سفارش تبلیغات

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 7

موضوع: رفتگر و یک میلیارد تومان پول! اگر پول پیدا کنی ...

عضو حرفه ای آقا تختی آواتار ها
    حالت من
    Sepasgozar
    11,592 بار در 2,813 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض رفتگر و یک میلیارد تومان پول! اگر پول پیدا کنی ...

رفتگر و یک میلیارد تومان پول!

اگر يك ميليارد تومان پول پيدا كنيد با آن‌چه كار مي‌كنيد؟ پاسخ اين سؤال را كارگر 48ساله شهرداري شهرستان گرگان طوري داد كه خيلي‌ها را شگفت‌زده كرد.
    --------------------------------------------------
    حسن مزرعي‌نوده، كه 13 سال است به‌عنوان پرسنل خدمات شهري در شهرداري گرگان كار مي‌كند بعد از اينكه يك كيف پول حاوي يك ميليارد تومان چك و دلار پيدا كرد، به خانه رفت و با كمك همسرش توانست صاحب اين كيف را پيدا كند. او سپس با اين مرد تماس گرفت و بعد از چند ساعت كيف پول يك ميلياردي را به او پس داد.

سابقه پیدا کردن 500 میلیون تومان چک پول

مزروعی در پاسخ به روزنامه همشهری که از وی پرسیده است "با ديدن اين همه پول وسوسه نشدي كه آنها را براي خودت برداري؟" می‌گوید:اگر قرار بود وسوسه بشوم، چند سال پيش كه 500 ميليون تومان چك پول پيدا كردم و خيلي راحت مي‌توانستم آنها را نقد كنم وسوسه مي‌شدم. اما احساسي كه موقع پيدا كردن كيف پر از چك و دلار داشتم همان احساسي بود كه موقع پيدا كردن 500 ميليون تومان چك‌پول داشتم و با خودم گفتم كه اينها مال من نيست و هر طوري شده بايد صاحب اين پول‌ها را پيدا كنم.

این کارگر ساده شهرداری که 20سال است که مستاجر است در حصوص کشف قبلی خود می‌گوید: چند سال پيش هنگام جارو كردن خيابان، يك سبد پيدا كردم كه داخل آن يك كيف پر از چك‌پول بود. وقتي در كيف را باز كردم با ديدن مداركي كه داخل آن بود فهميدم صاحب كيف، يك راننده كاميون است كه در همان حوالي زندگي مي‌كند.

من او را مي‌شناختم و براي همين يك راست به گاراژي كه در آنجا كار مي‌كرد رفتم. وقتي كيف را پس دادم خيلي خوشحال شد. مي‌گفت كيف را داخل سبدي در روي قسمت تاج كاميون گذاشته بود، تا كسي آن را سرقت نكند اما وقتي سبد از بالاي كاميون افتاده بود متوجه آن نشده بود. بنده خدا پول را از فرد ديگري گرفته بود تا برايش از تهران بار لوازم خانگي بخرد و اگر پول‌ها پيدا نمي‌شد زندگي‌اش تباه مي‌شد.

100 هزارتومان شیرینی تاجر میلیاردی و بک ربع سکه از شهرداری گرگان !!

مزروعی ماجرای پیدا کردن تاجر میلیاردری که پول‌های خود را گم کرده بود می‌گوید: اصلاً نمي‌شناختمش. انگار اهل مشهد بود، مي‌گفت تاجر است. وقتي متوجه گمشدن كيف پولش شده بود كه در راه مشهد بود. خودش مي‌گفت هنگام عبور از گرگان كيف در جيبش بوده و متوجه افتادنش نشده است. اما چند ساعت بعد وقتي براي سوختگيري به پمپ بنزين رفته بود فهميده بود كه كيفش گمشده. بنده خدا بدجوري شوكه شده بود و وقتي به در خانه‌ام آمد و كيف پول را ديد گريه‌اش گرفت. باورش نمي‌شد كسي پيدا شود كه از اين همه پول بگذرد و كيف را پس بدهد. بعد هم با اصرار 100 هزار تومان به‌عنوان شيريني به من داد و به طرف مشهد به راه افتاد.

مسئولان اداره هم در مراسمي يك ربع سكه بهار آزادي به‌ عنوان قدرداني به من دادند و به‌عنوان كارگر نمونه معرفي‌ام كردند.

مصاحبه همشهری با حسن مزروعی:

دومين كشف رفتگر شهرداري يك ميليارد تومان مي‌ارزيد
    داخلی- گروه حوادث- جواد عزيزي:
    اگر يك ميليارد تومان پول پيدا كنيد با آن‌چه كار مي‌كنيد؟ پاسخ اين سؤال را كارگر 48ساله شهرداري شهرستان گرگان طوري داد كه خيلي‌ها را شگفت‌زده كرد حسن مزرعي‌نوده، كه 13 سال است به‌عنوان پرسنل خدمات شهري در شهرداري گرگان كار مي‌كند بعد از اينكه يك كيف پول حاوي يك ميليارد تومان چك و دلار پيدا كرد، به خانه رفت و با كمك همسرش توانست صاحب اين كيف را پيدا كند.

او سپس با اين مرد تماس گرفت و بعد از چند ساعت كيف پول يك ميلياردي را به او پس داد، گفت‌وگوي ما با اين كارگر شهرداري را بخوانيد.
    • آقاي مزرعي، از روزي كه كيف را پيدا كرديد بگوييد.
    ساعت 5 صبح بود كه براي رفتن به سركار از خانه خارج شدم. منطقه كاري من بلوار امام رضاي گرگان است و هر روز صبح وظيفه نظافت اين منطقه بر عهده من است. آن روز هم به سر كارم رفته و مشغول نظافت خيابان بودم كه متوجه شيء سياه رنگ شدم كه در باغچه كوچك كنار خيابان افتاده بود. ابتدا فكر كردم آشغال است و رفتم كه آن را از روي زمين بردارم اما نزديك كه شدم ديدم يك كيف پول چرمي است كه داخلش پر از پول است.
    • چقدر پول داخل آن بود؟
    700 ميليون تومان چك بانكي وصول نشده بود و مقدار زيادي هم دلار. بعدا فهميدم كه ارزش دلارها هم 300 ميليون تومان بوده است.
    • با ديدن اين همه پول وسوسه نشدي كه آنها را براي خودت برداري؟
    اگر قرار بود وسوسه بشوم، چند سال پيش كه 500 ميليون تومان چك پول پيدا كردم و خيلي راحت مي‌توانستم آنها را نقد كنم وسوسه مي‌شدم. اما احساسي كه موقع پيدا كردن كيف پر از چك و دلار داشتم همان احساسي بود كه موقع پيدا كردن 500 ميليون تومان چك‌پول داشتم و با خودم گفتم كه اينها مال من نيست و هر طوري شده بايد صاحب اين پول‌ها را پيدا كنم.
    • پس نخستين باري نبود كه كيف پر از پول را به صاحبش بر مي‌گرداندي؟
    دقيقا همينطور است. خاطرم نيست دقيقا چه سالي بود، اما چند سال پيش هنگام جارو كردن خيابان، يك سبد پيدا كردم كه داخل آن يك كيف پر از چك‌پول بود. وقتي در كيف را باز كردم با ديدن مداركي كه داخل آن بود فهميدم صاحب كيف، يك راننده كاميون است كه در همان حوالي زندگي مي‌كند.

