سفارش تبلیغات

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 6 به 10 از 12

موضوع: چگونه رشد بیشتری را در عضلات ایجاد کنیم

مدیر ارشد
    3,570 بار در 537 پست
      از ایشان تشکر شده است

من تقلب را نمیپسندم حالا چه به صورت کلنگی یا .... تقلب موجب راحت کردن حرکت میشهه در صورتیکه شما میخواهید قسمت ضعیف عضله را تقویت کنید البته تا حدی کمک گرفتن میتونه مفید باشه اما تقلب معمولا فشار زیادی رو روی تاندون ها و مفصل میاره و آسیب دیده گی را در دراز مدت اگر نه کوتاه مدت بهمراه داره. مثلا شما در حرکت جلو بازو ضعیفترین بخش حرکتی بخش شروع عضله هست حالا شما اگه با تقلب وزنه را سریع از اون بخش لنگر زنان راد کنید یعنی ماهیچه را در اون بخش رشد نخواهید داد و به همین خاطر هست که رشد بازوها پیک خوبی را نخواهد داشت البته درسته که با حرکت ایزوله کننده این مشکل را شاید بشه رفع کرد اما به هر حال هدف شما باید انجام صحیح حرکت در جهت رشد عضله باشه نه در جهت اسب به مفصل و تنها بلند کردن عضله.
    در مورد انقباض در نقطه پیک موجب رشد کامل عضله میشه و دوریان تفاوت عمده ای نسبت به بقیه در اینکار داشت و این موجب راحت تر شدن نمیشه و بهترین کار ممکن همین مکث کوتاه و اطمینان از انقباض کامله و شدید عضله هست این یعنی بدنسازی نه پاورلیفتینگ.
    در مورد سرعت اجرای حرکت بخش بالا رونده یا مثبت مثلا در حرکت پرس سینه میتونه با سرعت بیشتری انجام بشه و حتا به صورت افزایشی و انفجاری اما بخش منفی رو میتوان آرامتر و با کنترل بیشتر انجام داد دقت کنید بیشتر هیپرتروفی در بخش منفی انجام میشه و اهمیت بیشتری داره که متاسفانه اکثر افراد این بخش را ول داده و با سرعت پایین میاورند. عضله باید در تمام طول حرکت تحت کنترل و انقباض بوده و استراحت نکنه مکث بین انجام تکرار درست نیست. بازم اشاره میکنم شما باید بدنسازی کنید نه وزنه بر داری.

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از arashbandegan عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته امین مشرقی آواتار ها
    حالت من
    Badjens
    3,587 بار در 613 پست
      از ایشان تشکر شده است

خوب این طبیعیه که قسمت منفی حرکت کمی آهسته تر باشه اما افراط زیادی تو آهسته انجام دادن حرکت بی فایدست. من با افشین موافقم وقتی زیادی آروم حرکت رو انجام بدیم در همون یک الی دو ست اولیه بخش زیادی از انرژی هدر میره و ستهای بعدی قابل قبول نیست. اینکه خیلی سریع و بی دقت هم انجام بشه حرکات درست نیست مثل همون حالت الاکلنگی در جلو بازو دمبل.
    تو از خدای خویش گم شده ای . . .
    او به دنبال توست

4. 6 کاربر برای این پست سودمند از امین مشرقی عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته hamidbarca آواتار ها
    2,945 بار در 537 پست
      از ایشان تشکر شده است

حالا که بحث به اینجا کشیده من دوست دارم یه چیز دیگه رو هم بدونم.حرکاتی که با دستگاه و به صورت کششی زده میشه چی؟اونا هم باید تمرکزی زد یا یکم سرعت هم بهش داد؟مثلا حرکت زیر بغل کششی من احساس میکنم باید با یه سرعت یکنواخت زده بشه نه اینکه خیلی تمرکزی مثل پرس سینه و جلو بازو.حتی تو چندتا فیلم از قهرمان های بدنسازی رو دیدم هیچکدوم اونطوری تمرکزی این حرکات رو نمیزدن مثلا تو همین باشگاهمون آدمهایی هستن که یدونه زیر بغل زدنشون چند ساعت طول میکشهدر صورتی که احساس میکنم تو اینجور حرکات یکم سرعت برای عمل کشش لازمه البته نه خیلی سریع.حالا نظر شما چیه؟

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از hamidbarca عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidbarca نمایش پست ها
    حالا که بحث به اینجا کشیده من دوست دارم یه چیز دیگه رو هم بدونم.حرکاتی که با دستگاه و به صورت کششی زده میشه چی؟اونا هم باید تمرکزی زد یا یکم سرعت هم بهش داد؟مثلا حرکت زیر بغل کششی من احساس میکنم باید با یه سرعت یکنواخت زده بشه نه اینکه خیلی تمرکزی مثل پرس سینه و جلو بازو.حتی تو چندتا فیلم از قهرمان های بدنسازی رو دیدم هیچکدوم اونطوری تمرکزی این حرکات رو نمیزدن مثلا تو همین باشگاهمون آدمهایی هستن که یدونه زیر بغل زدنشون چند ساعت طول میکشهدر صورتی که احساس میکنم تو اینجور حرکات یکم سرعت برای عمل کشش لازمه البته نه خیلی سریع.حالا نظر شما چیه؟
    آره منم با سرعت یکنواخت میزنم
    اون افرادی که میگی یکم افراط میکنن
    ولی مکث و انقباض خودم رو در انتهای حرکات دارم

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند:

عضو حرفه ای Yakuza6236 آواتار ها
    حالت من
    Akhmoo
    6,744 بار در 1,255 پست
      از ایشان تشکر شده است

زير بغل قاقي نشسته : تو اين حرکت سعي ميکنم تا ميشه فشار رو وارد کنم و روي حرکت مسلط باشم و اين طور نباشه که وزنه رو به طرف خودم بکشم بعد ديگه ولش کنم به امان خدا ، بلکه دو قسمت حرکت رو آهسته و با تمرکز ميرم( آخه من اصلا به اين نوع تمرين کردن عادت دارم ، آهسته و تمرکزي ) البته نه به آهستگي جلوبازو يا جلوپا .
    گوستاو بادل يا روني کلمن رو ديدم که وقتي با کابل جلوبازو يا پشت بازو کار ميکنند مخصوصا جلوبازو کاملا تمرکزي انجام ميدن و تاکيد ميکنند که با کابل و اين جور چيزا نبايد سبک و سريع کار کرد ، در عوض بعضي از بدنساز ها رو هم ديدم که با کابلها خيلي سريع کار ميکنند .يا بعضي از رزمي کارها مثل استيون سيگال شيوه پشت بازو زدن با کابلش اين طوريه : خيلي سنگين ، خيلي سريع !

بگذريم صحبت تقلب شد ... منم موافقم که نبايد زياد تقلب کرد اما اين نوع تقلب رو چه طور ارزيابي ميکنيد ؟ مثلا ست آخر يا در صورت نياز دو تکرار آخر يک ست رو تقلب کنيم اونم از نوع جوانمردانش ! مثلا داريم جلو بازو مي زنيم ، 10 تا هم تکرار داريم . بخش مثبت هر تکرار رو 2 ثانيه و بخش منفي رو 3 ثانيه طول ميديم به تکرار هشتم که رسيديم ديگه جلوبازومون کشش نداره ! هرکاري ميکنيم دست بالا نمي آد! چي کار ميکنيم يه کوچولو بدن رو تاب ميديم (صد البته زياده روي تو اين کار به کمر فشار ميآره ) يا اصلا از يار تمريني کمک ميگيريم که دستمون رو ببره بالا اما بخش منفي رو بدون يار تمريني يا بدون تقلب و تمرکزي تر (4 - 5 ثانيه ) انجام ميديم ؟ منظورم اينه از اين طرف تقلب کنيم از اون طرف کاري کنيم که کمي اين موضوع رو جبران کنيم ؟
    يا شکل ديگش در مورد پرس سينه هالتر ، خوب اين حرکت نسبتا خطرناکيه ! ماجراجويي در اين حرکت بدون يار تمريني ميتونه عواقب بدي داشته باشه !واسه همین من وقتی میخوام پرس سینه رو سنگین تر بزنم از دستگاه استفاده میکنم . فرض کنيم ما 10 تا تکرار داريم به تکرار 7 که ميرسيم اين احساس بهمون دست ميده که ديگه توانش رو نداريم زود هالتر رو سر جاش ميزاريم و فورا چند تا وزنه از هر طرف هالتر بر ميداريم و تکرار هاي باقي مونده رو با يکي تکرار بيشتر انجام ميديم ؟!
    نظرتون در مورد اين تقبلها چيه ؟! اين ها هم اشتباهه ؟ بعضي وقت ها تقلب به نظرم لازمه . حالا اگه نخوايم تقلب کينم در اين شرايطي که گفتم بهترين کار چيه ؟
    ===============================
    ویرایش توسط Yakuza6236 : ۱۳۸۹-۰۵-۱۴ در ساعت ۰۸:۴۷ قبل از ظهر
    عقاب مثل بلبل تحمل قفس رو نداره ،توی قفس از غم میمیره ... ! عقاب مثل کلاغ پست نیست ، هیچ وقت قانع یه چیزی که در شانش نیست نمیشه واسه همین خیلی کوتاه عمر میکنه ... عقاب مثل کبک سرش رو تو برف نمیکنه ،اون سرش رو بلا میگیره و با خطرات روبه رو میشه ... عقاب مثل مرغ و خروس نمیخواد قربانی شادی ها غم های دیگران باشه... عقاب هیچ وقت نمیتونه مثل کرکس مرده خوری نمیکنه ... حتی اگه مجبور بشه .
    عقاب تنهاست ! تنهای تنها ...
    عقاب می خواد پرواز کنه ! به اوج برسه ! براش مهم نیست شکارچی ها در کمین نشستن ! اون فقط میخواد به آسمان بره اونقدر که ناپدید بشه
    اما از نظر اونایی که روی زمینن هر چقدر عقاب بیشتر اوج میگیره کوچک تر به نظر میرسه !

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از Yakuza6236 عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین