PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرایشی و بهداشتی

پرند
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۰:۰۲ بعد از ظهر
هر گونه سوال و مطلب در مورد محصولات آرایشی و بهداشتی رو توی این بخش قرار میدیم...
http://www.7gardoon.com/files/test/adverimg-43954.jpg

پرند
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۰:۰۶ بعد از ظهر
بخش تغذیه داشت تبدیل به بخش آرایشی بهداشتی میشد!!
برای برطرف شدن شوره سر باید عاملش رو پیدا کرد و درمانش کرد وگرنه دوباره بر میگرده،استفاده از صابون زیتون باعث میشه موها کدر بشن،باید بعدش از ماسک مو یا سرم مو استفاده کرد...
روغن نارگیل هم خوبه...
اما بعضیا که شوره دارن موهاشونم زود چرب میشه...
اما چون کسانی که ورزش میکنن زود بزود حموم میرن حتماً باید تقویت کننده بزنن و شامپوهای روزانه استفاده کنن...
این مطلبم یه جایی خوندم که دونستنش خالی از لطف نیست...
رژيم غذايى
به گفته بعضى متخصصين علل اصلى شوره سر بر اثر بد غذايى است. درصورتى كه شوره سر در اثر بدغذايى باشد رژيم غذايى مناسب براى آن توصيه مى شود. پرهيز از خوردن چربى هاى حيوانى، پرهيز از زياده روى در مصرف شيرينى ها ، شكلات ، آجيل ، غذاهاى سرخ شده و پر ادويه سلامت را به موها باز مى گرداند. براى كسانى كه با مشكل شوره سر رو به رو هستند، خوردن سبزيها و ميوه ها و مواد پروتئين دار به مقدار فراوان تجويز مى شود. غذاهايى كه ويتامين هاى ،A,E,Bو پروتئين به حد كافى دارند، از شوره سر جلوگيرى مى كنند.

درمان سنتى
درمان شوره به روش سنتى بهترين درمان طبيعى براى شوره سر آب سيب است. براى معالجه موهايتان را با آب سيب ماساژ دهيد. اسيدهاى طبيعى موجود در اين ميوه سلولهاى مرده را از سر جدا مى كند. پس از چند دقيقه سرتان را با شامپو بشوييد. سركه سيب همراه با آب گرم نيز مى تواند به عنوان ضد شوره و ضد چربى عمل كند.

درمان به روش دارويى
درمان شوره به روش دارويى براى رفع شوره مختصر سر مى توانيد از شامپوهاى طبى ضدشوره از جمله سلنيوم سولفيد ، كتوكونازول ، پيريتنيوم زينك (پريتيون روى) و انواع شامپوهاى پلى تار و شامپو هاى آنتى سپتيك مانند شامپو ستاولون و نيز لوسيون هاى نرم كننده پوست استفاده كنيد. در موارد شديدتر ، امكان دارد شامپوهاى حاوى قطران يا كرم پوست سر حاوى كورتيزون تجويز شود. براى ماليدن دارو روى پوست سر ، موها را در قسمت كوچكى از سر هم باز كنيد و پماد يا لوسيون را به خوبى روى پوست سر بماليد. اين كار را در ساير نقاط مورد نظر تكرار كنيد. در شوره شديد سر (با پوسته ريزى و دلمه) پماد ۵ درصد اسيد ساليسيليك مفيد است.

عواقب شوره سر
عواقب بيمارى شوره سر يكى از بيماريهاى شايع مو است كه يك بيمارى مزمن است ، غالبا بيمارى مدت ها خاموش باقى مى ماند. در هنگام مرحله فعال بيمارى ، علايم را مى توان با درمان كنترل كرد. اين بيمارى باعث ريزش مو نمى شود و موى چرب و شوره نقشى در طاسى سر ندارند. ولى دست پاچگى و عدم احساس راحتى در برخوردهاى اجتماعى و عفونت باكتريايى ثانويه در نواحى درگير از عوارض آن هستند.

پرند
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۰:۴۳ بعد از ظهر
پیشنهاد من برای ضد عرق...
برای آقایون اسپری رکسنای سبز بوش عالیه...
http://www.lbhat.com/wp-content/uploads/2009/07/Rexona-men.jpg
خانوما،نیوا انرژِی
http://www.fastmoving.co.za/fmcg-suppliers/personal-care/beiersdorf/nivea-deodorant/varient.2007-07-11.8202015610/product.2007-08-17.4356640206/imagemain
فعلاً اینارو داشته باشین...

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۰:۴۴ بعد از ظهر
من موهام خیلی بلند شده و مهار کردنش سخته
مجبورم از ژل استفاده کنم که متاسفانه موهام میریزه با مصرفش
والا من قبلا موهام رو صاف کردم با گلت اما یادم نیست دقیقا ریزشش زیاد بود یا کم
به نظر شما این فرایند صاف کردن و دوباره فر شدن لطمه ای به موها نمیزنه؟؟؟

پرند
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۰:۴۶ بعد از ظهر
ضد آفتاب برای کسانی که پوستشون حساسه و جوش میزنن...
EXFOLIAC فعلاً یک نوعش در ایران هست که spf= 25%
من خودم استفاده می کنم خیلی خوبه...
http://www.taiwancosm.com/exfol/images/p31b.jpg

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۰:۴۸ بعد از ظهر
چرا بابا بیچاره مو سرویس میشه قدرتش میاد پایین(قدرت موتورش:پوزخند:) به ریشه ی مو هم بخوره دیگه بدتر،من خودم از گلت استفاده کردم ریزشش خیلی زیاد بود بیخیال شدم و از اتو مو استفاده میکنم و ازش راضی هستم فقط وقتشو زیاد کنن.:پوزخند:

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۰:۵۴ بعد از ظهر
این اتو کردن منجر به نازک شدن موها نمیشه؟؟
بعدشم من موهام فرفریه....سخت نیست اتو کردنش؟؟:نمیبینم:
و یه سوال دیگه
مثلا میشه گلت روی بعضی موها اثر مخرب نداشته باشه؟؟

پرند
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۰:۵۶ بعد از ظهر
من موهام خیلی بلند شده و مهار کردنش سخته
مجبورم از ژل استفاده کنم که متاسفانه موهام میریزه با مصرفش
والا من قبلا موهام رو صاف کردم با گلت اما یادم نیست دقیقا ریزشش زیاد بود یا کم
به نظر شما این فرایند صاف کردن و دوباره فر شدن لطمه ای به موها نمیزنه؟؟؟
معلومه که میزنه هر بار که صاف میکنی باید یه دوره استراحت بدی،برای صاف و فر کردن چون نیازه که پل های مو شکسته بشه از مواد شیمیائی قوی استفاده می کنن واسه همینم دو هفته یه بار موهاتو ویتامینه کن...
توی بازار از مارکای معتبر و اصل مواد خوبی واسه تقویت مو هستش،واسه اینکه موها تقویت بشه این ماسک ها باید واسه طولانی مدت(چهار ساعت)روی مو بمونه،پس سعی کن از مواد طبیعی استفاده کنی،اگه سود نداشته باشه ضررم نداره!!
بهترین راه،تمیز نگه داشتن مو و کوتاه کردن مرتب و دوری از آفتاب و مواد شیمیائیه...
بجای ژل از کتیرا میتونی استفاده کنی...
بعضیا نوشابه میزنن:پوزخند:بعضیام تف!!:چشمک:
هیچ ماده ای رو از ریشه به موهات نزن یا لا اقل به پوست سرت نزن،چون ساقه مو چیزی جذب نمیکنه...هر شب با آب خالی ژل رو از روی موهات بشور(اگه حالشو داری!!)

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۰:۵۸ بعد از ظهر
و یه سوال دیگه
چرا میشه.
اول با سشوار یکم مانور بده ،بعد با اتو کارتو انجام بده ،اولش سخته ولی عادت میکنی 5 دقیقه ای تمومش کنی.
نمیدونم...

پرند
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۱:۱۸ بعد از ظهر
و یه سوال دیگه

محمدرضا جان کی اتو رو از ریشه به مو کشیده که این طفلی دومیش باشه،اگه شما کشیدی که اتوت تو برق نبوده گلم...
اتوی مو توی طولانی مدت باعث میشه که موها رطوبتش رو از دست بده،کدر بشه و موخوره بزنه...
اولاً که موهات تمیز باشه،تو حموم نرم کننده و ماسک مو بزن،رولن خوبه اما تا کاملا خشک نشده نباید شونه کنی،بعد از خشک شدن کمی نم کن و شونه کن،بعد اتوش کن،اتو که داغ شد برای صاف کردن موهات از سمت ریشه به انتهای ساقه میکشی پائین و روی موها نگه نمیداری که بسوزونیشون،صاف که شد با باد سرد سشوار موهاتو سشوار کن،بعد از اسپری آنتی فریز یا ضد وزی استفاده کن هم کریستال خوبه و هم اورآل، sos هم عالیه،بعدش از ژل خیس استفاده کن چون مرطوبه رطوبت موها رو حفظ میکنه،اورآل اسپری های مخصوص شلاقی کردن مو داره،برو نمایندگیهاشون کمکت می کنن...
اما الان که فر مده،چرا یه مدت از کرم مو استفاده نمی کنی و نمیذاری فر طبیعی موهات زیبائیش رو نشون بده؟بعد از حموم موهارو شونه میکنی و به موهای خیس کرم مو میزنی و میذاری بطور طبیعی خشک بشه،میبینی موهات فر زیبا و براقی خواهند داشت...

ShaHiN.mY.LoVE
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۱:۱۹ بعد از ظهر
من که هیچی به موهام نمیزنم ، فقط یبار عروسی داداشم ما رو یکی فریب داد برد آرایشگاه 40 تومنم !!دادمش یه مشت بخور داد و ماسک مسخره زد به ما پوستمو بدتر کرد موهامو هم برد تو آسمون همچی چسب و روغنم زدش که حال خودم بد شد ، سریع رفتم خونه دوش گرفتم سشوار زدم رفتم مراسم .

Mohammad.Reza
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۱:۲۲ بعد از ظهر
اونوقت مگه من چی گفتم>؟:متفکر:
مطمئنم افشین حوصلش نمیشه اون همه کارو باهم انجام بده!:پوزخند:

پرند
۱۳۸۹-۱۰-۳۰, ۱۱:۳۷ بعد از ظهر
روش ویو کردن مو
کسانی که موی صافی دارن که زود حالت میگیره:واسه بقیه توصیه نمی کنم! چون کسائی که موی فر دارن،اول باید صافش کنن و بعد ویو کنن،دو بار دستگاه باید روی مو بره که میسوزونه،تستشم نکنین...
اول موهای تمیز رو که روش نرم کننده زدیم خوب شونه میکنین،موها رو دسته بندی می کنین و یه دسته نازک از مو بر میدارین کمی ژل از یه مارک خوب روی ساقه موها میزنین (زیاد بزنین سفیدک میزنه و بد میشه انگار که اه اه)و اتوی داغ رو به مدت 10 الی 20 ثانیه روی مو نگه میدارین(نکشین،نمیخوایم صاف کنیم که!!)،بعدش بخش بعدی و بعدی تا انتهای ساقه،واسه زیبا تر شدنش میتونین از اسپری یا سرم مو استفاده کنین(سرم های ضد وزی موی خشک رو براق میکنه،برای اثر ضد وزی باید مو مرطوب باشه)، میتونین از مهره هائی که جی جی وی جی فروشیها دارن در لابلای ویوتون استفاده کنین و رنگشونو با لباس یا آرایشتون ست کنین،واسه گذاشتن مهره،اول مهره رو میذارین و بعد اتو رو،چون موئی که ویو شده و ژل خورده نمیشه توش مهره گذاشت،ویوتون رو خراب می کنه...
روش حفظ فر در موهای حالت دار
بعد از حموم و استفاده از نرم کننده مو رو شونه می کنین خیسش می کنین(چکه شو میگیرین) و سر رو به جلو خم می کنین که موها بریزه جلوی صورت و بتونین روی موهای ترتون موس بزنین،موس نوعی ژل هستش که ملایم تره و به حالت کف اسپری میشه،این کف رو کف دستتون پخش می کنین و موهاتون رو چنگ میزنین که دوباره حلقه هاش برگرده و میذارین که خشک بشه البته میتونین از سشوارم استفاده کنین...
به نظر من،فردای روزی که موس میزنین موها قشنگ ترن چون موها نرم میشه ولی فرشو داره...

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۱-۰۱, ۱۰:۱۷ قبل از ظهر
محمدرضا جان کی اتو رو از ریشه به مو کشیده که این طفلی دومیش باشه،اگه شما کشیدی که اتوت تو برق نبوده گلم...
اتوی مو توی طولانی مدت باعث میشه که موها رطوبتش رو از دست بده،کدر بشه و موخوره بزنه...
اولاً که موهات تمیز باشه،تو حموم نرم کننده و ماسک مو بزن،رولن خوبه اما تا کاملا خشک نشده نباید شونه کنی،بعد از خشک شدن کمی نم کن و شونه کن،بعد اتوش کن،اتو که داغ شد برای صاف کردن موهات از سمت ریشه به انتهای ساقه میکشی پائین و روی موها نگه نمیداری که بسوزونیشون،صاف که شد با باد سرد سشوار موهاتو سشوار کن،بعد از اسپری آنتی فریز یا ضد وزی استفاده کن هم کریستال خوبه و هم اورآل، sos هم عالیه،بعدش از ژل خیس استفاده کن چون مرطوبه رطوبت موها رو حفظ میکنه،اورآل اسپری های مخصوص شلاقی کردن مو داره،برو نمایندگیهاشون کمکت می کنن...
اما الان که فر مده،چرا یه مدت از کرم مو استفاده نمی کنی و نمیذاری فر طبیعی موهات زیبائیش رو نشون بده؟بعد از حموم موهارو شونه میکنی و به موهای خیس کرم مو میزنی و میذاری بطور طبیعی خشک بشه،میبینی موهات فر زیبا و براقی خواهند داشت...
مرسی
توصیه ات برای خرید این کرم مو، چه برندی هستش؟؟

*f*
۱۳۸۹-۱۱-۰۱, ۰۱:۲۳ بعد از ظهر
چرا میشه.
اول با سشوار یکم مانور بده ،بعد با اتو کارتو انجام بده ،اولش سخته ولی عادت میکنی 5 دقیقه ای تمومش کنی.
نمیدونم...

منم پيشنهاد ميكنم كه بعد از شستن مو اونو اول سشوار كنيد ( موهاي من كه بعد از سشوار صاف ميشن :لبخند: ) بعد از اتوي مو استفاده كنين بهتره از اين اتو موهاي درجه اي استفاده شه منظورم اونايي كه حرارتش كم و زياد ميشه با حرارت كمش يواش يواش موهارو باشونه بكشين بعد يواش يواش اتو كنيد و ببرين به سمت پايين و مواظبم باشين نسوزه موهاتون :پوزخند:

*f*
۱۳۸۹-۱۱-۰۱, ۰۱:۳۰ بعد از ظهر
شكل صورت و مدل موي مناسب آن

شكل صورت نـخسـتین معیار برای انتخاب مدل موی جدید می بـاشد. مـدل مـوی شما باید مكمل ویژگیهای صورتتان باشد.
در زیـر بــه انواع اشكال صورت و مدل موی مناسب برای آن اشاره میكنیم:
1- صورت لوزی شكل
ویژگی ها: پیشـانـی كـوچـك، نـاحیه چشمها و استخوانهای گونه عریضتر، چانه باریك

هدف: باریك جلوه دادن استخوان گـونه و افزایش پهنای پیشانی و فك.

مدلهای مو: مــدلهای نامتقارن بهترین میباشد.فرق از بغل باز گردد، چتری مو ضروری بوده و باید به كناره ها پیچ بخورد. بیشترین پر پشتی مو در ناحیه چانه باشد. مدل موی كوتاه تا میانه گردن.
http://s18.aks98.com/files/51173668354433692404.jpg
صورت مربعی شكل

ویژگیها: خط فك و پیشانی عریـض و استـخـوان گونه و چانه زاویه دار و پهن میباشند.

هدف: طویل تر و كشیده تر نشان دادن صورت.
مدلهای مو: نامتقارن بهترین است.فـرق از بغـل بـاز گـــردد. چتری مو اختیاری است. بـیـشـتـرین پر پشتی مو در ناحیه گیجگاه و فرق سر بـاشـد. مدل موی كوتاه و تا چانه.
http://s18.aks98.com/files/35154344541298069171.jpg
- صورت مستطیل شكل

ویژگی ها: عرض و پهنای پیشانی، چانـه و گونه یكسان میباشد. صورت لاغر و كشیده.

هدف: كوتاه تر و پهنتر جلوه دادن صورت.

مدل های مو: متمتـقـارن و یـا نـامـــتقارن، چـتـری انتخابی، بیشترین پر پشتی مو در ناحـیـه كـناره ها ضروری میباشد. مدل مو كوتاه تا چانه.
http://s18.aks98.com/files/20516618387708091055.jpg
- صورت قلبی شكل

ویژگی ها: پیشانی پهـن ترین نـاحـیـه صـورت میباشد و بتدریج بسمت چـانه باریك می گـردد (تقریبا نوك تیز)، استخوان گونه برجسته.
هدف: بـاریـك تـر جـلوه دادن پیـشانـی و افزودن پهنا به چانه و گونه.

مدل مو: م متـقـارن و یـا نـامـتـقارن، بیـشـتــریـن پر پشتی در ناحیه چانه و گونه، چـتری اختیاری می باشد، نــاحیه فرق سر زیاد پر نباشد، مدل موی كوتاه تا چانه.
http://s18.aks98.com/files/69244387601176029881.jpg
5- صورت مثلثی شكل

ویژگی ها: پیـشـانی بـاریـكتـرین ناحیه صورت میباشد و بتدریح بسمت گونه و چانه عریض تـر میگردد.

هدف: افزودن پهنا به ناحیه پیشانی، كم عرض جلوه دادن چانه و گونه.

مدلهای مو: متمتقارن و یا نامتقارن،مدل مـو باید در ناحیه گوش و بالاتر پرپشت تر بوده و بـتـدریج به سـمت گـردن و پشـت گـردن بــاریك گردد. زیر گوشها را پرپشت نكنید،مدل موی كوتاه تا چانه.
http://s18.aks98.com/files/95428387934367249664.jpg
6 - صورت بیضی شكل

ویژگی ها: چانه اندكی باریك تر از پیشـانـی و استخوان گونه برجسته میباشــد. ایـده آل ترین شكل صورت به خاطر تقارن و تناسب آن.

هدف: حفظ تقارن و تناسب صورت.
مدلهای مو: م متقارن و یا نامتقارن، هر نوع مدل مویی مناسب میباشد.
http://s18.aks98.com/files/26745219736789457584.jpg
7 - صورت گرد

ویژگی ها: صورت گرد و با زوایای اندك، طول و عرض صورت تقریبا یكسان میباشد.

هدف: باریك تر و كشیده تر جلوه دادن صورت.

مدلهای مو: نامتقارن بهترین است. بیـشتـرین پر پشتی در فرق سر، مدل مو كوتاه و تـا مــیانه گردن(از مدل موهای با طول تا چانه پرهیز)
http://s18.aks98.com/files/54175805689532124740.jpg
www.tebyan.net

*f*
۱۳۸۹-۱۱-۰۱, ۰۱:۳۸ بعد از ظهر
نكاتي قبل و بعد از يك آرايش حرفه ای

نکات قبل وبعد ازآرایش
۱ـ قبل ازاینکه مداد خط چشم یا خط لب خود را بتراشید آن را به مدت ۱۰ دقیقه داخل یخدان یخچال یا فریزر قرار دهید. با این کار مداد کمی سفت می‌شود و هنگام تراشیدن و تیز کردن نمی‌شکند.
۲ـ اگر چشمان‌تان گود رفته است بهتر است به جای مداد خط چشم از نوع مایع آن استفاده کنید.
۳ـ هنگام استفاده از ریمل برای اینکه صورت‌تان لک نشود، بهتر است لایه نازکی از ریمل را فقط روی مژه فوقانی بکشید. سپس با استفاده از فرچه ریمل مژه‌های بالا و پایین را ریمل بکشید تا توده نشود.
۴ـ قبل از فر دادن مژه‌های خود، ابزار مخصوص آن را برای چند ثانیه با سشوآر گرم کنید. همین گرمای اندک، فر مژه را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کند.
۵ـ هنگام خرید کرم پودر، رنگ آن را در قسمت داخلی مچ دست خود تست کنید. پوست این قسمت از دست رنگ محصول مورد نظر را دقیقا همان طوری نشان می‌دهد که روی صورت‌تان جلوه خواهد داشت.
۶ـ برای اینکه کرم پودر مدت بیشتری روی چهره‌تان دوام بیاورد، کافی است یک قطره از مرطوب‌کننده‌تان را روی آن بریزید. با این کار درخشش کرم پودر نیز بیشتر خواهد بود.
۷ـ کرم پودر باید آخرین چیزی باشد که روی چهره خود به کار می‌برید. به این ترتیب، قادر خواهید بود هر گونه لک ناشی از دیگر مواد آرایشی را بپوشانید.

۸ـ وقتی از ماتیک مات استفاده می‌کنید، طبیعتا روی لب خود احساس خشکی خواهید کرد.
برای اینکه این اتفاق نیفتد، کافی است قبل از استفاده از این نوع رژ لب، از کمی روغن (بلسان) لب استفاده کنید. بعد که کار آرایش چشم و باقی صورت را تمام کردید، از رژ مات استفاده کنید. تا این زمان دیگر روغن جذب لب‌ها شده است.
۹ـ برای اینکه رژ لب دوام بیشتری روی لب‌تان داشته باشد، قبل از استفاده از رژ روی لب‌تان، خط لب بکشید. سپس بر روی خط لب، رژ بمالید.
۱۰ـ سایه چشم تیره می‌تواند نقش خط چشم را هم بازی کند. فرچه‌ای تخت را مرطوب کرده و در سایه چشم تیره فرو ببرید. سپس آن را روی خط مژه بکشید و به فاصله موجود بین مژه‌ها دقت کنید. بعد، همین رنگ را بالای خط مژه نیز به کار ببرید.
۱۱ـ رژ لب خود را حتما داخل یخچال نگهداری کنید تا بیشتر عمر کند.

۱۲ـ هنگام خرید رژ لب هرگز تستر را روی لب خود آزمایش نکنید. این کار بسیار غیربهداشتی است. بهتر است رژ را روی نوک انگشتان خود امتحان کنید.
۱۳ـ بعد از اینکه از رژ لب استفاده کردید، انگشت اشاره خود را داخل دهان خود فرو ببرید و به آرامی بیرون بکشید.
رژ اضافی به انگشت‌تان می‌چسبد و بیرون می‌آید و دیگر مزاحم دندان‌تان نخواهد شد.
۱۴ـ رژ لب می‌تواند گاهی به عنوان رژ گونه به کار رود اما عکس آن هرگز صادق نیست.
۱۵ـ خط لب بر رژ لب مقدم است. اگر بعد از رژ لب تازه بخواهید از خط لب استفاده کنید، قادر نخواهید بود خط لب طبیعی خود را به درستی پیدا کنید. ۱۶ـ خانم‌های مسن بهتر است دور رژ لب‌های مات و براق را خط بکشند و صرفا از رژ لب‌های چرب استفاده کنند.
۱۷ـ ‌اگر از رنگ رژ لب خود خوش‌تان نمی‌آید، آن را دور نیندازید. کافی است آن را با دیگر رنگ‌‌ها مخلوط کنید تا به ترکیب رنگی مورد علاقه‌تان برسید.
۱۸ـ اگر لب‌هایتان گوشتی و ضخیم است بهتر است خط لب را فقط در قسمت خارجی خط لب طبیعی خود به کار ببرید.
۱۹ـ اگر رژ ‌لب‌تان شکسته است، کافی است شعله کبریت یا فندک را زیر قسمت شکسته بگیرید و وقتی شروع به آب شدن کرد، آن را روی قسمت پایه به آرامی بفشارید. سپس آن را سر و ته کنید و بدون درپوش به مدت ۵ دقیقه داخل یخچال بگذارید.
۲۰ـ از رژ‌هایی که رنگ پرتقالی و قهوه‌ای دارند کمتر استفاده کنید چون باعث زرد شدن دندان‌ها می‌شود.
۲۱ـ برای اینکه فنجان یا لیوانی که از آن می‌نوشید، رژی نشود کافی است قبل از نوشیدن با احتیاط و پنهان کاری تمام، سطح تماس آن را با نوک زبان خود کمی خیس کنید و سپس فنجان یا لیوان را به دهان ببرید.
arayesh.ir

پرند
۱۳۸۹-۱۱-۰۱, ۰۲:۱۱ بعد از ظهر
http://beaut.ie/blog/wp-content/uploads/2010/09/nutrigloss.jpg
من فقط و فقط لورآل رو پیشنهاد میکنم،البته رولن هم خوبه،ولی محصولات موی لورآل بشرطی که از نمایندگی بخری و اصل باشه بهترینن...
اسم شامپویی که واسه شلاقی کردن مو هستش اسموت اینتنس، سرمش هم هست...smooth-intense
برو نمایندگی،دفترچه محصولاتش رو بگیر و اونی که بدردت می خوره بخر...
مارک کلیون هم محصولات خوبی داره،قیمتشم مناسب تره،بعضی از کرم موهارو که مصرف می کنی مثل همین کلیون بعدش باید ابکشی کنی ،شما چیزی بخر که آبکشی نخواد...دفترچه رو حتماً بگیر یا تو گوگل سرچ کن و طرز درست مصرفشو بدون...
میگن محصولات ترمیم کننده سینره هم خوبن من نمیدونم تست نکردم،فقط سرم موشو دوستم داره که مالی نیست...

پرند
۱۳۸۹-۱۱-۰۱, ۰۲:۳۴ بعد از ظهر
اگه هنوزم از سیستم قدیمی لیف کاموایی و صابون استفاده می کنین!!
کار خوبی نمی کنین چون هم رطوبت پوستتون رو از دست میدین هم لیفتون چندان بهداشتی نیست و به نظر من چندش آوره،بهتره که از این لیفای اسفنجی یا توری استفاده کنین،اگه بار اولتونه که میخواین لیف و صابون حموم رو کنار بذارین،برین و یه شامپو بدن داروگر بخرین ازونا که خودشم لیف داره...
اگه نه،که الان توی بازار لیفای اسفنجی گیاهی هست که امکانات یه حموم سریع و دلپذیر رو فراهم میکنه،بجز شامپو بدن های نیوآ (خصوصاً اسپرت) شامپو بدن شیر و بادوم اَوه خیلی خوشبو هستش...
بعد از حموم میتونین از لوسیون استفاده کنین البته اگه پوستتون خشکه، ولی اگه چربه از صابونهای اسیدی باید استفاده کنین این صابون ها معمولاً ارزون هستن و چندان خوشبو هم نیستن،اما جوشهارو خشک میکنن و سریعتر خوب میشن...
الان ژلهای ضد جوش مخصوص شتشوی بدن توی بازار هست(فولیکا با قیمت مناسبش رو داره) بعد از استفاده از این ژلها روی جوشها الکل بزنین و بهشون دست نزنین،چون ریشه بعضی از جوشها در عمق یک سانتیمتری پوسته،بذارین تا چرکی بشه بعد با یه سوزن تمیز خالیش کنین...
یک روز در میون حموم برین و جوراب های نخیتون رو عوض کنین و توی حموم بشورین که فراموشتون نشه!! بعد از حموم و قبل از خواب کسانی که عرق بدبو دارن از دئودورانت استفاده کنن...
کفشهای ورزشیتون رو از کفش بیرونتون جدا کنین و هر دو هفته یکبار بشورین...
وقتی هوازی کار میکنین یه اسفنج خیس تمیز با خودتون داشته باشین که عرق صورت و خصوصاً پیشونیتون رو باهاش پاک کنین(که پیشونی جوش نزنه)
مهم نیست اگه ادکلن یا عطر نمیزنین ولی مهمه که بوی بد ندین...
بجای حوله از دستمال کاغذی استفاده کنین...
ادامه دارد...

3tare
۱۳۸۹-۱۱-۰۱, ۰۳:۰۱ بعد از ظهر
در تکمیل حرف بچه ها باید بگم به نظر من
موس برای موهایی که فره یا یکم مجعده فوق العاده زیبا عمل میکنه...
و همچنین اتوی مو هم برای اونایی که موهاشون معمولیه خیلی بهتر عمل میکنه و نمای خیلی زیبایی بهش میده تا موهای فر!
و چند تا نکته بهداشتی!
برای اینکه موهاتون نریزه وقتی ژل و کتیرا و موس و ... میزنین زود به زود بشورین!!
و اگه عادت به سشوار کردن دارین، موهاتونو محکم سشوار نکنین. منظورم اینه که شونه رو محکم و سفت به موهاتون نکشید.
و اگه عادت به اتو مو دارین، موهاتونو خیلی لای اتو نگه ندارین، میسوزه. اگه موهاتون حالت نمیگیره، یه نقطه رو چند بار اتو بکشید.
و برای اینکه موهاتون موخوره نگیره، سعی کنید از شونه های فلزی یا استیل (که بیشتر برس ها اینطورین) استفاده نکنید. (حالا دقیقا نمیدونم ***شون چیه! اما مطمئنم منظورمو رسوندم کدوما رو میگم)
و برای اینکه موهاتون موخوره نگیره و رشدش هم زیاد بشه تقریبا هر یکی دوماه حداقل به اندازه یه سانت از پایینش کوتاه کنید.

m1982
۱۳۸۹-۱۱-۰۲, ۰۳:۰۷ بعد از ظهر
۷ شیوه رایج زیبایی در ۷ گوشه جهان
در هر گوشه از جهان زنان برای زیباتر شدن شیوه ‌ای را آموخته ‌اند و به فرزندان‌ شان آموزش داده ‌اند.گرچه این شیوه‌ ها برای مدت زمانی منحصرا در اختیار این دسته بوده اما مهاجرت ‌ها سبب شده بین مردم کشورهای مختلف رایج شود؛ شیوه‌ هایی که دلیل ماندگاری اکثر آن ها طبیعی بودن و اقتصادی بودن شان است.

http://www.salijoon.ws/mail/891102/12243484714.jpg (http://salijoon.ws/)
ایران
بند انداختن از جمله شیوه‌ های مرسوم اپیلاسیون در خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا است که منشا آن به ایران برمی گردد. زنان ایرانی به کمک یک نخ کتان نازک که بین گردن و دو دست قرار می‌ گیرد، موهای زاید را برمی ‌داشتند. این همان کاری است که با موم گرم و سرد هم می ‌توان انجام داد با این تفاوت که نخ سبب کش آمدن پوست نمی ‌شود و وسیله‌ ای عالی برای برداشتن موهای نواحی حساس به ویژه موهای صورت و ابرو است. درد بند کمتر از درد موچین است و کار هم سریع ‌تر به اتمام می ‌رسد. امروزه استفاده از بند در بسیاری از کشورها از جمله اسپانیا و کانادا بین زنان مرسوم است.

هندوستان
در تمامی نواحی جنوب آسیا استفاده از آرد نخود برای پاکسازی و لایه ‌برداری پوست و مقابله با آکنه امری رایج است.
زنان این کشور آرد نخود را با آب یا چای مخلوط کرده و به شکل خمیر در می ‌آورند و بعد روی صورت می‌ مالند تا جایی که پوست کاملا پاک شود و در نهایت پوست را می‌ شویند.بعد از انجام این کار پوست کاملا نرم و تمیز است.
در ضمن در این کشور مردم از همین خمیر و در کنار آن از آب لیموترش برای سفید کردن آرنج و زانوهای خود استفاده می‌ کنند.

روسیه
مردم روسیه صورت ‌های شاداب و جوانی دارند. اکثر زنان سنتی این کشور علاقه‌ ای به استفاده از وسایل آرایشی نداشته و معتقد هستند دلیل زیبایی پوست شان نوشیدن روزانه کفیر است.
کفیر نوعی نوشیدنی پُرکالری و غنی از باکتری‌ های پروبیوتیک، کلسیم، پروتئین، ویتامین ‌ها به ویژه ویتامین B و ریزمغذی ‌ها است. بررسی‌ های فراوان نشان داده مصرف کفیر سبب هضم بهتر مواد غذایی می ‌شود و همین موضوع بر طراوت و زیبایی پوست اثر می‌ گذارد.

نیجریه
نیجریه‌ ای‌ ها از نوعی درخت که در ۲۰ کشور آفریقایی از سنگال تا سودان رشد می ‌کند و ساحل نام دارد، روغنی می ‌گیرند به نام کارتید که از آن هم به عنوان یک ماده غذایی و هم کرم مرطوب ‌کننده پوست استفاده می‌ کنند. طبق گفته اطبای سنتی آفریقا این شیره می‌ تواند انواع ناراحتی‌ های پوستی از جمله اگزما و آکنه را برطرف کرده و برای سرماخوردگی نیز بسیار مفید است.
مردم نیجریه میوه درخت ساحل را جمع می ‌کنند و بعد از خشک شدن آن را می ‌جوشانند. روغنی که روی سطح آب می ‌آید را جمع می ‌کنند و معتقدند این روغن غنی از مواد طبیعی ضد حشره است.
در ضمن خواص ضد التهابی و ضد میکروبی هم دارد. مردم نیجریه حین سرماخوردگی و گریپ شدن بینی این روغن را به اطراف بینی خود می‌ مالند و در صورت داشتن گلودرد آن را می ‌خورند و برای زیباتر شدن و مرطوب نگه داشتن پوست شان روی بدن می ‌مالند.

ژاپن
از جمله شیوه ‌های زیبایی که مردم ژاپن به آن علاقه بسیاری دارند حمام کردن با گیاهان و عرقیات معطر است. ژاپنی ‌ها معتقدند حمام کردن نوعی مدیتیشن است که نه تنها جسم بلکه روح را هم پاک می‌ کند. به همین دلیل اکثر ژاپنی‌ ها هر شب قبل از خوابیدن دوش می‌ گیرند. آن ها ابتدا بدن خود را به کمک یک برس دسته بلند ماساژ داده و ناپاکی را بیرون می ‌کشند و در نهایت با آب ولرم خود را شست‌ و شو می‌ دهند. بعد وان را با آب داغ پُرکرده و در آن گل و برگ ‌های معطر می‌ ریزند و برای آن که بدن شان خوشبو و پوست شان پاک شود مدتی در آن می‌ خوابند. این کار سبب طراوت اپیدرم و شادابی پوست آن ها می‌ شود.

برزیل
برزیلی ‌ها مدت ‌ها است از گیاه آواکادو هم به عنوان یک ماده غذایی و هم زیبایی استفاده کرده و از آن ماسک صورت، شامپو و کرم مرطوب‌ کننده تهیه می ‌کنند. این گیاه از ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در مناطق لاتین آمریکایی کشت می‌ شده است و مملو از چربی ‌های مونوی غیراشباع و ۲۰ نوع ریزمغذی متفاوت شامل ویتامین‌ های A ، C، B6، E، روی، آهن و پتاسیم است
مصرف چربی آواکادو سبب کاهش کلسترول خون، التهاب ‌ها و کاهش ترشح انسولین می‌ شود و محرک بازسازی سلولی است. برزیلی ‌ها میوه این گیاه را با شیر و شکر مخلوط می ‌کنند و روی پوست شان می‌ مالند. حتی معتقدند نوشیدن این مایع سبب روشن شدن پوست به ویژه پوست‌ های سیاه می ‌شود.

آلمان
آلمانی ‌ها توجه بسیار زیادی به حمام پا دارند. بر خلاف کانادایی ‌ها که به زیبایی پاهای شان اهمیتی نمی ‌دهند، آلمانی‌ ها توجه بسیاری به این موضوع دارند و هر شب سعی می ‌کنند برای ۲۰ دقیقه پاهای شان را در حمامی از آب ولرم و نمک و روغن‌ های گیاهی قرار دهند. بعد پاها را با سنگ پا ماساژ می ‌دهند و از یک کرم مرطوب‌ کننده استفاده می ‌کنند.

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۰۲, ۰۶:۵۰ بعد از ظهر
بچه ها برچسب های تاتو گیر میاد که دوماه یا بیشتر موندگار باشه ؟

پرند
۱۳۸۹-۱۱-۰۳, ۰۲:۰۲ بعد از ظهر
فکر نمی کنم...
یا حداقل من ندیدم،چون این برچسبها با روغن پاک میشن پس طبیعیه که زمانی که پوست چرب بشه،چسب این تاتوها خراب بشه!!
اما بهترین راه برای داشتن طولانی مدت تاتو(همون یکی دو ماه) تاتو با حنا هندیه که شابلونش توی بازار هست و بعضی آرایشگاه ها هم انجام میدن،رنگیشونم هست...
اما هر بار که حموم برین کمرنگ تر میشن...

eiman
۱۳۸۹-۱۱-۰۳, ۰۶:۴۹ بعد از ظهر
پرند عزیز اینجا من رفتم تو یک لوازم ارایشی تا گفتم برچسب تاتو داری انگار داشتم بهش فحش میدادم سریع منو دک کرد ایا حنا هندی با اون حنایی که روی سر میگذارند یکی هست اگر نیست بگم حنا هندی میخوام متوجه میشند؟

3tare
۱۳۸۹-۱۱-۰۳, ۰۹:۳۲ بعد از ظهر
پرند عزیز اینجا من رفتم تو یک لوازم ارایشی تا گفتم برچسب تاتو داری انگار داشتم بهش فحش میدادم سریع منو دک کرد ایا حنا هندی با اون حنایی که روی سر میگذارند یکی هست اگر نیست بگم حنا هندی میخوام متوجه میشند؟
حنای معمولی، رنگ موی سر رو مایل به قرمز میکنه. اما حنا هندی رنگی به موی سر نمیده! و میشه از عطاری ها تهیه کرد به نام همون حنای هندی
یا حتی اگه حنای هندی گیرتون نیمد، می تونید از همون حنای معمولی استفاده کنید. منتها برای اینکه موهاتون رنگ نگیره، به اون قهوه اضافه کنید.

البته اگه برای تقویت موی سر میخواهید استفاده کنید بهتره مورت، تخم مرغ، صدر و آرد نخود هم به اون اضافه کنید.

پرند
۱۳۸۹-۱۱-۰۵, ۰۲:۳۹ بعد از ظهر
خب راهو اشتباه رفتین،برین از اونجائی که لوازم تزئینی مثل گیرو گل سرو ،بدلیجات میفروشن بپرسین،الان همه شهر ها دارن،حتی اگه روستاها هم داشته باشن تعجب نمی کنم...
برای خرید حنا هندی ستاره درست میگه عطاریها دارن و کسانی که لوازم آرایشی رو بصورت عمده میفروشن،همه جا ندارن اینجور لوازمو آرایشگاهها تهیه میکنن پس طبیعیه که لوازم آرایشی فروشی های پدرو مادر دار داشته باشن نه این دکه های فروش فلورمار و مودا و مارکای در پیت...
در ضمن اصلن و ابداً از حنای معمولی استفاده نکنی که خیلی ضایع ست:چشمک: شابلون و قلمشو هم(خرازی ها یا همون جیجی ویجی فروشیها) دارن(قلمش تخصصیه واسه کسانی خوبه که طراحی بلدن،شما شابلونش رو تهیه کن و از یه آدم ماهر بخواه که واست انجام بده)

پرند
۱۳۸۹-۱۱-۱۳, ۰۱:۰۹ بعد از ظهر
اگر میخواهید که موهای خود را فر نگهدارید و فر شما پف یا فریز نکند بهترین کار این است که قبل از اینکه موهای خود را خشک کنید از مواد مناسب موهای فردار مانند سرم مو لیس اکستریم بزنید و یا از موس های حرفه ای شرکت اورآل موس حجم دهنده ولوم مخصوص ریشه و موس حجم دهنده ریشه و ساقه باهم که ولوم اکستریم است استفاده نمائید این محصول مانند موس های دیگر موهای شما را خشک و بدحالت نمیکند. و در حالیکه رطوبت مو حفظ می باشد رنگ موی شما را صد چندان زیبا تر جلوه خواهد کرد. علاوه بر این محصول کرم موی مخصوصی نیز برای این کار وجود دارد که بعد از اینکه از حمام آمدید و با حوله موهایتان را ۸۰٪ خشک کردید شما از این کرم مو به موهایتان زده و به فرهای خود با دستانتان چنگ بزنید هیچگاه شانه نزنید و موهایتان را نکشید این محصولات موهای شما را مرطوب نشان می دهد و هرچه موهای فر به نظر مرطوب بیایند زیباتر جلوه خواهند کرد.
- اگر میخواهید میتوانید موهای خود را سشوار کنید یا با اتوهای مو صاف کنید. که بهتر از صاف کردن دایمی مو است. برای اینکه مواد صاف کننده دائمی مواد شیمیایی قوی هستند که به مو صدمه میزنند. ما هیچگاه این روش را پیشنهاد نمی کنیم. وقتی وسایلی برای سهولت این کار وجود دارد. اتوهای مو رطوبت مو را از بین میبرد و مو مدت بیشتری صاف میماند و حالت خود را نگه میدارد. خواهر من موهای فری دارد و البته با این روشهایی که در بالا خدمتتان توضیح دادم موهای فر بسیار زیبایی داردو البته از اتو هم استفاده می کند و همینطور براشینگ لخت. که به نظر من بهترین وسیله آرایشگری است که تا به امروز بوجود آمده اند. با اتو های مو اعتماد بنفس زیادی کسب میکنید که بدون اینکه هر روز نگران موهای خود باشید فقط موها ر ا شانه کنید و شما آماده هستید تا بیرون بروید. ولی یادتان باشد برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موها قبل از اتو مو و قبل از براشینگ های شدید که منجر به صاف شدن موهایتان می شود آب زیادی از موهایتان را از دست میدهید و برای جلوگیری از این مهم بهتر است حتما از سرمهای لیس اکستریم لخت کننده سری اکسپرت اورآل استفاده نمائید که هم کار شما را سهل تر میکند و هم استحکام زیادی به موهایتان میبخشد مانع از خشک شدن و مانع از پیدایش موخوره موهایتان میشود و موهای شما را تقویت لخت تر و درخشان تر می نماید.
http://www.sooratgaran.com/wp-content/uploads/2008/11/31.jpg (http://www.sooratgaran.com/wp-content/uploads/2008/11/31.jpg)
استفاده از این محصول بعد از اینکه موهایتان را شسته اید و آب موهایتان را با حوله گرفتید ۲ یا ۳ پاف بسته به حجم و اندازه موهایتان به کف دستان خود زده و آن را به تمام قسمتهای مختلف موهایتان پخش کنید و ماساژ دهید و سپس اتو کنید و یا سشوار بکشید ببینید چقدر آسان موهایتان لخت و براق می شود.

- اگر بتوانید از کاندیشنر و یا نرم کننده هایی استفاده کنید که نیازی به شستن نداشته باشد که به اصطلاح leave in conditioner نامیده میشوند خیلی خوب است دقیقا کرم موی اورآل که بعد از حمام استفاده میشود نیاز به آبکشی ندارد و همینطور گارنیر مخصوص موهای مجعد و فر دار و آنتی فریز می باشد موهایتان را تقویت کرده و رطوبت آن را حفظ می کند بعد از استفاده از این کرم مو میتوانید آن را رها کرده تاموهایتان به صورت طبیعی خشک شود یا بعد از کرم سشوار بکشید. وقتی مو های خود را کرم زدید به آن دست نزنید فقط اسپری مو بزنید مثلا تافت مخصوص اورآل و یا موس مخصوص و با مشت کردن موهای خود به آن حالت فر بدهید.
منبع=سایت صورتگران

3tare
۱۳۹۰-۰۱-۱۳, ۰۱:۲۷ قبل از ظهر
آیا می دانید بعضی از خوراکی ها باعث شفافیت پوست شما می شوند؟ اما چه خوراکی هایی؟

اگر از میوه‌ و سبزی‌جات تازه‌ای كه حاوی كاروتنوئید بالا هستند مانند هویج و گوجه فرنگی، 5 بار در روز مصرف كنید پس از مدتی متوجه شفافیت پوست خود خواهید شد و دیگر تمایلی به برنزه كردن آن نخواهید داشت.

شما تنها با مصرف 5 بار میوه و سبزی‌جات در روز می‌توانید ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم را به بدن خود برسانید و به این طریق سلامتی خود از جمله پوستتان را تضمین كرده و آن را شفاف كنید.

با افزودن مواد غذایی تازه به برنامه غذایی خود، به ویژه آن كه آن‌ها را جایگزین مواد غذایی فرآوری شده و چرب كنید به سلامتی خود كمك بزرگی كرده‌اید و اگر به طور منظم این برنامه غذایی را اجرا كنید، پس از یك دوره زمانی شاهد آثار مثبت آن بر روی پوست و بدن خود خواهید بود.

با مصرف میوه و سبزی‌جاتی كه حاوی مقدار زیادی كاروتنوئید هستند، پس از چندی، تن رنگ پوست شما تغییر خواهد كرد و قطعا سالم‌تر از زمانی خواهد شد كه زیر نور خورشید بنشینید و پوست خود را برنز كنید.

به یاد داشته باشید پوست خود را ممكن است مانند سبزی‌جات بپزید ولی قطعا نتایج، یكسان نخواهد بود!!!

محققان طی تحقیقات اخیر خود بر روی چند داوطلب، تاثیر قبل و بعد از مصرف كاروتنوئید را روی پوست آنان مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیدند كه مصرف میوه و سبزی‌جات حاوی كاروتنوئید بالا به مقدار 5 بار،‌ در روز باعث شده آنان نسبت به زمان قبل از مصرف این مواد غذایی، از تن رنگ پوست خود احساس رضایت بیشتری داشته و دیگر تمایلی به برنز كردن پوست خود در زیر نور خورشید ندارند

میوه‌ و سبزیجات حاوی كاروتنوئید، نه تنها منابع خوبی از ویتامین A هستند بلكه از آسیب‌پذیری سلول‌های بدن در برابر رادیكال‌های آزاد محافظت كرده و عملكرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌بخشند.

مقدار كاروتنوئید موجود در میوه‌ و سبزی‌جات را در اكثر موارد می‌توان از روی رنگ آن‌ها تشخیص داد.

برای مثال، میوه و سبزی‌جات با رنگ نارنجی مانند هویج، زردالو، انبه، كدو حلوایی و نیز میوه و سبزی‌جات با رنگ سبز تیره مانند اسفناج را می‌توان از جمله مواد غذایی حاوی كاروتنوئید بالا مثال زد و كاروتنوئید به شكل لیكوپن را می‌توان در برخی مواد غذایی مانند گوجه فرنگی و گریپ فروت صورتی پیدا كرد.
برای استفاده حداكثر از كاروتنوئید موجود در مواد غذایی، بهتر است این مواد به صورت خام و یا كمی پخته، مصرف شوند چرا كه بخارپز كردن و پختن طولانی این مواد، مقدار كاروتنوئید موجود در آن‌ها را به حداقل می‌رساند.

منبع : سیمرغ

3tare
۱۳۹۰-۰۳-۲۲, ۱۱:۱۸ بعد از ظهر
۶ گام به سوی داشتن ابروانی زیبا و فوق العاده

http://www.akairan.com/images/MRiraj/Khanevadeh/Mod/M-MOD-7.jpg

۱) همیشه ابروها را به سوی بالا شانه کرده و مرتب کنید تا به طورطبیعی به شکلی قوس دار در بیایند.

۲) مراقب شکل ابرو باشید. ابروها باید از بالای مجرای اشکی شروع و در بالاترین نقطه پشت چشم تیز شده و در گوشه بیرونی چشم پایان یابند. بسیاری از خانم ها اشتباه کرده و مو های این قسمت از ابروها را بر می دارند ولی این کار باعث می شود که ابروها اریب شده و شما همیشه به نظر عصبانی و اخمو بیایید.
۳) پوست خود را آماده نمایید. یک تکه پنبه را به تقویت کننده یا منقبض کننده پوست آغشته کرده و به روی ابروها بمالید.

۴) یک مداد را روی خط خارجی ابرو نگه داشته و ببینید در کجا نقطه اوج ابرو واقع می شود . از نقطه کمان ابرو تا انتهای آن ، ابروی شما باید یا صاف و یا کمی قوس دار برداشته شود. البته این قسمت بستگی به سلیقه خود شما دارد.

۵) موچین را با زاویه ۴۵ درجه نگه داشته و سپس موهای زیر خط ابروها را بردارید. ابروها را در جهت رشد موها بیرون بکشید. سعی کنید از فرم طبیعی ابروی خود تبعیت نمایید نه از تمایلات خود زیرا ابروهای شما در فرم طبیعی زیباتر هستند.

۶) نواحی کم پشت ابرو که خالی به نظر می رسد را با یک مداد تیزشده ابرو پر کنید. مداد را خیلی کم رنگ و سطحی بر روی ابرو بکشید با حرکات سریع روی موهای ابرو حرکت دهید. پودر ابرو ظاهری طبیعی تر به ابروهای شما می دهد. با استفاده از برس ابرو پودرهای روی ابرو را پاک کنید. اگر در کار برداشتن ابرو بی تجربه هستید از ژل های رنگی ابرو نیز می توانید استفاده کنید. روی ابروها را با این ژل با حرکات بالا و پایین بپوشانید. ژلهای اضافی را از روی ابرو پاک کنید و به ابروها شکل دلخواه را بدهید و بگذارید تا خشک شوند.

▪ نکته
رنگ ابرو از رنگ مو دو درجه روشن تر است. اگر موهای شما بلوند باشد برعکس ۲ درجه تیره تر است.