PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اين ورزش نامرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۱:۱۶ بعد از ظهر
اين ورزش نامرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با سلام خدمت تمام شما دوستان عزيزم .
حتما بارها و بارها شنيده ايد كه برخي افراد ميگويند اين ورزش نامرده .
بعيد ميدونم كسي اين حرف را نشنيده باشد .
وقتي از اين افراد ميپرسيم كه چرا اين حرف را ميزني جوري سخن ميگويند كه انگار دو يا سه ار روني كولمن افسانه اي را شكست داده اند و آخرت اين ورزش هستند .
چندي پيش به يكي از اين افراد كه يكي از دوستان صميمي قديمي خود بنده هست برخوردم ايشون گفت اين ورزش نامرده .
گفتم چرا ؟
گفت چون تا يه سرماخوردگي كوچولو ميگيري كلي افت ميكني .
گفتم همين ؟
گفت نه دلايلم زياده .
گفتم بگو دوست دارم بشنوم شايد منم بعد از شنيدن با تو هم عقيده شدم .
شروع كرد به صحبت كردن .
گفت يكي از دلايلش همون مريض شدنه كه گفتم .
دليل بعدي اينه كه منو ببين !!! من الان يك سال نميشه گذاشتم كنار ببين چه قدر افت كردم !!!
گفتم خوب ديگه ؟؟؟؟
بازم بگو .
گفت دليل بعديش اينه كه وقتي ميري مسابقه هيچي بهت نميدن . اين همه خرج ميكني آخرشم هيچي .
گفتم ديگه ؟
گفت كافي نيست ؟
گفتم ميخوام همه اش را بدونم .
گفت من پرسيدم گفتن وقتي ول ميكني عضلاتت تبديل به چربي ميشه و آويزان ميشه و .......
گفتم ديگه ؟
گفت اين كه توي ايران هيچ ارزشي براي اين ورزش قائل نيستن .
گفتم بازم بگو ميخوام همه دلايلت رو بدونم .
گفت ديگه دليلي ندارم !!!!
گفتم خوب حالا اجازه بده من بهت ثابت كنم كه اين ورزش ما نيست كه نامرده بلكه خود ماها كه اينورزش را رها ميكنيم نامرديم .
يك دفعه جا خورد .
گفت بگو .
گفتم به نظرت فوتباليستي كه شماها براش ما تحتتان را پاره ميكنيد و ورزشكار ميناميدش اگر مريض بشه مثل زمان سلامتي كامل بازي ميكنه ؟ اگر بازيكن هر ورزش تيمي سرما بخوره حتي به روي زمين براي انجام مسابقه نمياد اگر هم بياد افت شديدش كاملا محسوسه . غير از اينه ؟ قبول كرد كه درسته .
گفتم يه نگاه به علي پروين و ناصر حجازي و خيلي هاي ديگه بنداز اگر اين دوستان الان هم بازي كنند ميتونن مثل زمان اوجشان كه تمرين داشتند بازي كنند ؟ گفت خير . گفتم چرا ؟ گفت چون پير شده اند و ......
گفتم باشه حق رو ميديم به تو اما اگه اين دوستان جوان هم بودند اما يكسال پاشون به توپ نخورده بود حتي توي دسته سه ميتونستن خود نمايي كنند ؟ گفت خير . گفتم پس ديدي هر ورزشي را رها كني بايد انتظار افت شديد داشته باشي اما ما ايراني ها چون ظاهر بين هستيم افت بدنسازي را فقط ميبينيم .
درسته ؟ گفت بله حق با شماست .
دليل بعدي ايشون اين بود كه اين ورزش مال پولداراست .گفتم تو كه الان خيلي وقته كرج زندگي ميكني چرا اين حرف رو ميزني ؟ گفتم زندگي بيت الله عباسپور را شنيدي ؟
گفت آره .گفتم ميدوني كه خونه پدريشون رو فروختن ؟ گفت آره .
گفتم اين آقا اگر پولدار بود براي مسابقه خانه پدري ميفروخت ؟ گفت نه .
گفتم پس چرا اينكار را كرده گفت ديوانه بوده . گفتم به عاشق هم ميگن ديوانه . درسته ؟ گفت بله . گفتم پس ديوانه ورزش بوده و تو نبودي پس فرق ما و اون همينه .
گفت بله درسته .
گفتم دليل ديگرت باند بازي بود .گفت آره . گفتم تو يه رشته به من معرفي كن كه توش باند بازي نداشته باشه . موند جواب بده . و قبول كرد كه توي اين مورد هم حق با منه .
گفتم دليل ديگري داشتي و اين هم اين بود كه وقتي ميري مسابقه هيچ چيزي بهت نميدن .
گفتم آيا اين ورزش را انجام ميدي تا اين كه پولدار شي ؟ يا اين كه براي اثبات خودت ورزش ميكني ؟
گفت خوب پولم مهمه . گفتم ببين به نظرت چرا الان همه سوسول شدن ؟ از همين فوتباليستا و بازيگرا الگو ميگيرن . درسته ؟
گفت آره .
گفتم چه چيزي با ارزش تر از اينه كه تو افتخار كني كه حداقل ظاهرت مثل مرد هستش و خيلي ها حتي همين ظاهر مردانه را هم ندارند . وقتي توي خيابون ميري ورزشكار بودنت مشخصه و .... اما اين رو قبول دارم كه ايران را دارن از پهلوان پروري با همين بها ندادن به اين ورزش و ورزش هاي نشابه ديگر خارج ميكنند .
دليل بعدي ايشون دوپينگ بود .
گفتم ما طي 4 سال از تاسيس فدراسيون تا به حال دو نفر از بين بزرگان پاورو پرورش فوت داشتيم كه يكي از اين عزيزان هنوز مشخص نيست به خاطر دوپينگ فوت كرده يا خير . اما 17 فوت كه به خاطر ايست قلبي بوده در فوتبال و فوتسال كشورمان در همين سال 88 داشته ايم اونم توي زمين و در حين بازي . آيا باز هم ميگي دوپينگ در پرورش اندام بيشتره ؟
جوابي نداشت و سرش را تكون داد .
اميدوارم با خواندن اين داستان واقعي خيلي از دوستاني كه براي رها كردن اين ورزش اين دلايل ( توجيهات ) را مياورند با خودشان بازي نكنند و به اين ورزش زيبا ادامه دهند .

به خدا من خيلي چيزها از اين ورزش به دست آوردم كه متاسفانه خصوصيه و نميتونم به بان بياورم اما براي من از ملياردها تومان با ارزش تره .
اميدوارم اين ارزش ها نصيب همه شما عزيزان بشه .
موفق و مويد باشيد .

JacksoN
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۱:۳۰ بعد از ظهر
حالا من از شما 2 سوال بپرسم
1.چرا شما به همه کمک میکنید و ومثل خیلیا با خودتون نمیگید چرا بگم بره خودش یاد بگیره یا اینکه بگید اگه بگم رو دستم پا میشه ؟
2.اگه یکی بیاد پیشتون بگه من وضع مالیم خوب نیست میخوام واسه مسابقات آماده شم خدایی گفتم خدایش حاضرین ازش پولی نگیرین؟و فقط کمکش کنین ؟(یا مثل آقای .... حق ویزیت 100 یا 200 تومنی میخواید)

navid_a
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۱:۳۲ بعد از ظهر
درود به شما پیمان جان که هم جواب سوالایی که ممکنه بعضی ها تو ذهنشون دارن رو شفاف دادی هم نشان دادی که باید هر کس در رشته ی ورزشی خودش جدی باشه تا بتونه نتیجه بیاره.مثله همین بدنسازی.آدم باید ریاضت بکشه تا به اون هدفی که میخواد برسه.:گل رز:

