سفارش تبلیغات

صفحه 5 از 34 نخستنخست ... 3456715 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 25 از 168

موضوع: حوادث رخ داده در سراسر جهان

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    3,568 بار در 905 پست
      از ایشان تشکر شده است

نجات معجزه‌آسای دختر 4 ساله

دختر4 ساله‌ای كه همراه پدرش برای تنظیم آنتن تلویزیون به پشت بام خانه خود در تهران رفته بود از ارتفاع 15 متری سقوط كرد اما به طرز معجزه‌آسایی زنده ماند.

جام جم آنلاین: به گزارش «جام‌جم»، ساعت 8:45 روز جمعه گذشته مردی كه ساكن یك مجتمع مسكونی در خیابان هاشم‌آباد تهران بود، برای تنظیم آنتن تلویزیون به پشت بام خانه‌اش رفت. در همین هنگام زینب ‌دختر 4 ساله‌اش كه از خواب بیدار شده بود نیز با اصرار از پدر خواست با او همراه شود.

پدر قبول كرد و با پوشیدن لباس‌های زمستانی بر تن وی، او را درآغوش گرفت و با هم به پشت بام رفتند. پدر دختر 4 ساله را روی یك صندلی آبی‌رنگ نشاند و از زینب خواست همانجا بنشیند و جایی نرود؛ اما لحظاتی بعد پدر ناباورانه مشاهده كرد كه دختر بر لبه بام ایستاده است.
    او چند بار دختر كوچولویش را صدا زد و از او خواست از آن محل دور شود اما ناگهان زینب كوچولو تعادل خود را از دست داد و از ارتفاع 15 متری به پایین پرت شد.
    با وقوع این حادثه، پدر بشدت شوكه شده و قدرت صحبت كردن را از دست داده بود. در این هنگام، پدر صدای زن همسایه را شنید كه فریاد می‌زد «كنار بروید بچه سالم است.» پدر سراسیمه خود را به خیابان رساند. باصدای داد و فریاد همسایه‌ها، دیگر اعضای خانواده نیز متوجه حادثه شده و هراسان خود را به خیابان رساندند اما نا باورانه پی بردند زینب كوچولو زنده مانده و در جستجوی لنگه كفش خود است. اعضای خانواده در میان اشك شوق و شادی همسایه و رهگذران به خانه بازگشتند و زینب فقط به آسمان نگاه می‌كرد و لبخند می‌زد.
    پس از وقوع این حادثه و نجات معجزه‌آسای این كودك 4 ساله تهرانی كه پس از سقوط از ارتفاع 15 متری جان سالم به در برده بود، به سراغ خانواده وی رفتیم تا ماجرا را از آنها جویا شویم.
    گفتگو با والدین
    چه شد كه فرزند 4 ساله شما از پشت بام سقوط كرد؟
    وقتی برای تنظیم آنتن به پشت بام رفته بودیم، این اتفاق افتاد. دخترم روز حادثه روی صندلی نشسته و در حال تماشای گربه حیاط همسایه روبه‌رویی بود. دخترم محو گربه شده بود و مدام به حركات او می‌خندید. من از زینب خواستم از لبه بام كنار برود در همین موقع، او قصد داشت از روی صندلی بلند شود كه یكدفعه تعادل خود را از دست داد و به پایین پرت شد.
    چه اقدامی برای نجات فرزند خود انجام دادید؟
    خیلی شوكه شده بودم و قدرت به زبان آوردن نام فرزندم را نداشتم.
    فریاد زدم خدا، كمكم كن، بعد با صدا زدن نام فاطمه زهرا (س)، امام حسین(ع) و امام زمان(عج) به لبه بام رفتم. حتی تصمیم گرفتم خود را به پایین پرت كنم تا او را نجات دهم. دیگر جان خودم، مهم نبود و به تنها موضوعی كه فكر می‌كردم، نجات دخترم ‌ زینب ‌ بود و (بغض گلویش را می‌گیرد).
    شاید نتوان باور كرد، همه حادثه درمدت 10 ثانیه اتفاق افتاد. در همین افكار بودم كه با صدای یكی از همسایه‌ها كه می‌گفت، فرزندتان زنده است، به خود آمدم و به خیابان رفتم. واقعا معجزه شده بود. زینب زنده مانده و به دنبال لنگه كفش خود می‌گشت و از من می‌خواست دستش را بگیرم و برای خرید نان به نانوایی برویم.
    از احساس خود درباره زندگی دوباره دختر كوچولویتان بگویید؟
    یك احساس وصف نشدنی، خدا واقعا به من لطف كرد. او صدای ناله‌هایم را شنید و شادی را دوباره به خانواده‌ام داد، خدا بهترین عیدی سال 89 را به من داد.

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    3,568 بار در 905 پست
      از ایشان تشکر شده است

شگرد منحصر به فرد یک سارق برای اغفال زنان
    به گزارش اعتماد تلاش ها برای دستگیری این سارق زمانی آغاز شد که چند زن میانسال به دادسرای ناحیه 14 تهران رفتند و مدعی شدند مرد جوانی به بهانه کمک به فقرا جواهرات آنها را ربوده است. یکی از شاکیان گفت؛ چند روز قبل مردی در خیابان به سراغم آمد و در حالی که یک کیسه پر از لباس های کهنه

شگرد منحصر به فرد یک سارق برای اغفال زنان
    مرد شیادی که با استفاده از یک کیسه پلاستیکی و چند تکه لباس کهنه زن های زودباور را فریب می داد و جواهرات شان را می دزدید به ده ها فقره سرقت اعتراف کرد.

به گزارش اعتماد تلاش ها برای دستگیری این سارق زمانی آغاز شد که چند زن میانسال به دادسرای ناحیه 14 تهران رفتند و مدعی شدند مرد جوانی به بهانه کمک به فقرا جواهرات آنها را ربوده است. یکی از شاکیان گفت؛ چند روز قبل مردی در خیابان به سراغم آمد و در حالی که یک کیسه پر از لباس های کهنه در دستش بود، گفت برای فقرا کمک جمع می کند.
    او گفت حاضر است برای کمک به مستمندان جواهرات من را به قیمتی بالاتر از ارزش واقعی بخرد. من هم که با این کار هم طلاهایم را به قیمت خوبی می فروختم و هم به فقرا کمک می کردم دو حلقه النگویم را به وی دادم و او هم آنها را داخل کیسه یی که در دست داشت انداخت و شروع به صحبت با من کرد. در حالی که منتظر بودم تا پول طلاهایم را بگیرم مرد غریبه ناگهان گفت از خریدن طلاها منصرف شده است. او کیسه اش را به من داد و خواست خودم لباس های کهنه را به افراد نیازمند بدهم.
    لحظه یی بعد درحالی که او رفته بود، دیدم ته کیسه سوراخ است و النگوهایم داخلش نیست. سایر شاکیان نیز اظهارات شان مشابه این مالباخته بود. بنابراین به کمک آنها ماموران با چهره نگاری از متهم پس از مدتی موفق شدند وی را دستگیر کنند. این مرد در دادسرا به سرقت از ده ها نفر با این ترفند اقرار کرد و گفت؛ «پس از انتخاب طعمه هایم نزد آنها می رفتم و با معرفی خود به عنوان فردی خیر به آنها پیشنهاد می دادم طلاهایشان را با قیمتی بالاتر از ارزش واقعی به من بفروشند تا من آنها را به فقرا هدیه کنم.»
    وی ادامه داد؛ من کیسه یی در دست داشتم که ته آن را از قبل سوراخ کرده بودم و جواهرات را داخل آن می انداختم. بعد از چند دقیقه گفت وگو با طعمه ام درحالی که جواهرات را از طریق سوراخ ته کیسه برداشته بودم کیسه را به او می دادم و اعلام می کردم از خرید طلاها منصرف شده ام. هیچ کدام از مالباختگان هم به موضوع مشکوک نمی شدند و چون با چشم خودشان دیده بودند طلاها را داخل کیسه انداخته ام دنبال اموال شان نمی گشتند.»

3. یک کاربر برای این پست سودمند از محمد حسینی عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    3,568 بار در 905 پست
      از ایشان تشکر شده است

ارسال پرونده متهم آزار و اذیت 16 زن و دختربچه به دیوان عالی
    محسن افتخاری سرپرست دادگاه كیفری استان تهران از ارسال پرونده مرد متهم به آزار و اذیت 16 زن و دختر بچه، آدم ربایی و ضرب و جرح شاكی‌ها به دیوان عالی كشور خبر داد.

جام جم آنلاین: سرپرست دادگاه كیفری استان تهران در گفتگو با ایسنا ، اظهار كرد: «امیر» 25 ساله، معروف به «چشم آبی» دارای سابقه كیفری با دریافت شكایات متعدد از سوی شاكیان در میان 30 مظنون توسط شاكی‌ها ، شناسایی شد.
    وی با اشاره به برگزاری جلسه رسیدگی در دادگاه كیفری استان تهران ، گفت: «نازنین» 12 ساله ، «سیما» 10 ساله ، «الهه» 32 ساله ، «پگاه» 8 ساله ، «هدیه» 9 ساله و «لیلا» 20 ساله از جمله شاكیانی بودند كه در جلسه رسیدگی در شعبه 74 دادگاه كیفری استان تهران به تشریح نحوه آزار از سوی متهم پرداختند.
    سرپرست دادگاه كیفری استان تهران در ادامه گفت: قضات شعبه 74 دادگاه كیفری استان تهران به ریاست قاضی حسن تردست، امیر را كه متهم است 16 زن و دختر بچه‌ را در منطقه ورامین ربود‌ه و مورد آزار و اذیت قرار داده ‌است به اتهام تجاوز به عنف ، آدم ربایی، ایجاد جرح عمدی ، تخریب عمدی ، ورود به عنف به ملك غیر ، فحاشی و توهین به 2 بار اعدام در ملاعام ، 25 سال حبس، 173 ضربه شلاق و پرداخت دیه محكوم كردند كه این رای با طی تشریفات قانونی با توجه به اعتراض متهم و وكیلش به دیوان عالی كشور ارسال شد.

5. یک کاربر برای این پست سودمند از محمد حسینی عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    3,568 بار در 905 پست
      از ایشان تشکر شده است

كتك زدن شوهر برای دریافت مهریه...
    كتك زدن شوهر برای دریافت مهریه
    جام جم آنلاین: زنی كه در جریان اختلاف‌های خانوادگی با شوهرش، وقتی فهمید او حاضر به جدایی نیست و مهریه‌اش را نمی‌پردازد ، به دفعات او را مورد ضرب و شتم قرار داد.

به گزارش «جام‌جم»، هفته گذشته ساكنان مجتمعی در شمال غرب تهران با شنیدن صدای ناله و فریادهای كمك‌خواهی یكی از همسایه‌ها از خانه‌هایشان بیرون آمدند.
    آنها در كمال تعجب مشاهده كردند یكی از همسایه‌ها كه زن جوانی است، با جارو و دمپایی به جان شوهرش افتاده و او را بشدت كتك می‌زند و مرد جوان نیز در حال التماس كردن به اوست. همسایه‌ها با دیدن این صحنه، مرد صاحبخانه را از زیر دست زنش بیرون كشیدند و به همسرش اعتراض كردند. زن جوان كه بشدت عصبانی شد، بار دیگر با برداشتن چوبدستی از داخل یكی از اتاق‌های خانه، به سوی شوهرش و همسایه‌ها حمله‌ور شد.
    فرار زن خشمگین
    در همین موقع، یكی از همسایه‌ها با مركز فوریت‌های پلیسی 110 تهران تماس گرفت و از حمله زن خشمگین به سوی ساكنان مجتمع خبر داد.
    زن خشمگین وقتی فهمید همسایه‌ها با پلیس تماس گرفته و تقاضای كمك كرده‌اند، با تهدید به قتل شوهرش، محل را ترك كرد.
    دقایقی بعد وقتی ماموران به محل حادثه رسیدند، معلوم شد كه زن خشمگین آن محل را ترك كرده و شوهرش كه بشدت كتك خورده بود، به خانه یكی از همسایه‌ها انتقال یافته است.
    بنابراین، ‌مرد همسایه برای درمان به بیمارستان انتقال یافت و چند روز بعد، به مركز پلیس تهران مراجعه و از همسرش شكایت كرد.
    شكایت شوهر از همسر جوان
    این مرد در اظهاراتش به پلیس گفت: چندی پیش به دنبال اختلاف‌هایی كه با همسرم پیدا كردم، او تصمیم به جدایی گرفت ولی من خواهان این جدایی نبودم، اما او از وقتی كه فهمیده من حاضر به پرداخت مهریه‌اش و جدایی از او نیستم، بنای ناسازگاری گذاشته و به دفعات مرا كتك زده است؛ به گونه‌ای كه آخرین بار به كمك همسایه‌ها نجات یافتم.
    با شكایت این مرد و تشكیل پرونده قضایی در این خصوص، همسر وی تحت تعقیب قرار گرفت و پس از دستگیری به مركز پلیس منتقل شد.
    انتقام‌گیری
    زن جوان - متهم -در اظهاراتش به پلیس گفت: 3 سال قبل ازدواج كردم. چندی پیش، او به بهانه اضافه‌كاری و ماندن در محل كارش با دوستانش به گردش و تفریح می‌رفت و نیمه شب به خانه بازمی‌گشت و هر شب با دروغی جدید، دیر آمدن خود را توجیه می‌كرد و بنای ناسازگاری را می‌گذاشت.
    متهم ادامه داد: شوهرم پس از مشاجره، به بهانه قهر خانه را یك هفته ترك می‌كرد و به خانه پدری‌اش می‌رفت و من هر بار برای حفظ كانون خانوادگی، از او عذرخواهی می‌كردم تا او به خانه بازگردد.
    وی تصریح كرد: وقتی رفتارهای نامناسب شوهرم همچنان ادامه یافت، تصمیم گرفتم با دادخواست طلاق در دادگاه، او را مجبور كنم كه اخلاق و رفتارش را تغییر دهد اما چون بی‌فایده بود و او به شرط گذشت از مهریه و حق و حقوق قانونی‌ام، تقاضای طلاقم را می‌پذیرفت، تصمیم گرفتم او را تنبیه كنم. به همین دلیل، هر بار به خاطر ناملایمات و بدرفتاری‌هایش، او را كتك می‌زدم.
    زن متهم گفت: هر بار كه شوهرم مرا اذیت می‌كرد، با چوبدستی، جارو و دمپایی به جان او می‌افتادم و كتكش می‌زدم تا او با تغییر رفتار گذشته به زندگی بازگردد كه آخرین بار همسایه‌ها به داد او رسیدند و او از كتك خوردن نجات یافت.
    بنا بر این گزارش، بازپرس مومنی، رئیس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 2 تهران برای زن جوان قرار قانونی صادر كرد و تحقیقات از وی ادامه دارد.

7. یک کاربر برای این پست سودمند از محمد حسینی عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    3,568 بار در 905 پست
      از ایشان تشکر شده است

مرگ خوش‌شانس‌ترین بدشانس جهان در ۹۳ سالگی

تسوتومو یاماگوچی، مرد ژاپنی‌ای که از هر دو انفجار هسته‌ای در هیروشیما و ناکازاکی جان به در برد، روز دوشنبه در ۹۳ سالگی در بیمارستانی در ناگازاکی به خاطر ابتلا به سرطان معده، درگذشت. او تنها شخصی بود که به طور رسمی حضورش در محدوده هر انفجار هسته‌ای، تأیید شده بود.

یاماگوچی، روز ۶ آگوست ۱۹۴۵، یعنی روزی که بمب‌افکن b-29 آمریکایی، با پرتاب یک بمب هسته‌ای سبب مرگ ۸۰ هزار نفر در دم و ۶۰ نفر در طی یکی ماه بعد شد، در هیروشمیا بود. او به عنوان مهندس شرکت کشتی‌سازی میتسوبیشی، یک سفر کاری به هیروشیما انجام داده بود.

او که در زمان انفجار در یک پناهگاه، در دو مایلی مرکز انفجار بود، علیرغم سوختگی‌های زیاد، زنده ماند. دو روز بعد او به منزلش، در شهر ناگازاکی در ۱۸۰ مایلی هیروشیما برگشت.

صفحه 5 از 34 نخستنخست ... 3456715 ... آخرینآخرین