سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: رکورد جهان در اختیار یک ایرانی

عضو حرفه ای آقا تختی آواتار ها
    حالت من
    Sepasgozar
    11,592 بار در 2,813 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض رکورد جهان در اختیار یک ایرانی

تیم پرس سینه ایران هفته گذشته قهرمانی خود را در سطح آسیا تکرار کرد و بار دیگر قدرت خود را به رخ حریفان آسیایی کشید.در این میان اتفاقی که جالب توجه بود، شکستن رکورد دنیا توسط یک ایرانی آن هم بعد از 7 سال بود. رکوردی که طی این سال‌ها کسی نتوانسته بود به آن نزدیک شود.
    مرتضی متقیان 45 ساله ساکن شهر ری با سابقه 8 ساله در رشته پاورلیفتینگ رکورددار جهان محسوب می‌شود. او توانست با مهار وزنه 191 کیلوگرمی رکورد جهان را به مقدار یک کیلو بهبود بخشد و عنوان بهترین جهان در دسته 49-40 سال را از «هیده‌نوری نوزاکی» ژاپنی بگیرد.
    حسن طالب‌لو قهرمان آسیا و مربی مرتضی متقیان در مورد این افتخار می‌گوید: مرتضی متقیان مدیون همت و تلاش خودش است. با استعدادی که در او دیدم مطمئن بودم که در این رقابت‌ها می‌تواند رکورد جهان را بشکند و حتی می‌توانم قول بدهم که در صورت حضور در رقابت‌های جهانی باز هم بتواند رکورد جهان را که در حال حاضر در دست خودش است دوباره افزایش دهد. مرتضی با شدت و انگیزه بسیار بالا تمرین می‌کند. به طوری که جوانان باشگاه به انرژی و روحیة او حسودی می‌کنند. امیدوارم که مسئولین فدراسیون و استان تهران از این قهرمان حمایت کنند.
    مرتضی متقیان درباره این موفقیت به خبرنگار بشیر گفت: علاوه بر رکورد جهان، رکورد پرس سینه آسیا در وزن 75 کیلوگرم با مهار وزنه 210 کیلوگرم در اختیار من است. همچنین در وزن 5/82 کیلوگرم رکورد کشور با وزنه 200 کیلوگرمی در کارنامه من به ثبت رسیده است، این رکورد را در مسابقات فیلیپین زدم.
    من ورزش پاورلیفتینگ را 8 سال پیش زیر نظر سعید هداوند و حسن طالب‌لو شروع کرده و ادامه دادم.
    تا به حال 3 دوره مسابقات برون‌مرزی اعزام شدم. سال 2006 مسابقات فیلیپین نایب قهرمان شدم. سال 2008 مسابقات هنگ‌کنگ قهرمان قهرمان قهرمانان آسیا و رکورددار آسیا شدم امسال هم که در هندوستان رکورد جهان را شکستم.
    در مسابقات هند یازده کشور آسیایی حضور داشتند و رقابت سختی را با رقبایم داشتم. در تهران توانستم وزنه 210 کیلوگرمی را پرس کنم، ولی متأسفانه تغییر ساعت و تغذیه و پرواز باعث شد که 191 کیلوگرم را پرس کنم. جالب اینجاست که از بین تمام شرکت‌کنندگان فقط از من تست دوپینگ گرفتند چرا که رکورد دنیا را زدم و قرار است که آن را ثبت کنند.
    متقیان دربارة برنامه آیندة خودش گفت: در صورتی که سال بعد مسابقات جهانی برگزار شود و فدراسیون تیم اعزام کند، قصد دارم که در این رقابت‌ها شرکت کنم و انگیزة زیادی برای حضور دارم.
    وی در انتها افزود: از مسئولین فدراسیون و آقای فرشید سلطانی کمال تشکر را دارم و از مسئولین می‌خواهم با توجه به اینکه تیم پرس ایران هر سال بیش از 40 مدال طلا، نقره و برنز کسب می‌کند توجه بیشتری به این رشته داشته باشند و ما در سایه پرورش‌اندام باقی نمانیم. همچنین از مربی‌ام آقای طالب‌لو تشکر می‌کنم و از دوستانم مجید بزرگی، مجتبی ملکی، حمید رحمتی، محسن استخری و مجید تلخابی که زحمات زیادی را در مسابقات هندوستان متحمل شدند قدردانی می‌نمایم.
    خرید,ارسال و تحویل مکمل های ورزشی از سایت Bodybuilding.com

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از آقا تختی عزیز تشکر کرده اند: