PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مصاحبه با ناصر آردانی (قهرمان کشور)

bodybuilder
۱۳۸۹-۰۳-۱۸, ۱۱:۱۵ قبل از ظهر
بهتر است بنویسیم حاج ناصر آردانی.او به مشرف به مکه مکرمه شده و انصافا در قید حلال و حرام است. با اینکه چند حرفه را با هم و بطور همزمان انجام میدهد و با توجه به اینکه رضایت دیگران در وحله اول زندگی اش قرار دارد راهی دشوار ولی خداپسندانه را در پیش دارد.

بیوگرافی؟
ناصر آردانی متولد 1350 شهر تهران

چه مقام هایی را کسب کرده اید؟
4 بار قهرمان تیم ملی و کشور.10 بار قهرمان تهران شده ام و به علت مشکلات فدراسیون و اعزام ها به مسابقات بین المللی نرفته ام.

چگونه این ورزش را شروع کردید؟
به کشتی و ورزش باستانی میپرداختم که دچار آسیب دیدگی شدم و شروع به تمرین با وزنه کردم و علاقمند شدم که ادامه دهم.

به اهدافی که خواسته اید رسیده اید؟
خیر.چون حداقل یک مقام آسیایی میخواستم بعد از من افرادی آمدند و قهرمان جهان شدند. به علت هزینه بالای مسابقات ادامه دادن برایم سخت شد. برای آخرین مسابقه ام 10 میلیون تومان خرج کردم.

دوباره تصمیم دارید که به مسابقات برگردید؟
نمیتوانم برگردم چون شرایط در چند سال پیش با الان فرق دارد هر کس بهتر خرج کند موفق تر خواهد بود

رقیبانتان چه کسانی بودند؟
جدی ترین رقیبم علی نعمتی از اصفهان بود که خیلی رقابت تنگاتنگی با هم داشتیم و در مسابقه اول این رقابت حتی در زمان به صحنه رفتن هم ادامه داشت ولی بعد از مسابقه با هم رفیق شدیم.

مربی چه نقشی در پیشرفت ورشکاران دارد؟
اصلی ترین نقش را مربی دارد یک ورزشکار حرفه ای در تمام مراحل باید مربی داشته باشد تا او را از لحاظ روحی شارژ کند مخصوصا در دوران رژیم که باید به تفکرات او احترام گذاشت چون او در سطح بالاتری نسبت به ورزشکار قرار دارد.به نظر من نباید به هر شخصی اجازه مربیگری بدهند بلکه کسانی که خاک این رشته ورزشی را خورده اندباید در این سمت باشند. هر قهرمانی مربی خوبی نیست ولی میتواند چنین نیز باشد.

مربیانتان چه کسانی بودند؟
من زیر نظر سعید مهرپرور تمرین میکردم و همچنین از تجربیات دیگران نیز استفاده کرده ام.

شاگردی را برای مسابقات آماده میکنی؟
در منطقه ای که من باشگاه دارم و فعالیت ورزشی میکنم هیچ کس اهل شرکت در مسابقات نیست ولی فکر میکنم از سید خندان به پایین همه دوست دارند بدن حجیمی داشته باشند و خود را برای مسابقات آماده کنند و قهرمانان ما نیزبیشتر از منطقه پایین هستند من از باشگاه داری خسته شده ام چون در آن کنترل نیست و پدر و مادر ها به این رشته اعتماد ندارند.

علت عدم اعتماد خانواده ها به این ورزش چیست؟
علت این است که گروهی با عدم آگاهی لازم مربیگری میکنند و به هر طریقی میخواهند فقط به پول برسند.فدراسیون باید مربیان را زیر نظر استید بزرگ آموزش دهد و به راحتی کارت مربیگری صادر نکند و مربیان ما باید علاوه بر علم تجربه لازم را نیز کسب کند

آیا حق خوری در مورد شما صورت گرفته است؟
من همیشه به رای داوران احترام گذاشته ام. در مسابقات 6 داور حضور دارند و همه که اشتباه نمیکنند ولی در کل اگر بتوانند با میدان دادن به جوانان و فرستادن به میادین بین المللی علم و آگاهی داورها را بالا ببرند خیلی بهتر میشود.داوران باید طوری آموزش بدهند و آماده نگه دارن که جایی برای اعتراض نداشته باشد
.

آیا در زمان شروع بدنسازی پدر و مادرتان راضی بودند؟
چون من از قبل ورزش میکردم راضی بودند.

پرورش اندام را در یک جمله تعریف کنید؟
قشنگ ترین ورزش دنیا است چون در آن ریاضت است و باید اراده قوی داشته باشی و غذا نخوری و طاقت بیاوری.

حرف آخر؟
ارزوی سلامتی و سر افرازی برای همه ورزشکاران و سر بلندی ایران دارم.
--------------------------------------------------------------------------

http://www1.upic.ir/images/n2c5cytqej043rlxqr7.jpg
http://www1.upic.ir/images/ag1cr6gjjn8e4nnv10.jpg

مصاحبه بعدی: صفر کشکولی (بدنساز قدیمی و بازیگر سینما و تلویزیون)

محمد حسینی
۱۳۸۹-۰۳-۱۸, ۱۱:۴۴ قبل از ظهر
فرزاد جان واقعاً بهت خسته نباشید میگم بابت اینقدر زحمتی که برای سایت میکشی
امیدوارم بتونی در ماهه آینده لقب فعالترین کاربرو به خودت اختصاص بدی