PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جوان 21 ساله ، قرباني استفاده از مواد نيروزا

Mohsen
۱۳۸۷-۱۱-۱۵, ۰۳:۵۷ قبل از ظهر
استفاده از مواد نيروزا ، مرگ يك جوان 21 ساله را رقم زد و داديار جنايي تهران، دستور شناسايي عاملان توزيع داروي مرگبار را صادر كرد.
http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1387/11/05/100897257299.jpg
علي دلداري، نماينده دادستان در دادگاه كيفري استان تهران با اشاره به اين پرونده به «جام جم» گفت: به دنبال تماس مسوولان اورژانس يكي از بيمارستان ها در شمال تهران در ارتباط با مرگ مشكوك جواني 21 ساله پس از انتقال به اين محل، موضوع با تشكيل پرونده اي به دادسراي جنايي گزارش شد و براي كشف علت مرگ جوان كه هويت وي مهدي اعلام شده است دستور قضايي لازم صادر شد. داديار جنايي افزود: 2 جواني كه فرد فوت شده را به بيمارستان انتقال داده بودند، در تحقيقات عنوان كردند، مهدي همراه ما در يك كارگاه صنعتي مشغول كار بود و شب عازم باشگاه بدنسازي شد و پس از 2 ساعت به محل كارش بازگشت و ما ديديم كه او يك بسته پودر بدنسازي را از ساك خود بيرون آورد و اقدام به مصرف مقداري از آن با يك ليوان شير كرد.

شاهدان اضافه كردند: ساعت 10 شب همه خواب بوديم كه با صداي مهدي از خواب بيدار شديم و ديديم كه او قادر به نفس كشيدن نيست. 2 شاهد ادامه دادند: به دنبال اين حادثه دوست خود را به بيمارستان منتقل كرديم كه پيش از رسيدن به اتاق اورژانس، جانش را از دست داد.

دلداري افزود: در ادامه تحقيق در اين زمينه، پزشكي قانوني علت مرگ را مشكل قلبي پس از استفاده از مواد نيروزاي تقلبي اعلام كرد. با ارائه گزارش پزشكي قانوني، دستور بررسي و تحقيق در ارتباط با نحوه تهيه و توزيع داروي نيرو زاي تقلبي صادر شده است و پرونده در حال پيگيري است.

دلداري با هشدار به افرادي كه در رشته بدنسازي فعاليت مي كنند، گفت: طي چند ماه گذشته، چندين پرونده در ارتباط با مرگ افرادي كه از پودرها و داروهاي نيروزا استفاده مي كنند، به دادسراي جنايي ارسال شده و توجه به استفاده از داروهاي نيروزا و عواقب آن، بايد به صورت جدي مورد توجه قرار گيرد.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۷-۱۱-۱۵, ۰۵:۱۷ بعد از ظهر
واقعا تاسف باره كه پزشكان ما هنوز نميدانند كه پورهاي پروتئيني دوپينگ نيست و طرف از استروئيد استفاده كرده نه پودر .
كاشكي به جاي اين چرت و پرت ها خبر گزاري جام جم مقداري هم از معتاديني كه كنار جوب ها ميميرند مينوشت .

mahmoud
۱۳۸۷-۱۱-۱۵, ۰۷:۳۴ بعد از ظهر
واقعا جاي تاسف داره تو اين چند وقته هر كي به من ميرسه ميگه به پا گلوتامين ميخوري نميري!!!!!!

pesar aram
۱۳۸۷-۱۱-۱۶, ۰۴:۲۳ بعد از ظهر
مکمل ها خوبند ، اما یادتون باشه ، خیلی هاشون همین 10 سال گذشته پا به بازار گذاشتند و هر مکملی رو نباید مصرف کرد .... من خودم از کراتین می ترسم ، از آرژنین و اکسید نیتریک هم همین جور ... ولی فعلاً دارم کراتین مصرف می کنم ... گلوتامین و bcca و آمینو و ذیگر مکمل های دیگه هم ناچاری مصرف می کنم (یک کم می ترسم)

hamidbarca
۱۳۸۷-۱۱-۱۶, ۰۶:۰۵ بعد از ظهر
مکمل ها خوبند ، اما یادتون باشه ، خیلی هاشون همین 10 سال گذشته پا به بازار گذاشتند و هر مکملی رو نباید مصرف کرد .... من خودم از کراتین می ترسم ، از آرژنین و اکسید نیتریک هم همین جور ... ولی فعلاً دارم کراتین مصرف می کنم ... گلوتامین و bcca و آمینو و ذیگر مکمل های دیگه هم ناچاری مصرف می کنم (یک کم می ترسم)
برای چی میترسی؟آقا منم انداختی تو فکر آخه من دو هفته هست شروع کردم به خوردن پروتئین و گلوتامین و آمینو یعنی خطر داره؟!! آقا پیمان لطفا بیا یه توضیح بده تا ما تازه کارها از فکر در بیایم نکنه بلایی سرم بیاد:w00t:

پيمان صادقي پري
۱۳۸۷-۱۱-۱۶, ۰۶:۱۶ بعد از ظهر
برای چی میترسی؟آقا منم انداختی تو فکر آخه من دو هفته هست شروع کردم به خوردن پروتئین و گلوتامین و آمینو یعنی خطر داره؟!! آقا پیمان لطفا بیا یه توضیح بده تا ما تازه کارها از فکر در بیایم نکنه بلایی سرم بیاد:w00t:

مكمل ها هيچگونه عوارضي نداره . با خيال راحت مصرف كنيد .
مكمل ها در واقع مواد طبيعي هستند كه توي ديگر منابع غذايي وجود داره . مثلا كراتين توي گوشت هست اما اگر بخوايم 5 گرم كراتين را از توي گوشت تامين كنيم مجبوريم از نزديك به 1 كيلو يا حتي بيشتر گوشت استفاده كنيم .
گلوتامين و ..... هم همينطور . ببينيد تمام اين مكمل ها توي آمريكا با تحقيق هاي گسترده پزشكان به مردم معرفي شده . حتي استروئيد ها هم اگر با علم مصرف بشن ميشه در صد عوارض آن را به حداقل رساند .

bodybuilder
۱۳۸۷-۱۱-۱۷, ۰۸:۰۲ بعد از ظهر
خیلی از پزشک ها هنوز مکمل های ورزشی را نوعی دوپینگ میدونند.... و معتقدن که عوارض هایی رو در بر داره( کلا اطلاعاتشون در مورد مکمل های ورزشی خوب نیست)

nmc
۱۳۸۸-۰۱-۲۷, ۰۴:۴۸ بعد از ظهر
و از همه بدتر اینکه به جای اینکه برن علمشون را زیاد کنند بدون هیچ منطقی فقط میگن بد هست در صورتی که یک از دوستان من در استرالیا میگه اینجا این مکملها را دکتر تجویز میکنه و دقیا اگر دارویی را هم بده که مثلا برای کبد خوب نباشه پاد زهر اون را هم میده که اثار مخرب ان را در کبد از بین ببره من نمیدونم این پزشکان ما کی میخوان از این جهل بیان بیرون تازه یک چیزه دیگه حرفهای اوها باعث شده تا این مکملها به صورت قانونی و نمایندگی مستقیم وارد نشده و از این موقعیت گروهی سوء استفاده کنند و مکملهای تقلبی را به اسم اصل به من و شما بفروشند

arashO_o
۱۳۸۸-۰۱-۲۸, ۰۱:۰۵ قبل از ظهر
یک موضوع که من فکر میکنم وجود داشته باشه خیلی از پزشکها از بدن سازی خوششون نمیاید و فکر میکنم همه بدنسازها از داروهای غیر مجاز استفاده میکنند و البته همین بد بینی باعث استفاده بیشتر جوانها از داروهای استروئیدی میشود و علم هم در این صنعت هیچ تکانی نمیخورد و در سطح حرفه بیشتر ورزشکاران ما از نظر تغذیه مشکل دادرند امیدوارم این وضع بهتر بشود.

پویا
۱۳۸۸-۰۱-۲۸, ۰۸:۵۷ بعد از ظهر
نوشته قبل از مرگ پودرو با شیر قاطی کرده و خورده.شاید مکمل تقلبی استفاده کرده و باعث مرگش شده.مکمل تقلبی ممکنه هر کوفتی توش باشه.باید ترسید.نظرتون چیه.فکر میکنید مکمل تقلبی میتونه باعث مرگ بشه.

در مورد این هم که بسیاری از دکترها دانش بسیار کمی در مورد مکمل ها دارن حرفتونو تایید میکنم.یکی از آشناها که دکتره آمده بود خونمون مکمل آمینو نشونش دادم اصلا نمیدونست چی هست گفت این چیه.گفتم مکمل آمینو گفت چیکار میکنه گفتم برای کاهش چربی و عضله سازی مناسبه گفت چه خوب اگه لاغر میکنه یکی واسه منم بخر!!!!!!!!!!!!!!!!!!

arashO_o
۱۳۸۸-۰۱-۲۸, ۱۰:۳۰ بعد از ظهر
البته برای بهتر کردن اوضاع میشود از همین سایت mail و کلآ اطلاعاتی براشون فرستاد تا بیشتر آگاه بشن منظورم سایتهای پزشکی هستش و انجمن ها + سایت های رسمی وزرات بهداشت و داره البته این یک ایده هست که باید با مشورت روش کار بشود.

milad faridnia
۱۳۸۸-۰۱-۲۹, ۱۰:۵۸ قبل از ظهر
تا مواد تقلبي باشه در بازار همين داستان ادامه داره
اما يك سري هم امدن مكمل تو دارو خونه دادن كه جوانها از جاي مطمئن خريد كنن
اما جالب كه مكملهاشون با شير خشك فرقي نميكنه

yshahab
۱۳۸۸-۰۱-۳۱, ۰۱:۴۱ بعد از ظهر
به تغذیه 90 درصد بدنسازان نگاه کنین می بینین اینقدر ناقصه که اصلا نیازی به مکمل ندارند ، با اون پولی که خرج مکمل می کنن باید تغذیه خودشونو کامل و اصلاح کنن . بعضی ها اعتقاد دارن خوب مکمل اینجا بدرد می خوره که تغذیه ناقض رو کامل یا اصلاح می کنه که این اشتباست . اول باید رژیم غذایی رو اصلاح کرد بعد رفت سراغ مکمل . یه مکمل پروتئینی 80 هزار تومنی رو طرف می خره برای 10 تا 20 روز بعد توی همون 10 تا 20 روز 100 گرم گوشت هم تو رژیمش نیست ، آخه داداش من برو این 80 تومان رو بده 7 8 10 کیلو گوشت بخر تو این چند روز بخور اگه پیشرفت نکردی برو مکمل بخر !!! من یکبار بیخیال یه دوره 45 روزه شدم پولشو که نزدیک 300 تومن بود رفتم تو یه سوپری همشو خرید کردم کل صندوق عقب ماشین پر شد باورم نمیشد با این گرونی با 300 تومن بشه اینهمه چیز خرید یکماه فقط خوردم جاتون خالی ! نمیدونم این حرفهام به این تایپیک ربط داشت یا نه ؟!!!

mohsen sat
۱۳۸۸-۰۲-۰۱, ۱۰:۲۴ بعد از ظهر
صددرصد مکمل این بابا تقلبی که نه بلکه یه چیزی ته تقلبی بوده و ایشون رو به ملکوت اعلی فرستاده
نکته اخلاقی: همیشه از اشخاص مطمئن و اینکاره خرید کنید نه هر بچه سوسولی که یه دکه کرایه کرده و آشغال فروشی میکنه