سفارش تبلیغات

صفحه 5 از 7 نخستنخست ... 34567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 25 از 35

موضوع: یکروز سرشانه ات را بمن بسپار

عضو پیشرفته امین مشرقی آواتار ها
    حالت من
    Badjens
    3,587 بار در 613 پست
      از ایشان تشکر شده است

هیچ وقت این تاپیک رو یادم نمیره چون فشار وحشتناک تمرینات سرشونه بر اساس اولین پست این تاپیک هنوز یادمه!
    علاوه بر کارایی برنامه نگارش قشنگ افشین انگیزه بیشتری میداد. تو مدت تمرین چند تا تجربه کوچیک دستم اومد که میگم امیدوارم براتون مفید باشه :
    1- تداوم و توالی در حرکات نشر فوق العاده موثره. منظورم سرعت انجام حرکت (تداوم) و مکث نکردن طولانی (فقط مکث کوتاه وقتی با بالاترین نقطه حرکت میرسید). با رعایت این دو فاکتور سوزش وحشتناکی در عضله ایجاد میشه با این روش تفاوت ایجاد شده در دم عضلانی رو راحت احساس میکنید.
    2- همیشه در آخرین ست از حرکات نشر محدودیتهارو حذف میکنم یعنی با حفظ فرم صحیح تا هر تعداد که بتونم انجام میدم تا اینکه دستم کاملا لمس میشه و بالا نمیاد.
    3- پوزیشن شما در هنگام اجرای حرکات نشر خیلی مهمه به نظر من برای افراد متفاوته. من نشسته رو ترجیح میدم چون تمام راههای تقلب و ضربه زدن بسته میشه و ماکسیمم فشار روی سرشانست.
    4- برعکس اونچه که تو ذهن خیلیها هست و تصور میکنن بهترین حرکت برای قسمت پشتی دلتویید سرشانه هالتر از پشته به نظر من سنگین ترین حرکت برای پشت سرشانه نشر خم با دمبل روی میز شیبداره. به شرطی که تقلب نکنید و حرکت رو از لحاظ کامل انجام بدید. در ضمن این حرکت رو با دمبل ترجیح میدم به سیم کش اینجوری دامنه حرکت بیشتر میشه و حفظ تعادل هم فشار رو بیشتر میکنه
    5- حرکت دمبل پرسی سرشانه (حرکت اختصاصیه خودم ) رو با شیب ملایم انجام میدم به نظرم نباید تمام قسمت پشت رو به صندلی تکیه داد یه شیب ملایم بین بالاسینه و حالت عمود عالیه .وقتی وزنه هارو کاملا بالا میبرم عمدا" عضله رو منقبض میکنم و کمی دستامو رو به بالا میکشم و وقتی پایین میاد اونقدر میام پایین که داخل دمبل یه برخورد کوچیک با روی سرشونم داره. در این حرکت هم مکث نکردن فشار رو به اوج میرسونه.
    6- و نهایتا" حرکت فوق العاده سرشانه با هالتر از جلو!!! دستامو کمی بیشتر از عرض شانه باز میکنم و در طول حرکت به هیچ وجه اجازه نمیدم آرنجم به خارج مایل بشه اینطوری پرس بهتری دارم اگه کم بیارم از یه خیز کوچیک بدن استفاده میکنم. از جمله حرکاتیه که با وزنه زیاد انجام میدم.
    امیدوارم شما هم به بهترین نحو تمرینات سرشونه رو انجام بدید!
    تو از خدای خویش گم شده ای . . .
    او به دنبال توست

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از امین مشرقی عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

وقتی وزنه هارو کاملا بالا میبرم عمدا" عضله رو منقبض میکنم و کمی دستامو رو به بالا میکشم و وقتی پایین میاد اونقدر میام پایین که داخل دمبل یه برخورد کوچیک با روی سرشونم داره.

دنبال همین بودم
    بینهایت ممنون

4. 11 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض اپدیت جدید تمرین شانه

بسمه تعالی

خیلی وقته اون تمرین قبلی رو نوشتمش
    بعد از مدتها ترکیبی پیدا کردم که یه شوک اساسی به سرشونه ها میده . من خودم سرشونه هام خیلی بد تحریک میشه و باید حرکات غافلگیر کننده ای رو براش در نظر بگیرم تا باعث سوزش و درد در این ناحیه بشم .
    حالا این تمرینی که قراره امشب باهم مرورش کنیم رو دراختیارتون قرار میدم تا ازش لذت ببرین .
    • شرط اول
    یه چند روزی رو بیخیال تمرین سرشونه ای بشین که خودتون کار میکردین . مثلا 4 روز یا 5 روز رو اصلا سمتش نرید و بذارین حسابی استراحت کنه . تا بعدا به حسابش برسیم

خب...بعد از گرم کردن و کشش عضلات و دستها و خصوصا پشت بازوها ، چند ست زیر بغل سیم کش بزنیم تا حسابی مفاصل و عضلات آماده باشن و چند ست هم با این دمبل سبک ها نشر بزنیم تا خون بیشتری رو بفرستیم تو عضله

بریم سراغ اولین حرکت ( سرشانه با هالتر از پشت )
    من با هالتر معمولی و روی میزهای معمولی نمیزنم سرشونه رو . میرم سراغ خرک اسکوات که دیگه مشکل کندن هالتر رو نداشته باشم و تمام نیرو و تمرکزم رو برای بلند کردن هالتر بذارم .
    هر طرف هالتر یه وزنه 15 کیلو میذارم و 10 حرکت رو با قدرت انجام میدم .
    زیاد استراحت نمیکنم....چیزی حدود 30 ثانیه کافیه
    دوباره همون وزنه رو بلند میکنم....اما اینبار برای اینکه بیشتر عضله رو خسته کنم یکم از سرعت حرکت کم میکنم و اهسته هالتر رو بالا و پائین میبرم .
    حالا باید یکم استراحت داد به عضله....هنوز خستگی و دردی رو احساس نکردم...چاره چیه؟؟
    دوتا 5 کیلوئی اضافه میکنم بهش
    حالا چون سنگین تر شده میخوام خیلی خیلی اصولی و مقرراتی انجام بدم حرکت رو
    اولا که تکرار رو کم میکنمش.....من 8 تکرار رو در نظر میگیرم
    حالا هالتر رو از جا میکنم و انفجاری میبرمش بالای سر
    نمیارمش پائین......یکم مکث میکنم و سرشونمو منقبض میکنم
    آروم میارمش پائین...اما...اما.....خیلی ها فکر میکنن باید هالتر رو تا بیخ بیاری پائین
    اما این صحیح نیستش ، هالتر تا وسط گوش که رسید دوباره به سمت بالا پرس کن!!
    حالا دیگه سرشونه ها متوجه شدن که امروز یه روز معمولی نیستش و باید زجر بکشن
    از وزنه ها کم میکنم....چون خیلی کار داریم امروز
    حالا بازم میرم سراغ 10 تکرار
    یه سرعت معمولی رو براش در نظر میگیرم و زیاد لفت و لعابش نمیدم

همونجا استراحت میکنم و جرعه جرعه آب مینوشم
    چون میخوام سرشونه از جلو هم بزنم ، و این یعنی فشار همه جانبه!!!
    دستها رو از عرض شانه بازتر میگیرم و 10 تکرار رو انجام میدم
    ست اول زیاد فشار نمیاره....از استراحت کم میکنیم و بعد از 20 ثانیه دوباره با همون وزنه 10 تکرار میزنم
    حالا میخوام سنگین ترش کنم و یه فشار حسابی به سرشونه بیارم
    وزنه رو بیشترش میکنم و 6 تکرار براش در نظر میگیرم تا بتونم اصولی و آهسته انجام بدمش
    یه نکته مهم که قبلا هم بهش اشاره کرده بودم...دستها نباید موقع بالا بردن قفل بشه
    قبل از اینکه آرنجهات صاف بشه هالتر رو خیلی آروم بیارش پائین....نفس کشیدن یادت نره!!!!!!!
    اگه خوب دم و بازدم رو انجام داده باشی تو این 6 تکرار حالا نفس نفس نباید بزنی
    پس اگه آماده ای وزنه ها رو کم کن و 10 تکرار رو با حداقل 20 ثانیه استراحت انجام بده

نه نه نه...لباست رو در نیار... میدونم الان احساس میکنی که سرشونه هات گرد شدن از هر طرف
    اما بذار بعد از حرکت بعدی تو آینه نگاش کنی و لذت ببری
    خب...بریم سراغ نشر ها
    یه جفت دمبل 10 کیلوئی برمیدارم و روی یه نیمکت تخت میشینم
    در حالت نشسته 10 تا نشر از جانب میزنم و بدون اینکه دمبل ها رو بذارم زمین تا جایی که سینه به زانو بچسبه خم میشم
    حالا میخوام نشر خم چکشی رو اجرا کنم تا درد قسمت پشتی دوباره اعصابتو خرد کنه!!
    نشر خم چکشی چطوریه؟؟؟
    دمبل ها رو باید طوری بگیری تو دستت تا کف دستها به سمت خودت باشه
    ( یعنی میله وسط دمبل افقی باشه )
    حالا یکم آرنجت رو خم میکنی و با حفظ خمیدگی دستها رو از طرفین باز میکنی
    هرچند ثانیه که بتونی دمبل ها رو بالا نگه داری بیشتر سود کردی و نتیجش رو اخر حرکت متوجه میشی
    خب ست اول تموم شد؟؟؟
    حاا ست دوم رو میخوایم برعکسش کنیم تا همه چیز امشب غیر عادی باشه
    یعنی تو این ست اول از نشر خم شروع میکنیم و بعد نشر از جانب رو میزنیم
    تو نشر از جانب حواست باشه دمبل ها موقع پائین اوردن به پاهات نخوره تا استراحت موقت داشته باشه ها
    خب یکم بیشتر استراحت میکنیم تا امادگی داشته باشیم ست اخر رو با تمرکز و دقت بیشتر انجام بدیم
    ست اخر رو با نشر از جانب شروع میکنیم...دستهات رو از موازات شونه ها بالاتر نبریا
    خم شو برای نشر چکشی....شده باشه 2-3 تا تکرار رو ازش بدزدی، بدزد اما بالای حرکت رو هر چقدر میتونی مکث کن ،اما یادت باشه مرد اونیه که بدون دزدین مکث رو هم داشته باشه

بدون معطلی برو سراغ آب که خیلی خسته شدی.....حالا یه گوشه چشمی به شونه ها داشته باش
    اصلا نیازی نیست لباس رو در بیاری...از رو لباس کاملا مشخصه که ورم کرده شونه ها
    الان کولت هم درد گرفته بخاطر نشر چکشی و نشر جانبی که باهم انجام دادی
    وقتی لباست رو دراوردی به جدا شدن سرشانه از بازو خوب نگاه کن...حالا نیمرخ وایسا ببین دلتوئید پشتی چقدر خوب خودشو نشون میده و به کل سرشونه اعتبار خاصی بخشیده!!

خب بسه دیگه
    بریم سراغ حرکت امین مشرقی ( سرشانه با دمبل )

متاسفانه این قسمت از برنامه هم با یه حرکت چند مفصلی دیگه باید انجام بشه
    یه جفت دمبل معمولی بردار که بتونی کل تکرار رو با فرم صحیحش که جدیدا از امین مشرقی یاد گرفتم انجام بدی
    حالا این فرم صحیح چی هست؟؟
    تو یه مقاله رونی وینکلار گفته بود موقع پائین اوردن دمبل ها دمبل ها رو تا جایی میارم پائین که به شونه هام برخورد کنه...خب تا اینجاش درست؟؟
    اما چیزی از بالا بردنش نگفته بود و شاید فوت کوزه گری خودش بوده که به ما نگفته!!!
    امین مشرقی میگه : موقع بالا بردن دمبل ها دستامو صاف میکنم و مخصوصا سرشانه رو منقبض میکنم و یه مکث چند ثانیه ای انجام میدم
    وقتی این مکث و سفت کردن شانه ها رو تو قسمت بالای حرکت داشته باشی تازه میفهمی چقدر مهمه این قسمت حرکت.
    خب حالا 8 تکرار رو با دمبل ها انجام میدم و میخوام تیر خلاص رو به این عضله بخت برگشته بزنم
    کول با هالتر سنگین ترین و کشنده ترین حرکتی هستش که من درنظر گرفتم
    اول اینکه من کاری ندارم چقدر خسته ای و دستات بالا نمیادو .....
    باید هالتر رو تا زیر چانه بکشی بالا و ارنجها از هالتر بالاتر باشه
    حالا با کمی ...فقط کمی حرکت دورانی به هالتر...بیارش پائین
    وقتی هالتر اومد پائین یه 3 ثانیه نگش دار تا کولها خوب تحت فشار باقی بمونه
    سرشانه با دمبل + کول باهالتر رو 3 ست انجام بده
    خواهشم اینه توی ست اخر همه چیز رو خراب نکن....مثل ست اول کاملا سفت و محکم هالتر و دمبل رو دستات بگیر....خوبیش اینه که بعدش دیگه هیچی نداری که بخوای عزا بگیری!!!!

خب حالا برو جلو آینه...الان سرشانه ها کاملا از هر جهت بهش فشار اومده و متورم شده...قسمت پشت سرشانه هنوزم داره میسوزه....کول و رگهای قسمت جلوی سرشونه هم نمای خوبی داده به بدنت
    میخوای فیبرهای سرشونت رو ببینی؟؟
    یه فیگور کول بگیری متوجه میشی چقدر دم کرده عضلاتت

خوب بود؟؟
    از تمرین امشبت راضی باش چون وظیفه ات رو در قبال عضله ات به نحو احسنت انجام دادی
    فقط یادت باشه این سیستم رو هر چند وقت یکبار به کار ببری تا برات عادت نشه.

پیروز و سربلند باشید

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته ShaHiN.mY.LoVE آواتار ها
    حالت من
    Khoonsard
    3,393 بار در 537 پست
      از ایشان تشکر شده است

مثل همیشه یه برنامه فوق العاده با نگارش متفاوت . مرسی
    ==========================================
    اتفاقا من دیروز برنامه صفحه اول این تاپیک رو اجرا کردم و امروز میخواستم بیام اینجا ازش تعریف کنم .
    امروز صبح سرشونم نبض وار میزد ، جوری که از زیر لباس تکون خوردنش مشخص بود میخواستم بهت زنگ بزنم بگم افشین جان چه حالی دادی به این سرشونه بیقرار شده که دیدم بعد از مدتی جا گرفت .
    بازم ایول

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از ShaHiN.mY.LoVE عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته امین مشرقی آواتار ها
    حالت من
    Badjens
    3,587 بار در 613 پست
      از ایشان تشکر شده است

خیلی عالی بود افشین جان
    آقا ننویس اینارو مارو وسوسه میکنی ساعت 11 شب پاشیم بریم باشگاه سر شونه بزنیم!
    در مورد حرکت کول هالتر دو تا نکته خیلی جالب و کار آمد گفتی 1- وقتی هالتر رو پایین میاریم در حالت کشش ایجاد شده باید کمی مکث کرد که دوتا مزیت داره اول اینکه فشار بسیار موثر دقیقا به جایی که میخوای وارد میشه
    2- اینکه چرخش دورانی هالتر موقع پایین اومدن باید نسبتا کم باشه من اکثرا" تو باشگاه میبینم که هالتر رو با شتاب زیاد و چرخش خیلی خیلی زیاد میبرن جلو فکر میکنن اینجوری آخره فشاره در صورتی که به مرور باعث افتادگی سرشانه و کول میشه و به اصطلاح بدن حالت قوز به خودش میگیره.
    یه نکته هم در مورد موقعیت سر و گردن در این حرکت . وقتی هالتر رو تا زیر چانه بالا میاری یکم. تاکید میکنم فقط یکم سر رو پایین بنداز که عضله ذوزنقه حالت متراکم به خودش بگیره و وقتی هالتر پایین میاد سر رو کمی بالا بیار در واقع تقریبا گردن ثابته و لی چانه و صورت کمی بالا میاد. نباید زیاده روی کرد چون گردن درد شدیدی به همراه داره.
    تو از خدای خویش گم شده ای . . .
    او به دنبال توست

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از امین مشرقی عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 5 از 7 نخستنخست ... 34567 آخرینآخرین