سفارش تبلیغات

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 7

موضوع: بهترين پرورش اندام كار جهان در غرفه ايسنا

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض بهترين پرورش اندام كار جهان در غرفه ايسنا

علـي تبـريـزي: بـه دليـل بـي اعتنـايي هـا به قطــر رفتم
    پيشنهاد عرب ها چشمگير بود اما، به عشق مردم و كشورم بازگشتم

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي تبريزي از نابغه هاي پرورش اندام ايران و جهان محسوب مي شود كه در دو سال پياپي توانسته عنوان بهترين بدنساز دنيا را به خود اختصاص دهد.

اين در حالي است كه او نخستين پرورش اندام كار دنيا است كه اين عنوان را براي دو بار پياپي به خود اختصاص مي دهد. وي پس از اتمام قرارداد چهار ساله اش با كميته ملي المپيك قطر، اكنون چهار ماه است كه به ايران بازگشته و در قالب تيم ملي پرورش اندام ايران افتخار آفريني مي كند. وي روز سه شنبه ميهمان غرفه ي خبرگزاري دانشجويان ايران بود و در گفت وگويي به سوالات خبرنگار ورزشي ايسنا پاسخ داد:

* آقاي تبريزي، شما چند سال پيش و در حالي كه عنوان چنداني در سطح جهان و آسيا نداشتيد به قطر رفتيد و زير پرچم اين كشور در مسابقه هاي بين المللي حاضر شديد. چه مسائلي آن زمان باعث شد تا شما چنين تصميمي بگيريد؟

همان گونه كه مطلع هستيد، متاسفانه در گذشته بدنسازي و پرورش اندام زير نظر فدراسيون وزنه برداري اداره مي شد و نبود فدراسيون مستقل باعث مي شد تا ما با مشكل هاي زيادي مواجه شدم. آن زمان ارزشي براي ما قائل نبودند. برخوردهاي ناصحيحي با ما مي شد. به ما بي اعتنايي مي كردند. بلاتكليف بوديم. هر ساله براي رقابت هاي بين المللي آماده مي شديم اما به دلايل مختلف نمي توانيم در رقابت هاي حاضر شويم. مجموع اين باعث شده بود تا يك سري از اين ورزش كنار بروند. يك سري ديگر هم مانند من تصميم گرفتند تا ادامه ي ورزش قهرماني شان را در كشوري ديگر دنبال كنند. من چندين دوره براي حضور در مسابقه هاي بين المللي آماده شدم اما، متاسفانه ما را به اين مسابقه ها اعزام نكردند براي آ خرين بار هم قرار بود كه به مسابقه هاي قهرماني آسيا برويم.

فدراسيون از هر كدام از ما سه هزار دلار گرفت اين موضوع سال 2001 بود اما، نه تنها ما را به مسابقه هاي قهرماني آسيا نفرستادند بلكه پول مان را پس ندادند. اين مساله خيلي من را ناراحت كرد در همان زمان بود كه براي مسابقه هاي ليگ باشگاه هاي قطر به اين كشور دعوت شدم. پس از اين كه آنجا درخشش خوبي داشتم از من خواستند كه براي تيم ملي قطر در مسابقه هاي بين المللي شركت كنم. در ابتداي كار قبول نكردم به ايران برگشتم و با مسوولان فدارسيون صحبت كردند اما آنها به من گفتند كه سياست هايي كه سازمان تربيت بدني براي ما مشخص كرده حمايت از پرورش اندام نيست و ما بايد به فكر وزنه برداري باشيم. من 6 سال پيش هم عضو تيم ملي بودم در حالي كه بايد در دوازده رقابت بين المللي شركت مي كردم تنها در دو رقابت شركت كردم. با اين جواب بود كه من به قطر رفتم. پس از آن در قطر درخشش بسيار خوبي در مسابقه هاي جهاني و آسيايي داشتم همين مساله باعث شد كه چندي بعد مسوولان سازمان تربيت بدني ايران كمي به خودشان بيايند و فدراسيون پرورش اندام را از فدراسيون وزنه برداري جدا كنند. من در اين ميان قرباني شدم تا آينده ي اين رشته براي نسل بعدي من بهتر شود. اكنون كه فدراسيون پرورش اندام به صورت مستقل كار مي كند ما شرايط خوبي داريم.

* يعني اكنون فكر مي كني كه وضعيت خيلي بهتر شده و فدراسيون پرورش اندام مي تواند نيازهاي ورزشكاران خود را برطرف كند؟

فدراسيون ايران روند رو به جلويي داشته است. ما پيش از اين در آسيا صاحب كرسي نبوديم اما دو ماه پيش توانستيم قهرمان آسيا شويم. من در 100 كيلوگرم اول شدم روز هفدهم آبان هم كه گذشت با لطف خدا علاوه بر اين كه در مسابقه هاي جهاني بحرين در وزن 90 كيلوگرم به مدال طلا رسيدم براي دومين بار عنوان بهترين بد نساز جهان را به خودم اختصاص دادم. اين در حالي است كه براي اولين بار يك ورزشكار اين افتخار را كسب كرده بود. هيچ كس در دنيا نتوانسته دو بار پشت سر هم اين عنوان را كسب كند. تيم كشورمان هم براي اولين بار بود كه به عنوان نائب قهرماني جهان دست يافت و اين افتخارها به دليل و جود يك فدراسيون مستقل است.

* آيا اكنون كه به ايران برگشته اي مشكلات حل شده و راضي هستي؟

من چهار سال در قطر بودم اگر همين افتخارهايي كه در ماه هاي اخير براي ايران كسب كرده ام در قطر كسب مي كردم چهارصدهزار دلار پاداش مي گرفتم، اين مساله به غير از هزينه هاي آماده سازي و رفاهي زندگي ام بود. من سالانه براي حضور در يك رقابت بين المللي چيزي بين 50 تا 60 ميليون تومان هزينه مي كنم كه در ايران شايد بخشي از آن را هم به سختي بتوانند به من بدهند. با اين حال از برگشتنم راضي هستم. قطري ها مي خواستند كه من بار ديگر با آنها تمديد كنم اما، به عشق مردم و ملتم دعوت ايران را پذيرفتم و دوباره به كشورم بازگشتم.

* فكر نمي كني كه در بخش همگاني و عمومي پرورش اندام استفاده از داروهاي غير مجاز بسيار زياد شده و جوانان مي خواهند با سهولت بيشتري به جايگاهي كه تو اكنون داري برسند؟

من فكر مي كنم كه موضوع دوپينگ در همه ي رشته هاي ورزشي است اما، در پرورش اندام با توجه به اين كه تعداد باشگاه هاي بيشتري دارد و ورزشكاران آن در چشم هستند بيشتر اين موضوع به چشم مي آيد در تيم هاي ملي ما پاك هستيم به صورت حرفه يي از ما نمونه هاي دوپينگ مي گيرند چه در داخل مسابقه و چه در خارج مسابقه وضعيت ما به قدري خوب بود كه ما مدال تيم پاك آسيا را به خود اختصاص داديم. اما در بحث عمومي من فكر مي كنم كه جوانها بايد صبر و حوصله ي بيشتري داشته باشند و براي هدف شان تلاش كنند. برخي مي خواهند ره صد ساله را يك شبه بروند من نوزده سال زحمت كشيدم كه تا به اين جايگاه رسيدم و ده سال است كه در رده ي بين المللي قهرمان هستم.

* براي آخرين سوال مي خواهم به عنوان هايت در رده ي بين المللي اشاره كني.

من در اين چند سال شش مدال طلاي آسيا، دو مدال نقره آسيا، يك مدال طلاي بازي هاي آ سيايي، يك مدال نقره جهان، يك مدال نقره ي بازي هاي جهاني، سه طلاي تورنمنت هاي حرفه يي بدنسازي، سه مدال طلاي مسابقه هاي جهاني پرورش اندام و دو عنوان بهترين بدنساز دنيا را به خود اختصاص دادم. اكنون هم با گرفتن كارت حرفه اي مي توانم در بالاترين سطح مسابقه هاي پرورش اندام كه "مسترالمپيا" نام دارد شركت كنم.
    ویرایش توسط Mohsen : ۱۳۸۷-۰۹-۰۲ در ساعت ۰۳:۴۷ بعد از ظهر دلیل: حذف-

2. 9 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

عضو فعال mohsen sat آواتار ها
    946 بار در 223 پست
      از ایشان تشکر شده است

درود بر تبریزی که همیشه آبروی ایران رو میخره...علی آقا خدا قوت
    قابل توجه کسانی که با دست خالی بیشترین و بالاترین ادعا رو دارن...
    گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود.....

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از mohsen sat عزیز تشکر کرده اند:

مدیر کل سایت Mohsen آواتار ها
    حالت من
    Relax
    12,946 بار در 2,730 پست
      از ایشان تشکر شده است

علی تبریزی بزرگترین مرد پروش اندام ایران در تاریخ بوده و واقعا خیلی افتخار آفرین بوده برای ما و واقعا باید قدرش را دانست
    انجمن سایت بدنساز یکی از بزرگترین و قدیمی ترین منابع ورزش بدنسازی و پرورش اندام ایران

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mohsen عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته bodybuilder آواتار ها
    4,185 بار در 762 پست
      از ایشان تشکر شده است

گفته که در يك رقابت بين المللي چيزي بين 50 تا 60 ميليون تومان هزينه مي كنم ....
    واقعا این افتخارات خیلی خیلی بیش از اینها ارزش داره....

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از bodybuilder عزیز تشکر کرده اند:

مدیر کل سایت Mohsen آواتار ها
    حالت من
    Relax
    12,946 بار در 2,730 پست
      از ایشان تشکر شده است

بله واقعا مخارجش بسیار سنگینه تازه بیشتر خرج نکنه کمتر نمیکنه
    انجمن سایت بدنساز یکی از بزرگترین و قدیمی ترین منابع ورزش بدنسازی و پرورش اندام ایران

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از Mohsen عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین