PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هدف و دلیل بدن سازی

arashO_o
۱۳۸۷-۱۲-۰۴, ۱۲:۲۸ قبل از ظهر
سلام به همه دوستان
امروز اتفاق عجیبی برام افتاد که باعث شد خودم رو بهتر بشناسم و یک سری واقیعت جدید رو درباره خودم ببینم.و بعد این سوال تو ذهنم امد که چرا بدن سازی کار مکنم نییتم از این کار چیه ؟
آیا این درست خیلی ها بدلیل کمبود آعتماد به نفس به این ورزش رو میارن؟
واقع دلیل این سایزهای بزرگ چیه ..من فکر میکنم بعضی از افراد که خودشون رو کوچک میبینن یا از خیلی جیزها میترسن میان سراغ این ورزش ..و سعی میکنن ضعفهای خودشون رو با این عضلات بپوشونن . ولی در واقع از داخل همون ادم هستن . چه چیزی باعث میشه با علم به اینکه میدونیم ورزش برای سلامتی حتی از سلامتیمون میگزریم ؟ازتون میخام با صداقت کامل بگین چرا بدن سازی کار میکنین ؟ نیت چیه از انجام این ورزش؟ هدفتون چیه و چرا؟ آییا با نظر من موافقین؟:ohmy:

tavakkol23
۱۳۸۷-۱۲-۰۴, ۱۲:۴۱ قبل از ظهر
سلام به همه دوستان
امروز اتفاق عجیبی برام افتاد که باعث شد خودم رو بهتر بشناسم و یک سری واقیعت جدید رو درباره خودم ببینم.و بعد این سوال تو ذهنم امد که چرا بدن سازی کار مکنم نییتم از این کار چیه ؟
آیا این درست خیلی ها بدلیل کمبود آعتماد به نفس به این ورزش رو میارن؟
واقع دلیل این سایزهای بزرگ چیه ..من فکر میکنم بعضی از افراد که خودشون رو کوچک میبینن یا از خیلی جیزها میترسن میان سراغ این ورزش ..و سعی میکنن ضعفهای خودشون رو با این عضلات بپوشونن . ولی در واقع از داخل همون ادم هستن . چه چیزی باعث میشه با علم به اینکه میدونیم ورزش برای سلامتی حتی از سلامتیمون میگزریم ؟ازتون میخام با صداقت کامل بگین چرا بدن سازی کار میکنین ؟ نیت چیه از انجام این ورزش؟ هدفتون چیه و چرا؟ آییا با نظر من موافقین؟:ohmy:
درود بر شما دوست عزیز مادر تمام ورزش ها دویدن , ولی من میگم بدنسازی , شما نگاه کنید به تمام قهرمانان رشته های ورزشی اگر بدنسازی نکنند یعنی هیچ , امیدوارم متوجه منظورم بشوید , مثل این می ماند که شما بگید چرا بوکس کار می کنند یعنی آنها عقده دعوا دارند یا ... موفق باشید.

bodybuilder
۱۳۸۷-۱۲-۰۴, ۱۲:۴۲ قبل از ظهر
هر کس برایی بک هدفی پا به این ورزش میزاره. یه نفر هدفش افزایش وزنه یه نفر کاهش وزن... یه نفر هم قهرمانی... که تو این ورزش برای قهرمانی باید قیده خیلی چیزا رو بزنی و در عوض چیزهایی که برایت با ارزش هستند رو بدیت بیاری...
ولی به نظره من هر چیزی عشقه خودشو داره... من که به شخصه عاشق این ورزشم...
با این نظرت که خیلی ها بدلیل کمبود آعتماد به نفس به این ورزش رو میارن تا اندازه ای موافقم..

bodybuilder
۱۳۸۷-۱۲-۰۴, ۱۲:۴۹ قبل از ظهر
همیشه ذهنت رو به طرف مثبت هدایت کن... اینو آرنولد میگه.

پيمان صادقي پري
۱۳۸۷-۱۲-۰۴, ۰۱:۵۱ قبل از ظهر
من به اين دليل به اين ورزش رو اوردم كه :
1. خيلي لاغر بودم و اومدم كه يه كم توپر شم كه ديدم استعداد نسبتا خوبي دارم و علاقه شديد و به خاطر همين موندم .
2. هيچ ورزشي من رو ارضا نميكرد . من قبلا فوتباليست بودم (دسته 1 جوانان پارچين ) و همچنين كشتي كار كردم به مدت يك سال و تكواندو و شنا را هم تقريبا تا حدي پيش رفتمم . اما هرگز راضي نبودم . همش دنبال يه ورزش واقعي بودم . ورزش يعني سختي .
3. از نظر من زيباترين رشته ورزشي هستش و عاشق اين رشته هستم .
در ضمن يه چيزي را بگم كه كاملا روشن شيد .
آيا كسي كه توي كوچه فوتبال بازي ميكنه فوتباليست هستش؟ 100% نه . كسي فوتباليست هست كه مسابقه بده .
كسان زيادي توي بدنسازي هستن كه به خاطر اين كه بازو بندازن بيرون و به رخ اين و آن بكشند ميرن بدنسازي .
اما تعداد اين افراد كم هستش و هيچ كدام آنها بدنساز نيستن بلكه بدنسازي كار ميكنند .
شما علي تبريزي و بيت الله و خيلي هاي ديگه را ببين .
هرگز لباس بدن نما نميپوشند .
هميشه پوشيده .
در مورد آسيب ديدن به بدن هم بگم كه دوپينگ توي تمام رشته هاي ورزشي هستش . اتفاقا توي بدنسازي علمي هست اما توي رشته هاي ديگه كمتر علمي هست و فقط به خاطر شهرت . رضا سلطاني را همه فكر كنم بشناسيد قهرمان چندين دوره كشور و همچنين مربي بدنسازي اسبق تيم پيكان و تيم كشتي و ........
اون و خيلي هاي ديگه كه با فوتباليست هاي حرفه اي كشور آشنا هستن ميگفتن كه علي دا.... و خيلي هاي ديگه اگر قبل از مسابقه 3 تا آمپول كافئين نوش جان نكنند نميتونن بدوند ..
اما من به شخصه هيچ بدنسازي نديدم كه 3 تا آمپول توي يك روز بزنه .
مسائل خيلي زيادي هم در مورد پهلوان حسين ر.....زا.... ميدونم كه نميشه گفت .

arashO_o
۱۳۸۷-۱۲-۰۴, ۰۹:۵۳ قبل از ظهر
میخوام از نظر روانشناسی بررسی کنیم . ممکنه شما در شنا نفر اول بشید ولی نیت ی که دارین این باشه که به دوستتون که گفت تو نمیتونی قهرمان باشی ثابت کنی که من میتونم.
فرزاد جان من خیلی مثبت اندیش هستم ولی نباید معصومانه چشت را روی واقعیت ببندی ! چه قدر خوبه که بتونیم بدون ترس مشکلاتمون را بفهمیم . از اینکه نظر میدین ممنونم .

پيمان صادقي پري
۱۳۸۷-۱۲-۰۴, ۰۵:۱۹ بعد از ظهر
میخوام از نظر روانشناسی بررسی کنیم . ممکنه شما در شنا نفر اول بشید ولی نیت ی که دارین این باشه که به دوستتون که گفت تو نمیتونی قهرمان باشی ثابت کنی که من میتونم.
فرزاد جان من خیلی مثبت اندیش هستم ولی نباید معصومانه چشت را روی واقعیت ببندی ! چه قدر خوبه که بتونیم بدون ترس مشکلاتمون را بفهمیم . از اینکه نظر میدین ممنونم .

يعني از نظر شما واقعيت اين هستش كه هر كي مياد پرورش اندام به قصد قهرماني وزنه ميزنه . مشكل داره ؟
كمبود داره ؟

arashO_o
۱۳۸۷-۱۲-۰۹, ۰۹:۳۰ بعد از ظهر
يعني از نظر شما واقعيت اين هستش كه هر كي مياد پرورش اندام به قصد قهرماني وزنه ميزنه . مشكل داره ؟
كمبود داره ؟
نه اصلن همچین چیزی توی نوشتهام نبود در ضمن هر انسانی به قصد قهرمانی وزنه میزنه خودش دلیل و نیتش را میدونه من نمیتونم از درون آدمها حرف بزنم من یه فرضیه کلی را گفتم.خود انسان می داند دلیلش برای هر کاری چیه؟ البته اگه به خودش دروغ نگه . میخوام یه بررسی بدون تعصب بکنیم.

mohammad123411
۱۳۸۸-۰۹-۱۳, ۰۸:۴۹ بعد از ظهر
علاقه شدیدو هدف اصلیمم شاید بخندین ولی رسیدن به تیم ملی تازه 4 ماه هه که شروع کردم و دارم باهاش حال میکنم

Senior Manager
۱۳۸۸-۰۹-۱۳, ۰۹:۲۹ بعد از ظهر
من زمانی به بدنساز رو آوردم که نوجوان بودم و فکر کنم 15 سالم بود
تابستون بودو کلاس کاراته میرفتم که مربی کاراته برگشت به بزرگترهای کلاس گفت: کافیه بعد از چند هفته یکم عضله اضافی تو بدنت ببینی...همین باعث میشه برید سمت این ورزش و ازش قدرت کسب کنید
از فردای اون روز به این ورزش رو آوردم
من بدون بدنسازی هیچم...........فکرم اصلا کار نمیکنه بدون بدنسازی
من اگه بخوام حرف دلمو بزنم؛ میگم: برای بهتر زندگی کردن بدنسازی کار میکنم

Herkules
۱۳۸۸-۰۹-۱۳, ۱۱:۱۱ بعد از ظهر
راستش از زمان کودکی که پدربزرگم رو میدیدم تمرین میکنه تو باشگاه و افرادی هم هستن که بهشون تمرین میده و اونا جلوی آینه فیگور میگرفتن و عضلاتشون رو برانداز میکردن خوشم اومد و از 9 سالگی زیر نظر پدر بزرگم شروع کردم به وزنه برداری و بدنسازی اون موقع فقط خوشم اومده بود ولی چند سال که گذشت هدفم این شد که یک مسابقه هم بدم در زمینه ی بدنسازی ولی به دلایلی نتونستم و بعد به سمت پاور کشیده شدم و دوست دارم یک مسابقه داشته باشم و تجربه ایی کسب کنم.
ولی جدا از این بحث ها بنده اعتیاد دارم به تمرین کردن و با نظر آقا افشین موافقم, اگر تمرین نداشته باشم نمیتونم خوب فکر و تصمیم بگیرم یا زود رنج و عصبی میشم و...!
در کل بدنسازی دنیایی هست برای خودش!

eshaghgh
۱۳۸۸-۰۹-۱۴, ۱۰:۱۹ قبل از ظهر
من سرسخت طرفدار بدنسازي بدون دارو هستم چون هدفم مسابقه دادن نيست اينو نميگم چون به سلامتي خيلي اهميت ميدم و اميدوارم يه روزي برسه كه به بدنسازي طبيعي اهميت بيشتري بدند و شرايط مسابقه دادن براي انها فراهم باشه كه اينطوري مطمئنن افراد بيشتر به سمت اين ورزش كشيده ميشند و هدفمم از اول همين بود و اقا پيمان خوب حرفي زد چون اين ورزش سختي داره من بخاطر همين عاشق اين ورزش هستم

mahdij
۱۳۸۸-۰۹-۱۶, ۰۸:۳۴ قبل از ظهر
بحث قشنگیه!
من هم لاغر ولی استیل خوبی داشتم . توی ورزش هم فوتبال و مسابقه و تیم های کلاسی و مدرسه ای که جای خودش رو داره .چند تا ورزش رزمی رو هم دنبال کرده ام . جوون تر که بودم اهل دعوا هم بودم یعنی خودش پیش می یومد ( فکر بد نکنید من توی کل تحصیلاتم شاگرد ممتاز بوده ام) . همیشه دلم می خواست آیکیدو کار کنم و از بدنسازی هم متنفر بودم و هیکل اونا تو نظرم زشت جلوه می کرد تا....
یه روز صبح تصادف وحشتناکی کردم و من و یه بنده خدایی رفتیم زیر چرخ های یه کامیون . 50 تا بخیه روی سر ترومای عصب گردن کنده شدن پوست زیر چشم و مو برداشتن مچ دست وزانوی پا...
خلاصه سرتون رو درد نیارم برای ریکاوری بعد از نقاهت رفتم سراغ این ورزش هیچ وقت یادم نمیره با برادرم کوچکترم که یه ورزشکار حرفه ایه بود او موقع رفتیم باشگاه حتی جلو بازو رو با هالتر خالی رو هم زورم نمیرسید بلند کنم ولی آنقدر با جدیت ادامه دادم ( بدون غیبت غیر موجه دو سال کامل و منظم) تا نیجه رو که اون موقع می خواستم گرفتم ولی الان دنبال هدف بزرگتری توی این ورزشم و اونم مسابقه است.
از لحاظ فکری به خاطر فشارشغلم اگه تمرین نکنم واقعا نمی تونم قشنگ زندگی کنم ( توی تمام مسافرت ها هم میرم باشگاه) و احساس پسرفت می کنم . این ورزش کمکم داره حسابی لج خانومم درمیاره!!! چه کنم منم مثل شما معتادم!

