گزارش مسابقات پرسسینه قهرمانی باشگاههای کشور87سیزدهمین دورة مسابقات پرس سینه قهرمانی باشگاههای کشور گرامیداشت دهة فجر در زرینشهر اصفهان برگزار شد.
در این رقابتها 32 تیم در ردة نوجوانان از 18 استان کشور و 34 تیم در ردة جوانان از 20 استان کشور و در مجموع 240 شرکتکننده با هم به رقابت پرداختند و در نهایت نتایج تیمی زیر بهدست آمد:
نوجوانان:
1ـ تیم انجمن شفا تهران با 59 امتیاز
2ـ تیم کرمان با 58 امتیاز
3ـ تیم زایندهرود اصفهان با 52 امتیاز
محمدمهدی بقایینسب در دسته 5/67 کیلوگرم نوجوانان با مهار وزنه 5/172 کیلوگرمی توانست عنوان قهرمان قهرمانان را به دست آورد.
جوانان:
1ـ تیم منطقه آزاد ارس از آذربایجان با 43 امتیاز
2ـ تیم شفا از تهران با 43 امتیاز
3ـ تیم شهرضا از اصفهان با 39 امتیاز
احمد کرد در دسته 75 کیلوگرم جوانان با مهار وزنه 200 کیلوگرمی به عنوان قهرمان قهرمانان دست یافت.
نتایج انفرادی مسابقات جوانان
52 کیلوگرم جوانان:
1ـ مهدی ارباب از کرمانشاه با رکورد 5/117 کیلو 2ـ احمد اعتمادیان از ناهیدی خوزستان با 5/117 کیلو 3ـ میثم سرشار از سعدی رشت با 105 کیلو
56 کیلو:
1- منصور علیپور از بوشهر با 5/147 کیلو 2ـ حسین حسنینژاد از ناهیدی خوزستان با 145 کیلو 3ـ حسین حیدریانپور از ناهیدی خوزستان با 5/127 کیلو
60 کیلو:
1ـ بهرام خدادوست از آزاد ارس آذربایجان شرقی با 5/142 کیلو 2ـ نعیم بهزادی از کرمانشاه با 140 کیلو 3ـ امید فلاحزاده از کرمان با 135 کیلو
5/67 کیلو:
1ـ محمد محمدی از تنومند ایلام با 5/172 کیلو 2ـ محسن احمدیان از کرمانشاه با 170 کیلو 3ـ سعید شکوری از نیایش زنجان با 5/152 کیلو
75 کیلو:
1ـ احمد کرد از رکوردداران اهواز با 200 کیلو 2ـ میثم رشمهای از انجمن شفا تهران با 170 کیلو 3ـ هاشم شماسی از بویراحمد با 160 کیلو
5/82 کیلو:
1ـ سعید ترکی از شهرضا اصفهان با 195 کیلو 2ـ اسماعیل گودرزی از تاکستان قزوین با 5/192 کیلو 3ـ باقر بارکی از تنومند ایلام با 190 کیلو
90 کیلو:
1ـ مسعود پورخیری از انجمن شفا تهران با 210 کیلو 2- حبیب خوشضمیر از آزاد ارس آذربایجان شرقی با 5/197 کیلو 3ـ آرش رنجبری از آزادارس آذربایجان شرقی با 5/187 کیلو
100 کیلو:
1ـ افشین بختیاری از تنومند ایلام با 225 کیلو 2ـ مسعود انگالی از بوشهر با 220 کیلو 3ـ مسعود اردشیری از چهارمحال و بختیاری با 5/217 کیلو
110 کیلو:
1ـ احسان رشتیانی از سعدی رشت با 235 کیلو 2ـ محمد سروریان از پیکان تهران با 5/232 کیلو 3ـ علی اسماعیلی از ناهیدی خوزستان با 225 کیلو
125 کیلو:
1ـ یاشار صمدی از هلالاحمر نمین اردبیل با 225 کیلو 2ـ ابوالقاسم صدری از کهکیلویه و بویراحمد با 210 کیلو 3ـ حسین قمیزاده از قم رحمان با 150 کیلو
125+ کیلو:
1ـ مهدی میرزائی از همدان با 245 کیلو 2ـ حجت کریمی افشار از کرمان با 235 کیلو 3ـ مجید شریفی از رحمان قم با 215 کیلو
نتایج تیمی:
1ـ منطقه آزادارس آذربایجان با 43 امتیاز 2ـ شفا تهران با 43 امتیاز 3ـ شهرضا اصفهان با 39 امتیاز
قهرمان قهرمانان جوانان
احمد کرد رکوردداران اهواز خوزستان دسته 75 کیلو
نوجوانان نتایج انفرادی مسابقات
52 کیلو:
1ـ امیر عسگری محمدآبادی از کرمان با 5/97 کیلو 2ـ صادق شیخزاده از قصر آهنین خوزستان با 5/92 کیلو
56 کیلو:
1ـ محمد خوشبخت از ناهیدی خوزستان با 135 کیلو 2ـ سیددانیال ربانیمقدم از کرمان با 110 کیلو 3ـ سجاد نظامآبادی از کرمان با 105 کیلو
60 کیلو:
1ـ امیر اسداللهزاده از کرمان با 130 کیلو 2ـ حسن صلاحیپور از مس سرچشمه کرمان با 5/127 کیلو 3ـ سجاد سلیمی از زایندهرود اصفهان با 120 کیلو
5/67 کیلو:
1ـ محمدمهدی بقایینسب از انجمن شفا تهران با 5/172 کیلو 2ـ محمدرضا آذرمینا از زایندهرود اصفهان با 5/142 کیلو 3ـ مهرداد یادگاری از کرمان با 5/142 کیلو
75 کیلو:
1ـ ناصر کاشی از انجمن شفا تهران با 165 کیلو 2ـ ایمان صنعتی از کرمان با 165 کیلو 3ـ امین کاهکش از ناهیدی خوزستان با 5/162 کیلو
5/82 کیلو:
1ـ مهدی طهماسبی از چهارمحال بختیاری با 180 کیلو 2ـ صابر سارابیگی از تنومند ایلام با 170 کیلو 3ـ محمد ولیپور از ناهیدیخوزستان از 5/162 کیلو
90 کیلو:
1ـ شهرام اسدی از مس سرچشمه کرمان با 190 کیلو 2ـ حبیب صمیمی از زایندهرود اصفهان با 180 کیلو 3ـ آرش پیری از کرمانشاه با 160 کیلو
100 کیلو:
1ـ رضا حقیقیپور از زایندهرود اصفهان با 5/192 کیلو 2ـ پوریا پرتوی از کرمانشاه با 190 کیلو 3ـ ایمان انداز از کرمان با 170 کیلو
110 کیلو:
1ـ بابک رنجبری از منطقه آزاد ارس با 5/192 کیلو 2ـ رضا قنبرپور از انجمن شفا تهران با 5/182 کیلو 3ـ صادق سرحدینژاد از کرمان با 5/167 کیلو
125 کیلو:
1ـ شایان زمردنیا از انجمن شفای تهران با 225 کیلو 2ـ محمدرضا اردشیری از چهارمحال با 5/192 کیلو 3ـ محسن افشاری از منطقه آزاد ارس با 170 کیلو
125+ کیلو:
1ـ فرامرز یاسمنی از هلالاحمر آستارا با 190 کیلو 2ـ مجید کیانیمنش از قصر آهنین خوزستان با 5/187 کیلو
نتایج تیمی:
1ـ انجمن شفا تهران با 59 امتیاز 2ـ کرمان با 58 امتیاز 3ـ زایندهرود اصفهان با 52 امتیاز
قهرمان قهرمانان:
محمدمهدی بقایینسب از انجمن شفای تهران در دسته 5/67 کیلوی نوجوانان
همچنين در رده سنی بزرگسالان و پیشکسوتان با مجموع 213 شرکت کننده برگزار گردید. در این رقابتها 30 تیم از 20 استان در رده سنی بزرگسالان حضور یافتند که در نهایت نتایج زیر به دست آمد:
نتایج تیمی بزرگسالان:
1- ملی حفاری از خوزستان با 72 امتیاز
2- کارون از زرین شهر اصفهان با 38 امتیاز
3- یزدان از دزفول با 32 امتیاز
دسته 56 کیلوگرم :
1ـ منصور علیپور از هیات بوشهر با 145 کیلو 2- حجت توحیدی نژاد از یزدان دزفول خوزستان با 5/142 کیلو 3- یونس محمدی از ملی حفاری خوزستان با 5/137 کیلو.
دسته 60 کیلوگرم :
1ـ حسن صلاحی پور از صنعت مس سرچشمه کرمان با 5/127 کیلو 2- سیدمجید حسینی از کرمان با 125 کیلو 3- هادی اسدی منظم از همدان با 125 کیلو.
دسته 5/67 کیلوگرم :
1ـ حسن طالب لو از ملی حفاری A
خوزستان با 190 کیلو 2- محمدمهدی امیری از کارون زرین شهر اصفهان با 190 کیلو3- محمد ناطقی از کارون زرین شهر اصفهان با 180 کیلو.
دسته 76 کیلوگرم بزرگسالان :
1ـ اکبر عبدالهی غفوری از ملی حفاری خوزستان با 235 کیلو 2- منصور دولتی از پیکان تهران با 235 کیلو 3- علیرضا گلناری از کرمان با 185 کیلو.
دسته 5/82 کیلوگرم بزرگسالان:
1ـ احسان ایمانی کیا از ملی حفاری A خوزستان با 5/237 کیلو 2- علی عنایتی از ملی حفاری B خوزستان با 210 کیلو 3- محمد شاه ویسی از کرمانشاه با 210 کیلو.
دسته 90 کیلوگرم :
1ـ مجید حاج آقا بزرگ از ملی حفاری خوزستان با 255 کیلو 2- محمد جمشیدی از تربیت بدنی ورامین تهران با 245 کیلو 3- یاسر فیضی از ذولفقار ایلام با 240 کیلو.
دسته 100 کیلوگرم بزرگسالان :
1ـ یونس ارجمندفر از حفاری خوزستان با 265 کیلو 2- مسلم دایی چی از کرمانشاه با 250 کیلو 3- محمد خلفه نیلساز از شاهد کرج تهران با 240 کیلو.
دسته 110 کیلوگرم بزرگسالان:
1ـ محراب ملکی از ملی حفاری خوزستان با 280 کیلو 2- عباس مولا از ملی حفاری خوزستان با 280 کیلو 3- فرهاد قصابیان از کرمانشاه با 260 کیلو.
دسته 125 کیلوگرم بزرگسالان:
1ـ محمد نقشینه از ملی حفاری خوزستان با 270 کیلو 2- مهدی حسنوند از شهدای جیحون تهران با 225 کیلو 3- حمید کهن سهلآبادی از بوشهر با 225 کیلو.
دسته 125+ کیلوگرم بزرگسالان :
1ـ مصطفی پرورش از پیکان تهران با 280 کیلو 2- جعفر پیری نیا از تنآوران ایلام با 5/262 کیلو 3- حسن خدری از بوشهر با 190 کیلو.
نتایج تیمی پیشکسوتان
پیشکسوتان 1:
1ـ درچه اصفهان 2ـ ماشینسازی اراک 3ـ تربیتبدنی ورامین
پیشکسوتان 2:
1ـ برج کناره البرز مازندران 2ـ ستارگان پولادشهر 3ـ ماشینسازی اراک
پیشکسوتان 3:
1ـ ماشینسازی اراک 2ـ کرمانشاه 3ـ کارون زرینشهر
پیشکسوتان 4:
1ـ ماشینسازی اراک 2ـ کردستان 3ـ برجکناره البرز
نتایج انفرادی پیشکسوتان 1
دسته 56 کیلوگرم:
1ـ هاشم خدادادی از ماشینسازی اراک با 80 کیلو
دسته 60 کیلوگرم:
1ـ محمد صالحی از ماشینسازی اراک با 95 کیلو 2ـ عیناله رحمانی از تربیتبدنی تاکستان با 85 کیلو
دسته 5/67 کیلوگرم:
1ـ مرتضی متقیان از تربیتبدنی ورامین با 5/192 کیلو 2ـ علیرضا میرچی از برج کناره البرز مازندران با 140 کیلو 3ـ عظیم کیانمهر از یزدان دزفول با 130 کیلو
دسته 75 کیلوگرم:
1ـ محمدصادق ابراهیمی از درچه اصفهان با 115 کیلو 2ـ علی ابراهیمی از درچه اصفهان با 115 کیلو
دسته 5/82 کیلوگرم:
1ـ محمد فریدیکتا از باشگاه مجید ذاتپرور گیلان با 5/172 کیلو 2ـ عظیم منزویان از باشگاه یزدان دزفول با 5/157 کیلو 3ـ محمد اسمعیل رکنآبادی از کرمان با 130 کیلو
دسته 90 کیلوگرم:
1ـ کیومرث معتمدی از سعدی رشت با 185 کیلو 2ـ ابوالقاسم سلیمانی از برج البرز کناره مازندران با 170 کیلو 3ـ علیرضا ماندنی از یزدان دزفول با 5/157 کیلو
دسته 100 کیلوگرم:
1ـ جمشید شفیعزاده از باشگاه درچه اصفهان با 205 کیلوگرم 2ـ علیاکبر رحمانی از باشگاه تاکستان قزوین با 200 کیلوگرم 3ـ جواد مهرعلیان از خوزستان با 5/162 کیلو
دسته 110 کیلوگرم:
1ـ یدالله جلالوندی از قم با 220 کیلو 2ـ عباس گلستانی از تربیتبدنی ورامین با 190 کیلو 3ـ محمدرضا فتاحی از تربیتبدنی ورامین با 170 کیلو
دسته 125 کیلوگرم:
1ـ محمدرضا بهبود از کارون زرینشهر اصفهان با 210 کیلو 2ـ مسعود عدل امینی از ارومیه (آذربایجان غربی) با 135 کیلوگرم
دسته 125+ کیلوگرم:
1ـ جعفر سرخی از باشگاه بانک صادرات گلستان با 180 کیلو 2ـ محمد ایرانی از ماشینسازی اراک با 160 کیلو 3ـ حسین کاظمی از ستارگان فولادشهر اصفهان با 155 کیلو
نتایج تیمی پیشکسوتان 2
دسته 56 کیلوگرم :
1ـ باقر گرجیشانی از برجکناره البرز مازندران با 60 کیلو 2ـ رحیم جباری از رکورد ارومیه با 35 کیلو
دسته 60 کیلوگرم :
1ـ حسین خلیلزاده میرهاشم از برجکناره البرز مازندران با 95 کیلو 2ـ بهروز رشتیان بومی از کرمانشاه با 85 کیلو 3ـ مالک شجاعی از ستارگان پولادشهر اصفهان با 75 کیلو
دسته 5/67 کیلوگرم :
1ـ محمدحسن همیراد از برج کناره البرز مازندران با 125 کیلو 2ـ عباسعلی پناهی از تربیتبدنی درچه اصفهان با 5/92 کیلو 3ـ علیخانی فراهانی از ماشینسازی اراک با 40 کیلو
دسته 75 کیلوگرم بزرگسالان :
1ـ بیوک نوریطلباقدم از رکورد ارومیه با 115 کیلو 2ـ عباس ناصری از کرمان با 5/112 کیلو 3ـ فریبرز تابش از شاهد کرج با 90 کیلو
دسته 5/82 کیلوگرم بزرگسالان:
1ـ عباس افشاریپور از کرمان با 5/152 کیلو 2ـ اسمعیل کاکایی از کرمانشاه با 130 کیلو 3ـ نجفعلی احسانی از ستارگان پولادشهر اصفهان با 100 کیلو.
دسته 90 کیلوگرم :
1ـ اسماعیل فتوت از ستارگان فولادشهر اصفهان با 165 کیلو 2ـ حسین فرجی از باشگاه ماشینسازی اراک با 150 کیلو 3ـ اکبر بهمنیار از برج کناره البرز مازندران با 125 کیلو
دسته 100 کیلوگرم بزرگسالان :
1ـ علیرضا ابراهیمزاده از قم با 160 کیلو 2ـ یحیی علیخانی از ستارگان فولادشهر اصفهان با 125 کیلو 3ـ عباس رضایی از کارون زرینشهر اصفهان با 105 کیلو
دسته 110 کیلوگرم بزرگسالان:
1ـ حمیدرضا گیلانی از تربیتبدنی ورامین با 145 کیلو 2ـ حسین علیپور از کارونزرین شهر اصفهان با 140 کیلو 3ـ علی رزازپور از کرمان با 5/112 کیلو
دسته 125 کیلوگرم بزرگسالان:
1ـ حسین میرشکاری از برج کناره البرز مازندران با 180 کیلو 2ـ حسین همتی از ماشینسازی اراک با 110 کیلو
نتایج انفرادی پیشکسوتان 3
دسته 56 کیلوگرم:
1ـ سید تقی میرسالاری از ستارگان پولادشهر اصفهان با 45 کیلو
دسته 60 کیلوگرم:
1ـ سید محمد مهاجرانی از ماشینسازی اراک با 70 کیلو
دسته 5/67 کیلوگرم:
1ـ سید ابوالقاسم بایسته از سعدی رشت با 60 کیلو
دسته 75 کیلوگرم:
1ـ رمضان علیمرادی از برج کناره البرز مازندران با 125 کیلو
دسته 5/82 کیلوگرم:
1ـ محمدحاجی محمدی کاشانی از قم با 120 کیلو 2ـ سیدحسین هاشمی از کارون زرینشهر اصفهان با 95 کیلو 3ـ محمدتقی سحرخیز از آریانرشت با 80 کیلو
دسته 90 کیلوگرم:
1ـ مصطفی اقبال از کرمانشاه با 120 کیلو 2ـ جعفر رفیعی از ماشینسازی اراک با 85 کیلو 3ـ مصیب آقارحیمیان از کارون زرینشهر اصفهان با 30 کیلو
دسته 100 کیلوگرم:
1ـ حسن ولیزاده از ماشینسازی اراک با 135 کیلو 2ـ حسن فروزنده از ماشینسازی کرمانشاه با 125 کیلو
دسته 110 کیلوگرم:
1ـ حسین کریمی از ماشینسازی اراک با 100 کیلو 2ـ محمدجواد نوروزی از ماشینسازی اراک با 5/82 کیلو 3ـ همایون نادری از آزادی شیراز با 75 کیلو
نتایج انفرادی پیشکسوتان 4
دسته 56 کیلوگرم:
1ـ غلامعباس عمران از ماشینسازی اراک با 30 کیلو
دسته 5/67 کیلوگرم:
2ـ عبدالله دادمهر از کردستان با 80 کیلو
دسته 75 کیلوگرم:
1ـ نبی ساکینژاد از ماشینسازی اراک با 75 کیلو
دسته 5/82 کیلوگرم:
1ـ سید عیسی مهاجرانی از ماشینسازی اراک با 5/77 کیلو 2ـ محمدحسن دانشور از برج کناره البرز مازندران با 65 کیلو
دسته 90 کیلوگرم:
1ـ حسن مقدمنسب از ماشینسازی اراک با 70 کیلو
منبع:فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران