PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات مربوط به آسیب دیدگی

imanfitness
۱۳۸۹-۰۳-۱۰, ۰۸:۵۷ قبل از ظهر
هر گونه سوال در مورد آسیب دیدگی را در این تاپیک مطرح کنید.

imanfitness
۱۳۸۹-۰۳-۱۰, ۰۹:۰۱ قبل از ظهر
یه مدتی هست که هر از چند وقتی یه بار تو تمرین بخصوص تمرین سینه)عضله میانی ترپز در سمت چپ بدنم میگیره بطوریکه گردنمو تکون میدم درد میگیره.در واقع درد رو تو همین ناحیه کمر احساس می کنم.

sezarsf
۱۳۸۹-۰۳-۱۰, ۰۴:۲۸ بعد از ظهر
منم یه یک دو روزی هست که مچ دست چپم اذیت میکنه مخصوصا تو پرس سینه

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۳-۱۰, ۰۴:۴۴ بعد از ظهر
منم یه یک دو روزی هست که مچ دست چپم اذیت میکنه مخصوصا تو پرس سینه
از دستكش هم استفاده مي كني؟ يك دستكش مناسب كه كفي نرمي داشته باشه و يك مچبند خيلي مي تونه كمكت كنه.

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۳-۱۰, ۰۴:۴۶ بعد از ظهر
یه مدتی هست که هر از چند وقتی یه بار تو تمرین بخصوص تمرین سینه)عضله میانی ترپز در سمت چپ بدنم میگیره بطوریکه گردنمو تکون میدم درد میگیره.در واقع درد رو تو همین ناحیه کمر احساس می کنم.
ايمان جان قبل از تمرين با ميله خالي كول ليفت بزن در حدي كه گرم بشه، فكر كنم جواب بده.

mamad
۱۳۸۹-۰۳-۱۰, ۰۵:۱۱ بعد از ظهر
از پماد فلفل کاپساین یا کاپکس استفاده کن. فقط داداش مواظب باش زیاد نزنی چون اونقدر سوزش میاره که تا مریخ میری وبر می گردی مخصوصا کاپساین که فلفل قرمزه.به اندازه ی 3 تا 4 نخود روی محل اسیب دیدگی بزن و خوب مالشش بده.
موفق وسلامت باشی.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۱۰, ۰۶:۴۱ بعد از ظهر

ايمان جان شما به احتمال زياد دچار پارگي خفيف عضله سينه شده ايد چون بنده هم اين مشكل را سال 85 داشتم و به مرور زمان حل شد . براي من حدود دو ماه طول كشيد تا كاملا خوب شه . به شدتي بود كه من كه پرس بالا سينه 90 كيلو ميزدم نميتونستم بيشتر از 30 كيلو بزنم .

imanfitness
۱۳۸۹-۰۳-۱۰, ۰۷:۱۸ بعد از ظهر
والا نمیدونم.آخه دردهم ندارم.دیروز 135 کیلو پرس با 4 تکرار زدم البته تکنیک منفی بود(حدودا 10 ثانیه)بعدشم بقیه حرکتهای سینه.بلافاصله سراغ پشت بازو رفتم و تو ست چهارم نمیدونم چی شد که حریف تمرینی کمک نداد .برای اینکه وزنه به سرم برخورد نکنه مجبور شدم فرم حرکت رو خراب کنم(پشت بازو خوابیده).همونجا بود که این عضله گرفت.

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۳-۱۰, ۰۹:۲۱ بعد از ظهر
ممنون از آقا ایمان تاپیک خیلی خوبیه.
دوستان من یه مدت موقع انجام حرکات سرشونه درد بدی تو قسمت پایین و پشت سرشونه چپ(نزدیک پشت بازو - بین سرشونه و زیربغل) احساس می کنم. اوایل زیاد احساس نمی شد الان اذیت میکنه استراحت هم دادم ولی همچنان ادامه داره احتمال داره به مفصل شونه ربطی داشته باشه؟

mamad
۱۳۸۹-۰۳-۱۱, ۱۲:۱۹ قبل از ظهر
تمریناتتون رو با تناژ کمتر وشدت کمتری انجام بدین و احتیاط کنید وبه محض احساس درد وزنه رو رها کنید.ولی نه در حرکات پرسی وخوابیده.

sezarsf
۱۳۸۹-۰۳-۱۱, ۰۸:۲۹ بعد از ظهر
از دستكش هم استفاده مي كني؟ يك دستكش مناسب كه كفي نرمي داشته باشه و يك مچبند خيلي مي تونه كمكت كنه.

بله استفاده میکنم

كسري
۱۳۸۹-۰۳-۱۲, ۰۶:۴۷ بعد از ظهر
سلام پيمان جان
پيمان جان بعد از يكسال وقفه بازهم شروع به تمرين كردم ولي كتف چپم دچار درد شد( البته اين درد از قديم با من بوده) اما الان بيشتر شده طوري كه نمي توانم پرس كار كنم رفتم دكتر دكتر گفت كه عضله دست چپم كوتاهتر از دستم راستم مي باشد و اين نقيصه با حركات كششي برطرف مي شود در صورت امكان چند حركت كششي را آموزش بده تا مشكلم حل بشه
خيلي نوكرتيم

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۱۲, ۱۱:۰۱ بعد از ظهر
سلام داداش گلم از قوانين سايت اينه كه براي سوال كردن اسم شخصي را نبريد اينجا سايت شخصي بنده يا كس ديگري نيست . اينجا فروم هست و همه در آن عضو هستند .
داداش براي گفتن حركات كششي چون نميدونم چه وري بيانش كنم بهتره بياي دفتر تا حضوري براتون بگم كه چه جوري حركات را انجام دهيد .
از دوستان اگر كسي عكسي از حركات كششي داره براي اين دوست عزيز بزاره .

burus
۱۳۸۹-۰۳-۱۶, ۱۱:۴۲ بعد از ظهر
با سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت پربار و مفیدتون.
چند سالی هست به طور پیوسته بدنسازی و جودو کار میکنم که در حین تمرین(بدنسازی) به علت شکسته شدن آیینه باشگاه،ساعد دست راست بنده پارگی پیدا کرد که منجر به بریدگی تاندون شریانی شده و بعد از عمل جراحی و ترمیم تاندون یک هفته ای میباشد که دست را بسته ام ناگفته نماند انگشتان دست و مچ را چه قبل و چه بعد از عمل میتوانستم تکان دهم، حال یک سوال:
1-چه مدت باید بگذرد که با سلامت کامل دست به وزنه و تمرینات ورزشی را شرو کنم؟
با سپاس فراوان.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۳-۱۷, ۱۲:۰۸ قبل از ظهر
از نظر من چون رگ پاره شده بوده است حدود 6 ماه زمان لازم است تا شما بتوانيد تمرينات خود را شروع كنيد .

navid_a
۱۳۸۹-۰۳-۱۷, ۱۲:۳۷ قبل از ظهر
سلام
دوستان من یه مدتی هست وزنه ی سنگین که میزنم انگار تویه چشمم مویرگی چیزی پاره میشه چشمم قرمز میشه نا فرم.
نمیدونم اشکال از کجاست؟:متفکر:

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۳-۱۷, ۰۹:۲۵ قبل از ظهر
سلام
دوستان من یه مدتی هست وزنه ی سنگین که میزنم انگار تویه چشمم مویرگی چیزی پاره میشه چشمم قرمز میشه نا فرم.
نمیدونم اشکال از کجاست؟:متفکر:

نويد جان معمولاً بالا رفتن فشار چشم باعث اين مشكل مي شه.
بهتره به يك چشم پزشك مراجعه كني تا در صورت نياز فشار چشمت رو اندازه بگيره.

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۰-۱۶, ۰۳:۵۱ بعد از ظهر
من پارگی خفیف مینیسک + کمی پارگی سینویال(منظورم از کمی پارگی اینه که دکتر گفت کمی آب اورده!) + مقداری ساییدگی غضروف پشت کشکک دارم!

و این نکته رو بگم که تمام این مشکلات در زانو ها هست و هر دو این مشکلات را دارا میباشند،که در هرکدام کم و بیش دارد.

من یه رزمی کارم؟ به نظر شما درست بشو هست؟؟؟

ebi_720
۱۳۹۰-۰۳-۱۶, ۱۲:۲۹ بعد از ظهر
سلام دوستان من چند وقتیه متوجه شدم که می خوام بشین بر روی دو زانوم درد می گیرن و اکات پا و هاگ پا رو نمی تونم کامل انجام بدم البته در طول 5 ماه که بدنسازی رو شروع کردم 27 کیلو وزن اضاف کردم راهنمایی کنید که چه حرکاتی انجام بدم که این درد از بین بره؟

ali g
۱۳۹۰-۰۳-۱۶, ۰۵:۲۱ بعد از ظهر
سلام.من استخوان هام زیاد تق تق میکنه می دونید واسه چیه؟درمانش چیه؟

dashul_khan
۱۳۹۰-۰۳-۱۷, ۰۲:۱۵ بعد از ظهر
سلام.من استخوان هام زیاد تق تق میکنه می دونید واسه چیه؟درمانش چیه؟

منظور از استخوان ها مفاصلتونه دیگه؟؟؟

میشه بگید دقیقا و یا بیشتر کدوم نقاط هست؟؟؟

ali g
۱۳۹۰-۰۳-۱۷, ۰۳:۱۵ بعد از ظهر
بله.مچ پا وقتی راه می رم.سرشونه وقتی دستامو کامل میارم بالا با وقتی نشر می زنم

پرند
۱۳۹۰-۰۳-۱۷, ۰۳:۳۵ بعد از ظهر
من كه قبلا فكر ميكردم واسه خشكي مفاصل باشه بعد ها تو يه مقاله خوندم حباب هاي گاز توي مفاصل توليد ميشه و... و بي خطره(دقيقش توي متن مقاله هست سرچش كن) اما چند روزيه دارم روش هاي درماني هوميوپاتي رو ميخونم،يه سري نرمش داره كه نوشته زماني كه انجام ميدي اگه مفصل صدا داد يعني آمادگيت عاليه!!
واسه شما گمونم لازمه يه چند وقتي بري استخر تا آب بندي بشي،ميگن پاستيل هم خوبه اما نه زيادش...
قرص كوسه يا شاركم پيشنهاد ميكنن خودم تجربه اي ندارم اما آقا مصطفي اگه اشتباه نكنم (داشول خان) مصرف ميكنن،ميتونن راهنمايي كنن...

dashul_khan
۱۳۹۰-۰۳-۱۷, ۰۵:۱۴ بعد از ظهر
بعد از این همه وقت من شدم مصطفی دیگه؟؟؟:پوزخند:

با تشکر از پرندِ عزیز.

والله ماها پزشک نیستیم که بخوایم دارو تجویز کنیم. اما از رو تجربه میگم و هیچ چیز علمی پشتش نیست!!!
میتونید در این راستا از قرص شارک که از استخوان یا غضروف کوسه تهیه میشه استفاده کنید.
قرص های دیگری هم مثل گلوکوزامین و یا تریپل فلکس هم هستند که تریپل فلکس شامل گلوکوزامین و کندرویین و ام اس ان هست . میتونید یه چندتایی بگیرید و مصرف کنید ببینید چطوره...

یه موضوع دیگه ای رو هم بگم سعی کنید کلا و مخصوصا در هنگام تمرین آب زیاد مصرف کنید،تا هم بدن هیدراته نشه و اینکه مفاصل هم بر اثر مصرف نکردن آب دچار مشکل میشن. اگر قبلا اینجوری نبوده و به خاطر تمرینات یه مدت استراحت هم بدید به بدنتون بد نیست.
حتی خیلی از مربیانو دیدم که میگن با اینکه آسیب ندیدی ولی هفته یکی دوتا گلوکوزامین مصرف بشه بد نیست...
از مولتی ویتامین و انواع کلسیوم هم استفاده کنید اما نه زیاد،خیلی کم که به کلیه و کبدتون هم فشار نیاد.

اگر در توضیحاتم از نظر املایی و علمی مشکلی هست بنده را راهنمایی کرده و ببخشید.

با تشکر

arashbandegan
۱۳۹۰-۰۳-۱۸, ۱۲:۱۲ قبل از ظهر
داشول خان توضیحاتی خوب و کاملی داد اما برای کسانی که شدید ورزش میکنند و این مشکلات رو دارند قرص کلسیوم باید روزانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیگرم و گلوکز امین و کوندرویتین هم بنا به دستورش هر روز چیزی بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیگرم و روغن ماهی یا امگا ۳ ۳ گرم روزی مصرف کنند و لاقل تا ۳ ماه ادامه بدند تا نتیجه ببینند در این بین باید مصرف مولتیویتامین ها و مواد معدنی هم کامل باشه که توصیه میکنم یکی از برند هایی رو انتخاب کنید که هم مولتیویتامین و هم مولتی مینرال باشه

ali g
۱۳۹۰-۰۳-۱۸, ۱۲:۵۹ بعد از ظهر
دست همون درد نکنه .واقعا ممنون

ali g
۱۳۹۰-۰۳-۱۹, ۰۱:۴۱ بعد از ظهر
داشول خان توضیحاتی خوب و کاملی داد اما برای کسانی که شدید ورزش میکنند و این مشکلات رو دارند قرص کلسیوم باید روزانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیگرم و گلوکز امین و کوندرویتین هم بنا به دستورش هر روز چیزی بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیگرم و روغن ماهی یا امگا ۳ ۳ گرم روزی مصرف کنند و لاقل تا ۳ ماه ادامه بدند تا نتیجه ببینند در این بین باید مصرف مولتیویتامین ها و مواد معدنی هم کامل باشه که توصیه میکنم یکی از برند هایی رو انتخاب کنید که هم مولتیویتامین و هم مولتی مینرال باشه

می شه یه نمونه شو معرفی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

123ARASH
۱۳۹۰-۰۳-۱۹, ۰۵:۲۴ بعد از ظهر
دوستان من مفصل ارنجم يعني دقيقا محل اتصال دستم به ارنج وقتي كه سنگي پرت كنم درد داره(دست راست)
به نظر شما عوارض تمرين نادرسته يا چيز ديگه؟
لطفا كمك كنيد..
در ضمن ايا ويتامين e خوبه براي بهبود؟
متشكرم..