PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات متفرقه از پرورش اندام

صفحه ها : [1] 2

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۴-۰۴, ۰۳:۳۸ بعد از ظهر
سلام دوستان
اگر برای سوالاتتون محلی که درموردش بحث میشه ،در سایت نبود در این تاپیک مطرح کنید.
با تشکر

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۴-۰۴, ۰۳:۴۲ بعد از ظهر
من حدودا یک یا دو هفته ای میشه نمیتونم خوب تمرین کنم یعنی اصلا تمرکز ندارم عضله هام توی حرکات اول خسته میشه بکل انرژیم از دست میره،از سیستم تمرینی هر عضله یه روز هم استفاده کردم زیاد تغییری نکرد،میخواستم نظر دوستان رو بدونم آیا بدنم تمرین زده شده؟؟؟؟
مرسی

hamidbarca
۱۳۸۹-۰۴-۰۴, ۰۵:۰۶ بعد از ظهر
من حدودا یک یا دو هفته ای میشه نمیتونم خوب تمرین کنم یعنی اصلا تمرکز ندارم عضله هام توی حرکات اول خسته میشه بکل انرژیم از دست میره،از سیستم تمرینی هر عضله یه روز هم استفاده کردم زیاد تغییری نکرد،میخواستم نظر دوستان رو بدونم آیا بدنم تمرین زده شده؟؟؟؟
مرسی
من خودم هنوز اینقدر تجربه ندارم که شما رو راهنمایی کنم ولی تجربه خودم رو میگم شاید بدرد بخوره
من خودم چند ماهه که بدون استراحت داشتم تمرین میکردم و رژیم هم داشتم حدود دو سه هفته پیش دیگه کم کم حتی انگیزه تمرین هم نداشتم.میرفتم داخل باشگاه فقط دلم میخواست یه جوری بپیچونم برم حرکات رو نصفه میرفتم خلاصه دیدم اینطوری نمیشه تصمیم گرفتم یک هفته کامل استراحت کنم.باور کن این هفته مثل اسب تمرین میکردم:پوزخند:هر عضله رو که تمرین میدادم فرداش درد عضلانی داشتم که مساوی با پیشرفت هست.خلاصه اگه فکر میکنی باطریهات داره تموم میشه خوب دوباره شارژش کن

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۴-۰۴, ۰۵:۱۹ بعد از ظهر
سلام حمید جان آره منم همینطور شدم نیومده باشگاه میخوام برم خودمم نظر دارم یه هفته استراحت کنم ببینم چی میشه.
مرسی از نظرت:گل رز:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۴, ۰۶:۴۷ بعد از ظهر
شما به طور حتم تمرين زده شده ايد . يكي از كارهايي كه ميتوني بكني همينه كه تمرين رو يه هفته قطع كني . كار ديگه كه ميتوني بكني اينه كه به باشگاه ديگري بري و اونجا تمرين كني . استفاده از هندزفري و موزيك دلخواه هم ميتونه تا حد زيادي كمكت كنه . يار تمرينيت رو عوض كن و ديدن فيلم هاي مسابقات ميتونه كمك زيادي به شما كنه و خلاصه خيلي چيزهاي ديگر و ....

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۱:۱۰ قبل از ظهر
شما به طور حتم تمرين زده شده ايد . يكي از كارهايي كه ميتوني بكني همينه كه تمرين رو يه هفته قطع كني . كار ديگه كه ميتوني بكني اينه كه به باشگاه ديگري بري و اونجا تمرين كني . استفاده از هندزفري و موزيك دلخواه هم ميتونه تا حد زيادي كمكت كنه . يار تمرينيت رو عوض كن و ديدن فيلم هاي مسابقات ميتونه كمك زيادي به شما كنه و خلاصه خيلي چيزهاي ديگر و ....
استراحت از همین امروز شروع میکنم،باشگاه دیگه نمیتونم کار کنم،آره بخدا مشکل موزیک داریم تو باشگاه وقتی هم که میگی میگن همینه نداریم حاله آدم گرفته میشه اصلا حس تمرین نمیگیرم،یار تمرینی هم ندارم چون ما 8 نفر بودیم فقط من موندم از جمع کسی نمیاد دیگه،انشالا که بعد استراحت درست میشم:منتظر:

bodybuilder
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۱:۴۴ قبل از ظهر
کسی از دوستان در مورد ربط پودر ors و بدنسازی میدونه؟؟
من دیدم بعضی ها این پودر رو قاطی بطری آبشون میکردن و هنگام تمرین میخوردن؟؟؟

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۵:۱۴ قبل از ظهر
برای هیدراسیون بهتره.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۸:۲۲ قبل از ظهر
اين پودر در افرادي كه بيماري اسهال و استفراق دارند به منظور جبران آب از دست رفته بدن استفاده ميشود اما در بدن سازي كه بدن شخص سالم است و هيچ بيماري ندارد به خاطر وجود گلوكز در اين پودر براي تامين انرژي بيشتر ورزشكار استفاده ميشود . بيماران آن را با آب جوشيده كه سرد شده باشه مصرف ميكنند اما ورزشكاران نيازي نيست كه با آب جوشيده سرد آن را استفاده كنند .
مصرف اين پودر در دوران آماده سازي مسابقات مخصوصا يكي دو هفته پاياني به هيچ عنوان توصيه نميشود چون تمام نقشه هاي ورزشكار را نقشه براب ميكند .
اما بعد از مسابقات هم اين پودر خيلي ميتونه كارامد باشه چون وظيفه اش تنظيم سديم و پتاسيم هست و با مصرف اين پودر شخص ميتونه از اسپاسم احتمالي عضلات كه خيلي ها بعد از مسابقه دچار آن ميشوند تا حدي جلوگيري كند .

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۰۹:۳۸ بعد از ظهر
خیلی تایپیک باحالی زدی محمد دستت درد نکنه :قلب:
خیلی وقت بود می خواستم نظر دوستان رو درباره زدن مو های بدن و این ترک هایی که جدیداً خیلی زیاد شده رو بدنم و نمی دونم درمانش چیه بپرسم که جایی براش نداشتم دوستان اگر امکانش هست نظر بدند ؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۴-۰۵, ۱۰:۳۸ بعد از ظهر
خيلي ها تصور ميكنند كه زدن موي بدن در رشد عضلات تاثير دارد بايد همينجا بگويم كه اين فرضيه كاملا اشتباه هست و هيچ ارتباطي بين رشد عضلات و زدن موهاي بدن نيست .
در مورد ترك هاي پوست هم بايد بگم كه در اكثر بدنسازان حتي حرفه اي ها اين ترك ها وجود دارد حالا براي يكي كمتر و براي يكي بيشتر و نشانه افزايش حجم عضلاني هستش . ميشه با مصرف ويتامين اي كاري كرد كه اين ترك ها كمتر به وجود بيايند . همچنين گرم كردن و نرمش قبل از تمرين نيز بي تاثير نيست . اما ترك به وجود آمده درمان نميشود . ابتدا قرمز هستش و بعد به رنگ پوست و يا سفيد در مي آيد .

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۴-۰۶, ۰۹:۴۲ قبل از ظهر
بهترین ساعت برای بیدار شدن از خواب صبح ها ساعت چنده برا کسی که دنباله حجمه؟؟؟؟

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۴-۰۶, ۰۹:۵۷ قبل از ظهر
محمد جان اگه منظورت از این سوال اینه که چند ساعت باید خوابید که از فردی به فرد دیگه کمی ممکنه فرق کنه والی معمولا ۷ تا ۸ ساعت برای کسی به سن شما کافیه حالا دیگه بستگی داره شب کی میخابی. والی اگه منظورت اینه که آیا صبحا میشه تمرین کرد بله میشه.

mehdi charejoo
۱۳۸۹-۰۴-۰۶, ۰۹:۵۸ قبل از ظهر
من تو باشگاه دیدم که بعضیها قبل از تمرین به بدنشون وازلین می زنن میگن چون پوست رو چرب می کنه پوست کمتر ترک می خوره من خودم امتحان نکردم اگه کسی در این رابطه اطلاعاتی داره لطفاً بگه.

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۴-۰۶, ۱۰:۰۱ قبل از ظهر
محمد جان اگه منظورت از این سوال اینه که چند ساعت باید خوابید که از فردی به فرد دیگه کمی ممکنه فرق کنه والی معمولا ۷ تا ۸ ساعت برای کسی به سن شما کافیه حالا دیگه بستگی داره شب کی میخابی. والی اگه منظورت اینه که آیا صبحا میشه تمرین کرد بله میشه.
من معمولا بین ساعت 2 تا 3 شب میخوابم،و صبحم نمیشه گفت لنگه ظهر 11یا 11.30 بیدار میشم.نه منظورم تمرین نیست .

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۴-۰۶, ۱۰:۱۵ قبل از ظهر
من تو باشگاه دیدم که بعضیها قبل از تمرین به بدنشون وازلین می زنن میگن چون پوست رو چرب می کنه پوست کمتر ترک می خوره من خودم امتحان نکردم اگه کسی در این رابطه اطلاعاتی داره لطفاً بگه.

ترک پوست در اثر افزایش حجم اتفاق میوفته که چون سریع هست پوست ترک میخوره این باره خانومهای باردار هم هست یک سری کرمهای سترچ مارک هست که از ترکیبات روغن نارگیل، ویتامین ای و ... دارش هست که قبل از تمرین میتونید استفاده کنید والی متاسفانه اکثر ژنتیکی هست والی شیاد با اینکار تا حدی بشه جلوگیری کرد.

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۴-۰۶, ۱۱:۵۷ قبل از ظهر
من معمولا بین ساعت 2 تا 3 شب میخوابم،و صبحم نمیشه گفت لنگه ظهر 11یا 11.30 بیدار میشم.نه منظورم تمرین نیست .

محمد جان راه اشتباه رو پيش گرفتي
خيلي دير ميخوابي و خيلي هم دير بيدار ميشي
شما تا ساعت 11 بايد حداقل يك وعده مفصل و 1 ميان وعده خورده باشيد
اين كار رو نكن دوست خوبم
شب 11 بخواب.....صبح هم كارت هر جي باشه نهايتش ميخواي 6 يا 7 بيدار بشي
پس خوابت تكميل ميشه

eiman
۱۳۸۹-۰۵-۲۶, ۰۷:۰۸ بعد از ظهر
با سلام خدمت تمامی دوستان زحمت کش
میخواستم بدونم یک شخص بدنساز با قد 178 تا چه اندازه میتونه عضله هاش رو حجیم کنه مثلا من الان دور بازوم 41.5 هست تا چه اندازه این عضله رو میتونم حجیمش کنم با تشکر

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۵-۲۶, ۰۸:۴۶ بعد از ظهر
با سلام خدمت تمامی دوستان زحمت کش
میخواستم بدونم یک شخص بدنساز با قد 178 تا چه اندازه میتونه عضله هاش رو حجیم کنه مثلا من الان دور بازوم 41.5 هست تا چه اندازه این عضله رو میتونم حجیمش کنم با تشکر
ایمان جان
میزان عضله سازی ارتباطی با قد نداره، مثلاً بیشترین دور بازوها مربوط به لی پریست و رونی کلمن بوده که نزدیک به 30 سانتیمتر اختلاف قد داشتن.

eiman
۱۳۸۹-۰۵-۲۷, ۰۶:۰۱ بعد از ظهر
حسام جان ممنون از توضیحت میخواستم بدونم تلاش من تا کجا میتونه پیش بره اگرحداکثر مفهومی نداره متوسطش تا چه اندازه میتونه باشه ممنون

Hessam_Vardak
۱۳۸۹-۰۵-۲۸, ۰۳:۲۹ بعد از ظهر
حسام جان ممنون از توضیحت میخواستم بدونم تلاش من تا کجا میتونه پیش بره اگرحداکثر مفهومی نداره متوسطش تا چه اندازه میتونه باشه ممنون
هر بدنی یک ظرفیت نهایی برای رشد داره که معمولاً این ظرفیت خیلی بالاتر از اونی هست که فکرش رو بکنی. اما رسیدن به این حداکثر ظرفیت بدنی به عوامل بیشماری وابسته هست که از این بین می شه به موارد زیر اشاره کرد:
تمرین، تغذیه، استراحت، استرس، مکمل، دارو، تیپ بدنی، سن، سابقه، نژاد، ژنتیک، نوع فیبرهای عضلانی و...

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۴, ۰۳:۴۲ بعد از ظهر
من به فلز ها حساسيت دارم به محض اينكه هارتل با بدنم تماس پيدا ميكنه دو ساعت بعدش جاي هارتل پر از جوشاي ريز ميشه تازگي ها زيرش حوله ميزارم اما بازم جوش زده اما كمتر...چرا؟ چيكار كنم؟ واسه ميخچه پا چيكار كنم..دكتر عطاري بهم گفت كفش ورزشي نپوش!!

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۶-۰۴, ۰۳:۵۹ بعد از ظهر
دستکش مخصوص دستت کن ! چه ربطی به کفش داره !!!

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۱۲:۴۹ بعد از ظهر
دستکش مخصوص دستت کن ! چه ربطی به کفش داره !!!
خوشبختانه كف دستم مشكلي نداره ..دستكشم ميپوشم.هالترو ميزارم پشت گردنم و باش اسكات و چرخش كمرو بعضي ديگه از حركاتو ميرم تازگي ها دراز نشست با هالترم اومده جزو برنامه :ناراحت:يا ساق پا با هارتل...

پرند
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۱۲:۵۶ بعد از ظهر
متاسفانه سمت راستم از چپم قويتر شده گمونم ناخواسته بعضي مواقع بدون اينكه متوجه باشم وزنه هامو نامتعادل بلند كردم!! ولي جزئيه و خودم متوجه ميشم با تمرين در آينده مشكلم رفع ميشه يا بايد به وزنه هاي سمت چپم اضافه كنم مثلا براي ناحيه سينه و پا؟ اگه بايد وزنه اضافه كنم چند كيلو و در چند حركت

mahmoud
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۰۱:۴۶ بعد از ظهر
متاسفانه سمت راستم از چپم قويتر شده گمونم ناخواسته بعضي مواقع بدون اينكه متوجه باشم وزنه هامو نامتعادل بلند كردم!! ولي جزئيه و خودم متوجه ميشم با تمرين در آينده مشكلم رفع ميشه يا بايد به وزنه هاي سمت چپم اضافه كنم مثلا براي ناحيه سينه و پا؟ اگه بايد وزنه اضافه كنم چند كيلو و در چند حركت

خیلی ها میگن واسه سمت ضعیف از وزنه سنگین تر استفاده کنین اما اصلا نیازی نیست. زیاد رو این موضوع حساس نباشین فقط حرکات رو با تعادل کامل و صحیح اجرا کنین

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۰۲:۰۸ بعد از ظهر
دوستان موهای زائد در بازو یا پا یا هرجای دیگه بدن تاثیری در شکل یا رشد عضله داره ؟!

mahmoud
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۰۳:۵۸ بعد از ظهر
دوستان موهای زائد در بازو یا پا یا هرجای دیگه بدن تاثیری در شکل یا رشد عضله داره ؟!

نه هیچ تاثیری در رشد نداره اما وقتی که مو زدایی انجام میشه عضله بهتر دیده میشه

majid66
۱۳۸۹-۰۶-۰۵, ۰۷:۱۳ بعد از ظهر
ستاره خانم سعي كن از دمبل استفاده كني تا سنگيني وزنه براي هر دست يكسان باشه.

eiman
۱۳۸۹-۰۶-۰۹, ۰۶:۳۹ بعد از ظهر
کسی که بدن خوش فورم و متناسبی داشته باشه و در منزل کار میکنه برای شرکت در مسابقه نمیتونه خودش اقدام بکنه یا نیاز به پشتیبانی یک باشگاه داره

eiman
۱۳۸۹-۰۶-۱۱, ۰۶:۱۶ بعد از ظهر
کسی که بدن خوش فورم و متناسبی داشته باشه و در منزل کار میکنه برای شرکت در مسابقه نمیتونه خودش اقدام بکنه یا نیاز به پشتیبانی یک باشگاه داره
البته این متن بصورت سوالی میباشد از دوستان کسی اطلاع نداره

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۶-۱۱, ۱۰:۵۸ بعد از ظهر
البته این متن بصورت سوالی میباشد از دوستان کسی اطلاع نداره

نه ایمان جان شخص نمی تونه تو مسابقات شرکت کنه البته تو بعضی مسابقات میشه ولی بیشتر مسابقات معتبر باید ورزشکاران زیر نظر و تحت حمایت تیم باشند یا مربی حرفه ای داشته باشند.
در مورد بدن هم باید حتماً مربی پرورش اندام نظر بده چون اون مربی هست که می تونه تشخیص بده اصلاً فرد تو مسابقات شانسی داره ، فیگور گیری هم مهمه ، بالانس بدن و .... هست که امتیاز دهی رو مشخص می کنه نه خوش فرم بودن

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۶-۱۳, ۰۹:۰۱ قبل از ظهر
ايمان جان تا كنار 4 نفر هم وزن خودت و يا حتي سنگين تر فيگور نگيري و خودت رو محك نزني نميتوني روي سن موفق باشي
الان كساني رو ميشناسم با اينكه بدن بينظيري دارن اما خجالت ميكشن فيگور بگيرن
و اين روي سن يعني شكست

eiman
۱۳۸۹-۰۶-۱۳, ۱۰:۴۷ قبل از ظهر
بچه ها ممنونم از توضیحاتتون بهر حال چون من در منزل کار میکنم باید یک هدف بالایی برای خودم در نظر بگیرم مثلا مسابقه که اگر نشد به بدن خوش فورم و خوش استیل دست پیدا کرده باشم البته خیلی زمان میبره ولی من تلاشم رو میکنم بازم ممنون

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۶-۱۴, ۱۱:۲۱ بعد از ظهر
کمک اورژانسی به یاکوزا !

مثل اینکه این روزگار پلید چشم دیدن یاکوزا جماعت رو نداره ! تا میای پیشرفت کنی یه حادثه می افته !!!
حسین انگار نه انگار که بدنسازی می کنی ! این جمله ای بود که داداشم 1 ساعت پیش بهم گفت ! سینت که آب شده ! بازوت هم نصف شده ! رنگ و روت هم که زرد شده !
امروز ساعت 3 من رفتم و یه دندون بی شرف عقل رو کشیدم ! تا ساعت 6 بعد از ظهر حتی آب هم نخوردم !!! هنوز که هنوزه خونش بند نیومده و شام هم دو بشقاب فرنی !!! و یه کاسه بستنی خوردم !!! تو این چند ساعته بدنم افت شدیدی کرده !!! به علاوه این کلی مسکن و آنتی بیوتیک باید مصرف کنم . که همشون برای بدنسازی سمه !!! دکتر گفته تا وقتی بخیه تو دهنت هست نباید ورزش سنگین کنی ! و این خانم دکتر فقط هفته ای یه بار به مطبشون سر میزنند و اگه هفته ی دیگه تعطیل باشه این خانوم هم تعطیله ! یعنی من دو هفته نباید ورزش کنم ! البته من به حرفش توجه نمی کنم و همین چهارشنبه تمریناتم رو شروع می کنم !!!البته 20 درصد سبک تر من این همه زحمت کشیدم تو این تابستون که اصلا کسی حوصله حجم گرفتن نداره کلی وزن زیاد کردم (با اینکه دو بار مریض شدم و از صفر شروع کردم ) حالا این موضوع هم به بدبختی هام اضافه شد ... بگذریم اینا همش درد و دل بود چون کسی به این حرفای من گوش نمیده !!! بریم سر اصل مطلب :
از دوستان میخوام من رو راهنمایی کنند .
بعد از این هفته لعنتی که می خوام عادی ورزش کنم ! باید چی کار کنم که این گند رو جبران کنم !!! به نظرتون اگه مصرف کربو پروتئینم رو زیاد تر کنم میتونم جواب بگیرم ؟! همون طور که در جریانید بدن من خیلی دیر پیشرفت میکنه و به سرعت برق و باد هم پسرفت میکنه ! به نظرتون هوازی رو قطع کنم ؟ یا نه ؟ شدت تمرین رو زیاد کنم یا نه ؟! لطفا راهنمایی کنید .

hamidbarca
۱۳۸۹-۰۶-۱۴, ۱۱:۳۱ بعد از ظهر
بابا یاکوزا جان اینقدر سخت نگیر آدمیزاد روزی هزار تا بلا سرش میاد.مطمئن باش بدنی که زیر ساختش درسته خیلی زود برمیگرده به حالت عادی الان شما ناخوشی غذا نخوردی اینطوری به نظر میای مطمئن باش حالت خوب بشه 2 هفته تمرین کنی همه چی درست میشه

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۶-۱۵, ۱۰:۵۱ قبل از ظهر
ياكو جان من دقيقا 3 روز مانده به مسابقه دندون عقلم رو كشيدم
پس من چي بگم؟؟
اما من توي اون 1 روزي كه نبايد غذا ميخوردم فقط پروتئين و شير برنج و فرني خوردم
زياد سخت نگير...برا همه پيش مياد

mankind
۱۳۸۹-۰۶-۱۵, ۱۱:۲۱ قبل از ظهر
یاک.زا جان بدنسازی همینه . یه روز یکی میگه چاق شدی یه روز میگه لاغر شدی. فکر اب شدن بدن رو نکن . تو فکرت این باشه که هیکلت رو تحسین کنی . مگه میشه وزنه بزنی و عضلاتت اب بشه

ghost_dog
۱۳۸۹-۰۶-۱۵, ۰۲:۰۵ بعد از ظهر
کمک اورژانسی به یاکوزا !

مثل اینکه این روزگار پلید چشم دیدن یاکوزا جماعت رو نداره ! تا میای پیشرفت کنی یه حادثه می افته !!!
حسین انگار نه انگار که بدنسازی می کنی ! این جمله ای بود که داداشم 1 ساعت پیش بهم گفت ! سینت که آب شده ! بازوت هم نصف شده ! رنگ و روت هم که زرد شده !
امروز ساعت 3 من رفتم و یه دندون بی شرف عقل رو کشیدم ! تا ساعت 6 بعد از ظهر حتی آب هم نخوردم !!! هنوز که هنوزه خونش بند نیومده و شام هم دو بشقاب فرنی !!! و یه کاسه بستنی خوردم !!! تو این چند ساعته بدنم افت شدیدی کرده !!! به علاوه این کلی مسکن و آنتی بیوتیک باید مصرف کنم . که همشون برای بدنسازی سمه !!! دکتر گفته تا وقتی بخیه تو دهنت هست نباید ورزش سنگین کنی ! و این خانم دکتر فقط هفته ای یه بار به مطبشون سر میزنند و اگه هفته ی دیگه تعطیل باشه این خانوم هم تعطیله ! یعنی من دو هفته نباید ورزش کنم ! البته من به حرفش توجه نمی کنم و همین چهارشنبه تمریناتم رو شروع می کنم !!!البته 20 درصد سبک تر من این همه زحمت کشیدم تو این تابستون که اصلا کسی حوصله حجم گرفتن نداره کلی وزن زیاد کردم (با اینکه دو بار مریض شدم و از صفر شروع کردم ) حالا این موضوع هم به بدبختی هام اضافه شد ... بگذریم اینا همش درد و دل بود چون کسی به این حرفای من گوش نمیده !!! بریم سر اصل مطلب :
از دوستان میخوام من رو راهنمایی کنند .
بعد از این هفته لعنتی که می خوام عادی ورزش کنم ! باید چی کار کنم که این گند رو جبران کنم !!! به نظرتون اگه مصرف کربو پروتئینم رو زیاد تر کنم میتونم جواب بگیرم ؟! همون طور که در جریانید بدن من خیلی دیر پیشرفت میکنه و به سرعت برق و باد هم پسرفت میکنه ! به نظرتون هوازی رو قطع کنم ؟ یا نه ؟ شدت تمرین رو زیاد کنم یا نه ؟! لطفا راهنمایی کنید .

نگران نباش حتی اگر یه سالم تمرین نکنی با دو ماه تمرین نه تنها بر میگردی جای اولت بلکه پیشرفتم میکنی نمونه عینیشم خودم من دی ماه به خدمت اعزام شدم اونم پادگان تکاور که از صبح تا شب اذیتت میکنن یادمه هفته اول فقط 20 کیلو از وزنم کم شده بود چون من اصلا لب به غذاهای اونجا نمیزدم فقط صبح حا صبحونه میخوردم ولی بقیه روزو گشنگی میکشیدم نهایتش یه بیسکوییت ساقه طلایی میخوردم خلاصه اقا ما دوماه اونجا دست به وزنه هم نزدیم تا این که اخرای اموزشی خدا رو شکر از طریق کمیسیون پزشکی برای نمره چشمم از خدمت معاف شدم به جزات میتونم بگم 40 کیلو از وزنم کم شده بود و قدرتم به کمتر از نصف رسیده بود بعدش چون اونجا بخاریاش نفتی بودو شبا دود میکرد ریه هامم حسابی داغون شده بود و سرفه های بدی میکردم و فکر مکردم دیگه هیچ ئقت شرایط قبل خدمتو پیدا نمیکنم ولی با یه برنامه سبک شروع کردم و هر هفته سنگین تر کردم الان که اخر تابستونه نه تنها رکوردهای قبلیمو افزایش دادم بلکه عضلات با کیفیت تر هم بدست اوردم و ریمم بعد از دو سه هفته خدا رو شکر خوب شد.دیگه اینی که من گفتم بد ترین شرایط ممکنه بود وقتی تو پادگان بودم اینقدر افسردگی گرفته بودم و بیخوابی کشیده بودم زیر چشام یه حلقه مشکی افتاده بود الانم که یاد اون روزا میفتم حالم بد میشه .یادمه حتی بی شرفا نمیذاشتن از باشگاه خود پادگان استفاده کنیم تا میگفتیم باشگاه میگفتن برای شما بشین پاشو بهترین ورزشه!!!:خنده: خلاصه اینکه پایان شب سیه سفید است نگران نباش حتی اگر دو هفته هم شده تمرین نکن ولی بذار دندونت خوب بشه هیچی ارزش سلامتیتو نداره ضمنا بدنت یه استراحتم میکنه و میتونی با قدرت بیشتر ادامه بدی.خلاصه ما از شر پادگان رها شدیم و روسیاهیش موند برای کادریای عقده ای ارتش:پوزخند:

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۶-۱۵, ۰۲:۲۶ بعد از ظهر
دوستان از نظرات و پستتاتون ممنون :گل رز:
==========================

eiman
۱۳۸۹-۰۶-۱۵, ۰۶:۳۵ بعد از ظهر
یاکوجان اگر پشتکار داشته باشی به هر هدفت میرسی اگر احساس میکنی تو این مورد لنگ میزنی بگرد دنبال یک مشوق خوب هیچ وقت روحیت رو نباز

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۶-۱۵, ۰۶:۴۶ بعد از ظهر
اگر کلاً ورزشکاران این رشته طرز نگاه خودشون رو به این ورزش عوض کنند و هدف خودشون رو بیشتر سلامتی بدونند فکر کنم تمام این مشکلات حل بشه نه یاکوزا جان ؟

eiman
۱۳۸۹-۰۶-۱۵, ۰۷:۰۷ بعد از ظهر
hell boy عزیز اونی که بخواد بدنش رو سالم نگه داره هفته ای یکبار هم بره نرمش کنه براش کافیه تا اینکه یک ورزشکار میاد کلی برنامه ریزی میکنه هزینه میکنه تا یک بدن فوق طبیعی داشته باشه بهر حال باید اینجا تو ورزش همه به هم روحیه بدیم هیچ چیز بهتر از همبستگی نیست

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۶-۱۶, ۰۱:۲۵ بعد از ظهر
درسته ایمان جان اما منظوور ورشکارایی مثل من و یاکوزا هستش که بیشتر هدف کوچیکتری دارند نه کسانی که بدنبال اهداف بزرگ مثل قهرمانی و بقول شما بدن فوق طبیعی که میشه رباط داشته باشند

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۶-۱۶, ۰۳:۰۵ بعد از ظهر
می خواستم برای این سوال یه تایپیک جدا بزنم که بیشتر بحث بشه ولی فکر کنم اینجا مطرح کنم بهتره .

چرا کلمه هاردکور در تمام سایت ها و موتور های جستجو برای ایرانیان ف ی ل ت ر شده ؟

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۰۶-۱۶, ۰۳:۲۰ بعد از ظهر
می خواستم برای این سوال یه تایپیک جدا بزنم که بیشتر بحث بشه ولی فکر کنم اینجا مطرح کنم بهتره .

چرا کلمه هاردکور در تمام سایت ها و موتور های جستجو برای ایرانیان ف ی ل ت ر شده ؟

کلمه ملا آزاده ولی ...
چون خودشون تو کار هاردکور!! هستن احتمال دادن نتیجه جستجوی هارد + کور مورد مشکوکی میشه .
همون بهتر که تاپیک نزدی چون نتیجه ای نداره

navid_a
۱۳۸۹-۰۶-۱۶, ۰۳:۲۲ بعد از ظهر

چون اگه دقت کرده باشی بعضی از فیلمهای پ و ر ن و که بازی میشه توش از کلمه هاردکور استفاده شده.شاید یه دلیلش این باشه.

ghost_dog
۱۳۸۹-۰۶-۱۶, ۰۴:۰۱ بعد از ظهر
چون که فکر و ذکر کسایی که سانسور میکنن همش متوجه پایین تنس و به جز این قبیل مسایل فکرشون به جای دیگه قد نمیده خیال میکنن بقیه ملتم مثل خودشون تو کف هستن.

ghost_dog
۱۳۸۹-۰۶-۱۶, ۰۴:۰۵ بعد از ظهر
به خدا قسم منحرف ترین فکرها و انحرافت اخلاقی تو همین جماعتی که خودشون تو کارای سانسور و مبارزه با فساد هستن وجود داره و اگر وارد زندگیشونم بشین میبینین یا زنشون یا دخترشون یا مادرشون دچار انواع انحرافات هستن و کلا این جماعت تا یه *** مخالف میبینن به فکر جفت گیری میفتن غافل از اینکه تو جوامع مترقی انسانها یاد گرفتن که بدون انگیزه جفت گیری هم میشود با هم مراوده و رابطه کاری و احترام امیز داشت

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۶-۱۶, ۰۶:۴۰ بعد از ظهر
بدون انگیزه جفت گیری هم میشود با هم مراوده و رابطه کاری و احترام امیز داشت
آخ گفتی ! تو دانشگاه میبینی دو تا دختر و پسر دارن میگن و می خندن ! بعد حزب اللهی میگه استغفرالله ! نگاشون کن ! خجالت هم نمیشکن ! با هم رابطه ی نا مشروع دارن ! حتما دارن واسه امشب قرار میزارن ! باید به حراست خبر بدم !!! حالا اگه بری جلو می بینی دارن در مورد تقلب کردن تو امتحان حرف می زنن که با موفقیت انجامش دادن یا در مورد کلاس هفته ی پیش که پیچوندنش !

alibamaram
۱۳۸۹-۰۷-۰۵, ۰۵:۲۲ بعد از ظهر
سلام خدمت همه دوستان و اساتید
تقریبا 3 ساله بدن سازی رو یه صورت پاره و قت و نیمه حرفه ای ادامه می دم تا اینکه دو هفته پیش دچار کمردرد نسبتا شدیدی شدم که با مراجعه به پزشک بهم گفتم دیسک خفیف کمر یا عبارت دقیق که تو CTS بود نوشته بود bulging خفیف...از اون روز 3 تا دکتر رفتم که بدونم می تونم به ورزش مورد علاقم یعنی بدن سازی ادامه بدم یا نه ... ولی هنوز متاسفانه به علت کمی اطلاعات دکترا در مورد بدن سازی و تصوراتشون از این رشته جواب های متناقضی گرفتم پیش دو تا جراح مغز و اعصاب رفتم یکیش که گفت همه چی ببوس بزار کنار فقط پیاده روی و شنا! اما اون یکی گفت تو از من سالم تری اگه تو ورزش نکنی کی بکنه ؟؟ امروزم رفتم ارتوپد گفتم نه ادامه نده مربی خودمم می گه اشکالی نداره اینجا کسایی بودند که دیسک خفیف داشتند و با بدن سازی حتی خوب شدند!!! حالا موندم منتظر راهنمایی های شما اساتید

مهدی قلندری
۱۳۸۹-۰۷-۰۵, ۰۷:۳۴ بعد از ظهر
سلام خدمت همه دوستان و اساتید
تقریبا 3 ساله بدن سازی رو یه صورت پاره و قت و نیمه حرفه ای ادامه می دم تا اینکه دو هفته پیش دچار کمردرد نسبتا شدیدی شدم که با مراجعه به پزشک بهم گفتم دیسک خفیف کمر یا عبارت دقیق که تو CTS بود نوشته بود bulging خفیف...از اون روز 3 تا دکتر رفتم که بدونم می تونم به ورزش مورد علاقم یعنی بدن سازی ادامه بدم یا نه ... ولی هنوز متاسفانه به علت کمی اطلاعات دکترا در مورد بدن سازی و تصوراتشون از این رشته جواب های متناقضی گرفتم پیش دو تا جراح مغز و اعصاب رفتم یکیش که گفت همه چی ببوس بزار کنار فقط پیاده روی و شنا! اما اون یکی گفت تو از من سالم تری اگه تو ورزش نکنی کی بکنه ؟؟ امروزم رفتم ارتوپد گفتم نه ادامه نده مربی خودمم می گه اشکالی نداره اینجا کسایی بودند که دیسک خفیف داشتند و با بدن سازی حتی خوب شدند!!! حالا موندم منتظر راهنمایی های شما اساتید
سلام
البته می تونی ادامه بدی ولی بهت پیشنهاد می کنم فعلا تو برنامه از از حرکاتی که روی کمر فشار مستقیم میاره دوری کن ( اسکات پا - زیر بغل هالتر خم - پشت پا هالتر - ددلیفت ) البته برای یه مدت کوتاه و بعد به مرور بیار تو برنامه از سبک شروع کن و شروع کن به ادامه دادن مشکلی پیش نمی یاد
من یادمه که 3 سال پیش یه شاگردی داشتم که دیسک داشت شش ماه پیش من کار کرد به مرور روی بدنش کار کردم از وزنه های خیلی سبک تا جایی که رسید به جایی که کسانی بودند رکورداشو نمی تونستند بزنن
بازم می گم زیر نظر مربیت بصورت علمی ادامه بده هیچ مشکلی پیش نمی یاد
موفق باشی

alibamaram
۱۳۸۹-۰۷-۰۵, ۱۱:۰۵ بعد از ظهر
سلام
البته می تونی ادامه بدی ولی بهت پیشنهاد می کنم فعلا تو برنامه از از حرکاتی که روی کمر فشار مستقیم میاره دوری کن ( اسکات پا - زیر بغل هالتر خم - پشت پا هالتر - ددلیفت ) البته برای یه مدت کوتاه و بعد به مرور بیار تو برنامه از سبک شروع کن و شروع کن به ادامه دادن مشکلی پیش نمی یاد
من یادمه که 3 سال پیش یه شاگردی داشتم که دیسک داشت شش ماه پیش من کار کرد به مرور روی بدنش کار کردم از وزنه های خیلی سبک تا جایی که رسید به جایی که کسانی بودند رکورداشو نمی تونستند بزنن
بازم می گم زیر نظر مربیت بصورت علمی ادامه بده هیچ مشکلی پیش نمی یاد
موفق باشی

ممنون که انقدر سریع جواب دادین:تشویق::گل رز:...بیشتر دنبال یه منبع کامل از حرکاتی که باید حذف کنم و توصیه هایی که باید رعایت کنم می گردم فعلا تمام حرکات رو سبک و تا حد امکان نشسته می زنم(هر چند اصلا بهم حال نمی ده:گریه:) حرکاتی رو که گفتین رو قبلا خذف کردم می خواستم یه سری حرکات کاملا بی خطر یا اگه لطف کنین یه برنامه کامل بهم بدین چون همون طور که می دونید اگه ماهیچه های ستون فقرات محکم باشه کمتر به مهره ها فشار می یاد(اصلا فکر کنم واسه همین این مشکل پیش اومده آخه من تمام بدنم رو تمرین نمی دادم یعنی تا خالا اصلا به حرکات پشت اهمیت نمی دادم و ماهیچه های پشتم نسبت به بازو و سینه هام خیلی ضعیفه) یک سری حرکات واسه تقویت عضلات پشتیم می خواستم چون من نمی دونم کدومش خوبه کدوم ممکنه ضرر داشته باشه؟ مثلا فیله خوبه؟؟ البته تو اینترنت خیلی گشتم تا مقاله کاملی پیدا کنم فعلا که موفق نشدم بهترینش این بود

http://www.livestrong.com/article/88104-bodybuilding-herniated-disc/
اگه مقاله یا سایت با لینک خوبی تو همین سایت سراغ دارین ممنون می شم لینک بدین
پیشاشیش از وقتی که برای پاسخ دهی می گذارید سپاسگذارم
پاورقی: bulging بین مهره های L5 و S1 است

mohsen11
۱۳۸۹-۰۷-۰۶, ۰۱:۵۶ بعد از ظهر
سلام من یک غدد چربی در ناحیه پشت درآوردم آیا ورزش بدنسازی (سنگین) باعث بزرگتر شدن این غده می شود.

پرند
۱۳۸۹-۰۷-۰۶, ۰۲:۵۹ بعد از ظهر
يكي از بچه هاي ما آرتروز گردن داشت اين اواخر علاوه بر گردن بندو روسري يه شالم ميبست...
اما اگه مربي خوبي داشته باشي بدنت ساخته ميشه و مشكلت كمتر، من خودم گودي كمر دارم و حركات اصلاحي با توپ برام عالي بوده...
به نظر من از يه مربي كه تربيت بدني خونده و با تجربه‌ست استفاده كنين...

arashbandegan
۱۳۸۹-۰۷-۰۶, ۰۴:۰۴ بعد از ظهر
سلام من یک غدد چربی در ناحیه پشت درآوردم آیا ورزش بدنسازی (سنگین) باعث بزرگتر شدن این غده می شود.
نه نمیشود.

Smt
۱۳۸۹-۰۷-۱۲, ۰۹:۵۱ بعد از ظهر
سلام... من 6 ماهه بدنسازی کار میکنم. آیا این رشته بر قد تاثیر منفی/مثبت دارد؟(سن 13 قد 157 وزن 46 در منزل کار میکنم و عکسم آواتارم هست) ممنون

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۷-۱۲, ۱۰:۰۳ بعد از ظهر
با تغذیه خوب و کافی و تمرین
برای شما رشد رو بهمراه میاره این ورزش
اما وزنت خیلی کمه
به تغذیه خیلی اهمیت بده

پرند
۱۳۸۹-۰۷-۱۲, ۱۰:۰۶ بعد از ظهر
ورزش فرايند رشد رو بهتر ميكنه...
بدنسازي كه فقط وزنه زدن از نوع اسكوات و ليفت نيست...بارفيكس و حركات كششي واسه بلند تر شدن موثرن
اما اگه نگراني يه رشته رزمي مثل وشو انتخاب كن و فرايند رشدت كه كامل شد بيا و وزنه بزن:چشمک:

mahmoud
۱۳۸۹-۰۷-۱۲, ۱۰:۰۶ بعد از ظهر
سلام... من 6 ماهه بدنسازی کار میکنم. آیا این رشته بر قد تاثیر منفی/مثبت دارد؟(سن 13 قد 157 وزن 46 در منزل کار میکنم و عکسم آواتارم هست) ممنون

تاثیر منفی نداره اما بهتره از حرکات خیلی سنگین مثل اسکات بعد از سن 16 سالگی استفاده کنین این رشته اگه اصولی باشه با تغذیه خوب حتی به بلند شدن قد هم کمک میکنه من خودم 185 قدمه از 15 سالگی شروع کردم

پرند
۱۳۸۹-۰۷-۱۲, ۱۰:۱۴ بعد از ظهر
مطمئني غده چربيه؟در انتهاي ستون فقرات ريشه موها درون يه كيسه قرار گرفته كه گاهي چركي و متورم ميشه و اگه زود بهش نرسي ميتركه!!
بيماري مزخرفيه چون وقتي غده موسوم به سينوس پيلونيدال رو خارج ميكنن جاي عمل رو بخيه نميكنن...:نمیبینم:

پرند
۱۳۸۹-۰۷-۱۴, ۱۱:۱۴ بعد از ظهر
كسي كه قبلاً چهار پنج كيلو چاق تر بوده و حالا با ورزش كم كرده پوستش ميوفته؟تكليف پوست بعد از لاغر شدن چيه؟

majid66
۱۳۸۹-۰۷-۱۴, ۱۱:۲۹ بعد از ظهر
كسي كه قبلاً چهار پنج كيلو چاق تر بوده و حالا با ورزش كم كرده پوستش ميوفته؟تكليف پوست بعد از لاغر شدن چيه؟
اگر اين كاهش وزن به يكباره نباشه و به صورت نرمال باشه، خير.

hamidbarca
۱۳۸۹-۰۷-۱۹, ۰۴:۲۶ بعد از ظهر
بچه ها من یه مشکلی دارم گفتم یه صلاح مشورتی با شما بکنم.
من2.5 ساله که بدنسازی کار میکنم یک سال پیش هم شروع کردم به رژیم گرفتن بعد یکم وا دادم و... خلاصه شدم 100 کیلو(یکم بالا یکم پایین)ولی از چند ماه پیش دوباره تصمیم گرفتم که وزن کم کنم و از شر هر چی چربی هست خلاص بشم الان شدم 92 کیلو.شکمم خیلی کوچک شده فرم سینه خیلی بهتر شده ولی خوب مثلا دور بازوم هم کم شده ولی به نظر خودم فرمش بهتر شده اصلا الان یه طوری شدم که همش لخت جلوی آینه هستم و دارم از هیکلم لذت میبرم(منظورم نسبت به گذشته خودمه وگرنه هنوز مالی نشدم)حالا مشکلی که دارم اطرافیان هی میگن لاغر شدی دیگه مثل قبلا بازوهات تو آستین نمیافته و از این حرفها ولی خودم معتقدم هیکلی خوبه که بشه لخت شد وگرنه گنده بودن الکی بدرد نمیخوره.حالا شدیدا دودل شدم که رژیم رو ادامه بدم وبه چیزی که همیشه میخواستم برسم یا بزنم تو کار حجم و بیخیال آب شدن چربیها بشم؟اصلا آدمی مثل من که چاقه اول باید لاغر کنه بعد حجم خشک بیاره یا اول حسابی حجم بیاره بعد خشکش کنه؟

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۷-۱۹, ۰۶:۱۰ بعد از ظهر
بچه ها من یه مشکلی دارم گفتم یه صلاح مشورتی با شما بکنم.
من2.5 ساله که بدنسازی کار میکنم یک سال پیش هم شروع کردم به رژیم گرفتن بعد یکم وا دادم و... خلاصه شدم 100 کیلو(یکم بالا یکم پایین)ولی از چند ماه پیش دوباره تصمیم گرفتم که وزن کم کنم و از شر هر چی چربی هست خلاص بشم الان شدم 92 کیلو.شکمم خیلی کوچک شده فرم سینه خیلی بهتر شده ولی خوب مثلا دور بازوم هم کم شده ولی به نظر خودم فرمش بهتر شده اصلا الان یه طوری شدم که همش لخت جلوی آینه هستم و دارم از هیکلم لذت میبرم(منظورم نسبت به گذشته خودمه وگرنه هنوز مالی نشدم)حالا مشکلی که دارم اطرافیان هی میگن لاغر شدی دیگه مثل قبلا بازوهات تو آستین نمیافته و از این حرفها ولی خودم معتقدم هیکلی خوبه که بشه لخت شد وگرنه گنده بودن الکی بدرد نمیخوره.حالا شدیدا دودل شدم که رژیم رو ادامه بدم وبه چیزی که همیشه میخواستم برسم یا بزنم تو کار حجم و بیخیال آب شدن چربیها بشم؟اصلا آدمی مثل من که چاقه اول باید لاغر کنه بعد حجم خشک بیاره یا اول حسابی حجم بیاره بعد خشکش کنه؟

عضله بیار بدون چربی ! بازو باید خوش فرم باشه ! بازوی بزرگ به چه دردی میخوره !!! تو دانشگاه داریم طرف دور بازوش 50 هست ! اما هیچ کسی نمیگه به چه هیکلی ! چه بدن ورزیده ای ! در عوض یه رفیق داشتم 68 کیلو وزن با دوربازوی 38 آدم دوست داشت از صبح تا شب بشینه فقط بازوهاش رو نگاه کنه (البته هیکلش رو با دارو ساخته بود ! ) هر کی میدیش میگفت به چه هیکلی !!! کسی نبود که بازوهاش رو تحسین نکنه !
از ما گفتن بود ! عضله با چربی که فایده نداره ! به قول آرنولد در دوره ی حجم هم به فکر کیفیت عضلات باشید

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۷-۱۹, ۱۰:۵۳ بعد از ظهر
حمید جان رژیمت رو ادامه بده و مطمئن باش که ازش لذت میبری
یه بدنساز فقط نباید از روی لباس خوش هیکل باشه

hamidbarca
۱۳۸۹-۰۷-۲۰, ۱۲:۵۳ قبل از ظهر
ممنون از جوابتون.به نظر خودم هم هیکل بدون لباس هم باید قشنگ باشه پس همین راه رو ادامه میدم

amir_ifbb
۱۳۸۹-۰۷-۲۱, ۰۱:۲۲ قبل از ظهر
سوال؟
چه چیزهایی برای یک ورزشکار بدنساز حرفه ای در حال دوره یا ...خیلی مضره یا بدن میخوابه؟
مثلا:مریض شدن سرماخوردگی-کم خوابی-تخله شدن بدن(آب منی) شا ... کدومش خیلی ضرر داره

mahmoud
۱۳۸۹-۰۷-۲۱, ۱۰:۳۹ قبل از ظهر
سوال؟
چه چیزهایی برای یک ورزشکار بدنساز حرفه ای در حال دوره یا ...خیلی مضره یا بدن میخوابه؟
مثلا:مریض شدن سرماخوردگی-کم خوابی-تخله شدن بدن(آب منی) شا ... کدومش خیلی ضرر داره

کم خوابی و بعد مریض شدن البته بعد از اینکه بیماری تموم میشه بدن خیلی زود بر میگرده . البته بدن ساز حرفه ای یعنی کسی که تغذیه و استراحتشم با برنامه باشه پس هیچ بدنساز حرفه ای خوابش کم نیست البته حرفه ای!

Smt
۱۳۸۹-۰۷-۲۱, ۰۸:۴۲ بعد از ظهر
ببخشید آقا محمود...فوضولی نباشه شما 15 سالگی قدت چند بود؟

amir_ifbb
۱۳۸۹-۰۷-۲۱, ۱۱:۵۱ بعد از ظهر

فقط میخوام بگم تو این سن انسان خیلی علاقه بیشتری داره.پس این علاقه رو با تمرین و تغذیه درست حفظ کن.قدت هم هنوز جا داره.حرکاتی مثل بارفیکس یا ورزشهای پر تحرک مثل بسکتبال و والیبال و شنا و تغذیه مناسب میتونه تو رشد قدت کمک کنه

n@a
۱۳۸۹-۰۷-۲۲, ۰۵:۲۵ بعد از ظهر
من نمی دونم چرا اکثرا دوستان تصور می کنن به خاطر اینکه معمولا بدنسازای قد کوتاه ی دارن پس بدن سازی باعث سوخت قد میشه در حالی که این تصور اشتباه فقط چیزی که هست شما با یه قد کوتاهتر می تونی تو بدنسازی یه مقدار موفق تر باشی ولی شما مثلا قد رونی یا دنیس وولف ویا ارنولد در نظر بگیرین مگه قدشون کوتاه شده؟

mankind
۱۳۸۹-۰۷-۲۲, ۰۵:۳۶ بعد از ظهر
چون هیکل پهن میشه فکر می کنند قد کوتاه شده

ارنولد 2 جان شما تاره رشد قدتون داره شروع میشه از 13 سالگی تا17 بیشترین رشد قد رو داریم سعی کن تغذیه ات درست باشه تا نهایت رشد خوب رو بکنی

Smt
۱۳۸۹-۰۷-۲۳, ۱۱:۵۱ قبل از ظهر
5 روز پیش 157 بودم الان 160 شدم!!!!!!!!!!!

Smt
۱۳۸۹-۰۷-۲۸, ۰۵:۵۸ بعد از ظهر
کسی قیمت دمبلی که بشه کمو زیادش کردو داره؟ در حدود 10 کیلویی؟ مرسی

این تاپیک افتاده ته!!!!!!!!!!!!!!

میله هاش قیمتش چنده؟

eiman
۱۳۸۹-۰۷-۲۸, ۰۷:۴۷ بعد از ظهر
از کیلویی 1000 تومان تا 1200 تومان به ازای هر کیلو محاسبه میشودمثلا وزنه 10کیلویی حدود 10000تومان

eiman
۱۳۸۹-۰۷-۲۸, ۰۸:۴۴ بعد از ظهر
میله هاش قیمتش چنده؟
دوست خوبم میتونستی این سوالها رو باهم بپرسی 4000 الی 4500
اگر دسترسی به اره اهنبر داری یک راه بهت پیشنهاد میکنم خیلی ارزون تر برات بیفته

Smt
۱۳۸۹-۰۷-۲۸, ۰۸:۴۷ بعد از ظهر
لطفا بدید پیشنهاد رو

eiman
۱۳۸۹-۰۷-۲۸, ۰۹:۰۶ بعد از ظهر
میری ابزار فروشی میگی پیچ m16 میخوای تمام رزوه قیمت حدود2500
6 عدد مهره m16 هم میخری هر عدد حدود 70 تومان
میری مغازه تاسیساتی لوله 2.5 میخری 50سانت لوله پلی میر(لوله سبز)
پیچ m16 رو سه قسمت مساوی میکنی با اره میبری اگر تا اخر خوب ببری لبه هاش خراب نمیشه
لوله پلی میری رو هم سه قسمت بکن اگر مشتت کوچیکه لوله رو بگیر تو مشتت به اندازه ای ببر که از هر طرف دو سانت اضافه باشه
حالا پیچ رو از لوله رد کن دو سرش رو هم مهره ببند این میشه دست دمبل اونم 3 تا سرجمع پول یک دست دمبل رو میدی

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۰۷-۲۸, ۱۰:۴۹ بعد از ظهر
میری ابزار فروشی میگی پیچ m16 میخوای تمام رزوه قیمت حدود2500
6 عدد مهره m16 هم میخری هر عدد حدود 70 تومان
میری مغازه تاسیساتی لوله 2.5 میخری 50سانت لوله پلی میر(لوله سبز)
پیچ m16 رو سه قسمت مساوی میکنی با اره میبری اگر تا اخر خوب ببری لبه هاش خراب نمیشه
لوله پلی میری رو هم سه قسمت بکن اگر مشتت کوچیکه لوله رو بگیر تو مشتت به اندازه ای ببر که از هر طرف دو سانت اضافه باشه
حالا پیچ رو از لوله رد کن دو سرش رو هم مهره ببند این میشه دست دمبل اونم 3 تا سرجمع پول یک دست دمبل رو میدی

ماشا.. ایمان جان . اگه امکانش هست یه توضیح هم در مورد ساخت دستگاه اسمیت بده :پوزخند:.
فکر کنم همون 10 ، 12 تومنه دردسرش کمتره

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۸-۱۹, ۰۸:۱۹ قبل از ظهر
سلام دوستان
یک سوالی ذهنم رو بدجوری مشغول کرده .

درمان سیاهی دور چشم چیه ؟ بدلیل کمبود ویتامینه ؟

من پوست سبزه ای دارم و دور چشم تیره تر هست که بعضی ها رو به اشتباه میندازه و تهمت میزنند اما به خدا ما اهل اینکارا نیستیم و خیلی وقته همچین مشکلی داریم . اگر کسی در این زمینه تجربه ای داره لطفاً بیان کنه.

*f*
۱۳۸۹-۰۸-۱۹, ۰۸:۵۱ قبل از ظهر
سلام دوستان
یک سوالی ذهنم رو بدجوری مشغول کرده .

درمان سیاهی دور چشم چیه ؟ بدلیل کمبود ویتامینه ؟

من پوست سبزه ای دارم و دور چشم تیره تر هست که بعضی ها رو به اشتباه میندازه و تهمت میزنند اما به خدا ما اهل اینکارا نیستیم و خیلی وقته همچین مشکلی داریم . اگر کسی در این زمینه تجربه ای داره لطفاً بیان کنه.

من خودم فكر ميكنم بيشترش به خاطر كم خوابی‌ هست كار زياد با كامپوتر هم باعث ميشه يعنی اينا باعث افزايشش ميشه و در بعضی ها ارثی هم هست

اينم يه مطلب راجع بهش :

درمان سياهي دور چشم
تيرگي دور چشم معمولا به بيماري جسمي خاصي مرتبط نيست، بلکه عوامل آناتوميکي با منشا ارثي و ژنتيکي منجر به بروز تيرگي دور چشم مي شود. علت آن که در برخي افراد پوست دور چشم، تيره تر به نظر مي رسد، اين است که پلک هاي آن ها پوست نازکي دارند و حاوي مقدار کمي بافت چربي هستند خوني که از داخل وريد هاي بزرگ نزديک اين بخش پوست دور چشم مي گذرد باعث مي شود، پوست اين ناحيه سياه مايل به آبي به نظر برسد. البته عوامل زمينه اي از قبيل کم خوني، بيماري هاي تيروئيدي، برخي بيماري هاي هورموني و حساسيت هاي پوستي نيز، موجب به وجود آمدن سياهي در اطراف چشم مي شود. عواملي هم چون خستگي، بي خوابي، قرار گرفتن در معرض آفتاب و تغييرات هورموني ماهيانه زنان نيز، نقش چشمگيري در تشديد سياهي دور چشم دارد. خستگي و رنگ پريدگي علت بروز تيرگي چشم موقتي است، هم چنين تيرگي دور چشم در برخي زنان، در دوران قاعدگي و در پايان دوران بارداري تشديد مي شود. افزايش سن نيز دليل ديگري براي بروز تيرگي دور چشم است و سياهي دور چشم با افزايش سن و بتدريج طاهر مي شود زيرا در مرحله بدن زخ مي دهد که از آن جمله تغيير رنگ پوست پلک و دور چشم است که دائمي مي شود.

http://tebyan-ardebil.ir/images/54cfbf77-5e03-42e2-b401-8e2000d6e2b7.jpg

درمان
سياهي دور چشم، در اغلب موارد بيماري محسوب نمي شود و اين جزو خصوصيات طبيعي پوست برخي افراد است. پس ريشه کن کردن، برطرف کردن و پيشگيري کردن باعث از بين رفتن کامل سياهي دور چشم نمي شود. در واقع بايد گفت سياهي دور چشم درمان قطعي و صد در صد ندارد اما کرم هاي ضد سياهي دور چشم در بعضي افراد سياهي دور چشم را تا حدي کاهش مي دهد. به دليل اين که کرم هاي مذکور تغييرات را در گردش خون عروق پوست پلک به وجود مي آورند، تا حدودي از تجمع خون وريدي در پلک جلوگيري کرده و باعث کاهش سياهي دور چشم مي شود ولي آن را از بين نمي برد. تکنيک هايي از قبيل بعضي از انواع ليزر و لايه برداري هاي شيميايي خفيف هم مي تواند در کاهش سياهي موثر باشد؛ ولي تاثيرات اين تکنيک ها در افراد، متفاوت و غير قابل پيش بيني بوده، مورد توافق همه متخصصان نيست و مي توان گفت اين نوع درمان موقتي است.

http://tebyan-ardebil.ir/images/4f10a43e-7928-4384-a02c-976a81e325c2.jpg

10 فرمان براي کاهش

1- مخفي کنيد. افراد جوان تر با تيرگي دور چشم مواجهند، مي توانند با کرم هاي پوشاننده استاندارد و معتبر آن را مخفي نمايند.
2- عينک بزنيد. در افرادي که از عينک استفاده مي کنند، اين تيرگي کمتر به نظر مي آيد.
3- خوب و به اندازه بخوابيد، توجه داشته باشيد که دومين علت شايع کبودي زير چشم اختلالات خواب است.
4- صورت تان را با آب خنک بشوييد.
5- از ماسک هاي طبيعي شبانه استفاده کنيد. اين ماسک ها محيطي مغذي و مرطوب براي پوست صورت شما ايجاد مي کنند.
6- سيگار نکشيد. توجه داشته باشيد سيگار بزرگ ترين دشمن پوست شماست.
7- مصرف نمک را کاهش دهيد.
8- سبزي و ميوه تازه بخصوص سبزي هاي حاوي مواد آنتي اکسيدان مثل اسفناج بخوريد.
9- ويتامين ث و آهن را به ميزان کافي مصرف کنيد.
10- ورزش را هيچ گاه فراموش نکنيد.
منبع: سايت وفاق

ا

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۸-۱۹, ۰۱:۱۲ بعد از ظهر
سلام
من دیرو تمرین سینه داشتم ،وقتی که داشتم زیر سینه هالتر میزدم ست آخر بود با هالتر میشد 50کیلو که یکی از این تازه واردا اومد بالا سرم ولی سنش ازم زیاد بود وقتی که تموم کردم گفت سنگین نمیزنی گفتم نه چطور گفت این حرکت رو ممنوع کردن گفتم تا حلا نشنیدم ،شما شنیدین؟

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۸-۱۹, ۰۱:۴۹ بعد از ظهر
از ممنوعیت خبری ندارم ولی من در طول این یک سال و نیم اصلاً هالتر زیر سینه نزدم و می گم بی نتیجه است و بدرد نمی خوره اون هم با این وسایلی که ما تو باشگاهامون داریم .

از من می شنوی دیگر نزن چون شکل سینه رو خراب می کنه بجاش دمبل گرد سینه بزن

پرند
۱۳۸۹-۰۸-۱۹, ۰۹:۳۱ بعد از ظهر
منم توي يكي دو سايت خوندم منسوخ شده چون اگه فشار وزنه به بالاي شونه و گردن انتقال پيدا كنه خطرناكه،اما ما كه از همون اولش با هالتر خالي و حالا كه شده هر طرف 12 كيلو انجام ميديم!!

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۸-۱۹, ۱۰:۳۱ بعد از ظهر
پرس زیر سینه هالتر یکی از محبوب ترین حرکات من هست ... سعی میکنم همیشه تو برنامم باشه (البته تو این برنامه به توصیه افشین نزاشتمش اما شاید تو برنامه بعدی بزارمش ) . چون با اینکه همیشه جز آخرین حرکتامه خیلی سنگین می تونم بزنمش !

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۸-۱۹, ۱۱:۰۹ بعد از ظهر
همونطور که دوستان با تردید اشاره کردن که این حرکت منسوخ شده
باید خدمتتون عرض کنم که دیگه مربی های امروزه زیر سینه رو توی برنامه شاگردان خودشون قرار نمیدن
همونطور که ستاره خانم هم اشاره کردن حالت شانه ها در این حرکت خطر ساز هستش
پارالل سینه ، به نظر من حرکت مناسب و کارامدی هستش

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۸-۲۰, ۱۲:۲۴ قبل از ظهر
منم دقیقا این فشار رو وقتی که میخوام هالتر رو برگردونم جاش احساس میکنم به همین دلیل سنگینش نمیکنم میترسم نتونم کنترلش کنم.

پرند
۱۳۸۹-۰۸-۲۰, ۰۱:۲۲ بعد از ظهر
اون اولا كه تازه شروع كرده بودم،هم قبل از تمرين و هم بعدش مربيم مي گفت در همون حالت شيب پائين با تعداد بالا بارفيكس بزنم بعدها هم كه زيرسينه،توي تمرينات هالتر سينه،زنگ تفريح بود،من با بالا گذاشتنش مشكلي ندارم اما هميشه به بقيه واسه گذاشتن هالتر سرجاش كمك مي كنم...(:خنده:ياد انشاء هاي دوران مدرسه افتادم)

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۸-۲۰, ۰۱:۲۵ بعد از ظهر
من با بالا گذاشتنش مشكلي ندارم اما هميشه به بقيه واسه گذاشتن هالتر سرجاش كمك مي كنم...)
ستاره جان درسته ،ولی هالتر و وزنه ی 60 کیلویی نسبت به 15 کیلویی کنترلش سخته!!

پرند
۱۳۸۹-۰۸-۲۰, ۰۱:۵۵ بعد از ظهر
من كلا ً46،گاهي هم 47 كيلوام...30كيلو وزنه و هفت كيلو هالتر ميشه 37-47=10،واسه من يعني خدا كيلو:خنده:
شما چطور؟
درسته،كلي گفتم،خدائيش شما آقايون خوب وزنه ميزنين...

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۸-۲۰, ۰۲:۲۱ بعد از ظهر
^^^^^^من 50کیلو وزنه (2 تا 15 کیلو + 2 تا هم 10 کیلو)12کیلو هم هالتر میشه62 ^^^^^^

Smt
۱۳۸۹-۰۸-۲۰, ۰۲:۳۵ بعد از ظهر
منم 46 بودم الان 48 هستم. ولی من رکوردام خیلی کمه! تازه تو عادی 70 درصد میزنم
پرس سینه 15 کیلو
جلو بازو هالتر 12 کیلو
اسکوات 13 کیلو
پرس شانه 10 کیلو
سیم کش قایقی 20 کیلو!!!!

mankind
۱۳۸۹-۰۸-۲۰, ۰۵:۱۸ بعد از ظهر
دیروز یه نوشته رو در انبار باشگاه کخ توش تخته و تشک و ... هست توجهم روجلب کرد

از گذاشتن هر گونه هالتر و وزنه جلوی درب خود داری کنید با تشکر مدیریت خانمها

بیچاره ها معلوم نیست چند بار وزنه برداشتن از جلوی در

پرند
۱۳۸۹-۰۸-۲۰, ۰۷:۰۳ بعد از ظهر
:خنده:
اینو باید تو بخش خاطرات می نوشتین،مربیم چیزای وحشتناکی از وزنه های باشگاه های مردونه تعریف میکنه.میتونم حدس بزنم خانوم هائی که با آقایون باشگاه مشترک دارن چه می کشن!:ناراحت:
روز اولی که برنامه جدیدمو گرفتم به نظرم خیلی سبک اومد،ستش کمه و وزنه های نسبتاً سبک،اما نمی دونم چرا امروز خیلی بدنم کوفته شده،بخاطر معجزه تمرینه یا دویدن امروز؟(دیروز از 1 تا 3 باشگاه بودم امروز صبح قبل از صبحونه نیم ساعت! دویدم)

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۰۸-۲۸, ۰۸:۵۶ بعد از ظهر
ضعف چشم ربطی به بدنسازی و کامپیوتر داره؟! من چشام 4 هست!

با کامپیوتر رابطه مستقیم و با بدنسازی رابطه عکس داره . شما تو این سن و سال شماره چشت چهاره از هیچکدومش نیست . تنبلی چشم داشتی حتما

kanelair
۱۳۸۹-۰۹-۰۱, ۱۰:۱۰ بعد از ظهر
درود بر دوستان گلم من میخوام دمبل برای تمرین بخرم ولی نمیدونم جریان چیه یکی میگه کیلویی هزازتومن یکی میگه دونه ای 50 تومتن و کلا میخوام دمبل یه سری دمبل از 10 تا 50 کیلو بزارم خونه از کجا میتونم ارزون بخرم از کجا میتونم بخرم در ضمن قیمت وزنه چطوریه به وزنه یا چیز دیگه؟

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۹-۰۱, ۱۰:۲۱ بعد از ظهر
دوست عزیز
فروشندگان کالاهای ورزشی مشکل شما رو حل میکنن
کیلوئی هم هستش
اما اگه میخوای ارزونتر بخری یه هفته نامه بشیر تهیه کن
شرکت های زیادی هستند که وزنه تولید میکنن
میتونی تماس بگیری و از اونها هم یه قیمت بگیری
اگه دیدی زیاد فرقی نداره که از فروشندگان کالا ورزشی تهیه کن
اگه تفاوت قیمتش زیاد بود از تولید کننده بخر

yes
۱۳۸۹-۰۹-۰۸, ۰۷:۳۷ بعد از ظهر
با سلام
اول از همه خیلی خوشحالم که تونستم یه سایت خوب و فعال درباره بدنسازی پیدا کنم
و دوم اینکه معذرت میخوام که مجبور شدم تاپیک بزنم، چون راستش هیچ تاپیکی که بشه توش سوالم رو بپرسم پیدا نکردم، چه خوبه یه قسمت هم برای تازه واردها و سوالای متفرقه ماها اختصاص داده بشه
با اجازه میرم سراغ سوالاتم اما اول اینو بگم که 22سالمه با وزن 65 و قد 172
1-من تو بچگی تصادف کردم و دستم رو عمل کردم، از نظر برداشتن وسایل مشکلی ندارم اما احساس میکنم دستم ضعیفه با این اوصاف باید چیکار کنم؟ اول خودم دستم رو قوی کنم بعد برم باشگاه یا همینجوری برم باشگاه؟ :متفکر:
2- ایا نیاز به مصرف مکملی چیزی دارم؟ یا مکمل ها میتونن بهم کمک کنن؟ :سوت:
3- ممنون میشم که اگر نکته خاصی هم فک میکنید باید بدونم بهم بگید
با تشکر فراوووووووووووووووووووووووووووووون :گل رز:

Smt
۱۳۸۹-۰۹-۰۸, ۰۷:۴۳ بعد از ظهر
سلام خوش اومدی
این همه تاپیک!!!!!!!!!!! دوست من تو یکدوم بپرس!

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۹-۰۸, ۰۸:۱۶ بعد از ظهر
با سلام
اول از همه خیلی خوشحالم که تونستم یه سایت خوب و فعال درباره بدنسازی پیدا کنم
و دوم اینکه معذرت میخوام که مجبور شدم تاپیک بزنم، چون راستش هیچ تاپیکی که بشه توش سوالم رو بپرسم پیدا نکردم، چه خوبه یه قسمت هم برای تازه واردها و سوالای متفرقه ماها اختصاص داده بشه
با اجازه میرم سراغ سوالاتم اما اول اینو بگم که 22سالمه با وزن 65 و قد 172
1-من تو بچگی تصادف کردم و دستم رو عمل کردم، از نظر برداشتن وسایل مشکلی ندارم اما احساس میکنم دستم ضعیفه با این اوصاف باید چیکار کنم؟ اول خودم دستم رو قوی کنم بعد برم باشگاه یا همینجوری برم باشگاه؟ :متفکر:
2- ایا نیاز به مصرف مکملی چیزی دارم؟ یا مکمل ها میتونن بهم کمک کنن؟ :سوت:
3- ممنون میشم که اگر نکته خاصی هم فک میکنید باید بدونم بهم بگید
با تشکر فراوووووووووووووووووووووووووووووون :گل رز:

دوست من خوش اومدي به جمع ما اميد وارم اينجا بتونيم به همه سوالاتت جواب بديم. در مورد سوال اولت كه دستت ضعيفه شما تمريناتت رو شروع كن رفته رفته ضعف دستت درست ميشه (با تمرين و مكمل غذايي). سوال دومت شما حدود 2-3 ماه تمرين رو انجام بده تا بدن شرايط لازم رو بدست بياره و بعد مصرف مكمل. سوال سوم:شما كمبود وزن دارين وعده غذاييتون رو افزايش بدين و ... اگه سوالي بود من و دوستان درخدمتيم.

yes
۱۳۸۹-۰۹-۰۹, ۰۱:۱۳ بعد از ظهر
راستی آیا لازمه که به مربیم این نکات رو بگم؟
یعنی بهش بگم دستام ضعیفه یا باید تمرنام رو عادی دنبل کنم؟:نمیدونم:

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۰۹-۰۹, ۰۲:۱۳ بعد از ظهر

ميتوني بگي ولي به نظر من بعد يك مدت درست ميشه به مربي بگي ميگه بيا كراتين مصرف كن درست بشه!!من خودم اين مشكل رو داشتم بعد از 3 ماه تمرين يه كراتين 300 گرمي مصرف كردم وبا تمرين بر طرف شد.

پرند
۱۳۸۹-۰۹-۰۹, ۰۳:۰۳ بعد از ظهر
مربی اگه مربی باشه،همون روزی که قبولت کرد باید تموم نقاط ضعف و قدرتت،سابقه ورزشیت و بیماری ها و شکستگی هات رو میپرسید و میدونست،به هر روی بعضیا خیلی مشغله دارن،بهش بگو...
اون تو رو میبینه و روی کارت تمرکز میکنه(مربی من مخالف صددرصد مکمله از اولش فقط گفت مولتی ویتامین مینرال استفاده کنم)...

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۹-۳۰, ۱۱:۳۸ بعد از ظهر
خیلی ببخشید دوستان
یه مشکلی برام پیش اومد امشب میخوام ببینم کسی تا حالا اینطوری نشده
از خواهران عزیز و بزرگوارم تو سایت هم عذر میخوام
امشب اسکوات پا باز میزدم
یکم وزنه رو بیشترش کردم.....مشکلی نداشتما...اما فکر کنم زیاد رفتم پائین
انتهای کمرم ( شروع باسنم و نزدیک مقعد ) و اطراف ب ی ض ه هام یهو تیر کشید و درد شدیدی ایجاد کرد
کسی اینطوری شده تا حالا؟؟
نباید پا باز رو سنگین میزدم:ناراحت:
بذار رک و پوست کنده بگم...احساس میکنم از وسط باز شدم :خجالت::پوزخند:
اونایی که سر در میارن یه کمک بکنن
مرسی:گل رز:

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۹-۳۰, ۱۱:۴۶ بعد از ظهر
طبیعیه ! وقتی آدم دستش رو بکنه تو آب جوش می سوزه !!!
اون موقع که اسکات میزدم یکی دو بار این طوری شدم ! آره وقتی خیلی میای پایین ایطوری میشه !
یه بنده خدایی هم میشناختم که سر پرس پا (اتفاقا اونم پاهاش رو خیلی باز کرده بود 1 ) آسیب دید ! اما آسیب اون خیلی جدی بود و کارش به بیمارستان کشیده شد ! یادمه پرسش که تموم شد گفت درد دارم ! بهش گفتیم یه بشین پاشو برو خوب میشی بعد یهو از شدت درد بیهوش شد ! یکی از رگهای همون قسمتش آسیب دید 1 تا یه ماه گشاد گشاد راه میرفت و تا مدتها هم پا کار نکرد !

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۹-۳۰, ۱۱:۵۴ بعد از ظهر
خیلی ببخشید دوستان
یه مشکلی برام پیش اومد امشب میخوام ببینم کسی تا حالا اینطوری نشده
از خواهران عزیز و بزرگوارم تو سایت هم عذر میخوام
امشب اسکوات پا باز میزدم
یکم وزنه رو بیشترش کردم.....مشکلی نداشتما...اما فکر کنم زیاد رفتم پائین
انتهای کمرم ( شروع باسنم و نزدیک مقعد ) و اطراف ب ی ض ه هام یهو تیر کشید و درد شدیدی ایجاد کرد
کسی اینطوری شده تا حالا؟؟
نباید پا باز رو سنگین میزدم:ناراحت:
بذار رک و پوست کنده بگم...احساس میکنم از وسط باز شدم :خجالت::پوزخند:
اونایی که سر در میارن یه کمک بکنن
مرسی:گل رز:
ای بابا مهندس مواظب باش!
100% باید بری دکتر خدایی نکرده پرده رکتوم آسیب دیده باشه باید دوره درمان بگزرونی.

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۹-۳۰, ۱۱:۵۵ بعد از ظهر
یعنی اسکوات پا باز آسیب پذیریش بیشتره؟؟
چون من کار نمیکردم.....و روی این حرکت زیاد تخصص ندارم ( یعنی قلقش دستم نیومده )
حالا با توجه به اینکه الان فقط اطراف مقعدم درد میکنه و جای دیگم درد نداره ، به نظر شما آسیب دیده یا نه؟؟
یا فقط یه دردی هستش که تا بحال تجربه نکردمش :متفکر:
مشخصه ای...چیزی....نشونه ای؟؟
یکی میگفت چون شلوارت کشیه و لباس زیرتم تنگ هستش اینطوری شدی!!
والا چی بگم...
امین جان این پرده رکتوم چیه؟؟

3tare
۱۳۸۹-۰۹-۳۰, ۱۱:۵۸ بعد از ظهر
بخاطر این چیزاس من سمت بدنسازی نمیرم دیگه!!! :نمیبینم: فکر کنم روز اول، سر تا پام آسیب میبینه :خنده:

امین مشرقی
۱۳۸۹-۱۰-۰۱, ۱۲:۰۴ قبل از ظهر
یعنی اسکوات پا باز آسیب پذیریش بیشتره؟؟
چون من کار نمیکردم.....و روی این حرکت زیاد تخصص ندارم ( یعنی قلقش دستم نیومده )
حالا با توجه به اینکه الان فقط اطراف مقعدم درد میکنه و جای دیگم درد نداره ، به نظر شما آسیب دیده یا نه؟؟
یا فقط یه دردی هستش که تا بحال تجربه نکردمش :متفکر:
مشخصه ای...چیزی....نشونه ای؟؟
یکی میگفت چون شلوارت کشیه و لباس زیرتم تنگ هستش اینطوری شدی!!
والا چی بگم...
امین جان این پرده رکتوم چیه؟؟
تو پیغام خصوصی جواب میدم مهندس:لبخند:

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۱۰-۰۱, ۱۲:۱۰ قبل از ظهر
تو پیغام خصوصی جواب میدم مهندس:لبخند:

شرمنده ها ولی منم خیلی دوست دارم بدونم . آخه ممکنه برای همه پیش بیاد . کنجکاو شدم خفن

امین مشرقی
۱۳۸۹-۱۰-۰۱, ۱۲:۱۵ قبل از ظهر
شرمنده ها ولی منم خیلی دوست دارم بدونم . آخه ممکنه برای همه پیش بیاد . کنجکاو شدم خفن
خدا بیامرزه پدر و مادر سرچ و گوگل رو!
یه کلیک راه حلشه دیگه!:صلح:

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۰-۰۱, ۱۲:۲۰ قبل از ظهر
امین جان خیلی ازت متشکرم :گل رز:
هیچیم نیست :جشن:
حجت جان برات شرح میدم
البته امین جان حق داشتن موضوع رو تو انجمن توضیح ندن:لبخند:

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۱۰-۰۱, ۱۲:۴۹ قبل از ظهر
افشین خان من الان پستت رو دیدم منم این مشکل رو داشتم توی حرکت اسکات ست دوم این بلا سرم اومد.این طور نمیشه با پیام خصوصی حرف میزنیم:خجالت:

amin70
۱۳۸۹-۱۰-۰۱, ۱۱:۰۶ قبل از ظهر
تو رو خدا یکی بگه تاپیک آموزش تصویری حرکات بدنسازی کجاست.
ببخشید نمیدونستم ایو کجا باید بگم.

Yakuza6236
۱۳۸۹-۱۰-۰۱, ۱۱:۳۵ قبل از ظهر
اینجا کلیک کنید . (http://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?3658-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%86%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C)

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۰-۱۶, ۰۳:۵۹ بعد از ظهر
خب از اونجا که اکثر رزمی کارا بدن سازی ها و تمرینات هوازی رو انجام میدن،بلاجبار این سوال رو اینجا
مطرح کردم...

خب فرض بگیریم که یه ورزشی داریم (نین جوتسو)که بر این 5 پایه هست:

سرعت-استقامت-تعادل-انعطاف-تمرکز !

خب،اگه بیایم اینجا از تعادل و تمرکز و انعطاف فاکتور بگیریم!

به نظر شما برنامه بدن سازیشون باید چطور باشه؟
چه تمریناتی رو وچگونه انجام بدن؟
سیستم تمرینیشون چجوری باشه؟(پلایو متریک یا ایزومتریک یا ................)

این نکته رو هم متذکر بشم که نینجا ها ( نین جوتسو کارها) باید افرادی باشن خیلی سرعتی
و تیز و تند + اینکه پرشهای بلند و کشیده ای رو هم بتونند انجام بدن و در مواقع لزوم از حرکات آکروبات
( یه چیزایی تو مایه های ژیمناستیک خودمون) هم استفاده کنند....

ممنون میشم دوستان علمشون رو در اختیار ما بذارند.

ممنون:گل رز:

alirezarahi
۱۳۸۹-۱۰-۱۷, ۰۹:۲۲ بعد از ظهر
سلام دوستان يکي نه چند نفر به من کمک کنه ممنون ميشم
1.ساعت بيدار شدنم بستگي به اينه که صبح کلاس داشته باشم يا نه ولي ساعت 9 اينا بيدارم معمولا شبا هم تا 1 بيدارم معمولاوو دانشجو هستم
2.ده دقيقه نرمش پرس سينه با هالتر 12+10+2+8 قفسه سينه با دمبل 3_9 بالا سينه با دمبل جفت موازي 4_9 جلو بازوبا هالتر دست جمع 12+10+2+8 جلو بازو با دمبل تک روي ميز لاري 3_8 جلو بازو لاري با ماشين 3_10 ساعد استاده با هالتر 4_9 اين برنامه دوم سرشانه با ماشين نشسته دسته1 3_10 سرشانه با هالتر از پشت نشسته 12+10+2+8 پشت با مولتي فلايو 3_12 زير بغل دست باز از جلو 3_12 زير بغل پلاور با دمبل 12+10+2+8 زير بغل قايقي دوبل دست جمع 3_12 گردن 1_15 اين برنامه روز سوم جلو پا ماشين نشسته 4_12 پرس پا پا باز 12+10+2+8 ميان پا با ماشين نشسته 3_12 ساق پا با پرس پا 4+10 پشت بازد سيم کش 3_12 پشت بازو با هالتر خوابيده 12+10+2+8 پشت بازو با دمبل تک 3_10
اينم برنامه شکمم که يک روز آخر تمريناتم بغل شکم يه روز شکم ميرم اين بغل شکم مسگري 3+20 پهلو با دمبل 3+20 پهلو با هالتر نشسته 3+20 شکم دراز نشست 3+20 کرانچ 3+20 خلباني 3+20 که من بيشتر از 12 تا نميتونم برم
برنامه هوازيمم دوچرخه 5 دقيقه اسيتکال 10 دقيقه تردميل هم 15 دقيقه(2دقيقه-4سرعت_2-5_2-6_2-7_2-6_2-5_1-4)
برنامه رزيمم اينه که همه اينارو مربيم داده البته هرشب موقع خواب سينه مرغ آب پز خورده شود از ساعت 5 بد ار ظهر هيچ گون غذايي که کربو هيدرات داشته باشه خوده نشود نهارمم يه کفگير برنج با نصف نان شرينيجات خورده نشود ساندويچ نوشابه ماشعي راني و شوکولات وغيره خورده نشه
سرکه سيب با سالاد خورده شود
خودمم چاي سبز و قهوه قبل از تمرين ميخورم
3.مکمل مورد استفاده هم mega-size Bcaa مربيم گفته هفته اول 6 تا بخور 2 تا صبح ناشتا 2 تا قبل 2 تا بد از تمرين الان همراه با رزيمم 2 روزه که ميخورم البته مربيم گفتم چربي سوز گفت نخوري بهتره اينو بخور همراه با رزيم واسه چربي سوزي
4.مربيم ويتامين سي زينک به همراه دوره مصرف ميکردم که سرما نخورم ولي معدمو ازيت ميکنه نميخرم ديگه
5.مشکل خاصي ندارم فقط به بعضي چيزا حساسم مثل بادمجونو از اين چيزا کمتر ميخورم البته حساسيت من بدني نيست دهني چون دهنم آفت ميزنه سعي ميکنم نخورم
6.هدفم اينه که بدنم ايدآل باشه نه بزرگ نه کوچيک مايکني نه زياد خشک در کل بي چربي
7.قدم 182 وزنم 82 بود شد 80 سنم 23 سال
8. عکس ندارم
الانم دو روزه که تو رزيمم
در کل ميخوام يه مقدار شکمم آب بشه وبغل شکمم و همچنين بيشتر صورتم .

denizly2002
۱۳۸۹-۱۰-۱۹, ۰۵:۳۲ بعد از ظهر
نظرتون درباره اینکه صبح زود با ab rocket شکم برم چیه؟؟؟
یا با ab circle pro رو پهلوهام فشار بیارم ؟؟؟؟؟
چون من باید 7 صبح سرکار باشم (نه دستگاه تردمیل دارم نه جای مناسبی برای دوئیدن)
البته دو موردی که در بالا گفتم ((ab rocket & ab circle pro )) را می تونم یه مدت داشته باشم

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۰-۱۹, ۰۵:۵۷ بعد از ظهر
در کنار اب راکت طناب بزن
هم هوازیه مفیدیه و هم در دسترسه و جای زیادی نمیگیره

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۱۰-۱۹, ۱۱:۰۶ بعد از ظهر
خب از اونجا که اکثر رزمی کارا بدن سازی ها و تمرینات هوازی رو انجام میدن،بلاجبار این سوال رو اینجا
مطرح کردم...

خب فرض بگیریم که یه ورزشی داریم (نین جوتسو)که بر این 5 پایه هست:

سرعت-استقامت-تعادل-انعطاف-تمرکز !

خب،اگه بیایم اینجا از تعادل و تمرکز و انعطاف فاکتور بگیریم!

به نظر شما برنامه بدن سازیشون باید چطور باشه؟
چه تمریناتی رو وچگونه انجام بدن؟
سیستم تمرینیشون چجوری باشه؟(پلایو متریک یا ایزومتریک یا ................)

این نکته رو هم متذکر بشم که نینجا ها ( نین جوتسو کارها) باید افرادی باشن خیلی سرعتی
و تیز و تند + اینکه پرشهای بلند و کشیده ای رو هم بتونند انجام بدن و در مواقع لزوم از حرکات آکروبات
( یه چیزایی تو مایه های ژیمناستیک خودمون) هم استفاده کنند....

ممنون میشم دوستان علمشون رو در اختیار ما بذارند.

ممنون:گل رز:
تا اونجایی اطلاع دارم نسبت به این موضوع راهنماییت میکنم .
مطمئنا برای شما که دنبال سرعت و استقامت هستید تمرینات پلای متریک پیشنهاد میشه . پایه و اساس این نوع تمرینات کشش و انقباض شدید ولی
در زمان کوتاه روی عضله مورد نظر و بازگشت به حالت اولیه تمرینه .
من چند تا از دوستام ووشو کارن و تو باشگاه خودمون تمرین میکنن . شروع این تمرینات رو با تمرین هوازی کوتاه ( مثلا 10-15 دقیقه دوچرخه ) انجام میدن
و بعد نزدیک به 15 دقیقه تمرینات کششی . هر رشته ای معمولا برنامه تمرینی خاصی داره . اما سیستم تمرینی همونطور که گفتم اجرا میکنن و انقباض شدید و کشش روی عضله رو همیشه انجام میدن .
برای بهتر نتیجه گرفتن میتونی از تمرین طناب زدن با پرش زیاد ، پریدن های درجا و همینطور پرش روی سکوی ثابت توی این سیستم تمرینی استفاده کنی .
تمرینات ایزو متریک هم به درد قدرتی کارا میخوره .

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۰-۲۰, ۱۲:۱۵ قبل از ظهر
اما علم میگه تمرینات پلایومتریک واسه کسانی که هنوز صفحات رشدشون بسته نشده زیاد خوب نیست!!!
جولی رشد رو میگیره ...
نظر شما چیه؟؟؟

چندتا سوال:

1-چه حرکاتی باعث قدرت انفجاری یک ضربه میشه به نظر شما؟؟؟

2-پس از انجام تمرینات هوازی مدت استراحت بدن چقدر باید باشه؟؟؟

3-بعد از تمرینات ایزومتریک چقدر استراحت نیازه؟؟؟

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۱۰-۲۰, ۱۲:۵۸ قبل از ظهر
اما علم میگه تمرینات پلایومتریک واسه کسانی که هنوز صفحات رشدشون بسته نشده زیاد خوب نیست!!!
جولی رشد رو میگیره ...
نظر شما چیه؟؟؟

چندتا سوال:

1-چه حرکاتی باعث قدرت انفجاری یک ضربه میشه به نظر شما؟؟؟

2-پس از انجام تمرینات هوازی مدت استراحت بدن چقدر باید باشه؟؟؟

3-بعد از تمرینات ایزومتریک چقدر استراحت نیازه؟؟؟

نه اصلا اینطور نیست . اتفاقا اکثر فوتبالیستها و بسکتبالیستها هم از این متد تمرینی استفاده میکنند و جدیدا بین رشته های رزمی باب شده .
جلوی صفحات رشد رو هم نمیگیره و اتفاقا باعث رشد و قدرت عضلات هم میشه .
در مورد سوال اولت وقتی میگی قدرت انفجاری ضربه دقیقا بحث سر سرعت و قدرته و این همون هدف انجام تمرینات پلی متریکه .
یکی از تمریناتی که فوتبالیستها برای زدن ضربات انفجاری به توپ انجام میدن و من تو باشگاه خودمون دیدم دوستانی که این حرکت رو انجام میدن ،
تمرین عضلات جلو پا با دستگاست دقیقا طبق همین سیستم . یعنی موقع بالا اوردن پاها، انقباض شدید رو به پاهاشون وارد میکنند با سرعت پاشون رو برمیگردونن به حالت اولیه حرکت . این کار رو تو ستهای بالا با وزنه پایین انجام میدن و در حدود 2-3 دقیقه بین هر ست ریکاوری انجام میدن .
در مورد رشته شما من دقیقا نمیدونم چه حرکاتی مفیده ولی هر حرکتی رو با این اصول انجام بدی به سرعت و استقامت عضله مورد نظر کمک میکنه .
پس از انجام تمرینات هوازی 2 دقیقه استراحت کافیه و میرید سراغ حرکات کششی .
همونطور که گفتم تمرینات ایزومتریک بدرد قدرتی کارا میخوره . اصول این تمرینا هم نیرو در مقابل سطح ساکنه . مثل قرار دادن دستها روی دیوار و اعمال نیرو
یا آویزون شدن از میله بارفیکس به همراه وزنه در تایم بالا و به درد کسی که دنبال سرعت میگرده نمیخوره .

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۰-۲۰, ۱۲:۵۶ بعد از ظهر
دست شما درد نکنه خیلی فیض بردیم شاهین (حجت) جان عزیز.
شما فرمودید :
پایه و اساس این نوع تمرینات کشش و انقباض شدید ولی
در زمان کوتاه...!

اما من جایی خوندم تمرینات پلایومتریک انقباظ + انفجار عظله است. مثل مثلا اسکوات پرشی و...!!!

چیه قضیه؟

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۱۰-۲۰, ۰۱:۱۲ بعد از ظهر
دست شما درد نکنه خیلی فیض بردیم شاهین (حجت) جان عزیز.
شما فرمودید :
پایه و اساس این نوع تمرینات کشش و انقباض شدید ولی
در زمان کوتاه...!

اما من جایی خوندم تمرینات پلایومتریک انقباظ + انفجار عظله است. مثل مثلا اسکوات پرشی و...!!!

چیه قضیه؟

کشش و انقباض شدید ولی در زمان کوتاه روی عضله مورد نظر و بازگشت به حالت اولیه تمرینه .
برای بهتر نتیجه گرفتن میتونی از تمرین طناب زدن با پرش زیاد ، پریدن های درجا و همینطور پرش روی سکوی ثابت توی این سیستم تمرینی استفاده کنی .
تمرینات ایزو متریک هم به درد قدرتی کارا میخوره .
قضیش اینه که شما هنوز با واژه انفجار کنار نیومدی و دوست داری عضله منفجر شده رو ببینی .
اگه متن رو خوب میخوندی گفتم انقباض در زمان کوتاه و بازگشت به حالت اولیه تمرین و در پایین هم ذکر کردم که اینکار میتونه در قالب پریدن های درجا یا پرش روی سکو انجام بشه . وقتی شما اسکوات پرشی رو انجام میدی هم انقباض شدید ولی کوتاه روی عضله داری و بعد با سرعت به حالت اولیه تمرین برمیگردی که این بازگشت با پریدن همراهه .
فکر کنم توضیحات کافی بود .

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۰-۲۰, ۰۲:۴۵ بعد از ظهر
قضیش اینه که شما هنوز با واژه انفجار کنار نیومدی و دوست داری عضله منفجر شده رو ببینی .
اگه متن رو خوب میخوندی گفتم انقباض در زمان کوتاه و بازگشت به حالت اولیه تمرین و در پایین هم ذکر کردم که اینکار میتونه در قالب پریدن های درجا یا پرش روی سکو انجام بشه . وقتی شما اسکوات پرشی رو انجام میدی هم انقباض شدید ولی کوتاه روی عضله داری و بعد با سرعت به حالت اولیه تمرین برمیگردی که این بازگشت با پریدن همراهه .
فکر کنم توضیحات کافی بود .

آقا مشکل از خوندن من بود ببخشید:نمیبینم:
منظورم ن هم از انفجار همون پرش یا مثلا سریع برگشتن به حالت اولیه بود اینجا.
عذر میخوام که منظورمو بد رسوندم...

در کل دست شما درد نکنه:بوس:

پرند
۱۳۸۹-۱۰-۲۰, ۰۸:۱۱ بعد از ظهر
قبلاً برنامه کل بدن در یک روز رو انجام میدادم و پایه تمریناتم هوازی بود...
الان دارم برناممو بصورت سوپرست انجام میدم اما متاسفانه بعد از انجام بارفیکس و سیم کش در روز شنبه و نشر هام که امروز انجام دادم کولم بزرگ شده(کولم کلا خیلی زود بزرگ میشه) از یه مربیه شنیدم که می گفت واسه کوچیک کردن کول هم یه تمریناتی هست...
ممنون میشم اگه کسی میدونه بهم بگه:چشمک:

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۰-۲۰, ۰۸:۳۱ بعد از ظهر
والا من نشنیدم بشه کوچیکش کرد!!! البته اون مربی بوده...من نیستم :چشمک:
و یه سوال که همیشه تو ذهنم بود و نپرسیده بودمش...
چرا بارفیکس میزنی به کولت فشار میاد؟؟؟
حالا نشر رو بگی چرا...چون اشتباه میزنی به کولت فشار میاره

ali_p
۱۳۸۹-۱۰-۲۰, ۱۱:۰۱ بعد از ظهر
افشین جان یه سوال هست که تو صندلی داغ میشد پرسید ولی حیف تمام شده.مجدد نمیرین روش بشینین؟یا درجش زیادی زیاده:چشمک:شما چرا خودت واسه خودت برنامه نمینویسی؟گفتی مربی داری

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۰-۲۱, ۱۲:۲۳ قبل از ظهر
افشین جان یه سوال هست که تو صندلی داغ میشد پرسید ولی حیف تمام شده.مجدد نمیرین روش بشینین؟یا درجش زیادی زیاده:چشمک:شما چرا خودت واسه خودت برنامه نمینویسی؟گفتی مربی داری

:لبخند:
والا 3 ماه پیش یکی از مربیان موفق اینجا قول همکاری داد
انصافا و برادرانه هم کمکم کرد
اما مشکل اینجاست که من نمیتونم برم باشگاهش....چون خیلی از خونه دوره
منم یه اخلاقی که دارم اینه که نمیتونم جای دیگه شهریه بدم و مربیم بالا سرم نباشه
و صراحتا باید بگم که وجود مربی حین تمرین و همون سر تکون دادنش و اخم و یا لبخندش کافیه تا انگیزه مضاعف برای ادامه کار داشته باشی
الان هم خودم برای خودم برنامه مینویسم
اما منم مثل بقیه دوسدارم یکی باشه تمرینم بده و برام برنامه بنویسه :لبخند:

پرند
۱۳۸۹-۱۰-۲۱, ۱۲:۵۷ بعد از ظهر
والا من نشنیدم بشه کوچیکش کرد!!! البته اون مربی بوده...من نیستم :چشمک:
و یه سوال که همیشه تو ذهنم بود و نپرسیده بودمش...
چرا بارفیکس میزنی به کولت فشار میاد؟؟؟
حالا نشر رو بگی چرا...چون اشتباه میزنی به کولت فشار میاره
شاید چون بارفیکس رو دست جمع میزنم،اما اگه نشرو اشتباه زده بودم الان سرشونه جوری اسپاسم نشده بود که نتونم بهش دست بزنم
فکر کنم کولم با من لجه، که توی همه حرکتها خودشو قاطی می کنه!:چشمک:

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۰-۲۱, ۰۸:۲۰ بعد از ظهر
البته فکر میکنم همه حرکات سر شانه چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم به کول هم فشار میاره!!!

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۰-۲۴, ۰۱:۰۱ بعد از ظهر
توی حرکاتی که ست بندیشون مثلا به این شکله:

4*12

یا مثلا 3*10

سیستم وزنه گذاری باید چجوری باشه؟ منظور اینه که باید در تمامی ست ها وزنه ها یکسان باشه یا اینکه کم و زیاد بشه؟؟؟

شاید بشه وزنه ها رو از سبک به سنگین برد یا در هر ست وزنه ها یک میزان باشند!!!
اما منظور بهترین روش است!!!

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۰-۲۴, ۰۱:۱۴ بعد از ظهر
معمولا توضیح میدن که چه سیستمی استفاده بشه
اما این اعداد حاکی از وزنه های ثابت هستش
چون مثلا هرمی رو در نظر بگیر...میگن 8-10-12-15
خب وزنه توی تکرار اول اگه با تکرار 8 تایی هم یکی باشه یعنی وقت تلف کردن!!

Yakuza6236
۱۳۸۹-۱۰-۲۴, ۰۲:۰۷ بعد از ظهر
به نظرتون بهترین وسیله برای از بین بردن موهای بدن چیه ؟! این ماشینهای اصلاح به درد میخورن ؟!

*f*
۱۳۸۹-۱۰-۲۴, ۰۲:۳۴ بعد از ظهر
به نظرتون بهترین وسیله برای از بین بردن موهای بدن چیه ؟! این ماشینهای اصلاح به درد میخورن ؟!

من كه كلي ميگم براي خانم ها و آقايون :لبخند: اين دستگاهاي اپيلاسيون كه خيلي درد داره ولي اگه مدام استفاده بشه خيلي كمتر ميشه دردشون ..... تيغ و ماشين اصلاح هم كه خيلي زود موها در ميان بدك نيستن اين كرم هاي موبر دايمي هم كه همشون خالي بندين موها هم از ته كنده نميشن اسپره هاي موبر هم هست بدك نيست ولي بعد از استفاده پوست مي سوزه و دچار خارش ميشه ....... مومك هم كه درد داره و بعد موها زير پوستي در ميان ...... آخرين راه هم ليزره كه به درد موهاي ضخيم تر ميخوره و موهاي بور و سفيد رو كه اصلا نميتونه از بين ببره هر چي مو رنگش تيره تر باشه نتيجه بهتره ولي براي بعضيها دوباره در مياد موها كه شايد به خاطره مشكلات هورموني باشه پرمويي اونا كه برن دكتر بهشون قرص اينا ميده كه تا چند ماه استفاده كنن ولي اگه نباشه بعد از يه مدت بايد دوباره ليزر كنن
و هزينه اش هم زياده

hamidbarca
۱۳۸۹-۱۰-۲۴, ۰۲:۳۸ بعد از ظهر
حالا جدای از اینکه کرمهای مو بر خوبه یا ماشین یه مشکل دیگه ای همست اون هم موهای کمره:پوزخند:من خودم ادم کم مویی هستم(تو بدن نه کله:پوزخند:) ولی باز ضایع میشه وقتی جلو رو بزنی و پشت رو نزنی برای همین بیخیال شده بودم و اصلا موهای بدنمو نمیزدم تا اینکه معجزه رخ داد و توی یه آت و آشغال فروشی یه ماشین اصلاح پیدا کردم کارش اینه.یه دسته بلند 50-60 سانتی تا شو داره که خیلی راحت بازش میکنی و ویییییییییییییییییز همه کمر رو اصلاح میکنی قیمتش هم حدود 10 تومن بود

پرند
۱۳۸۹-۱۰-۲۴, ۰۳:۴۰ بعد از ظهر
موی بدن آقایون خیلی ضخیمه واسه همینم باید کلاً دستگاههای اپیلاسیون که مو رو از ریشه در میارن رو بیخیال بشین..
جدیداً کرم های موبری توی بازار اومده که با هر بار استفاده موها نازک تر در میان گمونم بد نیست اگه اونا رو تست کنید و پیشنهاد بعدی و بدون درد استفاده از شیور هستش که تازگی ها کفیشم اومده،من کلاً دستگاههای شارژی رو توصیه نمیکنم چون حتی با گارانتیاشم بعد از یه مدتی شارژش زودتر از معمول خالی میشه و باید بذارین یک ساعت از اول شارژ بشه!!! یا اگه کسی بجز شما استفاده کنه که دیگه دستگاهتون هیشه تو شارژه ولی شارژ نیست!!
آقایون خیلی پشمالو از تیغ یا موبر استفاده نکنن چون وقتی بخواد در بیاد بخدا میرسن:سوت:

پرند
۱۳۸۹-۱۰-۲۴, ۰۴:۰۱ بعد از ظهر
سایز عضلاتم رو هم میزارم ! اما الان حوصله اندازه گیری ندارم ! راستی من الان تو فرآیند صاف کردن شکمم ! (برعکس شش تیکه کردن !!! ) حالا بعدا براتون علتش رو میگم !
یعنی دراز نشست نمی زنی؟اگه نخوای شکم شش تکه بشه دراز نشست از برنامه تمرینی حذف میشه و میمونه هوازی و رژیم؟

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۰-۲۴, ۰۸:۵۹ بعد از ظهر
قضیه مو و اینا رو دیدم بعضا میگیرن رو آتیش میسوزونن، که البته یه کم واردیت میخواد و فقط میشه موهای دست رو اینجوری کرد :پوزخند:

Yakuza6236
۱۳۸۹-۱۰-۲۵, ۱۲:۱۰ قبل از ظهر
اگه از دور بدن من و ببینی نمی فهمی که چقدر مو دارم چون خیلی نازکن اما زیادن ! دوست ندارم زیاد و ضخیم هم بشن ! موم سرد و مومک و مشابه اون (نوازها و ... ) خیلی خیلی دردناکن و اصلا هم نمیشه واسه کل بدن استفاده کرد !
این دستگاهای اپیلاسیون چهطورین ؟ مو رو ضخیم تر میکنن ؟ سرعت دراومدنشون چه طوریه ؟! چه مارکی بهتره ؟

یعنی دراز نشست نمی زنی؟اگه نخوای شکم شش تکه بشه دراز نشست از برنامه تمرینی حذف میشه و میمونه هوازی و رژیم؟
من الان برنامه 4 هفته ایم رو دارم انجام میدم ! قبل این یه برنامه 6 هفته ای داشتم انجام میدادم که حتی یدونه درازونشست هم نزدم ! هوازی رو هم که اصلا حوصلش رو ندارم مدتهاست طرفش نرتم ! فقط رژیم اونم از نوع کاهش کربوی شبانه ! حالا علتش چی بود رو بعدا مفصل میگم !

bmviolin
۱۳۸۹-۱۱-۱۰, ۰۶:۲۴ بعد از ظهر
سلام دوستان... یک مسئله ای هست که من رو خیلی رنج میده... اون هم افتادگی سر شانه های من هستش... انگار یکمی رو به جلو و خمیده هستش... که باعث ناراحتی من میشه... خیلی آزارم میده... تو رو خدا بگید چیکار کنم؟ با هزار اومدم تو این سایت... لازم شد عکس هم میزارم...

Yakuza6236
۱۳۸۹-۱۱-۱۰, ۱۱:۳۲ بعد از ظهر
سلام دوستان... یک مسئله ای هست که من رو خیلی رنج میده... اون هم افتادگی سر شانه های من هستش... انگار یکمی رو به جلو و خمیده هستش... که باعث ناراحتی من میشه... خیلی آزارم میده... تو رو خدا بگید چیکار کنم؟ با هزار اومدم تو این سایت... لازم شد عکس هم میزارم...
سلام
ببین این یه سوال خیلی کلیه ! و نمیشه خیلی تخصصی جوابش داد ! مسلما برای گرفتن پاسخ بهتر علاوه بر اینکه باید سابقه تمرینیت رو بگی ... یه عکس هم بزاری تا دوستان بیشتر متوجه منظورت بشن و بتونن بهتر کمکت کنن !
اما مسلما با تمرین سخت و پشتکار وضعیت سرشونه ها رو بهتر میکنید .
بگذریم ... یادم نیست کدوم بدنساز بود اما یادمه تو یه سایت خارجی یه بدنسازی حرکت شراگ هالتر از پشت رو مناسب چنین مشکلی میدونست ! اونم با ستهای 5 تایی و تکرارهای 10-12 !

yousef0441
۱۳۸۹-۱۱-۱۵, ۰۱:۳۳ بعد از ظهر
سلام به همگی اساتید محترم سایت آقا من 1مشکلی دارم:سوت:اونم اینه که از 1سال بیشتره که بدنسازی کار میکنم ولی از بدنم زیاد راضی نیستم یعنی در واقع همچین پیشرفتی نکرده :ناراحت: سن 17 قد 170 وزن 67 :چشمک:
حال میکنید هم وزن هم قد و سن عدد7 دارن!:پوزخند:

پرند
۱۳۸۹-۱۱-۱۵, ۰۸:۳۳ بعد از ظهر
این دستگاهای اپیلاسیون چطورین ؟ مو رو ضخیم تر میکنن ؟ سرعت دراومدنشون چه طوریه ؟! چه مارکی بهتره ؟

الان مثل هر وسیله دیگه ای توی بازار پر شده از وسایل تقلبی چینی و وطنی و نمیدونم کجایی...
من تازگی ها یه براون شارژی گرفتم،آخرین مدلشو که با آب و کف هم کار میکنه،126000تومن،اما وقتی فهمیدم سرم کلاه رفته که یکی از کله هاش بطرز عجیبی گیر کرد بین دنده ها و تقریباً بر اثر اصطکاک سوخت!! چون دستگاه سه سال گارانتی داره اون کله رو برای تعویض بردم به فروشگاه ولی یارو گفت که دیگه اینجا نمایندگی نداره و باید بفرسته تهران،بعد از چند بار پیگیری یارو گفت دیگه ساپورت نمی کنن!!
حالا این دستگاه آخرین مدل شارژ خالی می کنه و گاهیم گوشتو میگیره!!
از این مسائل که بگذریم من فیلیپس رو پیشنهاد میکنم توی یه جعبه فلزی صورتی رنگه و خر کاره،همیشه دفعه اول فاجعه هستش ولی بعدن بهش عادت میکنی،اگه تحمل درد رو دارین(برخلاف ادعاتون،حتی نصف خانوم ها) بهترین وسیله همین مو کن ها هستن که هم حسابی تمیز میکنن و کم دردسر هستن...

پرند
۱۳۸۹-۱۱-۱۵, ۰۸:۳۹ بعد از ظهر

کسانی که مشکل افتادگی شونه دارن مشکل قوس کمر هم ممکنه داشته باشن،ستون فقرات به شکل انحناهای بر عکس هم هستش(مارپیچ) که بتونه تعادل رو حفظ کنه و وزن بدن رو تحمل کنه و از اون عجایب شگفت انگیزه،اما افرادی مثل من و شما چون توی بعضی قسمت ها مثل قوس کمر تحدب و تقعر بیشتری داریم سرشونه مونم به همون نسبت افتاده تره، و براش حرکات اصلاحی زیادی هست،من خودم بیشتر از یک سال با توپ و چوب و هالتر حرکات اصلاحی براش انجام میدادم،اما کلاً حرکات مربوط به سرشونه کمک زیادی میکنه(نشرها و سیم کش از پشت) بعدشم قوس کمر که مقالات زیادی توی سایت واسش هست(من گاهی مثل همین الان از قوزبند استفاده میکنم و کمکم کرده) سعی کن نشستنت رو اصلاح کنی و چه موقع راه رفتن و نشستن قوز نکنی(هیچی رو زمین نیست،سرتو بالا بگیر:چشمک:

milad faridnia
۱۳۸۹-۱۱-۱۵, ۱۰:۵۰ بعد از ظهر
سلام به همگی اساتید محترم سایت آقا من 1مشکلی دارم:سوت:اونم اینه که از 1سال بیشتره که بدنسازی کار میکنم ولی از بدنم زیاد راضی نیستم یعنی در واقع همچین پیشرفتی نکرده :ناراحت: سن 17 قد 170 وزن 67 :چشمک:
حال میکنید هم وزن هم قد و سن عدد7 دارن!:پوزخند:
مشکل در تغذیه شماست

yousef0441
۱۳۸۹-۱۱-۱۶, ۰۱:۲۲ بعد از ظهر
مشکل در تغذیه شماست

ولی داداش تغذیه ام خوبه من نه اینکه همیشه گرسنمه:پوزخند: واسه همین بیشتر اوقات در حال غذا خوردنم :متفکر:

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۱۶, ۰۷:۱۹ بعد از ظهر
ولی داداش تغذیه ام خوبه من نه اینکه همیشه گرسنمه:پوزخند: واسه همین بیشتر اوقات در حال غذا خوردنم :متفکر:
دوست گرامی از نماهایی مختلف بدنت عکس بگذار تا بهتر راهنمایی بشی.

ali_p
۱۳۸۹-۱۱-۱۶, ۱۰:۱۴ بعد از ظهر
اگه تغذیت خوبه فکر میکنم به دلیل تمریناتت باشه.برنامت رو عوض کن.سعی کن به عضلات شک وارد کنی.در تاپیک هر گونه سوال خود را در مورد برنامه تمريني در اين تاپيك با ما مطرح كنيد (http://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?54-هر-گونه-سوال-خود-را-در-مورد-برنامه-تمريني-در-اين-تاپيك-با-ما-مطرح-كنيد) از اساتید میتونی برنامه بگیری و نیازت رو هم بگو که بهت برنامه مناسبو بدن.میتونی از تکنیک هایی مثل سوپر ست و ... استفاده کنی.البته اگه عکس بذاری که بهتر راهنمایی میشی ولی اگه نمیخوای هم مشکلی نداره همینجور بپرس و ذکر کن عکس نمیذارم

m1982
۱۳۸۹-۱۱-۱۷, ۰۸:۵۵ قبل از ظهر

خوردن مبني بر اين نمي شه كه تغذيه شما خوبه .
اين سوال پيش مياد غذايي كه روزانه مصرف مي كني در كل چند كالري ميشه و چيزاي ديگر غذاهاي فست فودي بجز چربي چيز ديگه اي نداره
هميشه كالري غذاهايي كه مصرف مي كني رو مد نظر داشته باش .

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۱۷, ۰۶:۴۰ بعد از ظهر
دوستان گرامی من یک برنامه غذایی میخوام تا وزنم رو کمتر کنم بنحوی که حجم عضله از دست ندم ممنون میشم در این مورد منو راهنمایی کنید.

siavash
۱۳۸۹-۱۱-۱۷, ۰۸:۳۳ بعد از ظهر
سوال در مورد رابطه ج+ن+س+ی و بدنسازی ؟!!

سلام

میخواستم بدونم آیا همبستری برای بدن ضرر داره و این که قدرت رو کم میکنه ؟ و رو وزن و حجم تاثیری داره ؟
برای جبران انرژی از دست رفته باید چیکار کرد ؟ و در انتها در ماه 2 -3 بار اگر باشه این رابطه اشکالی داره ؟
من شنیدم میگن بعدش باید بکمپلکس تزریق کرد ؟!!

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۱-۱۷, ۱۰:۲۸ بعد از ظهر
ابتدا خدمتتون عرض شود که
ایکاش یه جستجوی کوچیک توی انجمن و مطالب میکردین
چون راجع به این مساله یه بحث طولانی داریم که عقاید دینی و علمی و عقاید کهنه باهم به بحث نشستند
و درنهایت حرف علم به کرسی نشست
علی ایحال
در جواب کلیه سوالهای شما باید بگم : خیر!
ضمن اینکه اگه رابطه 3 بار در هفته هم برقرار باشه هیچ اتفاق خاصی نمیفته و مشکلی از لحاظ
کم شدن قدرت و عضله و ...بوجود نمیاد
موفق باشید

samim
۱۳۸۹-۱۱-۱۸, ۰۹:۲۵ قبل از ظهر
اگر شما 100 هزار تومان (با در نظر گرفتن محدودیت مالی) برای مکمل در یک ماه میخواستید هزینه کنید .. انتخابتون چی بود ؟

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۱-۱۸, ۱۰:۵۷ قبل از ظهر
خب چون هدف مشخص نکردی منم نظر خودمو میگم فقط:چشمک:
یه hyper whey و بقیشم مولتی ویتامین و امگا9 میخریدم

siavash
۱۳۸۹-۱۱-۱۸, ۱۲:۴۲ بعد از ظهر
ابتدا خدمتتون عرض شود که
ایکاش یه جستجوی کوچیک توی انجمن و مطالب میکردین
چون راجع به این مساله یه بحث طولانی داریم که عقاید دینی و علمی و عقاید کهنه باهم به بحث نشستند
و درنهایت حرف علم به کرسی نشست
علی ایحال
در جواب کلیه سوالهای شما باید بگم : خیر!
ضمن اینکه اگه رابطه 3 بار در هفته هم برقرار باشه هیچ اتفاق خاصی نمیفته و مشکلی از لحاظ
کم شدن قدرت و عضله و ...بوجود نمیاد
موفق باشید

مرسی اقا افشین
آمپول بکمپلکس بعدش تزریق بشه مفیده ؟

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۱-۱۸, ۰۲:۱۶ بعد از ظهر
جزء ملزومات نیست
حس خستگی و بیحالی هم نهایتا تا نیم ساعت همراه شماست
اما اگه هفته ای 1 نوروبیون فورت ( ب-کمپلکس و ب-12 ) تزریق بشه بد نیست

siavash
۱۳۸۹-۱۱-۱۸, ۰۵:۳۰ بعد از ظهر
سلام
بازم یه سوال ؟
یکی از دوستامو دیدم تو باشگاه نوکه سینه هاش یه جوری شده بود !!!! خودش می گفت آب انداخته ؟؟؟ چرا اونجوری شده ؟ باید چیکار کنیم اون جوری نشیم ؟
بعد این که اون دیگه سینه هاش درست نمی شه ؟

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۱-۱۸, ۰۷:۱۲ بعد از ظهر
اگه 14-15 سالشه که خب طبیعیه
اگه نه که دچار عارضه ژنیکوماستی شده
که این هم صرفا مربوط به استفاده از داروهای استروئیدی نمیشه
شاید از دوران بلوغ تا الان ادامه داشته
و یا به دارویی حساسیت داشته
و در آخر بگم که قابل درمان هست

siavash
۱۳۸۹-۱۱-۱۸, ۰۷:۲۱ بعد از ظهر
اگه 14-15 سالشه که خب طبیعیه
اگه نه که دچار عارضه ژنیکوماستی شده
که این هم صرفا مربوط به استفاده از داروهای استروئیدی نمیشه
شاید از دوران بلوغ تا الان ادامه داشته
و یا به دارویی حساسیت داشته
و در آخر بگم که قابل درمان هست

نه آقا افشین 21 سالشه دیانابول و متان مصرف کرده ؟ استیروید منظور این جور داروهاست ؟
آیا داروهای که تو بدن موجب ترشح تستوسترون هم می شه سینه رو این جوری می کنه ؟
درمانش دارو می خواد ؟

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۱-۱۸, ۰۷:۳۴ بعد از ظهر
بله متاسفانه
البته نمیدونم چقدر از دوره اش میگذره
اما انتی استروژن پیشنهاد میشه که معروفترین و دم دست ترینشون ( تاموکسیفن هستش )
اما حقیقتا من نمیدونم اگه دوره تموم شده باشه و مدتی ازش گذشته باشه هم با انتی استروژن قابل درمان هست یا نه!!
میتونه به یه پزشک مراجعه کنه....حاد نیست...نترسونیش یه وقت:لبخند:

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۱۸, ۰۷:۴۳ بعد از ظهر
دوستان گرامی من یک برنامه غذایی میخوام تا وزنم رو کمتر کنم بنحوی که حجم عضله از دست ندم ممنون میشم در این مورد منو راهنمایی کنید.
دوباره درخواست میکنم لطفا

m1982
۱۳۸۹-۱۱-۱۹, ۰۸:۴۵ قبل از ظهر

براي كم كردن وزن در بدن سازي بايد از رنج هاي تعداد بالا استفاده كني با اين كار هم مي توني وزن خودت رو كم كني هم بدنت رو به حالت كات برسوني .
منظور از رنج هاي بالا بطور مثال پرس سينه 15*3 .

siavash
۱۳۸۹-۱۱-۱۹, ۱۲:۱۹ بعد از ظهر
بله متاسفانه
البته نمیدونم چقدر از دوره اش میگذره
اما انتی استروژن پیشنهاد میشه که معروفترین و دم دست ترینشون ( تاموکسیفن هستش )
اما حقیقتا من نمیدونم اگه دوره تموم شده باشه و مدتی ازش گذشته باشه هم با انتی استروژن قابل درمان هست یا نه!!
میتونه به یه پزشک مراجعه کنه....حاد نیست...نترسونیش یه وقت:لبخند:

بنده خدا خودش فکر می کرد باید بره جراحی کنه
تشکر آقا افشین

arashbandegan
۱۳۸۹-۱۱-۲۵, ۰۳:۳۶ قبل از ظهر
اگه لترزل جواب نده و زمان زیادی از روش گذشته باشه باید جراحی کنه اما اگه هنوز تو دوره هست و این اتفاق افتاده میتونه با لترزل جلوش رو بگیره

ali.raul
۱۳۸۹-۱۱-۲۷, ۰۱:۴۲ بعد از ظهر
سلام خسته نباشید من یک سوال داشتم. من حدود 8 ماه است که بدن سازی کار میکنم و ابتدا وزنم 75 بود ولی بعد از مصرف پروتیین و کراتین و کربو و یک دوره مصرف دیانابول وزنم به 88 رسید . بابا برنامه ای که میزدم بازو ها و سر شانه ام کات شده و رشد کرده ولی سینه هام کمی سفت شده اما از بقل مورد داره نوک سینه هام شل شده و زیر لباس بد نشون میده × هرچی هم بیشتر و سفت سخت تر تمرین می کنم تاثیری نداره.. میشه من رو راهنمایی کنید که چه کار کنم ؟ اگه دارویی هم نیاز باشه میخرم

پرند
۱۳۸۹-۱۱-۲۷, ۰۳:۰۸ بعد از ظهر
دوباره درخواست میکنم لطفا
برنامه غذاييشم مشخصه كم كربو و پر پروتئين به قول آقا افشين با غروب آفتاب كربوهيدرات رو تا جايي كه ميتوني محدود كن و در عوض ب كمپلكس ب دوازده مصرف كن،واسه چربي سوزي چاي سبز(سه فنجان در روز ترجيحاً يكي ناشتا) سير و قهوه(2فنجان در روز)
بعد از ورزش حتماً دو ليوان شير بدون چربي و دو ساعت بعدش يه خوراكي پروتئيني سفت...
غذاهاي سرخ شده و پر چرب با كالري بالا نخور و تا ميتوني از سبزيجات داراي كالري منفي استفاده كن،اگه عجله داري هوازي قبل از صبحونه و بعد از بي هوازي غوغا ميكنه:گل رز:
در ضمن وقتي سه كيلو اضافه ميكني كه قطعاً همراه با چربي هست و اضافه وزن، بعدش بايد كات كني كه مثلاً يك كيلو چربي رو كم كني(شما بايد تغيير سايز بدي نه تغيير وزن) واسه همينم افزايش عضله همراه با چربيه(كه بايد كربوهيدرات بخوري) بعدش ميري تو مرحله كات و چربي سوزي...

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۲۷, ۰۷:۵۹ بعد از ظهر
ب كمپلكس

این دارو تو دارو خانه گیر میاد؟

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۱-۲۷, ۰۸:۲۷ بعد از ظهر
ویتامینه.... بله به وفور

ali.raul
۱۳۸۹-۱۱-۲۷, ۱۰:۲۹ بعد از ظهر
کسی جواب ما رو نمیده من واقعا دپرس شدم :(

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۱۱-۲۸, ۰۱:۳۱ قبل از ظهر
کسی جواب ما رو نمیده من واقعا دپرس شدم :(

دوست عزیز جواب شما 2 صفحه قبل داده شده . احتمالا سینتون بر اثر مصرف استروئید نوک آورده . اگه جواب های اساتید رو بخونید راه درمانش رو هم
پیدا میکنید . درمان دارویی داره مثل مصرف آنتی استروژن ها و درمان به وسیله عمل جراحی .

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۱-۲۸, ۱۱:۴۲ قبل از ظهر
دوستان من وزنم 71 و قدم هم 180 هست تقریبا و واسه حجم کار میکنم اما مکمل مصرف نمیکنم الان آیا انجام تمرینات هوازی یک یا دوبار درهفته ( مثل 10 15 دقیقه مسگری و 5 الی 10 دقیقه دویدن روی تردمیل) مشکلی داره برام؟؟؟ انجام بدهم یا خیر؟؟؟؟

و اما همین سوال فقط در صورتی که مکمل پروتئین هم مصرف بشه چطور؟؟؟

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۲۸, ۰۶:۲۳ بعد از ظهر
دوستان من وزنم 71 و قدم هم 180 هست تقریبا و واسه حجم کار میکنم اما مکمل مصرف نمیکنم الان آیا انجام تمرینات هوازی یک یا دوبار درهفته ( مثل 10 15 دقیقه مسگری و 5 الی 10 دقیقه دویدن روی تردمیل) مشکلی داره برام؟؟؟ انجام بدهم یا خیر؟؟؟؟

و اما همین سوال فقط در صورتی که مکمل پروتئین هم مصرف بشه چطور؟؟؟
تو دوره حجم همواره باید تمرینات هوازی انجام بشه ولی شدت و زمانش باید کمتر باشد.

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۲۸, ۰۶:۲۴ بعد از ظهر
سلام به همه دوستان
میخواستم بدونم کسی که داره بخشی از عضلات رو خشک میکنه به اصطلاح کات میکنه میتونه روی یک بخش دیگه حجمی کار کند.؟.مثلا بازو ها رو کات کنه زیر بغل رو حجمی کار کنه؟

پرند
۱۳۸۹-۱۱-۲۸, ۱۰:۳۳ بعد از ظهر
آره.من توي باشگاه ديدم كه بچه هايي كه ميخوان بين بالاتنه و پائين تنه توازن برقرار كنن تعداد تكرار ها رو باتوجه به حجم يا كات ميزنن!!
براي حجم و قدرت تعداد 8تا 10 تكرار و براي كات تعداد 15 تا 25 تكرار رو بايد انجام بدي و يه رژيم متعادل هم داشته باشي(پر پروتئين و بيشتر از 10 قاشق برنج تو وعده ناهار(شام نه) نخور،سبزيجات زياد مصرف كن و نان كامل يا سبوس دار بخور) در ضمن مردا بهتره بعد از شام يا ناهارشون چاي بخورن كه تجمع آهن تو بدن رو نداشته باشن(اينو شنيدم رو صحت و سقمش زياد مطمئن نيستم خودت تحقيق كن،من حال ندارم!)..
مطمئن باش جواب ميگيري،اصلاً خوبي كار با وزنه همين اصلاح مشكلات ژنتيكيه!

ali.raul
۱۳۸۹-۱۱-۲۸, ۱۱:۲۵ بعد از ظهر
برای عمل سینه به چه دکتری باید مراجعه کنیم اگه این مشکل سینه قبل از مصرف داروهای استروییدی وجود داشته باشه باید چگونه رفتار کرد؟ من قبل از مصرف دی ان بول هم سینه هام شل و افتاده بود

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۱-۲۸, ۱۱:۳۴ بعد از ظهر
یه عکس از ناحیه ای که باهاش مشکل داری برام بفرست ( به خودم )

saleh12
۱۳۸۹-۱۲-۰۱, ۰۱:۵۱ قبل از ظهر
با سلام خدمت مدیران و اعضا سایت بدنساز من حدود 2 سال در زمینه بدنسازی فعالیت میکنم که تقریبا 1 سال به طور جدی از اینجا شروع کنم که من قبلا 128 کیلو وزن داشتم که در طول 3 سال به حدود 70 رسوندم به طوری که اصلا چربی در بدنم وجود نداشت تویه این چند ماه در دوران حجم به 78 رسیدم و میخوام حجمم به 85 برسه مشکل اصلی من اینه که الان پهلو زدم یکم و شکمم یکم جلو اومده راهنمایی بفرمایید
و موضوع دوم در مورد مکمل ها فقط از گلونامین و کراتین و امینو با ویتامین ای استفاده میکنم و همچنین به ججم دلخواه بازو نرسیدم ممنون میشم یه راهنمایی کامل بدید

godman757
۱۳۸۹-۱۲-۰۱, ۱۰:۴۰ بعد از ظهر
تو این سال که گذشت نزدیک 20 کیلو وزن کم کردم
پوستم یه مقدار شل شده البته ول نیست ولی اونقدر هم جم و سفت نیست تا عضلاتم یه مقدار نمایان باشه (البته تا چند ساعت پیش فکر میکردم همچین یه مقدار عضله دارم ولی مربی باشگاه جدیدی که رفتم خیلی بد جور گفت که عضله هات کو که از نظر روحی همون یه خورده عضله که داشتم هم تحلیل رفت)
سوال بعدی هم ممکنه به این بخش مربوط نباشه
بهترین نوع تغذیه بعد از تمرین که هم بتونه عضله سازی کنم و هم شکم نیارم چی هست؟

پرند
۱۳۸۹-۱۲-۰۲, ۰۳:۰۹ بعد از ظهر
تو این سال که گذشت نزدیک 20 کیلو وزن کم کردم
پوستم یه مقدار شل شده البته ول نیست ولی اونقدر هم جم و سفت نیست تا عضلاتم یه مقدار نمایان باشه (البته تا چند ساعت پیش فکر میکردم همچین یه مقدار عضله دارم ولی مربی باشگاه جدیدی که رفتم خیلی بد جور گفت که عضله هات کو که از نظر روحی همون یه خورده عضله که داشتم هم تحلیل رفت)
سوال بعدی هم ممکنه به این بخش مربوط نباشه
بهترین نوع تغذیه بعد از تمرین که هم بتونه عضله سازی کنم و هم شکم نیارم چی هست؟جواب اين سوالتون رو توي اين بخش (http://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?836-وعده-بعد-از-تمرین) پيدا مي كنين

يكي از دوستاي منم توي يك سال 27 كيلو كم كرد و با توجه به سن بالاش و دوشكم زايمان مشكل افتادگي نداشت و برعكس خيلي هم سرحال و خوشتيپ شده فكر ميكنم شما بيشتر با رژيم كم كردين و از مكمل هاي غذايي رژيمي استفاده نكردين براي كم كردن هاي اينقدري (20كيلو يعني نيمي از وزن من!!) بايد زير نظر يه متخصص تغذيه و يه مربي حرفه اي تمرين مي كردين،با اينحال نگران نباشين و همين الان هم ميتونين جبران كنين و مشكلتون رو حل كنين،روي عضلاتتون كار كنين كه حجم بگيرن و روند كاهش وزنتونم با يه ريتم كندتر پيگيري كنين تا انشاا.. زودتر پوستتون جمع بشه...

saleh12
۱۳۸۹-۱۲-۰۲, ۰۸:۱۱ بعد از ظهر
قابل توجه دوستانی که منو 3 روز اخراج کردن واسه تاپیک!!!!!!1

دلیل زدن تاپیک فهمیدین؟؟؟؟؟

3روزه از وقتی سوال رو اینجا طرح کردم کسی جوابی نداده

arashbandegan
۱۳۸۹-۱۲-۰۳, ۰۴:۳۸ قبل از ظهر
با سلام خدمت مدیران و اعضا سایت بدنساز من حدود 2 سال در زمینه بدنسازی فعالیت میکنم که تقریبا 1 سال به طور جدی از اینجا شروع کنم که من قبلا 128 کیلو وزن داشتم که در طول 3 سال به حدود 70 رسوندم به طوری که اصلا چربی در بدنم وجود نداشت تویه این چند ماه در دوران حجم به 78 رسیدم و میخوام حجمم به 85 برسه مشکل اصلی من اینه که الان پهلو زدم یکم و شکمم یکم جلو اومده راهنمایی بفرمایید
و موضوع دوم در مورد مکمل ها فقط از گلونامین و کراتین و امینو با ویتامین ای استفاده میکنم و همچنین به ججم دلخواه بازو نرسیدم ممنون میشم یه راهنمایی کامل بدید
کمی مصرف کربوهیدرات (نون، برنج، ماکارونی، سیب زمینی) رو پایین بیار و هوازی ۳ جلسه در هفته ۳۰ دقیقه شروع کن فرد به فرد فرق میکنه باید ببینی چقدر باید کرب رو کم کنی و چقدر هوازی نیاز داری تا چربی ها آب بشه. مکمل از پروتئین وی و کراتین استفاده کن، گلوتامین به دردت نمیخوره اگه از وی استفاده کنی. حجم بازو بسته به ژنتیک، تغذیه و تمرین هست و اطلاعتی در مورد تمرین یا تغذیه ندادی؟ نمیشه چیزی گفت. موفق باشی

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۲-۰۳, ۰۲:۱۹ بعد از ظهر

راه حل مناسب برای آب کردن چربی در بدن ( شکم و پلهو واینا) انجام تمرینات هوازی ( مثل دویدن-طناب زدن-پیاده روی - دوچرخه و.... و تمریناتی از همین قبیل که شدت آن کم و مدت آن بالای 5 دقیقه است! )
میباشد و رژیم غذایی مناسب که من زیاد ریز نمیشم اما میتونم تقریبا بگم که

نیمه دوم روز رو باید مصرف کربوهیدرات رو کم و یا اگه بتونی کلا قطع کنی و بیشتر از مواد فیبری و پروتئینی استفاده کنی.

غذاهای شیرین و چرب رو تا میتونی پرهیز کن ازشون...

در روز از چای سبز و قهوه تلخ استفاده کن.

میتونی دو روز در هفته از تمرینات هوازی استفاده کنی.و سعی کن که تمرین هوازیت بعد از انجام حرکات و تمرینات بدن سازیت (تمارین با وزنه) باشه(واسه چربی سوزی بهتره)

حرکات شکم و پهلو فراموش نشه!

عجله هم نکن،اصفهان رو یه روزه نساختن....

موفق باشید.

eiman
۱۳۸۹-۱۲-۰۷, ۰۷:۰۹ بعد از ظهر
مورد اول
من تا حدودی چربی شکمم رو اب کردم حالا پوست شکمم شل شده و ضایع هست با حرکات شکم هم نمیشه پوست رو جمع کرد چه راهی پیشنهاد میدید.
مورد دوم
من تو تمام ایتمها رکوردم زیاد شده الا سینه .ست اول رو اگر سنگین بزنم ست دوم دیگه نمیتونم همون وزنه رو کامل بزنم یا باید تعداد اجراش رو کم کنم یا سبکتر بزنم رشد سینه ام هم نا محسوس هست.این مسائله یکم عذابم میده.

exploit
۱۳۸۹-۱۲-۰۷, ۰۷:۳۸ بعد از ظهر
دوست گلم پوست شکم اگه آویزون بشه جمع کردنش خیلی سخت میشه,ولی میتونی از دوش اب سرد استفاده کنی , اگه خیلی حاد باشه که باید جراحی کنی , ولی اگه زیاد نباشه همون دوش آب سرد و چربی سوز مدر میتونی استفاده کنی اگه بازم راضی نبودی میتونی از استروئید اسفاده کنی(زیر پوستی),نیکوزیوم هم بد نیست ولی من توصیه نمیکنم چون زیر زمینی ساخته میشه خفن

در مورد رکورد سینه شک نکن اگه رکورد سرشونه و پشت بازوتو بیشتر کنی رکورد پرس سینه رو هم بیشتر کردی چون سرشونه و پشت بازوتو ارتباط مستقیم با پرس زدن دارن -سعی کن از ست های 4 تایی با تکرار 3 استفاده کنی -موقع پرس زدن پاهاتو به زمین فشار بده اگه فقط هدفت افزایش رکورد باشه میتونی به شیوه پاور تمرین کنی (تمرکز کم-پرتاب وزنه با شتاب زیاد-کربوهیدرات زیاد-ست های و تکرار ها کم)

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۲-۰۷, ۱۰:۴۰ بعد از ظهر
اما مدرها ( داروهای دفع آب ) روش مناسبی برای جمع کردن پوست نیستن
و برای زمانی استفاده میشه که طرف با مصرف استروئید آب زیر پوستش جمع شده و میخواد اون آب رو دفع کنه که البته این روش هم سنتی هستش و این روزها مربی نماها ازش بهره میبرن!!
ایمان جان من فکر میکنم شما یکباره کربوهیدرات رو قطع کردی و غذا خوردنت دستخوش تغییرات شده
سعی کن مصرف کربو رو به حداقل برسونی و آب کافی در طول روز مصرف کنی چون پوست توی رژیمهای کم کربو و رژیمهای غیر منطقی با کم آبی مواجه میشه و همین باعث شل شدن و پژمردگی لایه های پوستی میشه

eiman
۱۳۸۹-۱۲-۰۸, ۱۰:۵۶ قبل از ظهر
افشین جان کربو رو کم کردم ولی مصرف اب گالنی هست.میگم شل شده به این معنا نیست که اویزان هست موقع فیگور گیری مثل سابق جذب بدنم نیست و وقتی زیر بغل از پشت میگیرم چوست توی دستم جمع میشه.

پرند
۱۳۸۹-۱۲-۰۸, ۰۱:۵۳ بعد از ظهر
نگرانش نباش،چربيش آب شده و بنظر مياد كه پوست شل شده، با هوازي و زير شكم كار كردن به مرور جمع ميشه،فقط صبور باش و ادامه بده،وزن شما اونقدر زياد نبوده كه حالا بخواي با جراحي مشكلشو حل كني،من خودمم يه زماني همين مشكل رو داشتم،يعني به نظر ميومد كه شكمم بكلي آب شده و پوست مونده،اما اونم يواش يواش جمع شده،فقط يكسال طول كشيد،شما چون مردي زودتر مشكلت حل ميشه:لبخند:

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۲-۰۸, ۰۳:۳۱ بعد از ظهر
وقتی برنامه سه قسمتی دارم ( مثلا : 1- سینه و پشت بازو 2-سرشانه و پا 3-زیر بغل و جلو بازو )
و با این برنامه 3 روز در هفته کار میکنم به نظر شما از روزی که برنامه اول رو کار میکنیم تا وقتی که سری بعد بیاد و برنامه روز اول رو کار کنیم
خیلی طول نمیکشه و استراحت زیادی از حد نداره اون قسمت؟؟؟

مثلا : شنبه سینه کار میکنیم و میره تا یه هفته بعد یعنی 6 روز استراحت میخوره سینه و پشت بازومون ، این مشکلی نداره؟؟؟

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۱۲-۰۹, ۰۱:۰۳ قبل از ظهر
اگه صرفا بدنساز باشی که اشکال خالیه
ولی اگه ورزش دیگه دنبال میکنی ( که در مورد شما صدق میکنه ) و کنارش بدنسازی میکنی به نظر من مشکلی نداره .
حالا اگه برنامه 3 روزتو یه دستک کاریم بکنی بد نیست . عضلات بیشتری رو درگیر کن .

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۲-۰۹, ۱۰:۲۸ قبل از ظهر
خب درست، حالا اگه بیایم همون برنامه 3 روزه رو 4 روزه انجام بدیم چی؟؟؟ با این کار استراحت کمتر میشه بهتر نیست؟؟؟

چون افشین جان برنامه ای که برای من نوشتن 3 قسمتیه و گفته که باید 3 روز در هفته کار کنم!

البته اینجوری که به نظرم میرسه آقا افشین فکر کردن که من رزمی هم دارم الان کار میکنم در صورتی که اینجوری نیست....

آقا افشین درست حدس زدم؟؟؟ :صلح:

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۲-۰۹, ۱۰:۴۹ قبل از ظهر
خب حسین جان گفتی که 3 روز هم میخوای هوازی کار کنی
برای همینم من 3 روز وزنه در نظر گرفتم
اگه سابقه تمرین با وزنه مقبولی داشتی برات حرکات ترکیبی و کلی مینوشتم
اما الان واقعا دست میلرزه برای نوشتن انواع دد لیفت ها و ستهای انفجاری

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۲-۰۹, ۰۲:۰۶ بعد از ظهر
منظورم از هوازی آخر تمرینات بود فکر کنم:پوزخند::سوت:

آره خب ددلیفت و انفجاری و این چیزا رو اصلا نمیتونم بزنم الان ، خیلی وضعم خرابه انشالله بعد از عید قراره پلاتین دستمو در بیارم و بعد یه مدت استراحت بزنیم بترکونیم :صلح:

افشین جان الان همون برنامه رو 4 روز در هفته کار کنم کافیه؟؟؟ چیکارش کنم؟؟؟؟:متفکر:

پرند
۱۳۸۹-۱۲-۰۹, ۱۰:۳۳ بعد از ظهر
من چند جا خوندم كه از روزي كه پرس سينه كار ميشه و يا كلاً تمرين متمركز روي عضله انجام ميشه واسه ريكاوري هفت روز زمان لازمه،حتي توي برنامه خيلي ها هم اين قضيه رو ديدم،مثلاً طرف هر روز ميره باشگاه و هر روز رو به يه عضله اختصاص ميده و هفت روز بعد نوبت به حركت بفرض پرس سينه و تمرينات سينه ميرسه،با توجه به اينكه عضلات بالا تنه،توي خيلي از تمرينا درگير ميشن پس...:متفکر:

ali_p
۱۳۸۹-۱۲-۰۹, ۱۰:۵۲ بعد از ظهر
ریکاوری بستگی به ژنتیک هم داره بعضیا خیلی زود ریکاوری میشن.نمیشه کلی گفت هرکس خودش بهتر میدونه کی ریکاوری شده.عموما بین 48 تا 96 ساعت نباید به طور مستقیم روی عضله فشار وارد کنی.فشار غیر مستقیم به جز روز بعد زیاد مهم نیست

saleh12
۱۳۸۹-۱۲-۱۰, ۰۴:۲۹ بعد از ظهر
از دوستان عزیز تشکر میکنم من تقریبا چند هفته ای میشه برنج ماکارونی و غیره رو کنار گذاشتم و باعث شده چری های اضافی تا حدودی اب بشه و کلا اینکه از راهنمایی هاتون ممنونم

news
۱۳۸۹-۱۲-۱۱, ۰۱:۵۵ بعد از ظهر
سلام
من وزنم 50 کیلو و قدم 172 بود و چون خیلی لاغر بودم رفتم بدن سازی
بعد مصرف کراتین و گلوتامین و پروتیین و کار کردن چند ماه زیر نظر مربی حدود 4 کیبو اضافه کردم .
حالا مربیم به من پیشنهاد داد که از یه امپول هورمونی که گفت میشه از داروخانه تهیه کرد استفاده کنم . اسمشو یادم نیست درس ولی آخرش لول داشت .
حالا سوالی که دارم اینه عوارض این هورمون چیه ؟ و اینکه در صورت استفاده تاثیری داره و در چه حد ؟
راستی بیست ساله هستم
ممنون

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۱۲-۱۱, ۰۲:۳۱ بعد از ظهر
ای بابا
مربیا زیاد لول میکنن برای شاگردا :پوزخند:
عوارضش احتمالا درد شدید باشه با سوز
==================================
دوست من اول اسم استروئید رو درست عنوان کنید . آخرش لوله که نشد اطلاعات . ولی در کل مواظب خودتون باشید

ali_p
۱۳۸۹-۱۲-۱۱, ۰۲:۳۶ بعد از ظهر
لطفا طرفش نرو.حداقل تا وقتی هنوز جایه پیشرفت داری با مکمل و ....

مهدی قلندری
۱۳۸۹-۱۲-۱۱, ۰۲:۴۴ بعد از ظهر
سلام
من وزنم 50 کیلو و قدم 172 بود و چون خیلی لاغر بودم رفتم بدن سازی
بعد مصرف کراتین و گلوتامین و پروتیین و کار کردن چند ماه زیر نظر مربی حدود 4 کیبو اضافه کردم .
حالا مربیم به من پیشنهاد داد که از یه امپول هورمونی که گفت میشه از داروخانه تهیه کرد استفاده کنم . اسمشو یادم نیست درس ولی آخرش لول داشت .
حالا سوالی که دارم اینه عوارض این هورمون چیه ؟ و اینکه در صورت استفاده تاثیری داره و در چه حد ؟
راستی بیست ساله هستم
ممنون
سلام دوست عزيز
اول اينكه شما قصد افزايش وزن داريد با اين تفصيري كه گفتيد بيشتر مكملهلي كربو خالص و يا گينر با كراتين مصرف مي كرديد بهتر بود تا گلوتامين و پروتئين خالص ____ هورمونهاي داروخانه اي عبارتند از ناندرلون - تستسترون - متيل تست - و يا ديا - اصلا به هيچ وجه استفاده نكن چون جواب كه نمي گيري هيچ فقط عوارضش برات مي مونه فقط بدنت آب جمع مي كنه ----- براي اين مربيها متاسفم كه هنوز هيچي نشده هورمون رو ژيشنهاد مي كنند :متفکر: در صورتي كه با برنامه و تغذيه و مكمل مناسب هر بدني به راحتي مي توان به هدف رساند

hamidbarca
۱۳۸۹-۱۲-۱۱, ۱۱:۳۲ بعد از ظهر
کمربند رو چقدر باید سفت ببندیم؟آخه من وقتی چاق بودم رفتم یدونه کمر دو ایکس خریدم ولی الان تا آخرین حد که سفتش میکنم باز هم گشاده

Ahoora
۱۳۸۹-۱۲-۱۲, ۱۱:۰۹ قبل از ظهر
نمیدونم چرا هرکی میخواد وزن ببره بالا میره دنبال مکمل و پودر و هورمون و فقط متوسل به این چیزها میشه خرج های اضافی میکنه گمان میکنه با این جور چیزها همه چیز تموم میشه درحالی که اول باید تغذیه و تمرین و استراحت رو درست کرد بعد رفت دنبال مکمل خودم یه دوره رفتم کلی هم پول دادم 4 کیلو نهایتش وزنم رفت بالا در حالی که بعدش با یه کراتین و گلوتامین و یه برنامه غذایی تپل 8کیلو کمتر از 1 ماه وزنم رفت بالا و برگشتی هم تو کارش نبود

مهدی قلندری
۱۳۸۹-۱۲-۱۲, ۰۲:۰۸ بعد از ظهر
کمربند رو چقدر باید سفت ببندیم؟آخه من وقتی چاق بودم رفتم یدونه کمر دو ایکس خریدم ولی الان تا آخرین حد که سفتش میکنم باز هم گشاده
به حدي كه كامل كمر رو بگيره و هيچ فشاري زير وزنه روي كمر وارد نشه - نا گفته نماند از كمر بند فقط براي حركاتي كه روي كمر فشار مياد استفاده بايد كرد نه اينكه همشه به كمر بسته باشه چون باعث ضعيف موندن عضلات مان تنه مي شه

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۱۲-۱۲, ۰۲:۳۸ بعد از ظهر
به نظرتون من از مچ بند استفاده میکنم باعث ضعیف موندن مچ میشه؟فقط در تمرینات پائین تنه نمیبندم،یکم حالت ضعیفه با ساعد نمیخونه!از مچ بنده؟

alireza2010sedighi
۱۳۸۹-۱۲-۱۲, ۰۳:۰۰ بعد از ظهر
با سلام. می خوام بدونم واسه من که هم عضله ای هستم هم یکم آبدار چه استروئیدی استفاده کنم بهتره؟ وزن و حجم عضلانی خشک می خوام نه آبدار .

تقریبا تا تا آخر خرداد 90 حجم رو کامل کنم و بعدش خشک کنم حسابی. مربی و دوستان اینکاره پیشنهاد testolic+winestrol یا winestrol +primobolan دادند. 1: چه طوره؟ 2: چیکار کنم 3. لطفا کمک:بامزه:

5 سال سابقه مداوم. قد 174 وزن 78-80 25 ساله

ali_p
۱۳۸۹-۱۲-۱۲, ۰۵:۳۶ بعد از ظهر
بله ممحمد رضا جان کلا بستن همیشگی کمربند و مچبند و .... باعث ضعیف موندن همون قسمت میشه.من خودم قبلا استفاده میکردم ساعد هم کار نمیکردم مچ و ساعدم جا موند.بعد دیگه خدا رو شکر گمشون کردم ساعدام بهتر شدن و الانم که ساعد کار میکنم داره میرسه به بازوم.رکورد بازوت میاد پایین چون ساعدت به ناتوانی میرسه.به نظرم فقط ستهایی که فشار به نظرت زیاد هست ازشون کمک بگیر تا کم کم نرمال شی.
به سادگی ازین قضیه رد نشو و ولش نکن به امون خدا.اگه فاصله زیاد شد خیلی بده نمیدونی به بازو برسی یا ساعد

hamidbarca
۱۳۸۹-۱۲-۱۲, ۰۸:۵۶ بعد از ظهر
مچبند رو نمیدونم ولی هیچ حرکتی که به کمر فشار میاد رو بدون کمربند نزنید مخصوصا تو وزنه های سنگین وگرنه مثل داداش من دیسک کمر میگیرید

arashbandegan
۱۳۸۹-۱۲-۱۴, ۱۱:۲۶ بعد از ظهر
با سلام. می خوام بدونم واسه من که هم عضله ای هستم هم یکم آبدار چه استروئیدی استفاده کنم بهتره؟ وزن و حجم عضلانی خشک می خوام نه آبدار .

تقریبا تا تا آخر خرداد 90 حجم رو کامل کنم و بعدش خشک کنم حسابی. مربی و دوستان اینکاره پیشنهاد testolic+winestrol یا winestrol +primobolan دادند. 1: چه طوره؟ 2: چیکار کنم 3. لطفا کمک:بامزه:

5 سال سابقه مداوم. قد 174 وزن 78-80 25 ساله

۱. خوبه ، ۲. انجام بده! ۳. اینم کمک :thumbup:

مچبند رو نمیدونم ولی هیچ حرکتی که به کمر فشار میاد رو بدون کمربند نزنید مخصوصا تو وزنه های سنگین وگرنه مثل داداش من دیسک کمر میگیرید

از مچبند استفاده نکنید فایده ای نداره باید عضلات ساعد رو قوی کنید تا مشکلتون حل بشه، از کمربند تنها زمانی که وزنه نزدیک به رکورد رو میزنید استفاده کنید و آنهم در حرکاتی که به کمر فشار میاره در غیر این صورت نیازی به استفاده ازش نیست و عضلات داخل شکمی رو ضعیف میکنه همینطور از زانو بند تنها در انجام نزدیک به رکورد یا رکورد استفاده کنید وگرنه در صورت استفاده مداوم آسیبش بیشتر از نفعش هست

leopard
۱۳۸۹-۱۲-۱۵, ۰۱:۳۰ قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان
خوشحالم که با این فروم اشنا شدم
یه سوال داشتم من طی 3 دوره پروتیین و کراتین 17 کیلو وزن اضافه کردم. الان برای ثابت نگه داشتنش چیکار کنم ؟ بعد به نظر شما از ناندرلون و تستسترون برا افزایش حجم و رشد سینه ها استفاده کنم؟
سینه های من نسبت به بقیه جاها خیلی ضعیفتره
با تشکر 22 سالمه 190 قد 83 کیلو وزن

arashbandegan
۱۳۸۹-۱۲-۱۵, ۰۹:۰۴ قبل از ظهر
پروتئین و کراتین رو همیشه باید استفاده کرد من نمیدونم اینو کی میگه که اینا باید دوره ای مصرف بشند من این موضوع رو فقط از ایرانیها میشنوم، شما پیشرفتت خیلی خوب بوده همین روش رو ادامه بده به تغذیه ات بیشتر برس، استروئید رو فراموش کن شما جوونی و هنوز ۶ یا ۷ کیلو جا داری و میتونی با تغذیه مناسب و ورزش بالا بیاری

Ahoora
۱۳۸۹-۱۲-۱۵, ۰۸:۰۸ بعد از ظهر
سلام به همگی سوال داشتم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون و سپاسگذار میشم! یه مدتی میشه که کف پام یا عضله ساق و یا پشت پام میگیره بیشتر توی خواب اینجور میشه میگیره انگار که قفل میشه درد خیلی بدی هم داره خواستم علتش رو بدونم و درمانی هم داره یا نه ؟

پرند
۱۳۸۹-۱۲-۱۵, ۰۸:۳۱ بعد از ظهر
سلام به همگی سوال داشتم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون و سپاسگذار میشم! یه مدتی میشه که کف پام یا عضله ساق و یا پشت پام میگیره بیشتر توی خواب اینجور میشه میگیره انگار که قفل میشه درد خیلی بدی هم داره خواستم علتش رو بدونم و درمانی هم داره یا نه ؟
اين (http://isaarcsi.ir/gh-t/index.php?option=com_content&view=article&id=107&Itemid=96&limitstart=7) مقاله رو بخون

arashbandegan
۱۳۸۹-۱۲-۱۵, ۰۸:۳۱ بعد از ظهر
رفلکس عصبی عضلانی هست از دلایلش میتونه کمبود آب بدن، کلسیوم، پتاسیوم و منیزیوم باشه، ممکنه به الکل و یا اگه از دارویی استفاده میکنی هم ربط داشته باشه، قبل از خواب ۱۰ دقیقه حرکات کششی ساق و پا انجام بده، منطقه رو بطور موضعی کیسه یا حوله گرم بزار یا بپیچ و گرم نگاه دار از آب و قرص مواد معدنی و ویتامینی استفاده کن

Ahoora
۱۳۸۹-۱۲-۱۵, ۰۸:۴۰ بعد از ظهر
ممنون از شما دوستان عزیز مقاله خیلی خوب بود :صلح: والا الکل و اینجور چیزها تا به حال مصرف نکردم دارو هم مصرف نمیکنم کلسیوم و .. رو نمیدونم والا

پرند
۱۳۸۹-۱۲-۱۵, ۰۹:۵۱ بعد از ظهر
http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/_PB23684wtmk.JPG
اون سه نقطه بر جسته روي سينه و زير بغل هاي دنيس ولف چيه؟
دو روز پيش وقتي داشتم جلو آيينه نشر جانب ميزدم،نزديك به زير بغلم در هر دو دست يه رگ زيادي بر جسته ديدم،چي مي تونه باشه؟ دوستم ميگه بعضي از خانوماي بدنساز غدد لنفاويشون ورم ميكنه،من كمي ترسيدم!! مشكل چي مي تونه باشه؟

برادر و دوست
۱۳۸۹-۱۲-۱۷, ۰۱:۰۷ بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان عزیز بدنساز و عرض شرمندگی اگه این تاپیک تکراری یا بی ربط بود ف اخه آشناییم با این فروم در حد صفر بود...:پوزخند:
اما غرض از مزاحمت
از همه دوستای با تجربه پرورش اندام و بدنساز (البته اگه این حقیر رو به عنوان دوست خودتون بپذیرید:پوزخند:) درخواست راهنمایی برای افزایش وزن داشتم ، راستش از لاغری مادر زادی خسته شدم ، چند سال پیش هم با مشاوره چند تا از دوستان که اونا هم مثلا تو کار دارو و ورزش بودن سراغ چاق شدن رو گرفتم اما تقریبا بی حاصل بود ، شاید دو سه ماهی سالن رفتم ، انواع دارو رو هم امتحان کردم ، چه داروهای کورتونی چه اشتهایی مثل سیپروهپتادین و کپسول هایی مثل مس بولیدر و سل ماسکل ، اما هم تاثیر کمی داشتن هم عوارضی مثل خواب زیاد و جوش های روی بدنم خیلی کلافم کرد ، جوری که خیلی زود از ادامه دادنشون کلافه شدم و کنارشون گذاشتم ، تا یکی دو سال هم بیخیالشون شدم ، اما باز فیل ـم یاد هندستون کرد:پوزخند: ، الان دوس دارم که خیلی اصولی تر کار کنم ، توی اینترنت هم زیاد دنبال راهنمایی گشتم اما راهنمایی های اکثر دوستان شبیه نصیحت های پدرانه سریال کلید اسرار هست:خنده: (مثلا : صبح زود دو تا سنگک با دو تا تخم مرغ بخور ، یه 10 15 تا شنا و شکم برو ، ناهارتم سر وقت بخور ، و هر روزم نیم ساعت دعا کن تا چاق شی جوون:خنده:)....
حالا به نظر شما یه جوون 23 ساله با قد 181 و وزن 62 کیلوگرم ، اگه بخواد وزنشو به یه چیزی تو مایه های 70 کیلو برسونه ، از کجا باید شروع کنه ، هم از لحاظ ورزش هم دارو ، من داروهای هورمونی رو امتحان نکردم ، الان هم چشم امیدم به این داروهاست چون بقیه داروها رو امتحان کردم ، خیلی هم علاقه دارم بدونم که این داروها مکانیزم اثرشون به صورت بالا بردن آب زیر پوسته یا واقعا پروتئین سازی بدن رو افزایش میدن؟
و اینکه دوره استفاده از این هورمون ها چقده و حدودا چند کیلو افزایش وزن میارن ، اگه لطف کنید و درباره مارک و قیمت هورمون ها هم توضیح بدین که دیگه اساسی شرمنده کردید....
آهان ببخشید این یه مورد یادم رفت ، این هم برام سوال بود که اگه دوره استفاده از هورمون ها تموم شه اثرشون از بین میره یا میشه با ورزش و تغذیه همون حجم و وزن رو نگه داشت....
واقعا ببخشید اگه زیاد حرف زدم :نمیبینم:، ایشالله بتونم جبران کنم:گل رز:

ali_p
۱۳۸۹-۱۲-۱۷, ۰۲:۳۱ بعد از ظهر
دوست عزیز بهتر بود سوالت رو تو تاپیک مورد نظر میپرسیدی.لطفا به هیچ وجه سراغ هورمون نرو.
برای افزایش وزن یه راه هست و بس.افزایش میزان کالری دریافتی روزانه.حالا مکمل یا غذای عادی.مکمل هم گینر و کراتین.واسه میتونی تو قسمت پاسخ به سوالات در مورد مكمل ها (http://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?394-پاسخ-به-سوالات-در-مورد-مكمل-ها) سوالت رو در این زمینه بپرسی
خوردن کربوهیدرات ها بعد از باشگاه خیلی کمکت میکنه
حتما باشگاه برو با یه برنامه واسه حجم آوردن.سعی کن عضله بیاری نه چربی.اگه خواستی میتونی تو قسمت هر گونه سوال خود را در مورد برنامه تمريني در اين تاپيك با ما مطرح كنيد (http://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?54-هر-گونه-سوال-خود-را-در-مورد-برنامه-تمريني-در-اين-تاپيك-با-ما-مطرح-كنيد) درخواست برنامه بدی.با توضیح سابقه تمرینی و عکس و ...
مکمل هایی که میخوردی اصل بوده یا نه سوال اساسی هست.که من شک دارم بوده
توجه:اینکه به کاری که میکنی تو ذهنت امیدوار باشی و به اینکه نتیجه میده خیلی مهم هست.تلقین به خودت از نظر روانی و اینکه حتما نتیجه میگیری یادت نره
لطفا به قوانین انجمن هم احترام بذار و سعی کن سرچ کنی و سوالات رو جای خودش بپسی.البته صفحه اصلی سایت خودش هر قسمت رو جدا کرده تا بدونی کجا چی بنویسی.یا حق

برادر و دوست
۱۳۸۹-۱۲-۱۷, ۰۳:۴۵ بعد از ظهر
دوست عزیز بهتر بود سوالت رو تو تاپیک مورد نظر میپرسیدی.لطفا به هیچ وجه سراغ هورمون نرو.
برای افزایش وزن یه راه هست و بس.افزایش میزان کالری دریافتی روزانه.حالا مکمل یا غذای عادی.مکمل هم گینر و کراتین.واسه میتونی تو قسمت پاسخ به سوالات در مورد مكمل ها (http://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?394-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D9%83%D9%85%D9%84-%D9%87%D8%A7) سوالت رو در این زمینه بپرسی
خوردن کربوهیدرات ها بعد از باشگاه خیلی کمکت میکنه
حتما باشگاه برو با یه برنامه واسه حجم آوردن.سعی کن عضله بیاری نه چربی.اگه خواستی میتونی تو قسمت هر گونه سوال خود را در مورد برنامه تمريني در اين تاپيك با ما مطرح كنيد (http://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?54-%D9%87%D8%B1-%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D9%85%D8%B1%D9%8A%D9%86%D9%8A-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%8A%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%D9%8A%D9%83-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7-%D9%85%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%83%D9%86%D9%8A%D8%AF) درخواست برنامه بدی.با توضیح سابقه تمرینی و عکس و ...
مکمل هایی که میخوردی اصل بوده یا نه سوال اساسی هست.که من شک دارم بوده
توجه:اینکه به کاری که میکنی تو ذهنت امیدوار باشی و به اینکه نتیجه میده خیلی مهم هست.تلقین به خودت از نظر روانی و اینکه حتما نتیجه میگیری یادت نره
لطفا به قوانین انجمن هم احترام بذار و سعی کن سرچ کنی و سوالات رو جای خودش بپسی.البته صفحه اصلی سایت خودش هر قسمت رو جدا کرده تا بدونی کجا چی بنویسی.یا حق
گفته بودم که من با این فروم اصلا آشنایی نداشتم ، به هر حال اگه اشتباه بود شرمندم...
اما بابت راهنماییت هم ممنونم لطف کردی ، والله داروهایی که مصرف کردم رو از یه مغازه ای گرفتم خودش میگفت اصله ، حالا ممکنه به قول شما اصل هم نبوده باشه ، درباره تلقین هم قبول دارم ، از نظر روانشناسی هم اثبات شدست ، شاید اینکه دفه قبل نتونستم وزنمو بالا ببرم نا امید بودنم بود...
راستی اگه اون داروهایی که مصرف کردم زیاد تاثیری نداشتن ، مکمل ها که کلا دیگه تاثیری نداشتن ، کراتین که مصرف نکردم ، اما مخمر و شیر خشک و انواع مولتی ویتامین خارجی و برنامه غذایی و .... رو امتحان کردم اما یه گرم هم رو وزنم تاثیر نذاشتن ، همون شد که زود از ادامه دادنشون زده شدم....
راستی یه سوال شما درباره پودر کربن اطلاع دارید؟ آخه خیلی تعریفشو شنیدم میخواستم بدونم که جزء مکمل هاست یا چیز دیگه ایه؟
بازم بابت اینکه سوالمو بدجا پرسیده بودم شرمندم.....:گل رز:

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۲-۱۷, ۰۴:۰۵ بعد از ظهر
اگه شما علیرغم لاغر بودن ، گرسنگی و ضعف عمومی رو هم توی بدن خوتون مشاهده میکنید احتمال داره که تیروئید شما پرکار باشه
درهر صورت بهتره که صبر کنید تا دکتر آرش بندگان که متخصص هستن به سوال شما جواب بدن
من در همین حد میتونم بگم که سراغ استروئیدها رو نگیرید چون به کار شما نمیاد و افراد سودجو جهت پرکردن جیب خودشون این موارد رو تجویز میکنن
در رابطه با پودر کربن که سوال کردین منظور همون ( کربوهیدرات ) هستش که به اختصار ( کربو ) نامیده میشه
مواد غذایی و مکمل های کربوهیدرات دار در افزایش وزن دخیل هستن
توضیحات کامل تر و تخصصی تر رو به دکتر بندگان واگذار میکنم، چون بنده در این مورد نمیتونم کمکی بکنم
بری ایشون پیغام بذارین تا وقتی اومدن راهنمائیتون کنن
نام کاربری ایشون
arashbandegan (http://forum.bodybuilder.ir/member.php?u=2746)

MahdiidhaM
۱۳۸۹-۱۲-۱۹, ۱۲:۱۲ بعد از ظهر
سلام
دو سؤال دارم:
1- کلیپ یا فیلمی هست که گرم کردن بدن رو ( در فضای کوچک) پیش از حرکات سنگین آموزش بده ؟ (من تا حالا از برنامه آهنگ تندرستی که قبلاً از شبکه سه سیما پخش میشد و و سه تا شو ضبط کرده بودم استفاده میکردم ولی به نظرم طولانیه !)

2- اگه هر روز یا هر بار که ورزش میکنیم فقط بر روی دو یا سه عضله کار کنیم مشکلی پیش میاد ؟
ممنون .

پرند
۱۳۸۹-۱۲-۱۹, ۰۹:۵۷ بعد از ظهر
سلام
دو سؤال دارم:
1- کلیپ یا فیلمی هست که گرم کردن بدن رو ( در فضای کوچک) پیش از حرکات سنگین آموزش بده ؟ (من تا حالا از برنامه آهنگ تندرستی که قبلاً از شبکه سه سیما پخش میشد و و سه تا شو ضبط کرده بودم استفاده میکردم ولی به نظرم طولانیه !)اگه فيزيك تي وي رو دارين برنامه هاي صبحشو ببينين،يا از سي دي هاي آموزش تمرينات ايروبيك كه فروش اينترنتي هم دارن ميتونين كمك بگيرين،اگه نه كه ميتونين از يه سري حركات موزون كه اونو ديگه همه بلدن استفاده كنين و از انگشتاتون شروع كنين،و تموم حركات اصلي بدنسازي رو مثل جلو بازو و پشت بازو و سرشونه و چرخش كمر و اسكات و لانچ رو با سرعت انجام بدين(بدون وزنه) و بعد كششون بدين كه گرم بشن:سوت:

2- اگه هر روز یا هر بار که ورزش میکنیم فقط بر روی دو یا سه عضله کار کنیم مشکلی پیش میاد ؟
ممنون .

بستگي به تمريناتتون داره بهتره از حركات چند مفصلي كمك بگيرين،اما وقتي بفرض فقط جلو بازو دمبل گرد انجام بدين و جلو بازو لاري و جلو بازو چكشي نتيجه اين ميشه كه يه جفت بازوي آرنولدي رو يه تن ممد خردادياني باشه!!:پوزخند:

iranprotein
۱۳۸۹-۱۲-۱۹, ۱۱:۳۰ بعد از ظهر
1 توصیه و 1 سوال!

1- در سایت uploadtak آپلود انجام ندین و در کل استفاده نکنید! چونکه Malware داره!

2- کسی از سلامت پرداز ایرانیان خرید کرده که ادعا می کنه از سوئد میاره محصولاتش را!؟ راست میگه؟ اگر کسی اطلاعات و تجربه ... داره لطفا ...

prince0fpersia
۱۳۸۹-۱۲-۲۲, ۱۲:۴۳ بعد از ظهر
سلام

من همیشه با کراتین و یک استروئید مثل آندریول- ناندرلون-اکسی متولون- استانابون دوره رفتم

یعنی کلا 4 تا دوره رفتم با این چهارتا استروئید و در کنارش کراتین مصرف کردم ...هربار هم 7-8 کیلو بالا اومدم و آب هم نبوده ...یعنی درسته بدنم خیلی خشک خفن نیست و رگ و ریشه هاش معلوم نیست اما بدن خیلی فرم دار و قشنگی دارم خدارو شکر

خلاصه حرفم اینکه من ماه قبل از ناندرلون و کراتین استفاده میکردم و میخوام 6-7 تا دیگه حداقل بیام بالا

اگه از اندریول یا دیانابول استفاده میکردم میتونستم 10 تا هم بیام بالا اما دیگه نمیخوام استرویید مصرف کنم

چه مقدمه طولانی شد

سوال اصلی اینه:

میخوام به جای کراتینم که تموم شده گلوتامین بگیرم ... آیا فکر خوبیه؟(تا حالا گلوتامین مصرف نکردم...کلا من تا حالا همین هارو که بالا نوشتم مصرف کردم)
چون حس میکنم تاثیر ناندرلون ها هنوز توی بدنم هست و راحت واسه 6-7 کیلو دیگه جا داره

تغذیه ام هم فوق العاده خوبه و نیاز به پودرهای دیگه مکمل ندارم

خوشحال میشم راهنمایی کنید:لبخند:

Ahoora
۱۳۸۹-۱۲-۲۲, ۰۱:۲۷ بعد از ظهر
یه آمار از خودت میدادی قد و وزن رو میگم عکس هم میزاشتی بهتر بود تا اساتید سایت بیان و برات توضیح بدهند گلوتامین که جای کراتین رو نمیتونه بگیره:متفکر: من خودم کراتین و گلوتامین رو با هم مصرف میکنم فک کنم با هم مصرف بشه خیلی بهتره

prince0fpersia
۱۳۸۹-۱۲-۲۲, ۰۲:۰۷ بعد از ظهر
من 186 قدمه و وزنم هم 96 کیلو و بدون شکم و چربی و اینا(دور بازو 46).... چند ماه پیش که 89 تا بودم برنامه چیده بودم که تا 106 کیلو برم و داشتم هم میرفتم ( با ناندرلون و کراتین و تغذیه عالی) منتهی یک کار لعنتی واسم پیش اومد و مجبور شدم دو هفته برم شیراز(از تهران) و کلا تو اون دو هفته من از روزی 6 وعده رسیده بودم به روزی یک وعده (ورزش هم که تعطیل... تازه خواب هم نداشتیم چه برسه به ورزش)!! و همش هم استرس و بدو بدو .... خلاصه تو اوج دوره که 95 تا بودم و داشتم همینطوری میومدم بالا این ماجرا پیش اومد ... وقتی برگشتم تهران شده بودم 91یا92 تا

خلاصه همون نصفه کراتین که مونده بود رو خوردم و تقریبا یک هفته بعدش که امروز بشه باز رسیدم به 96 تا ... الان کراتینم آخرای عمرشه و داره تموم میشه

تو شک موندم که کراتین بخرم باز یا به جاش گلوتامین؟! (چون تا حالا گلوتامین نخوردم و نمیدونم اثرش چیه)

البته به این حرفی که شما میگین دوتاش رو بخرم هم فکر کردم اما با خودم میگم من که با کراتین خالی جواب میگیرم چرا الکی 2تاشو بخورم که یا دفع بشه یا عوارض داشته باشه؟!

چون به نظر من اکثر چیزهایی که ما میخوریم یا بی اثر هستند(تقلبیه) یا فقط باعث عارضه میشه ...چون بدن یک حدی داره ... مثلا شما هفته ای یک ناندرلون بزنی ماکسیمم نتیجه رو میگیری...حالا 10 تا بزنی جز عارضه چی میمونه واست؟ تازه شاید همون نتیجه رو هم نگیری

البته من شاید اگر ببینم بدنم گیر کرد چنتا ناندرلون هم بزنم ...اما الان به شدت بدنم روی دور آنابولیک افتاده و با مکمل هم تا 100 میام بالا راحت

امیدوارم کامل گفته باشم

arashbandegan
۱۳۸۹-۱۲-۲۳, ۰۳:۵۸ قبل از ظهر
کراتین کار میکنه و ثابت شده اما گلوتامین تنها اگه ناراحتی دستگاه گوارش داری مناسب هست و از نظر تئوری سیستم ایمنی رو هم قوی میکنه که موجب رکاوری میشه اما از طریق تغذیه کار نمیکنه چون بیشترش به مصرف دستگاه گوارش میرسه، در ضمن شما اگه از پودر پروتئین وی یا هر پروتئین دیگری استفاده کنید مسلما نیازی به استفاده از گلوتامین ندارید ببینید خیلی چیزا فقط مارکتینگ پوشالی هست و اینم از همین موارد هست پس اشتباه نکنید. از طرف دیگر برای من جالبه که شما مصرف مکمل رو با اوارز میدونی!!! اما از ناندرولون استفاده میکنی!؟! به هر حال اگر پیشرفتت با مکمله مناسب و کافی هست نیازی به استروئید نیست

prince0fpersia
۱۳۸۹-۱۲-۲۳, ۱۱:۵۰ قبل از ظهر
سلام
دو سؤال دارم:
1- کلیپ یا فیلمی هست که گرم کردن بدن رو ( در فضای کوچک) پیش از حرکات سنگین آموزش بده ؟ (من تا حالا از برنامه آهنگ تندرستی که قبلاً از شبکه سه سیما پخش میشد و و سه تا شو ضبط کرده بودم استفاده میکردم ولی به نظرم طولانیه !)

ممنون .

سلام

1- به نظرم برای بدنسازی اول با حرکات کششی شروع کن و بعد اون حرکاتی رو که قراره که بزنی(مثلا جلو بازو هالتر یا دمبل) هالتر هارو با میله خالی و دمبل هارو با سبک ترین دمبل 15 تا بزن ...بیشتر هم نمیخواد بزنی

2- اگر هر روز بخوای اینکار رو بکنی که کار فوق العاده اشتباهی داری میکنی...چون هر عضله حداقل 72 ساعت ریکاوری میخواد ...یعنی اگه شنبه جلوبازو زدی باید سه شنبه دوباره جلو بازو بزنی
در غیر اینصورت عضله مربوطه به جای رشد تحلیل میره چون زمان لازم برای بازسازی و رشد بهش داده نشده

prince0fpersia
۱۳۸۹-۱۲-۲۳, ۱۲:۰۰ بعد از ظهر
کراتین کار میکنه و ثابت شده اما گلوتامین تنها اگه ناراحتی دستگاه گوارش داری مناسب هست و از نظر تئوری سیستم ایمنی رو هم قوی میکنه که موجب رکاوری میشه اما از طریق تغذیه کار نمیکنه چون بیشترش به مصرف دستگاه گوارش میرسه، در ضمن شما اگه از پودر پروتئین وی یا هر پروتئین دیگری استفاده کنید مسلما نیازی به استفاده از گلوتامین ندارید ببینید خیلی چیزا فقط مارکتینگ پوشالی هست و اینم از همین موارد هست پس اشتباه نکنید. از طرف دیگر برای من جالبه که شما مصرف مکمل رو با اوارز میدونی!!! اما از ناندرولون استفاده میکنی!؟! به هر حال اگر پیشرفتت با مکمله مناسب و کافی هست نیازی به استروئید نیست

پس همونطور که حدس میزدم گلوتامین هم بیشتر جنبه تبلیغی داره

بحث عوارض توی مکمل رو کلی گفتم ... و منم اصلا ناندرلون رو بدون عارضه نمیدونم و خودم هم هفته ای یکی بیشتر نزدم و کلا 5 تا بیشتر هم نزدم .... اما خوب برای هدفی که من داشتم شک نیاز بود و مجبورشدم از ناندرلون هم کمک بگیرم چون به نظرم از انواع خوراکی استروئید بهتره

البته صریحا هشدار میدم به کسانی که این متن هارو میخونن فکر نکنن با خوندن 4تا مقاله یا حتی کتاب!! میتونن واسه خودشون دوره تجویز کنن .... اولا بدن هرکسی با هرکس دیگه متفاوته و خیلی عوارض هم هست که آدم به چشم نمیبینه ... گول ظاهر رو نخورید!

اینم نکته اخلاقی آخرش بود :D (ولی یک هشدار کاملا جدی بود)

homayon
۱۳۸۹-۱۲-۲۳, ۱۲:۲۵ بعد از ظهر
سلام

من 101 کیلو وزن دارم و 180 قدمه و یکم تو شکمم و تو بدنم چربی دارم بیشترش تو شکممه و خیلی جلوی رشتم رو میگیره و اصلا از پروتیئن ها و کربوهیدارت نمیتونم استفاده کنم تا اینکه تصمیم گرفتم یک رژیم بگیریم و الان 1 هفته است که رژیم گرفتم و غذام صبح تا شب شده فقط

یک سینه مرغ و پروتئین وی دارم که قبل خواب و ساعت 12 ظهر و ساعت 4 عصر و قبل تمرین و بعد تمرین استفاده میکنم به این خاطر که عضلاتم رو از دست ندم.خواستم بدونم عضلاتم افت نمیکنن؟چه پیشنهادی دارین؟راستی من ان او اکسپلود بی اس ان هم استفاده میکنم اگه

اون نباشه دی حال تمرین هم نمیمونه برام چون رژیمم خیلی حساسه به نظرم.

ممنون میشم راهنمایی کاملی بکنید.

prince0fpersia
۱۳۸۹-۱۲-۲۳, ۱۲:۵۸ بعد از ظهر
سلام

من 101 کیلو وزن دارم و 180 قدمه و یکم تو شکمم و تو بدنم چربی دارم بیشترش تو شکممه و خیلی جلوی رشتم رو میگیره و اصلا از پروتیئن ها و کربوهیدارت نمیتونم استفاده کنم تا اینکه تصمیم گرفتم یک رژیم بگیریم و الان 1 هفته است که رژیم گرفتم و غذام صبح تا شب شده فقط

یک سینه مرغ و پروتئین وی دارم که قبل خواب و ساعت 12 ظهر و ساعت 4 عصر و قبل تمرین و بعد تمرین استفاده میکنم به این خاطر که عضلاتم رو از دست ندم.خواستم بدونم عضلاتم افت نمیکنن؟چه پیشنهادی دارین؟راستی من ان او اکسپلود بی اس ان هم استفاده میکنم اگه

اون نباشه دی حال تمرین هم نمیمونه برام چون رژیمم خیلی حساسه به نظرم.

ممنون میشم راهنمایی کاملی بکنید.

سلام دوست من

به نظر من روزی 500 کالری از دریافتی چربی و کربوهیدراتت کم کن ....تمرینات شکم رو به طور جدی و روزانه انجام بده ....اگرمکمل وی میخوری 100% باشه

راجع به عضلاتت هم نگران نباش افت نمیکنن ... فقط ممکنه اگر توی قسمت دیگه ای از بدنت چربی بوده باشه آب بشه یا آب از دست بدی و حجم عضلاتت کم بشه و فکر کنی عضله سوزوندی که اینطور نیست

راجع به اون مکمل هم من اطلاعات ندارم(اما شعار شخصی خودم " هرچی طبیعی تر و ساده تر بهتر و راحت تر")

موفق باشی

losa
۱۳۸۹-۱۲-۲۴, ۱۱:۵۷ قبل از ظهر
سلام من به خاطر مشکل زانو دارم نمیتوانم درس باپا کار کنم اگر میشه به من بگین مشکلی برای بدنم پیش نمیاد کار میکنم ولی سنگین نمیتونم چه کار کنم:تشویق::تشویق:

losa
۱۳۸۹-۱۲-۲۴, ۱۲:۰۰ بعد از ظهر
چه کار بکنم که بدنم ضعیف نشه ]

prince0fpersia
۱۳۸۹-۱۲-۲۴, ۰۱:۳۷ بعد از ظهر
سلام من به خاطر مشکل زانو دارم نمیتوانم درس باپا کار کنم اگر میشه به من بگین مشکلی برای بدنم پیش نمیاد کار میکنم ولی سنگین نمیتونم چه کار کنم:تشویق::تشویق:

اگر مشکل موقتی مثل مصدومیت هستش که باهاش مدارا کنید تا خوب شه ....نهایتا 2 جلسه پا نمیزنید دیگه ... که مشکلی ایجاد نمیکنه

اما اگر مشکل طولانی مدته و با یکی دو هفته و نهایتا با یک ماه هم حل نمیشه(یعنی دائمی هست) میتونید از حرکتهایی که زیاد به زانو فشار نمیارند استفاده کنید

مثلا : ساق پا ماشین - پشت پا ماشین - هاگ پا ماشین - پرس پا مایل - اسکات با پاهای باز و خلاصه خودتون حرکات پا رو امتحان کنید ببینید کدوم فشار کمتری رو زانو میاره انجام بدید

باز توصیه میکنم اگر آسیب دیدگی هست مدارا کنید تا خوب بشه ...بدنتون هم ضعیف نمیشه ...چیزی که بدن رو ضعیف میکنه همین فکر هاست آی بدنم ضعیف شد ...وای یک جلسه باشگاه نرفتم...وای امروز وعده بعد از تمرین رو نخوردم....وای این هفته نمیتونم پا بزنم ....

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۲-۲۴, ۰۲:۴۷ بعد از ظهر
مثلا : ساق پا ماشین - پشت پا ماشین - هاگ پا ماشین - پرس پا مایل - اسکات با پاهای باز و خلاصه خودتون حرکات پا رو امتحان کنید ببینید کدوم فشار کمتری رو زانو میاره انجام بدید

دوست عزیز
هک اسکوات و اسکوات پا باز بیشترین فشار رو به زانو وارد میکنن
لطفا توصیه و راهنمایی اگه میکنید منطقی باشه
موفق باشید

prince0fpersia
۱۳۸۹-۱۲-۲۴, ۰۷:۰۰ بعد از ظهر
دوست عزیز
هک اسکوات و اسکوات پا باز بیشترین فشار رو به زانو وارد میکنن
لطفا توصیه و راهنمایی اگه میکنید منطقی باشه
موفق باشید

ولی من خلاف نظر شما فکر میکنم دوست من
ضمنا به ایشون هم عرض کردم که خودشون تست کنن ببینن کدوم حرکت فشار کمتری میاره به قسمت آسیب دیده زانو هاشون اون رو اجرا کنن(تازه اینم در صورتی که مشکلشون دائمی هست و دوست دارند بدن متناسبی داشته باشن پیشنهاد کردم وگرنه توصیه اکید بنده استراحت هستش تا برطرف شدن آسیب دیدگی)

شما هم موفق باشید

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۲-۲۴, ۰۷:۱۴ بعد از ظهر
باشه خلاف نظر من فکر کن، مهم نیست
یاد گرفتن و آموختن خودش یه هنره!
اما اون کاربر راهنمائی نیاز داشت و شما باید تجربیاتت رو در اختیارش میذاشتی نه احتمالات رو
حالا دلیل اینکه حرکات رو رد کردم رو میگم تا اونایی که بلد نیستن یاد بگیرن

هک اسکوات و اسکوات پا باز حرکاتی هستند که باسن نقش خیلی ضعیفی توی اجرای این حرکات داره
ضمن اینکه اسکوات پا باز برای افرادی توصیه میشه که داخل ران ضعیفی دارن
باسن نقش خیلی مهمی توی اجرای حرکات پا داره و یه حالت قلتک محوری رو اجرا میکنه
حتی کسانی که آسیب دیدگی توی ناحیه زانو رو دارن اسکوات با اسمیت هم پیشنهاد نمیشه
چون دامنه حرکت ثابت هستش و زانوها فشار زیادی رو متحمل میشن
اما وزنه آزاد اجازه جابجایی و تغییر زاویه رو میده به مفاصل و عضلات

prince0fpersia
۱۳۸۹-۱۲-۲۴, ۰۹:۰۹ بعد از ظهر
کسی حرف از احتمالات نزد...شما درست متوجه نشدین

اتفاقا اسکات پا وقتی پاها دو برابر عرض شانه باز باشه و پاشنه و زانو ها رو به خارج باشه فشار اصلی رو روی باسن و البته عضلات اشک و جلو پا میاره (شبیه حرکتی که رزمی کارها برای گرم کردن پاها ازش استفاده میکنن)

توی هاگ مایل هم که نوشتم بیشترین فشار روی اشک پاست و اگر موقع بالا اومدن پارو کاملا راست نکنه و وزنه هم متوسط باشه اتفاقا با تقویت این عضلات حفاظت از زانوش رو هم بیشتر میکنه

به اون دوستمون این نکته رو هم عرض کنم که حتما قبل از تمرین پا خوب پاهارو گرم کنن و از تردمیل و دوچرخه ثابت(مخصوصا مدلی که رکاب ها زیر فرمون هست نه زیر صندلی) میتونن استفاده کنن

ضمنا بنده مثل خیلی های دیگه هیچ ادعایی ندارم ... هرچی بلدم میگم ... انتخاب نهایی بین حرکات رو هم به خودشون سپردم چون هیچ کس بهتر از خود آدم بدن خودش رو نمیشناسه و بدن همه آدم ها هم با هم متفاوته .... ایشالا که به دردشون بخوره

یا علی

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۲-۲۴, ۱۰:۳۷ بعد از ظهر
ببین عزیزم...اولا که طرف صحبتت مدیر ارشد سایت هستش
اگر هم یه عضو تازه وارد بودم بازم حرفم رو به کرسی مینشوندم چون داری اشتباه توضیح میدی و زیر بار هم نمیری
دانسته های شما در حد راهنمایی نیست...در حد توصیه هم نیست
برو از مربیت تو باشگاه بپرس...یا برو سرچ کن...کاری که از دستت بر میاد
اون حرکت رزمی کارها هم که اصطلاحش ( کیبا داچی ) هستش برای گرم کردن نیست...حرکتی تقوتی برای داخل پا هستش برای ضربه خوردن که بهش ( گدان از تو ) میگن!!!
اسکوات پا جمع برای عضلات کناری و خارج پا استفاده میشه و بالعکس پا باز برای داخل ران
میدونم ادعایی نداری....خب هر کسی به دانسته های خودش افتخار میکنه :چشمک:

prince0fpersia
۱۳۸۹-۱۲-۲۵, ۱۰:۲۹ قبل از ظهر
وقت کل کل کردن با شمارو ندارم

اتفاقا شما هم به همین عنوان مدیر ارشدی سایت دلت خوشه(که اونم به خاطر تعداد پست هات باید باشه) که با کسی که هم مربی گیری این رشته رو داره هم دان توی چنتا رشته رزمی اینطوری حرف میزنی

اگر شما دلت میخواد من از این سایت برم تا حداقل تو دنیای مجازی بتونی مربی گری کنی باشه ...سایتتون هم مال خودتون

فقط امیدوارم کسی رو گمراه نکنی

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۲-۲۵, ۱۲:۳۱ بعد از ظهر
آره اینجا هرکی میاد یا مدیر فلان سایته یا مربیه یا قهرمان کشوره
رفت و آمد افراد هم هیچ سود وضرری به حال من نداره
سایت هم مال من نیست....مال شما هم نیست

اگر شما دلت میخواد من از این سایت برم تا حداقل تو دنیای مجازی بتونی مربی گری کنی
من مربی نیستم که بخوام مربی گری کنم
اما نمیذارم مربی نماهایی مثل شما و مابقی که اومدن و رفتن، برای خودشون جولان بدن و یه مشت اطلاعات سرچ شده رو تحویل بچه مردم بدن
چیزی که بلد باشم رو به بهترین نحو ممکن ارائه میدم...بلد هم نباشم یاد میگیرمش
راستی...
خواستی تجربه کسب کنی یه سر به پستهایی که دادم و مدیر ارشد شدم بزن :لبخند:

فقط امیدوارم کسی رو گمراه نکنی
فقط امیدوارم نری و با یه نام کاربری جدید بیای

Saman-Sh
۱۳۸۹-۱۲-۲۵, ۰۱:۱۲ بعد از ظهر
متاسفم که تو این دوره زمونه اکثرا نه احترام بزرگتر نگه میدارن و نه یک رده بالاتر از خودشون ...

همه بحث ها شده اخرش جنگ و دعوا...حداقل از یه ورزشکار بعیده..یک ورزشکار اداب و معرفت خواصی داره که خیلی ها ازش الگو ورمیدارن...

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۲-۲۵, ۰۱:۲۸ بعد از ظهر

دوست عزیز اگه میشه مشکل زانوتون رو بفرمایید تا بشه بهتر راهنماییتون کرد:لبخند:

گر بر سر نفس خود امیری مردی
گر بر دگران خرده نگیری مردی
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی... !

تو اکثر باشگاه ها هست! همه هم ادعاشو دارند!!!

داش افشین بی خیال دادا :glare:

dashul_khan
۱۳۸۹-۱۲-۲۶, ۱۱:۰۸ بعد از ظهر
دوستان نمیدونم چرا وقتی حرکات جلو بازو رو انجام میدم ( اللخصوص جلو بازو سیمکش و جلو بازو هالتر ایستاده) استخوان نازک نی هر دو دستم درد میگیره...
مخصوصا و.قتی میله رو میذارم زمین درد خیلی خیلی شدیدی میگیره!!! مشکل از کجاست؟؟؟

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۲-۲۶, ۱۱:۳۳ بعد از ظهر
ساعد عزیزم...ساعدت ضعیفه
هم من و هم دکتر قبلا اینو موضوع رو خیلی گوشزد کردیم
ساعد اهرمی عمل میکنه و اگه ضعیف باشه هم درد مچ و ساعد و هم ضعف توی عضله بازو رو به همراه میاره

eiman
۱۳۸۹-۱۲-۲۸, ۰۷:۵۷ بعد از ظهر
من موقع تمرین با دمبل زمانیکه سنگین کار میکنم مثلا در حرکت کول با دمبل پنجه هام تو ست اخر یاری نمیده هر لحظه ممکنه وزنه از دستم در بره همین مسئله باعث شده تمرکزم را موقع اجرای برنامه از دست بدم بنظرتون برای رفع این ضعف چکار کنم؟

ali_p
۱۳۸۹-۱۲-۲۸, ۰۸:۰۹ بعد از ظهر
فکر کنم بند لیفت ببندی کمکت کنه

eiman
۱۳۸۹-۱۲-۲۸, ۰۸:۱۲ بعد از ظهر
فکر کنم بند لیفت ببندی کمکت کنه
ممنون ولی میخوام ضعف مچم رو برطرف کنم

ali_p
۱۳۸۹-۱۲-۲۸, ۱۱:۰۹ بعد از ظهر
برای تقویت مچ و ساعدت سعی کن بدون مچ بند و بند لیفت و ... بزنی
ولی اگه جایی رسیدی که نزدیک رکوردت بود و ضعیف بودن مچ انگشت و ... نمیذاشت که حرکت بازو رو تا ناتوانی بزنی اونجا ازشون استفاده کن
ولی قبل اون به هیچ وجه استفاده نکن تا ساعدت کم کم برسه به بازو
و حتما یه روز جدا اونا رو تمرین بدی واسه تقویت انگشتا هم که سعی کن ساعد رو که میزنی هالتر رو تا بند آخر انگشت بذاری پایین بره و بعد جمعش کن بالا هم ساعد شه هم انگشتات

siavash
۱۳۸۹-۱۲-۲۹, ۱۲:۴۶ بعد از ظهر
سلام دوستان عزیز
پیشا پیش سال نو مبارک
یه مشکل برام پیش اومده داره دیونم می کنه !!!!
من 4 روز پیش رفتم باشگاه تمرین کردم آخر تمرینم زد به سرم گفتم برم مسگری کار کنم
تا حالا مسگری کار نکرده بودم . اول 50 - 60 تا شکم رفتم بعد رفتم سراغ مسگری . وقتی داشتم کار میکردم دل درد گرفتم انگار تو دلم همه چی جا به جا می شد . اما باز کار کردم گفتم شاید عادیه . البته خیلیم بد کار کردم خیلی می چرخیدم . بعدش که اومدم پایین پای سمت چپم احساس سنگینی می کرد . مخصوصاً کشاله های پام . وقتی اومدم خونه شب کناره بیضه سمت چپم یه حس بدی داشت انگار مور مور می شد . الان 4 روز یه حس بدی دارم به نظرتون چی شده ؟ البته دردی ندارما فقط یه حس مور موره ؟ دیدید آدم استرس می گیره تو شکمش چه جوری می شه ؟ من کناره پام اونجوری شده
کسی تا حالا این جوری شده ؟