PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات متفرقه از پرورش اندام

صفحه ها : 1 [2]

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۲-۲۹, ۱۰:۳۷ بعد از ظهر
تقریبا میشه گفت اکثر ورزشکارا برای اولین بار که میخوان مسگری بزنن یکم سرعت و چرخش رو زیادی میبرن بالا
درد ناحیه مذکور ( ب*ی*ض*ه ) هم فکر میکنم بخاطر وضعیت قرار گرفتن نامناسب شما روی صفحه بوده
حالا احتمالا لباس زیر شما تنگ بوده یا کلا توی وضعیتی بوده که چرخش زیادی هم مزید بر علت شده و یکم دردناک شده
من فکر نمیکنم مشکل جدی باشی

naser20_exc
۱۳۹۰-۰۱-۰۱, ۰۹:۲۹ بعد از ظهر
با سلام
لطفا یه آمپول یا مکمل برای نمایان شدن رگهام معرفی کنید
1- عوارضش کم باشه( عوارضش رو هم بگید)
2- میل ***ی رو افزایش نده
3- قیمتش کم باشه
باتشکر

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۰۱, ۱۰:۲۳ بعد از ظهر
نمایان شدن رگها به نازک بودن پوست و چربی زیر پوست مربوط میشه
شما اگه این 2 تا فاکتور رو نداشته باشید مصرف مکملهای اینچنینی بی فایده هستش
ضمن اینکه من تا بحال نشنیدم استروئیدی باشه که رگها رو متورم کنه!!
مکملهای پمپاژ خون هستن مثل : نانو ایکس 9 - no-xplode ، سوپر پمپ و ....
اما بازم میگم این مکملها رگها رو قطور نمیکنه و صرفا به پمپ کردن خون توی عضله کمک میکنه
و در نهایت هم متذکر بشم که رگ توی پرورش اندام هیچ امتیازی نداره

Ahoora
۱۳۹۰-۰۱-۰۲, ۱۲:۱۲ بعد از ظهر
با دروود و تبریک سال نو بر تمامی اعضای سایت امیدوارم سالی پر بار و پر برکتی داشته باشید همراه با شادی:گل رز: یه سوال داشتم اینکه مصرف کراتین چند روز متوقف بشه باز هم نیاز به بارگیری داره یا اصولا تا چند وقت بعدش نیازی به بارگیری نداره؟ ممنون میشم اگه پاسخی بدید
یا حق....

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۰۲, ۰۳:۰۶ بعد از ظهر
معمولا بعد از 1تا 2 هفته که قطع میکنن دوباره بارگیری میکنن

naser20_exc
۱۳۹۰-۰۱-۰۲, ۰۵:۵۸ بعد از ظهر
نمایان شدن رگها به نازک بودن پوست و چربی زیر پوست مربوط میشه
شما اگه این 2 تا فاکتور رو نداشته باشید مصرف مکملهای اینچنینی بی فایده هستش
ضمن اینکه من تا بحال نشنیدم استروئیدی باشه که رگها رو متورم کنه!!
مکملهای پمپاژ خون هستن مثل : نانو ایکس 9 - no-xplode ، سوپر پمپ و ....
اما بازم میگم این مکملها رگها رو قطور نمیکنه و صرفا به پمپ کردن خون توی عضله کمک میکنه
و در نهایت هم متذکر بشم که رگ توی پرورش اندام هیچ امتیازی نداره
ممنونم
فقط یه مقدار چربی در ناحیه ی شکم دارم
پوستم هم خیلی نازکه
می خوام هم قدرتم افزایش پیدا کنه هم رگهام بیشتر معلوم بشه( البته الان یکمی معلوم هستش) تسترون 2 سال پیش مصرف کردم رگهام معلوم شده بود. ولی الان نمی خوام مصرف کنم چون میل ***ی ام رو بالا میبره. از اونایی رو که اسم بردید کدومش قیمتش کمتره و با من سازگارتره؟؟

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۰۲, ۰۹:۱۲ بعد از ظهر
والا چی بگم
اینا فقط 3 نمونه بود که همون موقع به ذهنم خطور کرد
وگرنه صدها نوع مکمل هستش، اما اکثرشون یه ساختار رو دارن و تقریبا از یه فرموالاسیون بهره میبرن
حالا بعضیاشون مثلا با توجه به کم و زیاد کردن ترکیباتشون و همچنن اغراق توی تبلیغاتشون میخوان که محصول فوق رو
کارامد تر و قویتر از محصولات دیگه معرفی کنن....مثل همون نانو ایکس 9!!!
اما من شخصا تا الان no-xplode و سوپر پمپ و HEMORUSH رو فقط مصرف کردم
قیمتاشونم تو یه رنج بوده
الان جدیدترین no-xplode که خریدم قیمتش حدود 58 بود و حین تمرین هم خسته نمیشم
اما مکملهای جدیدتری هم اومده که من فکر میکنم امتحانشون ضرری نداره
مثل jack3d و یا محصولات ام اچ پی ( دارک ریج و یا track ) و همچنین HEMORUSH
از بین اینا که تو خط بالا گفتم خودت تحقیق کن ببین تو منطقه ای که هستی کدومش رو دارن و البته اصل هم باشه!!!

3tare
۱۳۹۰-۰۱-۰۸, ۰۲:۳۹ قبل از ظهر
سلام
یه سوال داشتم خدمت دوستای گل خودم :گل رز:
این پست رو می خواستم بزنم، دنبال یه تاپیک بودم که بتونم سوالمو توش مطرح کنم، چیزی یافت نشد!
از برخی دوستان هم کمک خواستیم، افاقه نکرد!
حتی نمیدونستم تو کدوم انجمن این پست رو ایجاد کنم! :خجالت:
باز اگه مدیرای سایت تاپیک خاصی مدنظرشونه، پستمو منتقل کنن اونجا. مرسی
.
.
خب برسیم به سوال
میخوام یه وسیله ورزشی برای توی خونه بگیرم
که مهمترین کارش آب کردن شکم باشه... و سفت کردن شکم... :چشمک:
.
فکر و خیال بد نکنید بابا! برا خودم نمیخوام! :پوزخند:
.
.
نام وسیله... حدود قیمت... نحوه کار باهاش رو برام شرح بدید ممنون میشم :گل رز:
.
.
خواهرا... :قلب: برادرا... :قلب: ما منتظریم ها :گل رز:

! Devil !
۱۳۹۰-۰۱-۰۸, ۰۳:۵۶ بعد از ظهر
سلام دوستان

من 17 سالمه و تازه میخوام بدنسازی رو شروع کنم اما اطلاعات مناسبی در این باره ندارم.راستش نمیخوام حرفه ای کار کنم ولی خوب میخوام راجبش اطلاعات کسب کنم.اگه میشه توضیحتون هم همراه با عکس باشه ممنون میشم.

با تشکر.

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۰۸, ۱۱:۵۶ بعد از ظهر
سلام...انتقالش دادم اینجا
اگه قیمتش با بودجه ات بخونه این دستگاه خیلی عالی و کارامده
http://www.iranmaxim.com/images/abking%20pro.png
آبکینگ پرو هستش و حدود 60 تومن قیمت داره
ضمن عضلات شکم
سینه ، دنده شیری و زیربغل و عضلات پشت رو هم تقویت میکنه که خیلی عالیه
من خودم توی یه باشگاه مدتی باهاش کارکردم و نسبت به دستگاه های دیگه خیلی عالی تره

hamidbarca
۱۳۹۰-۰۱-۰۹, ۱۲:۰۹ قبل از ظهر
اینی که افشین جان گذاشته من هم تائی میکنم چون تو خونه ما همه این دستگاههایی که تبلیغ میکنن هست و تنها دستگاهیی که قبول دارم و واقعا فشار میاره همینه

3tare
۱۳۹۰-۰۱-۰۹, ۱۲:۱۳ قبل از ظهر
ممنون از راهنمایی تون
اتفاقا این دستگاه رو داییم اینا دارن. از اونا هم بپرسم ببینم تاثیری داشته براشون!

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۰۹, ۱۲:۲۷ قبل از ظهر
سلام دوستان

من 17 سالمه و تازه میخوام بدنسازی رو شروع کنم اما اطلاعات مناسبی در این باره ندارم.راستش نمیخوام حرفه ای کار کنم ولی خوب میخوام راجبش اطلاعات کسب کنم.اگه میشه توضیحتون هم همراه با عکس باشه ممنون میشم.با تشکر.

سلام دوست عزیز
به سایت خودت خوش اومدی
من پیشنهاد میکنم که به یه باشگاه بدنسازی بری
تا از نزدیک با محیط ورزشی که میخوای ادامه بدی بیشتر آشنا بشی....عکس کمک چندانی به شما نمیکنه
توی باشگاه، مربی وقتی بدن شما رو از نزدیک ببینه خیلی بهتر تشخیص میده که پتانسیل چه نوع رشته ای رو داری . یه نکته رو هم تا یادم نرفته بگم : تو این ورزش هنوز حرفه ای نداریم تو ایران :لبخند:
موفق باشی دوست عزیز

پرند
۱۳۹۰-۰۱-۰۹, ۱۲:۲۵ بعد از ظهر
میخوام یه وسیله ورزشی برای توی خونه بگیرم
که مهمترین کارش آب کردن شکم باشه... و سفت کردن شکم... :چشمک:

همونطور كه ميدونين متاسفانه چاقي و لاغري موضعي وجود نداره،بنابراين خيلي از دستگاه ها و ورزشها ميتونن به چربي سوزي كمك كنن كه در نتيجه شكم هم كوچيك بشه،اما بهترين وسيله اي كه من معرفي ميكنم،يه طناب هستش و يه حلقه لاغري هولاهوپ انگشتي،حلقه كمك ميكنه كه شما يه فعاليت هوازي با يه ريتم نسبتاً آروم انجام بدي كه كمك زيادي به زيبا كردن پائين تنه ميكنه و علاوه بر اون ضربه هايي كه به شكم و پهلوت ميخوره به شكستن و آب كردن چربي اون ناحيه كمك ميكنه،حلقه تنزيب رو پيشنهاد ميكنم و 7000تومن قيمتشه،از روزي 20 دقيقه تا روزي يكساعت،خودم تستش كردم،اگه حوصله و هدف داشته باشي عاليه...

gfhgf
۱۳۹۰-۰۱-۰۹, ۰۷:۴۰ بعد از ظهر
سلام بر دوستان ورزشکار سال نو مبارک
من تازه عضو سایت شدم و نیاز به راهنمایی شما دارم
من 20 سال سن دارم با قد 180 و وزن 75 مدت دو سال هست که بدنسازی کار میکنم یک مدتی با یک مربی کار کردم ولی متاسفانه فقط با انواع استرویید کار میکردن و من کلا بیخیال این ورزش شدم
حالا دوباره میخواهم شروع کنم و دنبال یک مربی با تجربه و با وجدان باشه که همینطوری مکمل الکی و مضر ندهد لطفا اگر کسی میتونه کمک کنه اسم و ادرس و یا شماره مربی را بگذارد (در تهران)
من خودم با علی ایمانی صحبت کردم تعریفش رو هم زیاد شنیدم قیمت هم تقریبا خوب میگیره ممنون میشم اگه درباره ی علی ایمانی میدونید یا باهاش کار کردید نظرتون رو بگید

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۱۰, ۱۱:۳۱ قبل از ظهر
من پیشنهاد میکنم یه سر به باشگاه خزر واقع در : خيابان شهيد بهشتي-بعد از تقاطع مير عماد-جنب خزر پرواز-پلاک 294
بزنید که مربی باشگاه آقای ( فرشید نزاکتی هستن )
از مربیان جوان و موفق هستن که پرورش اندام رو به صورت علمی تدریس میکنه
مثل مربی قبلیتون هم استروئید و انواع و اقسام مکملهای غیر ضروری رو پیشنهاد نمیده
شماره اش رو هم براتون پیغام خصوصی میکنم

gfhgf
۱۳۹۰-۰۱-۱۰, ۰۸:۵۲ بعد از ظهر
ممنون از این پیشنهادتون
واقیعتش من حرفه ای نمی خوام کار کنم و دنبال بدن تیکه و... نیستم فقط میخوام یک بدنی داشته باشم که به قول بعضی از مربی ها که صحبت کردم لباس تو بدن قشنگ نشون بده و بعد از یک مدت که مکمل رو قطع کردم بدن سریع به حالت اول بر نگرده برای این کار اگه میشه چند نفر دیگه را هم معرفی کنید تا بتونم یکیو انتخاب کنم
اگر در مورد علی ایمانی هم اطلاعاتی دارید لطفا راهنمایی کنید من با خودش صحبت کردم و خوب حرف میزنه میخواستم بدونم کارش هم خوبه یا فقط خوب حرف میزنه....

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۱۰, ۰۸:۵۷ بعد از ظهر
توی پیغام خصوصی راجع به مربیان و حقایق پشت پرده برات توضیح میدم
قصد بالا بردن و یا خراب کردن چهره ای رو نداریم تو این سایت :لبخند:

leopard
۱۳۹۰-۰۱-۱۲, ۱۰:۱۵ بعد از ظهر
دوستان یه سوالی داشتم
این ترک هایی که روی پوست عضله به وجود میاد باید چیکار کرد؟؟

3tare
۱۳۹۰-۰۱-۱۳, ۱۲:۳۰ قبل از ظهر
سلام...انتقالش دادم اینجا
اگه قیمتش با بودجه ات بخونه این دستگاه خیلی عالی و کارامده
http://www.iranmaxim.com/images/abking%20pro.png
آبکینگ پرو هستش و حدود 60 تومن قیمت داره
ضمن عضلات شکم
سینه ، دنده شیری و زیربغل و عضلات پشت رو هم تقویت میکنه که خیلی عالیه
من خودم توی یه باشگاه مدتی باهاش کارکردم و نسبت به دستگاه های دیگه خیلی عالی تره
راستی بچه ها، کار کردن با این دستگاه، به قلب فشار نمیاره؟؟
اگه بیمار قلبی بخواد استفاده کنه، مضر نیست؟؟ :متفکر:

Mohammad.Reza
۱۳۹۰-۰۱-۱۳, ۰۱:۲۱ قبل از ظهر
دوستان یه سوالی داشتم
این ترک هایی که روی پوست عضله به وجود میاد باید چیکار کرد؟؟
قبل تمرین یکم ویتامین آ+د بزن بعد خوب گرم کن،و از ویتامین Eهم استفاده کنی بهتره به مرور خوب میشه

پرند
۱۳۹۰-۰۱-۱۳, ۰۲:۲۹ قبل از ظهر
ولي من شنيدم كه ترك هاي نقره اي روي پوست كه بر اثر چاقي و لاغري ايجاد ميشن هميشه مهمون ما خواهند بود و درمان قطعي ندارن...

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۱۳, ۱۲:۱۰ بعد از ظهر
راستی بچه ها، کار کردن با این دستگاه، به قلب فشار نمیاره؟؟
اگه بیمار قلبی بخواد استفاده کنه، مضر نیست؟؟ :متفکر:

باید از دکترش سوال کنید...مطمئن تره که اینطوری
راهکار محمد رضا اگه قبل ترک خوردن باشه عالیه و هیچ اثری بجا نمیذاره
اما بعدش فکر نمیکنم موثر باشه

siavash
۱۳۹۰-۰۱-۱۳, ۰۸:۵۶ بعد از ظهر
من یه میز پرس 7 کاره یا 12 کاره می خوام بخرم
کار کردش چنده ؟ کار نکردش چنده ؟
اگه کسی قصد فروش داره به من ایمیل بده
siavash.21.teh@gmail.com
چون دیگه وقت باشگاه رفتن ندارم یه میز با چند تا دمبل می خوام بگیرم
فقط خدا کنه خلاف قوانین نباشه سوالم چون تبلیغ که نمی کنم !!

dashul_khan
۱۳۹۰-۰۱-۱۴, ۰۵:۳۴ بعد از ظهر
سلام به همه دوستان عزیز.

برای مصرف استروئید و هورمن و این جور چیزا باید به چه پزشکی مراجعه کرد؟

ممنون

H I R B O D
۱۳۹۰-۰۱-۱۴, ۰۶:۱۰ بعد از ظهر
سلام به همه دوستان عزیز.

برای مصرف استروئید و هورمن و این جور چیزا باید به چه پزشکی مراجعه کرد؟

ممنون

به هیچ پزشکی
چون پزشکان معمولا 99% دانش کفی برای تنظیم دوره استروئید رو ندارند

شما بهتره به فکر یک مربی کار کشته باشید

dashul_khan
۱۳۹۰-۰۱-۱۴, ۱۰:۳۸ بعد از ظهر
خب حالا گذشته از این موضوع ، در کل باید به چه نوع پزشکی مراجعه کرد؟ عمومی یا اینکه تخصص مربوطه ای وجود داره؟؟؟

( با فرض اینکه دکتر با سواد پیدا کنیم!!!)

H I R B O D
۱۳۹۰-۰۱-۱۵, ۰۷:۰۸ بعد از ظهر
پزشکان متخصص غدد و متخصصین تغذیه در این زمینه بیشتر از بقیه میتونند کمک کنند
اما استفاده از هورمونها برای افزایش حجم و کارایی بدن (دوپینگ) امری نیست که مربوط به زمینه شغلی پزشک باشه و شما بخواهید از این کانال اطلاعات بگیرید
بیشتر اساتید تربیت بدنی و مربیان برای استفاده کاربردی (نه درمانی ) از هورمون میتونند راهنمایی کنند

gfhgf
۱۳۹۰-۰۱-۱۵, ۱۰:۱۹ بعد از ظهر
سلام دوستان
میخواستم بدونم از غلام صادقی اطلاعاتی کسی داره ؟میخواستم باهاش خصوصی کار کنم به مبتدی هم برنامه میده؟لظفا اگه ازش شماره همراهشو دارین به من بدید

MILД D_H
۱۳۹۰-۰۱-۱۵, ۱۱:۵۴ بعد از ظهر
سلام.آقا يه مشكلي هست كه خيليا از جمله من گرفتارشيم اينه كه با ورود به دوره به محض رسيدن به يه وزن خاص بدن stop ميكنه الان 4 ساله بدنسازي كار ميكنم تا الان خيلي خرج كردم ولي وزنم بالا نرفت راه حلي دارين؟لطفا

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۱۶, ۱۲:۰۹ قبل از ظهر
سلام.آقا يه مشكلي هست كه خيليا از جمله من گرفتارشيم اينه كه با ورود به دوره به محض رسيدن به يه وزن خاص بدن stop ميكنه الان 4 ساله بدنسازي كار ميكنم تا الان خيلي خرج كردم ولي وزنم بالا نرفت راه حلي دارين؟لطفا

سلام
دوره چی دوست عزیز؟
منظور شما استروئید ها هستن؟
گروه خونی شما چیه؟

MILД D_H
۱۳۹۰-۰۱-۱۶, ۰۹:۰۷ بعد از ظهر
گروه خونيم +ab.من تقريبا تمام مكمل ها رو زير نظر مربي ها مصرف كردم از oxy هم استفاده كردم الان هم مي خوام اين دوره رو برم ولي ميدونم بازم با 3 كيلو افزايش وزن كامل stop ميكنم.
دكادورابولين 10 ميل تايگر
متان
تستسترون
tribex700
كربو پروتئن.
اولين بار تستسترون مصرف ميكنم براي وقتي كه stop ميكنم كاري ميتونم كنم يا چيزي هست كه باعث شه stop نكنم؟

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۱۶, ۱۰:۰۰ بعد از ظهر
دوست عزیز
شما با مصرف استروئید مطمئن باش به وزن دلخواه نمیرسی
خصوصا توی این آشفته بازاری که به هیچ چیزش ( حتی مولتی ویتامین ) نمیشه اعتماد کرد!!
تغذیه شما به چه صورت هستش؟؟
امکانش هست مواد غذایی ای رو که همین امروز ( از بیدار شدن ) تا شام رو بدون کم و کاست و با ذکر مقدار مواد خوراکی برای ما ذکر کنید؟؟
مثلا از صبحانه شروع کن ( ساعتشم بگو ) مقدار چیزهایی رو هم که خوردی رو بگو
من بهت قول میدم ایراد از تغذیه شماست
اما خواهشا بدون کم و کاست و حقیقت رو بنویسید

Ahoora
۱۳۹۰-۰۱-۱۶, ۱۰:۱۹ بعد از ظهر
آقای کسایی گروه خونی هم تاثیر داره تو بدنسازی؟

MILД D_H
۱۳۹۰-۰۱-۱۶, ۱۰:۲۱ بعد از ظهر
ساعت 8 صبحانه:2 عدد تخم مرغ وشير
1st ناهار:پيتزا
5st:ا بشغاب عدسي و گندم
الانم كه شام نخوردم
اينا غذاي امروزم بود ولي تو دوره 5 وعده ميخورم.در حال عادي غذام زياده

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۱۶, ۱۰:۵۳ بعد از ظهر
آقای کسایی گروه خونی هم تاثیر داره تو بدنسازی؟

بله مواد دریافتی تغییر میکنه. سازگار و ناسزگارهای زیادی هستش

milad_h
ساعت 8 صبحانه:2 عدد تخم مرغ وشير
1st ناهار:پيتزا
5st:ا بشغاب عدسي و گندم
الانم كه شام نخوردم
اينا غذاي امروزم بود ولي تو دوره 5 وعده ميخورم.در حال عادي غذام زياده

خب
همونطور که حدس میزدم تغذیت ناقصه و کامل نیست
یه بدنساز همیشه باید تغذیش تکمیل باشه . چه بسا زمان استراحت بیشتر غذا بخوره
پیتزا: هیچ ماده مغذی و ارزشمندی درش نیست . دریافت مواد چاق کننده و مضر و فاقد ارزش غذایی ، یعنی فاجعه!!
میان وعده صبح؟؟ هیچی
شامت هم که دیر شده . الان باید میوه یا سالاد سبزیجات بعد شام رو میل میکردی
خواهشا با استروئید دنبال وزن نرو
اگه خواستی برات برنامه غذایی تنظیم میکنم..مو به مو اجرا کنی قول میدم وزنت بیاد بالا
حداقل بجای پول دور ریختن ( خرید استروئید های غیر مجاز ) یه مکمل غذایی تهیه کن
اینطوری بهتر نیست؟؟ :لبخند:

MILД D_H
۱۳۹۰-۰۱-۱۶, ۱۱:۰۱ بعد از ظهر
بله آقاي كسايي درسته اگه برنامه غذايي بدبن ممنون ميشم ازتون.اول حرف شما رو اطاعت ميكنم اگه تاثير نداشت جوابش رو به خودتون ميگم.مرسي

amin70
۱۳۹۰-۰۱-۱۸, ۱۰:۰۴ قبل از ظهر
سلام دوستان عزیز.
با میله هالتر کوچیک میشه پرس سینه انجام داد؟:متفکر:

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۱۸, ۱۰:۳۰ قبل از ظهر
سلام دوستان عزیز.
با میله هالتر کوچیک میشه پرس سینه انجام داد؟:متفکر:

بله، چرا که نشه!؟
اما بهتره که با میله استاندارد تمرین کنید

amin70
۱۳۹۰-۰۱-۱۸, ۰۲:۲۲ بعد از ظهر
آخه تو خونه فقط میله کوچیک دارم!میتونین پرس سینه با میله کوچیک رو یادم بدین!؟
من تو خونه دمبل و هالتر رو دارم,فایده ای داره؟!

پرند
۱۳۹۰-۰۱-۱۸, ۰۲:۳۴ بعد از ظهر
اين روزا هزينه باشگاه رفتن كمتر از تو خونه تمرين كردنه،قبل از عيد ميخواستم دو تا دمبل بخرم يارو مي گفت هر كيلو 2500 تومن،آخه اينا سوئيسين،معمولي هم داريم كيلويي 1500!!!!

duke
۱۳۹۰-۰۱-۱۸, ۰۳:۱۹ بعد از ظهر
هو شافي

با درود خدمت همه اساتيد
داخل همين فريومهاي اينجا مطلبي خوندم در رابطه با قرص هاي اچ دي و تاثير فوق العاده آن بروي ترشح تستسترون ، اما جاي ديگري هم توي دنياي اينترنت خوندم كه اچ دي قرص ضد بارداريه
درسته؟ يا اينكه اين اچ دي با اون اچ دي فرق ميكنه
و اينكه آيا اچ دي نوعي استروئيده؟ اگه استروئيده چرا خود تستسترون مصرف نشه و بجاش اين قرص استفاده بشه؟
ممنون ميشم از همه اساتيد

ارادتمند همه خوبان
ايمان

siavash67
۱۳۹۰-۰۱-۱۸, ۰۵:۲۱ بعد از ظهر
بستگی به دمبلات و اینکه دستگاه پرست چند کاره باشه

اراده خودتم خیلی نیاز

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۱۸, ۰۷:۱۹ بعد از ظهر
آخه تو خونه فقط میله کوچیک دارم!میتونین پرس سینه با میله کوچیک رو یادم بدین!؟
من تو خونه دمبل و هالتر رو دارم,فایده ای داره؟!

بله چرا فایده نداره....فرقی نداره پرس سینه با میله کوچیک که
فقط موقعیت دستها یکم محدودتره
میله استاندارد که باشه میشه وزنه بیشتری رو پرس کرد و همچنین دستها رو میشه بازتر گرفت
اما میله کوچیک اندازه باز بودن دستها تا یه حدی هستش
همین...وگرنه توی انجام حرکت فرقی نداره

با درود خدمت همه اساتيد
داخل همين فريومهاي اينجا مطلبي خوندم در رابطه با قرص هاي اچ دي و تاثير فوق العاده آن بروي ترشح تستسترون ، اما جاي ديگري هم توي دنياي اينترنت خوندم كه اچ دي قرص ضد بارداريه
درسته؟ يا اينكه اين اچ دي با اون اچ دي فرق ميكنه
و اينكه آيا اچ دي نوعي استروئيده؟ اگه استروئيده چرا خود تستسترون مصرف نشه و بجاش اين قرص استفاده بشه؟
ممنون ميشم از همه اساتيد

ارادتمند همه خوبان
ايمان

اچ دی و ال دی قرصهای ضد بارداری هستند و بدنساز نماها برای پف کردن ( بخاطر وجود هورمون زنانه استروژن و پروژسترون ) از این قرصها استفاده میکنن
و بعد از چند روز حسابی پف میکنن و عامه مردم هم فکر میکن که اینا خیلی قوی هستند و به قول معروف عضلات حجیمی دارن!!!
نه دوست عزیز این قرصها حاوی تسوسترون نیستند

amin70
۱۳۹۰-۰۱-۱۸, ۰۷:۴۱ بعد از ظهر
پس دستها تا آخرین نقطه باز بشه.یک سوال دیگه هم داشتم.چیکار کنم که کمرم توان تحمل وزنه ی سنگین رو داشته باشه؟یعنی برای افزایش قدرت کمرم چیکار کنم؟
باتشکر

مهدی قلندری
۱۳۹۰-۰۱-۱۸, ۰۸:۵۲ بعد از ظهر
پس دستها تا آخرین نقطه باز بشه.یک سوال دیگه هم داشتم.چیکار کنم که کمرم توان تحمل وزنه ی سنگین رو داشته باشه؟یعنی برای افزایش قدرت کمرم چیکار کنم؟
باتشکر
برای افزایش حجم فیله ها و کلا داشتن کمری قدرتمند بهترین حرکات ( سلام ژاپنی با هالتر ، فیله کمر با وزنه ، ددلیفت ) بطوری که صحیح انجام شود مفید می باشد

MILД D_H
۱۳۹۰-۰۱-۳۱, ۰۱:۱۹ قبل از ظهر
سلام آقايون كسي در مورد تمرينات شوك زا شنيده؟من شنيدم حركاتش به مراتب فشرده تر ولي واسه بدن لازمه.اگه كسي ميدونه توضيح بده بهره ببريم

Ahoora
۱۳۹۰-۰۱-۳۱, ۱۰:۵۶ قبل از ظهر
سوپر ست ها و سیستم کم کردنی و وزنه سگنین ولی تعداد پایین اینها خودش شوک وارد میکنه

m1982
۱۳۹۰-۰۱-۳۱, ۱۱:۱۳ قبل از ظهر
شوك دهنده ها سوپرست ها ، تري ستها و ژيان ست ها هستند .

MILД D_H
۱۳۹۰-۰۱-۳۱, ۱۱:۲۲ قبل از ظهر
من چنين چيزي شنيدم كه 3 تا حركت رو پشت سر هم به شكل كم كردن وزنه انجام ميشه داد و 3 ست تكرار كرد و يه جايي خوندم كه اين كار باعث سوختن عضله و فقط شكل دهي ميشه اين نوع حركت باعث حجم نميشه به نظر شما؟

Ahoora
۱۳۹۰-۰۱-۳۱, ۱۱:۴۱ قبل از ظهر
عضله تفکیک میشه برای حجم باید سنگین بزنی و تعدادش کمتر باشه

MILД D_H
۱۳۹۰-۰۱-۳۱, ۱۲:۵۰ بعد از ظهر
الان تو يه سايت خوندم سيستمي كه ميگفتم اسمش 20-10-5 بود يعني ست اول سنگين با 3حركت مختلف 5 بار ست دوم همون حركات با وزنه سبك تر كه 10 بار بشه زد ست سوم هم سبك بالاي 20 همون 3 حكت بين هر 3 حركت استراحتي نداره ولي بين هر ست تكرار استراحت.نظرتون راجع به اين چيه؟

arashbandegan
۱۳۹۰-۰۲-۰۱, ۰۷:۴۴ قبل از ظهر
با تواجهه به نکاتی که خوندم این نکات زیرین بسیار مهم هستند هرگز فراموش نکنید
۱. هدف از تمرینات با وزنه در بدنسازی ایجاد هیپرتروفی عضلانی هست نه تمرین هوازی
۲. عضله رو نمیشه با تمرینات با وزنه تیکه تیکش کرد این کم شدن چابری بدن در اثر تمرینات هوازی مناسب و تغذیه هست که موجب نمایان شدن بیشتر عضلات میشه و استفاده از تمرینات با وزنه باید فقط به هدف افزایش حجم عضلانی یا نگهداری عضلات باشد
۳. شدت تمرین مهمترین موضوع در تمرینات با وزنه هست که میتوان از ۳ روش ۱. افزایش تناژ وزنه بکار رفته ۲. افزایش حجم تمرینات در یک جلسه تمرینی یا ۳. کاهش فاصله بین دو حرکت (کم کردن استراحت بین انجام دو حرکت) اضافه کرد و مادامیکه شما هر کدوم از اینها رو تغیر بدهید پیشرفت خواهید داشت حالا اسم برنامه میخاد شوک دهنده باشه یا هر اسم دیگری ....

MILД D_H
۱۳۹۰-۰۲-۰۱, ۱۲:۰۴ بعد از ظهر
رسوندن عضله به حد نا تواني مثلا هم با يه وزنه 5 بار تكرار ميشه كرد و همون وزنه رو سبك تر كنيم 10 بار ميشه تكرار كرد و يا ميشه يك حركت رو سنگين و بدون استراحت بلا فاصله حركت سبك تر رو انجام داد تا عضله ناتوان شه به نظر شما كدومش واسه بالا بردن حجم موئثر تره؟!!!!

arashbandegan
۱۳۹۰-۰۲-۰۲, ۰۹:۰۲ بعد از ظهر
رسوندن عضله به حد نا تواني مثلا هم با يه وزنه 5 بار تكرار ميشه كرد و همون وزنه رو سبك تر كنيم 10 بار ميشه تكرار كرد و يا ميشه يك حركت رو سنگين و بدون استراحت بلا فاصله حركت سبك تر رو انجام داد تا عضله ناتوان شه به نظر شما كدومش واسه بالا بردن حجم موئثر تره؟!!!!

همش، مادامیکه فعالیت رو مثل دوی ماراتون طولانی نکنید همش، ببینید هیپرتروفی عضلانی در اثر چنداین عامل ایجاد میشه ۱. آسیب های ریز در سارکومرهای تارهای عضلانی که با استفاده از وزنه سنگین و تکرار کم هست که بعدش ترمیم میشه و موجب رشد عضله میشه، ۲. در اثر فشار متابولیکی که اثر فعالیت شدید با استراحت کوتاه و افزایش آنزیمها و متابولیت های خون مثل ای دی پی و لاکتیک اسید وسیترات سنتاز و ... ایجاد میشه، ۳. در اثر بالا رفتن ظرفیت ذخیره ای آب و گلیکوژن داخل ماهیچه ای که این هم در اثر بالا رفتن کار ایی عضله در ذخیره موادی چون قند، چربی و آب هست البته علاوه به همه ای این موارد بالا رفتن آداپتااسیون عصبی عضله در بکار گیری بیشتر و بهتر موتور های عضلانی خودش موجب میشه به مرور افزایش قدرت و وزنه بکار رفته بیشتر بشه و همینطور نقش تغذیه در ترمیم بعد از انجام ورزش هم باید در نظر گرفته شه به علاوه هورمونهای آنابولیکی بدن که بیشترش ژنتیکی هست البته تغذیه هم تاثیر زیادی دارد حالا بر میگردیم به سوال شما اگر شما به توانید وزنه ای را انتخاب کنید که با ۸ الی حد اکثر ۱۰ تکرار کارتان را در حجم تمرینی کمتر مثلا ۳ ست انجام دهید آیا این را انتخاب میکنید یا وزنه ای که ۱۵ تا ۲۰ یا حتا بیشتر بتوانید به ناتوانی برسید و تعداد ۵ یا ۸ یا ۱۰ ست بزنید و ۲ ساعت در باشگاه باشید را؟ در مورد تمرین من در بخش بهترین تمرینات بدنسازی توضیح دادم شما ذخایر بدنتان برایتان بسیار گرانبها هست باید چقدر هزینه کنید تا پروتئین انرژی مینرال و مواد مختلف را برسانید اونوقت از این طرف باید سعی تان این باشد که با کمترین زمان و موثرترین روش در حالت غیر هوازی عضلات تان را وادار به رشد کنید نه اینکه دیوانه وار ۲ ساعت وزنه بزنید و بدن را خالی کنید از ذخایری که میتوانست به صرف رشد برسد گفتم این ورزش روش خاصی دارد و دوی ماراتون نیست باید بدانید کی چقدر و چگونه تمرین کنید، چطور تغذیه کنید تا جواب بگیرید و باید تمامی موارد بالا که اول اشاره کردم در نظر باشد برای اطلاع بیشتر پست بهترین اصول تمرینات بدنسازی رو بخونید در اونجا بهتر توضیح دادم

samim
۱۳۹۰-۰۲-۰۳, ۰۹:۵۲ قبل از ظهر
دوست عزیز

1- اول از همه، از حوصله ای که در این سایت به خرج میدهی و مطالب را کاملا علمی ولی به زبان ساده توضیح میدهی صمیمانه سپاسگذاریم ، شخصا از مطالب شما جمله به جمله استفاده میکنم ، اعتقاد دارم هر پست شما مطلبی جهت آموختن و بالا بردن سطح دانش دارد ، هر پستی که توسط شما انجام شود را با اولویت کلیک میکنم.

2- در مورد مطلب بالا ، تکرار بیشتر با وزنه سبکتر آیا باعث نمیشود فیبرهای بیشتری در عضلات بکار گرفته شود و آیا این کمکی به عضله سازی بیشتر نمیکند؟آیا هر جلسه بایست با ماکزیمم وزنه انجام شود و یا میتوان 2 جلسه با وزنه سنگین و 1 جلسه با وزنه سبک ولی تکرار بالا انجام داد ، دوست داریم نظر شما را بدانیم.

MILД D_H
۱۳۹۰-۰۲-۰۴, ۰۱:۱۴ قبل از ظهر
من تمام مطالب شما رو خوندم واقعا مفيد بود.شما ميگين كه 2 ست براي گرم كردن و يك ست اصلي براي نا توان كردن عضله؟اينجا 2 سوال مطرح ميشه كه اين حركت بايد با وزنه سنگين انجام شه يا متوسط يا سنگين بلا فاصله سبك؟(براي حجم}؟آخه به نظر شخصي من تا توي 3 تا ست عضله كاملا ناتوان نشه بهش فشار نمياد و رشد نميكنه.ميشه در مورد اين موضوع هم صحبت كنين؟ممنون

arashbandegan
۱۳۹۰-۰۲-۰۴, ۰۹:۱۰ قبل از ظهر
دوست عزیز

1- اول از همه، از حوصله ای که در این سایت به خرج میدهی و مطالب را کاملا علمی ولی به زبان ساده توضیح میدهی صمیمانه سپاسگذاریم ، شخصا از مطالب شما جمله به جمله استفاده میکنم ، اعتقاد دارم هر پست شما مطلبی جهت آموختن و بالا بردن سطح دانش دارد ، هر پستی که توسط شما انجام شود را با اولویت کلیک میکنم.

2- در مورد مطلب بالا ، تکرار بیشتر با وزنه سبکتر آیا باعث نمیشود فیبرهای بیشتری در عضلات بکار گرفته شود و آیا این کمکی به عضله سازی بیشتر نمیکند؟آیا هر جلسه بایست با ماکزیمم وزنه انجام شود و یا میتوان 2 جلسه با وزنه سنگین و 1 جلسه با وزنه سبک ولی تکرار بالا انجام داد ، دوست داریم نظر شما را بدانیم.

من تمام مطالب شما رو خوندم واقعا مفيد بود.شما ميگين كه 2 ست براي گرم كردن و يك ست اصلي براي نا توان كردن عضله؟اينجا 2 سوال مطرح ميشه كه اين حركت بايد با وزنه سنگين انجام شه يا متوسط يا سنگين بلا فاصله سبك؟(براي حجم}؟آخه به نظر شخصي من تا توي 3 تا ست عضله كاملا ناتوان نشه بهش فشار نمياد و رشد نميكنه.ميشه در مورد اين موضوع هم صحبت كنين؟ممنون

خاهش امیدوارم که کمکی کرده باشم. برای اینکه جواب این سوالات رو بدم باید یک سری مسایل رو در مورد فیزیولوژی عضله توضیح بدم. وزنه هر چه سنگینتر بشه نیروی بیشتری برای جابه جایی نیازه پس فیبرهای بیشتری بکار گرفته میشوند، ببینید بهتره اینطوری پاسخ سوالتان را بدهم، بدن تعداد فیبرهایی رو بکار میگیره که متناسب با نیروی مورد نیاز باشه و اینطوری ایجاد قدرت کنترل میشه اگه قرار بود که مثلا برای انجام هر عمل سبکی تمامی فیبرهای عضلانی بکار گرفته شوند فاجعه ببار میامد مثلا ممکن بود بخواهید با کسی دست بدید اما دستش رو با فعال کردن بیش از حد تعداد فیبرها و ایجاد نیروی بیش از نیاز بشکنید! یا خیلی از کارهای ملایم رو نمیتونستید انجام بدید، مثل پلک زدن، چرا؟ چون تمام فیبرها با تمام قوا منقبض میشدند دنیای خنده داری و خطرناکی میشد در ضمن از نقطه نظر مصرف انرژی اینکار به صرفه نیست که بدن بخاد تمامی فیبرها رو برای یک کاری که شاید با بکار بردن تعداد کمتری از موتورهای حرکتی و فیبرها انجام میشه، بکار بگیره، پس هر چه نیاز به نیرو برای انجام کار بیشتر بشه سیگنالهای عصبی بیشتری به موتورهای حرکتی که همون دربرگیرنده فیبرهای عضلانی هستند فرستاده شده و فیبرهای بیشتری فعال میشند تا کار انجام بشه البته اینجا این رو هم اشاره کنم که شما هیچوقت نمیتونید به صورت ارادی تمامی فیبرهای عضلانی رو بکار بگیرید حتا اگر سنگینترین حرکت ممکن رو بخواهید انجام دهید، چرا؟ چون بدن یک مکانیسم محافظتی گذشته که کشش و فشار ایجاد شده در عضلات رو حس میکنه و دیگه اجازه نمیده بیشتر از یک حدی فیبرهای بیشتری فعال باشند چون ممکنه نیروی ایجاد شده موجب پارگی عضله یا آسیب لیگامنتی یا تاندون بشه، پس هر چه نیروی بیشتری نیاز باشه تا در واحد زمان تولید بشه فیبرهای بیشتری بکار گرفته میشه تا اون نیرو تولید بشه. حالا باید ی چیز دیگه رو اول توضیح بدم تا بتونم کامل به سوالاتتون پاسخ بدم،ببینید این فیبرهای عضلانی به صورت دسته های بزرگتری کنار هم چیده شده اند و موتورهای حرکتی رو تشکیل میدهند، این موتورها بنا به نوع فیبر موجودشان و سرعت انقباض و مکانیسم نیاز به سوختشون به طور کلی به موتورهای تند انقباض و کند انقباض تقشیم میشند، در انجام هرحرکت سبکی ابتدا موتورهای کند انقباض که سطح آستانه تحریک کمتری دارند و حاوی فیبرهای آهسته هستند شروع به انقباض و تولید نیرو میکنند این فیبرها هوازی کار کرده وبرای تولید انرژی نیاز به اکسیژن دارند و از نظر اندازه کوچکتر از فیبرهای یا موتورهای تند انقباض هستند اما اهر چه نیاز به نیروی ایجاد شده برای انجام کار بیشتر میشود موتورهای کند انقباض هم بکار گرفته میشوند و این موتورهای حرکتی که حاوی فیبرهای تند انقباض هستند و از نظر سایز بسیار بزرگتر هستند به فیبرهای کند کمک میکنند تا نیروی بیشتری تولید شده و کار انجام بشه اما این فیبرها غیرهوازی هستند و نیازی به اکسیژن ندارند. حالا همه اینها رو گفتم که بگم اصولا بدن از قانون ترتیب سایز پیروی میکنه یعنی اول از فیبرهای کند شروع میکنه و به مرور که نیاز به ایجاد نیرو بیشتر میشه از فیبرهای تند انقباض استفاده میکنه، رشدو بکار گرفتن فیربهای کند انقباض آن چیزی هست که موجب بیشترین رشد در عضله میشه چون گفتم سایزشون بسیار بزرگتر از کند انقباض ها هست، نکته اینجاس که شما میتوانید با بکار بردن وزنه سبک با مثلا ۲۰ یا ۳۰ تکرارمتوالی فیربهای هوازی رو خسته کرده و کار را به فیبرهای تند برسانید یا اینکه میتوانید مثلا ۷۰ یا ۸۰ در صد حد اکثر وزنه رو انتخاب کنید و با تعداد کمتری فیرببهای تند رو بکار گرفته و خسته کنید، به نظر شما از نظر اقتصادی زمانی، انرژی، کارا بودن کدوم بهتره؟ اصولا بهترین تمرین تمرینی هست که حتا با یک ست تکرار متوالی اینکار رو انجام بده اما چون اینکارعملا امکان پذیر نیست و خطرناکه باید یکی دو ست عضله رو بکار گرفت گردش خون را راه انداخت بعد سراغ مثلا ۸۰ در صد حد اکثر وزنه رفت و به ناتوانی رساند اینجا دیگه مهم نیست چند تکرار میشه فقط باید تا حد اکثر رفت طوری که دیگه وزنه حرکت نکنه بعضیها حتا یکی دو تا کمکی میروند اما به هر حال دلیل همین هست. البته یک زمانی نیاز هست تا عضله تحت فشار باشه تا پاسخ ایجاد بشه چون پروسهای بدن به هر حال زمان بر هستند لحظه ای جواب نمیدهند و بهمین دلیل هست که میگن باید لاقل ۶ تکرار بزنی تا اون سیگنال داده بشه البته این برای افزودن سایز عضله هست نه برای قدرت (برای قدرت ۳ تا ۶ تا تکرار بیشتر برای آداپتاسیون عصبی هست، حجم مهم نیست گر چه میبینیم که پاور کارها هم به دلیل انجام ستهای متوالی افزایش حجم رو دارند). و اما سوال دوم آیا همیشه باید اینطوری تمرین کرد؟ این بهترین و سریعترین نوع تمرین هست که بتوان جواب گرفت مثل یک میانبر، اما همونطور که شاهد هستید هیچ دو فردی به یک نوع برنامه کار نمیکنه و همه هم جواب میگیرند، واقعیت اینست که بدن به یک رنج وسیعی از انواع ست ها و تکرارها پاسخ میده و بهمین خاطر هست که هر کسی هر برنامه ای رو کار کنه بهر حال پاسخ میگیره، چون قبلا هم اشاره کردم شدت مهمه که میتونه با بکار بردن تناژ بالاتر، فاصله کمتر و استراحت کمتر یا افزایش حجم باشه یا ترکیبی از هر کدوم پس میبینید که بنا به این فاکتورها برنامه ها میتونه تنوع زیادی رو داشته باشند و همینطور هم هست، اما چیزی که مهمه و بیشتر ازخود تمرین مهمه، اگه نه به اندازه تمرین، اینه که رکاوری انجام بشه تمرین هر چی میخاد باشه شما خراب کردن یک چیزی براتون راحته درست کردنش بعد از خراب کردنه که سخته، اینم همینه هر برنامه ای رو که انجام بدید به هر حال آسیب عضلانی دارید و کار خودش رو میکنه اما اگه تغذیه و استرحت خوبی نداشته باشید بدنتون دایم در حال تخریبه و پیشرفت که نمیکنید بلکه پسرفت میکنید، تمرین کردن با وزنه مثل سنباده کشیدن روی پوست میمونه که پوست روزخم میکنه اگه وقت کافی بهش ندید خوب که نمیشه هیچ دفعه بعد که سنباده بکشید بیشتر زخم شده خون ریزی میکند اما اگه به اندازه کافی فرست بدید پینه میزنه و حتا کلفتر و سفت تر از قبل میشه و حالا میتونید محکمتر سنباده بزنید امیدوارم این مثال روشن باشه. به خاطر همین مسله که ممکنه افراد نتونند رکاوری کافی داشته باشند و تمرین زاده یا آسیب دیده باشند مینیمم وزنه که برای تمرین میتونه بکار بره و پاسخ بده ۷۰ تا ۷۵ در صد یکبار ماکزیمم توصیه میشه و میتوان میزان وزنه رو پایین آورد و در این سطح برای یک مدت کار کرد و دوباره به برنامه اصلی برگشت. مطالب برای توضیح زیاده (تاثرات متابولیکی، هورمونی، ژنتیکی، تغذیه ای).

samim
۱۳۹۰-۰۲-۰۴, ۰۹:۵۷ قبل از ظهر
ضمن تشکر مجدد ،
مثال سنباده کشیدن روی پوست خیلی کمک کرد که مطلب بهتر تفهیم شود.
دیشب توی مجله رزم ،مطلبی از حمید ملکی عنوان شده بود که ایشان الویت تغذیه را حتی بالاتر از تمرین میدانستند ( شاید برای متوسط و حرفه ایی )

الان توی تغذیه مطلب داغ ، به روز ،جدید و تازه منتشر شده چیه دکتر ، تغذیه داره به سمت کجا میره ، نسخه همون مرغ و ماهی و پروتئیینه ویه ؟ کارشناس تغذیه روی چی کار میکنند .

hitybit
۱۳۹۰-۰۲-۰۴, ۰۳:۵۱ بعد از ظهر
یه سوال متفرقه
بدنسازها با موهای بدن چیکار می کنن به طور دایمی از بین می برن یا اینکه فقط وقتی که مسابقه دارن
و اینکه چطوری و با چی از شر موها خلاص میشن

samim
۱۳۹۰-۰۲-۰۵, ۰۹:۴۴ قبل از ظهر
لیزر و موم ، دو راه حلی هست که من دیدم توی باشگاه استفاده میکنند

اتفاقا ، هفته پیش یکی از بچه های باشگاه رو دیدم پشت کمرش مثل اونایی بود که شلاق خوردن ،گفتم " شاید رفته زندان و اومده ؟! "
، یادم افتاد که چند وقت پیش دختر 5-6 سالشو اورده بود باشگاه .. گفتم از این بعیده ، ولی خوب هیچ چیزی بعید نیست.. !

بگذریم ، ازش پرسیدم " پشت کمرت چی شده ؟ خدای نکرده شلاق خوردی، دوست عزیز ؟ "

گفت :" نه عزیز ! چون کمرم پر مو بود ، رفتم لیزر کردم. "
اثرش و نتیجه اش رو بعدن میگم..

موم رو هم که خودم امتحان کردم ، بعد از هر بار استفاده، موها کم پشت تر میشند ، ولی رو دست میزنی انگار پوست دست صاف و صیقل میشه !! مثل مال خانومها ! دفعه اول که این کارو کردم ، یه دو هفته ایی روم نمیشد لباس آستین کوتاه تنم کنم ، یادش بخیر ! مسافرکشی هم میکردم همون موقع !

روی سینه و شکم رو میتونید از ماشین موزر استفاده کنی !

MILД D_H
۱۳۹۰-۰۲-۰۵, ۰۸:۱۶ بعد از ظهر
آقا اين خط هايي كه پشت اون آقا هست پشت منم افتاده همه بهم ميگن زندان بودي؟فكر ميكنم واسه تمرينات ناگهاني شديده.در مورد موها من نظرم اينه كه هر 2 ماه با زمان مسابقات يا توي تابستون فقط بزني بهتره به در د سرهاش نمي ارزه.حالا هر تور راحتي:متفکر:

يه سوال خدمت اساتيد داشتم.من دور كمرم كوچيكه طوري كه بالا و پايين تنم اصلا به دور كمرم نمياد براي اين مشكل راه حلي دارين؟

arashbandegan
۱۳۹۰-۰۲-۰۶, ۰۸:۰۶ قبل از ظهر
ضمن تشکر مجدد ،
مثال سنباده کشیدن روی پوست خیلی کمک کرد که مطلب بهتر تفهیم شود.
دیشب توی مجله رزم ،مطلبی از حمید ملکی عنوان شده بود که ایشان الویت تغذیه را حتی بالاتر از تمرین میدانستند ( شاید برای متوسط و حرفه ایی )

الان توی تغذیه مطلب داغ ، به روز ،جدید و تازه منتشر شده چیه دکتر ، تغذیه داره به سمت کجا میره ، نسخه همون مرغ و ماهی و پروتئیینه ویه ؟ کارشناس تغذیه روی چی کار میکنند .

الان تغذیه جهت مبارزه با مشکلات متابولیکی بیشتر تحقیق میشه مثل دیابت، چاقی مفرط، مقاومت به انسولین و ... دیگه تغذیه به صورت فردی برسی میشه و البته تحقیقات زیادی تا بحال روی تغذیه ورزشی انجام شده و الان مشکل بیشتر مدیریت تغذیه هست و روانشناسی و روشهایی که بتوان دراز مدت انجام داد و نتیجه گرفت. روی تاثیر تغذیه ومشکلات دستگاه گوارش هم تحقیقات خوبی انجام میشه. کلا اگه منظورت تغذیه بدنسازی هست روی مکملها هم تحقیق انجام میشه.

mehran18
۱۳۹۰-۰۲-۰۶, ۱۲:۰۲ بعد از ظهر
سلام. من 20 سال دارم با وزن 50 و قد 174.
3 روزه دارم میرم باشگاه .در اجرای حرکات لرزش دارم.
به نظرتون باید چیکار کنم؟

samim
۱۳۹۰-۰۲-۰۶, ۰۳:۱۴ بعد از ظهر
باید مکمل های نسل بعد در هر اسکوپ مثلا 80 گرم پروتئین خالص داشته باشند ،
شاید الان هم توی آمریکا تولید کرده باشند ،

فکرشو بکنید ، 30 گرم پودر بخوری ، بعد 80 گرم پروتئین به بدن برسونه ،شاید خنده دار باشه .. ولی یه چیزی مثل پودر متراکم شده ..

یعنی میشه ؟

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۹۰-۰۲-۰۶, ۰۳:۲۰ بعد از ظهر
فکرشو بکنید ، 30 گرم پودر بخوری ، بعد 80 گرم پروتئین به بدن برسونه ،شاید خنده دار باشه .. ولی یه چیزی مثل پودر متراکم شده ..

یعنی میشه ؟

:blink:
تراکم تا اونجایی که علوم سوم راهنمایی به ما رسوند حجم رو کاهش میده کاری به جرم نداره
از 30 گرم پودر 80 گرم پروتئین در آوردن علاوه بر پیشرفت علم نیاز به اندکی معجزه هم داره

KASHKOOL
۱۳۹۰-۰۲-۰۹, ۰۸:۳۲ بعد از ظهر
میخواستم بدونم کسی از اینا استفاده کرده؟چطوره؟

كرم موبر دائمي Balea محصول كشور آلمان ویژه آقایان و بانوان

http://up.vatandownload.com/upimages/2010/Oct/04/226703.jpg (http://466.ir/Card/add.php?PID=44070065Balea&checker=0)

Ahoora
۱۳۹۰-۰۲-۱۰, ۰۶:۰۴ بعد از ظهر
با درود
یه جاهای از بازو دست راستم چند روزی هست یه درد و سوزش کوچکی داره دستم رو که کامل میکشم یا با انگشت دست دست میزنم حسش میکنم امروز دقت کردم دیدم یه رگ های خیلی نازک و ریز کبود رنگ زیر پوستم که قبلا به چشم ندیده بودم فکر کنم درد هم مال همون باشه ! کسی دلیلش رو میدونه ؟ خطری داره نداره؟ ممنون میشم اگه کمک کنید:گل رز: راستی ترکیدگی پوست و اینها نیستش
یا حق...

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۲-۱۰, ۰۷:۰۶ بعد از ظهر
اگه چند روز پیش جلو بازو زدی مال همونه
بعضی وقتا پاهای منم اینطوری میشه ( اگه روزی باشه که سنگین بزنم )
مویرگها پاره میشن فکر کنم

Ahoora
۱۳۹۰-۰۲-۱۰, ۰۷:۳۷ بعد از ظهر
آهان چند شب پیش جو گرفت تا جان در توان بود بازوهامو صفت کردم که رگ و اینها بزنه بیرون یهو یه سوزش شدید گرفت شاید مال همونه

dashul_khan
۱۳۹۰-۰۲-۱۰, ۰۹:۳۵ بعد از ظهر
تو بعضی برنامه ها دیدم این مدلی ست بدنی میکنن:

10-10-8-8

یا

12-10-8-8

این مدل ست بندی در چه مواقعی مورد استفاده قرار میگیره و چرا؟ و چه کاربردی داره؟؟؟

ممنون

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۲-۱۰, ۱۰:۲۰ بعد از ظهر
تکرار های 8 تا 12 تا معمولا برای افزایش حجم بکار میره و همچنین قدرت و توانایی توی وزنه های رکوردی رو هم افزایش میده
نا گفته نماند بعضی مربیها هم تکراهای 10 و 12 رو برای ورزشکارانی بکار میبرن که بدنشون زیاد وزنه نخورده

samim
۱۳۹۰-۰۲-۱۱, ۰۲:۴۴ بعد از ظهر
یه جا خوندم برخی حرکتها را مثلن با 1000 تکرار میزنند ، شخصی که این پیشنهاد رو داده بود حرفه ایی هم بود ،
یعنی از اون حرفه ایی های توی آمریکا !

میگفت جلوبازو را هر یکماه یکبار 1000 تکرار در یک تمرین ، در چند ست بزنید ، آیا این تعداد تکرار به عضله سازی
کمک میکنه ؟ عضله سوزی نمیکنه ؟ داستان چیه ؟

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۲-۱۱, ۰۲:۵۸ بعد از ظهر
کسی بخواد اینطوری وزنه بزنه باید فقط 1 عضله رو تمرین بده
به نظر من کار بیهوده ایه
هم زمان زیادی میخواد و اینکه هر کسی توان اجرای این تمرین رو نداره
ضمن اینکه ریکاوری شدن عضله هم بعد این تمرین شرطه!

love4ever
۱۳۹۰-۰۲-۱۲, ۰۵:۲۰ بعد از ظهر
بله آقای کسایی من کاملا با شما موافق هستم
هم زمان زیادی میبره و هم توان زیاد
من به این اصل^ سبک بزن زیاد بزن ^ معتقدم اما نه تا این حد
حتی اگه میله خالی هم بزنی باز هم سخته و اگر سوخت و ساز بدن بیش از میزان جذب مواد غذایی باشد دچار عضله سوزی میشویم

MILД D_H
۱۳۹۰-۰۲-۲۳, ۱۲:۴۲ قبل از ظهر
سلام خدمت اساتید یه سوال داشتم.من دورم تا ماه رمضون تموم میشه و میخوام روزه بگیرم می خواستم بدونم راهی هست که بدون کاهش وزن بشه روزه گرفت

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۲-۲۳, ۱۲:۱۹ بعد از ظهر
سلام خدمت اساتید یه سوال داشتم.من دورم تا ماه رمضون تموم میشه و میخوام روزه بگیرم می خواستم بدونم راهی هست که بدون کاهش وزن بشه روزه گرفت

سلام دوست عزیز
استاد نیستم اما جواب میدم
خیر نمیشه

MahdiidhaM
۱۳۹۰-۰۲-۲۸, ۱۱:۴۷ بعد از ظهر
سلام
مدتی پیش تو یه کتاب روشهای بدنسازی ، روشی رو پیشنهاد داد که به نظرم جالب اومد میگفت مثلاً 8 تا وسیله بدنسازی رو در محوطه ای مثل پشت بام یا زیرزمین دور تا دور بچینید و پس از گرم کردن بدن با دویدن و . . . از وسیله شماره 1 استفاده کنید و بعد بدون توقف باز بدوید و بعد وسیله شماره 2 رو کار کنید و باز بدوید و . . . . همچنان تا اینکه سه بار از هر وسیله رو استفاده کرده باشید .
این روش ازین لحاظ برام جالب بود که مدتی که باشگاه کونگ فو میرفتم کسائی که بدنهایی پر داشتن تو دویدن شدیداً کم میاوردن و من نمیخواستم مث اونا بشم ، اینا رو گفتم که ببینم کاری رو که الآن انجام میدم اساتید محترم تأیید میکنن یا نه :
اگه بشه میرم بیرون میدوم تا گرم بشم و اگه نشد کلیپ "آهنگ تندرستی" چند تا دارم یکیشو میذارم و بدنم گرم میشه بعد دو یا سه حرکت رو انتخاب میکنم و بدون توقف از یکی به یکی دیگه میرم و بعد سه حرکت دیگه به همین شیوه ، این شش حرکت رو روز در میون انجام میدم و میخوام از چند روز دیگه هر روزش کنم طوری که شکم و بازو و پرس سینه هر روز تکرار بشه ، حالا از اساتید محترم میخوام نظرشونو بگن ، 42 سالمه قد 172 و وزن 75 کیلو وشغل پشت میزی دارم .
ممنون.

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۲-۲۸, ۱۱:۵۹ بعد از ظهر
سلام
من به شخصه این نوع تمرین رو رد میکنم
شما اگه برای سلامتی هم که بخوای ورزش کنی
این نوع تمرین اجازه ریکاوری به عضلات رو نمیده و در نهایت تمرین زده میشین و یه نوع یکنواختی رو دربر داره
بهتره که بدن رو به 4 قسمت تقسیم کنید
و در هر جلسه به تمرین 2 عضله بپردازید
هم منظم تره
هم قدرت بیشتری در اجرای حرکات پیدا میکنید
هم تنوع تمرینی زیادی میشه درش ایجاد کرد
و...

MahdiidhaM
۱۳۹۰-۰۲-۳۰, ۰۸:۰۷ قبل از ظهر
این نوع تمرین اجازه ریکاوری به عضلات رو نمیده
در تمرین معمولی فکر میکنم بین هر دو حرکت از یک عضله(مثلاً جلو بازو) حدود یک دقیقه فاصله هست ولی اگر قبل از حرکت دوم جلو بازو، حرکات دو عضله دیگه رو انجام بدیم فاصله بین این دو حرکت جلو بازو حدود سه دقیقه میشه.
فکر میکنم ممکنه که فاصله زمانی برای تنفس بین دوحرکت از یک عضله باعث تسریع در افزایش حجم عضله بشه ولی باعث میشه فرد در انجام کارایی که چند تا عضله همزمان درگیر هستن مثل دویدن یا کشتی گرفتن یا . . . کم بیاره .

بهتره که بدن رو به 4 قسمت تقسیم کنید
و در هر جلسه به تمرین 2 عضله بپردازید
هم منظم تره
هم قدرت بیشتری در اجرای حرکات پیدا میکنید
هم تنوع تمرینی زیادی میشه درش ایجاد کرد
و...
اگه روزی یک جلسه تمرین داشته باشم فاصله تمرین برا هر عضله 3 (یا 4)روز میشه این فاصله زیاد نیست ؟ یعنی روند افزایش حجم رو کم نمیکنه (نسبت به حالتی که روز در میون باشه)؟
ممنون.

Ahoora
۱۳۹۰-۰۲-۳۰, ۰۹:۴۲ قبل از ظهر
بالایی آقا افشین که توضیح کوتاه و مفید داد !!!! خب بهترین نوع تمرین هفته ای 3 ای 4 جلسه هستش برای حجم آوردن اکثر قهرمانان دنیا هم اینجوری تمرین میکنند هر عضله ای که تمرین میدی کم کم باید 72 ساعت استراحت بهش بدی تا رشد کنه تو نمیتونی یه روز درمیون یا هر روز جلو بازو بزنی اگه بخوای زیاد تمرین کنی کلی عامل بد نصیبت میشه مصدومیت و تمرین زدگی به وجود میاد تمرین زده که بشی این رشته رو رها میکنی و به دست فراموشی میسپاری:پوزخند: و هیچ تغییری جز از دست دادن عضلات نصیبت نمیشه:چشمک: کشتی گیر ها هم که مثال زدی از وزنه برای بالا بردن استقامت و توان بدن خودشون استفاده میکنند با سرعت و شدت وزنه میزنند اصلا معلوم نیست چی میزنند مثل بدنساز تمرین نمیکنند که اونم با خودشونه :سوت:

MahdiidhaM
۱۳۹۰-۰۲-۳۰, ۰۱:۲۸ بعد از ظهر
ضمن تشکر از آقا افشین و جناب Ahoora بخاطر توضیحات مفیدتون :گل رز:، چند سؤال :
1- اگه برنامه تمرینی برای 6 یا 8 عضله رو که در تناسب اندامم نقش داره بخوام ، همین جا مطرح کنم ؟
2- زمان استراحت بین دو حرکت چقدر باشه ؟ مثلاً 12 تا جلوبازو میزنم تا شروع 12 تای بعدی چه زمانی باشه ؟
3- این زمان رو فقط استراحت کنم یا میتونم حرکات کششی انجام بدم ؟
4- یه جا نوشته بود:"يكي از عواملي كه باعث دفع سريع اسيد لاكتيك از بدن مي شود تبادل حرارت از سطح پوست واستحمام مي باشد.پس نتيجه مي گيريم دوش گرفتن بلافاصله پس از تمرينات ورزشي يك مانع ويك دست انداز براي پيشرفت ماهيچه ها ي بدن مي باشد." اگه درسته ، چه فاصله زمانی برا دوش گرفتن لازمه؟
ممنون و شرمنده :خجالت:

arashbandegan
۱۳۹۰-۰۲-۳۱, ۰۹:۱۵ بعد از ظهر
سوال اول رو باید در قسمت برنامه تمرینی مطرح کنی. زمان استراحت بین دو حرکت بستگی به هدف داره اما با تعدادی که گفتی یعنی وزنه سبک بین ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه، اما اگه سنگین و تعداد کم کار کنی (پاور) بیشتر بین ۲ تا حتا برای بعضیها ۴ دقیقه، نه فقط استراحت کن، ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بعد از تمرین

na3r
۱۳۹۰-۰۳-۰۲, ۰۶:۵۰ بعد از ظهر
من روزهایی که پا دارم بعد حرکت سکوات به طور فجیعی دچار سردرد و سرگیجه و بعضی وقتها هم تهوع میشم ! دلیلش چی میتونه باشه ؟

arashbandegan
۱۳۹۰-۰۳-۰۲, ۰۹:۵۷ بعد از ظهر
بالا رفتن فشار خون (وزنه سنگین) ، تنفس نا صحیح، ضعیف بودن سیستم تنفسی-گردش خون (برای حال این مشکل بهتره بیشتر هوازی کار کنید)، کم بودن قند خون (اگر قبل جلسه تمرینی خوب تغذیه نکرده باشی یا ناشتا باشی)

na3r
۱۳۹۰-۰۳-۰۳, ۱۲:۳۸ قبل از ظهر
والا قند خونم که بد نیست . قبل تمرین یه چیزی میخورم . فشارمم که همیشه پایینه ! میمونه سیستم تنفسی یا تنفس ناصحیح !

ولی فکر کنم مربوط به فشار هست . اگر وسط تمرین یه کربوهیدرات ساده مصرف کنم مشکلی نیست ؟

baharehm
۱۳۹۰-۰۳-۰۳, ۱۰:۴۹ قبل از ظهر
سلام به همه دوستان

من تازه عضو این سایت شدم . من یک مشکل خیلی بزرگ با همسرم دارم . از اندام من خوشش نمی یاد . من کلاسهای ورزش زیادی رفتم اما نتیجه مطلوب رو نگرفتم . من 171 سانتیمتر قدم هست و الان حدود 67 کیلو هم هستم . می خواستم یک باشگاه خوب با مربی به من معرفی کنید . محل زندگی من جردن هستش ولی اگه باشگاهی باشه که دورتر هم باشه موردی نداره . من باشگاه وستا - هیربد - راسپینا و پرشیا در سعادت آباد رو رفتم که پرشیا خیلی خوب بود ولی بقدری سنگین کار می کردند که کمر درد گرفتم و ادامه ندادم . خواهش می کنم کمک کنید چون زندگی مشترکم در خطره . ممنون از همتون.

love4ever
۱۳۹۰-۰۳-۰۳, ۱۱:۳۴ قبل از ظهر
اولا داداش مگه دیگه هیکلت چه جوریه که دیگه واقعا خانومت قصد به ترکت رو داره؟
ثانیا شما که مایه داری قصه نخور یه پول درست و حسابی خرج کن یه دوره توپ چربی سوزی برو ببینم خانومت بهت گیر میده یا نه؟
ثالثا شما مردی و نباید لطافت و راحتی که مخصوص زن هاست رو به خودت نسبت بدی برو کار کن جونت درآد ولی حالا که توانشو نداری خوب با اونا چیکار داری به مربی اونجا سفارش کن که یه برنامه ی توپ و سبک و چربی سوز واست بنویسه که هم سبک کار کنی و بهت آسیب نرسه و هم چربی هاتو بسوزونی
حالا که کار به اونجاها کشیده ماشالله که وضعت خوبه بچه جردنی باید سر کیسه رو شلش کنی و اگه خیلی خیلی برات مهمه اصلا یه مربی خصوصی بگیری
همین دیگه یه ذره رو حرفام فکر کن به نتیجه میرسی ولی یادت باشه برای اهداف بزرگ و کوتاه مدت باید پولهای بزرگ در مدت کم بخرجی

baharehm
۱۳۹۰-۰۳-۰۳, ۱۱:۳۹ قبل از ظهر
آقای نیما کلی خندیدم به این پست که برام فرستادین بابا اگه به اسمم نگاه می کردین معلوم بود که من یک خانم هستم که این مطلب رو فرستادم .

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۳-۰۳, ۰۷:۴۰ بعد از ظهر
اولا داداش مگه دیگه هیکلت چه جوریه که دیگه واقعا خانومت قصد به ترکت رو داره؟
ثانیا شما که مایه داری قصه نخور یه پول درست و حسابی خرج کن یه دوره توپ چربی سوزی برو ببینم خانومت بهت گیر میده یا نه؟
ثالثا شما مردی و نباید لطافت و راحتی که مخصوص زن هاست رو به خودت نسبت بدی برو کار کن جونت درآد ولی حالا که توانشو نداری خوب با اونا چیکار داری به مربی اونجا سفارش کن که یه برنامه ی توپ و سبک و چربی سوز واست بنویسه که هم سبک کار کنی و بهت آسیب نرسه و هم چربی هاتو بسوزونی
حالا که کار به اونجاها کشیده ماشالله که وضعت خوبه بچه جردنی باید سر کیسه رو شلش کنی و اگه خیلی خیلی برات مهمه اصلا یه مربی خصوصی بگیری
همین دیگه یه ذره رو حرفام فکر کن به نتیجه میرسی ولی یادت باشه برای اهداف بزرگ و کوتاه مدت باید پولهای بزرگ در مدت کم بخرجی

من نمیدونم کسی که قد و وزنش همخونی نداره و وزنش کمتره چربی سوزی برای چی میخواد اخه؟؟
مگه ایشون گفتن من چاق هستم؟؟
اگه بخواد بدنش رو با پول به سرانجام برسونه که میشه ماشین!!
منظور منو از ماشین متوجه میشین دوستان؟؟
یعنی وقتی پول نداری عضله هم نداری...مثل ماشین که بنزین نداری راه نمیره!!
نه....این حرفا نیست
باید برنامه ریزی کرد، هدف مشخص کرد ، نیازها رو تعیین کرد و خیلی موارد دیگه
شما باشگاه های خوبی رفتی...احتمالا تمرین دهنده خوبی نداشتین و نیاز شما رو نفهمیده
علی ایحال من 2 تا باشگاه رو توی پیغام خصوصی به شما معرفی میکنم
میتونید تماس بگیرید و راهنمائی بگیرین . البته ادرسش رو هم میذارم

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۳-۰۳, ۰۷:۵۵ بعد از ظهر
والا قند خونم که بد نیست . قبل تمرین یه چیزی میخورم . فشارمم که همیشه پایینه ! میمونه سیستم تنفسی یا تنفس ناصحیح !

ولی فکر کنم مربوط به فشار هست . اگر وسط تمرین یه کربوهیدرات ساده مصرف کنم مشکلی نیست ؟
سعی کن اواخر تمرین نوشیدنی کربوهیدراتت رو مصرف کنی

erfanxtar
۱۳۹۰-۰۳-۰۳, ۰۸:۰۲ بعد از ظهر
سلام دوستان . من حدودا 20 روز دیگه میخوام برم بدن سازی رو شروع کنم . ولی قبلش ازتون چند تا سوال داشتم . اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم .

1- من باید کدوم قسمت هارو کار کنم ؟ من نمیخوام از این هیکل بزرگا بشم . یه چیزی تو این مایه ها میخوام بشم . http://pic.xtar.ir/images/59510440615689120088.jpg این صورت کار کردن یه اسمی داره اسمش چیه ؟ اینجا بهش میگن خطی کار کردن !!

2- یک روز در میون برم بهتر یا هر روز ؟

3- بعد چند ماه میتونم مکمل مصرف کنم ؟

3- بعد دوست عزیز من اسم مکمل هارو اصلا بلد نیستم! اگه ممکنه اسم فارسی تمام مکمل هارو + اونایی که ضرر دارن و بدن رو بعد از یه مدتی کار نکردن میخوابونن بهم بگید . پروتیین و کراتین رو میدونم لطف بقیه رو بگید . اگه ممکنه بهترین مکمل هارو هم بهم بگید .

شرمنده که زیاد سوال کردم . ممنون

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۳-۰۳, ۰۸:۰۹ بعد از ظهر
دوست عزیز
اون عکسی که گذاشتی هیچی هیچی کار نکرده باشه 2 سال تمرین مستمر داشته
از اوش که اینطوری نبوده
ابتدا باید دوره های حجم رو بگذرونید تا عضلات شما رشد کنن و به سایز قابل قبولی برسن
بعد کم کم و با تغییرات غذایی و تمرینی و ورزشهای هوازی همچین بدنی بسازید
مکملها هم هیچ عوارضی ندارن و اینکه بعد از فلان مدت میشه مکمل مصرف کرد رو از ذهنتون دور کنید
شما هر وقت که نیاز به مکمل داشته باشید میتونید مصرف کنید
چیزی به اسم خطی کار کردن هم نداریم
موفق باشی دوست عزیز:گل رز:

erfanxtar
۱۳۹۰-۰۳-۰۳, ۱۱:۳۳ بعد از ظهر
دوست عزیز
اون عکسی که گذاشتی هیچی هیچی کار نکرده باشه 2 سال تمرین مستمر داشته
از اوش که اینطوری نبوده
ابتدا باید دوره های حجم رو بگذرونید تا عضلات شما رشد کنن و به سایز قابل قبولی برسن
بعد کم کم و با تغییرات غذایی و تمرینی و ورزشهای هوازی همچین بدنی بسازید
مکملها هم هیچ عوارضی ندارن و اینکه بعد از فلان مدت میشه مکمل مصرف کرد رو از ذهنتون دور کنید
شما هر وقت که نیاز به مکمل داشته باشید میتونید مصرف کنید
چیزی به اسم خطی کار کردن هم نداریم
موفق باشی دوست عزیز:گل رز:

دوست عزیز ممنون بابت جواب . منم میخوام همین کارو کنم حدود 2-3 سال مستمر میخوام کار کنم . میگم این عکسی که گذاشتم چه مدل کار کردن ؟! فیتنس درسته ؟ . بعد مگه استروئید ها ضرر ندارن ؟!!

na3r
۱۳۹۰-۰۳-۰۹, ۰۹:۱۰ بعد از ظهر
دوستان من احساس تمرین زدگی میکنم . نظرتون راجع به یه برنامه 3 روزه ( یک در میان) چیه ؟

arashbandegan
۱۳۹۰-۰۳-۰۹, ۰۹:۴۹ بعد از ظهر
عالیه هر کسی باید برنامهه رو بر طبق نیاز بدن وقدرت رکاوریش اجرا کنه، اگر تا بحال صدها بار گفتم باز هم میگم هیچ چیزی رو سنگ نوشته نشده یا کتاب مقدس نیست که نشه تغییرش داد اصول مهمه اما دیگه بقیش بستگی به فرد داره به رکاوری دقت کنید و قاضی خوبی باشید

haji1
۱۳۹۰-۰۳-۱۱, ۰۴:۲۲ بعد از ظهر
سلام
من می خوام 2 تا هالتر بخرم یکی برای جلو بازو پشت بازو خوابیده ..
یکی هم برای پرس سینه
می خواستم بدونم اندازه یک هالتر استاندارد برای پرس سینه چند سانتی متر

همچنین برای جلوبازو هالتر استانداردش چی

dashul_khan
۱۳۹۰-۰۳-۱۲, ۰۹:۵۸ قبل از ظهر
سلام
من می خوام 2 تا هالتر بخرم یکی برای جلو بازو پشت بازو خوابیده ..
یکی هم برای پرس سینه
می خواستم بدونم اندازه یک هالتر استاندارد برای پرس سینه چند سانتی متر

همچنین برای جلوبازو هالتر استانداردش چی

معمولا چیزی که تو باشگاه ها هست، هالترای سینه بزرگتر از ماله جلو بازو و اینائه...
ولی مثلا میتونید از هالتر سینه برای اون حرکات هم استفاده کنید ولی خب اگه جدا گونه و کوچیک و بزرگ باشن بهتره...
هالتر سینتون رو به اندازه ای بگیرید که اگر خواستید دستتون رو خیلی بازتر از عرض شانه ها بگیرید،بتونید...
بعدا هم به درد کسی که دستاش از شما بلندتره میخوره.
جلو بازو هم که هالتر کوچیکا هستن . بگید به بنده خدا خودش کمکتون میکنه.
اگر بد توضیح دادم ببخشید. سوالی بود در خدمتیم :سوت:

اصغر سليمانزتده
۱۳۹۰-۰۳-۱۲, ۰۱:۵۹ بعد از ظهر
بهترين حركت براي رشد بازو

dashul_khan
۱۳۹۰-۰۳-۱۲, ۰۲:۱۴ بعد از ظهر
بهترين حركت براي رشد بازو

سلام. دوست عزیز لطفا سوالاتتون رو کامل بیان کنید.
بازو دوقسمت داره: جلو بازو وپشت بازو!

حرکات مناسب برای عضله دو سر ( جلو بازو) : جلو بازو هالتر ایستاده-جلو بازو دمبل متناوب-جلو بازو هالتر لاری و.....

پشت بازو: پشت بازو هالتر خوابیده - هالتر ایستاده-پشت بازو سودن-پشت بازو دمبل پشت گردن-پشت بازو پرس سینه ای و ........

موفق باشید

hanar
۱۳۹۰-۰۳-۱۳, ۰۵:۲۷ بعد از ظهر
دروود
حدود يكساله تمرين ميكنم
قد 180
وزن74 كيلو
120 پرس سينه ميزنم ميخوام قدرت پرس سينمو بالا ببرم ممنون ميشم يك برنامه تمريني بدين
ميخوام وزنمم بشه حدوداي 80 تا 85 كيلو چي مصرف كنم
ممنون

dashul_khan
۱۳۹۰-۰۳-۱۳, ۰۷:۵۲ بعد از ظهر
دروود
حدود يكساله تمرين ميكنم
قد 180
وزن74 كيلو
120 پرس سينه ميزنم ميخوام قدرت پرس سينمو بالا ببرم ممنون ميشم يك برنامه تمريني بدين
ميخوام وزنمم بشه حدوداي 80 تا 85 كيلو چي مصرف كنم
ممنون

سلام . دوست عزیز لطفا سوالاتتون رو در جا و تایپیک مرتبط بیان کنید. تا نظم سایت به هم نخوره.
تایپیک مخصوص گرفتن برنامه هم داریم.

برای افزایش قدرت میتونی از تکرار های زیر 8 استفاده کنی ( بین 4 تا 8 )

افزایش وزن: تمرین صحیح + تغذیه مناسب در راستای حجم و در صورت نیاز و توان مالی استفاده از مکمل + استراحت!

موفق باشید

dashul_khan
۱۳۹۰-۰۳-۱۴, ۰۱:۴۸ قبل از ظهر
بنده فالحال پروتئین + کراتین + آمینو رو به قصد حجم مصرف میکنم!
و در کنارش الان سه چهار روزه که از قرص های: ویتامین سی جوشان + کبسول شارک + قرص ویتامین دی + ویتامین ای بنا به دستور پزشک مصرف میکنم!
و تا قبلش هم از قرص های: ویتامین ب6 + کلسیوم دی + مولتی ویتامین مصرف میرکردم هر چند روز یکبار!

امروز حدود دوساعته که توی کلیه چپم احساس دردی بسیار بسیار خفیف میکنم!!!
سبقه کلیوی نداشتم... مشکل از کجا میتونه باشه؟
مصرف مکمل ها ادامه پیدا کنه؟؟؟

ممنون

arashbandegan
۱۳۹۰-۰۳-۱۵, ۰۹:۵۷ بعد از ظهر
احتمالا از آنجائیکه مکملها باید از جای مطمئن باشه بهتره یکی یکی مصرف رو متوقف کنی و ببینی آیا مشکلت حل میشه یا نه در ضمن ممکنه به علت سرما زدگی هم باشه دلایل مختلفی میتونه باشه اگه میخواهید مؤتمن بشید به یک پزشک مراجعه کنید

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۳-۱۵, ۱۰:۳۰ بعد از ظهر
وقتی میخواب آبگیری و بارگیری کنن، کربوهیدرات هفته اخر از زیاد شروع میشه و در روزای اخر قطع میشه
و مصرف اب هم به همین منوال هستش
حالا
وقتی که قبل از مسابقه کربو رو مصرف میکنن و میگن که آب رو داخل عضله هدایت میکنه
میشه اون موقع کراتین و مکمل پمپاژ خون رو مصرف کرد؟
تاثیری داره؟

arashbandegan
۱۳۹۰-۰۳-۱۵, ۱۱:۱۹ بعد از ظهر
افشین جان میشه استفاده کرد اما باید به تغیرات بدن نگاه کرد اصولا به نظر من بهتره یکی دو روز مانده به مسابقه بارگیری رو تموم کرد و اون یکی دو روز آخر را به ریزه کاری هایی که برای تنظیم زیاد لود کردن یا آبگیری میشه انجام داد این اطمینان بهتری میده در ضمن اکثر افراد روز بعد از مسابقه بهتر از روز خود مسابقه هستند و این به همین دلیل هست که پیک واقیعی رو رد میکنند که دلایل خودشو داره مثله توقف مصرف آب زود هنگام یا تغیرات شدید سدیمی و یا بارگیری ناقص از ترس زیاد کرب گیری کردن و آب انداختن و چیزای دیگه

arman2
۱۳۹۰-۰۳-۱۶, ۰۲:۳۹ بعد از ظهر
سلام به دوستان ,من نزدیک به دو سال هست که دارم بدنسازی کار می کنم, ابتدا بدنم خیلی چربی داشت برای همین اوایل قبل از اینکه بدنم عضلانی بشه تصمیم گرفتم از گلوتامین و یک برنامه چربی سوز استفاده کردم ,زمانی نگذشت که تمام چربی سینه ام آب شد ولی از آن به بعد هر چه تمرین کردم و مکمل استفاده کردم حجم خاصی به سینه ام اضاف نشد,به نظر دوستان باید چکار کنم؟ممنون

na3r
۱۳۹۰-۰۳-۱۶, ۰۲:۵۸ بعد از ظهر
سلام به دوستان ,من نزدیک به دو سال هست که دارم بدنسازی کار می کنم, ابتدا بدنم خیلی چربی داشت برای همین اوایل قبل از اینکه بدنم عضلانی بشه تصمیم گرفتم از گلوتامین و یک برنامه چربی سوز استفاده کردم ,زمانی نگذشت که تمام چربی سینه ام آب شد ولی از آن به بعد هر چه تمرین کردم و مکمل استفاده کردم حجم خاصی به سینه ام اضاف نشد,به نظر دوستان باید چکار کنم؟ممنون

با اجازه اساتید،
خوب معلومه برای حجم باید از پروتئین و کربوهیدرات زیاد استفاده کنی . البته باید تو مصرف کربو دقت کنی چون اگه بدون برنامه و سرسرکی مصرف کنی باعث افزایش چربی و به هم خورن فرم بدنت میشه. در ضمن اگه عضله رشد نکرد یکی از دلایلش اینه که شاید درست بهش فشار وارد نمیکنی

123ARASH
۱۳۹۰-۰۳-۱۶, ۰۴:۲۳ بعد از ظهر
با سلام به همه دوستان گلم.
توي انجمن زياد گشتم و جايي بهتر از اينجا براي طرح سوالم نيافتم..
اگر سوالو جاي مناسب طرح نكردم خيلي ببخشيد و از مدير عزيز با عرض پوزش ميخوام جاي مناسب بزاره اين پستمو..
سوالم اينه كه ايا روابط ج ن س ي و زناشويي يا سkس ميتونه رو ورزشمون و به خصوص حجم اثر منفي بزاره يا مثبت؟
لطفا دوستان توضيح بدن كه مثلا قهرمانان ايا اين كار رو قطع كردن يا او نا هم انجام ميدن..
چون بعضيها ميگن اگه ازدواج كني و ...... انجام بدي رشدت كم ميشه و به هدفت نميرسي/ايا واقعيت داره؟(ما ديگه ازدواج نميكنيم و نسلمون منقرض ميشه:لبخند:

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۹۰-۰۳-۱۶, ۰۵:۰۴ بعد از ظهر
با سلام به همه دوستان گلم.
توي انجمن زياد گشتم و جايي بهتر از اينجا براي طرح سوالم نيافتم..
اگر سوالو جاي مناسب طرح نكردم خيلي ببخشيد و از مدير عزيز با عرض پوزش ميخوام جاي مناسب بزاره اين پستمو..
سوالم اينه كه ايا روابط ج ن س ي و زناشويي يا سkس ميتونه رو ورزشمون و به خصوص حجم اثر منفي بزاره يا مثبت؟
لطفا دوستان توضيح بدن كه مثلا قهرمانان ايا اين كار رو قطع كردن يا او نا هم انجام ميدن..
چون بعضيها ميگن اگه ازدواج كني و ...... انجام بدي رشدت كم ميشه و به هدفت نميرسي/ايا واقعيت داره؟(ما ديگه ازدواج نميكنيم و نسلمون منقرض ميشه:لبخند:
توی این تاپیک (http://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?1493-رابطه-بدن-سازي-با-روابط-***ي!&highlight=%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87+%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C) توضیحات کلی داده شده
نه تنها تاثیر منفی نداره بلکه اگه به اندازه و از راه های سالم انجام بشه به رشد بدن هم کمک زیادی میکنه .

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۳-۱۶, ۱۱:۳۹ بعد از ظهر

من شدت و فشار و تمرین رو کامل نمیدونم
و شک ندارم که عضلات شما تحریک به رشد نشده

dashul_khan
۱۳۹۰-۰۳-۱۷, ۰۱:۰۰ قبل از ظهر
این برنامه سینه منه که دو جلسه بیشتر تمرین نکردم:

پرس سینه هالتر 8 10 12 + پرس سینه دمبل ناتوانی 3 ست

قفسه سینه دمبل 12*3

پرس بالا سینه هالتر 8 10 12 + پرس بالاسینه دمبل ناتوانی 3 ست

پرس زیر سینه دمبل 8 10 12

الان هر دو جلسه که اینو کار کردم سینه هام دم افتاده و تا دو روز درد میکنه، نشانه رشد و شک به عظله هست؟؟؟

پرند
۱۳۹۰-۰۳-۱۷, ۰۳:۱۷ بعد از ظهر
اينكه پرس سينه با دمبل رو تا حد ناتواني ميزنين و با يه برنامه حجمي سو.پرش كردين براي كوتاه مدت و شوك دادن به عضله خوبه،اما در كل يه برنامه چربي سوزه،بنظر من اگه شما 12/12/10/8 و با كم شدن تكرارها افزايش وزنه رو توي برنامه داشته باشي براي حجم و استقامت و افزايش ركورد بهتر نتيجه ميگيري...
پيشنهاد ميكنم يكي از كراس اور و يا ديپ يا پارالل سينه رو هم به برنامه اضافه كني...

dashul_khan
۱۳۹۰-۰۳-۱۷, ۰۵:۱۷ بعد از ظهر
پررالل رو به خاطر مچ دستم نمیتونم انجام بدم...

دمبل رو که نا توانیه با وزنه ای میزنم که 4 تا 8 تکرار بیشتر انجام نشه....

این برنامه برای بلند مدت ( یک ماه و یک ماه و نیم) انجام بشه اثری نداره یعنی؟؟؟

پرند
۱۳۹۰-۰۳-۱۸, ۱۲:۱۰ قبل از ظهر
چرا خوبه.من پنج هفته رو پيشنهاد ميكنم البته به بدنتم مربوطه خودش بهت ميگه كي بايد عوضش كني هر چند حركت ها پايه و مادرن برنامه بعديتو از دستگاه هم استفاده كن مثلا اگه پرس سينه رو با هالتر زدي بالا سينه رو با اسميت قفسه رو دستگاه پك دك(پروانه) و پرس سينه با ماشين چكشي هم خيلي خوبن و متمركز روي عضله... واسه زير سينه هم كه بهترينش از نظر من كراس و پارالل ه كه نميتوني و زير سينه هالترو بذار با ديپ كه اگه دستگاهشو دارين كه چه بهتر... اينجوري برنامت متنوع تر ميشه و تو حركتاي آخر حالت از هالتر و دمبل دگرگون نميشه:چشمک:
اگه دوست داشتي از پنج ست پنج تايي استفاده كن..من خودم انجام دادم و خيلي راضي بودم برنامه بدي نيست و حجميه...
يعني مثلاً
يك يا دو ست گرم كردني پلاور يا كراس اور
پرس سينه هالتر + پروانه (پك دك) 5*5
پرس بالا سينه اسميت+پرواز دمبل شيب مثبت 5*5
پارالل سينه يا كراس اور يا ديپ ماشين+زير سينه دمبل5*5
بعدشم اگه بازم زمان و توان داشتي پشت بازو سيم كش دسته طنابي يا كيك بك و والسلام
خسته نباشي پهلوون...
در ضمن تا يادم نرفته عضله ضعيف رو اول تمرين بده يعني اگه بالا سينه ضعيفه مياد اول...
دوم اينكه حسابي گرم كن و بين هر ست كشش بده و سوم اينكه نهايت استراحتت بين هر ست 1.5دقيقه و بين هر حركت 2 دقيقه...
يكساعته هم بايد تمومش كني در غير اين صورت عضله از دست ميدي يعني خودش خودش رو ميخوره!!:چشمک:

milad_70
۱۳۹۰-۰۳-۱۹, ۰۴:۱۷ بعد از ظهر
سلام/بچه هب میگم کسی عکس از اميد شفيع خاني نداره؟؟؟؟

پرند
۱۳۹۰-۰۳-۲۰, ۱۱:۰۲ بعد از ظهر
اگه اشتباه نكنم بازو هم جزو عضلاتيه كه براي رشد بايد به ناتواني برسه...
اما الان سوالم اينه
من بصورت ژنتيكي بازوهاي بزرگي داشتم كه الان عضله شده و چربي خيلي كمي داره و از اونجايي كه بازوي بزرگ واسه زنها زيبا نيست ميخواستم بدونم واسه كوچيك كردنش بايد چيكار كنم؟ در ضمن هنوزم ميخوام كه زير بغل و عضلات پشت رو بزرگتر كنم ...
چون بعدها هم كه پشت ايده ال بشه بايد نگهش دارم و بازم بازو تمرين داده ميشه...
ميترسم تمرينات بازوم رو زيادتر كنم و آسيب ببينم يا نتونم تمرينات زيربغلم رو كامل كنم...
بنظرتون چيكار كنم؟

dashul_khan
۱۳۹۰-۰۳-۲۱, ۱۲:۱۰ قبل از ظهر
خب ما با هر روشی که هست( تغذیه و مکمل واینا) بدنمون رو به حجم دلخواه میرسونیم!!!چجوری باید این حجم رو نگهداریم؟؟؟برنامه تمرینی خاصی داره؟تغذیه خاصی داره؟از مکمل خاصی اتستفاده میشه؟

پرند
۱۳۹۰-۰۳-۲۱, ۱۰:۳۶ بعد از ظهر
من متوجه نشدم...
آره خب روش داره...ميتوني با هفته اي دوبار تمرين و مكمل حجمتو نگه داري...
اما مساله بازوي من فرق ميكنه...
جواب درست حسابي ميخوام،اگه ميدونين لطفاً بگين!

milad_70
۱۳۹۰-۰۳-۲۱, ۱۱:۰۵ بعد از ظهر
با سلام جواب خانم پرند.معمولا وقتی زنتیکی یک عضله زود رشد باشه حتی با تمرین متوسط هم رشد زیادی میکنه!
نظر بنده اینه که میتونید بازو هاتونو دیگه تمرین ندید چون در حرکات زیربغل به اندازه ی کافی فشار اعمال میشه یا میتونید هفته یا دوهفته یکبار با یک الی دو ست تکرار بالا آن را تمرین دهید_در ضمن عضلات زیر بغل و مخصوصا عضلات پشت که اصلا در ایران در خانم ها دیده نمیشه چرا میتونه از بازو قشنگتر باشه؟؟؟

پرند
۱۳۹۰-۰۳-۲۱, ۱۱:۱۲ بعد از ظهر
عضلات زير بغل به اون شكل تفكيك شده به اون صورتي كه شما تصور كرديد و توي فيلمها و عكس هاي خانوم هاي بدنساز هست،بله وجود نداره...
اما افزايش حجمش باعث ميشه هيكل زيباتري داشته باشيم و با افزايش حجم زير بغل و پائين تنه كمر باريكتر به چشم مياد...
و اون توي ايران ديده ميشه...زيادم ديده ميشه...
در ضمن بازو رو اگه با ست بالا تمرين بدم بيشتر رشد ميكنه...
الان فقط با سيم كش تمرين ميدم.ديگه نميدونم چيكار كنم،هر چند الان متناسبه اما ميترسم كه با بيشتر كردن تمريناي زير بغل بازوهامم بزرگتر بشن.

پرند
۱۳۹۰-۰۳-۲۱, ۱۱:۲۵ بعد از ظهر
اگه بازوهام قويتر نشن نميتونم زير بغل خوبي هم داشته باشم...
الان بازوهامو با جلو بازو سيم كش و دمبل خم تمرين ميدم...
در ضمن زير بغل حجيم و پائين تنه متناسب باعث باريك تر به نظر رسيدن كمر ميشه كه توي خانم هاي ايراني هم زياد ديده ميشه:چشمک:

milad_70
۱۳۹۰-۰۳-۲۱, ۱۱:۳۱ بعد از ظهر
بنده منظورم عضلات پشت بود!! در ضمن من گفتم دو هفته یک بار اونهم یک ای دو ست اگر میخواهید تمرین دهید ولی با این تمرینی که شما میگویید نه تنها کوچک نمیشوند بلکه بزرگتر هم میشوند چون در حرکات زیر بغل فشار زیادی به بازو ها اعمال میشود.حالا دیگر نظر خودتان مهم است نه کس دیگر..

milad_70
۱۳۹۰-۰۳-۲۱, ۱۱:۳۸ بعد از ظهر
باسلام و جوابdashul_khun
حجمی که به دست میارید بستگی داره از چه راهی بدست اومده باشه!!
مثلا اگه با داروهایی نظیر اوکسی متالون یا دگزامتازون یا مثلا اومندارن(اومادرین)و... باشه اینها چون حجمی که دارن از احتساب اب زیر پوسته و حجم عضلانی نیست به غیر از اینکه عوارض زیادی داره بلافاصله بعد از قطع دارو به شدت افت خواهید کرد.ولی اگر حجم بدست آمده آمده از راه تمرین درست و تغذیه سالم (50%پروتئین و 50% کربو و مقدار کمی چربی مفید) باید روزانه دریافت کنید و مکمل های اصلی استفاده کنید زیاد این حجم از دست داده نمیشه و فقط کافیه که همین سه مورد بعلاوه ی استرحت کافی (حداقل 8_9 ساعت )باشد.و برای باقی ماندن حجم نیز میتوانید از مکمل هایی نظیر پروتئین وی100% استفاده کنید