در مسابقات انتخابی تیم ملی دو سال پیش تیم همدان با جوانانی که در میان آن‌ها مجتبی نوترکی نام آشناتر از سایرین بود، شگفتی ساز شد و برای اولین بار عنوان قهرمانی تیمی را از چنگ تیم تهران بیرون آورد. تیم همدان در آن سال متشکل از جوانان جویای نامی بود که وحید رفتارهمدانی را به عنوان نماینده دسته 65 کیلو همراه داشت. رفتار همدانی سال بعد در مسابقات باشگاه‌های کشور به یک وزن بالاتر صعود کرد و به نایب قهرمانی رسید و بالاخره امسال موفق شد به تیم ملی راه یابد. مسابقات جهانی wbpf دوبی اولین تجربه بین‌المللی وحید رفتارهمدانی بود که با موفقیت همراه بود. رفتارهمدانی که از 20 سالگی پرورش‌اندام را آغاز کرده، حالا در 27 سالگی یکی از سبک‌وزن‌های خوب حال حاضر ایران به شمار می‌رود.
* اولین تجربه برون مرزی چطور بود؟
- تا به حال در مسابقه‌ای به این سطح شرکت نکرده بودم. در وزن من 21 نفر شرکت کرده بودند که 10 نفرشان بدن‌های خوبی بودند.
* شنیدیم در روز مقدماتی کمی استرس داشتی؟
- بله. طبیعی بود ولی سریع به خودم مسلط شدم و روز دوم رفتم برای طلا.
* وقتی در ترکیب تیم اعزامی به آسیا قرار نگرفتی، تمریناتت را قطع کردی؟
- نه. 3 روز بعد شروع کردم. همان موقع گفتند در تیم اعزامی به جهانی هستی. رفتم همدان و تمریناتم را با همان جدیت ادامه دادم.
* به چه شیوه‌ای تمرین می‌کنی؟
- بیشترین سیستمی که استفاده می‌کنم، سیستم‌هرمی است. معمولاً از وزنه‌های سنگین استفاده می‌کنم با دامنه تکرارهای 12 تا 15 تایی.
* در دوره حجم هم به همین روش تمرین می‌کنی؟
- معمولاً از روش وزنه سنگین با تکرارهای پایین بهره می‌برم.
* هفته‌ای چند روز تمرین می‌کنی؟
- در دوره حجم هفته‌ای 5 جلسه. در دروه کات روزی 2 جلسه که یک ساعت آن تمرین هوازی است.
* تمرین هوازی را تا آخر ادامه می‌دهی؟
- تا یک هفته مانده به زمان مسابقه.
* گرفتن مدال تاثیری در زندگی‌ورزشی‌ات گذاشته؟
- نمی‌شود گفت بی‌تاثیر بوده. بعد از مدال روحیه‌ام هزار برابر شده است.
* در تنظیم برنامه‌هایت با چه کسی هماهنگ می‌کنی؟
- از سال 87 از راهنمایی‌های محمود ساوالان استفاده می‌کنم البته در ماه‌های اخیر از بیت‌الله عباسپور هم باید تشکر کنم که از نظرات ایشان هم بهره بردم.
* برای آینده برنامه‌ای داری؟
- برای مسابقات آسیایی 2010 آماده می‌شوم. شاید یک وزن بالاتر بروم که مساله وزن کم کردن هم نداشته باشم.
* و حرف آخر؟
- تشکر می‌کنم از خانواده و کادر فنی تیم ملی به خصوص آقای یزدانی که در روزهای آخر به من روحیه داد.