PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گلایه های قهرمان از وزن سنگین!!

Senior Manager
۱۳۸۹-۱۲-۱۶, ۱۰:۴۴ بعد از ظهر
http://up.iranblog.com/images/9uh709lgvgsghilvuh.jpg
قهرمانان حرفه ای مسابقات بدنسازی امروز بزرگترین چشمه های عضلانی موجود روی کره زمین هستند که گاهی باور کردن فیزیک انها دشوار است .
جی کاتلر در این مقاله از مصائب مشکلات سنگین وزن بودن سخن گفته!!
زمانی که آنها به وزن 300 پوند معادل 136 کیلوگرم میرسند ظاهرا زندگی برایشان سخت میشود .
اما نکته بسیار جالبی که لابلای حرف های کاتلر میخونید این است که خودش میل چندانی به بالا بردن وزن ندارد و این سیستم داوری است که بدنسازان حرفه ای را مجبور میکند تا بیشتر و بیشتر حجم عضلانی تولید کنند .

عبور از 136 کیلوگرم

خوشبختانه اکثر اوقات در طول سال کمتر از 136 کیلوگرم هستم، اما وقتی به این وزن میرسم خیلی مسائل حاشیه ای پیدا میکنم .
هرچه که بزرگتر میشوید نیاز به استراحت بیشتری پیدا میکنید و انرژی و استقامت لازم برای انجام خیلی از کارها را از دست می دهید ، در نتیجه نیاز بدن به خواب اهم اضافه می شود .
خواب برای رشد ضروری است ، اما حتی زمانی که در حال رانندگی هستم نیز باز نگهداشتن چشمانم گاهی اوقات سخت میشود .
در مورد غذا هم باید بگویم که بیشتر غذا میخورم . بنابراین هزینه های تغذیه نیز بیشتر میشود . با وزن زیاد حین تمرین تنفس در تمرین اندکی دشوار میشود . سنگین شدن وزن ، تنفس بین ست ها را سخت میکند به ویژه اگر بخواهیم استراحت ها را کوتاه تر کنم مشکل بیشتر می شود .

زمانی که از مسابقات بازنشسته شوم وزنم را روی 100 الی 105 کیلو حفظ میکنم . زمانی که بدنسازی را آغاز کردم وزنم حدود 110 کیلو بود و نمیگویمکه بیصبرانه منتظر رسیدن به وزن 136 کیلو بودم.
انجام هر کاری با وزن سنگین دشوارتر میشود . جفت کردن کفشها که امری ساده است برای سنگین وزن ها کار ساده ای نیست .
مشکل اصلی دیگر این است که باید همه فعالیت های خود را بر اساس وعده های غذایی تنظیم کنید . البته خواب و تمرین هم که جای خودش رو داره .
بدنسازی شغل من است و باید آن را زندگی کنم و شرایطش را بپذیرم . در وزن بالا بدن گرمتر است و بیشتر از حد معمول تعریق خواهید داشت .
لباس ها به خوبی اندازه شما نمیشوند . تی شرت های خود را سایز 4x یا 5x میخرم و میدانید که پیدا کردن لباس با این سایز دشوار است و زمانی هم که پیدا شوند بسیار گران قیمت هستند .

این بخشی از بدنسازی حرفه ای است .
مسابقه دادن به ویژه در این سطح نیاز به حجم عضلانی زیادی دارد و با توجه به ساختار بدنی ام باید حجم زیادی تولید و حفظ کنم .

من باید از لحاظ عضله به رقیبان خود غلبه کنم و با این روش میتوانم قهرمان شوم . با حفظ عنوان آقای تناسب نمیتوانم قهرمان المپیا باشم.
بنابراین اگر مثل فلکس ویلر وزنم را زیر 105 کیلو برسانم و سعی کنم فرم بدنم را مثل او پرورش دهم به قهرمانی نمیرسم .
http://up.iranblog.com/images/hz2m8ozt6nca6htwaru.jpg