PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوماتروپين

پيمان صادقي پري
۱۳۸۷-۰۷-۰۵, ۰۷:۰۰ بعد از ظهر
سوماتروپين يعني هورمون رشد انسان محتوي يك زنجيره پلي پپتيدي واحد از صد و نود آمينو اسيد ساخته شده كه توسط بخش پيشن غده هيپوفيز ترشح ميشود . هيپوفيز طبيعي انسان محتوي 3 تا 5 ميليگرم هورمون رشد است وروزانه 500 ميكروگرم جي اچ ترشح ميكند هورمون رشد بر روي تمام بدن تاثير ميگذارد . سوماتروپين بر روي سنتز پروتئين در بدن تاثير گذار است و سبب تحريك پروتئين سازي ميشود . همچنين هورمون رشد باعث افزايش سلول هاي عظلاني ميشود كه هيچ استروئيدي اين كار رانميتواند بكند چون استروئيد ها فقط همان سلول هاي عضلاني كه در بدن وجود دارد را تحت تاثير قرار ميدهند و باعث رشد همان سلول ها ميشوند اما سوماتروپين علاوه بر تاثير روي رشد سلول هاي عضلاني روي بوجود آمدن سلولهاي عضلاني ديگر نيز تاثير دارد و به همين دليل است كه سوما يك عمل عضلاني سازي مضاعف نسبت به استروئيد ها دارد . البته اين را هم بگويم كه سوماتروپين در دسته استروئيد ها نيست و در تست هاي كنترول دوپينگ كه از طريق ادرار گرفته ميشود به هيچ عنوان قابل رديابي نمي باشد و همچنين شما ميتوانيد با استفاده از سوماتروپين تا حدي بر ضعف هاي عضلاني خود غلبه كنيد چون روي ساخت عضلات تاثير ميگذارد . از سوما براي آماده سازي در فصول مسابقات استفاده مي شود زيرا علاوه بر مطالب ذكر شده باعث كاهش چربي بدن يا همان چربي سوزي ميشود استفاده از اين هورمون به صورت منظم باعث كم شدن قابل ملاحظه اي در چربي زير پوستي بدن مي شود . حرفه اي ها براي تشديد عمل چربي سوزي همزمان با سوما از هورمون هاي تيروئيدي مثل t3 و t4 و يا داروهاي مقلد سمپاتيك مثل كلن بوترول و افدرين استفاده مي كنند . همچنين سوما باعث تقويت بافت همبند . زردپي و غضروف نيز مي شود . سوما يكي از گرون ترين هورمون هايي است كه قبل از مسابقات مصرف ميشود و در بيشتر مواقع حداقل به مدت 8 هفته به صورت مداوم و هر روز مصرف مي شود . استفاده از اين هورمون به هيچ عنوان به مبتديان توصيه نميشود . از عوارض سوما مي توان به ديابت . كم كاري تيروئيد . آكرومگالي و بزرگشدن اعضاي داخلي بدن مثل كبد و قلب اشاره كرد . اولين سوماتروپين هاي توليد شده از عصاره غده هيپوفيز اجساد بود كه البته بعدها توليد اينگونه هورمون رشد متوقف شد چرا كه در برخي موارد باعث مرگ مصرف كنند شده بود .
به طور خلاصه ميتوان گفت كه اين هورمون به هيچ وجه جزئ استروئيد ها نيست و اثرات آنابوليك در بدن دارد و همين اثرات با عث افزايش سلول هاي عضلاني و در نتيجه قدرت و حجم ميشود همچنين اين هورمون باعث چربي سوزي نيز ميشود و افزايش حجم و قدرت حاصل شده از اين دارو بسيار ماندگار تر از استروئيد ها مي باشد .

بهترين دوز مصرفي : روزانه دو واحد
ماندگاري در تست هاي دوپينگ : هرگز در تست دوپينگ نشان داده نمي شود

رونیکا
۱۳۸۹-۰۲-۲۰, ۰۱:۴۵ بعد از ظهر
سلام دوستان میشه منو راهنمائی کنید
همسرم 27 سالشه یک ماهه باشگاه میره مربیش گفته آمپول رشد سوما تزریق کنه تو نافش می خواستم بدونم عوارض داره یانه ؟

محمد حسینی
۱۳۸۹-۰۲-۲۰, ۰۱:۵۳ بعد از ظهر
با سلام و خوش آمد گویی به شما
سوما هیچگونه عوارضی نداره و حتی جزو استروئیدها هم حساب نمیشه
بالای ناف زیره پوست هم تزریق میشه
سوالتونو جواب دادم ولی سعی کنید از این به بعد در محل مربوطه سوال کنید تا نظم فروم ها به هم نخوره( ارفاق به علت اینکه تازه وارد سایت شدید)
با تشکر از دقتی که می کنید

رونیکا
۱۳۸۹-۰۲-۲۰, ۰۲:۳۹ بعد از ظهر
با سلام آقای حسینی می خواستم بدونم این دارو باعث رشد عضلات فک و صورت میشه یعنی غول آسائی

محمد حسینی
۱۳۸۹-۰۲-۲۰, ۰۴:۱۸ بعد از ظهر
با سلام آقای حسینی می خواستم بدونم این دارو باعث رشد عضلات فک و صورت میشه یعنی غول آسائی
خانم رونیکا سوال شما به این تاپیک انتقال پیدا کرد، لطفاً نظم فروم را به هم نزنید
در رابطه با جواب شما در هر کاری افراط بشه به ضرر فرد است، این موضوع در صورت تحقق فقط برای بدنسازان حرفه ای اتفاق می افتد نه برای آماتورهای این رشته
مقاله ای که پیمان عزیز در این تاپیک مطرح کردن معرف کامل هورمون رشد در بدن می باشد

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۲۰, ۰۹:۱۹ بعد از ظهر
شايعه شده كه اين هورمون روي فك تاثير ميزاره . البته اين عوارض در كساني به وجود خواهد آمد كه از اين هورمون به انداره روزانه بالاي 7 آمپول استفاده كنند . تازه باز هم نميشه بگيم صد در صد . سوما در هر قسمتي از بدن ميشه تزريق شه و بايد زير پوست زده شه . اما معمولا در پويت شكم به دليل راحت تر بودن تزريق زده ميشود .
در نگاه كردن به عكس هاي بدنسازان حرفه اي ميبينيد كه هيچ كدام اينجور كه از اين هورمون بد گفته ميشه فك هاي خيلي بزرگ ندارند .
آقاي مهران مديري (بازيگر طنز ) فك بزرگي داره كه اگر بدنساز بود مطمئن باشيد مردم و دكتر ها ميگفتن از تزريق اين داروست . اين آمپول در آمريكا براي مردم عادي جهت طول عمر بيشتر تجويز ميشود .

XYSTER
۱۳۸۹-۰۲-۲۰, ۱۱:۳۳ بعد از ظهر
سلام دوستان میخواستم بدونم قیمت سوا چنده و اینکه توی هورمون های ***ی تغیر ایجاد نکنه چون من بدنم اختلال هورمونی داره دکترم گفته هورمون بی هورمون( test )

محمد حسینی
۱۳۸۹-۰۲-۲۱, ۰۸:۱۶ قبل از ظهر
سلام دوستان میخواستم بدونم قیمت سوا چنده و اینکه توی هورمون های ***ی تغیر ایجاد نکنه چون من بدنم اختلال هورمونی داره دکترم گفته هورمون بی هورمون( test )
در رابطه با قیمت این آمپول بین 13 تا 15 هزار تومان از نوع ال جی اون پیدا میشه
اما نوع مدادی و آمریکایی این هورمون 90 هزار تومان می باشد

XYSTER
۱۳۸۹-۰۲-۲۱, ۰۳:۵۲ بعد از ظهر
نگفتین تاثیرات هورمون های ج ن س ی داره ...؟

محمد حسینی
۱۳۸۹-۰۲-۲۱, ۰۴:۰۶ بعد از ظهر
نگفتین تاثیرات هورمون های ج ن س ی داره ...؟
تا اونجایی که من اطلاع دارم نداره بی خر ترین هورمون در بدنسازیه
داروهایی هم هست که باعث تحریک این هورمون در بدن میشه مثل پلاسما جت یا سوپر پمپ که 50 درصد جایگزین خوبی هستند

پيمان صادقي پري
۱۳۸۹-۰۲-۲۱, ۱۰:۰۱ بعد از ظهر
سوماتروپين هيچ ارتباطي با تستسترون نداره و كاملا يه چيز ديگست .

ویا
۱۳۸۹-۰۷-۲۸, ۰۹:۰۱ قبل از ظهر
سلام خدمت اساتید عزیز
من 18 سالمه الان یه سالی میشه میرم باشگاه
و کاملا حس میکنم که قدم از رشد افتاده میخواستم بدونم این هورمون 100% برای رشد قد تاثیر داره؟
ایا به ریسکش می ارزه؟ (یعنی اگه مصرف کردم و جواب نداد خطری که برام نداره؟؟؟
وزنم 60 کیلو هستش و قدم 163 دوست دارم بلند تر بشه
ممنون میشم راهنماییم کنید
:گل رز::گل رز::گل رز:

majid66
۱۳۸۹-۰۷-۲۸, ۱۱:۳۱ قبل از ظهر
اول بايد ببيني صفحات رشدت بسته نشده باشه
بعد زير نظر متخصص غدد،هورمون رشد رو مصرف كني
البته فكر نمي كنم اين هورمون هايي كه تو داروخونست تاثيري داشته باشه

amir26
۱۳۸۹-۰۷-۲۸, ۰۴:۵۸ بعد از ظهر
دوستان سوما برای آب شدن چربیهای شکم( نه خیلی زیاد به ضخامت یک سانت ولی فوق العاده مقاوم) تاثیری داره؟
و اینکه پوست شل شده شکم را هم جمع و سفت میکنه؟البته شلی پوست هم خیلی کمه در ظاهر معلوم نیست و فقط اگر بین انگشت بگیری معلوم میشه؟

ممنون

Smt
۱۳۸۹-۰۸-۰۷, ۰۶:۳۹ بعد از ظهر
اگه بری دکتر برا رشد قد تجویز میکنه؟

Senior Manager
۱۳۸۹-۰۸-۰۷, ۱۰:۱۲ بعد از ظهر
اگه بری دکتر برا رشد قد تجویز میکنه؟

بازم سوال کلیشه ای
خب برو دکتر ببین میده یا نه
بار دیگه راجع به قد و قامت سوالی بکنی برای یک هفته اخراجت میکنم

Yakuza6236
۱۳۸۹-۰۸-۱۰, ۰۸:۵۷ قبل از ظهر
دیدم بعضی ها فکر میکنند سواتروپین یه چیزی مثل پاستیل میوه ای یا پفک نمیکه که برن بخرند گفتم چندتا از عوارض این دارو بگم :
عوارض سوماتروپین : دیابت ، ضخامت پوست بدن ، تومور مغزی ،بر آمدگی استخوان های پیشانی (برید تو باشگاتون بر اساس این ویژگی میتونید کسایی که سوما مصرف میکنند رو بشناسید ) ، بزرگ شدن اندام های داخلی بدن (مثل قبل ، کلیه ، معده ، کبد و ... ) و در آخر جذب نشدن سوماتروپین طبیعی بدن .

denizly2002
۱۳۸۹-۱۱-۰۹, ۰۱:۰۱ قبل از ظهر
سلام
من 26 سال دارم وزنم 84 کیلو
دور کمرم 99 و قدم 178 و درحال حاضر مجرد
من الان تو یه دوره چربی سوزی هستم (از لیپو 6 ایکس استفاده می کنم و wey , امینو )
الان در هفته سوم هستم رژیم هم اساسی گرفتم و از 102 به 99 رسیده دور کمرم
خواستم از اساتید بپرسم که ایا الان از سوما استفاده کنم
می تونم نتیجه بهتری از رژیمم بگیرم
ایا تاثیری روی چربی های پهلوم میزاره؟؟؟؟
چون شغلم ایجاب میکنه که روزی 10 تا 12 ساعت روی صندلی بشینم
اگه مصرفش جواب میده خواستم بدونم با چه چیزهائی علاوه بر اونهائی که دارم مصرف کنم
با تشکر