محمد حسینی
۱۳۸۸-۰۹-۱۶, ۰۳:۵۲ بعد از ظهر
ولي به نظر من يكي از مهمترين دلايل اين ورزش اينه كه هر زماني در روز بخواي مي توني بري و تمرين كني ، مثل ساير ورزشها نيست كه وقت يا زمان خاصي داشته باشه. مثلاً قبل از عروسيه آقا پيمان من با ايشون ساعت 9 شب تمرين مي كرديم در حالي كه اكثر باشگاه ها ساعت 9 شب تعطيل هستند.

دليل دوم اين ورزش به نظر من اينه كه 90% افرادي كه تمرين مي كنند منش پهلواني دارند، يعني به جاي اينكه برن دنبال دعوا و شرارت در خيابان كنند به داد مظلومان مي رسند مثل جهان پهلوان تختي

و دليل سوم آن اينه كه مادر تمام ورزش هاي دنيا بدنسازيه چرا كه كسي كه به طور مثال ورزش دو كار مي كنه براي اينكه بتونه بدود بايد پاهاي قوي داشته باشه و اين فقط با بدنسازي قابل احياء شدن است
با تشكر از همه دوستان

Hessam_Vardak
۱۳۸۸-۰۹-۲۳, ۰۵:۱۹ بعد از ظهر
يك دوستي حرف جالبي مي زد، مي گفت شما اگر قهرمان پينگ پنگ كشور هم بشيد، كسي كه شما رو توي خيابون مي بينه متوجه نمي شه كه شما قهرمان ورزشي هستيد يا يك كارمند كه روزي دو شيفت پشت ميز مي شينه. ولي اگر 6 ماه مداوم بدنسازي كار كنيد همه متوجه ورزشكار بودنتون مي شن. :لبخند:
ولي از شوخي گذشته من بدنسازي رو به دلايل زير انجام مي دم:
1- كاملترين ورزشه
2- سن خاصي براي شروع كردن و ادامه دادن نداره
3- پيري رو تا حد فوق العاده اي به تأخير مي اندازه
4- افزايش قدرت و زيبايي اندام رو با هم به ارمغان مياره
5- باعث افزايش انرژي و از بين رفتن احساس كسالت مي شه
6- تا حد ممكن از درگيري و نزاعهاي خياباني پيشگيري مي كنه، چراكه با ديدن هيكل شما معمولاً از دعوا كردن منصرف مي شن. به قول رضا قرايي كه بهش اتهام دعوايي بودن رو زده بودن، گفت: آخه كسي كه بخواد با من دعوا كنه، حتي اگر ندونه من كي هستم، هيكلم رو كه مي بينه. پس براي چي بياد و با من درگير بشه؟
7- مقاوم تر شدن در برابر بسياري از بيماري ها، حوادث و...
باز هم بگم؟ :پوزخند:

دياكو
۱۳۸۸-۰۹-۲۴, ۰۲:۴۷ بعد از ظهر
سلام به دوستان.دليل منم اينكه منم بدن سازي كار ميكنم.از بچگي عاشق بدنهاي زيبا بودم و اينكه تو هر جوامعي تك هستي.من رزمي زياد كار كردم تكواندو كيك بوكس و پانكريشن و دومي كشور پانكريشنم دارم.اما واقعا جو بدن سازي خيلي دوستانست و همه تو باشگاه با هم رفيقن اينش خيلي عاليه.در كل كه با بدن سازي همه چي داري اندام خوب منش پهلوونيو..... براي همه دوستان ارزوي سلامتي و تندرستي ميكنم