سفارش تبلیغات

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: 50 نکته اساسی برای حجم

نمایش موضوع

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    عضو فعال imanfitness آواتار ها
    حالت من
    Ashegh
    1,032 بار در 193 پست
      از ایشان تشکر شده است

سلام.صد در صد دارین یه جا اشتباه می کنین.بگردین ببینید تو تغذیه هست یا تو شدت تمرینی ویا استراحت یا چیز دیگه ای.سجاد جان همین مقاله ای که بالا پست زدی خیلی کامله.بعضی مواقع هست که مثلا تو یه حرکت زورتون برای مدت زیادی ثابت مونده.یکی از دلایل عدم رشد همین عدم رعایت اصل اضافه باره.یه مثال درباره بدن خودم میزنم.سینم از لحاظ ژنتیکی خیلی ضعیف بود و حدودا 2 سال پیش بود که تصمیم گرفتم قویش کنم.روش تمرکز گرفتم به این صورت که هفته ای دو بار روش تمرین می کردم.البته برنامه دو روز متفاوت بود.مثلا یه روز تاکید رو بالا سینه بود یه روز روی کل سینه که تو روز دوم یه کم بالا سینه داشتم(فقط قفسه).هر 1 ماه یا 3 هفته یه بار برنامه م رو عوض میکردم(این خیلی مهمه که نباید زود زود برنامه رو عوض کرد چون تطبیق عصبی -عضلانی حاصل نمیشه.)بعد از گذشت یه ماه تغییرات مشخص بود و هر روز هم بهتر میشد.بعد از این مدت(حدودا 2 ماه) تمرین سینه شد یک روز در هفته.چند ماه بعد دیدم که بالا سینم هنوز خیلی باید بهتر بشه.شروع کردم به ابتکار تو حرکات(از کسانی که سینه های خوبی داشتن خیلی سوال می پرسیدم).یکی از کارایی که کردم این بود که تری ست بالا سینه برای خودم اختراع کردم(پرس بالا سینه هالتر+فلای بالا سینه دمبل+پرس سرشانه دست جمع ایستاده (سریع)).این تری -ست خیلی جواب داد جوری که اصلا باورم نمیشد.حالا جدیدا رو اوردم به تمرینات پاوری تو زورمو زیاد کنم که واقعا تا حالا تاثیر داشته.اگه بخوایم یه جمع بندی داشته باشیم میتونیم بگیم
    اولا چرا سینه من رشد نکرده بود:1)تمرین ناکافی.2)شدت ناکافی و رعایت نکردن اصل اضافه بار.3)تغذیه نامناسب.4)مهمتر از همه اینکه به ضعف عضله سینه اصلا فکر نمی کردم.
    حالا چی شد که رشد کرد:1)اختصاص دادن وقت کافی برای تمرین سینه.2)استفاده از حرکات مناسب برای برطرف کردن نقاط ضعف خاص3)ابتکار عمل در تنظیم حرکات.4)توجه ذهنی به رشد عضله سینه.
    باید در ابتدا ضعف بدن رو شناسایی کنیم بعدش حرکاتی که اون نقاط ضعف رو خوب تارگت می کنن پیدا کنیم.بعدش بر اساس تحقیق ها و اون حس غریزی برنامه تمرینی روتنظیم بکنیم.البته این کار نباید باعث بشه از تمرین بقیه قسمت های بدن کوتاهی کنیم.البته اینو هم بگم که تو هر برهه فقط باید روی یه عضله تمرکز کرد.
    یکی از دلایل دیگه که تاثیرش رو خودم هم دیدم استفاده نکردن از حرکات پایه هستش.همین حرکات پایه هم درجه بندی خودشون رو دارن.مثلا هیچ وقت شما نمی تونین بارفیکس رو با زیر بغل سیمکش مقایسه کنید.اگه موفق به اجرای بارفیکس میشین باید بارفیکس جزو برنامه تون باشه.اگر میتونین اسکوات بزنین به پرس پا اولویت داره.تازه اینا فقط برنامه تمرینی هستش که به روی قضیه هست.تغذیه و استراحت و عوامل روانی شما خیلی مهمه.
    پس مطمئن باشید یه جای کار می لنگه.
    عضو کلوب کاربران فعال

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از imanfitness عزیز تشکر کرده اند: