PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهانه اي براي باختن

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۳, ۱۱:۱۶ قبل از ظهر
حتما افراد زيادي را ديده ايد كه تا صحبت از مسابقات مياد ميگن پول نداريم و يا .... . توي صحبت اين افراد اگر بنشينيد از بين صحبت اين افراد ميشه صحبت اين افراد ميشه فهميد كه اين افراد يا فكر ميكنند كه عضلات را بايد از سوپر ماركت كيلويي خريد يا اينكه ساختار و مدل عضلات را بايد خريداري كرد .
اين افراد يا واقعا ابله تشريف دارند و يا اينكه ميخواهند براي بي استعدادي و يا كار خود توجيه بياورند .
امروز من به يكي از اين افراد برخورد كردم كه از روي ناآگاهي اين حرف را ميزد وگرنه اصلا بدنساز نبود . اينجا اين صحبت پيش مياد كه اين فرد اين صحبت را روي چه حساب كرده است ؟
بزاريد جريان را كامل براتون تعريف كنم . توي پارك نشسته بودم و دو نفر اومدن نشستن كنار من . يكيشون مثل اينكه مسابقه داده بود و توي كرج اوت شده بود. اون يكي كه اصلا بدنساز نبود برگشت به اين آقا گفت دفعه بعد خواستي شركت كني بيشتر هزينه كن كه نتيجه بهتري بگيري .
وقتي ايشون داشت عكساش رو نشون ميداد گفتم ميشه ببينم ؟ گفت بله . عكساش رو كه ديدم ديدم كه ايشون هم كاتش از رقبا بيشتر بود و همك حجم بدنش بهتر بود . اما دريغ از تناسب .
ايشون توي مسابقات كرج اوت شده بود . .
همين موقع بود كه برگشتم ازش پرسيدم چه قدر هزينه كردي ؟
گفت نزديك 10 مليون تومان .
برگشتم به خودش گفتم فكر ميكني نفري كه اول شده چرا اول شده ؟
ايشون گفت خوب بيشتر خرج كرده ديگه !!!!
در گوشش گفتم به خاطر اين يارو اين حرف رو زدي يا واقعا فكر ميكني اينجوريه ؟
گفت واقعا هر كي بيشتر خرج كنه مقام بهتر ميگيره ديگه .
همون موقع عكسم رو بهش نشون دادم گفتم فكر ميكني چه قدر خرج كردم ؟
گفت مال چه مسابقه اي هستش ؟
گفتم كشوري .
گفت چندم شدي ؟
گفتم چي كار داري ؟ از روي بدنم بگو چه قدر خرج كردم ؟
گفت 15 مليون .
بهش گفتم به نظرت بدن من بهتر از تو بوده ؟ گفت آره خوب بيشتر خرج كردي ديگه 15 مليون خرج كردي حداقل !!!!
گفتم آخه كي اين حرف رو زده كه من 15 مليون خرج كردم ؟
گفت معلومه ديگه كسي كه مجوز كشوري ميگيره بالاي 10-12 تومان خرج كرده .
گفتم نه داداش من فقط هفتصد تومان خرج كردم . اون آقايي هم كه توي وزن شما بود و اول شد توي كشوري كنار من ايستاد و متاسفانه اوت هم شد . گفتم اجازه دارم وقتت رو بگيرم ؟
گفت بفرماييد .
گفتم آقاي عزيز ماركوس رول رو ميشناسي ؟
گفت آره .
گفتم بهترين مقامش چندم بوده توي مستر المپيا ؟
گفت ششم .
گفتم خوب تقريبا درست گفتي .
گفتم به نظرت چرا ايشون با اينكه حجمش و وزنش از همه بيشتره از خشكي هم كم نداره اول نشده ؟
گفت خوب بدنش بيريخته ديگه .
گفتم بي ريخت يعني چي گفت يعني تناسب نداره .
گفتم آفرين .
رو كردم به اون شخصي كه تا به حال دستش به وزنه نخورده بود . گفتم آقا يه نظرت مناركوس رول چيكار بايد كنه كه دفعه بعد اول شه ؟ گف بيشتر خرج كنه !!!!
گفتم واقعا جاي تاسف داره كه خود ما بدنسازا انقدر بهونه هاي من دراوردي از خودمون دراورديم كه شما فكر ميكني عضلات و حتي تناسب بين عضلات را كيلويي ميفروشند .
گفت پس چه جوريه ؟
گفتم دوست خوبم تناسب و زيبايي با تلاش و زحمت به دست مياد . من فقط هفتصد خرج كردم اما تا كشوري هم رفتم . 3 تا مقام قهرماني بين مناظق اوردمو......... .
ايشون هم شاخ دراورده بود و ميگفت امكان نداره .
حالا روي من به شماست خواننده گرامي . بياييم رو راست باشيم و ضعف هاي خودمان را گردن بي پولي نندازيم وگرنه مثل اين آقا ميشيم و اگر 10 مليونم خرج كنيم بازم ببازيم ميگيم به خاطر خرج كمتر بود و خودمان را مسخره خاص و عام ميكنيم .
اميدوارم به جايي برسيم كه جنبه برد و باخت داشته باشيم و هرگز نگوييم كه اگر خرج بيشتر ميكردم اول ميشدم .
با اينكار زحمات قهرمانان ارزشمندي همچون علي تبريزي و محرم پناهي و بيت الله عباسپور و ..... را زير سوال ميبريم و بس .
بياييد با خودمان صادق باشيم و قبول كنيم كه برطرف كردن ضعف هاب بدن فقط با زحمت و تمرين درست و تمركز روي نقاط اصلي بدن درست ميشه .
مسابقه دادن براي كارگري ماهي 300 تومان درامد داشته باشه و متاهل هم باشه شدنيه حتي در حد كشوري .

محمد حسینی
۱۳۸۹-۰۱-۰۳, ۰۲:۰۹ بعد از ظهر
به نظر من همه بچه هاي سايت رو سر حال كردي و يه جوري ترسشون و از مسابقه انداختي
دمت گرم ‍يمان جان
ايشاا... زير نظر خودت ثابت مي كنم كه با خرج كم هم ميشه رفت مسابقه و مقام هاي خوبي هم آورد

mahmoud
۱۳۸۹-۰۱-۰۴, ۰۴:۲۷ بعد از ظهر
واقعا تشکر میکنم ازشما این مسئله باور کنید روزی 10 بار برای من پیش میاد واقعا جای تاسف داره کسی که 1 سال سابقه تمربن داره با دیدن بدن من بر میگرده میگه استروئید چی مصرف کردی یا اینکه پولداری؟ حقیقت اینه همینجور که اقا پیمان گفتن كه عضلات را نمیشه از سوپر ماركت كيلويي خريد يا اينكه ساختار و مدل عضلات را نمیشه خریداری کرد خود اقا پیمان برای مثال 5 سال سابقه تمرین دارن یا دیگر قهرمان ها مثل اقای تبریزی فکر میکنم بالای 15 سال سابقه دارن پیشرفت زمانی به دست میاد که ادم از تفریحاتش بزنه و نظم داشته باشه تو تمریناتش نه اینکه فقط پول یا اینکه با یه دوره واقعا این پست که اقا پیمان نوشتن از حقیقت هایی هست که روزمره واسه خودمم پیش میاد واقعا باید شجاع بود و نترسید از مسابقات کسی که میتونه و استعدادش رو داره باید بیاد رو سن و خودشو نشون بده

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۵, ۰۸:۵۸ بعد از ظهر
هميشه همين هست . البته بيشترش تقصير خود ما بدنساز ها هم هست . خيلي ها وجود اين رو ندارن كه بگن رقيبام از من بهتر بودن و مباركشون باشه و براي باختشون دليل ميارن ميگن اگر بيشتر خرج ميكرديم فلان ميشديم . همش ميوفته گردن خرج كردن . از همه چيز مهم تر تلاش افراده . علم مربي و خيلي چيزهاي ديگر هم مهم هست .

bodybuilder
۱۳۸۹-۰۲-۱۸, ۱۲:۳۳ قبل از ظهر
الان که دیگه همه فکر میکنند فقط پول هست که طرف رو قهرمان کرده. اما واقعیتش اینجوری نیست. این صبر و تلاش و سخت کوشی و ریاضت کشیدن ها و علم و و ... هست که یک نفر رو تبدیل به قهرمان میگنه نه پول..
خداییش نمیشه گفت پول هیچ اهمیتی نداره.پول هم در درجه های بعدی قرار میگیره. کسی که پول داشته باشه سوما و IGF-1 و ... بزنه خیلی کارش جلو میوفته و خیلی هم پیشرفت میکنه ولی اینا در صورتیه که طرف علم و تلاش و سختی و ... رو هم داشته باشه.
کسی که خدا تومن خرج کنه ولی علم و عشقه به این ورزش و ریاضتی در کار نباشه چیزی نصیبش نمیشه.