من او را مي‌شناختم و براي همين يك راست به گاراژي كه در آنجا كار مي‌كرد رفتم. وقتي كيف را پس دادم خيلي خوشحال شد. مي‌گفت كيف را داخل سبدي در روي قسمت تاج كاميون گذاشته بود، تا كسي آن را سرقت نكند اما وقتي سبد از بالاي كاميون افتاده بود متوجه آن نشده بود. بنده خدا پول را از فرد ديگري گرفته بود تا برايش از تهران بار لوازم خانگي بخرد و اگر پول‌ها پيدا نمي‌شد زندگي‌اش تباه مي‌شد.
    • بر گرديم به همان روزي كه كيف پر از چك و دلار را ديدي. بعد از اينكه آن را پيدا كردي، چرا به اداره نبردي؟
    خب، ساعت 5 صبح كسي در اداره نبود. درست هم نبود كه منتظر بمانم تا اداره باز شود. خودم را گذاشتم جاي صاحب كيف. پول كمي نبود. حتما بنده خدا حسابي ترسيده بود. براي همين با عجله به خانه رفتم تا با كمك همسرم و بچه‌ها صاحب كيف را پيدا كنيم.
    • چند تا بچه داري؟
    يك پسر و يك دختر بزرگ دارم.
    • چقدر حقوق مي‌گيري؟
    ماهانه دور و بر 370 هزار تومان. البته الان 20 سال است كه مستاجرم اما با همه اين مشكلات خدا را شكر، از زندگي‌ام راضي هستم.
    • با اين حقوق كم و زندگي مستاجري، فكر نكردي اگر كيف را براي خودت برداري ديگر لازم نيست كار كني و مي‌تواني بچه‌هايت را سر و سامان بدهي؟
    از قديم گفته‌اند مال مردم مال مردم است. من هم به اين جمله اعتقاد دارم و مي‌دانم پولي كه متعلق به فرد ديگري است حرام است. براي همين بود كه فكر برداشتن پول‌ها به ذهنم خطور نكرد.
    • وقتي همسر و بچه‌هايت كيف را ديدند، چه عكس‌العملي داشتند.
    خانواده همسرم خيلي مذهبي هستند. بنده خدا وقتي دلارها و چك‌ها را ديد دست و پايش مي‌لرزيد. مي‌گفت هر طوري شده بايد صاحبش را پيدا كنيم و آن را پس بدهيم. بعد پسرم كه با سواد است آمد و از داخل كيف يك دفترچه تلفن كوچك پيدا كرد. شماره‌ها را يكي‌يكي گرفت تا رسيد به شماره صاحب كيف. نمي‌دانيد وقتي او فهميد كيفش را پيدا كرده‌ايم و همه پول‌ها سر جايش هستند چقدر خوشحال شده بود.
    • صاحب كيف را تا به حال ديده بودي؟
    اصلا نمي‌شناختمش. انگار اهل مشهد بود، مي‌گفت تاجر است. وقتي متوجه گمشدن كيف پولش شده بود كه در راه مشهد بود. خودش مي‌گفت هنگام عبور از گرگان كيف در جيبش بوده و متوجه افتادنش نشده است. اما چند ساعت بعد وقتي براي سوختگيري به پمپ بنزين رفته بود فهميده بود كه كيفش گمشده. بنده خدا بدجوري شوكه شده بود و وقتي به در خانه‌ام آمد و كيف پول را ديد گريه‌اش گرفت. باورش نمي‌شد كسي پيدا شود كه از اين همه پول بگذرد و كيف را پس بدهد. بعد هم با اصرار 100 هزار تومان به‌عنوان شيريني به من داد و به طرف مشهد به راه افتاد.
    • همكاران و دوستانتان وقتي از ماجرا با خبر شدند، چه احساسي داشتند. از شما در اداره قدرداني هم شد؟
    مي‌پرسيدند چطور پول را براي خودم برنداشته‌ام، آنها مي‌دانستند كه با اين حقوق و درآمد، زندگي به سختي مي‌چرخد. مخصوصا وقتي كلي قسط هم داشته باشي. مسئولان اداره هم در مراسمي يك ربع سكه بهار آزادي به‌عنوان قدرداني به من دادند و به‌عنوان كارگر نمونه معرفي‌ام كردند.
    • با همه اينها، اگر دوباره يك كيف پر از پول پيدا كني، باز هم آن را به صاحبش پس مي‌دهي؟
    مطمئن باشيد اين تنها كاري است كه انجام مي‌دهم و تا آخر عمرم هم به آن افتخار مي‌كنم.

شما چه میکردید؟
    خرید,ارسال و تحویل مکمل های ورزشی از سایت Bodybuilding.com

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از آقا تختی عزیز تشکر کرده اند:

مدیر کل سایت Mohsen آواتار ها
    حالت من
    Relax
    12,946 بار در 2,730 پست
      از ایشان تشکر شده است

من تا بحال دو سه تا چیز تغیریبا بزرگ پیدا کردم و صاحبش را پیدا و تحویل دادم... ولی نمی دونم اگر یک میلیارد پیدا کنم سر از کجا در می آورم!
    انجمن سایت بدنساز یکی از بزرگترین و قدیمی ترین منابع ورزش بدنسازی و پرورش اندام ایران

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mohsen عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته exploit آواتار ها
    2,521 بار در 708 پست
      از ایشان تشکر شده است

من اگر 1 ميليارد دستم بياد شايد شيطوني كنم به صاحبش بگم يه 20 ميليون بهم بده خرج بدنم كنم
    دست هایی که کمک میکنند بسیار مقدس تر از لبهایی هستند که دعا میکنند(کوروش بزرگ)
    آدمی ساخته افکار خویش است , فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشد.

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از exploit عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

اي بابا سيب سرخ بايد دست آدم چلاغ باشه هميشه

من بودم مايحتاجم رو برميداشتم خرج ميكردم و بقيش رو هم ميذاشتم بانك سودشو ميگرفتم ميخوردم

البته اين نظر منه..............شايدم بگين چه آدم پست فطرتيه اين مهندس

خب من اينجوريم آقا اون پول رو مال خودم ميدونم

اما خداييش يارو خيلي ناخن خشك بوده كه 100 تومن گذاشته كف دست اين بنده خدا

8. 4 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    1,294 بار در 239 پست
      از ایشان تشکر شده است

انصافا اگر من به جای اون بودم بیست میبلیون میدادم

10. 3 کاربر برای این پست سودمند از mamad عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین