سفارش تبلیغات

صفحه 4 از 8 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 16 به 20 از 39

موضوع: رژيم هاي لاغري

عضو حرفه ای آقا تختی آواتار ها
    حالت من
    Sepasgozar
    11,592 بار در 2,813 پست
      از ایشان تشکر شده است

رژيم غذايي براي چاقي موضعي

سلوليت چيست؟

سلوليت(Cellulite) اصطلاح شناخته شده ‌اي براي نشان دادن تجمع غير طبيعي چربي هاي بدن در زير پوست است.
    اين چربي هاي غيرطبيعي، اغلب ظاهر پوست را به پوست پرتقال شبيه مي‌کند. به همين دليل به آن در اصطلاح "سندرم پوست پرتقال"(Orange peel syndrome) مي‌ گويند.
    در حقيقت جمع شدن چربي و مواد زائد به شکل گلوله يا برجستگي هاي کوچک در زير پوست که به آن سلوليت مي ‌گويند، يک نوع مسموميت بافت پيوندي بدن است (تصوير پايين).
    سلوليت هم در آقايان و هم در خانم ها به وجود مي آيد، اما در زنان شايع تر است. خيلي از خانم هاي لاغر هم ممکن است سلوليت داشته باشند.
    پزشکان بر اين مطلب تاکيد دارند که عوامل مختلفي چون شيوه زندگي ژنتيک، رژيم غذايي و سطح هورمون ها ( مخصوصا هورمون استروژن ) در ميزان بروز سلوليت تاثيرگذار هستند.
    سلوليت بيشتر در اندام هاي پاييني بدن مانند ران ها و باسن به وجود مي آيد که شکلي ناهموار را به بدن مي دهد، طوري که پوست در نواحي مبتلا، فرورفتگي و برآمدگي دارد.
    رژيم غذايي براي افرادي که سلوليت دارند در نظر گرفته مي ‌شود، اما با اين حال رژيم خاصي که بتواند سلوليت را به طور کامل درمان کند، وجود ندارد.
    رژيم غذايي ضد سلوليت اين توانايي را دارد که نکات تغذيه ‌اي مناسب را براي بدن شما بيان کند تا با اين تغييرات، تأثيرات سلوليت، به حداقل برسد.
    سلوليت که همان چربي‌هاي موضعي انباشته شده در بدن انسان است، با اضافه وزن و چاقي ارتباطي ندارد و خيلي از افراد لاغر هم ممکن است سلوليت داشته باشند.

سلوليت علت شناخته شده‌اي ندارد و به همين دليل کسي هم نمي ‌داند که چگونه درمان مي ‌شود؟ بنابراين شما نمي‌ توانيد يک رژيم خاص را براي درمان قطعي سلوليت مد نظر داشته باشيد.
    کاري که شما مي‌ توانيد انجام دهيد اين است که رژيمي را تهيه کنيد که موجب ارتقا و بهبود سلامت شما شود تا بدن شما توانايي مبارزه با سلوليت ‌هاي به وجود آمده را داشته باشد.
    چگونه مي ‌توان با سلوليت مبارزه کرد؟

همان طور که ذکر شد، رژيم غذايي ضد سلوليت نمي ‌تواند سلوليت را مداوا کند، اما شما مي ‌توانيد تجمع چربي را به وسيله يک برنامه ‌غذايي متعادل و سالم کاهش دهيد.
    آنچه شما در ابتداي امر به انجام آن نياز داريد، سم‌ زدايي بدن ‌تان است و اين دقيقا کاري است که در رژيم غذايي ضد سلوليت انجام مي ‌دهيد.

توصيه هاي غذايي ضد سلوليت

* اولين نکته مهم، مصرف ميوه‌هاي تازه و سبزيجات برگ سبز است.
    ميوه‌ هاي تازه و سبزيجات داراي مواد معدني ، فيبر و فيتوکميکال ها ( رنگدانه هاي گياهي) هستند که به پاک ‌سازي بدن و زدودن سم‌ هاي ذخيره شده در آن کمک مي ‌کنند. ميوه‌ها و سبزيجات همچنين داراي آنتي اکسيدان ‌هايي هستند که براي اين کار مفيدند.
    رژيم سلوليت بايد شامل ميوه‌ها و سبزيجاتي چون پرتقال ، سيب ، قره‌قاط ، زغال‌اخته ، شاتوت ، گيلاس ، انبه ، گريپ ‌فروت ، توت فرنگي ، تمشک ، اسفناج ، گوجه‌ فرنگي ، هويج ، فلفل ‌دلمه اي ، رازيانه و... باشد.
    * يک رژيم مناسب براي درمان سلوليت بايد شامل ماهي‌ هاي چرب ، آجيل‌ و دانه‌ هاي خوراکي باشد تا سلوليت را کاهش دهد و يا کنترل کند.
    * همچنين نوشيدن مقدار زيادي آب که مي‌ تواند خيلي سريع مقدار سموم بدن را کاهش دهد، بسيار سودمند است.
    * غذاهايي که حاوي الکل، مواد غذايي فرايند شده، نوشابه هاي گازدار و پروتئين حيواني بالا هستند، در اين رژيم غذايي حذف مي شوند.
    * يک رژيم غذايي موثر در رفع سلوليت بايد حاوي فيبرهاي غذايي به مقدار کافي باشد.
    * مقدار نمک و شکر را در غذاها خيلي کم کنيد. در تحقيقات مشاهده شده كاهش مصرف نمك، مؤثر است.
    * مواد غذايي ديگري که بايد کم مصرف شوند، چاي‌ و قهوه است. به جاي اين نوشيدني ‌ها شما مي‌ توانيد از چاي سبز ، دم کرده هاي گياهي و قهوه‌ هاي بدون کافئين استفاده نماييد.
    * يک برنامه غذايي غني از اسيدهاي چرب ضروري و املاح آنتي اکسيداني به تنظيم متابوليسم (سوخت و ساز) چربي هاي بدن کمک خواهد کرد.
    * شما بايد از غذاهاي چرب و هله هوله (junk Foods) اجتناب کنيد.
    * فعاليت‌ بدني فراوان و ماساژ نواحي داراي سلوليت مي ‌تواند کمک بزرگي در رفع اين مشکل کند.
    خرید,ارسال و تحویل مکمل های ورزشی از سایت Bodybuilding.com

