PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حکایات بدنسازی !

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۵-۱۹, ۰۸:۵۷ قبل از ظهر
سلام به همه
خوب اول از همه شاید بپرسید این چه تاپیکیه . قراره چی کار کنه ؟

تو این تاپیک قراره ما از بدنساز های مطرح بنویسیم . سخنان قشنگ ، توصیه های سازنده ، جملات روحیه بخش ، خاطرات بدنساز های بزرگ ، راه حل های بدنساز ها برای حل مشکلات از زبان خودشان ، خاطرات شما با بدنسازها ، عکس های ماندگار و تک از بدنسازها و ... .

پس از امروز اگه حرف قشنگی یا داستانی از بدنسازی شنیدید ، اینجا بزارید تا همه استفاده کنند .

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۵-۱۹, ۰۹:۰۶ قبل از ظهر
چند جمله از رونی کلمن :

- من همان رونی کلمن هستم که روز اول وارد بدنسازی شد ، فقط الان اندکی بزرگتر شده ام .
-در زندگی ام هیچ ترسی ندارم ، چون در همه کارها به خداوند توکل میکنم ، انگیزه اصلی من از خداوند گرفته می شود .
-در اوایل بعد از اینکه چند وزنه و هالتر خریدم ، در حیاط پشتی خانه تمرین می کردم ، تنها حرکتی هم که انجام میدادم ، جلو بازو هالتر بود . بعد ها سرشانه رو هم وارد بازی کردم . در اون موقع ها حدود 12 سال سن داشتم و چیزی از ست و تکرار حالیم نبود . تا جایی که توان داشتم کار میکردم !

sajjad 1368
۱۳۸۹-۰۵-۱۹, ۱۲:۲۴ بعد از ظهر
بهنام صمیمی قهرمان جهان:بدن رو برای زندگی کردن نخاید زندگی رو برای بدن خوب داشتن بخاید.
مایک منترز:تمرین تا حد ناتوانی بطوریکه حتی یک حرکت دیگه امکان پذیر نباشه چیزی هست که موجب رشد عضله میشه نه پمپ
دوریان یتس:شما میتوانید بهترین ژنتیک در جهان را داشته باشید امابدون اراده و عزم راسخ برای بهترین شدن ژنتیک عامل بسیار کم اهمییتی به شمار خواهد آمد.ذهن مهمترین چیز است.میتوانید با نیمی از ژنتیکی که من دارم به اضافه دوبرابر اراده ای که به خرج دادم به موفقیت برسید و حتی از من هم بیشتر پیشرفت کنید

امین مشرقی
۱۳۸۹-۰۵-۱۹, ۰۱:۰۸ بعد از ظهر
دوریان یتس:
* مرد حرفتان باشید. در خانه نشستن و به اندام زیبا و ورزیده فکر کردن چیزی عایده شما نخواهد کرد. آنچه بدن شما را میسازد اراده و قدرت عمل شماست.
* در باشگاه ورزشی مثل یک حیوان وحشی و درنده عمل کنید و تمامی توانتان را به کار گیرید
* مهم نیست در طول یک دوره چقدر پیشرفت ظاهری داشتید از آن مهم تر این است که در طول این دوره تمام تلاشتان را به کار گرفته اید به این ترتیب کمبودها مشخص میشوند.

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۵-۱۹, ۰۲:۱۱ بعد از ظهر
دوریان یتس :

- در برخی موارد شاید مجبور شوید مدتی از باشگاه دور بمانید ( به خاطر آسیب ، سفر و... ) اصلا نگران نباشید ، این دوری برای شما از تمرین در حالت آسیب دیدگی فواید بیشتری خواهد داشت . اگر همین امروز استراحت و ریکاوری را مد نظر قرار دهید ، تا چنیدی سال دیگر هم به شکل ایمن میتوانید به تمرینات بدنسازی و علاقه ی خود به این ورزش بپردازید . هیچ چیزی ارزش سلامت شما را ندارد .

samim
۱۳۸۹-۰۵-۲۰, ۰۳:۲۹ بعد از ظهر
جی‌ کاتلر دارای یک جفت از بهترین پشت‌بازوهای حال‌حاضر در بین حرفه‌ای‌هاس او علم و آگاهی را از مهمترین عوامل در افزایش کارائی تمرینات و دستیابی به چنین حجم عضلانی می‌داند.

http://wsrew.persiangig.com/image/badansitam/Cutler%20%284%29.jpg

توصیه‌های کاتلر در مورد تمرین عضلات سه‌سر را خواهید دید:

● نکته ۱
من دارای بهترین ژنتیک در عضلات سه‌سر نیستم، ولی یاد گرفته‌ام که چگونه متناسب با ساختار بدنی‌ام کار کنم. باید حرکات را با آگاهی کامل و ذهن باز انتخاب کنید. بر خلاف تصور بسیاری از افراد من خیلی زود فهمیدم که حرکت پشت‌بازو با هالتر خوابیده تنها حرکت برای حجیم ساختن پشت‌بازو نیست. حرکاتی که با کابل اجراء می‌شوند می‌توانند برای بهبود شکل و حجم این عضلات بسیار مفید باشند. تنها مسئله در استفاده از آنها پیدا کردن بهترین حالت قرارگیری بدون و تمرکز کامل بر عضله در حین انجام این حرکات است.

● نکته ۲
در حرکت پشت‌بازو با سیم‌کش جفت دست، دوست دارم عملکرد آرنج‌ها را مانند یک لولای ساده حفظ کنم و فشار اضافی بر آنها اعمال نکنم اگر این حرکت را با طناب در ابتدای برنامه اجراء کنید باعث گرم شدن کامل مفصل آرنج و آمادگی آن برای حرکات بعدی خواهید شد و این برای آرنج‌هائی که در اثر سال‌ها تمرین بدنسازی بسیار حساس شده‌اند مفید است.

● نکته ۳
از نظر من حرکت دیپ (پارالل) بهترین حرکت برای افزایش حجم عضلات سه‌سر است. من استفاده از آن را برای عضلات سینه دوست ندارم، البته این یک نظر شخصی است. همیشه بیشترین فشار از اجراء آن‌را در پشت‌بازویم حس می‌کنم. توسعه عضلانی ژیمناست‌های المپیکی که در وسیله پارالل تخصص دارند اثباتی است بر میزان تأثیر حرکت دیپ در افزایش حجم پشت‌بازوها.

● نکته ۴
فکر می‌کنم در طول سال‌های اخیر حرکت پشت‌بازو سیمکش تکدست حقیقتاً باعث افزایش جزئیات و بهبود شکل پشت‌بازوهایم شده. این حرکت را به‌صورت دست برعکس اجراء می‌کنم (کف دست روبه‌بالا)، در حالی‌که کف دست نزدیک دلتوئید مخالفم است حرکت را آغاز می‌کنم. سپس دسته را به‌صورت ضربدری به سمت پائین و کنار رانم پائین می‌آورم. تأثیر این حرکت چیزی بین حرکت سیمکش و کیک بک می‌باشد. حرکات تکدست همواره گزینه‌های مناسبی برای عضلات جلوباز و پشت‌بازو هستند چون امکان تمرکز کامل بر انقباض را در حین اجراء افزایش می‌دهند.

● نکته ۵
حرکت کشش پشت‌بازو با دمبل تکدست برای تحت‌فشار قرار دادن سربلند پشت بازو بسیار مناسب است و باعث پمپ بالای خون در این بخش می‌شود. نحوه قرارگیری استخوان بازو در این حرکت باعث می‌شود تنها عضله سه‌سر در جابجا کردن وزنه دخالت کند و برخلاف حرکاتی مانند دیپ عضلات دیگر نقشی در اجراء ندارند.

● نکته ۶
در حرکاتی‌که با وزنه آزاد اجراء می‌شوند کمی قبل از قفل شدن آرنج‌ها حرکت را متوقف می‌کنم چون هنگام استفاده از دمبل یا هالتر در صورت قفل شدن آرنج فشار زیادی بر پشت‌بازوها نخواهد بود و بخش زیادی از آن به مفصل آرنج منتقل می‌شود. در حرکاتی که با دمبل یا هالتر اجراء می‌کنید وقتی وزنه در حال پائین آمدن است فشار زیادی بر عضلات سه‌سر وارد می‌شود. ولی وقتی وزنه را در بخش بالای حرکت نگه‌می‌داری مقدار فشار بر عضله کاهش می‌یابد. در بدنسازی مهمترین چیز اعمال حداکثر فشار بر عضلات.

● نکته ۷
مهمترین مسئله در تمرین پشت‌بازو این است که بر وزنه‌های سنگین تمرکز نکنید. به‌یاد داشته باشید آرنج مفصل ظریفی است و به‌سرعت دچار آسیب‌دیدگی می‌شود. پس حین اجراء حرکات به‌جای اینکه تمام توجه‌تان متوجه افزایش وزنه باشد بر عضلات پشت بازو متمرکز شوید. من افراد زیادی را می‌شناسم که تنها به افزایش وزنه‌های تمرین اهمیت می‌دهند. ولی اساساً بدنسازی این نیست. چیزی‌که مهم است مقدار فشار و کیفیت انقباضی است که بر عضلات اعمال می‌کنید.

موفق باشید .. منبع : اینترنت گرداوری : مسعود@ 20مرداد 89

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۵-۲۰, ۰۴:۳۱ بعد از ظهر
چند توصیه غذایی از دکستر جکسون Dexter Jackson :

هیچ وقت سفیده خالی مصرف نمی کنم ... همیشه زرده تخم مرغ را هم مصرف میکنم ، زرده تخم مرغ کمک میکند تا ترکیب آمینو اسیدهای تخم مرغ را کامل دریافت کنید . شاخه پروتئین سفیده به تنهایی کامل نیست . من بیشتر اوقات تخم مرغ را بعد از شام همراه با ران بوقلمون یا سینه مرغ مصرف می کنم . مثلا 8 تا سفیده و دوتا زرده و چند ران بوقلمون .

در وعده اول غذاییم در صبح همیشه مقدار کافی کربوهیدرات دارم چرا که انرژی لازم را طی روز برایم تامین می کند .

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۵-۲۱, ۰۸:۴۹ قبل از ظهر
اصل متن زیر از مصاحبه مشترک مجله ماسل مگ با لی هنی (lee haney ) و رونی کلمن (Ronnie coleman ) می باشد . (ترجمه : مجله رزم ) که در مورد نحوه ی ورودشان به عرصه بدنسازی ، عضلات پشت و در اخر در مورد همدیگر صحبت می کنند . بخشی از حرفهای این دو بدنساز افسانه ای رو با خلاصه براتون میزارم .

لی هنی : (http://s2.kimag.es/view/12970353.jpg) وقتی 12 ساله بودم ،پدرم از طریق پست برایم وزنه خریداری کرد .... زمانی که 17 ساله بودم و در باشگاه YMCA تمرین می کردم یک مرد واقعی به نام دنی راجرز مرا راهنمایی کرد و به من گفت که فیزیکی بدنی دارم که میتواند مرا تبدیل به یکی از بزرگترین بدنسازان عالم کند .... در همان زمان دعوت نامه ای برای بازی راگبی به دستم رسید ، اما من تمایل بشتری به بدنسازی داشتم . در نهایت در یک فرصت مناسب برنامه راگبی را رها کردم و خودم را مشغول بدنسازی کردم .... من در سال 1979 قهرمان نوجوانان مستر آمریکا شدم .
(http://s2.kimag.es/share/46614582.jpg) رونی کلمن : (http://s2.kimag.es/share/46614582.jpg)من هم وقتی 12 سالم بود از همون وزنه هایی که لی هنی خریداری کرد ، خریدم . در اون موقع تنها کاری که میکردم حرکت جلو بازو هالتر بود ....
در 15 سالگی در دسته ی 82 کیلوگرم با قد 175 سانتی متر عضو تیم پاور لیفتینگ دبیرستان شدم .... حتی بعد از آن نیز تمایلی به ساختن عضلات نداشتم . بعد ها در رشته راگبی به عضویت باشگاه گرمبلینگ در آمدم و تمرینات با وزنه را برای افزایش سرعت و قدرت ادامه دادم .
در سن 26 سالگی وارد نیروی پلیس شدم . انجا تمریناتم را در باشگاه مترو فلکس آغاز کردم و صاحب ان باشگاه (برایان داسبون ) به من گفت : تو می توانی در بدنسازی قهرمان جهان شوی ، پس اجازه بده که به تو کمک کنم ! اما من در پاسخ او گفتم : نمی خواهم بدنسازی را به صورت حرفه ای ادامه دهم ، چرا که باید رژیم و دردسر های آن را تحمل کنم ! بعد برایان به من گفت : می عضویت رایگان باشگاهم را به تو میدهم و این طوری شد که من وارد دنیای بدنسازی شدم و هرگز فکر نمی کردم چنین چیزی در انتظارم باشد ! حتی بعد اولین عنوان قهرمانیم بعد از یک سال تمرین !

لی هنی : اولین بار که وارد بدنسازی شدم ، بهترین عضلات پشتی که دیدم متعلق به رابی رابینسون بود . من همیشه میخواستم در عضلات پشت و فیله مثل او باشم . او مثل یه غول طبیعی بود ! ....... فاکتوری که حس می کنم من ، رابینسون و کلمن را در این عضله از دیگران متمایز میکند این است که ما میتوانیم روی عضلات پشت برنامه ریزی کنیم ......

در آخر مصاحبه قبل اینکه برنامه تمرینی خود را بیان کنند هر کدام در مورد دیگری حرفی میزنند :
در مورد رونی هم باید بگویم او یک شخص بسیار متفاوت است که با حجم ، سایز و قدرت فوق العاده خود بدنسازی را وارد دنیای دیگری کرد .... من همیشه بیشترین احترام را برای رونی کلمن قائل هستم . او واقعا قلب بسیار مهربانی دارد . همیشه با فروتنی راه میرود . به سوی هر کسی که نیاز دارد دست یاری دراز می کند . تا به حال ندیدم کسی درباره رونی کلمن چیزی منفی بیان کند .
رونی کلمن : اول از همه باید بگویم که فکر میکنم لی هنی بهترین بدنساز تمام تاریخ است ، چرا که او 8 بار قهرمان المپیا شد و بر خلاف من قهرمانی خود را از دست نداد .
وقتی به لی هنی فکر می کنم او را صرفا کسی که فیگور میگیرد و جایزه میگیرد نمی بینم . من او را مردی میبینم که همواره دلش با خداست و خوش رفتاری ویژگی اصلی اوست ، کسی که از خانواده اش به خوبی محافظت می کند و خانواده اش از او صد در صد حمایت می کنند .
مردم همه ی مسائل پشت پرده را نمی بینند . سخت کوشی ها ، پشتکار ، اراده و تمام چیزهایی که باید قربانی شوند تا شما بتوانید همیشه آمادگی خود را حفظ کنید و برای رقابت ها نیز آماده شوید . حفظ عنوان قهرمانی برای طولانی مدت ، مستلزم داشتن اراده قوی و باز هم قوی دارد . من همه چیز را در این رابطه میدانم . میدانم که برای 8 بار قهرمانی چه باید کرد و چه بهایی باید پرداخت . در کره ی زمین فقط 2 نفر هستند که 8 بار قهرمان مستر المپیا شده اند : من و لی هنی .

لی هنی (به شوخی ) : من این دستاورد را تحسین می کنم و میخواهم از تو دعوت کنم که سخنرانی مراسم تدفین مرا تو به عهده بگیری و البته ... امیدوارم که به این زودی ها نباشد !
رونی کلمن : همه تلاشم را می کنم که انجا باشم و انجامش دهم .

http://s2.kimag.es/share/88288026.jpg

samim
۱۳۸۹-۰۵-۲۱, ۱۱:۲۱ قبل از ظهر
گوستاو بادل:بازی با کربو هیدارات ها (http://tansaz.blogfa.com/post-289.aspx)

http://wsrew.persiangig.com/audio/gostav%20(3).jpg

در تمام دوران آماده سازی ام برای مسابقات تمایل دارم به تدریج کربو هیدارات مصرفی خود را کاهش داده تا ذخایر گلیکوژن بدنم کاهش یابد . با این روش میتوانم چربی بیشتری بسوزانمو هدف از رژیم مسابقه هم رساندن بدن به اوج تفکیک عضلانی است.

اما هرگز فراموش نمیکنم که کربوهیدراتها منابع اصلی انرژی بدن هستند . اگر آنها را به طور کامل از رژیم حذف منید نمی توانید انرژی لازم برای تمرین سخت و شدید را داشته باشید.در ضمن به کربوهیدراتها نیاز دارم تا متابولیسم بدن را تحریک کنیم و همچنین برای برخی کارکردهای اساسی بدن از جمله فکر کردن هم نیاز به کربوهیدراتها داریم.وقتی روی صحنه مسابقات بعضی ها را خسته میبینید به خاطر این است که آنها بیش از حد کربوهیدراتها را محدود کرده اند .
فلسفه من این است که کربوهیدراتها باید خیلی خیلی به تدریج کم شوند تا بدن بتواند خود را با آن تطبیق دهد.این روش کمکتان میکند از ریزش سایز و قدرت عضلات جلو گیری کنید چرا که وقتی کربوهیدراتها به یکباره قطع می شوند قدرت و سایز عضلات افت میکنند. من سه روز کم کربوهیدرات دارم ،سپس سه روز با کربو هیدرات عادی و این چرخه را بارها تکرار میکنم . با این روش به بالانس بهتری میرسم .وقتی به مسابقه نزدیک میشوم مقدار کربوهیدرات را در مجموع کمتر میکنم (یعنی چه در روز عادی و چه در روز کم کربوهیدرات)فقط توجه داشته باشید که همیشه در روزهایی که کربوهیدرات بالاتر است عضلات بزرگ مثل پا یا زیر بغل را تمرین دهید. وقتی فاصله ام تا روز مسابقه 6 الی 8 روز میشود ،3 یا 4 روز کربوهیدرات ها را خیلی محدود میکنم و با این کار تهی سازی کربوهیدرات می کنم و بعد هم 3 یا 4 روز بارگیری میکنم تا به ظاهری پر و کامل در روز مسابقه برسم.

samim
۱۳۸۹-۰۵-۲۱, ۱۱:۲۹ قبل از ظهر
دکتر جیم استوپانی:تفاوت میان میله صاف با خمیده در جلو بازو

http://www.maxfitmag.com/content/issue10/ez_curl.jpg

میله صاف:وقتی با یک میله صاف حرکت جلو بازو را اجرا میکنید، کف دستها حین حرکت کاملاً به سمت سقف است و در این حالت عمدتا ً بخش داخلی جلو بازوها درگیر میشوند و بخش خارجی آن کمتر مورد توجه قرار میگیرد .

مبله خمیده: وقتی میله خمیده را مورد استفاده قرار میدهید کف دستها اندکی متمایل به داخل است و در این حالت بخش خارجی جلو بازوها بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.از آنجایی که نقش بخش خارجی جلو بازوها در پیک بازو ها زیاد است این مدل از جلو بازو بسیار مفید است .

چنانچه فکر میکنید با میله خمیده وزنه بیشتری جابجا میکنید در اشتباه هستید . بهترین استراتژی این است که از هر دو میله برای تمرین جلو بازو استفاده کنید . از میله صاف برای ایجاد حجم کلی در جلو بازو ها ی خود استفاده کنید . از میله خمیده برای پیک کردن جلو بازوها . ضمنا ً با میله هالتر صاف هم میتوانید بخش خارجی جلو بازوها را بیشتر مورد استرس قرار دهید ، فقط کافی است فاصله بین دستها را جمع تر بگیرید

samim
۱۳۸۹-۰۵-۲۱, ۱۱:۴۰ قبل از ظهر
دکستر جکسون:اهمیت سبزی

http://forum.bodybuilder.ir/highslide/graphics/warning.gifhttp://anabolic-steroids.blogspot.com/Dexter-Jackson-2.jpg (http://anabolic-steroids.blogspot.com/Dexter-Jackson-2.jpg)

متأسفانه اکثر بدنسازان از اهمیت مصرف سبزی جات بی خبرند و به اندازه کافی از آنه در برنامه رژیم خود بهره نمیبرندو این در حالی است که آنها بخش مهمی از سلامت بدن را تضمین میکنند . اهمیت سبزیجات برای بدن مثل روغن است برای ماشین مکانیکی.

شما باید حد اکثر روزی دو فنجانسبزیجات مصرف کنید . مصرف یک عدد مولتی ویتامین مینرال در روز هم از واجبات استاما مکمل تنها نقش یک مکمل رژیم غذایی کامل را دارد. باید سعی کنید اول مواد معدنیو ویتامین ها را از منابع طبیعی غذایی تأمین کنید چرا که آنها طبیعی هستند و خیلی بهتر جذب بدن میشوند به همین علت توصیه میکنم تا میتوانید غذا های طبیعی مصرف کنید و کمتر به نوشیدنی های مکمل تکیه داشته باشید . مواد معدنی ،ویتامین ها و ریز مغذی ها ، آنتی اکسیدانها و... برای تقویت سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارند . این مواد غذایی همچنین خون را پاک و سالم نگه میدارند و به دفع مواد زائد کمک میکنند. فیبر ها هم بسیار ضروری هستند به ویژیه در رژیمهای پر پروتئین.

از آنجایی که پروتئین دارای فیبر نیست باید آنها را از سبزیجات دریافت کرد مصرف فیبر نتنها به کارایی طبیعی بدن کمک میکند بلکه به جذب بهتر پروتئین و هم پاک نگه داشتن سیستم گوارش کمک میکند.

از آنجایی که فیبر ها قابل هضم نیستند به آرامی وارد بدن میشوند . این یعنی اینکه سرعت هضم غذا آهسته میشود و بدین ترتیب قند خون برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید و این برای اوقاتی که دنبال محدودیت کالری مصرفی برای کاهش چربی ها هستید بسیار مؤثر است .با افزودن فیبر ها به رژیم غذایی میتوان بدن را یک سطح پیشرفت داد.

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۵-۲۳, ۰۲:۵۵ بعد از ظهر
رونی کلمن Ronnie coleman :
سال 1997 که در آرنولد کلاسیک به مقام چهارم رسیدم ، قصد داشتم تا این ورزش را ترک کنم . بعد از مسابقه به هتل رفتم و مثل یک کودک گریه کردم ... .
این در حالیست که رونی در سال 1998 قهرمان مستر المپیا شد و سال ها این مقام را حفظ کزد .

دوریان یتس Dorian Yates :
من یک پسر خجالتی با اعتماد به نفس پایین بودم اما از بدنسازی آموختم خودم را باور کنم و به توانایی ام برای رسیدن به اهدافم ایمان بیاورم .

sajjad 1368
۱۳۸۹-۰۵-۲۴, ۱۱:۳۸ قبل از ظهر
رونی کولمن:مثل یک غول غذا بخورید و مثل یک قهرمان تمرین کنید.
همه دوست دارند بدنساز شوند اما هیچ کس نمی خواهد فشار وزنه های سنگین را تحمل کند.

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۵-۳۰, ۰۸:۵۶ قبل از ظهر
دکستر جکسون Dexter Jackson :
یک سال قبل آن که حرفه ای شوم ، بدترین دوران حرفه ای خود را تجربه کردم ، در آپارتمانم هیچ اثاثیه ای نداشتم . همسرم 2 جا کار میکرد تا هزینه های ورزش مرا بپردازد . آن دوره ما برای اینکه از گرسنگی نمیریم ! به سختی دست و پا می زدیم !

آرنولد : (خلاصه ) جلوبازو تقلبی هالتر چیست ؟ برای این حرکت شما باید وزنه ای بردارید سنگین تر از حد معمول . در این حالت پس از انجام چند حرکت به صورت صحیح و استاندارد ، جهت بالا بردن وزنه و استفاده از عضلات زیر بغل و سرشانه برای کمک به جلوبازو ها به بدن خود تاب دهید . هدف از تقلب فشار اضافی بر روی بازو هاست نه اینکه بخواهیم عضلات دیگر رو درگیر کنیم . من شخصا دوست دارم حرکات جلوبازو را با حرکات تقلبی ترکیب کنم تا واقعا به انفجار برسم . به این شکل که بعد از اینکه در انجام حرکات جلوبازو خسته شدم ، وزنه را زیاد می کنم و مشغول جلو بازو تقلبی می شوم ... .
توجه کنید که آرنولد یک جفت از جذاب ترین جلوبازو های تاریخ بدنسازی را دارد .

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۶-۱۹, ۰۵:۴۱ بعد از ظهر
چند وقت پیش افشین عزیز یه تاپیک در مورد رگ پارک (http://forum.bodybuilder.ir/showthread.php?3337-%D8%B1%DA%AF-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D9%83%D8%9B-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B4%E2%80%8C%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%86%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C) درست کرد ... .
من اون روزی که وارد این تاپیک شدم نتونستم مطلب رو بخونم از مطلب تشکر کردم و کپیش کردم تو هاردم و امروز اون رو خوندم ... این بهانه ای شد تا چند تا عکس از اون براتون بزارم .
http://www.regpark.net/
راستیتش پیدا کردن عکس های اون از پیدا کردن عکس های لاری اسکات ، راشل مک لیش و ... خیلی خیلی سخت تره . چون یه بدنساز خیلی قدیمیه . اگه هم بخواین اسمش رو به فارسی بنویسید و سرچ کنید زیاد چیزی عایدتون نمیشه !!!
مطمئنا بدن های امروزی خیلی بیشتر توسعه یافته هستند ! اما باید توجه داشت که اون روزها خبری از دارو و مکمل های امروزی نبود ! تنها ورزش و تغذیه دو سلاح بدنساز های اون موقع بودند ... دیگه خیلی می خواستن دارو مصرف کنند از فولیک اسید و یا قرص عصاره جگر استفاده می کردند ! کم کم ارزش تغذیه و هورمون بیشتر نمایان شد و ... تا امروز که طرف هنوز باشگاه ثبت نام نکرده میره سراغ دیانابول و استرویید و مکمل و چربی سوز و ... !
تمرینات اون موقع به این شکل بود که کل بدن رو در یک روز تمرین میداند . و این روند سه روز در هفته تکرار میشد .
http://s2.kimag.es/share/34957701.jpg
http://s2.kimag.es/share/48685363.jpg
http://s2.kimag.es/share/35154315.jpg

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۶-۲۹, ۱۱:۳۱ بعد از ظهر
امروز تو بشیر مطلب جالبی خوندم که تا به حال نشنیده بودم ! گفتم شاید شما هم مثل من این موضوع رو نمیدونستید (صحت این مطلب به پای بشیر ! )
موضوع در مورد فیل هیث بوده ! او زمانی که هنوز بدنساز حرفه ای نشده بود در بوفه ی یک باشگاه بدنسازی کار میکرد ، دیداری با جی کاتلر داشت و این کاتلر بوده که او را تشویق به ادامه ی ورزش کرده است ! فیل هیث همیشه جی کاتلر را به عنوان یک مشوق که سرنوشت زندگی او را تغییر داد ستایش کرده است !
در بین کارشناسان و در نظر سنجی ها بعد از جی کاتلر مردم اعتقاد دارند که فیل هیث مستر المپیا امسال هست ! حالا جی کاتلر یه رقیب جدی دارد به نام فیل هیث ! کسی که به پیشنهاد جی کاتلر وارد این بازی شده ! من که اگه جای جی کاتلر بودم از این کاری که در حق فیل هیث کردم پشیمون می شدم ! :پوزخند: شما رو نمی دونم !

123ARASH
۱۳۸۹-۰۷-۰۲, ۰۲:۳۸ بعد از ظهر
يك عكس از نوجواني ارنولد..زماني كه اول مسير بوده و بدن خوبي هم نداشته ولي با اراده و پشتكار به بالاترين ها رسيد..

http://up.iranblog.com/Files/ae8c44f046634c74a463.jpg

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۷-۰۲, ۰۴:۲۳ بعد از ظهر
نظر مایک منتزر در مورد داروهای مدر :
( مایک منتزر ) Mike Mentzer :
از مصرف داروهای مدر جدا خودداری کنید . این دسته از داروها که زمانی در دنیای بدنسازی طرفداران زیادی داشت ، مقدار زیادی آب را از بدن خارج میکند . از آنجایی که تنها 15 درصد از چربی ها را آب و حدود 70 درصد عضلات را آب تشکیل میدهد بیشتر آب خارج شده از بدن ، از درون عضلات است و در چرخه ی خون به آرانی دفع می شود . این مواد پمپ عضلانی را کاهش داده و ظاهر عضلات را صاف و بدون برجستگی می کند . همچنین در کنار دفع آب بدن ، مقدار زیادی از مواد معدنی بازم و حیاتی از بدن خارج می شوند و نبود الکترولیت ها حتی ضربان قلب را کاهش میدهد . این داروها آنقدر روی بدن تاثیر مز گذارند که حتی در مدت چند ساعت می تواند 4 کیلو از وزن بدن را کاهش دهد .
==========================================
در جست و جوی کمری باریک !
تا به حال به آخر تمرین افرادی که دارای شکم های بزرگ و افتاده و کمرهای پهن هستند نگاه کردین ؟! چند ست درازو نشست + چند ست کرانچ + چند ست لگ رایز و... در نهایت حرکات پهلو مثل پهلو با کابل یا دمبل های سنگین ! چند روز در هفته آخر تمریناتشان با چندین ست پهلو با دمبل یا کابل تمام می شود ! به امید اینکه شکمشان کوچک و کمرهایشان باریک شود ! اما نمیدونند که هر دفعه با این کار دارند به حجم کمرشان مقداری اضافه می کنند ! و این روند تا جایی پیش می رود که میگویند : شکم که بزرگ شد آب نمی شود !
یکی از تمرینات شکمی که آرنولد همواره انجام میداد چرخش کمر با چوب بوده :
آرنولد Arnold :
هدف از انجام حرکت چرخش کمر با چوب محکم کردن عضلات کناری شکم است . برای اجرا انتهای یک میز پرس بنشینید ، کف پاها را کال روی زمین قرار دهید و بین آنها فاصله ای ایجاد کنید تا راحت باشید .
چوبی را روی کول قرار دهید و دو سر آنرا با دستها بگیرید . سر باید ثابت باشد . و مطمئن باشید که نشیمنگاهتان روی میز حرکت نمی کند . حالا با دقت و آرام بالاتنه و شانه را به یک طرف بچرخانید . در بالاترین مرحله مکث کنید و سپس در جهت مخالف چرخش را انجام دهید و باز هم در بالاترین دامنه مکث کوتاهی داشته باشید . حرکت باید کاملا تحت کنترل باشد و صرفا چرخشی و پرتابی انجام نگیرد . از آنجایی که این حرکت عضلات کناری شکم را منقبض می کند و در آن از وزنه اضافی استفاده نمی شود باعث محکم شدن عضلات مذکور می شود و در عین حال حجم انها را اضافه نمی کند و احتمال پهن شده را ندارد .
دوستان توجه داشته باشید که نکات مهم را پر رنگ کردم . این یکی از حرکاتی هست که برای پهلوها میتونید استفاده کنید و اصلا پهلوها را حجیم نمی کند . در این حرکت سعی کنید از پوب استفاده کنید (نه هالتر ) ، سر را ثابت نگه دارید و تند حرکت را انجام ندهید .
استفاده از دمبل های سنگین در حرکات پهلو فقط باعث پهن شدن کمر شما در نتیجه عدم تناسب بدن می شود .
==================================
این هم سخنی از مایک منتزر که سجاد تو امضاش گذاشته !
مایک منترز:
برای اجرای هر حرکت از وزنه ای استفاده کنید که اجازه دهد تقریبا 6تکرار با فرم کامل اجرا کنید.حداکثر تکرارها با فرم صحیح یعنی به نقطه ای که دیگر نمی توانید وزنه را در فرمی کامل از کشش تا انقباض کامل عضله جابه جا کنید.هرکسی که میخواهد حداکثر رشد عضلانی را تجربه کند باید از این روش برای رسیدن به ناتوانی استفاده کند.تمرین تا حد ناتوانی بطوریکه حتی یک حرکت دیگه امکان پذیر نباشد چیزی هست که موجب رشد عضله میشود نه پمپ !

majid66
۱۳۸۹-۰۷-۰۲, ۰۴:۴۱ بعد از ظهر
يك عكس از نوجواني ارنولد..زماني كه اول مسير بوده و بدن خوبي هم نداشته ولي با اراده و پشتكار به بالاترين ها رسيد..

http://up.iranblog.com/Files/ae8c44f046634c74a463.jpg
از همون اول هم بازوهاي با استعدادي داشت.

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۷-۲۳, ۱۱:۳۰ قبل از ظهر
امروز اومدم با چند تا عکس :

گرگ سلطان دارو !
این عکس براتون آشنا هست ؟!
http://yakuza6236.persiangig.com/Bodybuilders%20pictures/1261564071.jpg

نه ؟ خوب این یکی چه طور ؟

http://yakuza6236.persiangig.com/Bodybuilders%20pictures/1261509482.jpg
درست حدس زدید گرگ ولنتینو ؟ مردی که با مصرف افراطی انواع دارو چینی هیکلی برای خودش درست کرده . او علت روی آوردن به دارو رو کم بودن اعتماد به نفس و تهمت دیگران (وقتی که طبیعی کار میکرده ) عنوان کرده . البته باید بگم که این آقا خودش از کسایی هست که جوانان رو همیشه از مصرف دارو منع میکنه .

==========================
کوری اورسون Cory Everson :
کوروی اورسون قهرمان 6 دوره ی میس المپیا است (1984-1989 )
در زیر عکسهای جوونیاش رو میبینید :
http://yakuza6236.persiangig.com/Bodybuilders%20pictures/cory%20%2829%29.jpg

http://yakuza6236.persiangig.com/Bodybuilders%20pictures/Cory-everson%20%2821%29.jpg

و در عکس زیر کوری و خانواده اش رو میبینید :
http://yakuza6236.persiangig.com/Bodybuilders%20pictures/cory%20%2826%29.jpg
و عکس زیر کوروی اورسون رو در 50 سالگی نشون میده :
http://yakuza6236.persiangig.com/Bodybuilders%20pictures/Cory%20Everson.jpg

=========================
فرانک زین Frank Zane
فرانک زین قهرمان 3 دوره مستر المپیاست :
http://yakuza6236.persiangig.com/Bodybuilders%20pictures/frank-zane.jpg
و در عکس زیر فرانک زین حدود 70 سال دارد :
http://yakuza6236.persiangig.com/Bodybuilders%20pictures/Frank%20Zane%202002.jpg

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۸-۱۳, ۰۱:۰۴ بعد از ظهر
آشپزی با اوا کوان ! Ava Cowan

http://yakuza6236.persiangig.com/Bodybuilders%20pictures/Ava%20Cowan.jpg

امروز میخوام بهتون طرز تهیه پنکیک پروتئین رو یادم بدم !
طبق نوشته ی خود اوا کوان در مجله ی اکسیژن !
پنکیک پروتئین صبحانه ی محبوب من است ! این صبحانه علاوه بر این که پروتئین و کربوهیدرات من رو تامین می کنه ، کاملا رژیمی و خوش مزه است که هرزگاهی و نه هر روز از این صبحانه استفاده میکنم !

مواد لازم:

-نصف پیمانه جو دو سر نپخته (کبوهیدرات و فیبر )
- 5 -6عدد سفیده تخم مرغ (پروتئین )
- 1/2 پیمانه قره قاط یا همون بلوبری (ویتامین و چربی سوزی )
- 1/2 قاشق غذاخوری پودر دارچین (چربی سوزی و پایین اوردن قند - بعضی از کسانی که دیابت دارند و هنوز انسولینی نشدند از دارچین استفاده می کنند )
- 1 قاشق غذاخوری قند مصنوعی ( خیلی از کسانی که دیابت دارند از قند مصنوعی برای شیرین کردن چایی یا قهوه یا کیکشون استفاده می کنند ! شاید منظور اوا هم همین بوده ! )
- 1/4 پیمانه شیره (منظورش رو از شیره نفهمیدم ! رفتم تو سایتش که شاید بتونم تو مقالاتش این موضوع رو بهتر بفهمم اما برای دیدن مقالات باید عضو بشی و برای عضو شدن هم باید پول بدی ! حالا هر شیره ای که خواستید بریزید . )

دستور تهیه:
این مواد را با هم مخلوط می کنیم و سپس آن را در فر یا ماکرو ویو میزاریم و حرارت میدهیم تا کاملا طلایی شود . همون طور که پنکیک های دیگر رو درست می کنند . همچنین بعد از آن می تونید برای طعم دار کردنش از مرباهای بدون شکر (نمی دونم تو ایران هست یا نه ! ) با طعم های مختلف روی آن بریزید .
مطمئنا با این صبحانه روز دلپذیری رو آغاز می کنید .

چند مورد دیگر :
اوا در روز حدود 6-10 تخم مرغ مصرف میکند . صبح و در وعده ی غذایی آخر .
اوا غذاهایش را مثل مرغ یا ماهی رو با روغن زیتون (به احتمال بدون بو ) می پزد .

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۸-۲۲, ۰۳:۰۱ بعد از ظهر
نمی دونم چرا هنوز هم کسی برانچ وارن رو اون طور که در شانش هست جدی نمیگیره ! راستی براچ وارن یک بار تونسته جی کاتلر رو شکست بده :
در مسابقات آماتوری رده ی جوانان سال 1993 ، جی کاتلر قهرمان دسته ی فوق سنگین وزن و برانچ وارن قهرمان دسته ی سنگین وزن شد و سپس در قسمت اورال برانچ وارن توانست در 4 گروه وزنی رقبای خود از جمله جی کاتلر را شکست دهد و عنوان اورال را نصیب خود کند ... .

(البرز) http://s2.kimag.es/share/27999110.jpg

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۹-۱۰, ۱۲:۳۸ بعد از ظهر
از لی لابرادا خواسته شد رونی کولمن، دوریان یتس، شان ری، کوین لورون، فلکس ویلر و لی هنی را با هم در یک مسابقه فرض کند و سپس آنها را رده‌بندی کند.
او در پاسخ گفت: اگر هر کدام از این افراد در بهترین آمادگی خود مسابقه دهند به عقیده او نتیجه زیر منطقی است:
1- لی هنی
2- فلکس ویلر
3- شان ری
4- رونی کولمن
5- دوریان یتس
6- کوین لورون
به نظر او بهترین بدنساز تمام تاریخ لی هنی بود . از نظر لی لابرادا بدنسازی کنونی داره راه اشتباهی رو میره .

Yakuza6236
۱۳۸۹-۱۱-۰۶, ۰۲:۱۷ بعد از ظهر
فلکس لوییس Flex lewis : از پرس سینه متنفرم !

http://up.iranblog.com/images/lki7mdefrtpmrjtspa1.jpg

فلکس لوییس بدنساز ریز جثه ی انگلیسی است که بعضی او را با لی پریست مقایسه کنند !
این بدنساز خوش استیل با پرس سینه هالتر زیاد رابطه ی خوبی نداره و بر خلاف خیلی از بدنسازها که این حرکت پایه رو حرکت اصلی سینه به حساب می آورند می گوید ازپرس سینه هالتر متنفر است ! البته او دلایل خود را دارد :
1- تمام پارگی های سینه که در بدنسازی شنیده و دیده ام از انجام این حرکت بوده ! نه پرس سینه دستگاه ، نه پرس سینه دمبل ! نه پرس بالا سینه و ...
2- این حرکت اصلا برای تقویت عضله سینه نیست ! این حرکت برای تقویت غرور است ! اکثر افراد سعی میکنند حداکثر وزنه ی ممکن را جابهجا کنند تا بیشتر پز بدهند تا عضله را درگیر کنند !
3- تنها افردای از این حرکت خوب بهره میبرند که میتوانند از ذهن خود برای برقراری با عضله حداکثر استفاده را ببرند . وگرنه اکثر این افراد به پشت بازوها و سرشانه ها فشار می آوند تا به سینه !
به طور کل توصیه من اینست که هیچ وقت این حرکت را در ابتدای جلسه تمرین شروع نکنید چرا که آسیب های ناشی از این حرکت در کمین شما هستند .

خوب من حرفهای فلکس لوییس را کاملا درک میکنم ! چون خودم همیشه این حرکت را اول تمرین میزارم . همیشه این حرکت را سنگین با تکرارهای پایین و ستهای بالا انجام میدم ! همیشه به این فکر میکنم که تا اونجا که میتونم فرم صحیح رو اجرا کنم سنگین بزنم ! و همیشه هم تا چند روز سینه درد دارم ! البته این حرفها باعث نمیشه من رویه ام رو عوض کنم شاید شما رو تحت تاثیر قرار بده اما من رو نه ! :پوزخند:

hamidbarca
۱۳۸۹-۱۱-۰۶, ۰۴:۵۰ بعد از ظهر
یعنی دمش گرم حرف درستی زده.به نظر من هالتر و دستگاه اصلا قابل مقایسه نیستن چون دستگاه احتمال اشتباه زدنش خیلی کمه و فشار عالی به سینه وارد میکنه ولی هالتر جدای اینکه درست زدنش کار هر کسی نیست بدی دیگش اینه که آدم زیرش جو گیر میشه:خنده:کلا به نظرم تازه کارها و اونایی که فرم سینه خوبی ندارن فقط باید دستگاه بزنن.من خودم 3 ماه دست به هالتر نزدم و فقط دستگاه زدم تا بالاخره موفق شدم یه شکلی به سینه هام بدم

love4ever
۱۳۹۰-۰۳-۰۴, ۰۲:۴۶ بعد از ظهر
آقای یاکوزا شما که نیستید حالا با هم یه میز گرد میذاشتیم
در مورد این فلکس لوئیس اشتباه نکنید این بدنساز انگلیسی نیست بلکه اهل کشور ولز هستش
هر کی عقاید خودشو داره اما عقاید این بدنساز واقعا عجیبه
من مصاحبه اش رو تو مجله ی دانش ورزش خوندم بهترین و عالی ترین حرکت از نظر این بدنساز پرس پائه!!!!! و میگه که باهاش میشه حرکات وحشتناک بسیاری انجام داد
حالا میبینید که واقعا هم کمی نظرش با متفاوته در ضمن این بدنساز زیاد در سطح حرفه ای فعالیت نمیکنه که بخواد چنین فرضیه هایی بسازه و این حرکت پایه رو زیر سوال ببره ولی من حرفشو قبول دارم این حرکت بیشتر برای تقویت غرور هست تا تقویت بدن!!!!

علی یارت جوون