PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رشد سریع برای مبتدی هابا برنامه تمرینی لی هنی

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۲-۰۱, ۰۶:۴۵ بعد از ظهر
سلام :گل رز:
رشد سریع برای مبتدی ها با برنامه تمرینی لی هنی

چون هنوز خدا رو شکر هر روز دوستان جدیدی به سایت ما اضافه می شن و به صورت طبیعی دنبال گرفتن برنامه تمرینی برای شروع یا پیشرفت سریع می باشند تصمیم گرفتم مطلب قابل توجهی که خودم 100% باهاش موافق هستم رو که از یکی از نشریات استخراج کردم در خدم دوستان خودم می زارم تا انشالله مورد توجه قرار بگیره .

البته بدلیل وجود بعضی استعدادهای بدنی خاص مراجعه به مربی خوب و با تجربه الزامیست
برنامه پیشنهادی لی هنی برای یک بدنساز مبتدی که بخواهد سریعترین رشد عضلاتی را داشته باشد موضوعی است که از این قهرمان سیه چرده که مالک 8 عنوان قهرمانی رقابتهای مستر المپیا و مرد اسطوره ای پرورش اندام جهان بوده سوال شده که پاسخ این قهرمان بسیار جالب بوده :

سادگی راز موفقیت در بدنسازی است هم برای بدنسازان مبتدی هم برای افراد با تجربه . از توهمات غلط در مورد تمرین اجتناب کنید . از حرکات پایه استفاده کنید و برنامه تمرین را سده در نظر بگیرید تنها با 2 حرکت هر بخش از بدن شروع کنید بجز ساق پا که فقط یک حرکت کافی است.
پس از 2 ماه تمرین می توانید سومین حرکت را برای سینه ، پشت و پا اضافه کنید ولی تنها پس از 3 ماه مجازید حرکت سومی را برای بخشهای دیگر بدن مثل بازو و سرشانه اجرا کنید.
حرکاتی کهمن پیشنهاد می کنم شما را به سمت تعادل هدایت می کند، وزنه را حس کنید و حرکت آنرا کنترل کنید.
سعی کنید تا بطور پیشرونده ای قدرت بیشتری را در تکرار های خود بکار بگیرید. از روش هرمی در تمرینات استفاده کنید.

برنامه تمرین

سینه

پرس سینه هالتر 4*6- 8
پرس بالا سینه هالتر 4*6-8
قفسه بالا سینه دنبل 3*10-12

پشت
کشش سیمکش از بالا دست باز 4*10-8
زیر بغل هالتر خم 4*8-10
کشش قایقی سیمکش 3* 8-10

سرشانه
پرس سرشانه با هالتر 4*8-10
نشر طرفین با دمبل 4*10-12

جلو بازو
جلو بازو هالتر ایستاده 4*6-8
جلو بازو دمبل لاری 4*10-12
جلو بازو سیمکش 4*10 12

پشت بازو
کشش سیمکش جفت دست 4*10-12
پشت بازو هالتر خوابیده 4*8-10
پشت بازو دمبل تکدست 4*8-10

پاها
جلو پا ماشین 4*12-15
اسکوات 4*8-10
پرس پا 4*8-10
پشت پا خوابیده 4 *10-12

ساق
ساق پا ایستاده 4*20

شکم
شکم خلبانی 4*20
کرانچ 4*20

الگوی تمرینی
اگر فقط 3 روز در هفته تمرین می کنید
شنبه عضلات بالا تنه
یکشنبه استراحت
دوشنبه عضلات پایین تنه
سه شنبه استراحت
چهارشنبه عضلات بالا تنه
پنج شنبه استراحت
جمعه عضلات پایین تنه
برای رشد سریعتر در هفته
روز اول سینه جلو بازو شکم
روز دوم سرشانه و پشت
روز سوم پا ، پشت بازو ، شکم
روز چهارم استراحت
روز پنجم تکرار پروسه

sara65
۱۳۸۹-۰۲-۲۴, ۱۱:۳۹ بعد از ظهر
بعضی از حرکات نا اشنا هست:ناراحت:مثل کرانچ کشش قایقی

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۲-۲۴, ۱۱:۴۷ بعد از ظهر
بعضی از حرکات نا اشنا هست:ناراحت:مثل کرانچ کشش قایقی
کرانچ یکی از حرکات تقویت عضلات شکم (تمرکز بیشتری روی 4عضله بالایی داره) هستش شبیه به دراز نشست با این تفاوت که در کرانچ نیمی از بالاتنه رو از سطح زمین جدا میکنید در این حالت مرکز کمر شما هنوز روی زمین و نیمه بالایی بالاتنه رو به داخل خم میشه. میتونید این حرکت رو در حالتی که پاها هم سطح بدن روی زمین هستن اجرا کنید و یا پا روی سطح بالاتری از زمین قرار بگیره و تنه روی زمین. حرکت کشش قایقی هم برای زیربغل هستش و با دستگاهی به همین اسم (زیربغل قایقی) اجرا میشه. حرکتی شبیه به پارو زدنه.

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۲-۲۵, ۱۰:۳۷ قبل از ظهر
بابا سارا خانوم ماشاالله شما سوالات زيادي در ذهنتون هست البته اشكالي نداره ولي اميدوارم بهشون كوش بديد و حداكثر استفاده رو بكنيد از پيشرفتتون هم خيلي خوشحالم فقط يه موقع جاي ما ها رو نگيري :خنده:
پاسخ امين جان هم بسيار كامل و شفاف بود اميدوارم كه الان ديگه منظور كامل من رو از ايجاد گروه كاربران فعال درك كرده باشي :گل رز:

misaghsat
۱۳۸۹-۰۲-۲۶, ۱۲:۳۵ قبل از ظهر
من این برنامه رو از امروز شروع کردم
مبتدی هم هستم
برای مدت چند ماه باید ادامه بدمش ؟

mahdij
۱۳۸۹-۰۲-۲۶, ۰۲:۵۰ قبل از ظهر
تصاویر کرانچ
http://www.bodybuilding.com/fun/2002/crunches1.jpg
http://www.bodybuilding.com/fun/2002/crunches2.jpg

برنامه های بدنسازی معمولا دوره ای بوده ومدت زمان 45 روزه(6 هفته ای) برای آن در نظر می گیرند.

sezarsf
۱۳۸۹-۰۲-۲۹, ۰۷:۴۱ بعد از ظهر
کرانچ با دستگاه فشارش خیلی بیشتره

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۲-۲۹, ۱۰:۲۸ بعد از ظهر
ببخشيد ولي بنظر من اگر حركت كرانچ بر روي زمين و بدون دستگاه البته بطور كاملاً صحيح انجام بشه بيشترين فشار رو داره حتي بيشتر از دستگاه

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۲-۲۹, ۱۱:۵۱ بعد از ظهر
ببخشيد ولي بنظر من اگر حركت كرانچ بر روي زمين و بدون دستگاه البته بطور كاملاً صحيح انجام بشه بيشترين فشار رو داره حتي بيشتر از دستگاه
شدیدا" موافقم. وزنه های آزاد و همینطور حرکاتی که روی دستگاه انجام نمیشه دامنه حرکتی بیشتری دارن و فشار زیادی وارد میکنن. دستگاه ها برای افزایش قدرت اولیه در حرکات و جا افتادن حالت صحیح حرکت در بدن نقش بیشتری دارن.