PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تمرين تغذيه و مكمل صحيح براي تيپ بدني اندومورف

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۰۹:۳۹ قبل از ظهر
اندومورف ها
اندومورف ها داراي بدن پر چرب و درشت استخوان هستند (مانند آقاي رضا زاده ) و از خوردن غذاهاي چرب لذت ميبرند اما بايد از احتمال افزايش توده چربي در بدن خود نگران باشند و در تمام زندگي خود چربي مصرفي بدن را تا حدي كنترل كنند و نگذارند بر ميزان چربي بدن بيش از اين افزوده شود . چون در دوران كات (رژيم قبل از مسابقه ) به مشكل ميخورند و بايد زجر زيادي را تحمل كنند و غير از اين اگر مربي كاملي نداشته باشند از عضلات آنها به دليل طولاني شدن رژيم كاسته ميشود .
تمرينات اين افراد بايد براي به دس آوردن عضلات بيشتر و كم چرب تر انجام شود . پيشنهاد بنده براي اين افراد در تمرينت استفاده از تكرار هاي حداقل 10 تايي هستش چون كه اگر تكرار هاي اين افراد بالاي 10 باشد تمرين شان مانند دوران رژيم قبل از مسابقات ميشود و اگر زير 10 تكرار باشد عضلات اين افراد بيشتر رو به بي كيفيتي ميرود .
در كل گفتن اين نكته ضروريست كه تمرينات افراد با تيپ هاي بدني متفاوت بايد با هم فرق داشته باشد .
افراد اندومورف بايد متابوليسم بدن خود را روبه بالا ببرند . افرادي كه مبتدي هستند و معني متابوليسم را نميدانند بايد بدانند كه متابوليسم يعني سوخت و ساز .
بايد افراد اندومورف سرعت انجام حركاتشان بيشتر از افراد ديگر باشد و بيت تمرينتا و اجراي ست ها استراحت كمتري كنند . بايد ميزان كالري مصرفي اين افراد كمتر از افراد ديگر بايد اما گشنگي ممنوع . يعني بايد وعده هاي غذايي كوچك تر ولي تعداد وعده هاي مصرفيشان بيشتر باشد .
تمرني اين افراد نبايد مانند پاورليفتر ها بر مبناي قدرت باشد . بايد با وزنه متعادل تمرين كنند . يعني اگر قراره يك حركت را با 3 ست 10 تايي انجام دهند جوري وزنه را انتخاب كنند كه بدون كمك گرفتن ولي با سختي و تمركز 10 حركت را انجام دهند و نهايتا 1 تكرار را كمك بگيرند .
افراد اندومورف بايد شكر و تمام مواد غذايي كه با قند غير طبيعي شيرين شده مثل بيسكوييت بستني و .... را از غذاي خود كم كنند . و از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد كلا از خوزدن غذاهاي چرب و شيرين كه با قند غير طبيعي شيرين شده دوري كنند .
در طول روز سعي كنيد هر روز حداقل 10 دقيقه پياده روي با سرعتي كه بتوانيد با نفر بغل دستي خود صحبت كنيد داشته باشيد .
در پايان بايد بگم سعي كنيد از مكمل هايي استفاده كنيد كه پر پروتئين و كم كربوهيدرات باشه و از چربي سوز هاي طبيعي مثل گريپ فروت و يا قهوه در طول روز حتما استفاده كنيد .
در پايان بايد بگم كه اين مسايلي كه در بالا گفتم براي افراد معمولي كه ميخوان بدن خوبي داشته باشن و به دنبال مسابقه هم نيستن بايد عمل شه و فقط براي افراد مسابقاتي نيست . در ضمن سعي كنيد حتما ميوه مصرفي خود را داشته باشيد . چون مصرف ميوه تاثير زيادي روي سوخت چربي ها به صورت غير مستقيم داره كه بعدا در موردش صحبت ميكنيم .
تمامي مطالب بالا با توجه به تربه و علم خودم نوشته شده . سعي كنيد با رعايت قانون كپي رايت باعث شويد تا ميزان علاقه من براي ادامه اين بحث ها بيشتر بشه .
در پست هاي بعدي در مورد تيپ هاي بدني ديگر هم توضيح ميدم .
موفق و مويد باشيد .

hamidbarca
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۱۰:۳۰ قبل از ظهر
ممنون آقا پیمان واقعا کارت درسته.همه بعد از قهرمانی دیگه خدا رو بنده نیستن ولی شما داری مثل جت فانتوم همینطور اطلاعاتت رو به بقیه میدی:تشویق:
سوالی که دارم اینه که یکی مثل من که 100 کیلو وزنم هست(البته اگه ولش کنم خیلی راحت بالاتر هم میره) و دوست دارم بازوها و سینهای بزرگ داشته باشم ولی چاقتر هم نشم باز هم همون تکرار های 10تایی برم؟
البته نمیدونم تو این تاپیک میشه سوال کرد یا نه؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۱۱:۵۷ قبل از ظهر
بله . همون تكرار هاي 10 تايي براتون مناسبه .
شما بايد بر وزن عضلات خود بيافزاييد . اين را بدونيد كه يه بدن در صورت استفاده منظم از مكمل ها و داروها و علم روز نهايتا در يك سال 7 كيلو افزايش وزن داره و وزن بيشتر از اين عضله نيست بلكه چربي هستش .
بايد هميشه در همه حال از وي 100% استفاده كني . كراتين مصرف نكن . سعي كن از پمپ ها به خصوص پلاسما جت و سوپر پمپ و يا نيتريكس استفاده كني .

امین مشرقی
۱۳۸۸-۱۲-۲۶, ۱۰:۰۵ بعد از ظهر
اندومورف ها
اندومورف ها داراي بدن پر چرب و درشت استخوان هستند (مانند آقاي رضا زاده ) و از خوردن غذاهاي چرب لذت ميبرند اما بايد از احتمال افزايش توده چربي در بدن خود نگران باشند و در تمام زندگي خود چربي مصرفي بدن را تا حدي كنترل كنند و نگذارند بر ميزان چربي بدن بيش از اين افزوده شود . چون در دوران كات (رژيم قبل از مسابقه ) به مشكل ميخورند و بايد زجر زيادي را تحمل كنند و غير از اين اگر مربي كاملي نداشته باشند از عضلات آنها به دليل طولاني شدن رژيم كاسته ميشود .
تمرينات اين افراد بايد براي به دس آوردن عضلات بيشتر و كم چرب تر انجام شود . پيشنهاد بنده براي اين افراد در تمرينت استفاده از تكرار هاي حداقل 10 تايي هستش چون كه اگر تكرار هاي اين افراد بالاي 10 باشد تمرين شان مانند دوران رژيم قبل از مسابقات ميشود و اگر زير 10 تكرار باشد عضلات اين افراد بيشتر رو به بي كيفيتي ميرود .
در كل گفتن اين نكته ضروريست كه تمرينات افراد با تيپ هاي بدني متفاوت بايد با هم فرق داشته باشد .
افراد اندومورف بايد متابوليسم بدن خود را روبه بالا ببرند . افرادي كه مبتدي هستند و معني متابوليسم را نميدانند بايد بدانند كه متابوليسم يعني سوخت و ساز .
بايد افراد اندومورف سرعت انجام حركاتشان بيشتر از افراد ديگر باشد و بيت تمرينتا و اجراي ست ها استراحت كمتري كنند . بايد ميزان كالري مصرفي اين افراد كمتر از افراد ديگر بايد اما گشنگي ممنوع . يعني بايد وعده هاي غذايي كوچك تر ولي تعداد وعده هاي مصرفيشان بيشتر باشد .
تمرني اين افراد نبايد مانند پاورليفتر ها بر مبناي قدرت باشد . بايد با وزنه متعادل تمرين كنند . يعني اگر قراره يك حركت را با 3 ست 10 تايي انجام دهند جوري وزنه را انتخاب كنند كه بدون كمك گرفتن ولي با سختي و تمركز 10 حركت را انجام دهند و نهايتا 1 تكرار را كمك بگيرند .
افراد اندومورف بايد شكر و تمام مواد غذايي كه با قند غير طبيعي شيرين شده مثل بيسكوييت بستني و .... را از غذاي خود كم كنند . و از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد كلا از خوزدن غذاهاي چرب و شيرين كه با قند غير طبيعي شيرين شده دوري كنند .
در طول روز سعي كنيد هر روز حداقل 10 دقيقه پياده روي با سرعتي كه بتوانيد با نفر بغل دستي خود صحبت كنيد داشته باشيد .
در پايان بايد بگم سعي كنيد از مكمل هايي استفاده كنيد كه پر پروتئين و كم كربوهيدرات باشه و از چربي سوز هاي طبيعي مثل گريپ فروت و يا قهوه در طول روز حتما استفاده كنيد .
در پايان بايد بگم كه اين مسايلي كه در بالا گفتم براي افراد معمولي كه ميخوان بدن خوبي داشته باشن و به دنبال مسابقه هم نيستن بايد عمل شه و فقط براي افراد مسابقاتي نيست . در ضمن سعي كنيد حتما ميوه مصرفي خود را داشته باشيد . چون مصرف ميوه تاثير زيادي روي سوخت چربي ها به صورت غير مستقيم داره كه بعدا در موردش صحبت ميكنيم .

نقل قول :
بايد هميشه در همه حال از وي 100% استفاده كني . كراتين مصرف نكن .

با تشکر از پیمان عزیز به خاطر این اطلاعات مفید. متاسفانه من به خاطر نداشتن اطلاعات کافی دارم از کراتین مونوهیدرات استفاده می کنم(همراه آمینو 2222) در حالی که بدنم دارای تیپ آندرومورف هست میخواستم بپرسم آیا ادامه این روند مضر خواهد بود؟ البته من سایر نکاتی که شما ذکر کردین مثل نوع تمرین و شکل تغذیه و همینطور تمرین هوازی رو رعایت می کنم.
سوال دوم هم این هست که تو بدنهای تیپ آندرومورف یه قسمتهایی از بدن خیلی سخت کات میشه و به نوعی شاید اصلا" نمی شه! مثلا" عضلات بازو همیشه یه حالت لختی دارن و هرگز سخت و کات نمیشن یا عضلات پا و شکم که به خاطر رژیم فرم پیدا می کنن و سایز کم می کنند اما به شکل عضلانی دلخواه در نمیان. برای حل مشکلات این چنینی باید چیکار کنیم؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۷, ۰۸:۱۰ قبل از ظهر
شما از من رژيم ميخواي بدون اين كه من از رژيمي كه لان پيروي ميكني و مكمل ها و داروهاتون و روند تمرينيتون آگاه باشم تا اصلاحش كنم . اينجوري نميشه دوست من .
شما بايد اول برنامه تمريني و تغذيه تان و ..... را بگوييد تا من بگم چطور مشكلت را حل كني .
اينم كه هر كس گفته بدن اندومورف كات نميشه كذب محضه .
بزاريد چند قهرمان اندومورف براتون مثال بزنم كه در مسترالمپيا صاحب عنوان بودند و دو تا شون قهرمان مستر بودند .
آقاي دوريان يتس و آقاي جي كاتلر .
در ايراني ها هم كه به وفور ديده ام .
شما همه برنامه هايت را بنويس تا برات بگم ايرادتو . چون احتمال 90% رژيم شما اشتباهه و يا اين كه شما عجله داريد .
در ضمن مربي اي كه به شما آمينو داده فقط قصد پر كردن جيبش را داشته و بس. مگر ميخواي مسابقات وايسي كه آمينو به شما داده ؟
چربي سوز ارجه تره براي شما تا آمينو .

امین مشرقی
۱۳۸۸-۱۲-۲۷, ۱۰:۰۰ قبل از ظهر
شما از من رژيم ميخواي بدون اين كه من از رژيمي كه لان پيروي ميكني و مكمل ها و داروهاتون و روند تمرينيتون آگاه باشم تا اصلاحش كنم . اينجوري نميشه دوست من .
شما بايد اول برنامه تمريني و تغذيه تان و ..... را بگوييد تا من بگم چطور مشكلت را حل كني .
اينم كه هر كس گفته بدن اندومورف كات نميشه كذب محضه .
بزاريد چند قهرمان اندومورف براتون مثال بزنم كه در مسترالمپيا صاحب عنوان بودند و دو تا شون قهرمان مستر بودند .
آقاي دوريان يتس و آقاي جي كاتلر .
در ايراني ها هم كه به وفور ديده ام .
شما همه برنامه هايت را بنويس تا برات بگم ايرادتو . چون احتمال 90% رژيم شما اشتباهه و يا اين كه شما عجله داريد .
در ضمن مربي اي كه به شما آمينو داده فقط قصد پر كردن جيبش را داشته و بس. مگر ميخواي مسابقات وايسي كه آمينو به شما داده ؟
چربي سوز ارجه تره براي شما تا آمينو .

تمرینم 6 جلسه در هفته هست با این برنامه:
روز اول :
پرس سینه با هالتر 25-20-15-12
پرس بالاسینه هالتر 20-15-12-10
فلای بالا سینه دمبل 9*3
پروانه با دستگاه 10*3
زیرسینه دمبل 10*3 (سوپرست کراس اور 10*3)
زیر بغل با دستگاه دست باز از پشت 3*10 (سوپر ست همین تعداد از جلو)
زیر بغل t بار 9*3

روز دوم :
سرشانه هالتر از جلو 15-12-10
سرشانه هالتر از پشت 15-12-10 (سوپر ست نشر جانب 9*3)
سرشانه دمبل پرسی 10*3
سرشانه نشر خم 12*3
کول هالتر 15-12-10-8
جلو بازو هالتر 15-12-10-8
جلو بازو لاری دمبل 10*3
جلو بازو دمبل متناوب 9*3
ساعد

روز سوم :
اسکات پا باز 3*15
جلو پا ماشین 15*3
پشت پا ماشین 15*3
پشت بازو هالتر خم 15-12-10-8
پشت بازو سیم کش 10*3 (سوپر ست دست برعکس با همین تعداد)
پشت بازو دمبل جفت دست 4*10

سه روز در هفته روی عضلات شکم کار می کنم. سه روز در هفته هم هوازی صبح و بعد از تمرین کار می کنم.

تو رژیم غذایی هم نکاتی که شما گفتید رو رعایت می کنم 5وعده در روز می خورم که سعی می کنم پروتئین ارجحیت داشته باشه . مصرف چربی خیلی پایین هست مصرف میوه هم رعایت می کنم. توی رژیم از دانه های روغنی مثل گردو و پسته و بادام و . . . استفاده می کنم.( به خاطر اینکه با اینطور رژیمها زیاد آشنایی نداشتم نکات کلی رو رعایت کردم اما دقیقا" چه نوع موادی باید مصرف کنم رو متاسفانه نمی دونم و توضیحات مربی هم کلی هستش)

مکمل: کراتین مونو هیدرات - آمینو 2222 -گلوتامین.

رژیم رو مدت 6 روزه شروع کردم که البته احساس می کنم تو این مدت کوتاه نسبت به تمرینات گذشته خیلی بهتر و سریعتر نتیجه گرفتم فقط نگرانیم از این که به نتیجه دلخواه نرسم.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۷, ۱۲:۰۱ بعد از ظهر
تمرینم 6 جلسه در هفته هست با این برنامه:
روز اول :
پرس سینه با هالتر 25-20-15-12
پرس بالاسینه هالتر 20-15-12-10
فلای بالا سینه دمبل 9*3
پروانه با دستگاه 10*3
زیرسینه دمبل 10*3 (سوپرست کراس اور 10*3)
زیر بغل با دستگاه دست باز از پشت 3*10 (سوپر ست همین تعداد از جلو)
زیر بغل t بار 9*3

روز دوم :
سرشانه هالتر از جلو 15-12-10
سرشانه هالتر از پشت 15-12-10 (سوپر ست نشر جانب 9*3)
سرشانه دمبل پرسی 10*3
سرشانه نشر خم 12*3
کول هالتر 15-12-10-8
جلو بازو هالتر 15-12-10-8
جلو بازو لاری دمبل 10*3
جلو بازو دمبل متناوب 9*3
ساعد

روز سوم :
اسکات پا باز 3*15
جلو پا ماشین 15*3
پشت پا ماشین 15*3
پشت بازو هالتر خم 15-12-10-8
پشت بازو سیم کش 10*3 (سوپر ست دست برعکس با همین تعداد)
پشت بازو دمبل جفت دست 4*10

سه روز در هفته روی عضلات شکم کار می کنم. سه روز در هفته هم هوازی صبح و بعد از تمرین کار می کنم.

تو رژیم غذایی هم نکاتی که شما گفتید رو رعایت می کنم 5وعده در روز می خورم که سعی می کنم پروتئین ارجحیت داشته باشه . مصرف چربی خیلی پایین هست مصرف میوه هم رعایت می کنم. توی رژیم از دانه های روغنی مثل گردو و پسته و بادام و . . . استفاده می کنم.( به خاطر اینکه با اینطور رژیمها زیاد آشنایی نداشتم نکات کلی رو رعایت کردم اما دقیقا" چه نوع موادی باید مصرف کنم رو متاسفانه نمی دونم و توضیحات مربی هم کلی هستش)

مکمل: کراتین مونو هیدرات - آمینو 2222 -گلوتامین.

رژیم رو مدت 6 روزه شروع کردم که البته احساس می کنم تو این مدت کوتاه نسبت به تمرینات گذشته خیلی بهتر و سریعتر نتیجه گرفتم فقط نگرانیم از این که به نتیجه دلخواه نرسم.

اول از همه بايد بگم كه با عرض پوزش مربي شما فقط اسم مربي روي خودش گذاشته .
آخه كدوم علم مياد ميگه دو تا عضله بزرگ را در يك روز تمرين بدهيد ؟ تمرين دادن سينه و زيربغل در يك روز خيلي جالبه . معمولا با سينه پشت بازو و يا جلو بازو را تمرين ميدهند . تمرين شما بايد 4 بخشي باشه نه 3 بخشي . در قسمت تمرينات سينه شما تكرار هاي 25 تايي ديده ميشود . مگر شما دو هفته مانده به مسابقات هستيد كه ايشون همچين برنامه اي داده اند ؟
شما در حال رژيم هستيد و به شما كراتين توصيه كرده اند ؟ خيلي برام جالبه .
به جاي چربي سوز به شما آمينو داده اند ؟ آمينو براي حفظ عضلات در رژيم هاي سخت براي مسابقات و افراد حرفه اي توصيه ميشه دوست من .
خيلي اشتباه ديگه اين آقايي كه به شما برنامه داده اند دارند كه اگر بخوام در موردش بحث كنم 5 صفحه حداقل ميخواهد .
در مورد رژيم هم بگم كه اصلا اين رژيم نيست كه شما گرفته ايد . ايشون به شما گفته چربي و كربوهيدرات رو كم كن . اين كه نشد رژيم !!!!!
فقط گفته اند چي نخور . نگفته اند چي مصرف كن .
شما 5 وعده داريد اما چي ؟
برنامه تغذيه شما بايد اين باشد .
صبحانه 5 عدد سفيده تخم مرغ + 4 عدد خرما + 1 ليوان شير .
اندازه يك كف دست فيله كبابي گوساله
ناهار 200 گرم سينه مرغ كبابي يا آب پز + يك كفگير برنج بدون روغن
قبل از تمرين 200 گرم سينه مرغ آب پز و يا كبابي و مقداري ماست كم چرب .
بعد از تمرين يك عدد تن ماهي بدون روغن (يعني روغنش رو بشور ) به همراه سالاد
شام هم 400 گرم ماهي قزل آلا كبابي .
در ضمن برنامه تمريني شما كاملا اشتباهه و اصلا اصولي نيست . براي گرفن برنامه در تاپيك مربوطه سوال خودت رو مطرح كن تا دوستان جواب گو باشند .
حتما بگو براي رژيم خشك كردن ميخوام .
حتما چربي سوزي كه ميگم رو تهيه كن تا بهتر نتيجه بگيري : يا هيدروكسي كات ايكس بگير و يا ليپو6 بلك .

امین مشرقی
۱۳۸۸-۱۲-۲۷, ۰۲:۵۲ بعد از ظهر
اول از همه بايد بگم كه با عرض پوزش مربي شما فقط اسم مربي روي خودش گذاشته .
آخه كدوم علم مياد ميگه دو تا عضله بزرگ را در يك روز تمرين بدهيد ؟ تمرين دادن سينه و زيربغل در يك روز خيلي جالبه . معمولا با سينه پشت بازو و يا جلو بازو را تمرين ميدهند . تمرين شما بايد 4 بخشي باشه نه 3 بخشي . در قسمت تمرينات سينه شما تكرار هاي 25 تايي ديده ميشود . مگر شما دو هفته مانده به مسابقات هستيد كه ايشون همچين برنامه اي داده اند ؟
شما در حال رژيم هستيد و به شما كراتين توصيه كرده اند ؟ خيلي برام جالبه .
به جاي چربي سوز به شما آمينو داده اند ؟ آمينو براي حفظ عضلات در رژيم هاي سخت براي مسابقات و افراد حرفه اي توصيه ميشه دوست من .
خيلي اشتباه ديگه اين آقايي كه به شما برنامه داده اند دارند كه اگر بخوام در موردش بحث كنم 5 صفحه حداقل ميخواهد .
در مورد رژيم هم بگم كه اصلا اين رژيم نيست كه شما گرفته ايد . ايشون به شما گفته چربي و كربوهيدرات رو كم كن . اين كه نشد رژيم !!!!!
فقط گفته اند چي نخور . نگفته اند چي مصرف كن .
شما 5 وعده داريد اما چي ؟
برنامه تغذيه شما بايد اين باشد .
صبحانه 5 عدد سفيده تخم مرغ + 4 عدد خرما + 1 ليوان شير .
اندازه يك كف دست فيله كبابي گوساله
ناهار 200 گرم سينه مرغ كبابي يا آب پز + يك كفگير برنج بدون روغن
قبل از تمرين 200 گرم سينه مرغ آب پز و يا كبابي و مقداري ماست كم چرب .
بعد از تمرين يك عدد تن ماهي بدون روغن (يعني روغنش رو بشور ) به همراه سالاد
شام هم 400 گرم ماهي قزل آلا كبابي .
در ضمن برنامه تمريني شما كاملا اشتباهه و اصلا اصولي نيست . براي گرفن برنامه در تاپيك مربوطه سوال خودت رو مطرح كن تا دوستان جواب گو باشند .
حتما بگو براي رژيم خشك كردن ميخوام .
حتما چربي سوزي كه ميگم رو تهيه كن تا بهتر نتيجه بگيري : يا هيدروكسي كات ايكس بگير و يا ليپو6 بلك .

پیمان جان کلا" زدی کاسه کوزه مارو ریختی بهم!:خنده:
ممنون از اینکه وقت گذاشتی و همه چیزو توضیح دادی فقط من باید کراتین رو ادامه بدم یا کنار بزارمش؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۱۲-۲۸, ۰۲:۴۴ بعد از ظهر
خير كراتين را ديگه باهاش ادامه نده

sajjad 1368
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۳:۴۱ بعد از ظهر
پیمان جان سلام .از بابت لطفت خیلی ممنونم.یه سوال داشتم افرادی که چاق هستن به دلیل چربی زیاد سینه هاشون خیلی شل چربی داره اصلا شکل و خط نداره و تقریبا شبیه سینه خانم هاست .این افراد چه کار میتونن بکنن که از چربی سینه خلاص بشن و سینشون کوچک شه و شکل بگیره؟؟؟؟مرسی پیمان جان از بابت برنامه تمرینی که لطف کردی و برام گذاشتی:گل رز::گل رز:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۱۰:۲۱ قبل از ظهر
سجاد جان يه چيزي اول بگم مربوط به تمام افرادي كه داراي اين تيپ بدني هستند .
متاسفانه برخي از شبكه هاي ماهواره اي و بعضي ديگر از رسانه ها اومدن و تبليغاتي مبني بر آب كردن چربي به صورت موضعي ميكنند . بايد خدمت تمام دوستان عرض كنم كه همچين چيزي محال ممكنه و امكان نداره و فقط افراد سودجو با اين تبليغات ميخوان جيب خود را پر كنند . حتي هيچ چربي سوزي بدون رژيم و ورزش به بدن جواب نميده مگر داروهاي تيروئيدي كه پر از عوارض هست و هميشه هم نميشه مصرفشون كرد . در مورد آب كردن چربي بدن حالا در هر قسمتي از بدن كه ميخواد باشه چه سينه چه باسن چه ران و چه بازوها . شما بايد رژيم كامل و تمرينات هوازي و برخورداري از مربي آگاه براي تمرينات و مكمل ها و در برخي موارد حتي داروها را داشته باشيد تا بدن از اون حالت در بياد .
خود شما ميگيد سينه هايي كه به خاطر داشتن چربي حالت زنانه گرفته . درسته ؟ پس بايد براي آب كردن هر چربي يي بدن رژيم داشته باشه و تمرينات مربوط به رژيم و مكمل هاي مربوط .
به غير از اين امكان نداره .

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۶:۳۰ بعد از ظهر
پیمان جان چند پست قبل من از شما یه رژیم گرفتم که الان حدود 1.5 هفته هست که رعایت می کنم خواستم بدونم این رژیم تا چه مدت باید ادامه داشته باشه؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۶:۵۸ بعد از ظهر
تا زماني كه به بدن دلخواهت برسي . البته بايد هر دو هفته يك بار بنده را از تغييراتي كه كردي با خبر كني تا اگر چيزي لازمه كم و زياد شه خدمتت عرض كنم .

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۱-۰۸, ۰۹:۰۱ بعد از ظهر
پیمان جان متاسفانه تغییر چندانی احساس نمی کنم البته هنوز دو هفته کامل نشده ولی تا اینجا خیلی نتیجه نگرفتم. میتونه علتش کم بودن استراحت بشه اینم بگم به خاطر مسائل شخصی تمرین هوازی رو فقط در باشگاه تونستم انجام بدم یعنی صبح ها تمرین هوازی نداشتم.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۷:۴۰ قبل از ظهر
رژيم رو كاملا بايد رعايت ميكردي و تمرين هوازي هم بايد انجام ميدادي . اگر يه وعدهه كوچيك توي رژيمت تقلب كرده باشي هيچ فايده اي نداره .

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۰۹:۳۴ قبل از ظهر
با این حساب من از این رژیم نتیجه ای نمی گیرم چون در حال حاضر به خاطر مشغله زیاد قادر نیستم همه مسائل رو رعایت کنم.(جسارت نشده باشه پیمان جان بنده به اطلاعات شما اعتماد کامل دارم و از اینکه نتونستم از توصیه های مفیدت استفاده کامل رو ببرم متاسفم و خودم رو مقصر می دونم چون شما برای هدف من ارزش قائل شدی) اگه من با تیپ بدنی آندومورف بخوام به حالت نرمال تمرین کنم. یعنی رژیم خاصی نداشته باشم و با صرف زمان و تمرین صحیح شکل عضلات رو اصلاح کنم و کمی هم حجم بدم به عضلات:
باید چطوری تغذیه رو رعایت کنم؟
انجام تمرین هوازی در حالت نرمال و خارج از رژیم هم موثر هست؟
چطوری از این رژیم خارج بشم منظورم اینه که با توجه که تو این مدت تا حدودی رعایت کردم حالا یکباره خارج شدن از این رژیم به بدن شوک وارد نمی کنه و وزن یه دفعه بالا نمیاد؟
ممنون میشم راهنمایی کنی.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۰:۵۷ قبل از ظهر
امين جان شما بايد هميشه از خوردن هر چيزي كه با شكر شيرين شده باشه خودداري كني مثل بستني شيريني و .... . از خوردن غذاهاي سرخ كردني و غذاهايي كه توش روغن به كار رفته شده هم پرهيز كن . از ساعت 6 عد از ظهر به عد هم برنج و نان نخور .
بله تاثير داره . اما نه به نوان چربي سوزي بلكه براي اكسيژن رساني بيشتر به بافت هاي بدن و سلامت قلب و دستگاه تنفسي به ويژه در اندومورف ها تاثير مثبتي دارد البته در چربيسوزي هم تاثير خيلي كمي داره اما محسوس نيست .
اگر از اين رژيم خارج شويد وزنتان بالا نميره چون يه رژيم رو تا كامل كامل رعايت نكرده باشيد رژيم به حساب نمياد . اگر هم رعايت كرده بوديد نهايتا وزني كه كم كرده بوديد به مرور شروع ميكرد به برگشتن به حالت اوليه .

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۱:۳۶ قبل از ظهر
امين جان شما بايد هميشه از خوردن هر چيزي كه با شكر شيرين شده باشه خودداري كني مثل بستني شيريني و .... . از خوردن غذاهاي سرخ كردني و غذاهايي كه توش روغن به كار رفته شده هم پرهيز كن . از ساعت 6 عد از ظهر به عد هم برنج و نان نخور .
بله تاثير داره . اما نه به نوان چربي سوزي بلكه براي اكسيژن رساني بيشتر به بافت هاي بدن و سلامت قلب و دستگاه تنفسي به ويژه در اندومورف ها تاثير مثبتي دارد البته در چربيسوزي هم تاثير خيلي كمي داره اما محسوس نيست .
اگر از اين رژيم خارج شويد وزنتان بالا نميره چون يه رژيم رو تا كامل كامل رعايت نكرده باشيد رژيم به حساب نمياد . اگر هم رعايت كرده بوديد نهايتا وزني كه كم كرده بوديد به مرور شروع ميكرد به برگشتن به حالت اوليه .

ممنون از اینکه کاملا" گویا و واضح و با آوردن مثالهای ساده و عمومی راهنمایی می کنی. یه مدت قبل من مقاله ای رو توی همین سایت راجع به دوریان یتس و نوع تغذیه و تمرینش خوندم یه قسمتی توضیح داده بود که فرمول لاغری و کاهش وزن به اینصورت هست که میزان کالری دریافتی شما در طول روز باید از کالری مصرفی شما کمتر باشه و در قسمت دیگه ای گفته بود تقریبا" هر چیزی که میخواستم می خوردم تا جایی که فرمول کاهش وزن رو بهم نزنم (اگه اشتباه نکنم دقیقا" از شکلات اسم برده بود). اون موقع هم این سوال برای من پیش اومدکه آیا فقط میزان کالری دریافتی ملاک هست یا اینکه چیزی که میخوریم از چه موادی تشکیل شده اهمیت بیشتری داره. نهایتا" میخوام به این برسم که آیا افرادی که مثل من مبتدی و دارای تیپ بدنی آندومورف هستند برای همیشه از خوردن مثلا" شیرینی بستنی یا تنقلاتی ازین قبیل یا از غذا ها به طور مثال فست فود محروم هستن؟ و اینکه توضیحات دوریان یتس در سطح بالاتری مطرح شده؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۹, ۱۲:۲۷ بعد از ظهر
دوريان يتس كاملا درست گفته . ايشون گفته كالري كم مصرف كن لاغر ميشي .
اما لاغر يعني چه ؟
لاغر با بدن خشك فرق ميكنه .
شما اگر پروتئين كافي به بدن نرسانيد و به جاش قند و .... بخوري ولي كالري پايين باشه لاغر ميشي نه كم چرب .
لاغر شدن با كم چرب شدن فرق داره .
در اون صورت شما عضله و چربي را با هم از دست خواهيد داد و ديگر شبيه به ورزشكار نيستيد .
اما اگر اصولي كار كنيد عضله كمتري از دست ميدهيد و بيشتر از بافت چربي كم ميكنيد .

sajjad 1368
۱۳۸۹-۰۱-۱۸, ۰۷:۳۵ قبل از ظهر
سلام آقا پیمان . 1-لطف میکنید یه رژیم غذایی برای خشک کردن و کات کردن و یک برنامه غذایی برای حجم برای این افراد در این قسمت بگذارید؟؟؟؟راستی آقا پیمان مواردی که گفتید دارم رعایت میکنم.2-کلا بدنسازان به چند وعده غذایی نیاز دارند؟3-آیا مکملی که مصرف میکنند هم یک وعده غذایی به حساب میآید؟؟؟4-چرا آمینوی مایع بهتر جذب میشه نسبت به آمینو قرصی(کلا دلیل اینکه مکمل و مواد غذایی مایع بهتر جذب میشن نسبت به مکمل و غذاهای جامد چیست)؟؟؟؟5-افراد چاق میتوانند استروءید مصرف کنند یا پارا هورمون بهتر براشون؟مرسی از زحمات شما

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۱۸, ۰۲:۲۵ بعد از ظهر
1. برنامه غذايي و رژيمي براي كات كردن هر فرد با شخص ديگر فرق ميكنه . اينجوري نيست كه همه يك جور باشه. اگر اينطور بود كه ديگه كسي برنامه غذايي نميگرفت همه اش يه جا نوشته ميشد و الگو برداري ميشد . براي شما خوانندگان محترم بنده سه تيپ بدني را گفتم اما هر تيپ بدني شايد به بيش از 300-400 فرو بدني تبديل شود كه هر كدوم برنامه خاص خودش را داره . در ضمن برنامه هاي رژيمي همه اش يك جور نيست و مربي بايد شخص را هر دو هفته نهايتا ويزيت كند و برنامه غذايي و يا تمريني و يا مكمل و داروي شخص را در ص.رت نياز تغيير دهد . پس اگر بنده در اين قسمت بيام برنامه غذايي و رژيمي و كات كردن بدم چيزي جز ظلم در حق خوانندگان انجام نداده ام . براي گرفتن برنامه غذايي و رژيمي شخص بايد حتما از نزديك ويزيت شود .
2.اين هم باز بسته به تيپ بدني و هدف بدنساز و خيلي مسائل ديگه داره . اما در كل بايد از وعده هاي غذايي زياد تري نسبت به اشخاص غير بدنساز استفاده كنند .
3. چه سوالاتي ميكني سجاد جان .:پوزخند: خير . هيچ مكملي جاي وعده غذايي را نميگيره و وعده غذايي حساب نميشه . نوشته شدن مكمل ها در برنامه غذايي فقط جهت آگاهي هست و وعده غذايي به حساب نمي آيند .
4. به اين دليل است كه مواد جامد ابتدا بايد توسط اسيد معده ذوب شوند و سپس وارد خون شوند . اما مايعات اينجور نيست و احتياجي به ذوب نداره پس يك مرحله زودتر از مواد جامد وارد خون ميشود .
5. استروئيد ربطي به چاقي و لاغري افراد نداره . هر كس كه بخواد ميتونه دوپينگ كنه . به شرطي كه مربي يي كه دارو را تجويز ميكنه به علم دارو آگاه باشه . در غير اين صورت چه طرف چاق باشه و چه لاغر اشتباه محض كرده . افراد چاق بايد بيشتر از داروهايي استفاده كنند كه آب كمتري زير پوست مي اندازد . از مصرف داروهايي مانند تستسترون آنانتات و ديانابول و اكسي و...... بايد به شدت پرهيز كنند . داروهاي خاص بايد مصرف كنند . به پاراهورمون به هيچ عنوان اعتقادي ندارم و مصرف پاراهورمون را نوعي دور ريختن پول ميبينم .

eshaghgh
۱۳۸۹-۰۲-۱۱, ۰۳:۳۴ بعد از ظهر
سلام پیمان عزیز
من نمیدونم میدونی یا نه حدود یک سال سابقه نمرینی دارم و الان حدود دو ماه هست که تمرین نمیکنم چون به دلایل مختلف نتونستم به اهدافم در بدنسازی برسم و الان یه چند روزی دارم میرم تمرین تیپ بدنی اندومروفی دارم و بدنی کاملا لختی و عضلاتی افتاده دارم زیر سینه هام افتاده هست ولی اضافه وزن ندارم که بخوام مثلا چربی اب کنم مشکل من اینکه عضله ندارم یا خیلی خیلی کم دارم و میخوام عضله بیارم من یه برنامه غذایی برای خودم تعریف کردم خوشحال میشم نظرات و ایراداتی که در برنامه هست رو بگی
قد 177
وزن 80
صبحانه: پنیر کم چرب با نان-یه لیوان شیر
میان وعده: عدسی-2 عدد سیب زمینی اب پز
ناهار: 300 گرم سینه مرغ کبابی-برنج بدون روغن-دوغ
عصرانه: یه عدد تن ماهی 160 گرمی- 5 عدد سفیده تخم مرغ
قبل تمرین: یه عدد سیب با چند دانه خرما
بعد از تمرین: یه عدد تن ماهی 180 گرمی- 4 عدد سفیده تخم مرغ
دیگه وعده شام ندارم چون تمرینم تا ساعت 10 شب هست همون وعده بعد از تمرین شام هم به حساب میاد در ضمن حدود یه کیلو پروتئین وی هم دارم روزی چند وعده پروتئین و هر وعده چه مقدار بخورم؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۱۱, ۰۹:۴۷ بعد از ظهر
برنامه غذاييت خوبه . اما دوست من چربي داشتن بدن فقط به اين معني نيست كه شما اضافه وزن داشته باشي. افراد لاغر زيادي را ميبينيم كه چربي بدن زيادي دارند اما بافت عضله كم دارند . اگر شما بخواهيد سينه هايتان از حالت افتاده خارج شود حتما بايد چربي بسوزانيد كه اين برنامه شما براي اين كار خيلي خوبه .
سعي كنيد حتما 6 روز در هفته تمرين كنيد و هر هر روز علاوه بر تمرين با وزنه تمرين هوازي هم به مدت 20 دقيقه داشته باشيد .
از مصرف ويتامين ها و پروتئين ها غافل نشويد .
كراتين مصرف نكنيد .
پروتئين خود را روزانه 3 وعده 10 صبح و قبل تمرين و بعد از تمرين مصرف كنيد .

eshaghgh
۱۳۸۹-۰۲-۱۲, ۱۲:۴۹ بعد از ظهر
مرسي از راهنمایی هایتون
من دوست دارم برنامه تمرینی ام رو بنویسم تا در مورد اون هم نظراتتون رو بگین
جلسه اول
1-پرس بالا سینه با هالتر 6-8-8-10
2-پرس تخت هالتر 6-8-8-10
3-پرس دمبل بالا سینه+قفسه دمبل تخت
8*3 8*3
4-زیر بغل سیم کش دست جم 12*3
5-زیر بغل دستگاه اچ 8*4
6-زیر بغل سیم کش دست باز از جلو 10*4
7-شکم میز شیب دار 25*3
8-شکم قورباغه ای 30*3
9- هوازی بیست دقیقه
جلسه دوم
1-سر شانه هالتر از پشت 6-8-8-10
2-سرشانه پرس دمبل 8*3
3-نش از جانب 6*2-8*2
4-پشت بازو دمبل تک 9*4
5-پشت بازو هالتر خوابیده 8*4
6-پشت بازو سیم کش 10*3
7-شکم میز شیب دار 25*3
8-زیر شکم میز تخت 30*3
9-هوازی بیست دقیقه
جلسه سوم
1-جلو پا ماشین 12*3
2-پرس پا دستگاه 10*4
3-پشت پا ماشین 10*4
4-ساق پا دستگاه ایستاده 12*4
5-جلو بازو سیم کش 10*3
6-جلو بازو هالتر لاری 8*4
7-جلو بازو دمبل تک 8*3
این برنامه تمرینی منه سه روز تمرین یک روز استراحت و دوباره از سر گرفته میشه یعنی به غیر از جمعه ها یه روز در هفته استراحت دارم به عبارتی هر عضله رو دو بار در هفته تمرین میدم اما یه نکته مهم در مورد برنامه جلسه اول مربی ام نظرش این بود که چون من دو ماه تمرین نداشتم و همچنین سینه یه عضله متوسط هست رو با زیر بغل تمرین داد البته میگفت در مورد زیر بغل هم فقط یک حرکت وزنه ای وجود داره و دو حرکت دیگه کنترلی هست و فشار چندانی وارد نمیکنه و اینکه این برنامه من به شکل موقت هست من میتونم با این برنامه تمرینی رژیم بگیرم و نتیجه دلخواه رو بدست بیارم ممنون میشم منو راهنمایی کنید

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۲-۱۲, ۰۹:۵۵ بعد از ظهر
خسته نباشید
من الان تو دوره چربی سوزی هستم و آمینو2222 و هیدروکسی کات ایکس مصرف می کنم و می خوام شدید لاغر بشم البته فقط از نظر چربی اما درباره تغذیه مناسب در این دوره چیزی نمی دونم اگر بخوام واضح تر بگم میگن بعد از تمرین کربوهیدرات ساده و پروتئین مصرف کن که باعث افزایش حجم میشه که بدرد من نمی خوره اگه هم مصرف نکنی هورمون کورتیزول میاد دهنه ماهیچه ها رو سرویس میکنه که من این هم نمی خوام یعنی هیچکس نمی خواد حالا اگه میشه دوستان راهنمایی کنند که من چی کار کنم؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۱۲, ۱۰:۵۴ بعد از ظهر
خسته نباشید
من الان تو دوره چربی سوزی هستم و آمینو2222 و هیدروکسی کات ایکس مصرف می کنم و می خوام شدید لاغر بشم البته فقط از نظر چربی اما درباره تغذیه مناسب در این دوره چیزی نمی دونم اگر بخوام واضح تر بگم میگن بعد از تمرین کربوهیدرات ساده و پروتئین مصرف کن که باعث افزایش حجم میشه که بدرد من نمی خوره اگه هم مصرف نکنی هورمون کورتیزول میاد دهنه ماهیچه ها رو سرویس میکنه که من این هم نمی خوام یعنی هیچکس نمی خواد حالا اگه میشه دوستان راهنمایی کنند که من چی کار کنم؟
دوست عزيز شما آيا رژيم داريد ؟ براي گرفتن رژيم مناسب بهتره با مربي آگاه مشاوره داشته باشيد تا از نزديك برايتان برنامه ريزي كند . به همين منظور ما در دفتر مشاوره مشاوره رايگان ميديم تا دوستان در مورد رژيم و ... مشكل نداشته باشند . اما اگر براتون سخته كه تشريف بياريد من چند نكته را براتون به صورت خلاصه ميگم . كل كربوهيدرات مصرفي شما در طول روز بايد اينهايي باشه كه من ميگم . صبحانه يك كف دست نان بربري يا سنگك . ناهار يك كفگير برنج بدون روغن . يك عدد سيب زيميني هم در طول روز . ميوه و سبزي و ... هم هر چه قدر دوست داشتيد بخوريد . مصرف هر گونه قند مصنوعي و هر چيزي كه با شكر شيرين شده باشه ممنوع . ما بقي تغذيه بايد از مواد پروتئين مثل سينه مرغ و ماهي و سفيده تخم مرغ گوشت بوقلمون . راسته گوساله و ..... باشه و لاغير . براي برنامه ريزي دقيق تر بايد بدن شما ديده شود . كورتيزول هم اينجوريا كه به شما گفتن نيست يه مقدار اغراق بيش از حد كردن براتون .

مرسي از راهنمایی هایتون
من دوست دارم برنامه تمرینی ام رو بنویسم تا در مورد اون هم نظراتتون رو بگین
جلسه اول
1-پرس بالا سینه با هالتر 6-8-8-10
2-پرس تخت هالتر 6-8-8-10
3-پرس دمبل بالا سینه+قفسه دمبل تخت
8*3 8*3
4-زیر بغل سیم کش دست جم 12*3
5-زیر بغل دستگاه اچ 8*4
6-زیر بغل سیم کش دست باز از جلو 10*4
7-شکم میز شیب دار 25*3
8-شکم قورباغه ای 30*3
9- هوازی بیست دقیقه
جلسه دوم
1-سر شانه هالتر از پشت 6-8-8-10
2-سرشانه پرس دمبل 8*3
3-نش از جانب 6*2-8*2
4-پشت بازو دمبل تک 9*4
5-پشت بازو هالتر خوابیده 8*4
6-پشت بازو سیم کش 10*3
7-شکم میز شیب دار 25*3
8-زیر شکم میز تخت 30*3
9-هوازی بیست دقیقه
جلسه سوم
1-جلو پا ماشین 12*3
2-پرس پا دستگاه 10*4
3-پشت پا ماشین 10*4
4-ساق پا دستگاه ایستاده 12*4
5-جلو بازو سیم کش 10*3
6-جلو بازو هالتر لاری 8*4
7-جلو بازو دمبل تک 8*3
این برنامه تمرینی منه سه روز تمرین یک روز استراحت و دوباره از سر گرفته میشه یعنی به غیر از جمعه ها یه روز در هفته استراحت دارم به عبارتی هر عضله رو دو بار در هفته تمرین میدم اما یه نکته مهم در مورد برنامه جلسه اول مربی ام نظرش این بود که چون من دو ماه تمرین نداشتم و همچنین سینه یه عضله متوسط هست رو با زیر بغل تمرین داد البته میگفت در مورد زیر بغل هم فقط یک حرکت وزنه ای وجود داره و دو حرکت دیگه کنترلی هست و فشار چندانی وارد نمیکنه و اینکه این برنامه من به شکل موقت هست من میتونم با این برنامه تمرینی رژیم بگیرم و نتیجه دلخواه رو بدست بیارم ممنون میشم منو راهنمایی کنید

اين برنامه به هيچ وجه مناسب شما نيست كسي كه ميخواد چربي بسوزونه به هيچ وجه تكرار هاي 6 تايي نبايد انجام بده . كسي كه ميخواد چربي بسوزونه حداقل هفته اي 6 جلسه تمرين بايد داشته باشه .

eshaghgh
۱۳۸۹-۰۲-۱۴, ۱۱:۰۲ بعد از ظهر
مرسی ممنون
پس با این حساب من باید یه برنامه تمرینی جدید بگیرم
یه سوال یه رژیم غذایی چند روز باید رعایت بشه که یه رژیم به حساب بیاد؟

hamidbarca
۱۳۸۹-۰۲-۱۵, ۰۸:۳۷ قبل از ظهر
آقا پیمان من تیپ بدنی اندومورف دارم میخواستم بدونم میشه در طول هفته 6 روز رو تو رژیم باشم بعد یک روز رو هر چی خواستم بخورم؟این یک روز اگه بخورم خیلی تاثیر میذاره؟البته برای یک رژیم آروم و طولانی مدت منظورم هست و قصد دارم آروم آروم چربی ها رو تبدیل به عضله کنم.آیا این روش جواب میده یا به خاطر تیپ بدنی که دارم باید رژیم رو 100 درصد سفت و محکم بچسبم؟
راستش اکثر ما که همچین تیپ بدنی داریم غذا خوردن برامون مثل یه تفریح میمونه حتی میتونم بگم نخوردن باعث افسردگی میشه:پوزخند:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۱۵, ۰۹:۲۵ قبل از ظهر
تقلب توي رژيم خيلي خيلي تاثير داره . به عنوان مثال خود بنده بعد از مسابقات باقر شهر و پاكدشت يك وعده تقلبي داشتم . اما به خاطر اون يه وعده تقلب تا دو هفته بعدش كه مسابقه قزوين بود با بدبختي تونستم به حالت قبل برگردم . اين رو به خاطر داشته باشيد كه هر وعده تقلب شما را به اندازه يك هفته تا ده روز به عقب برميگرداند . تقلب براي زمان خاص توصيه ميشه . مثلا زماني كه شما 3 ماه توي رژيم باشي و ديگه نتوني تحمل كني. براي زمان عادي به درد نميخوره .

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۲-۱۵, ۰۱:۱۲ بعد از ظهر
تقلب توي رژيم خيلي خيلي تاثير داره . به عنوان مثال خود بنده بعد از مسابقات باقر شهر و پاكدشت يك وعده تقلبي داشتم . اما به خاطر اون يه وعده تقلب تا دو هفته بعدش كه مسابقه قزوين بود با بدبختي تونستم به حالت قبل برگردم . اين رو به خاطر داشته باشيد كه هر وعده تقلب شما را به اندازه يك هفته تا ده روز به عقب برميگرداند . تقلب براي زمان خاص توصيه ميشه . مثلا زماني كه شما 3 ماه توي رژيم باشي و ديگه نتوني تحمل كني. براي زمان عادي به درد نميخوره .
پیمان جان چند تا سوال در مورد تیپ آندومورف در حالت حجم دارم :
1- کسایی که تیپ آندومورف هستن و تمرین رو شروع می کنن می تونن با این استراتژی پیش برن که اول روی حجم کار کنن و بعد از اینکه یه مقدار به حجم عضلانی اضافه شد بدن رو با رژیم مناسب کات کنن؟ اینو با توجه به این گفتم که عموما" این تیپ بدنی دارای اضافه وزن و چربی هست.
2- تو این سایت بارها در مورد رژیم کات صحبت شده بویژه برای آندومورفها اما خیلی کم پیش اومده که راجع به رژیم افزایش حجم سوالی مطرح بشه اگه ممکنه یه مقدار راجع به متدهای افزایش حجم بویژه برای آندومورفها توضیح بده ( البته منظورم این نیست که رژیم خاصی بدی فقط راهکارهای اولیه و احیانا" چیزایی که باید بخوریم یا نخوریم تو دوره حجم )
3- استانداردی برای اینکه بدونیم به حجم عضله اضافه شده وجود داره یا خیر؟ من تو باشگاه بدنهایی رو توحالت حجم دیدم که وقتی کات شدن خیلی خیلی افت سایز عضله داشتن چطوری متوجه بشیم واقعا" به حجم عضله اضافه شده ( گاهی سایز بالا میره اما انگار حجم عضله تغییر چندانی نکرده )
4- لختی عضلات بدن آندومورف به خاطر چربی هستش یا آب زیر پوست؟ یه مدته که دارم روی عضلات شکم کار می کنم عضلاتم فرم گرفتن و این فرم بعد از تمرین شکم خیلی بیشتر به نظرم میاد اما همچنان حالت لختی وجود داره آیا این به خاطر آب زیرپوسته یا همچنان چربی وجود داره؟

هاشم آگاهی
۱۳۸۹-۰۲-۱۵, ۰۵:۲۴ بعد از ظهر
نظر من بر خلاف این است ، بهتر است اول شما به همراه حجمی که دارید از حجم کات استفاده کنید نه حجم آب دار، یعنی به دنبال اضافه وزن و حجم بیشتر و اضافه وزن نباشید به دنبال کات کردن و تفیک بیشتر باشید

محمد حسینی
۱۳۸۹-۰۲-۱۵, ۰۵:۲۶ بعد از ظهر
ورود قهرمان ارزنده کشور آقای هاشم آگاهی(قهرمان 60 کیلوی کشور) را به سایت بدنساز خوش آمد می گوییم و برای ایشان آرزوی موفقیت داریم

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۲-۱۵, ۰۶:۵۸ بعد از ظهر
نظر من بر خلاف این است ، بهتر است اول شما به همراه حجمی که دارید از حجم کات استفاده کنید نه حجم آب دار، یعنی به دنبال اضافه وزن و حجم بیشتر و اضافه وزن نباشید به دنبال کات کردن و تفیک بیشتر باشید
با سلام به شما دوست عزیز
بنده هم از حضور شما به عنوان یکی از قهرمانان کشور خیلی خوشحالم. ممنون از راهنماییتون من این سوال رو مطرح کردم چون حجم چندانی نداره بدنم و احساس کردم اگه الان بخوام بدن رو کات کنم ظاهر جالبی پیدا نمی کنه.

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۲-۱۵, ۱۰:۳۹ بعد از ظهر
با سلام و عرض خسته نباشید به همه دوستان
من تقریباً 2 ماه از تمرین دور بودم و حالا بعد از این مدت الان 1 هفته هست که تمرین رو شروع کردم ولی متاسفانه خیلی افت کردم از لحاظ وزن ، وزنه هایی که می زدم که داره ناراحتم می کنه و شما هم می دونید که اگه روحیه مناسب نداشته باشید تمرین هم فایده نداره حالا از شما دوستان که تجربه دارید این دوره رو یه راهنمایی می خوام که چطوری سریع از اول هم بهتر بشم . به فکر این بودم که کراتین مصرف کنم اما تا حالا خودم مصرف نکردم و همش تعریف شنیدم که زور رو زیاد می کنه و استقامت هم بیشتر می کنه اگه درسته خواهشاً کمکم کنید ؟ اگر هم درست نیست و با مکمل دیگری میشه جبران کرد خواهشاً راهنمایی کنید ؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۱۵, ۱۰:۵۷ بعد از ظهر
بله كراتين ميتونه به شما كمك زيادي كنه اما توصيه ميكنم به جاي كراتين ساده از سايز آن گاسپاري استفاده كني كه علاوه بر كراتين كربوهيدرات هم داره و بسيار جوابدهي خوبي داره .

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۲-۱۵, ۱۱:۲۹ بعد از ظهر
با سلام و عرض خسته نباشید به همه دوستان
من تقریباً 2 ماه از تمرین دور بودم و حالا بعد از این مدت الان 1 هفته هست که تمرین رو شروع کردم ولی متاسفانه خیلی افت کردم از لحاظ وزن ، وزنه هایی که می زدم که داره ناراحتم می کنه و شما هم می دونید که اگه روحیه مناسب نداشته باشید تمرین هم فایده نداره حالا از شما دوستان که تجربه دارید این دوره رو یه راهنمایی می خوام که چطوری سریع از اول هم بهتر بشم . به فکر این بودم که کراتین مصرف کنم اما تا حالا خودم مصرف نکردم و همش تعریف شنیدم که زور رو زیاد می کنه و استقامت هم بیشتر می کنه اگه درسته خواهشاً کمکم کنید ؟ اگر هم درست نیست و با مکمل دیگری میشه جبران کرد خواهشاً راهنمایی کنید ؟

مصطفی جان تا اونجا که یادمه و پستهای قبلی رو خوندم شما تیپ بدنت آندو مورف بود .اگه اینطوره بهتره از کراتین استفاده نکنی. در مورد قدرت هم این یه امر طبیعیه که شما قدرت سابق رو نداشته باشی. اینی که میگم نصیحت نیست یه پیشنهاد دوستانست عجله نکن اگه سابقه تمرینی خوبی داشتی به زودی به رکوردهای قبلیت میرسی من هم وقتی بعد از 1سال دوری از تمرین رفتم باشگاه شدیدا" ناراحت شدم که چرا اینقدر افت کردم اما کمی صبرو حوصله شمارو به بهترین نتایج میرسونه! شرایط روحی هم تغییر پذیره به نظرم راهکارهای کوچیکی هست که میتونه اثر گذار باشه مثلا" از یه یار تمرینی خوب و خوش فکر اگه در دسترس هست استفاده کن یا هدفهای کوچیکی تعریف کن برای خودت که رسیدن به این اهداف زودبازده شما رو حسابی شانتاژ روانی می کنه و روحیه رو دوچندان خواهد کرد یا اینکه در کنار تمرینت راجع علم این رشته و تغذیه مطالعه کن و برنامه ریزی هفتگی انجام بده. پیرو برنامه بودن نتایج فوق العاده ای روی بدن داره به علاوه خودتم احساس خوشایندو مثبتی خواهی داشت. امیدوارم هرچه زودتر به نتایج دلخواه برسی!:گل رز:

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۲-۱۵, ۱۱:۳۲ بعد از ظهر
پیمان جان من چندتا سوال مطرح کردم تو پستهای قبلی یکی از دوستان راهنمایی کردن خواستم اگه ممکنه شما هم راهنمایی کنید. تشکر!:گل رز:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۱۶, ۰۸:۱۴ قبل از ظهر
پیمان جان چند تا سوال در مورد تیپ آندومورف در حالت حجم دارم :
1- کسایی که تیپ آندومورف هستن و تمرین رو شروع می کنن می تونن با این استراتژی پیش برن که اول روی حجم کار کنن و بعد از اینکه یه مقدار به حجم عضلانی اضافه شد بدن رو با رژیم مناسب کات کنن؟ اینو با توجه به این گفتم که عموما" این تیپ بدنی دارای اضافه وزن و چربی هست.
2- تو این سایت بارها در مورد رژیم کات صحبت شده بویژه برای آندومورفها اما خیلی کم پیش اومده که راجع به رژیم افزایش حجم سوالی مطرح بشه اگه ممکنه یه مقدار راجع به متدهای افزایش حجم بویژه برای آندومورفها توضیح بده ( البته منظورم این نیست که رژیم خاصی بدی فقط راهکارهای اولیه و احیانا" چیزایی که باید بخوریم یا نخوریم تو دوره حجم )
3- استانداردی برای اینکه بدونیم به حجم عضله اضافه شده وجود داره یا خیر؟ من تو باشگاه بدنهایی رو توحالت حجم دیدم که وقتی کات شدن خیلی خیلی افت سایز عضله داشتن چطوری متوجه بشیم واقعا" به حجم عضله اضافه شده ( گاهی سایز بالا میره اما انگار حجم عضله تغییر چندانی نکرده )
4- لختی عضلات بدن آندومورف به خاطر چربی هستش یا آب زیر پوست؟ یه مدته که دارم روی عضلات شکم کار می کنم عضلاتم فرم گرفتن و این فرم بعد از تمرین شکم خیلی بیشتر به نظرم میاد اما همچنان حالت لختی وجود داره آیا این به خاطر آب زیرپوسته یا همچنان چربی وجود داره؟

1. بله ميتونن با اين استراتژي پيش برن . منتها اين را بدانيد كه معني لغوي رژيم يعني اين كه شما يك الگوي غذايي داشته باشيد و اين الگو هم در دوران حجم بايد باشد و هم در دوران رژيم اگر بر طبق الگو پيش بري كمتر چربي ميگيري . اندومورف ها بايد به طور كل چربي هاي مضر را چه در دوران حجم و چه در دوران كات از غذايشان حذف كنند . كربوهيدرات مصرفيشان هم در دوران حجم بايد از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد محدود بشه و اين مختص زمان حجم هست و در دوران كات اوضاع فرق ميكنه .
2. جواب شما در بالا گفته شد .
3. بله . كاملا مشخصه . خيلي ها را ديده ام كه ميان از بدترين استروئيد ها مثل ديانابول و ..... استفاده ميكنند . نه اين كه بگم ديانابول كلا داروي بديه . اما اين دارو مناسب تيپ بدني اندومورف نيست و براي اين تيپ بدني زهر هستش . اين دارو مال اكتومورف هاست . مربي خوب اون مربي اي هست كه داروشناس باشه و با داروها به طور كل آشنا باشه . خيلي از مربي ها فرق بين تستسترون انانتات (داروخانه اي ) و پريپيونات (تايلندي ) را نميدانند و به شاگرد از هر تستي توصيه ميكنند غافل از اين كه تست انانتات ( داروخانه اي ) را نبايد اندومورف ها تزريق كنند چون بدنشان پر از آب ميشود و فقط تست پريپيونات هست كه حجم خشك ميدهد . افراد زيادي را ميبينيم كه خيلي خوشحالند كه از يه دوره استروئيدي در 45 روز 15 كيلو وزن گرفته اند . اما نميدانند كه اين 15 كيلو چيزي به جز آب و املاح نيست و فقط شايد 2 كيلوگرمش عضله باشد . در بهترين شرايط دارويي و غذايي يه بدنساز در سال ميتونه 7 كيلوگرم عضله با كيفيت بسازه و ما بقي عضله نخواهد بود . در حقيقت الگوي صحيح غذايي و دارويي ميتونه به شما كمك كنه كه چيزي كه به دست آورده ايد حجم عضله هستش و يا خير . البته دستگاه هاي چربي سنج هم به تازگي وارد ايران شده كه شما ميتونيد با مراجعه به چند باشگاه مجهز در تهران اين دستگاه ها را پيدا كنيد و استفاده كنيد . اين دسگاه ها به شما يه پرينت از كل بدن و در صد چربي و عضله و حتي آب كل قسمت هاي بدن ميدهد .
4. به خاطر چربي بيش از حد هستش . با تمرينات شكم به هيچ عنوان چربي سوزانده نميشه دوست عزيزم من اين را بارها گفته ام . با تمرينات شكم فقط شما عضلات شكم را تقويت ميكنيد و بس . اگر اين امكان وجود داشت كه روي هر عضله اي كار كنيم اون عضله بدون چربي شود كه ديگه هيچ بدنسازي رژيم نميگرفت . حالت لختي به خاطر چربي هستش . اگر ميخواهيد بدانيد يه بدن چه قدر آب دارد به تماشاي مسابقه ها دو هفته قبل از مسابقات كشوري برويد . اون بدن ها ميشوند آبدار . يعني چربي ندارند اما چون آبگيري نكرده اند آب دار هستند . در صد آب در اكثر مردم چه اندومورف و اكتومورف و چه مزومورف نزديك به هم است . اين بافت چربيه كه متفاوته .

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۲-۱۶, ۱۱:۴۳ قبل از ظهر
مصطفی جان تا اونجا که یادمه و پستهای قبلی رو خوندم شما تیپ بدنت آندو مورف بود .اگه اینطوره بهتره از کراتین استفاده نکنی. در مورد قدرت هم این یه امر طبیعیه که شما قدرت سابق رو نداشته باشی. اینی که میگم نصیحت نیست یه پیشنهاد دوستانست عجله نکن اگه سابقه تمرینی خوبی داشتی به زودی به رکوردهای قبلیت میرسی من هم وقتی بعد از 1سال دوری از تمرین رفتم باشگاه شدیدا" ناراحت شدم که چرا اینقدر افت کردم اما کمی صبرو حوصله شمارو به بهترین نتایج میرسونه! شرایط روحی هم تغییر پذیره به نظرم راهکارهای کوچیکی هست که میتونه اثر گذار باشه مثلا" از یه یار تمرینی خوب و خوش فکر اگه در دسترس هست استفاده کن یا هدفهای کوچیکی تعریف کن برای خودت که رسیدن به این اهداف زودبازده شما رو حسابی شانتاژ روانی می کنه و روحیه رو دوچندان خواهد کرد یا اینکه در کنار تمرینت راجع علم این رشته و تغذیه مطالعه کن و برنامه ریزی هفتگی انجام بده. پیرو برنامه بودن نتایج فوق العاده ای روی بدن داره به علاوه خودتم احساس خوشایندو مثبتی خواهی داشت. امیدوارم هرچه زودتر به نتایج دلخواه برسی!:گل رز:

امین جان بسیار ممنون از راهنمایی برادرانت اما اگه بری تو باشگاه ببینی که کسایی که 2 ماه پیش حتی نگاهشون هم نمی کردی تو این دو ماه ازت جلو بیفتند و تو کم بیاری چه حسی میشی آیا از ورزش زده نمی شوید بله تیپ بدنم آندو مورف اما چاق نیستم و اگر با مصرف کراتین یکمی هم حجم چربی بیارم برام مهم نیست ، مهم فقط رسیدن به شرایط ایدآل برای تمرین . درضمن مگه کراتینی نیست که برای تیپ بدنی آندو مورف مناسب باشه یعنی این تیپ بدنی نباید از کراتین استفاده کنه ؟:گل رز:

بله كراتين ميتونه به شما كمك زيادي كنه اما توصيه ميكنم به جاي كراتين ساده از سايز آن گاسپاري استفاده كني كه علاوه بر كراتين كربوهيدرات هم داره و بسيار جوابدهي خوبي داره .
پیمان جان به دلیلی شرایط بد اقتصادی که در حال حاضر دارم نمی تونم سایز آن استفاده کنم اگر امکانش هست یه مدل کراتین که بدرد من که تیپ بدنی آندو مورف دارم معرفی کن .
مصرف کراتین تو دوره چربی سوزی مشکلی نداره ؟

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۲-۱۶, ۱۰:۰۰ بعد از ظهر
امین جان بسیار ممنون از راهنمایی برادرانت اما اگه بری تو باشگاه ببینی که کسایی که 2 ماه پیش حتی نگاهشون هم نمی کردی تو این دو ماه ازت جلو بیفتند و تو کم بیاری چه حسی میشی آیا از ورزش زده نمی شوید بله تیپ بدنم آندو مورف اما چاق نیستم و اگر با مصرف کراتین یکمی هم حجم چربی بیارم برام مهم نیست ، مهم فقط رسیدن به شرایط ایدآل برای تمرین . درضمن مگه کراتینی نیست که برای تیپ بدنی آندو مورف مناسب باشه یعنی این تیپ بدنی نباید از کراتین استفاده کنه ؟:گل رز:

باور کن کاملا" درک می کنم که چی میگی خودم وقتی رفتم باشگاه انگار آب سرد ریختن روم ! 45 کیلو رکورد جلو بازوم بود و وقتی رفتم 20کیلو به زحمت!!! اما هنوزم سر حرفم هستم عجله نکن و خیلی خونسرد بدون توجه به مدت زمانی که عقب افتادی روی اصول خاصی از تمرین و تغذیه تمرکز کن تا وقتی که تو باشگاه صرف می کنی و زحمتی که میکشی به بهترین شکل جواب بده. من به بچه های این سایت و بویژه مدیران سایت ارادت خاصی دارم چون چیزی که خیلی تو این سایت به چشم میاد زنده کردن اصول علمی این رشته هستش. این که گفتم کراتین استفاده نکنی به خاطر این نگفتم که آندومورف ها نمی تونن کراتین مصرف کنن ( راستش خودم 100% مطمئن نیستم که می تونن یا نه؟ ) اما از اطلاعاتی که تو این سایت گرفتم به این نتیجه رسیدم که آندومورفها می تونن از مکملهای بهتری بجای کراتین استفاده کنن. در مورد استفاده از کراتین تو رژیم چربی سوزی هم اینو بگم که من امتحان کردم و نتیجه نداد یعنی نتیجش حتی برعکس هم بود. بهترین راه برای چربی سوزی رژیم فوق العاده دقیقه.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۱۷, ۰۸:۳۲ بعد از ظهر
اندومورف ها فقط ميتونن از كراتين اتيل استر استفاده كنن و بهتره از كراتين مونوهيدرات و .... استفاده نشه چون نه تنها آدم رو جلو نمينداره بلكه عقب هم ميندازه البته افراد اندومورف .
شما به جاي كراتين ميتوني از مكمل هاي پمپ استفاده كني كه بهتر جو اب بده بهتون. البته اينم بگم كه اگر ميخواهيد براتون ارزان تر تموم شه چاره اي جز مصرف كراتين مونوهيدرات نيست . اما اينم بگم كه خيلي ها از شاگردان بنده بوده اند كه با برنامه ريزي غذايي و تمريني مناسب براشون تونستم كاري كنم كه بدون مصرف كراتين و فقط با مصرف چند ويتامين ساده حجم خوبي گرفتن . لازمه گرفتن حجم فقط كراتين نيست .

milad001
۱۳۸۹-۰۲-۳۰, ۰۷:۱۱ بعد از ظهر
698699700با سلام و احترام
بنده در اكثر توصيه هايي كه شما به مصرف مكمل داشته ايد متوجه شده ام كه تاكيد زيادي به شرايط بدني فرد و تناسب تيپ بدني با نوع مكمل تجويزي مي فرماييد. اين بود كه براي پي بردن به تيپ بدني ام و امكان كسب راهنمايي دقيق تر از جنابعالي، چند عكس از خودم انداختم و دور مچ- دور بازو و دور كمر خودم را اندازه گرفتم تا از اين طريق
اولا: مشخص شود تيپ بدني ام چيست؟ اندممورف هستم يا اكتومورف يا مزومورف ؟
ثانيا: چه مكمل هايي را براي بنده توصيه مي كنيد؟ هدفم : افزايش حجم(نه وزن) و رشد عضلات است
وزن:82
دور مچ :17 سانت
دور كمر:90 سانت
دور بازو:33 سانت
توجه فرماييد هرچند ممنكست كمي حجيم به نظر برسم ولي استخوان بندي خيلي درشتي ندارم، بطوريكه وقتي با يكدست مچ دست ديگرم را مي گيرم انگشت شصتم انگشت ميانه را لمس مي كند.- من در دوران كودكي و تا 18 سالگي لاغر بودم- از 18 سالگي تاكنون به ميزان نسبتا زيادي چاق شده ام.
من مدت 6 ماهست كه به بدنسازي مشغول هستم (البته در حد هفته اي 3 روز) و مدت 1.5 ماهست كه كراتين مصرف مي كنم (كراتين 6500 ماسل تچ از طريق خريد از سايت)
ممنون مي شوم اگر راهنمايي فرماييد.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۳۰, ۰۸:۲۸ بعد از ظهر
با توجه به عكس ها و قد و وزن و سايز هاتون شما اندومورف هستيد و بايد از مكمل هايي نظير آمينو ها bcaa ها ويتامين ها پمپ ها و پروتئين هاي خالص مثل وي 100% شركت هاي مختلف و يا اينترا پرو استفاده كنيد .اما در اصل شما اندومزومورف بوده ايد يعني ما بين اندومورف و مزومورف و به طور اكتسابي اندومرف شده ايد . يعني به خاطر برنامه غذايي غلط و .... بدن شما چربي زيادگرفته كه اصلا نگران كننده نيست و اگر حضورا تشريف بياريد دفتر ميتونم به راحتي بدنتان را دگرگون كنم .
پيشنهاد من براي خريد مكمل براتون اين مكمل هاست :
گوتامين
bcaa
آمينو
و يك پروتئين در صد بالا مثل وي اوپتيموم يا وي مكس يا هر پروتئين در صد بالاي ديگه كه اصل باشه .

milad001
۱۳۸۹-۰۲-۳۰, ۰۹:۱۳ بعد از ظهر
با توجه به عكس ها و قد و وزن و سايز هاتون شما اندومورف هستيد و بايد از مكمل هايي نظير آمينو ها bcaa ها ويتامين ها پمپ ها و پروتئين هاي خالص مثل وي 100% شركت هاي مختلف و يا اينترا پرو استفاده كنيد .اما در اصل شما اندومزومورف بوده ايد يعني ما بين اندومورف و مزومورف و به طور اكتسابي اندومرف شده ايد . يعني به خاطر برنامه غذايي غلط و .... بدن شما چربي زيادگرفته كه اصلا نگران كننده نيست و اگر حضورا تشريف بياريد دفتر ميتونم به راحتي بدنتان را دگرگون كنم .
پيشنهاد من براي خريد مكمل براتون اين مكمل هاست :
گوتامين
bcaa
آمينو
و يك پروتئين در صد بالا مثل وي اوپتيموم يا وي مكس يا هر پروتئين در صد بالاي ديگه كه اصل باشه .

با تشكر فراوان از پاسخ بسيار كامل و جامعتان
فقط با توجه به اينكه تيپ بدني ام را اندومورف تشخيص داديد ايا مصرف كراتين را ادامه دهم يا بايد همين الان استپ منم. جالب است بدانيد تنها مكملي هم كه استفاده مي كنم همين كراتين است.

milad001
۱۳۸۹-۰۲-۳۰, ۰۹:۲۰ بعد از ظهر
غذر مي خوام يادم رفت اين سئوال رو در پست قبلي بپرسم كه علاوه بر مواردي كه اشاره فرموديد استفاده از چربي سوز و پاراهورمون را هم توصيه مي كنيد؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۳۰, ۰۹:۳۸ بعد از ظهر
استفاده از چربي سوز زماني بايد انجام شه كه شما هدفتان كاهش وزن و نگه داشتن عضلات باشه . براي همين هست كه هميشه ميگم بهتره مشاوره حضوري باشه .
اگر در حال حاضر از حجم عضلاتتان راضي هستيد و ميخواهيد ديگر چربي سوزي كنيد ميتونيد استارت رژيم بزنيد و مكمل هاي رژيمي و برنامه غذايي رژيمي استفاده كنيد . اما اگر هنوز به فكر افزايش حجم عضلات هستيد بايد همواره در دوران حجم باشيد البته بايد يه چيز هايي را مراعات كنيد مثلا از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد پروتئين زيادي مصرف كنيد و كربوهيدرات را كم كنيد و چربي را قطع كنيد قند مصنوعي هم كلا استفاده نكنيد.
اگر ميتونستيد بيايد دفتر كاملا ميتونستم راهنمايي كنم چون احتياج به سوال و پاسخ داره .

milad001
۱۳۸۹-۰۲-۳۰, ۰۹:۴۳ بعد از ظهر
حتما. تماس مي گيرم باهاتون و هفته اينده خدمتتان مي رسم

hamidbarca
۱۳۸۹-۰۳-۰۳, ۱۱:۴۶ بعد از ظهر
اقا پیمان میخواستم بدونم آجیل برای این تیپ بدنی خوبه یا نه؟البته دو نوع آجیل منظورم هست یکی همین پسته و تخمه و بادوم این چیزها و یکی هم آجیل هندی که تند هم هست.و یه چیز دیگه هم نون تست سوخاری که به صورت آماده هست.آیا چاق کننده هستن یا نه؟اگه در مورد این غذا ها توضیح بدید ممنون میشم

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۰۴, ۱۲:۱۷ قبل از ظهر
حميد جان . من وقتي ميگم مثلا فلان مكمل به اين تيپ توصيه نميشه منظورم اين نيست كه اصلا در هيچ شرايطي استفاده نكنند . بدن انسان به هر چيزي احتياج داره چه اندومورف باشه چه اكتومورف باشه و چه مزومورف . اما اين گروه بايد كمتر از افراد مزومورف و اكتومورف چربي و كربوهيدرات استفاده كنند چون سوخت و ساز بدنشان كمتر از آن دو گروه ديگر است و به راحتي بدنشان چربي ذخيره ميكند . بهترين راه مشاوره گرفتن از يه مربي آگاه به علم روز در مورد برنامه غذايي هستش كه اون هم بايد هر ماه عوض شه نه اينكه هميشه يه نواخت باشه .
اما در كل هر دو نوع آجيلي كه فرموديد از كالري بسيار بالاليي برخوردار ميباشند و توصيه ميشه از اين دسته تنقلات اندومورف ها حدالامكان استفاده نكنند .
مثلا چندي پيش يكي از دوستان اومده بود دفتر مشاوره بگيره وقتي بنده به ايشون پيشنهاد مصرف آمينو مايع كردم ايشون جوري رفتار كرد كه انگار من ميخوام مكمل نا مربوطه به ايشون بدم . ايشون بين مزومورف و اندومورف بود و با توجه به شرايط بنده صلاح دونستم كه يه ايشون آمينو مايع و يه پودر كربو- پروتئين كه 50-50 بود بدم . اما ايشون متاسفانه فقط اومده بود پيش ما كه بگه رفتم پيش مربي و به هيچ يك از صحبت هاي ما گوش نميكرد .
اينه كه واجب دونستم بگم كه ار ما ميگيم مثلا اندومورف ها فلان مكمل را مصرف نكنند به اين معني نيست كه تحت هيچ شرايطي مصرف نكنند .
دوريان يتس هم اندومورف بود اما بدنش هميشه كم چرب بود و در دوره هاب حجم هميشه از پودر هاي 50-50 استفاده ميكرد اما در كنار يه رژيم 30% . پس بسته به شرايط خيلي از چيزها تغيير ميكنه و ايني كه ما ميگيم فقط براي اينه كه يه ذهنيت كلي داشته باشيد .

hamidbarca
۱۳۸۹-۰۳-۰۴, ۱۲:۲۳ قبل از ظهر
ممنون از جواب خوب و کاملتون:صلح:

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۳-۰۴, ۰۷:۱۳ بعد از ظهر
پیمان جان من دو تا سوال دارم :
1-کسی دارای تیپ بدنی آندومورف باشه ایا امکانش هست که به مرور زمان تیپ بدنیش تغییر کنه؟ منظورم بر اثر تمرین مداوم و یا تغییر شرایط تغذیه؟
2- وقتی بدن آندومورف وارد رژیم چربی سوزی میشه و بدن رو کات میکنه ( مثلا" در طول 2 سال 2 بار رژیم چربی سوزی بگیره ) دفعات بعدی چربی کمتری میگیره بدنش؟ یعنی فعالیت تو رشته بدنسازی و ادامه دادن این رشته میتونه باعث بشه بدن شخص اندومورف کمتر چربی بسازه؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۰۴, ۱۰:۲۰ بعد از ظهر
پیمان جان من دو تا سوال دارم :
1-کسی دارای تیپ بدنی آندومورف باشه ایا امکانش هست که به مرور زمان تیپ بدنیش تغییر کنه؟ منظورم بر اثر تمرین مداوم و یا تغییر شرایط تغذیه؟
2- وقتی بدن آندومورف وارد رژیم چربی سوزی میشه و بدن رو کات میکنه ( مثلا" در طول 2 سال 2 بار رژیم چربی سوزی بگیره ) دفعات بعدی چربی کمتری میگیره بدنش؟ یعنی فعالیت تو رشته بدنسازی و ادامه دادن این رشته میتونه باعث بشه بدن شخص اندومورف کمتر چربی بسازه؟
تيپ بدني فقط در دوران زير 20 سالگي ممكنه تغيير كنه و در بالاي 20 سالگي تيپ بدني تغيير نميكنه . دوريان يتس اندومورف بود و هست و اندومورف هم از دنيا خواهد رفت . اما ممكنه يه نفر در زير 20 سالگي اكتومورف باشد اما بعد از 20 سالگي به يه اندومورف تبديل شه . طبيعتا شما با اولين بار كه بدن را كات كامل ميكني چربي هاي انباشه شده از بدو تولدتان تا به حال را ميسوزانيد و اينجوري نيست كه يك ساله شما همان قدر چربي بسازيد . البته اگر مراعات نكنيد و به اين اميد باشيد كه خوب من كه چربي نميسازم پس حسابي هر چي ميخوام بخورم نميشه و شايد با اين طرز فكر بيشتر از قبل هم بسازيد . اما اگر مراعات كنيد ممكنه حتي هميشه بدنتان را خشك نگه داريد مثل دوريان يتس كه هنوز كه هنوزه بدنش خشكه با اين كه اندومورف هستش . خيلي ها فكر ميكنند اندومورف هستند اما ممكنه در اشتباه باشند و يه اكتومورف باشند كه به صورت ژنتيكي چربي نداشته و با تغذيه اشتباه و ... به صورت اكتسابي چاق شده و به اين شخص نميشه بگيم اندومورف . اين ها را مربي آگاه ميتواند ب راحتي تشخيص دهد كه تيپ واقعي بدني شخص چه بوده است . مثلا در استان هاي شمالي اكثر بانوان قبل از ازدواج هيكل مانكن دارند چون مراعات ميكنند اما متاسفانه بعد از ازدواج ديگه اصلا مراعات و .... ميره كنار و بدن را چربي فرا ميگيرد . به اين افراد نميشه گفت اندومورف .در واقع چربي به دست آمده از عادات اشتباه غذايي دليل بر اندومورف بودن افراد نيست . اندومورف ها داراي كمر پهن و لگن بزرگ و استخوان بندي درشت هستند . مانند آقاي رضا زاده .
ممكنه افراد بعد از ازدواج به دليل مسائل زناشويي چربي بدنشان كمتر از زمان مجردي و يا بيشتر شود و اين دليلش تغييرات هورموني در اين افراد ميباشد كه به زمان مسائل زناشويي كاملا مربوط هست و ممكنه اين مسائل باعث بهتر شدن بدن شخص و يا بدتر شدنش بشود كه آن هم بستگي به مربي دارد كه علم آن را كه شخص چه زماني اين مسائل را داشته باشد در اختيار شاگرد بگذارد .

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۳-۰۴, ۱۰:۳۹ بعد از ظهر
چقدر جالب پیمان جان. من همیشه به اشتباه فکر میکردم کسی که آندومورف باشه اگه بدن رو کات کنه حساسیت بدنش برای تجمع چربی خیلی بالا میره. یعنی به محض اینکه شروع کنه به خوردن مجدد به هر شکل به همون اندام قبلی برمیگرده. اگه واقعا" اینطوری باشه کافیه یکبار اصولی و صحیح بدن رو کات کنیم و بعد از اون ادامه تمرینات و رعایت تغذیه. با یه دوره رژیم چربی سوزی میشه تمام چربی بدن رو از بین برد؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۰۴, ۱۰:۵۰ بعد از ظهر
بله . اندومورف هايي را ديده ام كه در مسابقات شركت ميكنند و مقام خوبي هم كسب ميكنند . خواستن توانستن هستش . منظورتون از يه دوره را متوجه نميشم .
اندومورف داريم تا اندومورف چربي سوزي بايد انقدر ادامه پيدا كنه تا شخص به اندام ايده آل خودش برسه . حالا يه بدن اندومورف با 3 ماه رژيم كات ميشه يه بدن ميبينيد با يك سال كات ميشه . بستگي به اندازه چربي زحمت شخص مكمل هاي مصرفيو داروهاي مصرفي . سن . مقدار ترشح تيروئيد بدن و ...... قابل گفتن هستش .
بنده هميشه در مورد رژيم دادن حساس هستم و هميشه سعي كردم قبل از رويت كامل بدن شخص و سوال و پرسش از نزديك برنامه ندهم. هميشه بهترين راه مخصوصا براي رژيم كه حساس هست اينه كه مربي از نزديك بدن را رويت كنه و برنامه ريزي كنه براش .

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۳-۰۴, ۱۱:۰۰ بعد از ظهر
تشکرپیمان جان این مطلبی که گفتی روشنم کرد تنها سوالای باقی مونده اینه که مدت زمان رژیمی که گفتی حد مجازی براش تعریف شده مثلا یه بدن چقدر میتونه تو رژیم بمونه و ایا این طولانی شدن رژیم ضرر جانبی نداره؟( مثلا" رژیم 6 یا 7 ماه )

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۰۴, ۱۱:۰۹ بعد از ظهر
در عكس زير هاشم آگاهي را قبل و بعد از رژيم خود ميبينيد . البته به دليل دير شروع كردن رژيم سختي خيلي زيادي را تحمل كردش و خدا را شكر نتيجه خوبي را هم در مسابقات كشوري كسب كرد (پنجم كشور )

http://www1.upic.ir/images/9w2e6ac2npoxwcmsilk.jpg

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۳-۰۴, ۱۱:۲۵ بعد از ظهر
چه تغییر وحشتناکی کرده! صورتش کاملا عوض شده انگار آدم دیگه ای شده.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۰۴, ۱۱:۳۹ بعد از ظهر
بله . وقتي رژيم ميگيريد چربي تمام بدن ميسوزه . حتي چربي هاي صورت . قشنگي بدنسازي همينه كه رياضت را ميشه از چهره ورزشكاران كاملا تشخيص داد .

bodybuilder
۱۳۸۹-۰۳-۰۵, ۱۲:۰۰ قبل از ظهر
واقعا خیلی تغییر کرده.حتی فرمه پشت بازوهاش هم تویه رژیم تغییر کرده. قبل رژیم چند کیلو بوده؟چند ماه تویه رژیم بوده؟
1-این تیپ بدنی میتونند بعده تمرین از کربوهای ساده استفاده کنند؟
2-من شنیدم بدن بعد از رژیم حساسیتش نسبت به چربی سازی کم میشه یعنی کسی که یکی دو بار رژیم مسابقه ای بگیره بدنش مثله قبلا تویه حجم چرب نمیشه؟آیا این درسته؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۰۵, ۰۵:۰۲ قبل از ظهر
1.بله به شرطي كه در مصرف آن زياده روي نكنه و در دوران رژيم نباشه ميتونه تا حدي از آن استفاده كنه . قبل رژيم 85 كيلو وزن داشت . روز مسابقه 60 كيلوگرم بود . 3 ماه در دوران رژيم بود ولي وحشتناك تلاش كرد تا 3 ماهه به اين بدن رسيد .
2. خير اين مسئله درست نيست . البته كاملا درست نيست . شما توي يه سال خيلي كممتر چربي ميسازي نسبت به چربي اي كه سال ها در بدن شما ذخيره شده بود . مثلا شما براي اولين بار كه رژيم ميگيري خيلي سخت بايد چربي هايي كه سال ها از ابتداي شروع زندگي به دست آورديد را آب كنيد . يه جوان 20 ساله كه ميخواد مسابقه بده چربي ساخته شده طي 20 سال را ميسوزونه و اين خيلي سخته . اما اگر دو سال بعد رژيم بگيره چربي ساخته شده طي دو سال را ميسوزانه .

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۳-۰۵, ۱۱:۰۲ قبل از ظهر
پيمان جان دو تا سوال:
1- از اونجايي كه براي تأمين انرژي حين تمرين، قبل از تمرين بارگيري كربوهيدرات انجام مي شه، آندومورف ها كه بايد مصرف كربوهيدراتشون رو به حداقل برسونن چطور مي تونن اين انرژي رو تأمين كنن؟
2- خود من به عنوان يك آندومورف مصرف چربي و كربوهيدرات رو فوق العاده كم كردم و عمده تغذيه من رو مرغ كباب شده، سفيده تخم مرغ يا گوشت آب پز تشكيل مي ده و نتيجه نسبتاً خوبي هم گرفتم اما با اون چيزي كه انتظار داشتم خيلي فاصله داره، خصوصاً اينكه سرعت چربي سوزيم نسبت به چند هفته اول خيلي كمتر شده. حالا مي خوام بدونم كه براي كات شدن بدن (البته نه الان منظورم بعد از دوران حجمه) بايد مصرف همين غذاهاي كبابي و آب پز رو هم كمتر كنم تا به هدفم نزديك بشم. آيا اين باعث تحليل ماهيچه ها نمي شه؟
البته از اهميت تمرينات هوازي و مصرف چربي سوزها هم مطلع هستم.

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۳-۰۵, ۰۹:۱۲ بعد از ظهر
وقتي در تايپيك اسمه شخصي رو مياري ديگه جايي براي اظهار نظر دوستات نمي زاري .
راستي حسام جان الان تو دوره زماني حجم هستي ؟ چي مصرف مي كني ؟

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۳-۰۵, ۰۹:۱۷ بعد از ظهر
بله . وقتي رژيم ميگيريد چربي تمام بدن ميسوزه . حتي چربي هاي صورت . قشنگي بدنسازي همينه كه رياضت را ميشه از چهره ورزشكاران كاملا تشخيص داد .
پيمان جان اگه امكانش هست درباره اين دوره اي كه آقا هاشم رفته بيشتر توضيح بده مثله هزينه اي كه كرده ؟ برنامه تمريني ؟ مكمل هايي كه مصرف كرده و ....

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۰۶, ۰۴:۳۱ بعد از ظهر
پيمان جان اگه امكانش هست درباره اين دوره اي كه آقا هاشم رفته بيشتر توضيح بده مثله هزينه اي كه كرده ؟ برنامه تمريني ؟ مكمل هايي كه مصرف كرده و ....
برای کات کردن بدن دوره نمیرن رژیم میگیرن . ایشون نزدیک به تقریبا یک ملیون هزینه آماده سازیش برای مسابقه شد (البته رژیمش ) برنامه تمرینیش هر دو هفته تغییر میکرد . مکمل هایی هم که مصرف کرده بود چندین بار تغییر کرد . در کل در مورد کات کردن نمیشه توی سایت توضیح کامل داد چون شاید 4-5 صفحه باید در موردش صحبت کنم تازه باز هم خواننده نمیتونه کلا متوجه شه که چه کار باید کرد . چون رژیم هر تی÷ بدنی با هم فرق داره . رژیم فرد حتی باید بر حسب خلق و خوی طرف تغییر کنه افراد تند خو یه رژیم باید بگیرن افراد عادی یه جور دیگه . موقعیت و ... تاثیر بر تنظیم برنامه داره ÷س نمیشه من اینجا توضیح بدم و هر کس که آن را انجام داد بدنش مثل این آقا بشه اگر اینطور بود که یه کتاب نوشته میشد و طرف بر حسب کتاب به راحتی مرفت و مسابقه میداد . رژیم خیلی حساسه و کلی دنگ و فنگ داره . اما بعدا سعی میکنم براتون تا حدی در مورد چگونگی رژیم های مسابقات توضیح بدم .

پيمان جان دو تا سوال:
1- از اونجايي كه براي تأمين انرژي حين تمرين، قبل از تمرين بارگيري كربوهيدرات انجام مي شه، آندومورف ها كه بايد مصرف كربوهيدراتشون رو به حداقل برسونن چطور مي تونن اين انرژي رو تأمين كنن؟
2- خود من به عنوان يك آندومورف مصرف چربي و كربوهيدرات رو فوق العاده كم كردم و عمده تغذيه من رو مرغ كباب شده، سفيده تخم مرغ يا گوشت آب پز تشكيل مي ده و نتيجه نسبتاً خوبي هم گرفتم اما با اون چيزي كه انتظار داشتم خيلي فاصله داره، خصوصاً اينكه سرعت چربي سوزيم نسبت به چند هفته اول خيلي كمتر شده. حالا مي خوام بدونم كه براي كات شدن بدن (البته نه الان منظورم بعد از دوران حجمه) بايد مصرف همين غذاهاي كبابي و آب پز رو هم كمتر كنم تا به هدفم نزديك بشم. آيا اين باعث تحليل ماهيچه ها نمي شه؟
البته از اهميت تمرينات هوازي و مصرف چربي سوزها هم مطلع هستم.

1. حسام جان بارگیری کربوهیدرات زمانی انجا میشه که بدن 3-4 روز حداقل بدون کربوهیدرات را سپری کرده باشد و بعد از آن میشه بارگیری کرد و بارگیری کربوهیدرات فقط قبل از مسابقات به مدت یک الی دو روز انجام میشه . به تامین انرژی برای تمرین بارگیری نمیگن . حسام جان وقتی بدن انرژی لازم را داشته باشه که دیگه از انرژی میسوزونه و به سراغ چربی ها برای سوزوندن نمیره . پس تنها راه سوزاندن چربی بدن همین محدود کردن کربوهیدرات هاست . البته شما قبل از تمرین میتوانید مقدار زیادی میوه بخورید که هیچ لطمه ای به رژیم شما نمیزند من در دوران آمده سازی روزی 1-2 کیلو سیب و پرتغال میخوردم . در کل انرژی زخیره شده بیش از حد در بدن تبدیل به چربی میشه .
2.مصرف پروتئین را برای مسابقه دادن بلاتر هم باید ببرید . مصرف پرووتئین به چربی سوزی هیچ ربطی ندارد . حتی اگر شما روزی 10 کیلو سینه مرغ هم بخورید اما رژیم را رعایت کنید باز هم کات میشوید . همانطور که بارها گفته ام علم پزشکان تغزیه به همین دلیل ناقص است که همه چیز را بر حسب کالری میسنجند اما بدنسازان بر حسب پروتئین و کربوهیدرات و چربی و .... .لازم به ذکر است که دوریان یتس در رژیم های قبل مسابقه روزی 6 گرم پروتئین به ازای هر کیلو از وزن بدنش مصرف میکرد یعنی سه برابر نیاز .

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۳-۰۸, ۱۰:۲۷ قبل از ظهر
وقتي در تايپيك اسمه شخصي رو مياري ديگه جايي براي اظهار نظر دوستات نمي زاري .
راستي حسام جان الان تو دوره زماني حجم هستي ؟ چي مصرف مي كني ؟
ببخشيد ديگه، آدم وقتي 300 تا پست بزنه يكي دو تا سوتي دادن طبيعيه:سوت:.
من الان تو حجم هستم اما چون بعد از چند سال تمرين رو شروع كردم، كمي چربي اضافه داشتم كه خوشبختانه با رژيم و تمرينات هوازي خيلي بهتر شده.
در مود مكمل هم كه فعلاً چيزي مصرف نمي كنم و بيشتر روي تغذيه تمركز كردم. ولي به زودي مي خوام وي 100% و نيتروكسيد مصرف كنم.:چشمک:
دنيا فقط حجم خشك.:صلح: