PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از كربوهيدرات در حين فعاليت ورزشی

IAMEXE
۱۳۸۷-۰۸-۱۰, ۰۱:۵۰ بعد از ظهر
استفاده از كربوهيدرات در حين فعاليت ورزشی

گليكوژن عضله براي دوباره سازی (atp) جهت انقباض مداوم عضلانی به كار برده مي شود. همان طوری كه در فصل قبل گفته شد، گليكوژن در تارهای عضلانی ft تنها منبع سوخت براي دستگاه انرژی اسيد لاكتيك است كه در نوع تمرين بي هوازی شديد استفاده می شود. به علاوه، گليكوژن در تار عضلانی st سوخت برتر براي سيستم انرژي اكسيژن در حين ورزش هوازی شديد می باشد. مقدار مصرف منابع گليكوژن عضله، اصولاً به چگونگي شدت تمرين بستگي دارد. اگر ورزش بي هوازي خيلي شديد انجام مي دهيد، گليكوژن را در تارهاي ft به مقدار زياد و سريعي استفاده خواهيد كرد، اين نوع از ورزش ها ممكن است به توليد سريع اسيد لاكتيك و به دنبال آن افزايش خستگي زودرس منجر شود. در حين ورزش هاي هوازي از تركيب گليكوژن عضله و چربي ها به عنوان منابع انرژي در تارهاي عضلاني ft خودتان استفاده خواهيد كرد. ولي، همان طوري كه شدت ورزش هوازي خودتان را افزايش مي دهيد، از گليكوژن بيشتري نسبت به چربي ها استفاه خواهيد كرد، زيرا گليكوژن سوخت مناسب تري است. در حقيقت، وقتي كه از گليكوژن به جاي چربي استفاده مي كنيد، متناسب با تجربه اي كه داريد، حدود هفت درصد انرژي بيشتري را به دست خواهيد آورد. چنانچه از آمادگي بسيار خوبي برخورداريد، ممكن است قادر به استفاده از گليكوژن عضلاني در تارهاي st خودتان باشيد و ورزشتان در درصد بالايي از حداكثر اكسيژن مصرفي بدون تجمع زياد اسيد لاكتيك اجرا خواهد شود و بنابراين، تمرين را در يك مدت زمان طولانی ادامه خواهيد داد.[/size]

سیاوش
۱۳۸۸-۰۲-۲۱, ۰۷:۳۷ بعد از ظهر
سلام
افرادی مثل من که چربی دور کمر و شکم دارن میتونن بعد تمرین از نوشیدنی کربودار استفاده کنن؟چون من وی خالص که مصرف میکنم بازم ضعف دارم!

mahmoud
۱۳۸۸-۰۲-۲۱, ۰۹:۳۷ بعد از ظهر
نوشيدني كربو بدرده شما فكر نكنم بخوره بد تمرين

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۲-۲۱, ۰۹:۵۸ بعد از ظهر
سلام
افرادی مثل من که چربی دور کمر و شکم دارن میتونن بعد تمرین از نوشیدنی کربودار استفاده کنن؟چون من وی خالص که مصرف میکنم بازم ضعف دارم!

به هيچ عنوان .
ميگن هر كي خربزه ميخوره پاي لرزشم بايد بنشينه .
دوست عزيز نميشه بدون سختي چربي سوزوند كه .
بايد سختي بكشي.
اين جمله هميشه يادت باشه : بايد متفاوت تمرين كني و متفاوت تغذيه كني تا متفاوت بشي .

سیاوش
۱۳۸۸-۰۲-۲۱, ۱۰:۰۹ بعد از ظهر
پس برای بازیابی ذخایر گلیکوژن بدن بعد از تمرین باید وی خالص رو با چیزایی مثل موز و عسل مصرف کنم؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۲-۲۱, ۱۰:۱۵ بعد از ظهر
پس برای بازیابی ذخایر گلیکوژن بدن بعد از تمرین باید وی خالص رو با چیزایی مثل موز و عسل مصرف کنم؟

شما توي رژيم با همون تعداد كم كربوي غذا كه توي شام ميخوري يا.... بدنت گليكوژنش تامين ميشه.
اگر بخواي مثل توي دوران حجم كربو بخوري كه ديگه چربي نميسوزوني .

سیاوش
۱۳۸۸-۰۴-۲۵, ۰۹:۵۵ قبل از ظهر
چند وقت پیش یکی زنگ زد به بهنام صمیمی میگفت اقا بهنام من خیلی میترسم که شکم و پهلوهام چربی بگیره و در عین حال هم میخوام حجم بگیرم چکار کنم که هم حجم بگیرم هم شکم و پهلوهام چربی نگیرن؟
بهنام بهش گفت که عضله سازی بدون چربی سازی ممکن نیست ولی باید این چربی سازیرو تو رژیمهای حجم به حداقل رسوند.بعد گفت تا اونجایی که میتونید برید تو حجم وتا اونجایی که میتونید عضله بسازید زیاد فکر چربی گرفتن شکم و پهلوهاتون نباشید میگفت شکمو تو 12 هفته میشه جمعش کرد پس زیاد فکر زیاد شدن سایز دور کمرتون نباشید میگفت عضله ساختن خیلی سختتر از چربی سوزوندنه پس تا اونجایی که میتونید سعی کنید خودتون رو حجیم تر کنید و وزنتون رو بالا ببرید.
نمیدونم شما با این حرفا چقدر موافقید ولی خود من جز اون دسته از ورزشکارایی هستم که اکثر مواقع سال دارم چربی سوز مصرف میکنم وبا اینکه 2 ساله ورزش میکنم تغییر انچنانی نکردم و همش فکر اینم که چجوری سایز دور کمرمو کم کنم در صورتیکه اگه تو این 2 سال یه برنامه حجم مرتب برای خودم چیده بودم تا الان یه چیزی شده بودم!فقط یادمه تو این 2 سال 2 ماه فقط بعد از تمرین از ویت گینر استفاده کردم تو این 2 ماه 4 سانت کاهش دور کمر داشتم چیزی که برای خودم هم عجیب بود!
نظرتون در مورد حرفای بهنام چیه؟

exploit
۱۳۸۸-۰۴-۲۵, ۱۱:۲۷ قبل از ظهر
سياوش گل شرايط بدن با بدن فرق ميكنه به قول پيمان عزيز براي لي پريست چربي گرفتن تو دوران حجم مهم نيست اما دكستر نظرش بر اينه كه هميشه تناسب داشته باشه و چربي بدنش از حالت نرمال خارج نشه شما بايد بر طبق تيپ بدنيه خودت برنامه ريزي غذايي داشته باشي و چون هنوز يه بدنساز آماتوري بهتره در دوران حجم بيشتر از 5 تا 10 كيلو اضافه وزن نداشته باشي

poor
۱۳۸۸-۰۵-۱۱, ۱۰:۴۴ بعد از ظهر
میشه بیشتر راهنمایی کنید؟

exploit
۱۳۸۸-۰۵-۱۲, ۰۱:۳۰ قبل از ظهر
حتما ميدونيد كه لازمه عضله سازي چربي و افزايش وزنه , شما با توجه به تيپ بدني و شناختي كه خودتون نسبت به بدنتون داريد و نسبت به دوره ايي كه توش هستيد بايد رژيم غذايي خودتونو تنظيم كنيد.
مثلا اگر تيپ بدني شما آندومورف بوده و با ورزش شرايط بدني خودتونو مناسبتر كرديد و در دوران حجم هستيد بايد خيلي روي زمان مصرف كربوهيدراتها و مقدار مصرف تمركز كنيد و چون بدنتون زود چربي ميگيره
بايد وزنه بدنتونو از يه حد خاص بيشتر بالا نبريد , و اگر تيپ بدني شما اكتومورف و با مزومورف باشه شرايط كاملا متفاوت ميشه

hagear
۱۳۸۸-۰۵-۲۰, ۰۹:۱۶ بعد از ظهر
زمان استفاده کربوهیدرات اول تمرین است یا آخر تمرین؟

آقا تختی
۱۳۸۸-۰۵-۲۰, ۱۱:۰۹ بعد از ظهر
هم اول تمرین میشه استفاده کرد هم آخر تمرین ولی با توجه به تیپ بدنی متغیر است اگر اندوموروف باشی بعد از تمرین به هیچ وجه توصیه نمیشه استفاده کربو حتی قبل از تمرین با استفاده از کربو روزانه نیاز بدن تامین میشه چون در این تیپ بدن هدف چربی سوزی هستش.
در مزوموروف قبل و بعد تمرین به مقدار کم توصیه میشه که جی کاتلر برای این نوع تیپ بدنی که که خودشم توش هست البته اندو مزوموروف هست نوشابه رو بعد از تمرین واسه ذخایر گلیکوژن توصیه میکنه
اکتوموروف هم حتمآ باید هم بعد هم قبل تمرین استفاده کنه چون هدف افزایش وزن و عضله هست.

navid4030
۱۳۸۸-۰۶-۱۰, ۰۴:۰۷ بعد از ظهر
آقا راست میگن که باید بلافاصله بعد تمرین قند ساده بخوریم؟

پيمان صادقي پري
۱۳۸۸-۰۶-۱۰, ۰۴:۱۵ بعد از ظهر
نه . قبل از تمرين بهتره كه كربوهيدرات و قند هاي ساده را استفاده كني كه توي تمرين انرژي كافي را داشته باشي . البته باز به نوع تيپ بدنيت بستگي داره .

ashkan35
۱۳۸۸-۱۰-۲۱, ۰۸:۳۷ بعد از ظهر
با سلام
این سوالمو قبلا تو بخش دیگه مطرح کرده بودم ولی جواب کاملی بهم داده نشد اگه ممکنه منو راهنمایی کنید
من یه کربوهیدرات xxl مال شرکت extreme دارم که 2.8 کیلو وزنشه و روش نوشته روزی 276 گرم باید مصرف بشه . یعنی ماله 10 روزه . حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه من حدود 2 ماهه که بدنسازی کار میکنم چجوری مصرفش کنم ؟ وزن من 73 و قدم 178 هست . برای بالا بردن وزنم مناسب هست یا چیز دیگه ای هم در کنارش مصرف کنم ؟

MILД D_H
۱۳۹۰-۰۲-۰۶, ۰۹:۴۷ بعد از ظهر
آقايون يه سوال داشتم كربو هيدرات ها بدون ورزش باعث چاقي ميشه؟و بهترين روش استفاده از كربوهيدرات كي و مخلوط با چيه؟مرسي:خجالت:

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۲-۰۷, ۱۲:۱۹ قبل از ظهر
خب بله
مصرفشم قبل از فعالیت ورزشی خوبه
با هیچی...خودش

MILД D_H
۱۳۹۰-۰۲-۰۷, ۱۱:۱۳ قبل از ظهر
منظورم اين بود كه با آب يا شير يا شنيدم با بستني هم مخلوط ميكنن...

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۲-۰۷, ۰۷:۱۰ بعد از ظهر
خب 2 جور کربو داریم تو بازار فعلی...طعم دار و بدون طعم
بدون طعمش رو با آبمیوه میل کنید. طعم دار هم با آب خالی