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از آقا تختی عزیز تشکر کرده اند:

عضو حرفه ای آقا تختی آواتار ها
    حالت من
    Sepasgozar
    11,592 بار در 2,813 پست
      از ایشان تشکر شده است

افرادی که دارای رژیم های غذایی هستند حتی در مصرف میوه نیز باید دقت داشته باشند،اما چه میوه ای در درمان چاقی سودمند است ؟

مصرف پرتقال بهترین درمان چاقی است و با مصرف آن كمبود عناصر فلزی بدن تامین و مقاومت طبیعی بدن زیاد می‌شود. همچنین میوه پرتقال ، سرشار از ویتامین‌های C ،B و A است.
    پرتقال دارای آهن،فسفر،كلسیم،منیزیم،سدی م ،پتاسیم،مس،كلر،گوگرد،روی و غیره است.آب پرتقال، اثر مقوی و نشاط‌ آور دارد و با مصرف آن،غلظت خون كاهش پیدا می‌كند،لذا می‌توان پرتقال را محافظ سیستم عروقی به‌حساب آورد.
    اگر آب پرتقال بدون پوست كندن میوه تهیه شود اثر مفیدتری دارد. آب پرتقال نوشابه‌ای مفرح و با خاصیت مدر و دارای اثر ضد سم است و مقاومت محیطی بدن را زیاد می‌كند.
    افرادی كه چاق هستند،اگر رژیم پرتقال بگیرند،در رفع چاقی بسیار موثر است.در این رژیم باید چند روز پرتقال بخورند.
    برای معالجه چاقی و گرفتن رژیم لاغری،یك عدد پرتقال و 3 لیمو را به برش‌های نازكی ببرید و آن را مدت 10 دقیقه در نیم لیتر آب بجوشانید، 2 قاشق سوپ‌خوری عسل را به آن اضافه كنید و دوباره 5‌ دقیقه آن را بجوشانید، بعد آن را صاف و بگذارید سرد شود و هر روز 3 استكان كوچك از آن را میل كنید.
    خرید,ارسال و تحویل مکمل های ورزشی از سایت Bodybuilding.com

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از آقا تختی عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته exploit آواتار ها
    2,521 بار در 708 پست
      از ایشان تشکر شده است

مرسي anius جان واقعا تغذيه تو پيشرفت بدن خيلي كاربرد داره اين رژيم پرتغال هم خيلي جالبه ولي فكر نميكنم بدرد بدنسازي بخوره ولي براي بانوان ميتونه خوب باشه
    دست هایی که کمک میکنند بسیار مقدس تر از لبهایی هستند که دعا میکنند(کوروش بزرگ)
    آدمی ساخته افکار خویش است , فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشد.

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از exploit عزیز تشکر کرده اند:

عضو پیشرفته hamidbarca آواتار ها
    2,945 بار در 537 پست
      از ایشان تشکر شده است

شرمنده من نمیدونم جای سوالم درست هست یا نه ولی میخواستم بدونم برای کسی که رژیم هست برای قبل از باشگاه چی بخوره که هم چاق نشه و هم انرژی داشته باشه؟
    من رژیم دارم و ساعت 7 شب هم میرم باشگاه میخواستم بدونم فبل از باشگاه چه چیزهایی میتونم بخورم؟آیا خوردن سفیده تخم مرغ 1 ساعت قبل از رفتن به باشگاه خوبه یا نه؟
    در ضمن مکمل هم مصرف میکنم

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از hamidbarca عزیز تشکر کرده اند:

عضو اخراجی
    حالت من
    Ashegh
    22,615 بار در 3,960 پست
      از ایشان تشکر شده است

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidbarca نمایش پست ها
    شرمنده من نمیدونم جای سوالم درست هست یا نه ولی میخواستم بدونم برای کسی که رژیم هست برای قبل از باشگاه چی بخوره که هم چاق نشه و هم انرژی داشته باشه؟
    من رژیم دارم و ساعت 7 شب هم میرم باشگاه میخواستم بدونم فبل از باشگاه چه چیزهایی میتونم بخورم؟آیا خوردن سفیده تخم مرغ 1 ساعت قبل از رفتن به باشگاه خوبه یا نه؟
    در ضمن مکمل هم مصرف میکنم

خواهش ميكنم. اولا كه جاي سوال شما اينجا نبود كاش يه مقدار نگاه ميكرديد به صفحه اول سايت و خيلي راحت ميتونستي جاي سوال را پيدا كني .
    شما ميگي مكمل مصرف داري اما نميگي چي .
    ميگي رژيم دارم اما چه رژيمي ؟
    بستگي داره به چي بگي رژيم .
    در مورد اين كه چه چيزي هم بخوري بايد بگم كه قبل از تمرين مقدار كمي كربوهيدرات هم لازمه كه انرژي ترين داشته باشي مثلا دو تا سيب زميني در كنار 5 عدد سفيده .

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از پيمان صادقي پري عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 8 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین