PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حضور حامد مروج در مسابقات آرنولد کلاسيک

Mohsen
۱۳۹۰-۰۱-۰۷, ۰۷:۵۹ قبل از ظهر
مسابقات آرنولد کلاسیک 2011 در اوهایو آمریکا برگزار شد. این رقابت‌ها در چندین رشته ورزشی با وسعت بسیار بزرگی طی چند روز برگزار می‌گردد. پرورش‌اندام، بادی کلاسیک، مچ‌اندازی، قویترین مردان و پاورلیفتینگ رشته‌هایی می‌باشند که در این تورنومنت جایگاه خاصی دارند. مسابقات پرورش‌اندام آماتوری نیز در این رقابت‌ها جایگاهی خاص دارد. نکته جالب برای ما ایرانی‌ها حضور حامد مروج در دسته سنگین پرورش‌اندام آماتوری آرنولد کلاسیک بود.

حامد مروج قهرمان سنگین وزن ایران و صاحب و مربی باشگاه مکس به عنوان اولین ایرانی توانست در این رقابت‌ها ( پرورش‌اندام آماتوری) حضور یابد.

مروج طی گفتگویی اینترنتی به خبرنگار بشیر گفت:

از سال گذشته تصمیم گرفتم در مسابقات آرنولد کلاسیک شرکت کنم. در سفری که به آمریکا داشتم با آرنولد دیدار و صحبت کردم. اعزام به این رقابت‌ها خیلی سخت بود با خرج خودم رفتم. گرفتن ویزا قطعی نبود به همین خاطر نتوانستم برنامه کاملی برای آماده‌سازی داشته باشم. در آخرین روزها ویزایم قطعی شد و من 15 روز فرصت داشتم در این مدت 40 جلسه تمرین سنگین داشتم تا بتوانم به حداکثر آمادگی برسم. سرانجام با تمام مشقات روز پرواز رسید، از تهران به قطر و از آنجا به واشنگتن 20 ساعت پرواز و علاوه بر آن 3 ساعت معطلی در فرودگاه داشتم تقریبا یک روز کامل غذا نخوردم. بلافاصله از واشنگتن به اوهایو پرواز داشتم و 2 ساعت دیگر روی آسمان بودیم.

پس از اتمام این مسیر روز وزن کشی 5/123 کیلو بودم.

وزن فوق سنگین رقابت خیلی سخت بود تا به حال چنین بدن‌هایی ندیده بودم حجم‌های بالا، وزن‌های سنگین و در عین حال کات واقعاً باور نکردنی بود در این رقابت‌ها آلمانی‌ها واقعا بی‌نظیر بودند.

من تمام تلاش خودم را کردم کسی باور نمی‌کرد که من از ایران آمده‌ام اکثراً از اروپا و آمریکا بودند. شرایط حضور در رقابت‌ها خیلی خاص بود 9 داور داوری می‌کردند. رنگ بدن مخصوص مسابقات را باید تهیه می‌کردیم استفاده از رنگ بدن‌های دیگر ممنوع بود. تمام بزرگان پرورش اندام در سالن حضور داشتند با خیلی از آنها دیدار داشتم من در این رقابت‌ها ششم شد اولی روی سایت مسابقات یازدهم زدند که در این رابطه پی‌گیر شدم و قرار است اصلاح کنند.

تجربه خیلی خوبی بود و خوشحالم که به عنوان یک ایرانی در این رقابت‌ها حضور داشتم
منبع:بشیر آنلاین