PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پل چوا: ایرانی ها تشنه مدال هستند

Mohsen
۱۳۸۷-۰۹-۲۱, ۱۲:۱۹ قبل از ظهر
پل چوا در 5 روزی که در ایران اقامت داشت، روزهای پرمشغله ای را پشت سر گذاشت. دیدارهای متعدد با مقامات ورزشی کشورمان و همچنین بازدید از امکانات میزبانی تهران، این فرصت را از ما سلب کرد که گفت وگویی مفصل با دبیر کل فدراسیون آسیایی داشته باشیم. اما ساعاتی پیش از پرواز این مرد زیرک سنگاپوری، موقعیتی به دست آمد تا 3 پرسش را با او مطرح کنیم. ضمن تشکر از فرشاد نحاس که زحمت ترجمه این گفت وگو را به عهده داشت، متن صحبت های پل چوا درباره حال و آینده پرورش اندام ایران در ادامه می آید:

از 4 سال پیش که برای نخستین بار به ایران آمدید، تا امروز چه تغییراتی در پرورش اندام ایران مشاهده کردید؟

- چهار سال پیش پرورش اندام ورزش مستقلی نبود و زیر نظر وزنه برداری کار می کرد، به همین خاطر نمی توانست به طور مطلوب هوادارانش را راضی کند. ولی در این مدت پرورش اندام ایران در سطح آسیا خوش درخشید و مدال های متعددی گرفته است. همینطور با درخششی که ورزشکاران ایرانی در مسابقات جهانی داشتند، نشان داده اند که چقدر پیشرفت کرده اند. به عقیده من، نتایج تیم ملی ایران در بحرین به ارتقای سطح پرورش اندام در قاره آسیا منجر می شود و من از این بابت بسیار بسیار خوشحالم.

نایب قهرمانی ایران در مسابقات جهانی یک شگفتی در سطح پرورش اندام آماتوری بود. برای اینکه تیم ملی ما همین جایگاه را حفظ کند، چه توصیه ای دارید؟

- ورزشکاران ایرانی به لحاظ ژنتیکی حتی از اروپایی ها و آمریکایی ها برتر هستند. من فکر می کنم آنها بهترین ژنتیک را برای پرورش اندام دارند و به خاطر اینکه در مسابقات معدودی شرکت کرده اند، برای کسب مدال های متعدد خیلی تشنه هستند. به نظر من در ایران بدنسازان زیادی هستند که می توانند در مسابقات آسیایی و جهانی مدال بیاورند و ایرانی ها برای اینکه ترکیب تیم ملی شان را مشخص کنند، کار مشکلی دارند. مردی که الان سکان پرورش اندام ایران را در دست گرفته به همراه افرادی مثل بلاسی و بیات برای پیشرفت تلاش می کنند و این گروهی که امروز مسئولان پرورش اندام ایران هستند، می توانند تیم ملی شما را در سطح بالایی نگه دارند.

شما به جز مسئولیت هایی که دارید، یک کارشناس پرورش اندام هم هستید، به نظر شما علی تبریزی می تواند در مسابقات حرفه ای موفق شود؟

- بله. او بدنسازی است که می تواند در جمع حرفه ای ها شانس داشته باشد اما تا وقتی که در ایران باشد، این شانس زیاد نیست. او باید مدتی در اروپا یا آمریکا اقامت داشته باشد.