سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ست های اصلی یعنی چی؟

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

پیش فرض ست های اصلی یعنی چی؟

آیا همیشه در هر جلسه از تمرین و در هر ست از تمرین باید تا رسیدن به ناتوانی کامل عضله تکرارها را ادامه داد؟ این مورد از جمله موضوعاتی است که هیچ‌وقت به آن توجه خاصی مبذول نشده است اما در عین حال مسئله حائز اهمیتی می‌باشد.
    معمولاً مربی‌ها به شاگردان خود برنامه‌های تمرینی را با یک سری ست و تکرار مشخص تجویز می‌کنند اما در مورد اینکه آیا هر ست را باید با ناتوانی به اتمام برسانند یا خیر؟ یا اینکه چطور باید تکرارها را انجام دهند هیچ توضیحی نمی‌دهند.
    اینجا در مورد اینکه هر حرکت چند ست اجراء می‌شود بحث نمی‌کنیم بلکه می‌خواهیم ببینیم که آیا باید هر ست تمرین را تا ناتوانی اجراء کرد یا نه؟ به‌عنوان مثال وقتی که می‌گویند یک حرکت را ۳ ست اجراء کنید در واقع ۲ ست اول حکم گرم کردن را دارند و تنها آخرین ست است که باید تا ناتوانی اجراء شود و چنانچه بخوهید تمام ست‌ها را با ناتوانی عضله به پایان ببرید دچار تمرین‌زدگی خواهید شد. سیستم شدت مضاعف یا همان ”هوی دیونی“ که مایک منتزر و دوریان یتس از آن پیروی می‌کردند هم به‌همین شکل است. همان‌طور که قبلاً اشاره کرده‌ایم هدف از تمرین ناتوان کردن عضله هدف است.
    ناتوانی عضله یعنی چه؟ آیا می‌دانید وقتی‌که دیگر نمی‌توانید حتی یک نصفه تکرار هم اجراء کنید در واقع چه می‌شود؟
    جالب است بدانید که وقتی اسیدلاکتیک در عضله جمع می‌شود دیگر محدوده آن گروه عضلانی خالی از اکسیژن شده و در واقع جریان خون از آن منطقه خارج می‌شود و راه رسیدن دستور مغز برای ادامه تکرارها مسدود می‌شود در نتیجه وقتی‌که پیغام توسط ناقلان عصبی به عضله نمی‌رسد دیگر حرکتی هم توسط عضله اجراء نمی‌شود بهترین روش برای جمع کردن اسیدلاکتیک در عضله هدف این است که بر آن عضله یک یا ۳ حرکت انتخاب کنید و هرکدام را ۲ ست گرم کردنی و یک ست اصلی اجراء کنید. ست اصلی را نیز باید با تکرارهای کامل و بعد از آن بلافاصله (بدون زمین گذاشتن وزنه) با تکرارهای ناکامل و بلافاصله تکرارهای نیمه و بعد هم یک‌چهارم و در انتها هم با چند ثانیه توقف در بخش سخت حرکت، اجراء کنید

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

عضو جدید nmc آواتار ها
    54 بار در 14 پست
      از ایشان تشکر شده است

سلام
    سوپر ستها چه مزیتی نسبت به ستهای معمولی دارند ، مکانیزم عملکردشون رو عضلات بدن چگونه است

آنچه اين دنيا را همواره به صورت جهنم درآورده است ، اين است که انسان هميشه سعي کرده آنرا براي خود مثل بهشت درآورد

4. یک کاربر برای این پست سودمند از nmc عزیز تشکر کرده اند:

عضو جدید nmc آواتار ها
    54 بار در 14 پست
      از ایشان تشکر شده است

سلام
    اقای صادقی توضیحات شما در ابتدای این تاپیک خیلی مفید بود فقط من پاراگراف آخر را خیلی متوجه نشدم
    اگر ممکن است توضیح دهید که شما طبق توضیحات شما اولا حرکت ، ست و تکرار کدامها هستند دوما با یک مثال پاراگراف آخر را توضیح دهید

فرض کنید من برای عضله جلو بازو 3 حرکت ذیل را انتخاب کردم
    جلو بازو هالتر
    جلوبازو دمبل تک لاری
    جلو بازو تک تک چکشی

فرض بعدی اینکه باید حرکت جلوبازو هالتر را 3 ست با تکرار 12 بار در هر ست انجام بدهم ( یعنی سه دفعه 12 تایی)

حالا لطف بفرمایید مطابق با توضیحات شما باید چگونه عمل کنم

آنچه اين دنيا را همواره به صورت جهنم درآورده است ، اين است که انسان هميشه سعي کرده آنرا براي خود مثل بهشت درآورد

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط nmc نمایش پست ها
    سلام
    سوپر ستها چه مزیتی نسبت به ستهای معمولی دارند ، مکانیزم عملکردشون رو عضلات بدن چگونه است

سوپر ست ها در تفكيك تر شدن عضلات . و در زمان كات كردن براي مسابقات و در زمان شوك به عضله اي كه از رشد باز ايستاده كاربرد دارد .

7. 5 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

عضو جدید nmc آواتار ها
    54 بار در 14 پست
      از ایشان تشکر شده است

سلام
    اقای صادقی توضیحات شما در ابتدای این تاپیک خیلی مفید بود فقط من پاراگراف آخر را خیلی متوجه نشدم
    اگر ممکن است توضیح دهید که شما طبق توضیحات شما اولا حرکت ، ست و تکرار کدامها هستند دوما با یک مثال پاراگراف آخر را توضیح دهید

فرض کنید من برای عضله جلو بازو 3 حرکت ذیل را انتخاب کردم
    جلو بازو هالتر
    جلوبازو دمبل تک لاری
    جلو بازو تک تک چکشی

فرض بعدی اینکه باید حرکت جلوبازو هالتر را 3 ست با تکرار 12 بار در هر ست انجام بدهم ( یعنی سه دفعه 12 تایی)

حالا لطف بفرمایید مطابق با توضیحات شما باید چگونه عمل کنم

9. یک کاربر برای این پست سودمند از nmc عزیز تشکر کرده اند: