PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکلات و سوالات سخت افزاری خود را فقط در این تاپیک مطرح کنید!!

Mohammad.Reza
۱۳۸۸-۱۲-۲۴, ۰۴:۳۶ بعد از ظهر
با سلام
عزیزان هر گونه مشکلات و سوال های پیرامون سخت افزار کامپیوتر دارید در این تاپیک مطرح کنید.
با تشکر

Senior Manager
۱۳۸۸-۱۲-۲۴, ۰۶:۴۸ بعد از ظهر
ممنون از راه اندازی این بخش
توی dvd مادربورد من یه برنامه هستش که برای بهینه سازی cpu ازش استفاده میکردم.
این برنامه cpu رو در 5 حالت مختلف قرار میداد
و قدرت و کارائی cpu رو به اشکال گرافیکی ذیل تقسم کرده بود

انسان
ماشین
هواپیما
موشک
توربو
مثلا وقتی یه بازی سنگین رو میخواستم اجرا کنم میذاشتمش رو هواپیما و وقتی میخواستم بیام تو نت میذاشتم رو حالت انسان!!!
جالب اینجاس که وقتی میذاشتم رو هواپیما صدای فنش زیاد میشد و سیستم میخواست پرواز کنه اما وقتی قدرتش رو کم میکردم ساکت میشد و انگار که خاموشه!!!
حالا این مقدمه ای بود برای سوالم :لبخند:
من از وقتی ویندوز 7 رو نصب کردم این برنامه کارامد روی ویندوزم نصب نمیشه
و احساس میکنم cpu داره بیخودی کار میکنه و میشه که ازش کمتر کار کشید
آیا این حرف منطقیه یا که الان حالت طبیعیه خودش رو داره؟
ممنون میشم راهنمائی بفرمائید

Mohammad.Reza
۱۳۸۸-۱۲-۲۴, ۰۸:۴۱ بعد از ظهر
ممنون از راه اندازی این بخش
توی dvd مادربورد من یه برنامه هستش که برای بهینه سازی cpu ازش استفاده میکردم.
این برنامه cpu رو در 5 حالت مختلف قرار میداد
و قدرت و کارائی cpu رو به اشکال گرافیکی ذیل تقسم کرده بود

انسان
ماشین
هواپیما
موشک
توربو

مثلا وقتی یه بازی سنگین رو میخواستم اجرا کنم میذاشتمش رو هواپیما و وقتی میخواستم بیام تو نت میذاشتم رو حالت انسان!!!
جالب اینجاس که وقتی میذاشتم رو هواپیما صدای فنش زیاد میشد و سیستم میخواست پرواز کنه اما وقتی قدرتش رو کم میکردم ساکت میشد و انگار که خاموشه!!!
حالا این مقدمه ای بود برای سوالم :لبخند:
من از وقتی ویندوز 7 رو نصب کردم این برنامه کارامد روی ویندوزم نصب نمیشه
و احساس میکنم cpu داره بیخودی کار میکنه و میشه که ازش کمتر کار کشید
آیا این حرف منطقیه یا که الان حالت طبیعیه خودش رو داره؟
ممنون میشم راهنمائی بفرمائید
با سلام
برای دانلود این نرم افزار به سایت مادربورد خود مراجعه کنید و این نرم افزار با پشتیبانی ویندوز 7 را دانلود کنید.
و در جواب سوال بعدی شما :این برنامه یک نوع برنامه کاربردی بوده اگر هم ازش استفاده نکنید C.p.uروال عادیشو طی میکنه! و مشکلی پیش نمیاره !به نظر من هدف از تهییه این نرم افزار این بوده که به C.p.u فشار وارد نشه و در صورت نبودم مشکلی پیش نمیاد براش.
موفق باشید

mahdij
۱۳۸۸-۱۲-۲۴, ۱۱:۵۵ بعد از ظهر
این پست انتقال پیدا کرد به اینجا (http://www.bodybuilder.ir/forum/showthread.php?2579-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%DB%8C%28%DA%A9%D9%84%DB%8C%29/page5)

محمد حسینی
۱۳۸۸-۱۲-۲۵, ۰۴:۴۴ قبل از ظهر
سلام mahdij (http://www.bodybuilder.ir/forum/member.php?697-mahdij) جان
لطف کن پست خودتو سر جای خودش بده این تاپیک مخصوص مشکلات در مورد سخت افزاره نه معرفی نرم افزار
ممنون از دقتی که میکنی

imanfitness
۱۳۸۸-۱۲-۲۵, ۰۷:۵۱ قبل از ظهر
سلام .یه مدتی هست شارژر لپتاپم درست کار نمی کنه.در واقع وقتی میزنمش تو برق یه صدایی مثل صدای محافظ میده(بینگ بینگ ...).به نظر شما سوخته؟

H I R B O D
۱۳۸۸-۱۲-۲۵, ۰۲:۰۴ بعد از ظهر
سلام .یه مدتی هست شارژر لپتاپم درست کار نمی کنه.در واقع وقتی میزنمش تو برق یه صدایی مثل صدای محافظ میده(بینگ بینگ ...).به نظر شما سوخته؟

مدل شارژی و لپ تاپ؟
و اینکه بعد اتصال به برق اصلا شارژ نمیکنه یا ناقص

imanfitness
۱۳۸۸-۱۲-۲۵, ۰۲:۰۸ بعد از ظهر
منظورم شارژر باطری هست.اصلا شارژ نمی کنه.چراغشم روشن نمی شه.ولی یه صدای منظم میده.

H I R B O D
۱۳۸۸-۱۲-۲۵, ۰۲:۲۷ بعد از ظهر
روی شارژر دنبال یک دکمه تبدیل ولتاژ بگرد و اگه همچین چیزی هست از تنظیم بودن روی 220 مطمئن شو
در غیر این صورت شارزر احتمال سوختنش هست

imanfitness
۱۳۸۸-۱۲-۲۵, ۰۹:۰۷ بعد از ظهر
دکمه روش نداره.dell هست.

H I R B O D
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۰۲:۲۹ بعد از ظهر
دکمه روش نداره.dell هست.

فاتحه

دنبال نوش باش و یا با اهم متر سیمش رو چک کن تا بتونی قطعی رو پیدا کنی

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۰۵, ۱۰:۳۸ بعد از ظهر
دوستان سلام
من یه چند روزی هست سیستمو ارتقا دادم
cpu amd athlon x2 240 گذاشتم با یه مادر برد فاکسون.
حالا همش هی هنگ میکنه قبلا که اینتل داشتم اینجوری نبود.
مثلا از اینترنت میای بیرون دیگه اینترنت کانکشنو باز نمیکنه.ویروسم نداره سیستم.
یا مثلا داری آهگ گوش میدی یهو صداش گیر میکنه تا ریستارت نکنی خوب نمیشه.دوستان اگه میشه راهنمایی کنید که کلا این نوع سی پی یو اینجوریه یا مشکل از یه جا دیگست؟
اگه میشه تفاوت های شاخص amd رو با intel رو هم برام بگید.
باتشکر.

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۴:۱۳ قبل از ظهر
سلام به همه
من چندتا سوال داشتم که مربوط به لپتابم میشه که ویندوز ویستاداره . و تا قبل از این نه لپتاب داشتم نه ویندوز ویستا .

1-روی لپتابم نوشته Intel pentium Dual core processor 2.16 Ghz منظوراز Dual Core چیه ؟
- یه برنامه واسه خود Intel روی لپتابم نصب بود که میتونیم برای کاهش مصرف برق کاراییcpu رو کم یا زیادکنیم.این برنامه واسهCpu مشکلی ایجاد نمی کنه؟

2- رفتم تو قسمت Display settings و توی Advanced settings نوشته
Dedicated Video memory : 64MB
System Videomemory : 64 MB
shared System memory : 1181 MB
Total Available Greaphics Memory: 1309 MB
حالا من گیج شدم گرافیک لپتاب من کدوم یک ازایناست ؟

3-سمت چپ کیبورد یه دکمه هست که عکس بلوتوث داره . و وقتیفشارش می دم می نویسه No bluetooth Device . این دکمه واسه چیه ؟ و چه طور ازش کار می کنن.

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۷:۴۰ قبل از ظهر
سلام به همه
من چندتا سوال داشتم که مربوط به لپتابم میشه که ویندوز ویستاداره . و تا قبل از این نه لپتاب داشتم نه ویندوز ویستا .

1-روی لپتابم نوشته Intel pentium Dual core processor 2.16 Ghz منظوراز Dual Core چیه ؟
- یه برنامه واسه خود Intel روی لپتابم نصب بود که میتونیم برای کاهش مصرف برق کاراییcpu رو کم یا زیادکنیم.این برنامه واسهCpu مشکلی ایجاد نمی کنه؟

2- رفتم تو قسمت Display settings و توی Advanced settings نوشته
Dedicated Video memory : 64MB
shared System memory : 1181 MB
Total Available Greaphics Memory: 1309 MB
حالا من گیج شدم گرافیک لپتاب من کدوم یک ازایناست ؟

3-سمت چپ کیبورد یه دکمه هست که عکس بلوتوث داره . و وقتیفشارش می دم می نویسه No bluetooth Device . این دکمه واسه چیه ؟ و چه طور ازش کار می کنن.

یاکوزا جان ابتدا سال نو رو بهت تبریک میگم و امیدوارم سال خوبی داشته باشی
در رابطه با سوالات شما مربوط به نوت بوک خدمتت عرض کنم که dual core منظور دو هسته ای بودن سی پی یو شماست
و قدرت و پردازش خوبی داره
والا مدل گرافیکت رو که نمیدونم اما حافظه اش باید همون 64 باشه !!!
اون بلوتوث هم دکمه سخت افزاریه بلوتوث هستش که منم اولین بار که نوت بوک خریدم فکر کردم خودش بلوتوث داره و یارو هم گولم زد گفت داره:پوزخند:
یه بلوتوث باید بخری براش....البته اگه لازم داری و به کارت میاد
کار کردن باهاشم که مثل بلوتوث گوشی موبایل هستش
برنامه این که گفتی یه جور بهینه ساز هستش
اگه پیشفرض روی نرمال و یا حالت عادی هستش بذار باشه
معمولا زمانی که بخوان کار زیاد از cpu بکشن دستکاری میکننش

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۴:۰۴ بعد از ظهر
آقا سال نو شما هم مبارک .
خیلی ممنون که جواب دادی اما یه چیزی باید بگم . کیفیت تصویرم خیلی خوبه فکر نکنم 64 باشه . حسابی گیج شدم .

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۴:۱۲ بعد از ظهر

با سلام گرافیک سیستم شما 64 هستش ،برا تست یه بازی با گرافیک 128 اجرا کنید.
موفق باشید

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۵:۱۱ بعد از ظهر
دوستان سلام
من یه چند روزی هست سیستمو ارتقا دادم
cpu amd athlon x2 240 گذاشتم با یه مادر برد فاکسون.
حالا همش هی هنگ میکنه قبلا که اینتل داشتم اینجوری نبود.
مثلا از اینترنت میای بیرون دیگه اینترنت کانکشنو باز نمیکنه.ویروسم نداره سیستم.
یا مثلا داری آهگ گوش میدی یهو صداش گیر میکنه تا ریستارت نکنی خوب نمیشه.دوستان اگه میشه راهنمایی کنید که کلا این نوع سی پی یو اینجوریه یا مشکل از یه جا دیگست؟
اگه میشه تفاوت های شاخص amd رو با intel رو هم برام بگید.
باتشکر.
آقا محمد رضا فک کنم یادت رفته جواب این سواله مارو بدی.

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۸:۲۷ بعد از ظهر
آقا محمد رضا فک کنم یادت رفته جواب این سواله مارو بدی.
شرمنده داداش، احتمال میدم از ویندوزتون باشه چون قطعات تازه هستش ،شما از ویندوز اوریجینال استفاده کن یا اگر هم نداشتی یه ویندوز معتبر که کم دستکاری شده باشه تهییه و نصب کن اگر هم نشد بگو بریم مرحله بعدی.
موفق باشید

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۹:۱۸ بعد از ظهر
شرمنده داداش، احتمال میدم از ویندوزتون باشه چون قطعات تازه هستش ،شما از ویندوز اوریجینال استفاده کن یا اگر هم نداشتی یه ویندوز معتبر که کم دستکاری شده باشه تهییه و نصب کن اگر هم نشد بگو بریم مرحله بعدی.
موفق باشید
تفاقا اولش که سیستمو گرفتم اومدم یه mrt 2008 ریختم روش که دیدم اصلا انگار نه انگار که این xp هست پوسته ی 98 بود تازه کارته صداشم نصب نمیشد.بعد زنگ زدم یارو گفت ویندوز اورجینال بریز روش ما هم رفتیم یه سرویس پک 3 اورجینال نصبیدیم روش.
بعضی موقع ها هم یه صدای تق مثل قطع شدن مودم میادو یهو تصویر کامل وامیسته و صدایی هم باشه قطع میشه.(بعضی مواقع).
حالا به نظر شما اشکال از کجاست؟

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۹:۳۰ بعد از ظهر
تفاقا اولش که سیستمو گرفتم اومدم یه mrt 2008 ریختم روش که دیدم اصلا انگار نه انگار که این xp هست پوسته ی 98 بود تازه کارته صداشم نصب نمیشد.بعد زنگ زدم یارو گفت ویندوز اورجینال بریز روش ما هم رفتیم یه سرویس پک 3 اورجینال نصبیدیم روش.
بعضی موقع ها هم یه صدای تق مثل قطع شدن مودم میادو یهو تصویر کامل وامیسته و صدایی هم باشه قطع میشه.(بعضی مواقع).
حالا به نظر شما اشکال از کجاست؟
منظور از ویندوز اورجینال یعنی شرکتی حدود 150 تومن قیمتشه،حالا بیخیال،داداش شما کیس رو باز کن کابلی که به هاردت رفته رو دوباره جا بزن اون صدای تق از اونه.
خبرشو بده.موفق باشید.

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۰۸:۳۵ قبل از ظهر
سلام
محمدرضا جان رفتم چسب گارانتی پشتشو پاره کردم و 2تا کابل رفته بود تو هارد در اوردم زدم جا.
یکی میگفت این مادربرد این سی پی یو رو پشتیبانی نمیکنه.یکی هم میگه مشکل نرم افزاریه.نظر شما چیه؟میگید چکار کنم؟

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۰۸:۵۸ قبل از ظهر
سلام
محمدرضا جان رفتم چسب گارانتی پشتشو پاره کردم و 2تا کابل رفته بود تو هارد در اوردم زدم جا.
یکی میگفت این مادربرد این سی پی یو رو پشتیبانی نمیکنه.یکی هم میگه مشکل نرم افزاریه.نظر شما چیه؟میگید چکار کنم؟
داداش خیلی چیزا می تونه باشه من 2 میگم تست کن:
1.اول ببین مادربردت فاکستون ای ام دی هست یا نه اگر نباشه از مادر برد هستش نمیتونه جواب سی پی یو رو بده.
2.از فن سی پی یو می تونه باشه ،فنشو در بیار دستتو بزار روش و سیستم رو روشن کن اگر سی پی یو داغ شد مشکلی نداره اگر هم نشد مورد داره.
خبرشو بده

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۱۰:۰۰ قبل از ظهر
داداش خیلی چیزا می تونه باشه من 2 میگم تست کن:
1.اول ببین مادربردت فاکستون ای ام دی هست یا نه اگر نباشه از مادر برد هستش نمیتونه جواب سی پی یو رو بده.
2.از فن سی پی یو می تونه باشه ،فنشو در بیار دستتو بزار روش و سیستم رو روشن کن اگر سی پی یو داغ شد مشکلی نداره اگر هم نشد مورد داره.
خبرشو بده
داداش امتحان کردم داغ شد.
رو جعبه مادربورد هم نوشتهsupports amd socket am3/am2+am2
منظورت از اینکه فن مشکل داره یعنی اینکه فن خنک نمیکنه؟
دمای cpu رو هم نگا کردم 39 40 بود.

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۱۱:۱۴ قبل از ظهر
داداش امتحان کردم داغ شد.
رو جعبه مادربورد هم نوشتهsupports amd socket am3/am2+am2
منظورت از اینکه فن مشکل داره یعنی اینکه فن خنک نمیکنه؟
دمای cpu رو هم نگا کردم 39 40 بود.
فن رو نگفتم مشکل داره گفتم اگه داغ نشد سی پی یو مشکل داره،روی سی پی یو یه نوع خمیری میزنن به نام سیلیکون باید تمام روی سی پی یو اغشته باشه و قسمتی از فن که روی سی پی یو میاد ،کا سی پی یو رو خنک تر میکنه ،اینم تست کن.

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۰۳:۴۱ بعد از ظهر
آره تست کردم مثله اینکه سیلیکون روی همون فن سی پی یو بود.
داداش داشتم کار میکردم باش دوباره همون صداو همون وضعیت:ناراحت:

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۰۵:۱۸ بعد از ظهر
آره تست کردم مثله اینکه سیلیکون روی همون فن سی پی یو بود.
داداش داشتم کار میکردم باش دوباره همون صداو همون وضعیت:ناراحت:
اگر 2 تا رم داری جدا جدا تست کن و اگر دیدی نمیشه ببر پیش همون شخص تا باقطعات دیگه تست کنه .
موفق باشید .

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۰۵:۲۶ بعد از ظهر
داداش ببین وقتی اون حالت شد چراغ قرمزی که روی کیس(چراغ هارد) هستش روشن میمونه یا نه؟؟
من میگم اون صدا از هاردته و قفل کردن سیستم هم میتونه از رم باشه هم سی پی یو و مین بوردت!

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۰۹:۰۴ بعد از ظهر
سلام
محمدرضا جان یه سوال دیگه هم داشتم
وقتی کامپیوترو میبرم رو حالته استن بای خاموش میشه!!!
برایه به کار انداختنش هم باید دکمه خاموش روشن رو بزنی وقتی که زدی از استند بای میاد بیرون.
آیا این طبیعی هست یا مشکل داره؟

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۰۹:۱۷ بعد از ظهر
سلام
محمدرضا جان یه سوال دیگه هم داشتم
وقتی کامپیوترو میبرم رو حالته استن بای خاموش میشه!!!
برایه به کار انداختنش هم باید دکمه خاموش روشن رو بزنی وقتی که زدی از استند بای میاد بیرون.
آیا این طبیعی هست یا مشکل داره؟
سلام نوید جان مشکلی نداره فقط خواهشا تو تاپیک مربوطه پست بزن

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۱۰:۱۵ بعد از ظهر
سلام
جسارته محمدرضا جان.اما تو کدوم تایپیک بایستی برایه این سوال اقدام میکردم؟
با تشکر.

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۱۰:۳۰ بعد از ظهر
سلام
جسارته محمدرضا جان.اما تو کدوم تایپیک میتونستم برایه این سوال اقدام میکردم؟
با تشکر.
خواهش میکنم عزیزم
تاپیک سوال و پاسخ در رابطه با نرم افزارها و ویندوز (http://www.bodybuilder.ir/forum/showthread.php?2617-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2&p=21167)

MOHSEN GORBANI
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۴:۱۷ بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان
همون طور که می دونی محمد جان مودم 4 تا درگاه داره که یکی از اونا phone هست که می خواستم کارایی این درگاه رو ازت بپرسم ؟
دوم اینکه می خواستم تلفن خونه رو با کمترین هزینه شنود کنم حالا یا با مودم با درگاههاش اگه امکانش باشه یا از طریق یه تلفن دیگه حالا اگه میشه با یه روش ساده من رو مفهوم کن درضمن نمی خوام طرفین که با هم صحبت می کنند بفهمن که من دارم مکالمه رو شنود می کنم خیلی هم برام مهم اگه جواب بدی خیلی ممنون میشم

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۸:۳۲ بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان
همون طور که می دونی محمد جان مودم 4 تا درگاه داره که یکی از اونا phone هست که می خواستم کارایی این درگاه رو ازت بپرسم ؟
دوم اینکه می خواستم تلفن خونه رو با کمترین هزینه شنود کنم حالا یا با مودم با درگاههاش اگه امکانش باشه یا از طریق یه تلفن دیگه حالا اگه میشه با یه روش ساده من رو مفهوم کن درضمن نمی خوام طرفین که با هم صحبت می کنند بفهمن که من دارم مکالمه رو شنود می کنم خیلی هم برام مهم اگه جواب بدی خیلی ممنون میشم
با سلام
1.این درگاه برای ارتباط خطوط Adslبکار برده میشه.
2.راحترین راه اینه که میتونی یه هد ست بزنی به مودم اگر مدمت پشتیبانی میکنه و راحت گوش بدی،دومین راه با برنامه Modem Spy V4همینکار و کارهای دیگه رو بکنی.
موفق باشید.

MOHSEN GORBANI
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۶:۳۲ قبل از ظهر
خیلی ممنون محمد جان برنامه رو دانلود کردم برای دوستان شاید تونتستم بزارم ولی هنوز باهاش کار نکردم . می خواستم بدونم همون کابل که از مودم به خط تلفن وصله کافیه یا نه باید طور دیگه وصل کنم؟

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۹:۳۴ قبل از ظهر
من یه سوال دارم :
نظرتون در مورد لپتاب هایی که مخصوص بازی و طراحی تولید شدن چیه ؟ می ارزه آدم یکی بخره ؟ یا نه ؟ و مارک خوبش چیه ؟

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۹:۵۸ قبل از ظهر
من یه سوال دارم :
نظرتون در مورد لپتاب هایی که مخصوص بازی و طراحی تولید شدن چیه ؟ می ارزه آدم یکی بخره ؟ یا نه ؟ و مارک خوبش چیه ؟

نه یاکوزا جان
من خودم بخاطر اینکه راحت بازیهارو اجرا کنم و از روان بودن بازی لذت ببرم 2 میلیون خرج کردم
نوت بوکها هیچوقت از لحاظ قدرت به pc نمیرسن
البته نوت بوک مخصوص گیم هم هست تو بازار اما گرافیکش مثلا 9400 هستش
خب گرافیک 9400 حرفی واسه گفتن نداره برای بازی call of duty 6
این یه بازی نه چندان سنگین بود حالا

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۱۰:۱۹ قبل از ظهر
افشین جان شما درست میگید معلومه که لب تاب به pc نمیرسه اما این که کمپانی های بزرگ مثل ایسوس و سونی یا ام اس آی اینگونه لب تابها رو فقط از جنبه تبلیغاتی می سازند چون مثلاً می خوان از کارت گرافیکیشون تعریف کنند اما ملاک انجام سریع بازی یا راحت آن به cpu بیشتر ربط داره تا کارت گرافیکی و درضمن کارت گرافیکی 9400 gt شرکت انویدیا خیلی راحت call of 6 رو اجرا میکنه چطوری شما برای انجام بازی مشکل داشتی ؟

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۱۰:۳۰ قبل از ظهر
افشین جان شما درست میگید معلومه که لب تاب به pc نمیرسه اما این که کمپانی های بزرگ مثل ایسوس و سونی یا ام اس آی اینگونه لب تابها رو فقط از جنبه تبلیغاتی می سازند چون مثلاً می خوان از کارت گرافیکیشون تعریف کنند اما ملاک انجام سریع بازی یا راحت آن به cpu بیشتر ربط داره تا کارت گرافیکی و درضمن کارت گرافیکی 9400 gt شرکت انویدیا خیلی راحت call of 6 رو اجرا میکنه چطوری شما برای انجام بازی مشکل داشتی ؟

مهمترين مولفه واسه اجراي بهتر بازي كارت گرافيكه
اما از تاثير مستقيم cpu و رم هم نميشه به راحتي گذشت.
گرافیک من این نیست، اما دوستم که بازی رو بهش دادم با تنظیمات بالا نمیتونست بازی رو روان اجراکنه.هنوزم تو کف اون بازی مونده

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۳:۳۵ بعد از ظهر
یا خدا ! 2 میلیون :سوت:
لپتاب msi مخصوص بازی 700000 تومنه . از کجا 2 میلیون پول بدم . یعنی این لپتاب های مثلا msi نمی تونن یه بازی مثل gta 4 (IV) , رو اجرا کنن ؟

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۶:۲۷ بعد از ظهر
فعلاً لب تابهای msi برای بازی بهترینه اما مدل هایی که از کارت گرافیکی جیفورس استفاده می کنند.
اما می خواستم برای اون کسایی که دنبال گرافیک خوب با قیمت پایین برای pc هستند کارت گرافیک xfx geforce 9500 gt رو پیشنهاد می کنم. همه بازیها رو هم فول اجرا میکنه یعنی تا حالا که اینجوری بوده

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۱-۱۰, ۰۶:۳۰ بعد از ظهر
یا خدا ! 2 میلیون :سوت:
لپتاب msi مخصوص بازی 700000 تومنه . از کجا 2 میلیون پول بدم . یعنی این لپتاب های مثلا msi نمی تونن یه بازی مثل gta 4 (IV) , رو اجرا کنن ؟

ای بابا gta 4 که با سیستم پیزوری هم اجرا میشه
خب اگه مشکل جا و یا هر مشکلی داری برای خرید pc که هیچ، اگه نداری من با همون 700 تومن یه سیستم قدرتمند بهت معرفی میکنم

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۳:۵۱ قبل از ظهر
آخه من یه رفیق داشتم کارت گرافیکش سر GTA iv سوخت . از اون بابت می گم .
آقا افشین (http://www.bodybuilder.ir/forum/../member.php?963-%D8%A7%D9%81%D8%B4%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C) شما یه سیستم در حد 700 تومن به ما معرفی کن . ما رو حرف آقا MONARO (http://www.bodybuilder.ir/forum/../member.php?u=2607) هم یه کم فکر کنیم . PC یه مشکل بزرگ داره اونم مشکل جاشه که شما گفتی .

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۱۱:۴۳ قبل از ظهر
خیلی ممنون محمد جان برنامه رو دانلود کردم برای دوستان شاید تونتستم بزارم ولی هنوز باهاش کار نکردم . می خواستم بدونم همون کابل که از مودم به خط تلفن وصله کافیه یا نه باید طور دیگه وصل کنم؟
با سلام نخیر نیاز خاصی نیست با همون کابل هم میشه گوش کرد

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۱-۱۱, ۰۴:۴۱ بعد از ظهر
آخه من یه رفیق داشتم کارت گرافیکش سر GTA iv سوخت . از اون بابت می گم .
آقا افشین (http://www.bodybuilder.ir/forum/../member.php?963-%D8%A7%D9%81%D8%B4%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C) شما یه سیستم در حد 700 تومن به ما معرفی کن . ما رو حرف آقا MONARO (http://www.bodybuilder.ir/forum/../member.php?u=2607) هم یه کم فکر کنیم . PC یه مشکل بزرگ داره اونم مشکل جاشه که شما گفتی .

اینم یه سیستم حدود 700
حالا دیگه بازیها کم میارن نه سیستمت :سوت:

Intel Dual-Core E6300 - 2.5GHz - 45 nm
MB ASUS P5QL PRO
TeamGroup- Dual Channel 2GB - 800-(2x1GB
Seagate-SATA2 - 320 GB
HIS HD 4770 - 512MB
ASUS - DRW- SATA
LG - 19" - W1942S
POWER GREEN GP430A

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۱-۱۲, ۰۶:۵۱ قبل از ظهر
اینم یه سیستم حدود 700
حالا دیگه بازیها کم میارن نه سیستمت :سوت:

Intel Dual-Core E6300 - 2.5GHz - 45 nm
MB ASUS P5QL PRO
TeamGroup- Dual Channel 2GB - 800-(2x1GB
Seagate-SATA2 - 320 GB
HIS HD 4770 - 512MB
ASUS - DRW- SATA
LG - 19" - W1942S
POWER GREEN GP430A اقا دستت درد نکنه . خیلی مردی .
فقط یه نکته ای . من چندتا مانیتور دارم پس مانیتور نیاز ندارم . فکر کنم قیمت این مانیتوری که شما گفتی حداقل 150 بشه ؟!
با این پول اضافه چه تغییری تو این کامپیوتر ایجاد کنیم . بهتره ؟ گرافیک بهتر ؟ رم بهتر ؟
دوم اینکه چه ویندوزی بریزم ؟ 32 بیت یا 64ر بیت .
:گل رز::گل رز::گل رز::گل رز::گل رز::گل رز::گل رز::گل رز::گل رز::گل رز::گل رز::گل رز:

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۱-۱۲, ۰۹:۵۴ قبل از ظهر
بین cpu و کارت گرافیک تقس میکنیم
مثلا برند (مدل) کارت گرافیک رو عوض میکنیم ....البته اینی که گفتم خداییش گردن کلفته ها
گیگابایت میخریم به فرض
cpu هم یه مدل بالاتر
رم کافیه یاکوزا جان
یه ویندوز seven 64 عالیه

200092009
۱۳۸۹-۰۲-۰۷, ۰۹:۰۸ قبل از ظهر
با سلام وخسته نباشید آقا من یه مشکلی داشتم من هر وقت ویندوز7 رو نصب میکنم.مودم و صدام قطع میشه مودم(zoltrix 56k) و صدا onboard هستش میخاستم اگه میشه کمکم کنید.
باتشکر

navid_a
۱۳۸۹-۰۲-۰۷, ۱۰:۴۳ قبل از ظهر
با عرض سلام و خوش آمد گویی به شما :گل رز:
شما بایستی بعداز نصب ویندوز 7 سی دی های مودم و مادربرد مربوط به سیستم خود را هر کدام جداگانه نصب کنید تا مودم و کارت صدا شناسایی شوند.
موفق باشید

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۲-۰۷, ۱۱:۴۷ قبل از ظهر
با سلام وخسته نباشید آقا من یه مشکلی داشتم من هر وقت ویندوز7 رو نصب میکنم.مودم و صدام قطع میشه مودم(zoltrix 56k) و صدا onboard هستش میخاستم اگه میشه کمکم کنید.
باتشکر
با سلام به شما و احترام به نظر نوید جان
اگر در ویندوز ایکس پی (بعد از نصب) این مشکل را نداشتید ،احتمالا عدم پشتیبانی ویندوز از درایور میباشد ،شما درایور مخصوص ویندوز 7 را نصب کنید،چون اکثرا این مشکل وجود دارد.
موفق باشید

200092009
۱۳۸۹-۰۲-۰۸, ۰۸:۵۷ قبل از ظهر
خیلی ممنون از پاسخ شما ولی من از اینترنت نتونستم درایور رو پیدا کنم.شما میتونید یه کمکی کنید درایور رو برایه من پیدا کنید.(مدل: Zoltrix Generic 56K HCF Data Fax Modem) باتشکر

200092009
۱۳۸۹-۰۲-۱۱, ۰۸:۰۶ قبل از ظهر
سلام.دوستان تو رو به خدا کمکم کنید من به این درایو خیلی احتیاج دارم.با تشکر

محمد حسینی
۱۳۸۹-۰۲-۱۱, ۰۸:۲۵ قبل از ظهر
سلام.دوستان تو رو به خدا کمکم کنید من به این درایو خیلی احتیاج دارم.با تشکر
دوست عزیز شما اگه به سایت خوده شکرت ZOltrix برید تمامی درایورهای مربوطه را برای دانلود گذاشته
www.zoltrix.com

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۲-۲۳, ۱۰:۴۲ قبل از ظهر
سلام
من یه کامپیوتر دارم که تا وقتی به load ویندوز می رسه خاموش میشه . کابل های هارد رو امتحان کردم مشکل از هارد نیست ، کارت گرافیک و cpu هم تست کردم مشکلی نداره . شما با این مشکل مواجه شدید ؟ راحل چیه ؟ چی کار کنم خواهشاً کمک کنید

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۲-۲۳, ۱۲:۱۸ بعد از ظهر
سلام
من یه کامپیوتر دارم که تا وقتی به load ویندوز می رسه خاموش میشه . کابل های هارد رو امتحان کردم مشکل از هارد نیست ، کارت گرافیک و cpu هم تست کردم مشکلی نداره . شما با این مشکل مواجه شدید ؟ راحل چیه ؟ چی کار کنم خواهشاً کمک کنید
سلام
شما مشکل مین برد دارین!
موفق باشید

imanfitness
۱۳۸۹-۰۲-۲۳, ۰۱:۱۰ بعد از ظهر
سلام.چند روز پیش وقتی لپ تابم ر. روشن کردم هنوز application هاش کامل بالا نیومده بود که یه بازی ران کردم(کانتر)یه دفعه قات زد.خاموشش کردم و دوباره روشنش کردم.وقتی ویندوز اومد بالا یه سری خط های عمودی رنگی رو lcd ظاهر شد.مجبور شدم دوباره ویندوز نصب کنم.ویندوز 7 نصب کردم بعد که اومدم درایوراش رو نصب کنم همین که کارت گرافیک رو نصب کردم restart شد و دوباره همون خط های رنگی.نمیدونم چی شده .

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۲-۲۳, ۰۲:۵۲ بعد از ظهر
سلام.چند روز پیش وقتی لپ تابم ر. روشن کردم هنوز application هاش کامل بالا نیومده بود که یه بازی ران کردم(کانتر)یه دفعه قات زد.خاموشش کردم و دوباره روشنش کردم.وقتی ویندوز اومد بالا یه سری خط های عمودی رنگی رو lcd ظاهر شد.مجبور شدم دوباره ویندوز نصب کنم.ویندوز 7 نصب کردم بعد که اومدم درایوراش رو نصب کنم همین که کارت گرافیک رو نصب کردم restart شد و دوباره همون خط های رنگی.نمیدونم چی شده .
سلام
این بازی با سیستم شما سازگاره؟؟مطمئن بشید؟ و مطمئن بشید که درایور رو درست نصب کردید؟و با ویندوز سازگاره یا نه؟
موفق باشید

imanfitness
۱۳۸۹-۰۲-۲۳, ۰۹:۱۴ بعد از ظهر
سلام.آره .بازی کانتر استایک هست.

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۲-۲۴, ۱۲:۰۰ قبل از ظهر
احتمال میدم مشکل کارت گرافیک داشته باشین؟!!

200092009
۱۳۸۹-۰۲-۲۷, ۰۸:۳۳ قبل از ظهر
سلام آقا ممنون ولی داخل سایت Zoltrix فقط برای ویندوز 98 و XP و Vista وجود دارد.

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۲-۲۷, ۱۲:۰۳ بعد از ظهر
سلام آقا ممنون ولی داخل سایت Zoltrix فقط برای ویندوز 98 و XP و Vista وجود دارد.

سلام
با این تفاسیر پس فعلا برای ویندوز 7 ارائه نشده !!

navid_a
۱۳۸۹-۰۳-۲۳, ۰۱:۰۹ بعد از ظهر
سلام دوستان
از بین کارت گرافیکهای زیر کدو برای بازیها بهتر هست؟
gt240-----ati5670----9800gt

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۳-۲۳, ۰۲:۰۱ بعد از ظهر
سلام نوید جان gt240 خوبه

navid_a
۱۳۸۹-۰۳-۲۳, ۰۵:۲۹ بعد از ظهر
سلام نوید جان gt240 خوبه

دستت درد نکنه محمد جان میشه در مورد هر کدوم یه مختصر توضیحی بدی؟:گل رز:

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۳-۲۴, ۱۲:۱۰ قبل از ظهر
شرکت Nvidia کارت گرافیک GT240 را بر مبنای فناوری ساخت 40 نانومتری طراحی و روانه بازار کرده است این کارت از رابط DirectX 10.1 استفاده می کند. وجود پردازنده 40 نانومتری باعث شده کاهش چشمگیر دمای پردازنده گرافیکی شده است.
من مشخصات نمونه ای که توسط شرکت Sparkle تولید شده رو برای شما نوشته ام.

Sparkle SX240512D5-NM

http://www.hitechreview.com/uploads/2009/12/Sparkle-GeForce-GT240.jpg

طول این کارت ۸/۱۶ سانتی متر است و به برق اضافی نیاز ندارد بنابراین نیاز به منبع تغذیه بالا نیست همچنین این کارت رابط SLI ندارد . دارای سه خروجی D-Sub و DVI و HDMI است . دارای پردازنده GT215 شرکت Nvidia می باشد که به 133 میلیون ترانزیستور مجهز است به کمک رابط 128 بیتی و با 512 مگابایت حافظه GDDR5 کار میکند. با وجود رابط 128 بیتی از پهنای باند حافظه ۴/۵۴ گیگابایت در ثانیه بهره می برد . 96 واحد سایه زنی با فرکانس کاری 1340 مگاهرتز از دیگر امکانات این کارت است .
این کارت دارای فناوری TurboCash می باشد یعنی امکان افزایش حافظه کارت گرافیکی به یک گیگابایت را دارا می باشد (512 مگابایت از رم سیستم شما برای پردازش گرافیکی گرفته می شود) .

http://www.hardwarezone.com.ph/img/data/nnews/2009/15172/Image/sparkle.jpg

در آخر اینکه توان مصرفی این کارت 69 وات است بنابراین یک منبع تغذیه 300 واتی نیز می تواند جوابگوی این کارت باشد .
قیمت این کارت با گارانتی شرکت فاره حدود 120000 تومان است که با وجود این امکانات بسیار قیمت مساعدی است.

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۳-۲۴, ۱۲:۱۳ قبل از ظهر
گيگابايت كارت گرافيك مدل Radeon HD 5670
اين كارت جديد بر اساس تراشه جديد HD 5670 پيكره بندي شده است كه يك پردازنده بسيار ارزان با امكان پشتيباني از DirectX 11 است. گيگابايت اين محصول را GV-R567OC-1GI نام نهاده و داراي 1GB حافظه DDR5 با سرعت 4000MHz است.

اين كارت تمام امكانات DirectX 11 مايكروسافت را با قيمتي زير 100 دلار در اختيار كاربران قرار مي دهد كه يك جهش عمده از سوي Ati براي فتح بازار گرافيك هاي ارزان قيمت است. در حالي كه انويديا چندي پيش بالاخره بعد از مدت ها كارت هاي گرافيكي رده ارزان قيمت خود را با مدل هايي مبتني بر DirectX 10.1 جايگزين کرد، ATI بصورت بسيار ناگهاني كارت هاي ارزان قيمت نسل 5000 خود را نيز روانه بازار ساخت.

گفتنی است گيگابايت مدل هاي ديگري از اين كارت را نيز در هفته هاي آتي روانه بازار خواهد كرد. هنوز خبري از مدل احتمالي 5650 منتشر نشده است اما بي شك Ati و گيگابايت برنامه هايي را هم براي اين تراشه بسيار ارزان قيمت و كارا خواهند داشت.

http://www.geeks3d.com/public/jegx/200912/ati_radeon_hd_5670.jpg

http://www.pcper.com/images/reviews/857/slide06-specs.jpg

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۳-۲۴, ۱۲:۲۲ قبل از ظهر
9800 gt
طبق اعلام فاره، نمایندگی فروش محصولات این برند در بازار داخلی، gf 9800 gt یک کارت تازه وارد است که به پردازنده گرافیکی nvidia geforce 9800 gt مجهز است. این کارت گرافیک به حافظه 1024 مگابایتی مجهز است و نوع رابط حافظه آن 256 بیت است. نوع گذرگاه این کارت گرافیک نیز pci- express 16x، فرکانس پردازنده آن 600 مگاهرتز و فرکانس حافظه آن 1800 مگاهرتز است. همچنین سرعت تبدیل آنالوگ به دیجیتال این کارت گرافیک 400 مگاهرتز است.این کارت گرافیک با قیمت 338 هزار تومان و ضمانت فاره به فروش می رسد

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۳-۲۴, ۱۰:۳۱ قبل از ظهر
بنظر من تا شرکتی مثل انویدیا کارت های گرافیکی جیفورس رو با اون کیفیت بالا و کارایی بی نظیر می سازه اشتباهه که انسان دنبال کارت های دیگه بره !!
من 9800GT رو پیشنهاد می دم

samim
۱۳۸۹-۰۳-۲۴, ۱۱:۴۵ قبل از ظهر
تشکر مصطفی این پیشنهادتون قیمتش چنده ؟ برای لپ تاپ دل هم کار میکنه؟

بنظر من تا شرکتی مثل انویدیا کارت های گرافیکی جیفورس رو با اون کیفیت بالا و کارایی بی نظیر می سازه اشتباهه که انسان دنبال کارت های دیگه بره !!
من 9800GT رو پیشنهاد می دم

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۳-۲۴, ۰۱:۰۵ بعد از ظهر
مسعود جان دقیق از قیمتها با خبر نیست اما یه راحل بهت معرفی می کنم البته با اجازه از مدیران :
به سایت W W W . R A Y A N S A B A . I R سری بزنم قطعات رو نگاه کن قیمتش هم زده چند هزار تومان با بازار فرقی نمی کنه . بعد از انتخاب قطعه و گرفتن اطلاعات کلی اون قطعه رو از بازار ایران در ولیعصر یا پاسارگاد که مخصوص لب تاب هست تهیه کن.
در ضمن تمام لب تاب ها رو نمیشه از لحاظ کارت گرافیک ارتقا داد باید با بقیه مشخصاتش جور در بیاد و سیستم ساپورت کنه :گل رز:

samim
۱۳۸۹-۰۳-۲۴, ۰۱:۳۲ بعد از ظهر
مصطفی جان مرسی از راهنمایت .. این کارت گرافیکی که معرفی کردید فقط روی PC کار میکنه ؟

مسعود جان دقیق از قیمتها با خبر نیست اما یه راحل بهت معرفی می کنم البته با اجازه از مدیران :
به سایت W W W . R A Y A N S A B A . I R سری بزنم قطعات رو نگاه کن قیمتش هم زده چند هزار تومان با بازار فرقی نمی کنه . بعد از انتخاب قطعه و گرفتن اطلاعات کلی اون قطعه رو از بازار ایران در ولیعصر یا پاسارگاد که مخصوص لب تاب هست تهیه کن.
در ضمن تمام لب تاب ها رو نمیشه از لحاظ کارت گرافیک ارتقا داد باید با بقیه مشخصاتش جور در بیاد و سیستم ساپورت کنه :گل رز:

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۳-۲۴, ۰۲:۰۴ بعد از ظهر
بله آقا مسعود فقط برای PC هستش

samim
۱۳۸۹-۰۳-۲۴, ۰۲:۱۵ بعد از ظهر
مرسی مصطفی جان ،پس محصولات جدید بیشتر به درد PC میخوره ..؟
سوالی که داشتم ، اصلا امکان ارتقا ء کارت گرافیک LAP TOP , DELL وجود داره ؟[/URL]

[URL="http://www.google.com/imgres?imgurl=http://exploreankit.files.wordpress.com/2007/07/dell.jpg&imgrefurl=http://hasin.wordpress.com/2007/11/&usg=__cp6YFKvcU8Al5PCbVpjRhZl6klI=&h=444&w=450&sz=46&hl=en&start=7&um=1&itbs=1&tbnid=h-k8LYkB7kfdgM:&tbnh=125&tbnw=127&prev=/images%3Fq%3Ddell%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26tbs%3Disch:1"]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:h-k8LYkB7kfdgM:http://exploreankit.files.wordpress.com/2007/07/dell.jpg (http://www.google.com/imgres?imgurl=http://exploreankit.files.wordpress.com/2007/07/dell.jpg&imgrefurl=http://hasin.wordpress.com/2007/11/&usg=__cp6YFKvcU8Al5PCbVpjRhZl6klI=&h=444&w=450&sz=46&hl=en&start=7&um=1&itbs=1&tbnid=h-k8LYkB7kfdgM:&tbnh=125&tbnw=127&prev=/images%3Fq%3Ddell%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26tbs%3Disch:1)

بله آقا مسعود فقط برای PC هستش

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۳-۲۴, ۰۴:۱۵ بعد از ظهر
کارایی محصولات به جدید و قدیم بودن ربطی نداره مگر اینکه تکنولوژی جدیدی باشه .
خوب عرصه رقابت در ارائه محصولات در PC خیلی بیشتره ولی در لب تاب هم رقابتهای این چنین وجود داره .
من شخصاً خودم ندیدم بشه کارت گرافیکی لب تاب رو تعویض کرده چون همش ON BOARD هستش ولی شنیدم که تعداد محدودی لب تاب حرفه ای از برندهای ایسوس و ام اس ای ایت قابلیت رو دارند ولی دل نمی دونم . اگر هم شما از گرافیک لب تاب خودت راضی نیستی باید از اول بفکرش بودی وانتخاب بهتری می کردی .:گل رز:

navid_a
۱۳۸۹-۰۴-۰۱, ۱۰:۳۵ بعد از ظهر
سلام
دوستان با سیستم زیر تا چند وقت با بازیها حال میکنیم؟وکلا برای بازی چطور هست؟
amd athlon x2 2.8
ati 5770
4 gig ram ddr2

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۰۸:۴۳ قبل از ظهر
سيستم قدرتمندي ميشه در صورت داشتن يه مادربورد خوب
و البته يه كيس خنك و جادارا
حالا حالاها بازي كن باهاش

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۱۰:۵۶ قبل از ظهر
سلام
دوستان با سیستم زیر تا چند وقت با بازیها حال میکنیم؟وکلا برای بازی چطور هست؟
amd athlon x2 2.8
ati 5770
4 gig ram ddr2

آقا نوید اگر می خوای سیستم بالا رو بخری عجله نکن من از cpu amd دله خوشی ندارم و بدرد بازی های سنگین نمی خوره بخصوص که کارت گرافیکیت هم ATI باشه.
روی CPU های اینتل و کارتهای گرافیکی XFX تمرکز کن البته برای بازی .

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۱۱:۲۰ قبل از ظهر
این حرفها حرفهای بازاریاس
اگر اینطور بود ati اصلا چرا باید میرفت سراغ dx11.تکنولوژی eyefinity اساسا برای بازی هست.پس ati برای بدست گرفتن بازار gamerها داره تلاش میکنه.
این همه بنچمارک توی اینترنت هست و نشون میده که کارتهای ati در بازیها یه رقیب خیلی سرسخت برای nvidia هست.

navid_a
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۰۳:۵۳ بعد از ظهر
سيستم قدرتمندي ميشه در صورت داشتن يه مادربورد خوب
و البته يه كيس خنك و جادارا
حالا حالاها بازي كن باهاش

مادر بردم foxconn m61pmv-k هست که 2 ماه پیش خریدم 62 تومن:پوزخند:خوبه مدلش؟
کارت گرافیکرم که گرفتم باید دره کیسو باز بزارم تا خنک بشه.چون زیاد بزرگ نیست کیس.:چشمک:

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۰۳:۵۸ بعد از ظهر
به نظر من براي بازي به ترتيب اهميت:
1- كارت گرافيك
2- رم
3- cpu
4- مادربورد
و البته از همه مهمتر يه آدم مجرد بيكار:خنده:.

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۰۶:۳۱ بعد از ظهر
آقا نوید اگر می خوای سیستم بالا رو بخری عجله نکن من از cpu amd دله خوشی ندارم و بدرد بازی های سنگین نمی خوره بخصوص که کارت گرافیکیت هم ATI باشه.
روی CPU های اینتل و کارتهای گرافیکی XFX تمرکز کن البته برای بازی .
[ cpu amd خیلی خیلی برای کارهای گرافیکی و رندرهای سنگین توصیه میشن همینطور بازی . از طرفی ati واقعا" پیشرفت چشم گیری داشته این چند وقته. خودم طرفدار nvidia هستم اما ati هم واقعا" کار آمده.

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۰۶:۵۹ بعد از ظهر
من از سی پی یو amd کلا خاطره های خوبی ندارم ... .

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۰۹:۱۶ بعد از ظهر
پس شما هم نظر من رو دارید خدا رو شکر :
دوستانی که آمدن طرفداری از CPU های AMD رو کردن حتماً خودشون از این CPU ها استفاده می کنند که تعریف کردند وگرنه برتری CPU ها اینتل در تمام زوایا بر همه کامپیوتری ها مشخص هست

navid_a
۱۳۸۹-۰۴-۰۲, ۰۹:۲۲ بعد از ظهر
ولی پولی که بابت اینتل باید داد خیلی بیشتر از amd هست . amd تو قیمت پایین واقعا عالی هست البته در هسته بالاها بعضی amd ها بهتر از اینتل هستند.

navid_a
۱۳۸۹-۰۴-۱۱, ۰۲:۱۳ بعد از ظهر
سلام
دوستان یه پاور برای سیستم زیر چی پیشنهاد میدین؟

cpu:amd athlon x2 240
hdd:500 gig samsung
ram:4gig ram ddr2
vga:ati 5770
2تا dvd wr
mb:foxconn m61pmw-k

ذر ضمن پاور خودش که الان روش هست power 900w p4-elegance هست میخواستم ببینم میشه همین روش باشه یا نه؟ یا باید عوض شه؟
در ضمن با توجه به پایین اومدن قیمت رم2 گیگ و گرافیک 5770 طی 2 روز اخیر آیا این قیمتها تا 3 هفته ی آینده تغییری خواهند کرد یانه؟

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۴-۱۱, ۰۵:۰۸ بعد از ظهر
سلام توید جان سیستمت خوبه ،امکان داره تغییر قیمت بازم باشه

navid_a
۱۳۸۹-۰۴-۱۱, ۰۵:۱۲ بعد از ظهر
سلام توید جان سیستمت خوبه ،امکان داره تغییر قیمت بازم باشه

سلام محمدرضا جان
منظورت از تغییر قیمت افزایشه یا کاهش؟

پس پاور همین خوبه؟ کم نمیاره سیستم؟

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۴-۱۱, ۰۵:۱۸ بعد از ظهر
نمیشه گفت افزایش یا کاهش معلوم نمیشه!بله خوبه یکی از دوستام پیشم بود(رشتش سخت افزاره) الان اون گرین 800 رو برای بازی پیشنهاد داد مدل شمارو که دید گفت اینم خوبه جواب میده

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۴-۱۱, ۰۷:۱۹ بعد از ظهر
نوید جان به سایت گرین برو....... www.green-case.com
اونجا مصرف هر قطعه رو نشونت میده طی یه جدول
و راحت میتونی پاور مورد نیازت رو تهیه کنی
..................................................................
بزرگترین اشتباهت توی تهیه هارد دیسک هستش
وسترن دیجیتال ، بافر 16 تهیه کن...قول میدم ضرر نمیکنی
..................................................................
یه توصیه برادرانه هم تو پیام خصوصی هست برو بخون :گل رز:

Lifter
۱۳۸۹-۰۴-۱۱, ۱۰:۴۸ بعد از ظهر
داداش اگه cpuرو اورکلاک میکنی gereen بگیر اگه نه همین پاورم زیاده منظور شرکته چون این شرکت پاوراش پایداره هرمدلی هاردم مکستور خیلی با کیفیته

H I R B O D
۱۳۸۹-۰۴-۱۲, ۰۹:۵۸ قبل از ظهر
سلام
دوستان یه پاور برای سیستم زیر چی پیشنهاد میدین؟

cpu:amd athlon x2 240
hdd:500 gig samsung
ram:4gig ram ddr2
vga:ati 5770
2تا dvd wr
mb:foxconn m61pmw-k

ذر ضمن پاور خودش که الان روش هست power 900w p4-elegance هست میخواستم ببینم میشه همین روش باشه یا نه؟ یا باید عوض شه؟
در ضمن با توجه به پایین اومدن قیمت رم2 گیگ و گرافیک 5770 طی 2 روز اخیر آیا این قیمتها تا 3 هفته ی آینده تغییری خواهند کرد یانه؟

حداقل پیشنهادی که برای این سیستم به یک هم استانی میتونم بدم که به دردسر نیوفته GREEN 330A هست قیمت بین 30 تا 34 کرمان میتونی تهیه کنی
گرافیکت نیاز به حداقل قدرت این پاور داره ، گر چه با پاورهای ریمارک معمولی که بین 12 تا 20 قیمت دارند کارمیکنه اما به 6 ماه نمیکشه
برای قیمتها هم که دیر رسیدم ... رم 2 مجدد رفت بالا و برای ماهش باید ظرف 20 روز آینده متعادل بشه

Lifter
۱۳۸۹-۰۴-۱۳, ۰۴:۰۸ بعد از ظهر
سلام یکی از رفقا نوت بوکشو رمز گذاشت بعد فراموش فرمود با هم رفتیم نمایندگی گفت 80 تومن میگیره گارنتی هم تعطیله . دلم براش سوخت نوت بوک رو با بدختی باز فرمودیم باطری بایوس رو تعطیل حالا سیستم بالا میاد ولی برای رفتن تو تنضیمات رمز میخواد قسمت بوت سیدی ویندوز بستس

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۴-۱۳, ۰۵:۳۶ بعد از ظهر
سلام یکی از رفقا نوت بوکشو رمز گذاشت بعد فراموش فرمود با هم رفتیم نمایندگی گفت 80 تومن میگیره گارنتی هم تعطیله . دلم براش سوخت نوت بوک رو با بدختی باز فرمودیم باطری بایوس رو تعطیل حالا سیستم بالا میاد ولی برای رفتن تو تنضیمات رمز میخواد قسمت بوت سیدی ویندوز بستس
سلام

اسم و مدل نوت بوک رو بگین.
برای اینکار 2 روش وجود داره:
1.از روی مادربرد یه سوکتی هست که یه جامپر بهش میخوره با استفاده از دفترچه راهنماش میشه فهمید که در چه حالتی پسورد رس سد میشه(به اسم Bios هست)
2.برنامه مخصوصشو بدست بیاری تا رس سد کنه

Lifter
۱۳۸۹-۰۴-۱۴, ۰۸:۴۸ بعد از ظهر
اقا dell 1520

H I R B O D
۱۳۸۹-۰۴-۱۵, ۱۱:۵۲ قبل از ظهر
باطری بایوس و خود باطری نوت بوک رو 24 ساعت بردارید

Lifter
۱۳۸۹-۰۴-۱۵, ۰۲:۱۰ بعد از ظهر
الان میخوام برم تست کنم تشکر

Lifter
۱۳۸۹-۰۴-۱۸, ۱۲:۲۷ بعد از ظهر
حل نشد

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۵-۲۷, ۱۱:۳۹ بعد از ظهر
سلام دوستان
من دنبال یه لپتاپ خوب با گرافیک بالا و قدرت پردازش بالا برای طراحی (اوتوکد ، مایا ، سویت هم ، فوتوشاپ و ... ) نیاز دارم .
می خوام ببینم کسی در این مورد نظری داره ؟

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۵-۲۸, ۱۱:۳۱ قبل از ظهر
یاکو جان چقدر میخوای هزینه کنی؟
اینجا یه سری بزن www.kimiaonline.net

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۵-۲۸, ۱۱:۳۶ قبل از ظهر
ياكو جان چرا انقدر دنبال نوت بوك هستي؟
هميني كه الان داري كم اذيتت ميكنه؟
يه pc بگير خيال خودتم راحت كن ....هزينشم كمتره

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۵-۲۸, ۱۱:۵۴ قبل از ظهر
DELL INSPIRON 5010-Ci5-4GB DR3
Dell Inspiron 5010 Ci5 2.26-3MB RAM:4GB DDR3 H.D.D:500 DRIVE:DVD RW LCD:15.6 WXGA VGA:5470 ATI DOS 2.8 CHINA BT\WebCam\ با یکسال گارانتی يك ميليون تومن

Sony EB 14 R4GB V4570 DVDRW
Sony EB 14 CPU:Ci3 2.13-3MB RAM:4GB H.D.D:500 DRIVER:DVD RW LCD:15.5 WXGA VGA:4570 ATI OS:7-H 2.8 /CHINA \WebCam\با یکسال گارانتی يك ميليون و پنجاه

Asus AU F83SE
Asus - AU - F83SE /LCD : 14.1 WXGA /CPU : 2.5-3MB-FSB1066/ RAM : 4GB/ HDD : 500 /VGA:ATI4570 با گارانتی.... اينم يك ميليون و پنجاه

............................................................................
با اين احوال من اين 3 تا رو پيشنهاد ميدم

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۵-۲۸, ۰۲:۲۷ بعد از ظهر
هميني كه الان داري كم اذيتت ميكنه؟

هیچ مشکل جدی باهاش ندارم ... با توجه به اینکه واسه دوسال پیشه و دست دوم هست و چند بار هم افتاده زمین . هیچ وقت هنک نمی کنه ، هیچ وقت ارور الکی نمی ده و به جز چند وقت پیش که مودمش اشکال پیدا کرد ( رفیقم دوشاخه رو کرده بود تو برق ! . من خبر نداشتم ) هیچ مشکلی سخت افزاری باهاش ندارم . حتی ویندوزش هم تا حالا عوض نکردم . تنها مشکلی که داره اینه که گرافیکش 64 هست که البته با کمک رم تا حافظش تا 700 میره البته هر موقع که خودش احساس نیاز کنه از این قابلیت (توربو مدیا ) استفاده می کنه
من دنبال نت بوکم چون میتونم راحت حملش کنم . راحت می برمش دانشگاه و ... و تاحالا هم خیلی بهم کمک کرده .
چون گرافیک نوتبوکم پایینه تو اجرای بعضی از این برنامه های خفن مشکل دارم ، علاوه بر این یه عکس رو نمی تونم زیاد زوم کنم وگرنه خدا وکیلی لپتاپم بچه خوبیه !

این سایتی که امین داده که اصلا بالا نمی آد این لپتاپ ها هم که خیلی گرونه ! :نمیبینم: همون مال خودم از همه اینا بهتره !

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۵-۲۹, ۱۲:۰۱ بعد از ظهر
چرا بالا نمیاد عزیز؟ باز میشه که.
اگه میخوای لپ تاپ زیر 1 میلیون بگیری با گرافیک عالی (البته واقعی) خداحافظی کن و روی pc فکر کن. اما اگه حداقل تا مرز 1 میلیون میتونی پیش بری گزینه های خوبی برای خرید هست. سری FW سونی وایو و سری CW سونی وایو . . . اچ پی 2170 دی وی 7. هم شیک هستن هم سبک و با کارایی بالا. خودم از dell1557studio استفاده میکنم که خداییش مرگ نداره . core i7tm اینتل- گرافیک ati512 up to 2.2gig و 4 گیگ رم ddr3 .وLED 15.1 display سرعتش مافوق تصوره.
تنها ایرادی که بهش گرفتم بعد از خرید وزن و سایز بود چون باطری 9سلولی روش بود کمی جاگیره.
اگه خواستی دل بگیری جز سری استادیو هیچی نگیر.

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۵-۲۹, ۱۲:۳۲ بعد از ظهر
نه سایته اصلا بالا نمی آد ! تا روش کلیک می کنم میگه همچین چیزی وجود نداره !
خوب این dell 1557 قیمتش چنده ؟

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۵-۲۹, ۰۴:۱۶ بعد از ظهر
حدود یک میلیون و دویست باید باشه با گارانتی

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۵-۲۹, ۰۴:۲۸ بعد از ظهر
قیمت 1557 الان حدود 1میلیون هستش. کیمیا آنلاین باز میشه همین الان تست کردم. اگه نشد یه سری به digikala بزن.
http://www.kimiaonline.com/notebook-dell.htmll (http://www.kimiaonline.com/notebook-dell.html)

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۵-۲۹, ۰۴:۳۷ بعد از ظهر
اینم لیست قیمتهای سایت کیمیا آنلاین
http://up.iranblog.com/Files2/cdbb0bdadc52470e88f5.pdf

mohsen_sh
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۰۲:۴۹ بعد از ظهر
سلام
میدونم عنوان تاپیک واقعا خلاف قوانین هست ولی چاره ای نبود
یه هارد 1 ترابایتی داشتم که همه ارشیو فلیمهای بدنسازیم داخلش بود اعم از تمرین مسابقه و هر چی که بگید
یکی از دوستان 2روز پیش اومد خونمون ما هم یه چند تا از تمرینات رو گذاشتیم ببینه جو گیر شد و گیر داد گفت هاردت رو بده ببرم کپی کنم از اون اصرار از ما انکار که بالاخره هر جوری بود بهش دادیم با هزار خواهش و التماس که مواظب باش
امروز پرو پرو اومده درخونه میگه حواسم نبود هارد از دستم افتاده هیچی از اطلاعات رو نمیاره اینو که گفت اسمون رو سرم خراب شد
سریع اومدم هر چی برنامه ریکاوری بود از نت گرفتم ریختم هیچی فقط 100 گیگش رو تونست برگردونه که اون 100 گیگ حتی 1 گیگش هم اون بخش که من میخواستم نبود یعنی هیچی از تمرینات و مسابقات بدنسازی برنگشته:گریه::گریه::گریه::گریه:
ارشیوی که با هزار بد بختی و کلی هزینه کردن جمع کرده بودم حالا هیچی
اگر دوستان یه برنامه خوب ریکاوری یا جایی سراغ دارند که میتونه اطلاعات رو برگردونه خواهشا معرفی کنید شاید فرجی بشه :ناراحت::ناراحت::ناراحت:

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۰۲:۵۷ بعد از ظهر
محسن جان اگه قضیه تا این حد حساسه ببر پایتخت. حرفه ای اونجا زیاده. ممکنه بتونن کاری بکنن.

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۰۳:۱۳ بعد از ظهر
با سلام
تاپیک ادغام شد لطفا دقت کنید.
محسن جان هارد رو بفرست گارانتی اونجا 50 تومن ازت میگیرن تا اطلاعاتت رو برگردونن.نرم افزارهای مخصوص و حرفه ای در اختیارشون هستش که میتونه این کار رو انجام بده برات.
موفق باشید.

eiman
۱۳۸۹-۰۶-۰۹, ۰۷:۱۴ بعد از ظهر
با عرض ادب
چند وقتی هست من سیستمم رو ارتقا دادم موقع پخش فایلهای mp3 پشت سر هم مثلا چند ثانیه به چند ثانیه فایل رو جلو میبرم که ناگهان سیستم ریست میشه کسی میدونه این مشکل از چی میتونه باشه ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۶-۰۹, ۰۸:۲۹ بعد از ظهر
با سلام
لطفا قطعات سیستم جدیدتون رو بگید .

eiman
۱۳۸۹-۰۶-۱۱, ۰۵:۵۸ بعد از ظهر
محمدرضا جان بفرمائید اینم اجزای اصلی
cpu:e5300
min:p5ql/epu
ram:2g b 800 super talent
vga:1g 9500 asus
شک خودم به رم میره تا ببینیم اساتید چه نظری دارند.ممنونم

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۶-۱۱, ۰۷:۴۲ بعد از ظهر
سلام
بله ایمان جان چنین مشکلی فقط میتونه از رم باشه چنانچه نرم افزاری نباشه! شما میتونی از رم دیگه ای مشکل رو تست کنی.
موفق باشید.:گل رز:

مهدی قلندری
۱۳۸۹-۰۶-۱۲, ۰۹:۴۳ قبل از ظهر
سلام دوستان
موس خود به خود از کار می یافته و باید سیستم ریست شود و بعد از بالا آمدن دوباره به کار می یافتد البته موس سالمه مشکل از کجاست
ممنون

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۶-۱۲, ۰۱:۴۸ بعد از ظهر
سلام دوستان
موس خود به خود از کار می یافته و باید سیستم ریست شود و بعد از بالا آمدن دوباره به کار می یافتد البته موس سالمه مشکل از کجاست
ممنون
سلام مهدی جان
ممکنه برنامه ای در سیستم شما بصورت مخفی درحال اجرا باشه که حرکت موس رو کنترل میکنه.دوم میتونه از پین موس باشه که دقیق اتصال پیدا نکرده باشه.سوم اینکه از ویندوزت باشه.

مهدی قلندری
۱۳۸۹-۰۶-۱۲, ۰۲:۰۵ بعد از ظهر
سلام مهدی جان
ممکنه برنامه ای در سیستم شما بصورت مخفی درحال اجرا باشه که حرکت موس رو کنترل میکنه.دوم میتونه از پین موس باشه که دقیق اتصال پیدا نکرده باشه.سوم اینکه از ویندوزت باشه.
سلام محمد رضا جان
ممکنه بگی که چه برنامه ای و چطور غیر فعالش کنم
در مورد پین هم از جلو و هم از پشت کیس امتحان کردم مال اون نیست
در مورد ویندوز هم ویندوز جدید هم نصب کردم بازم مشکلش حل نشد
خلاصه خیلی زدحال می زنه
البته اینم بگم که در حال روشن بودن موس داره کار می کنه و خودبه خود از کار می یافته و دوراه چندبار چای پینها رو عوض می کنم تا دوباره به کار می افتد
ممنون

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۶-۱۲, ۰۴:۱۱ بعد از ظهر
سلام محمد رضا جان
ممکنه بگی که چه برنامه ای و چطور غیر فعالش کنم
در مورد پین هم از جلو و هم از پشت کیس امتحان کردم مال اون نیست
در مورد ویندوز هم ویندوز جدید هم نصب کردم بازم مشکلش حل نشد
خلاصه خیلی زدحال می زنه
البته اینم بگم که در حال روشن بودن موس داره کار می کنه و خودبه خود از کار می یافته و دوراه چندبار چای پینها رو عوض می کنم تا دوباره به کار می افتد
ممنون
اقا مهدی شما سیستمت رو با یه آنتی ویروس اپدیت اسکن کن ببین مشکلت حل میشه؟اگه نشد من احتمال میدم از حسگر ماوس باشه،از ماوس دیگه استفاده کردین؟

مهدی قلندری
۱۳۸۹-۰۶-۱۲, ۰۵:۱۸ بعد از ظهر
اقا مهدی شما سیستمت رو با یه آنتی ویروس اپدیت اسکن کن ببین مشکلت حل میشه؟اگه نشد من احتمال میدم از حسگر ماوس باشه،از ماوس دیگه استفاده کردین؟
ممنون محمدرضا جان از راهنماییت
فردا موسمو عوض کنم ببینم نتیجه اش چی می شه چون ویروس یابی کردم نتیجه نداشت

eiman
۱۳۸۹-۰۶-۱۳, ۱۰:۳۶ قبل از ظهر
اقای قلندری عزیز منم موس خونم اینطور مشکلی داشت بعد از جستجو متوجه شدم یکی از فیشها اتصال نمیکنه بقولی یه گره زدم تو سیمش و به کابل برق پاور اویزون کردم که موقتا اتصال داشته باشه مشکلم حل شد اینکار رو بکن بعد سیستمت رو مجداد استارت بکن ببین نتیجه چی میشه

مهدی قلندری
۱۳۸۹-۰۶-۱۳, ۰۲:۲۷ بعد از ظهر
از شما ممنونم دوستان عزیزم این کارها همه رو انجام دادم حتی موس رو هم عوض کردم مشکلم حل نشد همچنان بگیر نگیر داده فکر کنم مشکل سخت افزاری از کیس باشه دیگه باید ببرم جایی نشونش بدم از کمک شماها هم ممنونم

eiman
۱۳۸۹-۰۶-۱۷, ۰۶:۱۲ بعد از ظهر
سلام
بله ایمان جان چنین مشکلی فقط میتونه از رم باشه چنانچه نرم افزاری نباشه! شما میتونی از رم دیگه ای مشکل رو تست کنی.
موفق باشید.:گل رز:
محمدرضا جان من رم رو روی یک سیتم دیگه تست کردم مشکلی پیش نیومد حالا یک رم قرض گرفتم ببرم روی سیتمم چک کنم بنظرت اگر باز هم ریست شد مشکل از چی میتونه باشه

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۹-۱۷, ۰۵:۳۳ بعد از ظهر
از اونجایی که مهندس کامپیوتر زیاد داریم امیدوارم جواب بگیرم !
دوستان هیمن امروز درایو سی دی من کار میکرد و باهاش یه سی دی هم رایت زدم اما الان که اومدم کامپیتور رو روشن کردم هیچ خبری ازش نیست ! یعنی اصلا درایو دی وی دی رو تو Computer نشون نمیده ! به جز این بعضی از فلاش ها هم رو کامپیوترم کار نمیکنه !
(من لبتاپ دارم )

توی کنترل پنل هم وقتی توی device Manager رفتم دیدم که نوشته disable هست اما enable نمیشه ! می نویسه ویندوز نمیتونه این کار رو بکنه !

ho3ein33
۱۳۸۹-۱۰-۱۸, ۱۱:۴۹ بعد از ظهر
احتمالا سیستم ویروسی شده با توجه به اینکه میگی فلش هم نمیشناسه ویروس درگاه های ورودی سیستمت رو کور کرده که نتونی از بین ببریش
یحتمل ویندوز باید عوض بشه و اگه بشه بهترم هست(از خیلی جهات)بعد از تعویض ویندوز از یه ان تی ویروس به روز استفاده کن و از نصب هر فلشی به سیستم پرهیز کن چون عواقبش گاهی بدتر از اینم هست:سوت:

H I R B O D
۱۳۸۹-۱۰-۱۹, ۰۶:۳۴ بعد از ظهر
محمدرضا جان من رم رو روی یک سیتم دیگه تست کردم مشکلی پیش نیومد حالا یک رم قرض گرفتم ببرم روی سیتمم چک کنم بنظرت اگر باز هم ریست شد مشکل از چی میتونه باشه

این مشکل میتونه خیلی علتها داشته باشه
کابلهای کانکتور ، فن CPU ، پاور ، بد سکتورهارد ، رم

eiman
۱۳۸۹-۱۰-۱۹, ۰۷:۴۷ بعد از ظهر
این مشکل میتونه خیلی علتها داشته باشه
کابلهای کانکتور ، فن CPU ، پاور ، بد سکتورهارد ، رم
سلام
سیستم رو یکسال کمتره جمع کردم پاور 330 re هست کابلها هم نو هستند رم رو هم جابجا کردم حتی گرافیک رو هم عوض کردم دیگه نمیدونم چی به چیه؟

ho3ein33
۱۳۸۹-۱۰-۲۰, ۰۲:۳۶ بعد از ظهر
چند تا راهکار برای آقای ایمان 01 - کابل برق هارد و سی دی داریو هاتو جدا کن 02 - اگه فن سی پی یو روشن میشه پاور مشکلی نداره 03 - گرافیکی که گذاشتی سالم بوده؟اگه آره چک کن ببین سیستم اسپیکر(همون بلندگو که بوق میزنه موقع بالا اومدن)جامپرش وصله 04 - وقتی رم سوخته یا خراب باشه اون اسپیکر بوق های ممتد و پشت سر همی میزنه 05 - برا اطمینان بیشتر رمت رو روی یه سیستم جدا چک کن 06 - اگه همه ی اینا سالم بود مادربورد رو بفرست تعمیر گاه احتمالا حافظه ی بایوس سیستم دچار مشکل شده در ضمن جناس ی الان مثل مکمل ها و استروئید ها همه کار برادرای چینیه:پوزخند:پس یه سال و یه ماه و یه روز و یه ساعت نداره موفق باشی

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۰-۲۸, ۰۷:۰۰ بعد از ظهر
سلام
یه مودم adsl خوب میشه بمن معرفی کنید؟
تا سقف 60 تومن
مرسی

hamidbarca
۱۳۸۹-۱۰-۲۸, ۰۷:۱۳ بعد از ظهر
سلام
یه مودم adsl خوب میشه بمن معرفی کنید؟
تا سقف 60 تومن
مرسی
افشین جان الان adsl داری یا قصد داری بگیری؟چون این شرکتها گیر بیخود میدن که ما فقط با مودم هایی که خودمون تائید میکنیم کار میکنیم.برای همین اول ببین شرکت طرف قراردادت چه مودم هایی ساپورت میکنه

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۰-۲۸, ۰۷:۱۹ بعد از ظهر
حمید جان مخابرات میخواد بده....اونم بامبول در میاره؟؟؟ یا؟؟؟
امروز دیدم خود مخابرات هم داره ارائه میده با سرعت 128 ماهیانه 9 تومن!!
خلاصه تقاضامو دادم و گفتن چند روز دیگه ردیف میشه و متذکر شد که مودم رو باید خودت تهیه کنی
حالا موندم چیکار کنم
از برند tp-link بدم میاد نمیدونم چرا:بیفایده:

hamidbarca
۱۳۸۹-۱۰-۲۸, ۰۷:۲۵ بعد از ظهر
نه مخابرات گیر نمیده.شرکت های خصوصی اینطوری هستن.خوب کردی از مخابرات گرفتی
tp-link هم جز مارک های معروفه ولی چه مدلیش میخوای بگیری؟بعد سعی کن مودمی بگیری که تعداد پورتهاش زیاد باشه تا دستگاه های بیشتری بهش وصل کرد من خودم D-link دارم که 4تا پورت داره وایرلس هم داره.

hamidbarca
۱۳۸۹-۱۰-۲۸, ۰۷:۳۰ بعد از ظهر
اینو یادم رفت بگم هر وقت رفتی مودم بگیری حتما اسپلیتر هم بگیر چون adsl رو خط نویز میندازه و رو تلفن مشکل ایجاد میکنه که با اسپلیتر درست میشه قیمتش هم فکر کنم3-4 تومن باشه

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۱۰-۲۸, ۰۷:۵۹ بعد از ظهر
ضمن تائید حرف های حمید خان ،یه سایت هم برات میفرستم برای تکمیل اطلاعاتت و خرید موفق.:گل رز:

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۰۹, ۰۶:۵۴ بعد از ظهر
بچه ها مشکل ریست شدن کامپیوتر من پا برجاست کلافم کرده چیکار کنم فقط زمانیکه فایلهای صوتی و یا تصویری رو با سرعت عقب جلو میکنم ریست میشه من هم رم و هم کارت گرافیک راعوض کردم بازم اینجوری میشه ممنون میشم راهنماییم کنید.

scott
۱۳۸۹-۱۱-۰۹, ۰۹:۳۰ بعد از ظهر
بچه ها مشکل ریست شدن کامپیوتر من پا برجاست کلافم کرده چیکار کنم فقط زمانیکه فایلهای صوتی و یا تصویری رو با سرعت عقب جلو میکنم ریست میشه من هم رم و هم کارت گرافیک راعوض کردم بازم اینجوری میشه ممنون میشم راهنماییم کنید.
سیستم عاملت چیه؟رو چه نرم افزاری ریست می شه؟

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۰۹, ۰۹:۳۵ بعد از ظهر
ویندوز ایکس پی سرویس پک 2 روش نصب هست
مدیا پلیر و کی لایت رو سیستمم نصبه رو هر دو تاش ریست میشه.

scott
۱۳۸۹-۱۱-۰۹, ۰۹:۴۰ بعد از ظهر
ویندوز ایکس پی سرویس پک 2 روش نصب هست
مدیا پلیر و کی لایت رو سیستمم نصبه رو هر دو تاش ریست میشه.
شما اولین کاری که باید بکنی اینه که ویندوزت رو به سرویس پک 3 ارتقا بده چون با تعویض سخت افزارات بازم مشکل داری پس مشکل نرم افزاریه.معمولا اولین توصیه مایکروسافت برای مشکلات نرم افزاری ارتقا به اخرین ورژن اون نرم افزار یا سیستم عامل.

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۱۰, ۰۵:۵۵ بعد از ظهر
من انواع ویندوزها رو دارم ودر حال حاضر دوتا کامپیوتر دارم رو کامپیوتر قبلیم که فرسوده شده بود هم این ویندوز نصب بود و مشکلی نداشت .ممنونم از توصییه ات دوستان دیگر هم اگر تجزبه ای دارند بفرمایند خوشحال میشویم.

scott
۱۳۸۹-۱۱-۱۰, ۰۶:۰۱ بعد از ظهر
قطعات سیستمتون چیه؟

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۱۰, ۰۶:۱۱ بعد از ظهر
cpu:e5300
vga:1g 9500 asus
ram:2g apaser
power:330 real green
min:p5kpl
اگر اشتباه نکرده باشم تو مادربرد شک دارم مابقی قطعات همینهاست

scott
۱۳۸۹-۱۱-۱۰, ۰۶:۲۲ بعد از ظهر
ظاهرا قطعات موردی ندارند . من چند تا فایل ویدئویی داشتم هروقت می خواستم اجرا کنم همینجوری پدرم رو در می آورد آخرش ویندوز عوض کردم مشکل بر طرف شد.پیشنهاد می کنم ویندوزت رو عوض کنی بعد با Acronis از ویندوز هم ایمیج بگیر که دیگه خیالت بابت تعویض ویندوز راحت باشه بعد یک آنتی ویروس درست حسابی مثل محصولات symantec,bitdefender ....نصب کن از بابت ویروس مطمئن بشی . الان انتی ویروست چیه؟

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۱۰, ۰۷:۱۴ بعد از ظهر
این کامپیوتر من فقط برای اینترنت افلاین هست هیچ انتی ویروسی هم روش نصب نکردم .وانتی ویروس پاندا 2011 از این انتی ویروسهایی که معرفی کردید قویتره و cpu رو هم کمتر مشغول میکنه

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۱۱-۱۰, ۰۸:۱۲ بعد از ظهر
اقا ایمان اگه رم رو عوض کردی برطرف نشد،اشکال از cpu هستش

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۱۰, ۰۸:۱۶ بعد از ظهر
اقا ایمان اگه رم رو عوض کردی برطرف نشد،اشکال از cpu هستش
پس بدبخت شدیم رفت cpu گارانتی نداره.

scott
۱۳۸۹-۱۱-۱۰, ۰۸:۲۳ بعد از ظهر
اگر فقط در مواقع خاص(همونجور که خودشون گفتن)ریست کنه مشکل از سی پی یو نیست. سی پی یو یا بلافاصله بعد از بالا اومدت ریست می کنه با بعد از چند دقیقه به دلیل کار نکردن فن و گرم شدن بیش از حد.
2-3 تا لینک زیر بررسی چندین محصول امنیتی در سال 2011 هست یک نگاه کنین بد نیست:
http://www.antivirusware.com/testing/performance/
http://www.devduff.com/software/top-ten-antivirus-2011.php
http://www.antivirusware.com/

مدرسی
۱۳۸۹-۱۱-۱۳, ۰۳:۵۹ بعد از ظهر
سلام

من مشکلی با کامپیوترم دارم که در اینجا از دوستان درخواست کمک دارم اما مشکل من:

مدتی تعدادی از خازنهای کارت گرافیک من ترکید و در نتیجه دستگاهم کند شده بود. من این خازنها را عوض کردم و برای بهتر شدن سرعت فن سی پی یو و گرافیک هم تمیز کردم و با خمیر سیلیکون چسباندم. اما بعد این ماجرا سیستم من وضعیت خیلی خیلی خنده داری پیدا کرده است و اینکه در حالت ایستاده ریست میشود؟و کندی سیستم هنوز باقی است؟من فکر می کردم اثر خارنهای ترکیده گرافیک بوده اما حل نشده کندیش! کندی و این ریست شدن مسخره برام سواله؟چرا ایستاده آخه ریست میشه؟ منی که خودم سخت افزار خوندم در این عیب مسخره موندم؟

Yakuza6236
۱۳۸۹-۱۱-۱۳, ۰۴:۵۲ بعد از ظهر
این ریست شدن اصلا مسخره نیست و خیلی خیلی جدیه ! چندین بار با کامپیوترم این مشکل رو داشتم (خدا رو شکر از وقتی لبتاپ دار شدم دیگه این مشکل رو ندارم ) علت این ریست شدن 99 درصد به خاطر همون فن سی پی بو هست(شاید اون خمیر سیلیکون خوب نبوده یا به درستی فن رو نصبش نکردی ) ... کامپیوترت رو ببر پیش یه کسی که کار بلده تا اون فن درست جا بزاره . وقتی که یه کارت گرافیک هم این طوری آسیب میبینه بهترین کار اینه که باهاش خداحافظی کنی .

پرند
۱۳۸۹-۱۱-۱۳, ۰۷:۳۵ بعد از ظهر
سلام
من مشکلی با کامپیوترم دارم که در اینجا از دوستان درخواست کمک دارم اما مشکل من:
مدتی تعدادی از خازنهای کارت گرافیک من ترکید و در نتیجه دستگاهم کند شده بود. من این خازنها را عوض کردم و برای بهتر شدن سرعت فن سی پی یو و گرافیک هم تمیز کردم و با خمیر سیلیکون چسباندم. اما بعد این ماجرا سیستم من وضعیت خیلی خیلی خنده داری پیدا کرده است و اینکه در حالت ایستاده ریست میشود؟و کندی سیستم هنوز باقی است؟من فکر می کردم اثر خارنهای ترکیده گرافیک بوده اما حل نشده کندیش! کندی و این ریست شدن مسخره برام سواله؟چرا ایستاده آخه ریست میشه؟ منی که خودم سخت افزار خوندم در این عیب مسخره موندم؟
بعضی وقتا چند تا مساله با هم قاطی میشه و باعث میشه از اصل دور بشیم...مطمئنید که کامپیوترتون ویروسی نشده؟

eiman
۱۳۸۹-۱۲-۱۶, ۰۳:۲۷ بعد از ظهر
بلاخره با تلاش فراوان تونستم از اروری که باعث ریست شدن کامپیوترم میشه عکس بگیرم از دوستان عزیز تقاضای یاری دارم
هر موقع سیستمم تحت بار زیاد قرار میگیره ریست میشه و این ارور رو میده
1318

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۱۲-۱۶, ۰۳:۳۵ بعد از ظهر
بلاخره با تلاش فراوان تونستم از اروری که باعث ریست شدن کامپیوترم میشه عکس بگیرم از دوستان عزیز تقاضای یاری دارم
هر موقع سیستمم تحت بار زیاد قرار میگیره ریست میشه و این ارور رو میده
1318
خیلی چیزها میتونن دخالت داشته باشن!!!!مشکل رم، سی پی یو، مینبورد
به این صفحه که مشاهده میکنید صفحه مرگ میگن، ویندوز خراب شده ویندوز عوض کنید چنانچه نشد از نسخه های دیگه استفاده کنید.

eiman
۱۳۸۹-۱۲-۱۸, ۰۴:۲۶ بعد از ظهر
ممنون
ویندوز را عوض کردم البته دو روز پیش بعد از این ارور.حالا منتظرم ببینم بازم این مشکل پیش میاد یا نه.محمدجان یک مشکل دیگه ای که سیستمم داره صدای تیک تیک از مادربرد شنیده میشه میدونی برای چی هست هر چند دقیقه چند باری این صدا رو میده

eiman
۱۳۸۹-۱۲-۲۷, ۰۴:۰۷ بعد از ظهر
متاسفانه باز همین مشکل تکرار شد محمد رضا عزیز بنظرت مشکل از کدوم قطعه میتونه باشه میخوام اصلاح کنم بیخودی هزینه نکرده باشم منتظر جوابتم ممنون.

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۱۲-۲۷, ۰۴:۱۲ بعد از ظهر
متاسفانه باز همین مشکل تکرار شد محمد رضا عزیز بنظرت مشکل از کدوم قطعه میتونه باشه میخوام اصلاح کنم بیخودی هزینه نکرده باشم منتظر جوابتم ممنون.
ایمان جان بهترین کار اینه که بدی دست یه ادم متخصص و تکتک اون قطعه ها رو که گفتم تست کنه و بهد تعویض کن.