سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: ایا چشم هم ورزش دارد؟؟؟؟

عضو پیشرفته
    حالت من
    Mehraboon
    4,440 بار در 946 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض ایا چشم هم ورزش دارد؟؟؟؟

ورزش چشم

شما در هر هفته چند بار به سالن ورزش مي‌‌‌رويد تا تمرينات ورزشي خود را انجام دهيد و بدن‌تان را سالم نگه داريد. پس بايد همين کار را براي چشمان خود انجام دهيد تا آنها را نيز سالم نگاه داشته و شايد هم تقويت کنيد. ورزش دادن چشم باعث رفع خستگي آنها مي‌شود و ناراحتي‌هايي مانند فرو رفتگي و همچنين برآمدگي چشم را تا حدود قابل توجهي برطرف مي‌سازد.
    براي انجام اين ورزش‌ها به يک مداد نيزاحتياج خواهيد داشت. اگر از لنز طبي استفاده مي‌کنيد، ممکن است ترجيح دهيد آن را از چشمان خود خارج کنيد چون ممکن است در طول انجام اين ورزش‌ها خم و جابه جا شوند. به هيچ وجه روي چشمان خود فشار اضافي وارد نياوريد و ترجيحا اين کار را در مکاني آرام و به دور از سرو صدا انجام دهيد يا اينکه اطرافيان خود را از کاري که مي‌خواهيد انجام دهيد، مطلع سازيد.
    ورزش روزانه چشم

روي يک صندلي راحت بنشينيد. کف دستان خود را آنقدر به هم بماليد تا گرم شوند. چشمان‌تان را ببنديد و به‌آرامي‌کف دستان گرم خود را روي چشمان‌تان قرار دهيد. عضلات خود را شل کرده و در حالي که احساس آرامش مي‌کنيد، چند نفس عميق بکشيد. اين کار را به مدت چند دقيقه تکرار کنيد.
    حال چشمان خود را به مدت چند ثانيه (حدود پنج) محکم ببنديد و سپس براي چند ثانيه تا جايي که برايتان امکان دارد باز کنيد. اين کار را 7 تا 8 بار تکرار کرده و سپس به آرامي ‌چشمان خود را ببنديد و به حالت دايره و بدون فشار وارد کردن، آنها را با کف دستان خود ماساژ دهيد. حدود يک دقيقه به اين کار ادامه دهيد. در مرحله بعدي به‌وسيله سه انگشت خود با ملايمت روي هر دو پلک بالا، فشار وارد کنيد و در هر بار يک تا دو ثانيه نگه داريد و سپس فشار را آزاد کنيد. اين عمل را براي پنج بار تکرار کنيد.
    حال در هر حالتي که راحت هستيد، بنشينيد و چشمان خود را به جهت عـقربه ساعت بچرخانيد، سپس دوباره همين کار را اين بار در جهت عکس عقربه ساعت تکرار کنيد. در بين اين دو حرکت، چشمان خود را چند بار باز و بسته کنيد. هر تمرين را پنج بار تکرار کنيد.
    حالا در نزديک يک پنجره، در فاصله 15 سانتي‌متري از شيشه بنشينيد و يک علامت هم سطح با چشمان خود روي شيشه بگذاريد. اين علامت بايد به اندازه کافي بزرگ و تيره باشد تا بتوانيد به‌راحتي آن را ببينيد. يک برچسب کوچک سياه يا قرمز رنگ براي اين کار مناسب است. به سمت علامت نگاه کنيد اما چشمان خود را به‌مدت 10 تا 15 ثانيه به پشت اين علامت و به نقطه‌اي دوردست متمرکز کنيد. حال چشمان خود را به‌مدت 10 تا 15 ثانيه روي علامت برگردانيد. اين کار را براي چند بار تکرار کنيد. با انجام اين کار مي‌توانيد چشمان خود را اول روي نقطه‌اي دور و سپس نزديک متمرکز کنيد.
    ورزش با مداد

حالا مداد‌تان را برداريد و درحاليکه دست خود را کاملا صاف نگه داشته‌ايد، آن را مستقيم در جلوي روي خود نگه داريد. درحالي‌که چشمان خود را به مداد دوخته‌ايد آن را به آرامي ‌به طرف بيني خود بياوريد تا جايي که ديگر قادر به ديدن آن نباشيد. اين کار را 10 بار تکرار کنيد. اين ورزش ساده را مي‌توان در هر زمان از روز انجام داد.
    صفحه مانيتور دشمن چشم

سعي کنيد اين ورزش‌ها را هر روز انجام دهيد. مي‌توانيد در هر ساعت دو ورزش را انجام دهيد تا چشمان‌تان نيز وقت استراحت کردن داشته باشند. هرگاه با رايانه کار مي‌کنيد، چندي يکبار از جلوي صفحه مانيتور بلند شويد و خود را براي مدت کوتاهي سرگرم کار ديگري کنيد. چنانچه شغل شما ايجاب مي‌کند که به‌صورت طولاني مدت با رايانه کار کنيد، هر 20 تا 30 دقيقه يک بار به نقطه ديگري نگاه کنيد يا اينکه چشم‌هاي خود را ورزش دهيد. اين باعث مي‌شود تا خستگي چشمان‌تان که به وسيله خيره شدن طولاني مدت به صفحه مانيتور به‌وجود آمده است، رفع شود.
    رژيم غذايي مناسب و مصرف مکمل‌هاي غذايي به‌خصوص نيز به تقويت قدرت ديد شما کمک مي‌کنند. تحقيقات نشان داده‌اند هيدرات‌هاي کربن ضروري در تقويت ديد چشم بسيار موثر هستند.
    زیادی به خودت گیر نده آخه چرا همه باید غصه ی یه یار گمشدشونو بخورند چرا پس آخرش اونی نمیشه که ما می خوایم همش به فکر اونیم اونم به فکر ماست اما آخر کار میشه جدایی یه چندروزی تو خودتی بعدم تنهایی اما اصلا قضیه چیه ؟میخوای بدونی ؟اینه که عاشق نیستی؟هستم.خوب اگه بودی که فراموش نمیکردی بخدا خسته شدم آخه چرا دنیامون اینجوری شده یه نفر عشقو معنی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه مگه عشق چیه که ادم اینجوری زندگیشوول میکنه؟بگید تورو خدا

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از sara65 عزیز تشکر کرده اند:

مدیر ارشد Senior Manager آواتار ها
    حالت من
    Khoshhal
    15,498 بار در 2,835 پست
      از ایشان تشکر شده است

دستت درد نکنه خداییش
    یه چنتای اولی رو امتحان کردم خستگیه چشمم در رفت
    واقعا هم مفیده این مطلب
    چون من خودم چیزای مختلفی راجع به این مساله شنیده بودم
    اما هیچکدوم شنیده هام توی این مطلب نبود

4. 5 کاربر برای این پست سودمند از Senior Manager عزیز تشکر کرده اند: