاس ايمان جان؟
زير سازي براي شكم انجام نشده
شما هر چقدرم چربي هاي ناحيه شكم رو بسوزوني
اما زيرش عضله نباشه خب قرار چه چيزي نمايان بشه؟
سعي كن شكم رو هم مثل زير بغل يا سينه بهش توجه داشته باشي ( چيزي كه خودم ازش غافل بودم )
و عضله سازي رو براش انجام بدي
موفق باشي

It Master
۱۳۸۹-۰۸-۰۱, ۰۹:۰۸ بعد از ظهر
سلام

من 27 سالمه و حدود 1.5 ساله دارم بدنسازی کار میکنم قبلا یعنی دو سال قبلش هم کار میکردم به مدت چند سالی ولی به دلیل کمر درد یه دو سالی ولش کردم.
بدن من از حدود 6 ماه بعد یعنی حدود 1 سال پیش رفت تو استاپ! "مخصوصا" بازوهام که الان کلا حدود یک سالو 3-4 ماهه که تکون نخورده! اولش فک کردم از مکمله که باید شروع کنم به خوردن. خوشبختانه من مکملهای اصلو از انگلیس برام میفرستن و خیالم راحته منتها بازم افاقه نکرد! مخصوصا بازوهام. البته جاهای دیگه بدنم تا حدودی جواب دادن (یکم البته نه زیاد و اونجوری که باید جواب بده) ولی این بازوهام کلا انگار قهر کردن. تغذیم نسبتا خوبه.
میخام بدونم علت چیه؟ البته اون چند سال قبل هم که تمرین میکردم همین مشکلو داشتم ولی اون موقع دیگه نه مکمل میخوردم نه تغذیم زیاد خوب بود. ایا مکملی هست که بشه عضله یا بدنو از استاپ در بیاره؟ میگن no-explod خوبه! راس میگن؟

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۸-۰۱, ۰۹:۵۸ بعد از ظهر
سلام

من 27 سالمه و حدود 1.5 ساله دارم بدنسازی کار میکنم قبلا یعنی دو سال قبلش هم کار میکردم به مدت چند سالی ولی به دلیل کمر درد یه دو سالی ولش کردم.
بدن من از حدود 6 ماه بعد یعنی حدود 1 سال پیش رفت تو استاپ! "مخصوصا" بازوهام که الان کلا حدود یک سالو 3-4 ماهه که تکون نخورده! اولش فک کردم از مکمله که باید شروع کنم به خوردن. خوشبختانه من مکملهای اصلو از انگلیس برام میفرستن و خیالم راحته منتها بازم افاقه نکرد! مخصوصا بازوهام. البته جاهای دیگه بدنم تا حدودی جواب دادن (یکم البته نه زیاد و اونجوری که باید جواب بده) ولی این بازوهام کلا انگار قهر کردن. تغذیم نسبتا خوبه.
میخام بدونم علت چیه؟ البته اون چند سال قبل هم که تمرین میکردم همین مشکلو داشتم ولی اون موقع دیگه نه مکمل میخوردم نه تغذیم زیاد خوب بود. ایا مکملی هست که بشه عضله یا بدنو از استاپ در بیاره؟ میگن no-explod خوبه! راس میگن؟

اینکه جواب شما رو میدم نشان از حرفه ای بودن بنده نیست
و ما تو ایران بدنساز حرفه ای نداریم :لبخند:
و امیدوارم معنای حرفه ای رو بدونید
کسی که یه رنگ بدن بزنه و 4 تا رژیم بگیره که حرفه ای نیست
علی ایحال
استاپ کردن به چند فاکتور بستگی داره
تمرین زیاد و یا غیر اصولی
استراحت کم
تغذیه ناکافی
که هر کدوم اینا به زیر شاخه های متعددی برمیگرده
مثلا شاید تمرینت زیاد نباشه اما حرکاتت دیگه تکراری شده باشن
سیستمهای تمرینت باید عوض بشه
ست های تمرینیت تغییر باید بکنه
وزنه ها و تکرارها همینطور و و و ...
شما اگه برنامه تمرین و تغذیه ات رو برامون بذاری میتونیم بهتر کمکت کنیم دوست عزیز
من یه سیستم شوک خوب برای استاپ بدن بهت پیشنهاد میکنم که در عرض 8 هفته تغییر محسوسی داشته باشی