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۱-۰۶, ۰۲:۲۹ بعد از ظهر
من هم با آقا پیمان هم عقیده هستم. اصولا" این خوی انسانی در خیلی از مردم وجود داره (بویژه ایرانیان عزیز) که تمایل دارن خیلی زحمت نکشن و به بهترین نتایج برسن!
این قانون زندگیه که هر چقدر به این دنیا و زندگی انرژی بدی به همون اندازه به خودت این انرژی رو به شکل دلخواه برمی گردونه. در جواب یکی از دوستان هم که گفته اگه یکی وضع مالیش خوب نباشه و بخواد دنبال مسابقه باشه و . . . این رو بگم که همه انسانها به همه خواسته هاشون نخواهند رسید همینطور که تو کشور ما خیلی ها از هوش سرشاری برخوردار هستن ولی به دلیل اینکه در مناطق دور افتاده ای زندگی می کنن نمی تونن به مدارج بالای علمی دست پیدا کنن. اما همونطور که اقا پیمان بیت اله عباس پور رو مثال زد گاهی عشق به یک موضوع شرایط رو تغییر میده بیت اله عباس پور خونشو میفروشه. ادیسون تا 29 سالگی از طرف خیلی از اطرافیانش طرد میشه و دوریان یتس زندگیش رو وقف پرورش اندام میکنه.اما پایان زندگی همه این انسانها نمادین و زیباست. خودم بارها و بارها عکسهای بدنسازهای معروف رو نگاه کردم فیلمای تمرینشون رو دیدم به نظر من زیبا تر از این اندامهای تراشیده شده اراده ای هست که فرد رو به اینجا رسونده! مطمئن باشید تو همین رشته پرورش اندام هر چقدر خرج کنی بازهم به ریاضت کشی و تحمل سختی احتیاج داره
اگر اینطور نبود این ورزش هیچ لذتی نداشت.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۱-۰۷, ۱۰:۳۳ قبل از ظهر
حالا من از شما 2 سوال بپرسم
1.چرا شما به همه کمک میکنید و ومثل خیلیا با خودتون نمیگید چرا بگم بره خودش یاد بگیره یا اینکه بگید اگه بگم رو دستم پا میشه ؟
2.اگه یکی بیاد پیشتون بگه من وضع مالیم خوب نیست میخوام واسه مسابقات آماده شم خدایی گفتم خدایش حاضرین ازش پولی نگیرین؟و فقط کمکش کنین ؟(یا مثل آقای .... حق ویزیت 100 یا 200 تومنی میخواید)

1. حقيقتش اينه كه من از اول به اين ورزش عشق داشتم و برام حكم ناموس رو داره چون همانطور كه بارها گفتم براي من خيلي چيزها به ارمغان اورده . چيز هاي معنوي . نميدونيد چه لذتي داشت وقتي شاگردم توي رده سنگين وزن كشور پارسال مقام پنجم كشور رو اورد . نميدونيد چه لذتي داره زماني كه روي سن هستي و ميدوني كه كنار بهترين نفرات كشورت در يه رده ايستادي تا مقايسه بشي و ......... . به خدا خيلي لذت بخشه . لذتي كه مانند اون امكان نداره . به خدا يه چيزي بگم شايد باور نكنيد اما حوس رژيم گرفتن كردم . حوس مسابقه دادن كردم . همينطور حوس كردم دوستانم رو روي سكوي قهرماني ببينم . به خدا آرزومه بچه هاي اين سايت رو در رده هاي جهاني ببينم و براي من اين يه افتخار بزرگه . دوست دارم به اين ورزش خدمت كنم به هر نحوي چون اين ورزش به من خدمت كرد و خيلي چيزها به من هديه داد . حتي از باختناش هم لذت ميبرم چون برام درس زندگي بوده گاهي مستقيم و گاهي غير مستقيم . دوست دارم كمك ديگران كنم چون شايد چيزي به دست نياورم اما چيزي هم از دست نخواهم داد . براي همين دوست دارم همه از اين لذت ها استفاده كنند و همه اون چيزهايي را كه ميگم تجربه كنند .
2. فكر ميكنم قسمتي توي سايت به عنوان مشاوره حضوري رايگان زده باشم . اون قسمت را (پست يك) مطالعه كنيد .