PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رژیم کات با بیت اله عباسپور

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۷-۱۶, ۱۰:۴۹ بعد از ظهر
بیت اله عباسپور عضو صاحب نام و شاخص تیم ملی پرورش اندام ایران حالا دیگر در ویترین افتخاراتش انقدر مدال از عرصه رقابت های قاره ای و جهانی دیده میشود که او را به سمت مسابقات حرفه ای بدنسازی سوق دهد . شاید اصلا بهتر است بگوئیم برای بیت اله که همه جور مدال گرفته ، دیگر مسابقات اماتوری پرورش اندام کوچک به نظر میرد و جا دارد که این بدنساز خوش استیل در عرصه های بزرگتری عرضه اندام کند و قابلیت های بالقوه اش را به رخ حریفان بکشد.
از آنجایی که این قهرمان تحصیلکرده و دانش اموخته رشته حقوق ، هموراه به دنبال اخرین یافته های علمی است و به تکنیک ها و روش های نوینی مسلط است ، نه تنها به خوبی توانسته در خط قهرمانی سیر کند ، بلکه شاگردان قهرمان زیادی را هم تربیت کرده است .

در این خصوص درباره رژیم کات میشنویم از بیت اله عباسپور:

رژیم مسابقه را معمولا چند وقت قبل از مسابقه آغاز میکنید؟

بین 3 الی 4 ماه یا به عبارتی 12 الی 16 هفته که البته بستگی به درصد چربی بدن دارد.

درصد کربوهیدرات، پروتئین و چربی را در دوره کات چطور تقسیم میکنید؟

در دوره کات ، کربو 50 درصد - پروتیئن 50 درصد و چربی حذف میشود . یک ماه اخر هم کربو 30 درصد و پروتئین 70 درصد.

زمانی که در رژیم چربی سوزی و کات به توقف می رسید چه کاری انجام میدهید؟

اولین ترفند تقلب غذایی است . من تغییرات را با تمرین ایروبیک و رژیم غذایی اعمال میکنم . تمرین وزنه باید ثابت باشد و در حد نگهداری بدن . تمرین با وزنه زیاد باعث ریزش میشود.

تمرینات هوازی و وزنه را چگونه و با چه توانی در روز انجام میدهید؟

بلافاصله بعد از وزنه بین 15 الی 50 دقیقه هوازی میروم ، البته به مرحله رژیم بستگی دارد.

مختصری در خصوص آبگیری و بارگیری توضیح دهید.

آبگیری معنایش قطع اب نیست! بنظر من آبگیری درست یعنی هدایت آب زیر پوست به داخل عضله . اما انهایی که میخواهند سر وزن بیایند شاید ناچار شوند که آب را هم قطع کنند . در بارگیری هم آب قطع نمیشود . چون کربوهیدرات بدون آب جذب ندارد ، پس در حد کار کردن گوارش آب میخوریم که حدود نیم الی یک لیتر در 2 الی 3 روز اخر است.

چند نوبت رژیم گرفتید تا در نهایت رژیم درست را متوجه شدید؟

من هر سال چند نکته جدید را یاد میگیرم . این دانش پایان ندارد.

اگر در رژیم ، به شدت هوس غذایی بکنید چه کار میکنید؟

تقلب میکنم ، اما با برنامه ریزی!

آیا واقعا در رژیم باید وزنه ها را سبک و تکرارها را کمتر کرد؟

در 3 روز تهی سازی این کار لازم است تا ذخایر کربوهیدرات کاملا خالی شوند.

منبع: ماهنامه بدنسازی رزم

مصطفی خانی
۱۳۸۹-۰۷-۱۶, ۱۱:۰۷ بعد از ظهر
چقدر من این ورزشکار رو دوست دارم دستتون درد نکنه

mankind
۱۳۸۹-۰۷-۱۷, ۱۱:۲۸ قبل از ظهر
بیت الاه از ورزشکاران با اخلاقه ماست