ورود

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفت‌و‌گو با مهدی سبزواری قهرمان قهرمانان مسابقات ساری

Mohsen
۱۳۹۰-۰۱-۰۷, ۰۷:۲۲ قبل از ظهر
مهدی سبزواری با قهرمانی دسته سنگین وزن مسابقات پرورش اندام قهرمانی باشگاه‌های کشور نشان داد که یکی از چهره‌های آینده‌دار این دسته است. او که سهراب سرابی را الگوی خود می‌داند، ساکن نیشابور است و می‌گوید همزمان شدن این قهرمانی با میلاد حضرت رسول، سالگرد ازدواجش و تولد خودش، هفته‌ای رویایی را برایش رقم زده است.

مهدی سبزواری با قهرمانی دسته سنگین وزن مسابقات پرورش اندام قهرمانی باشگاه‌های کشور نشان داد که یکی از چهره‌های آینده‌دار این دسته است. او که سهراب سرابی را الگوی خود می‌داند، ساکن نیشابور است و می‌گوید همزمان شدن این قهرمانی با میلاد حضرت رسول، سالگرد ازدواجش و تولد خودش، هفته‌ای رویایی را برایش رقم زده است. سبزواری دقایقی پس از اینکه توانست بالاتر از سایر حریفان سنگین وزن قرار بگیرد، در مسابقه «قهرمان قهرمانان» هم نفر اول شد تا ساری را با دو طلای ارزشمند ترک کند. در ادامه حرف‌های این بدنساز 32 ساله را می‌خوانید.

* بدنسازی را از چه زمانی شروع کردی؟

- اولین بار در 16 سالگی بود که با وزنه آشنا شدم اما تمرین جدی را از سن 20 سالگی و بعد از خدمت سربازی شروع کردم و بعد از مدتی در مسابقات شرکت کردم.

* آخرین مسابقه‌ای که شرکت کردی، چه مقامی آوردی؟

- در سال 84 در مسابقات قهرمانی کشور که مصادف با تاسیس فدراسیون بود، با 105 کیلو وزن روی صحنه آمدم که سوم شدم.

* در این 5 سال چه می‌کردی؟ هیچوقت نخواستی دوباره مسابقه بدهی؟

- در این مدت در نیشابور مربیگری می‌کردم. واقعیت این است که به خاطر مسابقه سال 84 خیلی هزینه کردم و حقم نبود که سوم شوم. آن موقع هیچ اعتراضی نکردم ولی دلم شکست. در این مدت آقای سهراب سرابی مرا خیلی تشویق کرد و امید داد که ورزش قهرمانی را دنبال کنم. همین مساله انگیزه‌ای شد تا با استفاده از تجربیات سهراب سرابی و با کمک سامان سرابی، برای مسابقات امسال آماده شوم.

* در این مسابقه چند کیلو بودی؟

- با 5/112 کیلو وزن کشیدم.

* در روز مسابقه نشان دادی که به حواشی هم علاقه داری، مثل توجهی که به تماشاگران و تشویق‌های آنها می‌کردی و حرکات خاصی که داشتی.

- آقای سرابی را که در سالن دیدم، اعتماد به نفسم زیاد شد. به من گفته بود که ریلکس باشم، خودم هم آمده بودم که قهرمانی را بگیرم. انرژی مثبتی داشتم و این باعث شده بود که روی صحنه آرامش کامل داشته باشم.

* برای این مسابقه از چه زمانی برنامه‌ات را شروع کردی؟

- از روز سوم فروردین شروع کردم و در دوره حجم به 147 کیلو رسیدم.

* کارشناسان معتقد بودند که در این مسابقه کات صد در صد نبودی و اگر کات‌تر باشی، می‌توانی موفق‌تر باشی.

- من هم موافق هستم. برنامه اصلی من انتخاب شدن برای تیم ملی بود و به صلاحدید آقای سرابی قرار شد که زیاد وزن کم نکنم.

* در روزهای بعد از قهرمانی، موفقیتت در نیشابور انعکاسی داشته؟

- بله. شهردار نیشابور آقای دکتر مدیح خیلی حمایت کردند، آقای امینی رئیس تربیت بدنی نیشابور هم پشتیبانم بود و امروز (یکشنبه) که به شهرمان رسیدم، برایم مراسم استقبال گرفتند.

* حرف آخر؟

- از خانواده و همه عزیزانی که کمک کردند به این مرحله برسم تشکر می‌کنم. زحمت اصلی بر دوش همسرم، برادر کوچکم و آقای عباس پیرگزی بود که در شرایط رژیم به من کمک کردند. تشکر می‌کنم از آقای سهراب سرابی که تمام تجربیات خود را در اختیارم قرار داد و امیدوارم این قهرمانی، گوشه‌ای از زحمات این عزیزان را جبران کند. من این مدال را به همه ورزشکارانی که در این مسابقه شرکت کردند و نتوانستند به سکو برسند، تقدیم می‌کنم و امیدوارم آنها هم در مسابقات آتی به موفقیت برسند.

victor richards
۱۳۹۰-۰۱-۰۷, ۱۲:۰۳ بعد از ظهر
سلام.تاریخ دقیق این مسابقات کی بود؟

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۰۷, ۰۲:۱۲ بعد از ظهر
از 27 تا 29 برگزار شد

victor richards
۱۳۹۰-۰۱-۰۷, ۰۴:۴۴ بعد از ظهر
من و مهدی سبزواری شاگرد یه مربی هستیم تو تهران.ایشون سهراب و سامان سرابی نیستن.اجازه ندارم بگم چون موقعیت آقا مهدی به خطر میوفته.اگه مهدی بچه تهران بود میگفتم.تو مسابقات همیشه نظر چند نفر آدم بخصوص به داورها تحمیل میشه یکیشون سهراب سرابی که خودشم داوره.مهدی نمیگفت شاگرد سهرابه یا اوت میشد یا دوپینگش مثل کافی با اون بدن حجیم مثبت میشد البته مثبتش میکردن! تو تهران 2 تا تیم هستن که حکم بت رو دارند استقلال و پیروزی.ولی بازی که میکنن آدم حالش به هم میخوره وسط زمین راه میرند.بازی ذوب آهن و سپاهان رو هم ببینید.لذت بخشه.بدون حاشیه بازی میکنن.تو پاساج صفوی گوشی نیکبخت تو بوتیک یه بچه ها جا مونده بود.میگفت تو 1 ساعت 230 تا تماس بی پاسخ داشت همشونم دختر!یکی از اونایی که تو اون پارتی گیر افتاده بود میگفت 500 تا گرفتم دیگه دلیلی نداره غیرتی بازی کنم! گور بابای هوادار.عین جمله ای بود که طرف گفت.

Ahoora
۱۳۹۰-۰۱-۰۷, ۰۵:۴۹ بعد از ظهر
عزیز در مورد استقلال و پیروزی گفتی و ذوب آهن و سپاهان باید بهت بگم که تیم های اصفهانی ثبات مدیریت دارند و همچنین زیر نظر کارخانه فولاد وضع پولی توووپ اینهارو نمیبینی؟ حالا اینها چه دخلی به موضوع داشت :سوت:

victor richards
۱۳۹۰-۰۱-۰۷, ۰۸:۵۵ بعد از ظهر
منظورم فرق گذاشتن بین ساکنای پایتخت و دیگر شهرستانهاست که کسی نمیتونه منکرش بشه.بچه شهرستانیها از نظر مالی و تامین مخارج این ورزش با هزار مشکل مواجهن.از نظر سواد مربی و علمی هم خیلی فقیرن.

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۰۸, ۰۱:۴۴ قبل از ظهر
موافقم که نظر بعضی مربیا به داورا تحمیل میشه!
اما مخارج و هزینه ها تهران و شهرستان نداره
چه بسا تهران مواد غذایی و مکملهای مورد نیازت گرونتره
بالاخره ورزش قهرمانی مشکلات و مخارج سنگینی داره دیگه

victor richards
۱۳۹۰-۰۱-۰۸, ۰۲:۳۰ بعد از ظهر
من اصفون ساکنم.اینجا محصولات گاسپاری و ماسل تک و ام اچ پی خیلی کم هستش و اگرم باشن احتمال fake بودنشون زیاده.ولی تا دلتون بخواد مکمل تقلبی پیدا میشه.فروشنه صدتا قسم دروغ پشتش میذاره غالب میکنه به مشتری.هیچ راهی هم نیست که بفهمی اصله یا تقلبی.ولی خود من دارم از تهران مکمل اصلی از یه آدم مطمئن میخرم خیلی هم ارزون.اینجا myofusion گاسپاری رو میدن 90 تا 115 تومن.من با کرایه بار نمونه اصلیش رو که روش زده new میخرم 70 تومن. وی ایزو اکستریم شرکت مکس ماسل رو خریدم 56 تومن.قصدم تبلیغ یا تخریب کسی نیست.ولی انصاف و درستکاری رو فقط تو تهران میشه پیدا کرد.اینجا که تمام بدنسازاش هورمون مصرف میکنند.طرف میخواد یه مکمل بخره 90 تومن میده 15 تا تستسترون 2 میل. ولی بی خبر از عوارضشه.فقط پف موقت رو میبینه.

Senior Manager
۱۳۹۰-۰۱-۰۸, ۰۲:۵۸ بعد از ظهر
منظورت اصفهان بود؟

ولی انصاف و درستکاری رو فقط تو تهران میشه پیدا کرد

نه ....همون قدرم متقلب و شیاد زیاده

اینجا که تمام بدنسازاش هورمون مصرف میکنند

خب همه بدنسازان رده بالا و کسانی که قصد مسابقه دادن دارن استروئید مصرف میکنن
اینو باید مربیت که مربیه مهدی سبزواری هم هست بهت گفته باشه!!!!
حتی میتونی از خود مهدی سبزواری هم بپرسی

طرف میخواد یه مکمل بخره 90 تومن میده 15 تا تستسترون 2 میل. ولی بی خبر از عوارضشه.فقط پف موقت رو میبینه

15 تا تست میشه نهایتا 20 هزار تومن
قبول دارم داروها عوارض دارن اما اگه اصولی مصرف بشن نه پف موقت داره و نه عوارضی که توی رادیو تلوزیون حرفش هست!!
من خودم دوز تست رو در هفته به 2000 میل رسوندم و فشار خونم رفت بالا
با دوز کمتر و طی دوره مشخص مصرف کنم هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه
البته جواب دهی و عوارض توی بدنا متفاوته