سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: در ضیافت بازو با عباس مهدوی و مهدی عیاری

عضو پیشرفته bodybuilder آواتار ها
    4,185 بار در 762 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض در ضیافت بازو با عباس مهدوی و مهدی عیاری

اگرچه بسیاری از تئوریسین های بدنسازی عضلات جلو بازو را از جمله عضلات سریع رشد و زود پاسخ ده می دانند. اما با این حال اگر نگاهی به باشگاههای بدنسازی بیندازید خواهید دید که عملا این گفته زیاد هم شایع نیست وبسیاری از بدنسازان از کمبود رشد این عضله شکایت دارند. عباس مهدودی که بی شک او را باید یکی از بهترین ژنتیکهای بدنسازی در ایران نام برد .امپراطور بازوی ایران و نایب قهرمان آسیا در سال۹۹یکی از معدود بدنسازانی است که در رقابتهای داخلی به روی صحنه رفته و هنوز هم با توجه به توانایی های فوق العاده اش همیشه آماده و مهیا برای اجرای فیگورهای ۷گانه بر روی صحنه می باشدو دیگر قهرمان کشورمان مهدی عیاری است کشتی گیری که وقتی جهت مداوای پای آسیب دیده هش به بدنسازی روی آورد با آنچنان پیشرفتی مواجه شد که پس از مدتی کوتاه سکوی اول آسیا را زیر پای خودش دید. بدنساز با اخلاقی که یک شبه راه چند ساله را طی کرد.او سال ۸۲ را با مقام در تهران و کشور آغاز نمود وتنها با گذشت ۴سال به قهرمانی در مسابقات آسیایی ۲۰۰۷ پکن دست یافت...برای خواندن ادامه ی مصاحبه با ۲تن از برجسته ترین بدنسازان کشورمان عباس مهدوی و مهدی عیاری که به داشتن عضلات جلو بازوی استثنایی شهره هستند

۱-تفاوت استفاده از دمبل و هالتر در تمرینات بازو چیست؟
    عیاری: به نظر من برای شکل دادن قسمت های مختلف این عضله و اینکه در چه قسمت هایی ضعف داریم و برای برطرف کردن آن نقایص می توانیم از حرکت های مختلف دمبل و هالتر استفاده نماییم ضمن اینکه با حرکت های دمبل می توانیم به صورت اختصاصی بر روی تک تک جلو بازوها کار نمود .
    مهدوی:تمامی بزرگان این ورزش مطالب بسیار زیادی را در این زمینه ارائه کرده اند ولی به نظر من در زمان نزدیک به مسابقه از حرکات دمبل و در دوره ی حجم از حرکات با هالتر بیشتر باید سود جست.
    ۲- با توجه به اینکه حرکت جلو بازو ها هالتر ایستاده یکی از اصلیترین حرکت ها در بدنسازی به شمار می رود طرز صحیح این حرکت را توضیح دهید؟

عیاری:میله ی هالتر را به اندازهی عرض شانه ها به دست گرفت سپس با کمری صاف و بدون قوز حرکت را از نقطه ی ابتدایی شروع و به بالاترین نقطه بیاوریم نکته ی مهم اینکه حرکت باید در دامنه کامل انجام شود در غیر این صورت در اندازه ی طول تاثیر گذار و جلو بازویی با طول کوتاه بوجود می آورد . تنفس صحیح در هنگام بالا آوردن وزنه عمل بازدم و در زمان پایین آمدن عمل دم را انجام می دهیم .نکته ی جالب این که در اجرای این حرکت اجرای سیستم تقلب توسط بسیاری از بدنسازان می باشد که برای اجرا ی حرکت از عضلات دیگری ما نند کمر زدن و ضربه زدن کمک می گیرند که قابل قبول نیست و برای جلوگیری از این مسئله باید در انتخاب وزنه ها دقت کا فی بکار رود.
    مهدوی: با کمری کاملا صاف و آرنج های چسبیده به زیر بغل هالتر را به دست گرفته و سپس با حرکت هالتر به سمت بالا نفس را خارج نموده و با حرکت هالتر به سمت پایین و ابتدایی حرکت دم تنفسی را انجام دهیم. دقت شود که تکرار ها بشتر از ۸عدد نباشدو از انجام این حرکت با تمرینات پشت بازو باید جلوگیری نمود.
    ۳-برای تقویت قسمت بیرونی عضله جلوبازو چه حرکاتی را پیشنهاد میکنید؟
    عیاری: حرکات پیشنهادی من : جلوبازودمبل چکشی - جلوبازو میز شیبدار جفتی دمبل -
    مهدوی: جلوبازودمبل چکشی - جلوبازو روی میز۵۴درجه - جلوبازوهالتربا میله ES از قسمت بیرونی (دست باز ).
    ۴- برای تقویت قسمت درونی این عضله چه حرکاتی را پیشنهاد میکنید؟
    عیاری: به نظر من حرکت جلوبازو هالتر خمیده بهترین حرکتی میباشد که میتواند دقیقا بر روی این قسمت کار کند.
    مهدوی: حرکات پیشنهادی من : جلوبازودمبل خم نشسته تمرکزی - جلوبازوهالترلاری از قسمت داخلی - جلوبازوهالترایستاده از قسمت داخلی سیم کش ایستاده تک به طرف داخل-
    ۵- منظور از پیک ( pick ) بازو چیست و چه حرکاتی را برای ایجاد آن پیشنهاد میکنید؟
    عیاری: منظور حالت قله مانند نوک عضله جلوبازوست برای به وجود آوردن این قسمت از حرکاتی نظیر: جلوبازوهالتر تکیه به ستون و جلوبازودمبل تکیه به ستون به صورت تک تک را پیشنهاد میکنم.
    مهدوی: این کلمه تداعی کننده قله بازوست و اشاره به داشتن جلو بازو با ارتفاع زیاد میباشد. حرکات پیشنهادی من : هالترلاری دست جمع با میله صاف - هالتر لاری عکس با میله صاف جلوبازو کابل فیگوری.
    ۶- حرکت جلوبازوهالترلاری بیشتر برای تقویت کدام قسمت عضله بازو استفاده میشود؟
    عیاری: این حرکت بیشتر بر روی رشد عضله طولی و روی بازو تمرکز دارد و در گرد کردن جلو بازو تاثیر عمده دارد.
    مهدوی: به نظر من این حرکت بیشتر برای ارتفاع دادن به عضله جلوبازو کاربرد داشته و به آن قله بیشتری میدهد.
    ۷- بهترین عضله ی جلو بازو در ایران از دیدگاه شما متعلق به چه کسی است؟
    عیاری: مهدی خانقاه از نسل قدیم / و از نسل جدید یوسف کریمی / .
    مهدوی: به نظر من کلیه بدنسازان قدیمی و جدید برازنده ی عنوان بهترین جلوبازو هستند.
    ۸- در جهان چه کسی را لایق این مقام میدانید؟
    عیاری: در قدیم آرنولد/ و نسل کنونی مارکوس رول /.

مهدوی: در یک کلام آرنولد بدون شک تا کنون کسی نتوانسته جلوبازوهایی به آن زیبایی توسعه یافته خلق کند حتی به نظر من رونی کلمن قهرمان چندین ساله ی جهان نیز جلوبازوهایی به زیبایی آرنولد ندارد..

۹- برنامه ی تمرینی پیشنهادی شما بر روی این عضله جهت ورزشکاران مبتدی چیست؟
    عیاری: ۱.جلوبازوهالترایستاده. ۲.جلوبازودمبل تک تک نشسته - ۳. جلوبازو سیم کش - ۴. مچ وساعد- در تعداد ستها و تکرار ها بستگی به شرایط بدنی و نوع تیپ بدنی فرد ورزشکار دارد.
    مهدوی: جلوبازوهالترایستاده ۸×۴ . جلوبازودمبل جفت ۱۰×۳ . جلوبازو هالتر لاری ۱۲×۳.
    ۱۰- و برنامه ی تمرینی جهت پیشرفته ها چیست؟
    عیاری: جلوبازوهالترایستاده (۱۵-۱۲)×۳ . جلوبازودمبل تک تک و جلوبازو هالترلاری و ساعدومچ (۱۵-۱۲)×۳ .
    مهدوی: جلوبازوهالتر ایستاده۸×۳ . جلوبازودمبل۴۵درجه ۱۲×۳ . جلوبازو دمبل استاده تک تک ۱۲×۳ . جلوبازو دمبل تک خم تمرکزی ۲۰×۳ .
    ۱۱- و سوال آخر... آیا عضله ی بازو و ساعد را میتوان در یک روز تمرینی با هم به کار گرفت و تمرین داد؟
    عیاری: مشکلی به وجود نمی آورد اگر عضله ی جلوبازوی خود را بیش از حد خسته نکرده باشی میتوانید بر روی عضله ی ساعد نیز کار کنید.
    مهدوی: بدون هیچ ناراحتی و نگرانی میتوان این ۲ عضله را با هم تمرین داد...
    " با تشکر و خسته نباشید خدمت آقایان مهدوی و عیاری. اگر حرفی باقیمانده برای گفتن دارید بفرمائید:"
    عیاری: ممنون شما هم خسته نباشی. با ارزوی پیشرفت جهانی دنیای بدنسازی ایران و تحویل دادن بدنسازانی پر افتخار به جامعه و کشور...
    مهدوی: ممنونم از اینکه ما را برای مصاحبه در وبلاگتون انتخاب کردین.موفق باشید...

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از bodybuilder عزیز تشکر کرده اند: