PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بدنسازی و افزایش قد

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۳-۲۶, ۱۰:۵۸ بعد از ظهر
تا الان خیلی ها به من گفتن که اگه بدنسازی کار کنیم جلوی رشد قد گرفته می شه و به خاطر همین این ورزش رو ول کردن البته باید که مسئله قد فقط محدود به ورزش با وزنه نمی شه و عوامل خیلی زیادی در رشد قد موثرند مثلا : ( 1. ژنتیک 2. تغذیه 3. کم کاری هورمن تیرو ئید و هورمن رشد و .... ) پس متوجه شدید که نمی شه گفت کسانی که با وزنه کار می کنن و قد کوتاهی دارن - کوتاهی قد انها به خاطر تمرین با وزنه است .
من در سن 17 سالگی با قد 170تمرین با وزنه رو شروع کردم و تا الان بدون وقفه به تمرین ادامه دادم و الان هم قدم 181 شده پس تمرین با وزنه زیاد روی من تاثیر نداشته - اما حرکاتی که در وزنه زدن شاید تا ثیر خیلی کم در قد داشته باشند اول اسکات پا سنگین دوم پرس پا سنگین سوم هاگ بسیار سنگین است . که شاید انجام این حرکات با وزنه های سنگین باعث کندی در رشد قد شود - حرکت هائی مانند جلو پا و پشت پا هر چه قدر هم سنگین باشد تاثیری در رشد قد ندارند . من خودم تمام حرکت ها پا رو با وزنه های سنگین انجام می دادم اما بعد از تمرین 4 ست 20 تائی بارفیکس می رفتم و بعد سه ست به مدت 60 ثانیه از بارفیکس اویزان بودم همرا با این که یک دمبل 20 کیلوئی هم بین پاهام می زارم تا فشاری که از طریق اسکات و پرس وارد پام شده خارج و همچنین عضلات از حالت خشک با کشش و پمپاژ خونی که در عضلات و رگ ها ایجاد می شه به حالت عادی بر می گرده و تاثر زیادی هم در حجم داره . ولی اشتباه نکینید من نمی خوام بگم که وزنه های سنگین و بارفیکس باعث رشد فد من شده شاید من اینطور وزنه نمی زدم مثل برادر و پدرم قدم بالای 185 بود ولی من الان 181 هستم . پس اگر این حرکات ها رو با وزنه ی متناسب و چند بارفیکس می رفتم الان قدم 185 بود . پس وزنه زدن در رشد قد تاثیری ندارد در صورتی که روی اصول باشد .

خوب حالا می خوایم در مورد دوستان که با وزنه کار نمی کنن و از رشد قد خود رضایت ندارند به پردازیم

دوستانی که سن اونها کمتر از 21 سال هست می تونن با مراجعه به یک پزشک تغذیه و شاید انجام ازمایش یک برنامه ی غذائی و چند فعال کننده ی هورمن رشد بگیرن این از قسمت پزشکی و تعذیه مه در درجه اول باید به اینها سیدگی شه - در درجه دوم می شه با وزش کوتاهی قد رو جبران کرد - از حرکات کششی و بارفیکس جدا غافل نشید - مثلا روزنانه 30 دقیه حرکات کششی و 100 بارفیکس بروید ( لازم نیست 100 تا بارفکس رو یم جا برید مثلا هر یک ساعت یک بار 20 بارفیکس برید تا بعد از 5 ساعت 100 بارفیکس رفته باشید ) ورزش هائی مانند 1. بسکتبال 2. والیبال جدا اغافل نشید چون انچام این ورزش ها واقعا موثر در رشد قد هستند مخصوصا بسکتبال . من تازه گی ها شنیدم که که با جراحی استخوان زانو قد رو افزایش می دن ولی از عوارض واقعا وحشت ناک اونها واقعا باید ترسید مثلا بعد از عمل شاید استخوان یک پا از پای دیگر چند میلی سانت کوتاه تر شه و همین می تونه در موقع راه رفتن باعث لنگیدن شه . امید وارم که توصیه های من برای شما کاساز باشه و رشد قد مورد نظرتون رو پیدا کیند .

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۳-۲۶, ۱۱:۰۸ بعد از ظهر
من از 14 سالگی که قدم 178-177 شد دیگه قد نکشیدم (الان 19 سالمه) بعضی ها گفتن چون تو خیلی اسکوات رفتی این طوری شده اما خودم این طور فکر نمی کنم ... .
آقا مرسی از مطلبت .

sezarsf
۱۳۸۹-۰۳-۲۷, ۱۱:۰۲ قبل از ظهر
من 8 ماه میرم باشگاه با قد 173 رفتم الان 174 شدم....سن هم 18-19 سال

amin70
۱۳۸۹-۰۳-۲۷, ۰۲:۴۲ بعد از ظهر
یعنی من که الان 18سالمه و 173 قدمه باید اول به پزشک مراجعه کنم و بعدش بارفیکس زدن رو شروع کنم؟؟؟

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۳-۲۷, ۰۳:۲۶ بعد از ظهر
یعنی من که الان 18سالمه و 173 قدمه باید اول به پزشک مراجعه کنم و بعدش بارفیکس زدن رو شروع کنم؟؟؟
با سلام
یه پزشکی انتخاب کنید که از علمش مطمئن هستید.
موفق باشید

ali_ch
۱۳۸۹-۰۶-۲۶, ۰۹:۱۵ قبل از ظهر
من کشتی گیرم و 176 قدمه و متولد 1373 ام به نظرتون امیدی برای افزایش قدم هست؟

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۶-۲۶, ۰۱:۰۲ بعد از ظهر
متولد سال 73؟ بله هنوز هم امید هست ... .