PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حسن رهنمائيان: ديگر در مسابقات WBPF شرکت نخواهم کرد

Mohsen
۱۳۸۹-۰۹-۲۳, ۱۱:۰۰ بعد از ظهر
بشير آنلاين: حسن رهنمائیان قهرمان آسیا و قهرمان قهرمانان آسیا است او در مسابقات اسپورتکس توانست خوش بدرخشد و در نمایشی در کنار جی کاتلر حضور یابد. عکس او در کنار جی کاتلر باعث شد تا هم رهنمائیان را تحسین کنیم و هم تصویر نزدیک به واقعیتی از حجم و سایز جی کاتلر داشته باشیم.

رهنمائیان در مسابقات آسیایی تهران حضور داشت ولی به همراه بیت‌الله عباسپور از مسابقات جهانی بنارس انصراف دادند و علت را مشکلات مالی عنوان کردند.
در راستای گفتگوهای شماره‌های گذشته درخصوص نظرسنجی اعضای کمیته فنی و قهرمانان این رشته در این شماره و در همین ارتباط با حسن رهنمائیان گفتگویی انجام دادیم که در زیر می‌خوانید:

* طی دو سال گذشته و پس از جدایی از IFBB سطح مسابقات جهانی و آسیایی را چطور دیدید؟

ـ دلیل شرکت نکردنم در مسابقات جهانی امسال همین بود که سطح مسابقات WBPF بسیار پایین و ضعیف است. گذشته از مشکلات مالی از طرفی سطح پایین مسابقات و از سوی دیگر اینکه قهرمانی در این رقابت‌ها پایان کار است و به نوعی با بن‌بست روبرو می‌شویم. از این فدراسیون نمی‌توان فراتر رفت.

* منظورتان از بن‌بست چیست؟

ـ در پرورش‌اندام وقتی کسی قهرمان قهرمانان می‌شود، به دنبال حرفه‌ای‌شدن و دریافت مجوز آن می‌رود. هر رشته‌ای زمینه حرفه‌ای‌شدن را دارد و نهایت پیشرفت در رشته پرورش‌اندام این است که بتوانی وارد دنیای حرفه‌ای‌ها بشوی، دنیایی که ورود به آن از طریق مسابقات جهانی WBPF غیرممکن است.

من هنوز سی سال ندارم و در این رشته با این سن بعضی‌ها استارت می‌زنند. تلاشم این است که بتوانم با این تجربه و سابقه وارد دنیای حرفه‌ای‌ها بشوم و به همین خاطر باید در مسابقات با کیفیت بالا در کنار رقبای خوب شرکت کنم تا بتوانم سطح بدنی خود را بالا ببرم.

متأسفانه در اين تشكيلات نوپا، رقابت ضعیف است و به جای پیشرفت، پسرفت می‌کنیم. این منطقی نیست که من در سنگین‌وزن 10 تا 15 میلیون تومان هزینه کنم، برای شرکت در مسابقاتی که اعتبار لازم را ندارد و بخواهم بار دیگر قهرمانی‌ام را در آن تکرار کنم.

رشته پرورش‌اندام مثل فوتبال نیست که تلویزیون توجه زیادی به آن داشته باشد شهرت ما معمولاً از طریق نشریات و تبلیغ دهان به دهان در بین طرفداران این رشته است و جالب اینکه همة اهالی پرورش‌اندام معتقد هستند این رقابت‌ها (WBPF) سطح پایینی دارد.

من با آقای هوشمند صحبت کردم و گفتم با وجود مشکلات مالی اگر ایران امسال در IFBB حضور داشته باشد باز هم هزینه می‌کنم و شرکت خواهم کرد.

* اگر قرار به ادامه کار با همين تشكيلات باشد آیا شما در این رقابت‌ها شرکت می‌کنید؟

ـ نه، دیگر شرکت نخواهم کرد.

* اگر با IFBB ارتباط برقرار شود چطور؟

ـ اولین نفری خواهم بود که خودم را آماده می‌کنم و در آن شرکت خواهم کرد. در حال حاضر تمرینات سخت دارم و بدنم را آماده می‌کنم و خیلی هدفمند به تمریناتم ادامه می‌دهم و از پیشرفت خودم راضی هستم و امیدوارم در سال آینده در مسابقات معتبر IFBB و انشاءالله با نظر فدراسیون باعث افتخار کشورم شوم.

* از وضعیت بدنی خود در مسابقات آسیایی امسال راضی بودی؟

ـ امسال در آسیایی تهران شرکت کردم، فقط به این خاطر که مدال سنگین‌وزن این مسابقات نصیب تیم ایران شود. برای این رقابت‌ها وقت آن‌چنان زیادی نداشتم. ولی در حال حاضر پیشرفت فوق‌العاده‌ای دارم و نسبت به گذشته خیلی بهتر شده‌ام.

من نسبت به فیزیک و رژیم و تمرینات خودم آشنایی کامل دارم و تقریباً با 70 درصد آمدم چون مسابقات آسیایی مصادف با راه‌اندازی باشگاهم شد.

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۹-۲۴, ۱۰:۴۳ بعد از ظهر
به امید نابودی WBPF !

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۹-۲۴, ۱۰:۵۰ بعد از ظهر
مسئولین بی کفایت اگه وارد این تشکیلات مضحک نمیشدن الان تیم قدرتمندی تو دنیا داشتیم
این مسابقات بی کیفیت رو هم به همین کشورهای عقب افتاده تر از خودمون واگذار میکردن
اما بسوزه پدر منافع شخصی
خیلی دوسدارم بدونم بعد از اینکه قهرمانان عزیزمون از این تشکیلات کناره بگیرن و مسابقه ندن
و مخالفت خودشون رو اعلام کنن، مسئولین چه واکنشی نشون میدن
امیدوام اون چیزی رو که توی ذهنم رژه میره رو براشون در نظر نگیرن
فکر میکنید چه تصاویری تو ذهن من رژه میره؟؟ :لبخند:

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۰۹-۲۵, ۰۴:۰۱ بعد از ظهر
اتفاقا من الان داشتم برنامه fake رو میدیدم که بحث اون کلا در مورد فدراسیون بود . جالبه روی یه بیانیه از نائب رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام زوم کرده بودند که توی اون قهرمانای پرورش اندامی رو که به مسابقات ifbb رفته بودند پوشالی خطاب کرده بود.
آخه یکی نیست به این یارو بگه چی از بدنسازی و پرورش اندام میدونی که به قهرمانی که جوونیشو تو این رشته گذاشته یه همچین حرفایی میزنی . آخه مردیکه احمق تا حالا مسابقه دادی ، وزنه زدی ، اصلا پاتو تو باشگاه گذاشتی . طرف ( جناب افضلی ) گفته مسابقات مستر المپیا که به دروغ گفته شده برای بدنسازان ما آرزوست برای فدراسیون جمهوری اسلامی ! هیچ ارزش و اعتباری ندارد .
یعنی بالاترین سطح مسابقات این رشته برای این عزیزان اعتبار نداره و فقط حضور در رقابتهای مسخره wbpf براشون مهمه که هر سال به راحتی قهرمان بشن و پز این قهرمانیا رو به عنوان عملکرد درخشان فدراسیونش بده .
یه بخش جالب دیگه از بیانیش این بود که قهرمانای پوشالی که رفتن زیر پرچم یه کشور دیگه ، اینقدر مظلوم نمایی نکنن چون هناشون دیگه برای مردم رنگی نداره !
هنای اونا رنگی نداره یا هنای شما ؟ اون بنده خداها که آرزوشون بوده زیر پرچم کشورشون برن تو مسابقات . مگه کم با خرج خودشون و با هزار تا بدبختی رفتن برای این پرچم افتخار کسب کردند .
من خودم به شخصه یه قهرمانی اون بچه هایی که رفتن زیر نظر ifbb رو به تمام مدالهای این wbpf ها ترجیح میدم و بهشون افتخار میکنم که تونستن تو مملکتی که بروز نظر خلاف با اونا حکم پشت کردن به اسلام و قران داره ( رجوع شود به مصاحبه عادل فردوسی پور و نماینده مجلس ) به اندازه پشیزی هم به اینا توجه نکردن و راه خودشونو پیش گرفتن و اتفاقا به کوری چشم این فدراسیونی ها روز به روز هم موفق ترن.
امیدوارم این بچه ها و قهرمانای امروزیمونم راه اون قبلیا رو پیش بگیرن و دیگه زیر نظر این فدراسیون مسخره کار نکنن و از سرنوشت قهرمانای گذشته که الان پوشالی خطاب میشن درس بگیرن .